KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Minsk - 5. února 2021   17:30

Vitaz
Vitaz
23:34' Bardakov (Pautov) • 35:24' Děrgačov (Hultström, Tedenby) • 59:15' Bardakov
Minsk

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště!
Do utkání sice vstoupil lépe Minsk, který svého soupeře po většinu úvodní části válcoval, po první přestávce se ale Viťaz vzchopil a celé utkání držel ambiciózní běloruský celek na uzdě. Zodpovědnou hrou v obraně a skvělou ofenzívou dostal svého soka na lopatky, a jeho výhru jen zásahem prázdné klece těsně před koncem definitivně potvrdil forvard Zachar Bardakov.
Dohráno! Podolsk si na své konto připisuje velmi důležité dva body, díky kterým se posouvá na poslední postupovou příčku do play-off! Dosud osmý Spartak si totiž dnes z ledu Čerepovce odvezl porážku 2:5, a boj o vstupenku do bitev o Gagarinův pohár se tak opět zdramatizoval. Následující dny budou zajímavé...
60:00'
Krátce po siréně byla ještě k vidění menší strkanice za Todykovem, kterou ale sudí rychle roztrhali.
59:42'
Znacharenko ještě vyráží do útoku, Dinamo se nechce vzdát a snaží se závěr ještě zdramatizovat.
59:15'
Viťaz právě vstřelil branku!
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Viťaz si na své konto zapíše důležité dva body, vítězství zásahem prázdné klece z modré čáry definitivně pojišťuje ZACHAR BARDAKOV – 3:1! Bez asistence.
58:44'
Menell ubránil kotouč před dotěrným protihráčem a znovu se jej snaží pronést do útočného pásma.
58:29'
Daugavinš chtěl ze středního pásma definitivně rozhodnout o vítězi, do zakončení se ale nedostal.
58:16'
Děrgačov poslal puk na zakázané uvolnění, vhazování před Todykovem se tak bude opakovat.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:43'
Dominik Furch se po time-outu už nevrací do branky, Dinamo zkusí štěstí v powerplay!
57:43'
Oddechový čas pro hosty.
57:43'
Po dalším icingu dvě minuty a sedmnáct sekund před koncem uvidíme buly po levici Antona Todykova.
57:09'
Další přečíslení domácích, tentokrát dva na jednoho. Tentokrát ho ale minská obrana rychle zneškodnila.
56:47'
Dinamo vyhodilo kotouč ven z pásma, oba celky využívají situace a odjíždějí střídat.
56:14'
Nepřehledné situace před brankou chtěl využít Voronkov, který ale z kruhu minul hostující klec.
55:37'
Minsk drží hru u mantinelu a postupně odkrajuje velmi cenné vteřinky z nepříjemného oslabení.
55:03'
Početní výhody se ujmou zase domácí! Adam Almqvist (MIN) je trestán za hákování.
54:50'
Domácí se těsně po konci oslabení dostali do nadějného přečíslení tři na jednoho, které ale nebezpečnější střelu nevyprodukovalo!
54:40'
Golovkov se za malou chvíli vrátí zpět na led, Viťaz oslabení zvládá bez větších komplinací.
54:05'
Protasovi vůbec nevyšlo zakončení z levého kruhu, Dinamo si bere puk zpět a znovu rozjíždí kombinaci.
53:46'
Až nyní se domácím podařilo poslat puk za Furchovo brankoviště, Minsk se musí stáhnout za modrou.
53:15'
Prince byl odzbrojen u mantinelu, vyhozený kotouč ale pak ještě před modrou zachytil Usov.
52:52'
Důležitá přesilovka pro Dinamo! Igor Golovkov (VTZ) jde na dvě minuty ven za faul kolenem.
52:13'
Arťuchin se dostal k volnému kotouči před hostující brankou, v kvalitní pozici ale jen promáchl.
51:44'
Domácí fanoušci hlasitě podporují svůj celek z ochozů, do konce základní hrací doby chybí osm minut.
51:17'
Komerční přestávka je minulostí, další výpad Dinama do útočného pásma tentokrát ke střele nevedl.
Dnešní utkání sleduje 1 000 diváků.
50:58'
Domácí kombinují v útočném pásmu a snaží si si definitivně pojistit důležitý dvoubodový zisk.
50:22'
Malychin se dostal až před Furcha, který si s následným zakončením poradil bez větších komplikací.
49:23'
Danila Moisejev pronesl puk za modrou čáru, v útoku se ale Viťaz tentokrát moc dlouho neohřál.
48:46'
Ve třetí třetině se zatím přerušuje naprosto minimálně, hra má spád. Sledujeme kvalitní hokej.
48:24'
Na druhém konci ledové plochy se pokusil vyrovnat Protas, jehož zakončení ale minulo soupeřovu branku.
47:47'
Jako blesk z čistého nebe se před Furchem zjevil Tedenby, český gólman to neměl jednoduché! Kus pryže nakonec zneškodnil svou vyrážečkou!
47:13'
Moisejev se s kotoučem na holi propracoval až na pravý kruh, Furch jeho následné zakončení vyrazil betonem.
46:27'
Arťuchinova rozehrávka omylem skončila na holi protihráče, následná krkolomná akce Dinama ale k výraznější střelecké příležitosti nevedla.
