KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Chabarovsk - 7. února 2021   12:30

Ufa
Ufa
17:23' Kadějkin (Platt, V. Žarkov) • 27:30' Amirov (Kugryšev, Naumenkov) • 30:38' Hartikainen (Panin) • 33:34' Hartikainen (Panin)
4:0
(1:0, 3:0, 0:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
Ufa
Metsola (Tarasov) – Panin, Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Muchamadullin – M. Granlund, Hartikainen, Manninen – Platt, V. Žarkov, Kadějkin – Kugryšev, Amirov, Chochrjakov – Gimatov, Soloduchin, Pimenov – Pustozjorov.
Gašilov, Spirin – Golovljov, Savenkov
Ufa Arena
4870 diváků
Chabarovsk
Alikin (31. Langhamer) – S. Těreščenko, Mašín, Jordán, V. Vasiljev, Kamalov, Turbin, Korjagin, Zimin – A. Kuzněcov, Zaseda, Archipov – V. Butuzov, Rasskazov, Lugin – Golubev, H. Zohorna, Polunin – Michasjonok, Gizdatullin.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 32:24 (10:9, 11:9, 11:6), vhazování 31:20, hity 5:7, čas v útoku 13:42 – 9:22, vyloučení 3:4, využití 1:0.

Československá stopa:

Marek Langhamer (CHA) 12 zákroků, 1 obdržený gól, úspěšnost 92,3%, čas na ledě 29:22
Michal Jordán (CHA) 0+0, čas na ledě 17:36
Dominik Mašín (CHA) 0+0, čas na ledě 17:08
Hynek Zohorna (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:19
V poslední třetině již gól nepadl, Marek Langhamer odolal i v dvojnásobné přesilovce Ufy na konci zápasu. Hrdinou je ovšem Juha Metsolu v bráně domácího mužstva, který udržel čisté konto. Favorit vítězí především díky povedené pasáži ve druhé třetině, kdy vstřelil tři góly. Chabarovsk prohrál po třech zápasech a v této sezóně proti baškirskému soupeři nezískal ani bod.
59:49'
Granlundova žabka z koncové lajny před bránu přeskočila Kadějkinovi hůl.
59:02'
V přesilovce 5 na 3 odolal Langhamer po buly Granlundově střele z úhlu. Za pár vteřin vyzval Larsen volného Manninena, který střílel na zadní tyč, ale lapačka českého brankáře byla na místě.
58:50'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2 min., hrubost).
57:56'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Goluběv – 2 min., nedovolené bránění).
57:08'
Na levé křídlo si najel Mašín, střelu zápěstím nasměroval český bek jen do brusle jednoho z bránících hráčů.
56:27'
Český brankář Chabarovsku pomáhá s rozehrávkou za vlastní klecí. Rozhodnutý zápas se už jen dohrává.
54:31'
Platt dostal od Kadějkina přihrávku do jízdy a z mezikruží vypálil přes obránce těsně vedle Langhamerovy levé tyče.
53:08'
Hynek Zohorna se nedostal k puku za ufinskou brankou. Koledov rozehrává a Salavat Julajev může na zteč.
52:21'
51:26'
Hostům se stále nedaří uzamknout protivníka před jeho bránou, domácí opakovaně vyhazují.
50:21'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Birjukov – 2 min., nedovolené bránění).
49:50'
Vladimir Michasjonok si rovnou z trestné lavice naskočil do samostatného nájezdu, který Juha Metsola zastavuje na čáře, i když to chvilku vypadalo, že s kotoučem zacouvá za ni.
49:42'
48:47'
Amur se konečně vymanil ze sevření a vyhazuje kotouč až k Metsolovi.
48:19'
Langhamer zázračně vytáhl z šibenice Kugryševův pokus zápěstím z bezprostřední blízkosti!
47:42'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Michasjonok – 2 min., podrážení).
47:19'
Protiútok Amuru končí ofsajdem.
46:54'
Langhamer přicvakl kotouč lapačkou na ledě a učinil přítrž závaru na chabarovském brankovišti.
46:00'
Dnešní utkání sleduje 4870 diváků.
45:44'
Komerční přestávka, po které se bude vhazovat znovu v pásmu Chabarovsku.
44:57'
Prudký příklep Vladimira Žarkova nepouští Langhamer mezi své betony.
43:36'
V těsném ofsajdu byl nachytán Hartikainen, jemuž chybí bod do čela kanadského bodování, o které se víceméně celou sezónu přetahuje s Šipačovem z Dynama.
41:51'
Langhamer vyráží rozklekem pokus Rodina Amirova.
40:01'
Favorit využil drtivý tlak po několika neproměněných šancí třemi góly v rychlém sledu, přičemž ten poslední již padl za záda Marka Langhamra, jenž šel do brány ve 31. minutě. Amur se v závěru třetiny vyburcoval k mohutné protiofenzívě, na výborně chytajícího Metsolu však zatím recept nenašel a zápas je po 40 minutách hry patrně rozhodnutý.

