KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Chabarovsk - 17. října 2021   16:30

Kazaň
Kazaň
01:59' Paňukov (K. Petrov, Adamčuk) • 39:42' Kampfer (Lukojanov, Weal) • 62:01' Judin (Kagarlickij)
3:2
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
27:55' Ljubimov  (Tomášek, Galuzin) • 45:27' Nikolišin  (A. Gorškov)
Kazaň
Bondar, Vasiljev – Ivanov, Ponamarenko
Tatněfť Arena, Kazaň
1 672 diváků
Chabarovsk

S konstatováním, že Kazaň přetlačila v prodloužení Chabarovsk, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Michal Jordán (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:17
Radan Lenc (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:54
David Tomášek (CHA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:10
Dnešní utkání sledovalo 1 672 diváků.
V prodloužení získala druhý bod Kazaň a řekněme si narovinu, že zaslouženě! Domácí celek byl v prodloužení nebezpečný, když nejprve únik neproměnil Dmitrij Kagarlickij a následné trestné střílení zahodil Jordan Weal. Celou situaci i zápas vyřešil tvrdou střelou Dmitrij Judin.

Střely na branku: 36:27.
62:01'
Kazaň vstřelila branku!
Hostující brankář se musí pod maskou hodně červenat, jelikož inkasoval lacinou branku, a tak je smutným hrdinou zápasu! Alexej Volgin hrál kotouč do rohu, kde se ještě nacházel Dmitrij Kagarlickij, který přihrál na modrou čáru. Do tohoto prostoru dojel DMITRIJ JUDIN, jenž vyslal pumelici k bližší tyči. Zdálo se, že Jevgenij Alikin situaci vyřeší, puk netrefil a situaci překlouzal. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
61:09'
Hraje se ve velkém stylu! Na levé straně se nacházel David Tomášek, který nejprve trefil bránícího hráče a následně jeho pokus chytil domácí brankář.
61:00'
K trestnému střílení se rozjel Jordan Weal, který se snažil vymíchat hostujícího brankáře. Ten už byl na břiše, ale zasáhl betonem!
61:00'
A znovu se za obranu dostal Dmitrij Kagarlickij, jenž byl zahákován a pojede se trestné střílení!
60:46'
Do samostatného úniku se dostal Dmitrij Kagarlickij, jenž branku přestřelil!
60:17'
Z modré čáry na pravou stranu najel Michal Jordán, jenž neuspěl bekhendovým pokusem ani následnou dorážkou. Timur Biljalov byl výborně postavený a dvakrát zasáhl betonem.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině působila Kazaň lepším dojmem, jenomže z gólu se radoval Chabarovsk, který tak vyrovnal na konečných 2:2. Jelikož šedesát minut vítěze nepřineslo, podíváme se na prodloužení, případně nájezdy.

Střely na branku: 35:25.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:58'
Ještě jedno přerušení před koncem normální hrací doby, Chabarovsk totiž znovu vyhodil přes všechny čáry.
59:34'
Přihrávka mířila po mantinelu na modrou čáru, kde se do kotouče opřel Dmitrij Judin. Jeho tvrdou ránu pak schoval do výstroje Jevgenij Alikin.
59:04'
Nejprve přišla střela Kazaně z pravé strany, ale zastavil ji Valerij Vasiljev. Následně Amur vyhodil za cenu zakázaného uvolnění, hra se často přerušuje.
58:24'
Z ostrého úhlu nahodil kotouč na branku Michail Gluchov, ovšem Jevgenij Alikin byl připravený u první tyče kotouč vyrazit. Následně puk zamířil do brusle Nikity Dyňaka, jenže hostující gólman černou gumu přikryl pod lapačku.
57:55'
Michal Jordán musel velmi rychle pospíchat do vlastního pásma, jelikož za pukem mířil také soupeř. Rozhodčí poté odpískali další icing, pomalu se suneme ke konci třetí třetiny.
57:25'
Po zisku kotouče nabral velkou rychlost Dmitrij Kagarlickij, který si chtěl obhodit obránce, ale trefil jeho brusli. Následně hostující celek raději vyhodil na zakázané uvolnění.