46:10'
Jeden z čarových přerušil průběh hry, Dinamo bylo v ofsajdu. Následuje další reklamní pauza.
45:38'
Viťaz se nyní snaží se na delší dobu prokousat ven z vlastního pásma, což se mu ale vůbec nedaří.
45:13'
Jakub Jeřábek trpělivě drží kotouč vedle Todykova a čeká, až jeho spoluhráči dokončí střídání.
44:42'
Už dvě a půl minuty hrajeme bez jakéhokoliv přerušení, častěji jsou nyní na kotouči hráči Minsku.
44:17'
Falkovskij byl oddělen od kotouče těsně za modrou čarou, obrana Viťazu nyní pracuje na sto procent.
43:41'
Todykov zastavil vyhozený puk před svou klecí a přenechal jej spoluhráči, který brzy poté zamířil vpřed.
43:20'
Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Furchem, do které je zapojeno hned několik hráčů z obou celků.
42:36'
Kvalitní akce Viťazu vyvrcholila střelou Grebenščikova zleva, který trefil jen rameno připraveného Furcha.
42:07'
Roman Gorbunov nyní proklouzl až na pravý kruh, kde byl ale konečně zneškodněn jedním ze soků.
41:40'
Přesilovka Dinama se chýlí ke konci, Viťaz vyváží kotouč přes střední pásmo směrem k Furchovi.
41:13'
Z opačného prostoru pro buly nyní pálil Shane Prince, Todykov se stihl k bližší tyči přesunout včas.
40:41'
Kombinaci Dinama zakončil z levého kruhu Kozun, který trefil jen připraveného domácího gólmana.
40:02'
Třetí třetina byla zahájena. Připomínáme, že Minsk do ní po Hulströmově vyloučení vstupuje přesilovkou.
40:01'
Druhá perioda nabídla diametrálně odlišný obraz hry než ta první. Viťaz po pauze hrál jako vyměněný a díky vynikající práci v útočném pásmu vstřelil dvě branky, přičemž Dinamo v závěru snížilo možná trochu šťastnou trefou Shanea Prince. Za stavu 2:1 tak ještě o ničem není rozhodnuto. Udrží si podolští rytíři náskok až do konce, nebo Minsk ještě duel zdramatizuje?
39:49'
Mohlo být vyrovnáno! Prince našel před brankou nehlídaného Klinkhammera, který ale z ideální pozice minul! Velká škoda pro minské borce.
39:44'
Hosté druhou část zakončí přesilovkou, Linus Hultström (VTZ) je vykázán na trestnou za podrážení.
39:40'
Krátký šrumec před Todykovovou klecí k brance nevedl, jeden z domácích puk poslal do rohu.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny!
38:49'
Brennan Menell drží puk za svou svatyní, uvidíme, co Minsk ještě v samotném závěru třetiny vymyslí.
37:58'
Opět to mohlo být o dvě branky, Dominik Furch si ale s nepříjemným zakončením Justina Danfortha z hranice brankoviště poradil!
37:20'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté jsou zpátky ve hře, kýžený kontaktní gól je na světě! SHANEA PRINCE nakonec nemusí jeho neúspěch z pár sekund nazpět vůbec mrzet, tentokrát totiž už Todykov na jeho střelu od mantinelu, která se zřejmě cestou do klece ještě odrazila od bránícího domácího hráče před brankovištěm, nestihl včas zareagovat – 2:1! Asistence: Brennan Menell, Zack Mitchell.
36:59'
Shane Prince se dotěrnému protihráči navzdory dostal ke střele, puk namířil přesně do Todykovova hrudníku.
36:31'
Běloruský výběr se znovu usazuje před soupeřovou klecí, tentokrát se mu jí ale moc nedaří ohrozit.
35:24'
Nyní ale už takové štěstí neměl, domácí využívají přesilovou hru a čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny vedou o dvě branky! Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Linus Hultström, jehož střelu zpoza kruhu ještě mimo dosah brankáře tečoval ALEXANDER DĚRGAČOV – 2:0! Asistence: Linus Hultström, Mattias Tedenby.
35:20'
Dominika Furcha zachránila horní tyč, Danforth z voleje trefil jen brankovou konstrukci!
34:47'
Adam Almqvist (MIN) podržel rozjetého Malychina, Podolsk si vyzkouší další přesilovou hru.
34:10'
Furch nyní čelil nepříjemné střele z voleje z hole Borodkina, se kterou si ale nakonec poradil.
33:52'
S Arťomem Ivaňuženkovem (VTZ) si zatancoval Ilja Usov (MIN), oba dostávají pětiminutový trest za bitku. Osobní trest, jako by tomu bylo u nás, ale už ne.
33:52'
Poměrně klidnou pasáž hry zničehonic okořenila bitka mezi Ivaňuženkovem a jedním z hostů, kterou s přehledem vyhrál domácí borec!
33:20'
Už téměř dvě a půl minuty se hraje bez přerušení, sledujeme svižnou a vyrovnanou bitvu.
32:53'
Domácí jsou usazeni před soupeřovou klecí, dobrá obrana Minsku je ale nepouští do zakončení.
32:15'
Děrgačov operuje s kotoučem u levého kruhu, v patách má hned dva protihráče v bílých dresech.
31:40'