Střely na bránu 21:18, vhazování 21:12, hity 4:4, čas v útoku 8:44 – 7:08, vyloučení 2:1, využití 1:0.
40:00'
39:40'
39:12'
Amur v přesilovce mocně tlačil, jenže přišla ztráta puku a domácí ujeli dva na jednoho. Vladimir Žarkov nedostal přihrávku zprava na spoluhráče.
38:26'
Denis Goluběv našel prudkou přihrávkou napříč pásmem Hynka Zohornu, který okamžitě pálil, ale pak jen kroutí hlavou. Juha Metsola se stačil bleskově přesunout k pravé tyči a jeho gólový pokus chytá.
37:40'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Birjukov – 2 min., sekání).
37:08'
Kugryšev sebral důrazným forčekingem hostům puk a formace Ufy opět krouží útočným pásmem.
36:20'
Zpozornět musí Langhamer, po zblokované střele se bude vhazovat po jeho levici.
35:47'
Metsola vyráží i Archipovovu střelu a dorážka Goluběva z těžkého úhlu směřuje do boční sítě. Poté hru přerušuje posunutá brána.
34:55'
Čestný úspěch nedopřál Poluninovi výborný Metsola. Hosté jeli dva na dva, chabarovský útočník si puk krásně stáhl a střílel sám ze tří metrů pod víko, ale finský gólman skvěle vytěsnil ramenem nad.
33:34'
Ufa právě vstřelila branku!
Český brankář si poprvé sáhl na puk, až když ho loví ze své sítě. Bleskový výpad po buly před vlastní bránou dotáhl přesným švihem opět TEEMU HARTIKAINEN.
Asistence: Grigorij Panin.
33:25'
Goluběv po dlouhé době přinutil zasahovat Metsolu, jehož zákrok odstartoval další komerční pauzu.
30:38'
Amur Chabarovsk střídá brankáře: Jevgenije Alikina nahrazuje po třetí inkasované brance Marek Langhamer.
30:38'
Hosté znovu darovali příležitost soupeři nedůrazným vyhozením. TEEMU HARTIKAINEN si nabruslil od mantinelu před bránu a bekhendem po krátkém driblinku trefuje šibenici.
28:53'
Zakázané uvolnění Ufy nabídlo Amuru vzácnou pozvánku na druhou stranu hřiště, buly však hosté prohráli.
27:30'
První přesilovku baškirského celku využívá RODION AMIROV, který tečoval mezi betony Kugryševovu střelu po ledě od modré.
Asistence: Dmitrij Kugryšev, Michail Naumenkov.
25:59'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Kuzněcov – 2 min., podrážení).
25:22'
Oddechový čas pro hosty.
25:21'
Golfákem pálil po přihrávce zpoza brány Philip Larsen. Jevgenij Alikin ránu zblízka vyráží, jeho spoluhráči vyhazují na zakázané uvolnění a brankář Amuru sundává masku, aby si utřel pot z čela...
24:02'
Sám na brankáře najížděl Hartikainen po hrubce hostujícího Butuzova. Domácí eso už zvedalo po blafáku do bekhendu ruce, ale radost mu zkazilo zazvonění tyčky!
23:42'
na druhé straně po bleskovém přechodu útočné modré čáry zakončil poněkud sobecky Vjačeslav Soloduchin doprostřed brány.
23:04'
Obránce Nikita Kamalov tvrdou střelou prověřil Metsolu.
22:34'
Dmitrij Kugryšev ujel po levém křídle zcela sám a jen o vlásek přestřelil zápěstím chabarovskou svatyni.
22:06'
Pokus domácího Amirova založit dlouhou přihrávkou útok vede jen k zakázanému uvolnění.
20:01'
Domácí Kadějkin potrestal z druhé dorážky ztrátu hostů v rozehrávce v 18. minutě a do šaten jdou s nejtěsnějším náskokem hokejisté Ufy. Vyrovnaný hokej plyne rychle, v jednom úseku se hrálo 7 minut a 37 vteřin bez přerušení.