57:00'
Pomalu se dostáváme do času, kdy je hodno myslet na prodloužení. Oba celky mají poslední tři minuty na to, aby rozhodli o vítězi zápasu v normální hrací době.
55:30'
Z pravého kruhu znovu neuspěl Kirill Petrov, který pálil z první. Následně od levého kruhu přihrával na osu Dmitrij Kagarlickij, avšak kotouč zachytil obránce Chabarovsku a vyhodil.
55:07'
Nejprve z kruhu pro vhazování pálil Kirill Petrov, jehož pokus přizvedl brankář do ochranné sítě. Následně to zleva zkusil také Dmitrij Kagarlickij, avšak Jevgenij Alikin byl znovu připravený zasáhnout.
53:36'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., hrubost).
52:25'
Zpoza branky se uvolnil Roman Ljubimov, který přihrával na zadní tyčku, kde se nacházel Vladimir Galuzin. Ovšem černá guma k němu neprošla, a proto akce Amuru skončila.
51:30'
Před branku Kazaně přihrával Vladimir Butuzov, jenž trefil brusli Dmitrije Judina, od které puk mířil na vlastní branku. Jenomže Timur Biljalov nechal beton na správném místě, čímž situaci zachránil.
51:02'
Až nyní se přerušuje! Rychlý výpad podnikl Roman Ljubimov, který přejel přes modrou čáru a přihrál na střed, kde se kotouče chopil Vladimir Galuzin. Jeho střela z pravého kruhu zamířila jen do hrudníku domácí brankáře.
50:20'
Téměř čtyři minuty se hraje bez přerušení! Kazaň nahodila kotouč za branku, kde následný souboj prohrál Michail Gluchov.
49:20'
Kazaň se mohla vydat do protiakce, ovšem ze středního pásma se vrátila zpátky před vlastní branku. Domácí tým potřeboval prostřídat své řady.
48:34'
Domácí mužstvo po inkasované brance znovu zvýšilo tempo hry, ovšem do střeleckým pozic se zatím moc nedostává.
46:59'
Podél levého mantinelu vletěl do pásma Dmitrij Judin, který se z úhlu snažil vystřelil. Ovšem situaci zastavil bruslí český obránce Michal Jordán.
45:27'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí brankář se pokusil rozehrát po mantinelu, ale kotouč zachytil Alexandr Gorškov, jenž postupoval blíže k brance. Následně prohodil ležícího obránce, čímž našel mezi kruhy osamoceného IVANA NIKOLIŠINA, který po ledě zamířil do protipohybu Timura Biljalova a také přesně k pravé tyči – 2:2. Asistence: Alexandr Gorškov.
45:02'
Po vyhození Amuru se chtěl do útočného pásma rychle vrátit Arťom Lukojanov, který si nevšiml spoluhráče ještě za modrou čárou, a tak byl odpískán ofsajd.
44:11'
Nahození od modré čáry nasměřoval do soupeře Kristian Chenkel, Chabarovsku se pak povedlo o mantinel vyhodit do bezpečných míst.
42:51'
Na pravém kruhu pro vhazování dostal trochu prostoru Dmitrij Kagarlickij, jehož pokus cestu do branky nenašel a navíc vypadl ven z útočné třetiny.
42:24'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., sekání).
41:26'
Ze středního pásma nastřelil puk za branku Valerij Vasiljev, Amur musel podstoupit souboj u hrazení, ale nezvítězil v něm.
40:40'
Kazaň rozjela další útočnou akci, ovšem kotouč na levé straně nezpracoval Nikolaj Kovalenko.
40:01'
Znovu jsme sledovali vyrovnanou partii a už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu. Ovšem v samotném závěru dala Kazaň kuriózní branku, čímž se vrátila zpátky do vedení. Uvidíme, co nás čeká v poslední dvacetiminutovce, nebo půjdeme až do prodloužení?

Střely na branku: 25:20.