Prostřední třetina se přelila do své druhé poloviny, Menell byl odzbrojen už před modrou čarou.
31:02'
Viťaz Furcha nepřekvapil ani střelou z vhazování, český brankář puk bez obtíží vyrazil za branku.
30:52'
Krátkou kombinaci z modré zakončil Voronkov, jehož střela skončila v ochranné síti nad Furchem.
30:14'
Bardakov je dnes hodně vidět, domácí útočník si nyní chtěl z mezikruží rozšířit svou gólovou bilanci.
29:39'
Bitvu o kotouč v rohu za Todykovem vyhráli domácí, Hultström už ho vyváží ven z obranného pásma.
29:15'
Sledujeme trochu sušší část hry, na ledě se momentálně daří hlavně obranám obou výběrů.
28:25'
Na Daugavinše najeli dva protihráči, lotyšský útočník ve službách Viťazu tak pro jistotu nahodil puk za klec.
27:59'
Nyní byl český gólman nucen kotouč podržet, Bardakov najížděl až nepříjemně blízko k jeho brance.
27:22'
Danila Moisejev vypálil z prostoru pro vhazvování, Furch odpověděl rutinním zákrokem pravým betonem.
26:43'
Mosaljov se dostal do útoku a od mantinelu vypálil, Todykov byl ale i tentokrát rychlejší než projektil.
26:01'
Další střela z modré čáry ani nešla přesně mezi tři tyče, puk jen orazítkoval mantinel za brankou Todykova.
25:30'
Nyní musel zasahovat zase Todykov, který nahození z modré čáry rychle vyrazil do pravého rohu.
25:08'
Dominik Furch nám rychlým zákrokem připravil další komerční pauzu, vhazovat se bude před klecí hostů.
24:31'
Uff, to byla rána! Klinkhammer vyslal na domácí klec z levého kruhu naprostou dělovku, se kterou si hbitý Todykov poradil a puk podržel!
24:06'
Dinamo chce na inkasovaný gól rychle odpovědět, nyní se snažilo puk za Todykova doslova procpat.
23:34'
Domácí do druhé třetiny vstoupili aktivně a zlepšený herní projev se jim rychle daří přetavit v úvodní zásah utkání! Střeleckou listinu bitvy otevírá ZACHAR BARDAKOV, který se přes soupeřovu obranu prodral před Furcha a následně nasměroval puk ke vzdálenější tyči minské branky – 1:0! Asistence: Jurij Pautov.
23:15'
Šinkevič poslal puk podél modré čáry druhému obránci, jehož střela následně zasáhla jen protihráče.
22:37'
Domácí drží svého soupeře u mantinelu a snaží se jej co nejrychleji oddělit od kotouče, zatím bezúspěšně.
22:04'
Voronkovova rozehrávka podél mantinelu skončila na holi protihráče, Dinamo se usazuje v útoku.
21:42'
Danforth se dostal k puku těsně před brankou a hned zkusil štěstí z otočky, svatyni Minsku minul.
21:05'
Děrgačov chtěl Furcha proklepnout z pravého kruhu, jeho střela ale byla zbolokována protihráčem.
20:42'
Vhazování po pravici domácího gólmana se bude opakovat, Daugavinš porušil předepsaný postup.
20:30'
První výpad domácích hokejistů byl rychle zneškodněn, protiútok Minsku skončil zákrokem Antona Todykova.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka branku nenabídla, oba celky se tak vrací do kabin za stavu 0:0. Mnohem blíže k otevření skóre mělo v první části hostující Dinamo, které bylo na ledě po většinu periody jasně aktivnějším týmem a vypracovalo si mnohem nebezpečnější šance než jeho soupeř. Recept na dosud výborně chytajícího Antona Todykova však nenašlo – povede se mu to po pauze, nebo se Viťaz oklepe a srovná s Minskem krok?
19:44'
Viťaz se ještě snaží něco vymyslet v útoku, na nějakou komplikovanější akci už ale nezbývá čas.
19:12'
Hra se po dalším zakázaném uvolnění domácího celku aspoň na chvíli vrátí před Todykovovu svatyni.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:45'
První třetina se chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát už jen něco málo přes jednu minutu.
18:05'
Klinkhammer se dostal do kvalitní pozice, zakončení z prostoru mezi kruhem a brankou mu ale už nevyšlo.
17:28'
Viťazu se až teď podařilo se poprvé vysvobodit, Dinamo v přesilovce působí mnohem agresivněji než domácí.
17:08'
Zakončení se nyní ujal Brennan Menell, který z kruhu poslal kotouč přímo do Todykovova hrudníku.
16:17'
Přesilovku si po konci komerční pauzy vyzkouší hosté, Alexander Děrgačov (VTZ) jde ven za vysokou hůl.
15:58'
Od poslední domácí přesilovky jsme dosud moc velkých šancí neviděli, prim na ledě hrají obrany.
15:21'
Paré na poslední chvíli zařadil zpátečku a vyhnul se kontaktu s připraveným protihráčem u středové čáry.
14:56'
Todykov si na své konto připsal další zákrok, zakončení z hranice brankoviště vyrazil do rohu.
14:13'
Tedenby krouží s kotoučem na holi po středním pásmu a snaží se se přes forčekující protihráče dostat dopředu.
