KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Dynamo Moskva - 5. února 2021   17:00

Dynamo Moskva
00:15' Tarasov  (O. Lindberg, Volkov) • 40:31' Pääjärvi  (Hietanen, Tarasov)
Novgorod
Bondar, Sidorenko – Viljugin, Sysujev
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
2 200 diváků

S konstatováním, že utkání rozhodl v nájezdech kapitán Anton Šenfeld, se loučím a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera.
Československá stopa v utkání

Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) žádný bod, 4 střely, 19:33 čas na ledě
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva) žádný bod, 5 střel, 20:14 čas na ledě
Nižnij Novgorod si vyšlápl v domácím prostředí na favorita zápasu a zaznamenává důležité vítězství. Torpedo mohlo rozhodnout už v základní části, kdy hrálo dvojnásobnou přesilovku. Nebo v prodloužení, kdy byl znovu potrestán hráč Dynama. Avšak duel stejně dokráčel až k nájezdům, které rozhodl Anton Šenfeld.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
Jako správný kapitán vzal na sebe zodpovědnost ANTON ŠENFELD, který naznačil střelu, ale ještě chvíli počkal a pak přesně zakončil do levé části branky.
Anton ŠENFELD proměňuje.
Daniil Tarasov (Dynamo Moskva) rozhýbal brankáře a bekhendem se netrefil.
Andrej SERGEJEV proměňuje.
Michail Varnakov (N.Novgorod) brankáře prostřelil, ale puk zůstal v brankovišti.
Vladislav Jefremov (Dynamo Moskva) trefil jen brankářovu vyrážečku.
Chris Wideman (N.Novgorod) nezamířil přesně a poslal střelu vedle tyče.
Ivan MURANOV neproměňuje.
Semjon DER-ARGUČINCEV neproměňuje.
Oscar Lindberg (Dynamo Moskva) nepřekonal brankáře, jenž se výborně roztáhl.
Daniil Tarasov (Dynamo Moskva) bekhendem neuspěl.
Chris Terry (N.Novgorod) kličkou do bekhendu neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítězství nepřineslo, a tak se podíváme ještě na samostatné nájezdy. Kdo se stane vítězem?

Střely na branku: 35:37.
Střely na branku v prodloužení: 7:1.
65:00'
Prodloužení skončilo.
63:46'
Střílená přihrávka z pravé strany měla mířit před branku, ale neprošla. Dynamo se zmocnilo kotouče, který okamžitě letěl přes všechny čáry.
63:04'
Nižnij Novgorod bude hrát do konce prodloužení v početní výhodě! Rozhodně o svém vítězství? Jedinečná šance je tu ...
63:04'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., podrážení).
62:01'
Velká šance také na druhé straně! Vladislav Jefremov se dostal až před branku, kde předvedl dlouhou kličku, při které ztratil stabilitu. Následné zakončí už bylo z velkého úhlu, a tak si s ním Nikita Serebrjakov poradil.
61:24'
Damir Žafjarov byl v předbrankovém prostoru, ale byl neustále atakován, a tak branku obkroužil. S přihrávkou do brankoviště si Ivan Bočarov a jeho spoluhráči poradili.
60:47'
Ve druhé vlně se nacházel Michail Varnakov, jehož střela z osy zamířila pod horní tyčku. Avšak Ivan Bočarov zasáhl lapačkou, hra je přerušena.
60:14'
Středem hrací plochy se do útočného pásma hnal Daniil Tarasov, jehož pokus trefil obránce, od kterého zamířila černá guma k mantinelu.
60:01'
Po vstřeleném gólu bylo Dynamo lepším mužstvem, avšak třetí branku nepřidalo ani ono, ani Torpedo. Šedesát minut hry vítěze nepřineslo, a tak si nadělíme ještě nášup v podání prodloužení a možná i nájezdů!