40:00'
39:42'
To je hodně kuriózní branka! Od modré čáry se napřáhl STEVEN KAMPFER, jehož pokus srazil ležící obránce. Ovšem jednalo se o takové neštěstí, že černá guma narazila do nohy Sergeje Těreščenka, jenž podstupoval souboj s Petrovem a puk od něj zamířil do klece – 2:1. Asistence: Arťom Lukojanov a Jordan Weal.
37:22'
Vypadá to, že moc gólu dnes neuvidíme. Další přesná trefa by tak mohla být rozhodující. Amur se znovu tlačí před branku soupeře.
36:24'
Minuta z přesilové hry je minulostí a Amur stále nevyslal střelu na branku. Naopak chyboval a za obranu si najel Dmitrij Voronkov, který trefil brankářovo rameno.
35:05'
Z levé strany se do kotouče opřel David Tomášek, který zamířil jen do prvního branícího hráče. Ovšem Chabarovsk dál pokračuje v kombinaci.
35:00'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
34:31'
Z vrcholu levého kruhu vystřelil Kirill Adamčuk, jehož pokus brankář vyrazil. Ve druhé třetině se hraje opravdu parádní hokej.
32:51'
Na druhé straně vystřelil od mantinelu David Tomášek, jehož pokus vyrazil Timur Biljalov mezi kruhy. O dorážku se pokoušel Vladimir Galuzin, ale v posledním momentu mu přizvedl hokejku Dmitrij Voronkov.
32:20'
Na levé straně měl hodně prostoru Michail Gluchov, ale přihrávka na něj byla sražená. Domácí útočník to zkusil od mantinelu, ale brankáře nepokořil.
31:34'
Ve středním pásmu nabral velkou rychlost Kirill Petrov, který se snažil proskočit kolem obránce, což mu nevyšlo.
31:20'
Domácí mužstvo se hnalo do akce, ale přihrávka byla nepřesná a skončila na zakázaném uvolnění.
30:26'
Od levého mantinelu pálil Alexej Volgin, jehož pokus domácí brankář vyrazil. hra se okamžitě přesunula na druhou stranu, kde měl štěstí Jevgenij Alikin.
29:20'
Hra se nám v posledních minutách neustále přelévá, tentokrát to z levého kruhu zkusil ranou pod víko Dmitrij Voronkov. Jenomže brankářova lapačka byla znovu připravena zasáhnout.
29:05'
Další tvrdou ránu vyslal na branku Steven Kampfer, který se snažil využít clony před brankou. Jenomže kotouč zaprvé nikdo netečoval a zadruhé si jej pohlídal hostující maskovaný muž.
27:55'
Je srovnáno! Ve vlastní třetině sebral soupeři kotouč Vladimir Galuzin, který jej posunul do středního pásma na Tomáška. Český útočník přejel do levého kruhu, odkud našel na ose osamoceného ROMANA LJUBIMOVA, jenž zamířil přesně k levé tyči. Asistence: David Tomášek a Vladimir Galuzin.
26:58'
Tentokrát puk od modré čáry nahazoval Mark Jančevskij, jehož pokus brankář vyrazil. Poté Kazaň dál kombinovala a z mezikruží selhal v jasné pozici Adel Bulatov, když skvěle ramenem zasáhl Jevgenij Alikin!
25:59'
Až mezi útočníky si najel Michal Jordán, který z ostrého úhlu zamířil přes obránce na první tyčku. Domácí brankář zůstal správně postavený a puk vyrazil.
25:39'
Na druhé straně se výpadem od mantinelu na střed hrací plochy prezentoval Dmitrij Voronkov, který následně zamířil do brankářova hrudníku. Jednalo se o drzý výpad, který bohužel pro Kazaň nevyšel.
24:30'
Alexej Volgin přihrál přes osu na levou stranu, kde měl před sebou odkrytou branku Danil Fajzullin. Ten se zakončením příliš dlouho otálel, a tak se stihl přemístit Timur Biljalov, jenž si poradil i s následnou dorážkou!
23:39'
Kazaň chtěla nahodit kotouč do pásma, kde jej zastavil Michal Jordán. Amur otočil kormidlem hry a z osy vystřelil jen těsně vedle levé tyče Roman Ljubimov.
