KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : OMSK - 20. února 2021   17:00

Novgorod
Novgorod
33:52' Čechovič (Miele) • 42:09' Varnakov (Šenfeld)
2:3
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
OMSK
OMSK
06:17' Čudinov   • 49:07' Kaski  (Knight) • 64:19' K. Kostin  (Bobkov)
Novgorod
Gašilov, Lavrentěv – Antonov, Zacharenkov
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
2 200 diváků
OMSK

Skončilo nám utkání mezi Nižnij Novgorodem a Omskem. Úspěšnější nakonec byli hosté, kteří slaví výhru 3:2 po prodloužení. V první třetině se trefil pouze Maxim Čudinov, ale domácí odpověděli v periodě druhé. To se prosadil ranou z mezikruží Ivan Čechovič. Ve třetí třetině daly oba celky ještě jeden gól a oba celky zároveň využily přesilovky. Ve 43. minutě poslal Torpedo do vedení Michail Varnakov, ale o odpověď se postaral hostující bek Oliwer Kaski. Šlo se tedy do prodloužení, které rozhodl v 65. minutě dnes velmi aktivní Klim Kostin.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou!

Avangard právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Dva body dnes putují do Omsku, protože v závěrečné minutě prodloužení využil svůj samostatný únik KLIM KOSTIN. Útočník Avangardu se natlačil před obránce a získal před ním tolik potřebnou výhodu. Ranou mezi betony poté nedal Kočetkovovi šanci. 2:3 po prodloužení. Asistence: Igor Bobkov.
63:30'
Kočetkov si povyjel proti ráně z velkého úhlu a hrudí ji dokázal vytlačit mimo brankový prostor.
63:07'
Oba týmy teď vyrazily do otevřenějších obran soupeře, ale ani jedna akce úspěšná nebyla.
62:16'
Hned dva hráči hostů si to mířili na jednoho beka Novgorodu, ale Pjotr Kočetkov předvedl naprosto výtečný zákrok.
61:55'
Damir Žafjarov zavezl puk pouze za bránu svého soupeře. Novgorod tak chce získat tlak v ofenzívě.
61:23'
Kirill Semjonov předvedl šikovný průnik středem kluziště, ale jedním z bránících hráčů byl vytlačen mimo střeleckou pozici.
60:44'
Rychlý kontr hostů po levém křídle skončil na betonu domácího brankáře.
60:22'
Wideman se dopředu po levé straně rozhodně nehnal. Rychlost neměl a zároveň podporu spoluhráčů také ne.
60:01'
Třetí třetina byla dnes gólově nejplodnější, ale vítěze utkání ještě neznáme. Po přesilovkových trefách Varnakova a Kaskiho tedy platí nerozhodný stav 2:2. Opticky byl Omsk ve třetí periodě aktivnější, ale na vítězství v řádné hrací době nedosáhl.
Střely na bránu po 3. třetině: 28 – 34
60:00'
59:26'
Už pokračujeme. Před námi je třicet sekund ze třetí třetiny.
59:08'
Tak je to nakonec problém s plexisklem. Na řadu přišel jeden z opravářů, který se bude snažit dát vše do pořádku.
59:08'
Těžko říct, z jakého důvodu se teď nehraje. Už poměrně dlouho je hra přerušena. Možná je důvodem nějaký problém s ledovou plochou.
58:49'
Avangard je o kousek aktivnější. V těchto chvílích držel kotouč v útočné třetině, ale až do střeleckých pozic se zatím nedostal.
58:22'
Hlasatel už oznámil poslední dvě minuty třetí periody. Vše směřuje do prodloužení, které je už velmi pravděpodobné.
57:42'
Miele je opět na ledě a také nyní je vidět. Ve velké rychlosti si najel pro kotouč do útočné třetiny, ale bránící hráči Omsku mu více věcí nepovolili.
57:02'
Arsenij Gricjuk zase pálil na straně druhé, ale jeho projektil z poměrně uctivé vzdálenosti se mezi tři tyče nevešel.
56:30'
Igor Bobkov musel zasahovat z pravé strany proti nepříjemné střele Andyho Mieleho.
56:08'
Nižnij Novgorod předvedl krátký pobyt v útočném pásmu, který ale skončil nepříliš přesnou přihrávkou přes osu.