13:18'
Oba celky jsou v plném počtu, hra se po konci oslabení hostů rychle přesunula k domácímu brankovišti.
12:47'
Tohle už Dinamo nejspíše ubrání, dlouhé oslabení bude definitivně u konce za pouhých deset sekund.
12:22'
Kozun se zhruba za půl minuty vrátí na led, Minsk znovu vyhodil puk až k Todykovově svatyni.
11:53'
Návrat domácích do útočné třetiny zhatil jeden z čárových, který hráče v červeném nachytal v ofsajdu.
11:19'
Dvojnásobná přesilovka se blíží ke konci, tlak Viťazu se rychle stupňuje. Furch musí být ve střehu.
10:51'
Zničehonic se před domácí klecí zjevil Jeřábek, jehož zakončení Furch zastavil betonem!
10:09'
Daugavinš krátce po buly z kruhu minul, jen o pár sekund předtím pak puk nasměroval přímo do Fucha.
09:53'
Viťaz stále jen kombinuje v útočném pásmu, v početní výhodě se zatím do zakončení nedostal.
09:27'
A z dlouhé přesilovky je rázem dvojnásobná početní výhoda, Dmitrij Znacharenko (MIN) totiž podržel Justina Danfortha a míří na trestnou!
08:57'
Domácí čeká čtyřminutová přesilovka! Kanaďan Brandon Kozun (MIN) totiž v rohu kluziště dost ostře zasáhl protihráče holí do obličeje – vysoká hůl.
08:55'
Usov chtěl nabídnout puk na mezikruží rozjetému Parému, který ale přihrávku nezvládl zachytit.
08:32'
Todykov si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, nyní si musel poradit s dalším závarem.
07:50'
Kotouč nyní po rychlém souboji dvou hráčů u mantinelu zřejmě vyletěl na podolskou střídačku.
07:20'
Jeřábek rozjíždí útočné tažení z vlastního pásma, domácí se už delší dobu do útoku nepodívali.
06:55'
První zakázané uvolnění dnešního duelu si do statistik připisuje Viťaz, hra je opět na chvíli přerušena.
06:21'
Falkovskij zaváží kotouč za Furcha, Dinamo využívá klidnější pasáže hry a střídá formace.
05:39'
Drzé zakončení kapitána Dinama z hranice brankoviště nyní dalo domácímu gólmanovi zabrat, Todykov byl nucen puk pro jistotu zalehnout.
05:35'
Máme tu první komerční přestávku utkání, po jejímž konci se bude vhazovat před Todykovem.
05:17'
Po rychlé kombinaci z mezikruží zakončoval Mosaljov, jehož slabá střela projela kolem levé tyče.
04:41'
Minsk zatím oslabení zvládá bez větších obtíží, už dvakrát se mu podařilo vyhodit puk až za Todykova.
03:58'
Dinamo se ve vlastním oslabení dostalo do dobré šance, Todykov si ale nakonec se situací poradil.
03:04'
Jeho parťáka totiž těsně za modrou podrazil Rob Klinkhammer (MIN), který dostává menší trest.
03:03'
Hosté se dostali do přečíslení, ze kterého se později stal únik! Grebenščikov sice v souboji s Furchem neuspěl, Viťaz ale čeká přesilovka...
02:40'
Todykov si na své konto připisuje první zákrok, po zneškodnění lehké rány z vysokého úhlu puk podržel.
02:23'
Od prvního vhazování se zatím ještě ani jednou nepřerušovalo, hra se přelévá ze strany na stranu.
01:54'
Sledujeme rychlou a vyrovnanou podívanou, o něco častěji jsou na kotouči hráči v rudých dresech.
01:12'
Grebenščikova se za brankou snažil zneškodnit Gorbunov, hostující forvard se ale včas zbavil puku.
00:36'
Jejich první výpad na branku nevyšel. Jeden z hráčů Dinama nyní drží puk za svou klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna jeho spoluhráčů.
00:04'
Úvodní buly vyhráli hosté v bílých dresech, kteří se okamžitě stáhli ke svému vlastnímu brankovišti.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Oba celky vyráží na ledovou plochu potemnělé podolské haly, za pár minut začínáme. Před buly nás ale ještě čeká poslech ruských a běloruských hymen.
Obsazení brankoviště Minsku není žádným překvapením, oproti tomu na druhém konci ledové plochy už je to o něco zajímavější. Viťaz totiž místo své jedničky, Ilji Ježova, mezi tři tyče pošle Antona Todykova, který v aktuálním ročníku plní roli dvojky. Po osmnácti startech má letos v KHL úspěšnost zákroků 91,9%.
Českou stopu navíc krom sestav obou celků najdeme i v kolonce rozhodčích, utkání totiž bude řídit duo Jan Hribik a Martin Fraňo. Na čarách jim budou pomáhat pánové Jurij Ivanov a Dmitrij Osipov.
Na obou stranách barikády dnes najdeme české hráče. Klíčovou roli v podolské defenzívě hraje zadák Jakub Jeřábek (38 Z, 5+8), zatímco klec Minsku bude střežit zkušený Dominik Furch (34 Z, úsp. 91,0%).
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, duel mezi Viťazem a Minskem začíná zhruba za hodinu. Níže si zatím můžete prostudovat dnešní zahajovací sestavy.

