KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Novosibirsk - 21. ledna 2021   17:30

Soči
Soči
16:13' Šmeljov (Petkov, Točickij) • 57:46' Miščenko (Ruděnkov, Točickij) • 59:05' Ruděnkov
Novosibirsk

S konstatováním, že HK Soči zapsalo teprve jedenácté vítězství v probíhajícím ročníku KHL, když doma porazilo Sibir 3:0, se s Vými loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Do tohoto zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.
Bez využití.
Soči bere před domácím publikem vítězství. V první třetině nebyli domácí lepším týmem, ale díky gólmanu Alexeji Krasikovovi přestáli šance soupeře a v sedmnácté minutě udeřili svým nejproduktivnějším mužem Sergejem Šmeljovem, jenž po výborném napadání Točického trefil z kruhů šibenici. Druhá část hry přinesla otevřený hokej a o něco více šancí na straně Soči, ovšem brankáři Krasikov i Säteri nepustili za svá záda ani jeden puk.

Ve třetí třetině už domácí vycházeli z poctivé defenzívní práce a vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden z nich nezakončil Kolgotin, jenž z dobré pozice mířil těsně nad branku. V 51. minutě hráli hosté první přesilovou hru, ovšem domácí přestáli kritický moment bez úhony a nadále se spoléhali na jistého brankáře Alexeje Krasikova, který přešel v průběhu této sezony do Soči právě ze Sibiru. Rozhodnutí přišlo v čase 57:46, kdy Ivan Miščenko přijal přihrávku na modrou, sjel si blíže k brance a přes blokujícího Puustinena zamířil přesně k levé tyči. Sibir ještě zkusil hru bez gólmana, kterou ztrestal Ivan Ruděnkov, jenž si ke gólové asistenci na druhou branku připsal trefení prázdné klece – 3:0.
59:05'
Domácí dohrají zápas při přesilové hře, jelikož Mikael Ruohomaa dostává dvě minuty za nesportovní chování.
59:05'
Soči právě vstřelilo branku!
IGOR RUDĚNKOV se ve středním pásmu na pravé straně chopil puku, zamířil blíže k útočné modré a přes bránícího hráče Sibiru stvrzuje dva body pro Soči.
58:25'
Sibir ještě zkouší hru bez gólmana Harri Säteriho.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého mače.
57:46'
Kapitán Sibiru Jevgenij Česalin možná ještě oprávněně oznamuje sudím, že před druhou brankou si domácí pomohli hákováním a na stejný prohřešek vzápětí poukazuje i trenér Sibiru Nikolaj Zavaruchin. Na druhé brance to už ale nic nemění.
57:46'
Zdá se, že je rozhodnuto. IVAN MIŠČENKO si svůj první gól v letošní sezoně schoval na vhodnou chvíli. Dostal přihrávku na modrou čáru od Igora Ruděnkova a přes vyklekávajícího Juusa Puustinena zamířil na bližší tyč. Harri Säteri neviděl zhola nic a kotouč mu kolem betonu prošel do sítě. Asistence: Igor Ruděnkov, Nikita Točickij.
57:11'
Nikita Feoktisov se na útočné modré ujal puku, sjel si na levý kruh a přes obránce Timašova vystřelil. A také Harri Säteri, odchovanec Tappary Tamepre, ukázal, že nemá lapačku jen na ozdobu.
56:55'
Hráči v bílém se nyní dokáži snadněji dostat do prostoru před brankou Alexeje Krasikova, ale v útočném pásmu nejsou příliš nebezpeční.
56:15'
Bude otázkou času, kdy hosté zkusí odvolat brankáře. Nyní by se k tomu nabízela šance, jelikož Soči opět vyhodilo puk jen na zakázané uvolnění, ale přece jen tři a tři čtvrtě minuty před koncem základní hrací doby je pro kouče Nikolaje Zavaruchina ještě až příliš velký čas.
54:51'
Andrej Jermakov už nevymýšlel žádné kudrlinky a před modrou nahodil puk do útočného pásma. Tam ale byli úspěšnější opět domácí hráči.
54:01'
Nenápadná střela Puustinena ihned po přejetí modré nadělala Krasikovovi spoustu problémů. Akce Sibiru pokračovala a Jokipakka vyvezl kotouč zpoza branky. Nahrál do předbrankového prostoru pro Mikaela Ruohomuu, ovšem akce trojice Finů končí znovu na brankáři domácího celku.