55:33'
Sledujeme vyčkávanou z obou stran. Oba týmy mají necelých pět minut na to, aby klání rozhodly ještě v řádné hrací době.
54:48'
Nikita Komarov si nedokázal zpracovat kotouč po přihrávce zpoza brány. Domácí měli štěstí, neboť tento prostor nepokrývali zrovna rychle.
53:50'
Zadáci domácích chtějí získat klid na hokejky svého mužstva, a proto si už celkem dlouho přihrávají u vlastní branky.
53:11'
Andrej Belevič oslovil Ručkina u modré čáry, jenže druhý jmenovaný nedokázal vypálit z prvního doteku. Černá guma mu čepel přeskočila.
52:38'
Hosté ale hru rychle otočili na soupeřovu polovinu. Nyní bojují o puk v rohu kluziště.
52:15'
Teď už přichází zakázané uvolnění hostujícího celku. Novgorod se tak po delším čase podívá opět do útočného pásma.
51:42'
Jemelinovo nahození hned po buly minulo cíl o dva metry. Rána kapitána Omsku zřejmě byla jemně sražena.
51:33'
Čeká nás další komerční přestávka. Před okamžikem jsme viděli trochu hlušší pasáž z obou stran. Před námi je ještě více než osm minut, ve kterých se může rozhodnout o majiteli dnešních dvou bodů.
50:01'
Klim Kostin střílel z levé strany zrovna ve chvíli, kdy brankář Omsku na druhé straně odklepával poslední vteřiny přesilovky. Útočník Avangardu vystřelil zápěstím, jenže pohotový Kočetkov si nadvakrát poradil.
49:52'
Denis Zernov si chtěl zkrotit puk, ale tak úplně se mu to nepovedlo. Omsk ale už znovu tlačí před bránou soupeře, ještě dohrává přesilovku.
49:07'
Přesilovka pěti proti třem je zaslouženě využita! Omsk ji sehrál opravdu velmi dobře. Corban Knight na sebe natáhl hráče a poté puk předložil OLIWERU KASKIMU na levý kruh. Zadák Avangardu nechytatelnou ranou poslal kotouč do branky, znovu je tedy srovnáno. 2:2. Asistence: Corban Knight.
48:49'
Kolotoč hostů se už naplno rozjel. Trojice domácích hráčů stěží brání velký nápor.
48:20'
Klim Kostin se dostal do obrovské šance mezi kruhy, ale domácí brankář proti němu vyjel a ramenem fantasticky zasáhl.
48:01'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Pjotr Kočetkov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
47:58'
Sergej Tolčinskij míchal s pukem na pravé straně útočného pásma, ale brankář mu manévr přečetl a touš lapil do lapačky.
47:49'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Mark Marin – 2 min., držení).
47:16'
Prudká střela hostů z levého kruhu se otřela o ruku brankáře Kočetkova. Sice puk po zákroku zamířil do rohu kluziště, ale určité nebezpečí pro Novgorod to bylo.
46:41'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Gončaruk.
46:10'
Útočný výlet Oliwera Kaskiho skončil střelou, avšak ta byla sražená nad bránu Nižného Novgorodu.
45:33'
Alexej Běreglazov ostře vypálil z pravé strany. Domácí brankář nic moc neviděl, ale podle všeho zasahovat ani nemusel.
45:15'
Na druhé straně čekal zákrok i na Pjotra Kočetkova, jenž si poradil s přehledem proti ráně Tolčinského z mezikruží.
44:59'
Anton Šenfeld mířil do otevřenější obrany hostů, ale Igor Bobkov jeho ránu levým betonem srazil do bezpečnějších míst.
43:28'
Už to sice vypadalo, že domácí půjdou do dvoubrankového vedení, ale trenérská výzva hostů verdikt upravila. Gončaruk se natlačil před Šaripzjanova a poté pokračoval v pohybu před bránu. Do gólmana jej následně natlačil jeden z dalších hostujících hráčů, a tudíž měl Bobkov těžkou práci při svém zákroku. Na dorážku Varnakova už tedy i kvůli tomu nedosáhl. Branka ale neplatí.
43:09'
Denis Zernov si udělal prostor na pravém kruhu, kde se také vytočil. Ránu ale nasměroval mimo tři tyče.
42:42'
Domácí jsou při chuti a znovu se tlačili dopředu, ale jejich přihrávku dokázal přečíst Jegor Činachov.