Střely na branku: 27:35.
Střely na branku ve třetí třetině: 6:12.
60:00'
59:23'
Koncovka je tu, poslední právo akce bude mít hostující mužstvo.
57:51'
Hra se odehrávala u zadního mantinelu až přišla přihrávka k modré čáře, kde byl Ivan Igumnov. Jeho zakončení z osy proletělo kousek vedle levé tyče.
56:52'
Do akce se hnal Andrej Belevič, který trefil obránce, jenž jej stínoval Následně přišlo zakončení z levé strany, které do branky nezamířilo.
Střely na branku: 25:33.
55:56'
V předbrankovém prostoru se nacházel Anton Šenfeld, který mohl rozhodnou o vítězi. Jenže v nepřehledné situaci se hostující brankář znovu stihl přesunout.
55:17'
Další přihrávka domácího mužstva mířila z levé strany před branku, kde probíhal souboj. Ovšem z brankoviště vytasil hůl Ivan Bočarov, který černou gumu poslal mimo nebezpečí.
54:31'
Michal Čajkovský zatavil akci soupeře, ale do útočného pásma se nemohl vydat, jelikož ta měl již spoluhráče. Slovenský obránce přihrál pod sebe a sám zamířil na střídačku.
52:59'
Nahozením z levé strany se prezentoval Dmitrij Kagarlickij, jehož snažení schoval do lapačky pozorný Nikita Serebrjakov.
52:12'
V poslední části se téměř nepřerušuje, střetnutí tak velmi rychle plyne ke konci zápasu. Hra se v posledních minutách přelévá ze strany na stranu.
50:54'
Od modré čáry vystřelil Chris Wideman, jehož pokus vyrazil Ivan Bočarov před sebe. Hostující brankář se následně musel rychle natahovat betonem, protože s dorážkou přišel Andy Miele.
50:00'
Deset minut hry zbývá do vypršení normální hrací doby. Kdo se bude radovat z vítězství, nebo půjdeme do prodloužení?
48:57'
Do pásma rychle bruslil Andrej An. Mironov, jenž na modré čáře kotouč nezpracoval. Dynamo se musí zase vrátit do neutrální zóny.
47:48'
Početní výhoda Torpeda pomalu končí a stav zápasu je stále vyrovnaný. Tohle byla velká příležitost pro domácí, kteří ji nevyužili.
46:47'
Sražený pokus od modré čáry stejně zamířil do předbrankového prostoru, kde se nacházel Andy Miele, který se chtěl rychle otočit a vystřelit. Obránce Dynama byl ale důsledný.
46:02'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Pribylskij – 2 min., sekání).
Střely na branku: 23:31.
46:02'
Pět a půl minuty se hrálo bez přerušení a za nerozhodného stavu je zde další reklamní přestávka. Jdeme do koncovky základní hrací doby.
45:32'
Kotouč se od zadního mantinelu odrazil před branku, kde se k němu nachomýtl Arťom Michejev. Ten volil otočku, po níž zamířil těsně vedle levé tyče!
44:08'
Už téměř čtyři minuty se hraje bez přerušení. Michal Čajkovský přihrával na zadní tyč, kde se kotouč odrazil od spoluhráče směrem k brance. Nikita Serebrjakov znovu odolal.
43:28'
A znovu zakončení Dynama, které bylo tentokrát nepřesné. Torpedo má plné ruce a nohy práce, ale jak dlouho může tlak soupeře odvracet?
42:40'
Dalším pokusem od modré čáry se prezentoval Sergej Bojkov, Nikita Serebrjakov se musel velmi rychle přesunout, aby kotouč vyrazil – povedlo se mu to.
41:54'
Hráči v bílých dresech jsou při chuti a po vyrovnání se také sápají po vedoucí brance. Sledujeme aktivní hru Dynama, které je rozhodně na koni.
40:31'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak tohle byl další raketový vstup do úvodu třetiny! Z jedné vystřelil od modré čáry Juuso Hietanen, do jehož pokusu vložil před brankou hůl MAGNUS PÄÄJÄRVI. Dynamo se tak vrací do hry o vítězství! Asistence: Juuso Hietanen a Daniil Tarasov.
40:10'
Jdeme na to, možná nás čeká posledních dvacet minut hry! Domácí v nich budou hájit těsný náskok z první třetiny.
40:01'
Pokud jsme v úvodní části sledovali atraktivní střetnutí, tak ve druhé se jednalo spíše o boj. Oba celky nám moc hokejové krásy nepředvedly, avšak mírně lepším týmem byl Novgorod, který ale neproměnil dvojnásobnou početní výhodu.