53:43'
Harri Sateri v brance Sibiru pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Ve středním pásmu puk zmizel z kluziště a dopadl na střídačku hostí. Buly bude před brankou Novosibirsku.
53:21'
Pavel Šen prohrál vhazování s Dmitrijem Sajustovem, ovšem hosté následně otáleli se střelbou a o kotouč přišli.
53:09'
Domácí hráči ihned po buly poslali kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude opět před Alexejem Krasikovem.
Střely na branku: 26-29
Zákroky gólmanů: 29-25
Zblokované střely: 9-4.
53:06'
Necelých sedm minut dělí Soči od výhry a Sibir má stejně dlouhý čas na korekci stavu. Hra bude navázána po komerční přestávce.
52:44'
Domácí první oslabení zápasu zvládli dobře a udrželi jednobrankový náskok.
52:11'
Jefim Gurkin nebyl úspěšný ani další dělovkou od modré a Sibir vzápětí přichází o útočné pásmo.
51:52'
Tvrdá rána Jefima Gurkina od modré prolétla těsně vedle levé tyče domácí branky.
51:29'
Ruohomaa přistrčil na modré puk pro Jokipakku, který mu ho vzápětí vrátil. A finská kombinace pokračovala i nadále, takže Jyrki Jokipakka mířil od modré na branku. Ačkoliv Krasikov neměl dobrý výhled, puk našel ve výstroji.
51:06'
Domácí tým se osvobozuje vyhozením puku až k Säterimu.
50:44'
Pavel Šen na obranné modré zcela evidentně zahákoval Olega Li a jde na dvě minuty ven. A budou to pro něj hodně těžké dvě minuty.
50:41'
Už je to téměř minuta, co hráči Sibiru krouží na ledové ploše se šesti hráči, ale až nyní dostávají puk do útočného pásma.
49:42'
Alexej Krasikov zřejmě bude mít práci, jelikož je signalizováno první vyloučení na straně Soči. Harri Säteri míří ven z branky a hosté hrají ve výhodě.
49:29'
Česalinovo nahození z pravého kruhu do předbrankového prostoru nebylo úspěšné. Vzápětí se musel kapitán Sibiru se svými spoluhráči rychle vracet.
Alexej Krasikov v brance Soči zatím nemá kdovíjak dobré statistiky. V osmi zápasech má průměr 3,56 obdržené branky a úspěšnost zákroků na 88,4%. Nicméně dnes si hodně řekl o místo dvojky za Maximem Treťjakem. A také se výrazně ukazuje proti svým bývalým spoluhráčům, jelikož sezonu začal právě v Sibiru, kde odchytal šest zápasů.
48:24'
Domácí už hrají spíše na protiútoky, jinak se snaží vytvořit co největší obranný val na své modré. A zatím se jim to v pohodě daří. Když už hosté proniknou do předbrankového prostoru, je připraven jistý Alexej Krasikov, stejně jako nyní, kdy puk schoval v lapačce.
46:08'
Na druhé straně obkroužil Ruohomaa skoro celé útočné pásmo, ale nepodařilo se mu předložit puk přesně mezi kruhy na spoluhráče. Z následné akce se musel mít Harri Säteri opět na pozoru, když si po pravé straně sjel blíže k brance Dmitrij Kolgotin, ovšem mířil těsně nad horní tyčku.
45:05'
German Rubcov se vydal napadat rozehrávku soupeře a se svýám parťáem Ruděnkovem nakonec puk skutečně získal. Ruděnkov následně po přihrávce od Rundblada střílel z levého kruhu, ovšem pozorný Säteri kotouč vyrazil.
44:15'
Sergej Šmeljov se na okamžik dostal před brankou k odraženému kotouči, který ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Ale mrzet ho to zatím nemusí, jeho branka z konce první třetiny je zatím jedinou přesnou trefou.
43:53'
Po dalším nevydařeném přechodu přes útočnou modrou musí Sibir začít ze středního pásma. Zdá se, že Soči už se začíná častěji věnovat důslednému bránění vlastní modré.
43:08'
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale až na střelu Jyrkiho Jokipakky od modré vážněji neohrozili Alexeje Krasikova. Ránu rodáka z Tampere, jenž má zkušenosti z Dallasu, Calgary a Ottawy a dvě sezony odehrál také za Soči, ale domácí maskovaný muž viděl.
42:25'
Mikael Ruohomaa předal kotouč na útočné modré pro spoluhráče a sjel si před branku ke spoluhráči Šarovovi. Právě do předbrankového prostoru totiž puk mířil, ale jistý Alexej Krasikov nepustil oba hráče k dorážce.