42:09'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Při této přesilovce ale už Novgorod odskakuje poprvé v utkání do vedení! MICHAIL VARNAKOV si dvakrát přes šíři pásma vyměnil touš se Šenfeldem, až jej právě kapitán domácích oslovil na pravém kruhu, odkud Varnakov rychle a přesně vystřelil. Bobkov se přemístit nestačil. 2:1. Asistence: Anton Šenfeld.
41:31'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., hákování).
41:24'
Další nepřesnost domácích a z tribun se ozývá pískot. Tuto přesilovku si Nižnij Novgorod rozhodně za rámeček nedá, nyní už je Omsk v plném počtu.
40:56'
Výhoda stále pokračuje a domácí se sami vymanili z útočné třetiny. Z přesilovky pět na tři už jim moc sekund nezbývá.
40:26'
Chris Terry z levé strany svatyni hostů minul, avšak přesilovka Novgorodu bude opět pokračovat. Domácí mají ponechanou výhodu.
40:01'
Ve druhé třetině padla jedna branka, tentokrát do sítě Igora Bobkova. Ivan Čechovič se prosadil ve 34. minutě po přihrávce Mieleho. Nutno říct, že vyrovnání domácích bylo zasloužené, protože v prostředním dějství byli o chlup lepším týmem. V poslední minutě navíc vybojovali hned dvojnásobnou přesilovku, ve které budou na začátku třetí periody pokračovat.
Střely na bránu po 2. třetině: 21 – 19
40:00'
39:54'
Ve dvojnásobné přesilovce sice domácí tým dlouho kombinoval v útočném pásmu, ale střela nakonec Chrisi Terrymu vůbec nevyšla. Spoluhráč mu pár sekund před druhou sirénou nepředložil kotouč ideálně k ráně z první.
39:24'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Andrej Stas – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Potapov – 2 min., držení).
38:58'
Novgorod má v závěru druhé periody o chlup více ze hry. Avangardu se druhá třetina nepovedla, to lze říct už nyní.
38:32'
Jenže Ivan Čechovič chytrou bekhendovou přihrávkou našel mezi kruhy Mieleho, jehož pokus se jen těsně otřel o horní tyč.
38:12'
Omsk se ocitl pod tlakem, ale nepřesnost nakonec domácí vyhnala z ideálních pozic.
37:39'
Fyzická hra z obou stran pokračuje. Domácí zavezli kotouč dopředu a nyní v pozicích u mantinelu bojují jako lvi.
36:59'
Oliwer Kaski hned po buly získal puk, ale i s možností střelby zvolil kličku. Zřejmě se rozhodl pro špatné řešení, neboť ohrožení brány nepřišlo.
36:23'
Alexej Běreglazov svedl důrazný souboj u mantinelu, ze kterého nakonec odjel vítězně. Novgorod ale vzápětí puk získal na své hole.
35:56'
Ofsajd přerušil útočné snažení hostujících hokejistů. Bude se vhazovat ve střední třetině.
35:52'
Ville Pokka vyslal od modré čáry opravdu tvrdou ránu, která jen o několik málo centimetrů minula branku. Kočetkov měl štěstí.
35:14'
Z nejhoršího jsou však už domácí venku. V těchto sekundách mají dostatek času k vystřídání.
34:52'
Omsk ale chce zase přidat. Nyní už poměrně dlouho tlačí na svého soupeře v jeho třetině.
33:52'
Je vyrovnáno! Andy Miele nabral na levé straně velkou rychlost. Na své pozici už mohl střílet, ale raději zvolil nabídku mezi kruhy IVANU ČECHOVIČOVI. Druhý jmenovaný se prosadil i okolo obránců Omsku a rychlou střelou pod víko srovnal gólový účet. 1:1. Asistence: Andy Miele.
33:38'
Kaski měl před sebou volný prostor na vrcholu kruhu, jenže kotouč mu z čepele odskočil do rohu kluziště.
32:57'
Urakov si udělal prostor u mantinelu. Následně si nabruslil do lepší pozice a hned poté vystřelil. Jeho rána skončila na levém betonu Igora Bobkova, jenž se připomenul úspěšným zákrokem.
32:02'
Oba celky teď pouze nahazují kotouče za branky soupeře. Nesledujeme moc záživný hokej, ve kterém by akce střídala akci.