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Jeřábek, Pautov, Hultström, Pylenkov, Golovkov (A), Borodkin, Voronkov – Danforth, Tedenby, Grebenščikov – Daugavinš (A), Děrgačov, Moisejev – Smolin, Bardakov, Malychin – Ivaňuženkov, V. Popov, Arťuchin (C) – Gončarov.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Falkovskij, Menell, Almqvist, Znacharenko (A), Šinkevič, Denisov, Děrjabin – Klinkhammer (C), Z. Mitchell, Prince (A) – Gorbunov, Děmkov, Mosaljov – Paré, Kozun, Usov – Protas, Kogalev, Alistrov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Ivanov, Osipov.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Pokud bude dnešní bitva Viťazu s Minskem aspoň trochu připomínat tu z uplynulé neděle, nudit se rozhodně nebudeme. Poslední vzájemný souboj dnešních soupeřů totiž nabídl hotovou reklamu na hokej – jednalo se o drama až do posledních minut, přičemž ani jeden celek nezacházel se svým sokem v rukavičkách a sudí v průběhu utkání rozdali hned čtyři současné tresty za hrubost. Plný počet bodů nakonec bralo Dinamo, o jehož úspěchu rozhodl v čase 58:50 Shane Prince.

31. ledna 2021 | Minsk Arena, Minsk
Dinamo Minsk – Viťaz Moskevská oblast 5:4
Třetina: 2:1, 1:2, 2:1.