41:37'
Souboj o puk za brankou Sibiru dopadl lépe pro hráče hostí. Po jejich ofsajdu je ale hra opět přerušená.
41:16'
Sibir samozřejmě stále nic nevzdává, vždyť jednobranková ztráta není ve třetí třetině nic nehratelného. Ale nepřesnostmi, jakou třeba nyní předvedl Jefim Gurkin, to nepůjde.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:07.
Po konci třetiny ještě kapitán hostí Jevgenij Česalin něco řeší s dvojicí sudích, kterými jsou Eduard Odins a český sudí Martin Fraňo. Patrně se mu nelíbí, že během dvou třetin nehrál Sibir ani jednu přesilovku. Ale oba rozhodčí dnes zápas zvládají na jedničku.
Vyloučení: 0-1
Po druhé třetině stále svítí na ukazateli stavu průběžný výsledek 1:0. Zkraje druhé části měli domácí přesilovou hru za hákování Gurkina, což bylo jediné vyloučení dosavadního průběhu zápasu, ale nevyužili jí. Ačkoliv branka ve druhé části nepadla, k vidění bylo dost zajímavých situací. Před polovinou zápasu se hrál hodně otevřený hokej. Nejprve neuspěl v samostatném úniku domácí útočník Šen, poté se během chvíle při dvou protiútocích neprosadili na straně domácí Ruděnkov a vzápětí před opačnou branku ani Milovzorov. Na konci druhé části byly k vidění ještě dvě gólové šance. Nejprve forvard hostí Sajustov nedoklepl zblízka kotouč do branky, poté se v samostatném úniku na druhé straně neprosadil ani výborně hrající Sergej Šmeljov.
40:00'
39:44'
Druhá dvacetiminutovka se dohrává za brankou Sibiru, který už asi nebude mít čas na závěrečný útok před odchodem do kabin.
39:23'
Dobré napadání Ivana Volodina znamená, že Sibiru se nepodařilo zcela dobře rozehrát útočnou akci.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé části hry.
38:21'
A skóre se mohlo měnit i na druhé straně. Po útočné akci znovu hosté propadli a Sergej Šmeljov znovu mířil sám na brankáře Harri Säteriho, který udržel svému týmu přijatelný jednobrankový odstup.
38:09'
Dmitrij Sajustov měl velkou šanci, když dostal přihrávku přesně na hůl do předbrankového prostoru. Nicméně jeho zakončení neprošlo přes roztaženého Krasikova do sítě a v dorážce se k puku nedostal na brankovišti operující Jevgenij Česalin.
37:22'
Vasilij Glotov se vrátil pro puk a pomohl obránci, který byl napadán soupeřem. A nakonec jej zavezl až na druhou stranu kluziště. Po souboji u mantinelu na útočné modré ale domácí nakonec o pásmo přichází.
36:38'
Buly po pravici Krasikova se bude opakovat. Jeden z čárových sudích nebyl spokojen s postupem při buly.
36:30'
Jenže jeho slova zatím nepadají na zcela úrodnou půdu, domácí se totiž nyní brání vždy jen vyhozením puku ven z obranného pásma.
36:15'
Gólman domácích Alexej Krasikov nyní výrazným zvukovým projevem nabádá spoluhráče k větší aktivitě.
36:05'
Zakázané uvolnění Soči stěhuje hru znovu před brankáře Alexeje Krasikova.
35:26'
Špatnou rozehrávku hostí vystihl na modré čáře Ivan Volodin. Kotouč se dostal za branku pro Dmitrije Kolgotina, jehož přihrávka před brankoviště nenašla adresáta v podobě spoluhráče.
34:38'
Domácí dobře zvládli buly před svým brankářem a ihned se hnali na druhou stranu kluziště. Dnes hodně aktivní Točickij sice prošel po levé straně do útočného pásma, ale neměl žádnou podporu spoluhráčů a vzápětí jen odevzdal puk.
33:34'
Vzápětí jí končí Amir Garajev, který nabral na pravé straně rychlost a nabruslil si ke kruhu. Vystřelil na bližší tyč, kde byl Säteri připravený s lapačkou a byť mu z ní puk vypadl, ihned ho získal do své moci.
33:26'
Opět následuje delší pasáž hry, nyní přes tři a čtvrt minuty.