31:24'
Kapitán hostů Alexej Jemelin se snažil pomoct ofenzívě, což se mu také povedlo. V rozhodující chvíli ale přes hokejku obránce Orlova nevystřelil.
30:41'
Před brankovištěm domácích puk skákal celkem dlouho. Nejrychleji ale zareagoval Brady Austin.
30:34'
Hra je po delší době zastavena kvůli zakázanému uvolnění. Čeká nás vhazování před Pjotrem Kočetkovem.
29:55'
Chris Terry si počkal mezi kruhy, odkud velmi razantně vypálil směrem k tyči. Tu ale o kousek minul.
29:17'
Přečíslení tři na dva Omsku vůbec nevyšlo. Kirillu Semjonovovi se zamotal kotouč pod hokejkou, která byla před okamžikem na daném místě zlomena. Rychlou akci tedy pozastavila a následně už hostující hráč nepřihrál přesně.
28:15'
Andrej Belevič nabral ve středním pásmu velkou rychlost, díky které se dostal za Bobkovovu svatyni. Právě před brankovištěm Omsku se vytvořil velký závar, branka však nepadla.
27:36'
Omsk už dostal hru do neutrální zóny, ale kotouč zůstává na holích domácích hokejistů.
27:12'
Domácí zahrozili hned dvakrát po sobě. Tvrdá rána Bradyho Austina bez přípravy ale skončila na mantinelu, takže střelu na bránu si Nižnij Novgorod připsat nemohl.
26:47'
Kostin se natlačil před Austina, avšak přihrávku z otočky zpoza brány nepředložil ideálně.
26:12'
Čtvrtá lajna Avangardu předvedla další aktivitu v útočné třetině. Stas ale skákavý puk v celkem kvalitní pozici nezkrotil.
25:53'
Po tlaku domácích do brankoviště musel lapačkou zapracovat Igor Bobkov, jenž puk raději pod ní přikryl.
25:32'
Činachov střílel z voleje v mezikruží. Svatyni Novgorodu ale z této pozice netrefil.
24:50'
Sergej Tolčinskij manévroval v útočné třetině, ale bránící hráči Nižného Novgorodu jej rychle dojeli. I tak ale šikovný útočník Avangardu prostrčil kotouč dopředu.
24:11'
Černá guma přeletěla po rozehrávce Kaskiho přes celé kluziště až na zakázané uvolnění. Čeká nás vhazování před Bobkovem.
23:34'
Šaripzjanov na modré čáře rozděloval puky, ale Kočetkov si s oběma pokusy ze stran dokázal poradit.
23:04'
Nyní se hrálo převážně ve středním pásmu, kde jsme viděli mnoho nepřesností.
22:18'
Alexandr Chochlačov vypíchl puk před sebe, ale až k zakončení se z levého křídla neprobil. Domácí obránci dokázali zareagovat, aby nedopustili zmatky před bránou.
21:38'
Teď už chtějí za delší konec provazu tahat domácí, ale ti se zatím nemohou usadit v pásmu soupeře.
20:48'
Pjotr Kočetkov měl plné ruce práce. Rána Andreje Stase z pravého kruhu mu propadla, ale volný puk nakonec brankář Novgorodu stačil zalehnout.
20:18'
Damir Šaripzjanov se zmocnil puku a kotouč nahodil do útočného pásma. Vypadalo to, že se bude pískat icing, jenže zřejmě tam došlo k teči.
20:01'
Favorit utkání po 1. třetině vede 1:0 díky brance Maxima Čudinova. Nižnij Novgorod sice měl k dispozici dvě přesilové hry, ale ty ani přes pár dobrých náznaků nevyužil. Omsk mohl v závěru periody udeřit ještě jednou, to by ale musel Stas lépe zamířit. Druhá třetina odstartuje zhruba v 17:52.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 9
20:00'
19:42'
Siloví hokejisté v bílých dresech nadělali domácím velké potíže, ale finální pas do předbrankového prostoru zamířil pouze na hokejku Semjona Ručkina.
19:15'
Na druhou stranu chtěl vyrážet Andy Miele, ale obránce Gotovece si neprohodil.
18:52'
Za okamžik se rozběhne poslední minuta první periody. Hosté drží puk u mantinelu v útočné třetině.
18:34'
Akci dva na dva hosté vůbec nezvládli. Činachovova přihrávka směřovala daleko před hůl jeho spoluhráče, takže tuto situaci Avangard prohospodařil.