Střely na branku: 21:23.
Střely na branku ve druhé třetině: 10:10.
40:00'
39:17'
Dynamo Moskva se ve složité situaci ubránilo a dál může myslet na vyrovnání. Blížíme se ke konci druhé dvacetiminutovky.
38:46'
Dynamo okamžitě vyhodilo, následně se dlouhou přihrávkou prezentoval Nikita Serebrjakov. Nižnij Novgorod má obrovskou šanci přidat třetí zásah.
37:55'
Přihrávku mířící k modré čáře nezastavil Chris Terry, Torpedo tak muselo opustit útočné pásmo, kam se ale rychle vrátilo.
37:17'
Torpedo Nižnij Novgorod bude hrát dlouhou dobu ve dvojnásobné početní výhodě!
37:17'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Oscar Lindberg – 2 min., hákování).
36:59'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Igumnov – 2 min., sekání).
35:26'
Dynamo úhánělo ve dvou na jediného obránce, celou situaci na sebe vzal Oscar Lindberg, jehož pokus zastavil Nikita Serebrjakov. Domácí brankář si v přerušené hře vysloužil pochvalu od Chrise Widemana.
35:02'
Domácí hráči šli okamžitě po střele do branky, jenomže Ivan Bočarov si situaci pohlídal, když na podruhé schoval černou gumu pod lapačku.
34:33'
Andrej Tichomirov vybruslil zprava na osu hrací plochy, ale střelou po ledě zamířil jen vedle levé tyče.
33:16'
Nižnij Novgorod získal černou gumu a vyhodil ji po mantinelu za branku soupeře. Po chvíli se celá situace opakovala ještě jednou.
32:56'
Oscar Lindberg hledal pozici na levé straně, ale jeho zakončení bylo přizvednuté do ochranné sítě.
Střely na branku: 16:17.
32:04'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Zijat Pajgin – 2 min., nedovolené bránění).
31:31'
Damir Žafjarov si znovu nabruslil do výborné pozice, ovšem zakončení z mezikruží se neujalo. Torpedo zahazuje šance, což by jej mohlo mrzet.
30:40'
Zakončením od modré čáry se prezentoval Sergej Bojkov, který chtěl využít clony před brankou. Ovšem Nikita Serebrjakov zaznamenal další úspěšný zákrok.
30:17'
Polovina zápasu je minulostí a Nižnij Novgorod stále těsně vede. Mohlo to být ale veselejší, kdyby se ujal jeden z předešlých samostatných úniků.
29:25'
A v dalším úniku se ocitl Chris Terry, který se pokusil o kličku brankáři. Jenomže v posledním okamžiku byl dovoleně zastaven.
28:47'
Andrej Belevič nabral velkou rychlost a uháněl sám na branku, až při zakončení byl ale obtěžován. Jeho pokus proletěl kolem levé tyče.
28:17'
Přihrávka na levé straně byla obráncem sražená do středního pásma. Za malou chvíli už budou hrát hosté v početní výhodě.
27:37'
Necelou minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, následně tu bude zkrácená přesilová hra pro Dynamo Moskva.
27:03'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., držení).
Dnešní utkání sleduje 2 200 diváků.
26:37'
Znovu byl k vidění pokus z osy, o který se postaral Ivan Čechovič. Jeho bomba mířila jen doprostřed branku, kde byl se zákrokem připravený Ivan Bočarov.
25:43'
Moskevští vyhráli vhazování a okamžitě vyhodili přes všechny čáry.
Střely na branku: 12:14.
25:30'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Sergejev – 2 min., podrážení).
24:27'
Elitní formace Dynama se znovu pokusila ohrozit branku soupeře, avšak nezvládla souboj u hrazení.
23:58'
Dmitrij Kagarlickij háčkoval za brankou a následně přihrával do nebezpečného prostoru. Od jednoho z obránců se černá guma odrazila směrem k brance, avšak Nikita Serebrjakov celou situaci zvládl zažehnat.
23:13'
Dynamo vsítilo branku, která ale nemůže platit. Nahození totiž přišlo ještě před červenou čárou.
22:58'
Hraje se poněkud hluchá část zápasu, ani jeden celek toho příliš moc ve druhé třetině nevymyslel.
22:04'
Vladislav Jefremov se protáhl na pravé straně podél mantinelu, jeho přihrávku mířící před branku zastavil Brady Austin.
21:00'
Elitní formace Dynama celou akci překombinovala. Ovšem nepřišla o pásmo, a tak do předbrankového prostoru přihrával Dmitrij Kagarlickij. Avšak český útočník pak brankáře nepřekonal.
20:14'
Torpedo Nižnij Novgorod vyhrálo úvodní vhazování, na červené čáře kotouč po mantinelu jen nahodil Andy Miele.
20:01'
Sledovali jsme velmi zajímavou první periodu, kdy se už v první minutě dostalo Dynamo do vedení, když se prosadil Daniil Tarasov. Jenže od doby, kdy vyrovnal Chris Terry, se obraz hry překulil spíše na stranu Novgorodu, jenž ještě stihl otočit průběžný stav na svou stranu.