32:50'
Komarov dal pas na modrou pro Chabarova, jenž právě podél modré dával přihrávku na Nikolaje Timašova. Jeho nahození nebylo úspěšné a vzápětí domácí vyvezli puk do bezpečí.
31:56'
Sibir měl nyní převahu v útočném pásmu, kdy hned dva hráči byli mezi kruhy a jeden před brankou. Ale ani nyní hosté nedokázali vážněji ohrozit branku Alexeje Krasikova, který si při svém devátém startu v sezoně výrazně lepší hodně podprůměrná čísla.
30:44'
Mikael Ruohomaa dával z levé strany střílenou přihrávku pro Puustinena, jenž jí před brankou nenašel.
30:08'
Po vyhraném buly Točického pálil od modré Miščenko. Jeho dělovku vytěsnil Säteri před sebe a poradil si i s následnou dorážkou dalšího hráče Soči.
28:54'
Hokej je nyní hodně otevřený, hraje se nahoru – dolu a atraktivitě rozhodně neškodí. Situaci dva na jednoho zakončil střelou z pravého kruhu Ruděnkov, ovšem Säteri byl opět na místě. Vzápětí nevyužili protiútok, tentokrát tři na dva, ani hosté. Rána Milovzorova po zadovce Děmidova sice vypadla z lapačky Krasikova, ale puk byl sražen za branku.
27:34'
Střela hned po buly v podání Chabarova gólmana domácích nepřekvapila, naopak po propadnutí defenzívy Sibiru jel sám na brankáře Harri Säteriho útočník Pavel Šen. A Fin v brance Novosibirsku potvrdil, že má v letošní sezoně poměrně slušná čísla. Se zakončením útočníka Soči si věděl rady a střelou mezi betony se překvapit nenechal.
27:13'
Mikael Ruohomaa dvakrát dorážel puk u levé tyčky branky Krasikova, ale ani v jednom z obou případů nedokázal kotouč zvednout nebo vyšťourat nad beton gólmana Soči.
25:40'
Sibir za poslední minutu výrazně zvyšuje obrátky. Jokipakka si sjel na levý kruh, ale dva hráče neprostřelil a puk tak ke Krasikovovi nedošel. V následné nepřehledné situaci před brankou si domácí věděli rady.
24:47'
Andrej Jermakov již nevěděl, jak dostat kotouč do útočného pásma, tak jej golfákem napálil prakticky přes celé hřiště. Takové střely občas dokážou udělat brankářovi problém, ovšem v tomto případě si Krasikov všechno pohlídal.
24:15'
Hosté jen nahodili puk k brance Krasikova a šli střídat. Tam se kotouče chopil obránce David Rundblad a čeká, až se mu rozjedou spoluhráči.
23:00'
Sibir hraje v plném počtu, vyloučený Gurkin je na ledě.
22:48'
Miromanov byl napodruhé úspěšný, jenže jeho nahození od modré šlo jen na hokejky hostí, kteří se prvnímu oslabení úspěšně ubrání.
22:18'
Ani nyní se Soči neusazuje před brankou, pas po prknech na beka Miromanova byl hodně prudký.
21:55'
Přesilová hra domácích je hodně rozháraná, minuta je pryč.
21:10'
Střela Rundblada od modré byla pro Säteriho poměrně nebezpečná, neboť nevěděl, přes koho se kotouč odrazí nebo zda bude tečován. Nakonec je z toho protiútok Sibiru, který musel hasit brankář Krasikov.
21:00'
Jefim Gurkin na obranné modré prakticky obejmul spoluhráče a dostává dvě minuty za držení.
20:59'
Po nahození domácích do útočného pásma je signalizován faul. Kvůli držení se bude vylučovat na straně hostí.
Vyloučení: 0-0.
První třetina nabídla pouze jednu branku. Ačkoliv byli na začátku zápasu aktivnější hokejisté Sibiru, nedokázali najít recept na brankáře Krasikova. Domácí se do zápasu dostávali volněji, ovšem ve třinácté minutě měli velkou šanci, kdy Točickij vyslal dlouhou přihrávkou do úniku Sergeje Šmeljova, jenž střelou mezi betony Säteriho nepřekonal. Nejproduktivnější hráč Soči si vedl lépe v sedmnácté minutě, kdy po výborné práci Petkova dostal kotouč mezi kruhy a trefil se pod horní tyčku do levé šibenice – 1:0.
20:00'
19:41'
Poslední sekundy první části se dohrávají v obranném pásmu Sibiru, což je to, co přesně Soči chce. Hosté se již do útoku nedostanou.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiiny.