17:54'
Knight přenechával puk do tandemu svému kolegovi. Kočetkov musel být ve střehu, protože i tentokrát Omsk zajímavě zahrozil.
17:22'
Po skončení oslabení se hned dva hostující hráči vydali na jednoho beka. Zakončení vzal na sebe Andrej Stas, jenž si zasekl puk v mezikruží a poté jej tlačil k tyči. Jen těsně ale bránu Novgorodu z ideální pozice netrefil.
16:30'
Anton Šenfeld si na levé straně útočného pásma dělal prostor, ale téměř nic nevyprodukoval. Vzápětí tak Damir Šaripzjanov vyhazuje přes všechny čáry.
16:05'
Nyní už ale domácí pouze honili puk u mantinelu, a tak se není čemu divit, že Omsk vyhazuje ven z vlastní třetiny.
15:41'
Damir Žafjarov si najel na levý kruh, odkud puk tlačil pod horní tyč. Bobkov sice měl vytrčené rameno, ale zasahovat nakonec nemusel.
15:11'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Běreglazov – 2 min., držení).
14:26'
Šenfeld jen nahodil do pásma soupeře následně jel střídat. Obránci Avangardu tak mají dostatek času k podniknutí další akce.
13:50'
Kočetkov měl štěstí, neboť střela Jegora Činachova z úhlu zamířila jen kousek nad horní tyč domácí brány.
13:13'
Alexandr Chochlačov šikovně nahazoval puk k zadní tyči, kam si najížděl jeho spoluhráč. Kdyby to hostům vyšlo, tak by z toho byl opravdu parádní gól. Takto puk pouze doputoval vedle zadní tyče.
12:49'
Už dlouho jsme neviděli větší vzruch před jednou či druhou bránou. Omsk se sice hnal kupředu, ale zastavilo jej postavení mimo hru.
12:18'
Ani teď se do lepší pozice ke střele domácí nedostali. Pokka totiž vypíchl puk z hole najetého Mieleho.
11:42'
Domácí hokejisté předvedli poměrně kostrbatý přechod přes útočné pásmo. Puk v držení Kirilla Urakova moc dlouho nevydržel.
11:23'
Po zákroku Igora Bobkova je hra přerušena. Přichází druhá komerční přestávka v rámci první třetiny.
11:15'
Hned po skončení oslabení se Avangard dopustil icingu, neboť podle čárových rozhodčích vyhodil puk o chvíli později než měl. Zernov už byl na ledě.
11:08'
10:47'
Stahovačka Šenfelda nebyla zrovna ideální, okolo dvou bránících hráčů Omsku domácí kapitán neprošel.
10:21'
Teď už se hostující celek osvobodil a obě mužstva posílají na led čerstvé síly.
09:52'
První minutu početní výhody nehraje Torpedo vůbec špatně. Drží se v pásmu soupeře, ale bránící čtveřice Omsku zatím stačí situaci dostupovat.
09:08'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., podrážení).
08:54'
Teď ale domácí předvedli zajímavé střídání, které vrcholilo ranou z pravého kruhu, kterou ale nepříjemně schytal přesně do nohy Klim Kostin.
08:24'
Protečovaný kotouč hostů neskončil zakázaným uvolněním. Torpedo se ale ocitá pod mírným tlakem Avangardu.
07:43'
Na domácí bránu letěla další tvrdá střela od modré čáry, tentokrát ji ale Kočetkov vyrazil, neboť před ním nestál žádný hokejista v bílém dresu.
07:31'
Kočetkov si musel poradit s nepříjemnou ránou Nikity Komarova, která přišla z mezikruží. Brankář Torpeda ale skvěle zapracoval lapačkou.
06:17'
V 7. minutě se dostává hostující tým do vedení. Kotouč se po dobré práci u mantinelu odrazil na modrou čáru k obránci MAXIMU ČUDINOVOVI, jenž velmi tvrdou střelou pod vyrážečku překonal domácího brankáře. 0:1. Bez asistence.
05:28'
Chris Terry se snažil přenést hru na opačnou stranu, ale puk rozhodně nepřihrál přesně. I tak se ale Nižnij Novgorod dostal o pár sekund později k zakončení, ale Šenfeld z ostrého úhlu bránu minul.