Střely na branku: 9:13.
20:00'
19:59'
Ještě jeden zákrok v první třetině musel předvést Ivan Bočarov, který si pohlídal zakončení od modré čáry. Novgorod se hnal před branku, ale dorážka nepřišla.
18:34'
Z osy hrací plochy vystřelil Sergej Gončaruk, jehož pokus byl nepřesný. O chvíli později to bekhendem z mezikruží zkoušel Chris Wideman, ale puk v brance neskončil. Hráči Torpeda už zvedali ruce nad hlavu.
17:49'
Velmi daleko z branky vyjel Nikita Serebrjakov, aby pomohl spoluhráčům. Kotouč z jeho hole zamířil od mantinelu do středního pásma.
17:06'
Hostující mužstvo je sice aktivnější, ale první třetině se mu výsledkově zatím vůbec nedaří. Po nástupu se čekal asi hladší průběh pro Dynamo.
15:37'
Vadim Šipačov vyslal nepřesnou přihrávku na levou stranu, kde se pochyboval Dmitrij Jaškin. Torpedo okamžitě posouvá hru do středního pásma.
14:36'
Dynamo Moskva předvedlo dlouhou přihrávku, která skončila na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Ivana Bočarova.
13:35'
Nahození od modré čáry schoval hostující brankář do lapačky, jednalo se o snadný zákrok.
12:58'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Nádherně to aktuálně udělal DAMIR ŽAFJAROV, který po individuální akci otáčí stav na stranu Torpeda. Jeho pokus vyletěl z mezikruží a Ivan Bočarov jej nestihl zastavit. Asistence: Chris Wideman.
11:49'
O modré čáry zakončoval Andrej Pribylskij, jenž trefil jen prvního bránícího soupeře. Hra se následně ocitla v neutrální zóně.
Střely na branku: 4:6.
09:22'
Ivan Čechovič si nahodil kotouč na zadní mantinel, jenomže následný souboj u hrazení prohrál, hra se znovu otáčí.
08:13'
Nižnij Novgorod je po vyrovnávacím gólu polito živou vodou. Další střelecký pokus od modré čáry byl sražen k zadnímu mantinelu.
07:28'
Hostující obránci nerozehráli zrovna šťastně, a tak se kotouče chopil na ose Sergej Gončaruk, jehož zakončení proletělo vedle pravé tyče.
06:23'
Po krásném zakončení je vyrovnáno! Andrej Pribylskij velmi dlouho couval, až z osy přes něj vystřelil CHRIS TERRY. Ivan Bočarov toho moc neviděl, a tak také on poprvé kapituloval. Bez asistence.
06:09'
Ve středním pásmu nabral velkou rychlost Ivan Muranov, jehož do poslední chvíle atakoval Chris Wideman. Bekhendové zakončení zamířilo jen do hru domácího maskovaného muže.
Střely na branku: 1:2.
05:54'
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Mark Marin, jehož pokus zlikvidoval Ivan Bočarov. Hostující brankáře rána domácího beka pořádně zabolela.
05:26'
Z ostrého úhlu zakončoval Daniil Tarasov, který je při chuti. Jenomže Nikita Serebrjakov si prostor u první tyče pohlídal a hru přerušil.
04:44'
Na ledové ploše už se nachází elitní formace Dynama. Nejprve vystřelil Dmitrij Kagarlickij, ale minul. Další střela byla zase zastavena a Torpero se ubránilo.
03:29'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Čechovič – 2 min., vysoká hůl).
03:10'
Moskevští se znovu usadili v útočném pásmu, kde toho tentokrát moc nevymysleli a museli spěchat zpátky. V rohu kluziště byl k vidění faul vysokou holí.
02:06'
Hned od úvodu zápasu nevchází domácímu Torpedu přechod přes střední pásmo. Dynamo totiž výborně brání neutrální zónu.
01:24'
Jegor Zajcev a Andrej Sergejev vystřelili od modré čáry, ale oba trefili pouze soupeře. Dynamo tak musí odcouvat do středního pásma.
00:15'
To je raketový start ze strany moskevského Dynama! Na levé straně si našel na vrcholu kruhu DANIIL TARASOV, jehož pokus na první tyčku se zastavil až v brance. Nikita Serebrjakov rozhodně nemá čisté svědomí při této situaci. Asistence: Oscar Lindberg a Arťom Volkov.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Serebrjakov (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Austin, Aljajev, Marin – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Terry, Der-Argučincev, Šenfeld (C) – Gončaruk, Kloos, Varnakov – Belevič, A. Michejev, Urakov (A).