Branky a nahrávky: 15. Klinkhammer (Mitchell, Prince), 20. Paré (Mitchell, Gorbunov), 24. Usov (Děmkov, Koljačonok), 46. Gorbunov (Paré, Mosaljov), 59. Prince (Klinkhammer, Děmkov) – 19. Děrgačov, 22. Pylenkov (Jeřábek, Moisejev), 25. Moisejev (Grebenščikov), 60. Hultström (Danforth, Moisejev).
Střely na branku: 31 – 22.
Zblokované střely: 8 – 18.
Vhazování: 36 – 31.
Trestné minuty: 18 – 20.
Využití přesilovek: 2/5 – 2/4 (v oslabení: 0 – 1).

Dinamo Minsk: Furch – Koljačonok, Menell, Falkovskij, Almquist, Šinkevič, Znacharenko (A), Denisov – Klinkhammer (C), Menell, Prince (A) – Gorbunov, Kogalev, Mosaljov – Děmkov, Paré, Usov – Martynov, Portas, Voronin – Alistov.

Viťaz Moskevská oblast: Ježov – Jeřábek, Pylenkov, Hultström, Voronkov, Golovkov (C), Borodkin, Pautov – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – Děrgačov, Grebenščikov, Moisejev – Smolin, Gončarov, Malychin (A) – Popov, Markovin, Sergejev – Kondyrev.

Předchozí vzájemné zápasy
26. 11. 2020: Minsk – Viťaz 4:3pp.
15. 9. 2020: Viťaz – Minsk 2:4

Celková historická bilance (od sez. 2008/09)
VTZ: 17 výher (z toho 3 po prodl. a 1 po náj.)
MIN: 21 výher (z toho 1 po prodl. a 4 po náj.)
Do níže uvedených brankářských statistik byli zahrnuti jen ti gólmani, kteří v dosavadním průběhu sezóny dochytali více než tři utkání (tj. celkem 180 minut).
HC DINAMO MINSK
6. místo v Západní konferenci
52 Z, 15-13-3-21, 148:147 (+1), 59 bodů

Minští hokejisté už jsou jednou nohou v play-off. Dinamo má za sebou výsledkově nejlepší základní část od ročníku 2016/17 a z šestého místa má osm utkání před koncem na svého dnešního soka sedmibodový náskok. Stoprocentně jistou však vstupenku do bojů o Gagarinův pohár nemá, a výhrou v základní hrací době by tak dnes mohl udělat velmi výrazný krok směrem k jejímu definitivnímu zisku. Podaří se mu se oklepat z úterní těsné porážky proti Omsku, na jehož ledě padl 1:3, a připíše si dnes na své konto cenné vítězství?

52 Z, 18-6-4-24, 137:150 (-13), 52 bodů

Pro Podolsk nebude závěr základní části vůbec jednoduchou záležitostí. Z devátého místa sice ztrácí na osmý Spartak jen jeden jediný bod a postup na příčky zajišťující postup do play-off má tak stále ve svých rukou, vzhledem k jeho aktuální formě ale bude muset hodně přidat, pokud chce své ambice přetavit v realitu. Viťaz totiž padl hned ve čtyřech z posledních pěti utkání, naposledy před dvěma dny proti Nižnému Novgorodu. Vzchopí se dnes proti černému koni Západní konference a porazí zámořskými hvězdami naplněný Minsk?

Justin DANFORTH – 50 Z, 50 bodů (20+30)
Kaspars DAUGAVINŠ – 50 Z, 46 bodů (16+30)
Mattias TEDENBY – 46 Z, 30 bodů (14+16)

Ilja JEŽOV
– 1 955 min. | úsp. 91,3% | prům. 2,79
Anton TODYKOV
– 931 min. | úsp. 91,9% | prům. 2,90
Příjemný pátek u sledování Kontinentální hokejové ligy! Základní část se pomalu ale jistě chýlí ke konci, přičemž Viťaz stále bojuje o postup do bojů o Gagarinův pohár. Získá dnes cenné dva body z bitvy proti Minsku?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.