05:14'
Dlouho se hrálo bez přerušení, hvizd přišel až nyní. Pjotr Kočetkov měl na brankovišti plné ruce práce s dorážejícími hráči hostů, kteří byli před ním nesmírně důrazní. Nejvíce zřejmě Klim Kostin.
04:33'
Mark Marin si udělal prostor ve vlastním pásmu, aby založil útočnou akci Torpeda. Puk ale nepředal zrovna ideálně, takže teď se hraje převážně ve střední třetině.
03:47'
Miele se dostal k ráně z pravého křídla, ale hostující brankář zasahovat nemusel. Kotouč totiž skončil na zadním mantinelu.
03:04'
Jeden z domácích hokejistů si najížděl na vrchol kruhu, odkud ale vystřelit nedokázal. Dobrou práci odvedl obránce Ville Pokka.
02:30'
Kočetkov si trochu zahrával s ohněm, neboť držel puk na hokejce a soupeře nechal dobruslit až těsně k němu. Nicméně puk stačil odehrát včas.
01:54'
Domácí vyjeli z nepříliš ideální pozice a už se znovu ženou směrem dopředu. Bránící hráči Omsku se tedy musí mít na pozoru.
01:28'
Anton Šenfeld vypálil těsně za kruhy pouze do připraveného Bobkova, jenž touš vyrazil do ochranné sítě.
00:52'
Po ofsajdu se musela další akce hostujícího celku přerušit. K vidění tedy bude vhazování ve středním pásmu.
00:34'
Omsk začal utkání aktivněji a Oliwer Kaski vyslal ránu od modré čáry, se kterou si ale poměrně jednoduše poradil Pjotr Kočetkov.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Kočetkov (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Austin, Orlov, Marin, Ručkin – Miele, Žafjarov (A), Čechovič – Der-Argučincev, Šenfeld (C), Terry – Varnakov, Gončaruk, Szwarz – Belevič, Drobin, Urakov (A) – A. Michejev.

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Pokka, Šaripzjanov, Jemelin (C), Kaski, Čudinov, Běreglazov, Gotovec – K. Kostin, Knight, Činachov – Zernov, Tolčinskij, Kablukov – Gricjuk, K. Semjonov, Chochlačov – N. Komarov, Stas (A), A. Potapov (A) – Dědunov.

Rozhodčí: Gašilov, Lavrentěv – Antonov, Zacharenkov.

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

I Torpedo se může směle připravovat na play-off, neboť na devátý Novosibirsk drží už nedostižný náskok patnácti bodů. Novgorod má na svém kontě poměrně vyrovnanou sezonní bilanci. Připsal si totiž 29 výher a 27 porážek, což v kolonce získaných bodů dělá číslo 65. Po třech výhrách v řadě ale Torpedo v minulém utkání prohrálo, doma nestačilo na moskevský Spartak poměrem 2:3. Jednoznačně nejlepším hráčem Nižného Novgorodu je útočník Damir Žafjarov, jenž dnes bude chtít dosáhnout na metu šedesáti získaných kanadských bodů.

AVANGARD OMSK

Hokejisté Omsku hrají letos velmi dobře. V celkové tabulce KHL jsou třetí, momentálně mají na kontě už 80 bodů a jen o šest bodů zaostávají za první Kazaní. Dá se říct, že forma Avangardu je před vyřazovací částí velice dobrá, neboť svěřenci kouče Boba Hartleyho bodovali v deseti zápasech v řadě. Naposledy dokázali zvítězit na ledě Novosibirsku 3:0. Výborně si po svém příchodu z Kunlunu vede v brankovišti Omsku Šimon Hrubec, který si drží vysokou úspěšnost těsně pod 93 procenty. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zámořský útočník Reid Boucher, jenž zatím nasbíral 48 kanadských bodů.
Oba dnešní soupeři už mají jistý postup do play-off. Je i pravděpodobné, že právě tyto celky se potkají v 1. kole, neboť Omsk je v tabulce Východní konference na druhé příčce, zatímco Nižnij Novgorod je sedmý.

Šimon Hrubec (Omsk) – 19 zápasů, 92,9% úspěšnost zákroků
Jiří Sekáč (Omsk) – 34 zápasů, 21 bodů (10+11)
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Základní část se nám pomalu blíží do svého závěru a dnes nás čeká bitva mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Avangardem Omsk. Utkání začíná v 17:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.