Dynamo Moskva: Bočarov (Garipov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), An. Sergejev, J. Zajcev, Pribylskij, Bojkov – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Pääjärvi, O. Lindberg, Tarasov (A) – Igumnov, Jefremov, Muranov – V. Kuljomin, O. Zajcev, Alexejev.

Rozhodčí: Bondar, Sidorenko – Viljugin, Sysujev.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme. Pojďme se společně bavit hokejem.
Československá stopa

Dmitrij Jaškin (DMS) 52 odehraných zápasů, 49 bodů (33+16), nejlepší střelec celé KHL
Oba celky mají již zaručený postup do vyřazovacích bojů, a tak už hrají "pouze" o konečnou pozici před rozhodující částí sezóny.

Pojďme se na obě mužstva podívat trochu blíže. Začneme u Nižnijho Novgorodu, který se aktuálně nachází na páté pozici Východní konference, když posbíral třiašedesát bodů. Domácí celek by potřeboval ještě vylepšit hru do obrany, jelikož inkasoval 150 branek, což je z celé postupové osmičky nejvyšší počet. V posledních dvou střetnutích je Torpedo vítězně naladěno, když přehrálo Viťaz a Kunlun.

Nižnij Novgorod – Viťaz 6:3
Nižnij Novgorod – Kunlun 3:0
Jokerit – Nižnij Novgorod 4:1

Ještě se pojďme podívat na moskevské Dynamo, které se nachází na vítězné vlně, jelikož ovládlo pět posledních soubojů. Hostující tým se aktuálně nachází na třetím místě Západní konference, když získalo jednasedmdesát bodů. Dynamo se spoléhá na svou elitní formace, která jej táhne za úspěchem.

Dynamo – Jokerit 5:1
Dynamo – Petrohrad 2:0
Dynamo – Soči 4:0
Vítám všechny hokejové nadšence u dalšího zápasu KHL, v němž se představí Torpedo Nižnij Novgorod a Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.