18:36'
Sice trošku kostrbatá kombinace, ale nakonec málem dospěla k cíli. Točickij posunul puk mezi kruhy na Petkova, jenž byl ale zády k brance. Přesto jej ještě stačil sklepnout na Šmeljova, který už byl ale blízko Säterimu a nepřekonal ho.
18:05'
Dlouhá přihrávka hostí byla hodně nepřesná. Právě chyby v rozehrávce je to, co dnes Sibir hodně brzdí.
16:13'
Napodruhé se již SERGEJ ŠMELJOV prosazuje. Po buly odvedl v rohu za brankou dobrou práci Kirill Petkov, jenž napadáním zbavil soupeře kotouče. S pukem na holi se otočil k brance a mezi kruhy viděl volného Šmeljova, kterému nahrál a nejproduktivnější domácí hráč se trefil krásně do levé šibenice. Asistence: Kirill Petkov, Nikita Točickij.
15:00'
Juuso Puustinen zkusil střelu z pravého kruhu na bližší tyč, kde zasáhl Krasikov svojí lapačkou.
14:24'
Amir Garajev se ve středním pásmu vyhnul soupeři a na pravé straně modré udělal kličku dalšímu hráči Sibiru, jenže celou akci nedokončil, jelikož mu puk utekl od hokejky.
12:43'
Už to vypadalo, že právě hosté ohrozí branku Krasikova. Jenže jejich nepřesná kombinace dospěla v protiútok Soči, kdy se z pravé strany řítil na branku Sergej Šmeljov po výborné dlouhé přihrávce Nikity Točíckého. Zkusil střelu z pravého kruhu mezi betony, kterouo Harri Säteri výborně vytěsnil. Na druhé straně pak pálil z kruhů Jefim Gurkin a brankář Soči Alexej Krasikov měl také co dělat, aby kotouč dokázal zneškodnit.
12:18'
Vyhození hostí skončilo po teči jednoho z domácích hráčů na střídačce Sibiru.
11:58'
Ovšem hosté o puk znovu rychle přišli a Nikita Točickij ho z vlastního pásma vyváží dopředu.
11:19'
Nikita Feoktisov předvedl bruslařský souboj o kotouč s Nikolajem Timašovem, jenž byl o něco rychlejší a za svojí klecí získal puk na hokejku.
Bezbrankovému stavu odpovídá i statistika střel na branku, kde ani jeden z týmů výrazněji nevede. 8:7 pro Sibir.
11:11'
Po buly před brankou Krasikova se ke střele od modré dostal Jaroslav Chabarov. Brankář Soči jistě zasáhl a má puk v lapačce.
10:36'
Kombinace domácích a tři výměny puku v útočném pásmu nevedly ke střele, natož ke gólu. Soči tak začíná s útokem znovu od vlastní klece.
10:19'
Hned po buly před vlastní klecí vyhodil Danil Romancev kotouč na zakázané uvolnění. Hra je tak znovu přerušena.
10:12'
Právě Šmeljov a Petkov číhali před brankou Säteriho, zda finskému brankáři Sibiru vypadne kotouč po střele od modré. Nestalo se tak.
09:32'
Jurij Alexandrov nabral před vlastní klecí odražený puk a rychle ho poslal na druhou stranu. Šmeljov protečoval kotouč do útočného pásma a nabízel se svým spoluhráčům před brankou a poté na levém kruhu, přihrávku však nedostal.
08:18'
Ivan Volodin si s pukem vybruslil na osu hřiště, nicméně i zde po jeho střele byl Harri Säteri jistý. Finský brankář kotouč dostatečně dobře viděl, aby ho vyrazil.
07:34'
I díky Nikitu Sedovovi získali domácí v obranném pásmu kotouč. Jenže dostali se jen do středního pásma. Zde se kotouče chopil Oleg Li a nasměřoval si to rovnou přes modrou čáru. Tvrdou střelou doprostřed branky však Alexeje Krasikova nepřekvapil.
06:13'
Rychlý protiútok Soči vedl Ansel Galimov, kterýžto se rychle dostal až mezi kruhy. Byl ale dostoupen obráncem a v mlýnici před brankou dokázali hosté dostat kotouč na druhou stranu, aniž by se pískalo zakázané uvolnění.
05:55'
Buly ve středním pásmu se stalo kořistí hostí, jenž se znovu ihned přesunuli před branku Krasikova.