22:16'
Zprava přihrával na zadní tyčku Adel Bulatov, ovšem Dmitrij Voronkov zakončit nemohl, jelikož obránce kotouč výrazně zpomalil.
21:32'
Ivan Nikolišin obkroužil branku a přihrával do levého kruhu, kde se nacházel Vladimir Butuzov. Ten už chtěl vystřelit, ale v posledním momentu tečoval kotouč vracející se soupeř.
20:53'
Přihrávka Kazaně mířila z rohu na modrou čáru, kde svou pozici opustil Daniil Žuravljov. Domácí mužstvo začalo od začátku, ovšem bylo nachytáno v ofsajdu.
20:30'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál domácí celek, který se po levé straně probojoval do útočného pásma, kde aktuálně kombinuje.
20:01'
Úvodní perioda nabídla vyrovnanou podívanou, ovšem Kazaň byla o trochu šťastnější, když dopravila alespoň jeden kotouč do branky. Chabarovsk nehraje nijak zle, ale chybí mu větší kvalita v předbrankovém prostoru. Naopak Bars si vylámalo zuby na skvěle chytajícím brankáři.

Střely na branku: 11:11.
20:00'
19:52'
Obrovské štěstí měl tentokrát hostující maskovaný muž! Na pravé straně se nacházel Michail Gluchov, který byl těsně bráněn, ale přesto orazítkoval vzdálenější tyčku!
19:00'
Hraje se poslední minuty první třetiny a Chabarovsk se snaží probojovat do útočného pásma.
17:57'
Přes Michala Jordána se dral Nikolaj Kovalenko, jenomže český obránce mu cestu zatarasil. Puk pak obloučkem zamířil do brankářovy lapačky.
17:02'
Jdeme do koncovky první třetiny a Chabarovsk byl znovu v tlaku. Jenomže přihrávka do předbrankového prostoru byla zachycena, Kazaň znovu snadno vyhazuje do neutrální zóny.
16:34'
Další tvrdou střelou se od modré čáry prezentoval Daniil Žuravljov, avšak hostující brankář si našel výhled a zakročil betonem.
15:58'
Arťom Lukojanov už se nacházel v rohu útočného pásma, ale čároví rozhodčí přerušili hru pro ofsajd.
15:15'
Na pravé straně předvedl výpad na střed Ivan Nikolišin, jenž mířil do zadní části branky. Nepříjemný pokus ale vyrazil pohotový Timur Biljalov.
14:27'
Branku Amuru obkroužil Adel Bulatov, jenž našel brankářův připravený beton. Avšak Jevgenij Alikin musel být pozorný, jelikož kotouč zpátky do brankoviště srazil spoluhráč Alexandr Šarov.
14:03'
Z pravého kruhu se napřáhl Alexandr Gorškov, jehož pokus vyrazil Timur Biljalov před sebe. Ovšem byl dál pozorný a černou gumu schoval do lapačky.
12:33'
Domácímu mužstvu nevyšla přihrávka do předbrankového prostoru, a tak Chabarovsk mohl vyhodit přes všechny čáry a zároveň vystřídat.
12:00'
A znovu se tvrdou ránou prezentoval Steven Kampfer, jehož pokus Jevgenij Alikin chytil. Ovšem nedržel jej pevně, a tak zkoprněl a padl na led. Naštěstí pro něj kotouč ven nevypadl!
11:24'
Přihrávku na modrou čáru dostal Steven Kampfer, který minul prostor branky. Následně Kirill Paňukov neudržel pásmo a díky napadání Amuru musela Kazaň až do vlastní třetiny.
11:12'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Butuzov – 2 min., držení).
11:01'
Na druhou stranu otočil kormidlem hry Roman Ljubimov, jehož pokus z kruhu pro vhazování pohlídal Timur Biljalov.
10:41'
Za nahozením ze středního pásma spěchal Ilja Safonov, který pro Kazaň udržel třetinu. Následně puk směřoval od zadního mantinelu mezi kruhy, odkud minul prostor tří tyčí Nikolaj Kovalenko.