Střely na bránu 10:9, vhazování 7:6, hity 2:2, čas v útoku 3:42 – 3:06, vyloučení 1:0, bez využití.
20:00'
19:06'
Alexandr Kuzněcov bekhendem zblízka těsně minul domácí bránu.
17:23'
Hosty dostala na lopatky ztráta ve vlastním obranném pásmu. Platt vypíchl kotouč pro Žarkova, do jehož střely padl obránce. Sám Platt si nabruslil pro dorážku z úhlu, kterou u tyče odvrátil ležící brankář, ale napotřetí už po bekhendové kličce zasunul do opuštěné klece ALEXANDR KADĚJKIN.
Asistence: Geoff Platt, Vladimir Žarkov.
16:56'
Domácího brankáře vystrašil Lugin nečekanou ranou od mantinelu, která prošla přes tři hráče a o Metsolův beton vyletěla do výšky, nakonec finský gólman chytá padající puk do lapačky.
15:56'
Hartikainenovu prostrčení neprošlo, Amur se zase vymanil z obranného pásma.
15:10'
Domácí museli po přihrávce vysokou holí opustit útočné pásmo.
14:55'
Tak nakonec trval souvislý úsek hry nevídaných sedm a půl minuty. Alexejevovi padl do rány z mezikruží jeden z obránců, až po chvíli zakončil z úhlu Chochrjakov a chabarovský brankář podržel kotouč ve své výstroji.
13:50'
Opět se hromadně střídá a obránce Ufy čeká za bránou na spoluhráče. Hraje se již šest a půl minuty v kuse.
12:32'
Paninovu odraženou střelu o mantinel zachytil Granlund a pokusil se zakončit zpoza brány, při rychlé otočce však padá a posílá puk směrem ven z pásma.
11:07'
Po několika minutách nevýrazného hokeje uprostřed se dostali do náznaku šance opět hosté, Polunin však z pravého kruhu po ledě nepřekonal hodně vyjetého Metsolu. Tohle chtělo spíše kličku.
8:18'
7:16'
Hynek Zohorna převzal v přesilovce křížnou přihrávku, se střelou si počkal, než se mu sklouzne z dráhy klečící obránce, a zápěstím málem otevřel skóre! Metsola se štěstím vytěsnil hranou vyrážečky.
6:18'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Naumenkov – 2 min., hákování).
5:29'
Nápor Ufy zakončila stela Dmitrije Kugryševa, kterou čapl do lapačky Alikin, jenž dnes dostal přednost před Langhamerem v bráně Amuru. Následuje komerční přestávka.
5:02'
Salavat Julajev dál krouží útočným pásem a hosté nestíhají. Alikin se štěstím vyráží střelu Pavla Koledova.
4:11'
Hartikainen zprava prostrčil kotouč na Granlunda, který chtěl ještě vyšperkovat akci posunem na Maninena. Zblokovaná přihrávka se však ke švédskému útočníkovi vrátila a sám bekhendem míří do Alikinovy výstroje.
3:36'
Metsola vyrážel střelu obránce Kamalova, takže mohou zelení tradičně zahájit útok z dispečerského postu za bránou.
2:46'
Historie se opakuje,ale další pokus Ufy od píky zastavuje odpískaný ofsajd.
1:07'
Skandinávská zahajovací formace Ufy se k zakončení nedostala, po hromadném střídání rozjíždějí zelení další akci zpoza vlastní brány.
00:01'
Domácí hokejisté nastupují v zelených dresech, hosté v bílých.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin, Larsen, Koledov, Naumenkov, Birjukov, Alexejev, Muchamadullin – Granlund, Hartikainen, Manninen – Platt, Žarkov, Kadějkin – Kugryšev, Amirov, Chochrjakov – Gimatov, Soloduchin, Pimenov – Pustozjorov.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Těreščenko, Mašín, Jordán, Vasiljev, Kamalov, Turbin, Korjagin, Zimin – Kuzněcov, Zaseda, Archipov – Butuzov, Rasskazov, Lugin – Goluběv, H. Zohorna, Polunin – Michasjonok, Gizdatullin.

Rozhodčí: Gašilov, Spirin – Golovljov, Savenkov.
Vzájemné zápasy

Ze tří utkání letošní sezóny nebral Amur ještě ani bod. V říjnu prohrál v Ufě 1:4 a domácí dvojzápas na konci ledna skončil jeho porážkami 1:2 a 2:3. V Baškortostánu prohráli hokejisté Chabarovsku pětkrát v řadě.

Marek Langhamer (CHA) 23 / 91,4%
Michal Jordán (CHA) 33 / 7+8
Dominik Mašín (CHA) 26 / 2+7
Hynek Zohorna (CHA) 40 / 9+14
Tomáš Zohorna (CHA) 38 / 6+16*

* – v klubu již nepůsobí
Amur Chabarovsk (15-5-5-28, 128:153, 19. místo)

Početná česká kolonie u nejvýchodněji ležícího účastníka KHL se bojů o Gagarinův pohár nezúčastní, ale formu nemá v závěru základní části špatnou. Po dvou těsných porážkách 1:2 a 2:3 s Ufou uspěl Amur doma dvakrát shodně 3:1 proti Novosibirsku a bod bral za prohru v nájezdech 2:3 v Čeljabinsku.

Kanadské bodování:

Vladimir Butuzov 12+14
Hynek Zohorna 9+14
Tomáš Zohorna 6+16
Salavat Julajev Ufa (23-10-5-16, 163:139, 8. místo)

Baškirský klub má dávno jisté play-off a v posledních týdnech nechává zápasy vždy napínavé do posledních chvil. Z minulých pěti se třikrát rozhodovalo až v prodloužení či nájezdech a dvakrát Ufa vyhrála o gól právě v Chabarovsku. Čtvrteční výhru 5:4nad beznadějně poslední Rigou urval Salavat Julajev až v samostatných nájezdech.
Ufa bojuje na dálku s Omskem o vítězství v Černyševově divizi, ale hraje se slabšími kartami – na Avangard ztrácí dva body a má odehráno o zápas více.