05:18'
Buly před brankou Krasikova vyhráli hosté, ovšem právě Korotkovovi uskočil v útočném pásmu puk od hole. Následovaly však dvě nepřesné rozehrávky Soči. Nejprve hosté zachytili puk na útočné modré a poté Ivan Volodin poslal kotouč až na zakázané uvolnění.
05:18'
Jermakov raději dal puk na Komarova, který nabral rychlost a dostal se do útočného pásma. Zde přihrál kotouč na Korotkova, který mu najížděl na levou stranu. Nikita Korotkov se vzápětí rychlým manévrem dostal až před Alexeje Krasikova, ovšem střelou mezi jeho betony svůj pátý gól v letošním ročníku soutěže nepřidal.
04:23'
První čtyři a půl minuty zápasu určitě patřily Sibiru, i když nyní musel Säteri po střele Ruděnkova z kruhů poprvé zasahovat.
03:59'
Hosté se ale hned po buly dostali z obranného pásma a nyní rozjíždí další útočnou akci.
03:24'
Nikita Točickij bruslil za odraženým pukem a napadal rozehrávku hostí tak, že je z toho zakázané uvolnění Sibiru.
03:07'
Hned na úvod zápasu se opět hraje dlouho bez přerušení. Nyní již přes tři minuty.
02:16'
Domácí tým se zatím ještě pořádně nedostal do útočného pásma, brankář Harri Säteri si pomalu nesáhl na puk.
01:04'
Li s Romancevem kombinovali v útočném pásmu, ovšem palebnou pozici nezískali. Odražený kotouč se dostal mezi kruhy pro Vladislava Ušenina, který k němu přijel a z první se opřel do kotouče. Netrefil ovšem prostor tří tyčí a Krasikov v domácí kleci zasahovat nemusel.
00:21'
Šmeljov jakožto nejproduktivnější muž Soči dokázal na pravé straně udržet kotouč pro svůj tým v útočném pásmu. Jeho útok ale nebyl podpořen spoluhráči.
00:01'

HK Soči: Krasikov (Kulbakov) – Rundblad, Miščenko, J. Alexandrov (C), Miromanov, Valencov, Pogorišnyj, Sedov – Točickij (A), Petkov, Šmeljov – Rubcov, Glotov, Ruděnkov (A) – Kolgotin, Volodin, Šen – Garajev, Kurbatov, Feoktistov – A. Galimov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Děmidov, Jokipakka, Gurkin, Jermakov, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov – Ruohomaa (A), Puustinen, Šarov – Sajustov (A), Česalin (C), Milovzorov – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, O. Li – Dubakin, Romancev, N. Korotkov – V. Komarov.

Rozhodčí: Eduard Odins, Martin Fraňo – Dmitrij Golovljov, Arťom Savenkov.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhne ani jeden český nebo slovenský hokejista. V ani jednom klubu totiž nefiguruje žádný Čech či Slovák.
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba celky utkaly jednou. V prosinci loňského roku zvítězil Novosibirsk na domácí půdě 2:1 po prodloužení. Hráči Soči tak mají svému soupeři dnes co vracet.
HK Soči

Třicet dva bodů. Takový je celkový počet bodů Soči po osmačtyřiceti zápasech. Se zápornou brankovou bilancí 100:162 se klub Bobrov divize nachází na předposlední příčce Západní konference.

Hokejisté Soči do Nového roku nevstoupili vůbec dobře. Ze sedmi zápasů nezískali ani jednou plný počet bodů za vítězství. Útěchou a možná i zablýsknutím na lepší časy mohou být dva body z posledních dvou utkání, kdy Soči podlehlo s Minskem a Viťazem v prodloužení.

Zakončí Soči nemilostrdnou sérii porážek?
HC Sibir Novosibirsk

Mají odehráno čtyřicet osm zápasů a ukořistili dohromady čtyřicet čtyři bodů. S lehce zápornou brankovou bilancí 115:128 se hokejisté Novosibirsku nacházejí na devátém místě Východní konference. Na osmý Barys Nur-Sultan ztrácí Sibir už devět bodů.

V novém roce se příliš nedaří ani Sibiru, ale není na tom zdaleka tak hůře, jako jeho dnešní soupeř. Ze sedmi utkání Sibir dokázal zvítězit v Kunlunu a po samostatných nájezdech také na ledě moskevského Dynama. Doma se Novosibirsk v letošním roce předvedl zatím dvakrát, když totožným výsledkem 1:3 podlehl Ufě a Kunlunu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.