09:54'
Na ose útočného pásma dostal trochu prostoru Dmitrij Kagarlickij, jenž hledal mezeru mezi rukou a tělem hostujícího brankáře. Jevgenij Alikin byl bystrý a mezeru rychle utěsnil.
09:13'
Z ostrého úhlu se pokusil zakončit Vladimir Butuzov, jenž trefil prvního soupeře. Kazaň se chtěla vydat do protiakce, ovšem byla zastavena u červené čáry.
08:54'
V první třetině se často přerušuje, tentokrát na zakázané uvolnění zahrála Kazaň. Ovšem rozhodčí vzali svůj verdikt zpátky, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.
08:07'
Chabarovsk se po chvíli nacházel opět v nesnázích, a tak raději vyhodil přes všechny čáry. Bude se vhazovat po pravici Jevgenije Alikina.
07:05'
Kazaň posunula kotouč do středního pásma, ale modrou čáru středem následně přejel Danil Fajzullin. Jeho pokus mířil doprostřed branky, a tak domácí gólman neměl problém zasáhnout.
06:23'
Kazaň obloučkem nahodila černou gumu do útočného pásma, kde musel být velmi pozorný Arťom Aljajev. Amur se pak dostal z pásma a mohl zaútočit. Od modré čáry se napřáhl Dmitrij Archipov, jenž trefil soupeře.
05:44'
Danil Fajzullin přihrával od pravého mantinelu mezi kruhy, kde se nacházel Alexandr Gorškov, jenž zamířil pouze vedle pravé tyče.
05:00'
Chabarovsk vjel do pásma po pravé straně, ale u mantinelu o kotouč přišel. Jeho český kapitán musel spěchat pro černou gumu až za vlastní branku.
04:33'
David Tomášek přihrával na zadní tyčku, kde se nacházel Roman Ljubimov. Avšak mezi kruhy puk srazil na tribunu skvěle postavený Steven Kampfer.
04:04'
Michal Jordán se sice nachází na střídačce, ale už spoluhráčům uděluje rady, jak rozehrají druhou polovinu přesilové hry. Mezitím Amur zahrál na další icing.
03:43'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., nedovolené bránění).
03:35'
Od modré čáry se na druhé straně napřáhl Valerij Vasiljev, jenž nastřelil prvního bránícího hráče, Kazaň se následně dopustila faulu.
01:59'
Domácí celek začíná ve velkém stylu a ujímá se rychle vedení! Pokus od modré čáry tečoval mezi kruhy Kirill Petrov, avšak puk nad branku ještě přizvedl obránce Valerij Vasiljev. Černá guma se pak odrazila od zadního mantinelu k pravé tyči, kde se nacházel důrazný KIRILL PAŇUKOV, jenž od brankářova betonu skóroval. Asistence: Kirill Petrov a Kirill Adamčuk.
01:00'
Hned po vhazování vystřelil od modré čáry Dmitrij Judin, jehož pokus vyrazil hostující brankář. Ten si poradil i s další pokusem, jenž přišel z druhé strany modré čáry.
00:49'
Hostující mužstvo se pokusilo o dlouhou přihrávku, která byla nepřesná, a tak byl Alexej Volgin u kotouče jako druhý. Proto se píská zakázané uvolnění.
00:10'
Jdeme na to, úvodní vhazování zápasu vyhrál Chabarovsk. Ovšem jejich první akce nevyšla, a tak musel zpátky spěchat Sergej Těreščenko.
00:01'

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Chenkel, Kampfer, Judin, D. Žuravljov, Adamčuk, N. Ljamkin, Jančevskij – Kovalenko, Safonov, Kagarlickij – K. Petrov, D. Voronkov (A), Bulatov – Paňukov, Weal, Tarasov – Dyňak, M. Gluchov (A), Lukojanov (C) – A. Kvartalnov.

Amur Chabarovsk: Alikin (Lozebnikov) – Jordán (C), S. Těreščenko, Pivcakin, Volgin, V. Vasiljev, Aljajev, Byčkov – Tomášek, Galuzin (A), Ljubimov – V. Butuzov (A), Nikolišin, A. Gorškov – Lenc, Šarov, Fajzullin – Gizdatullin, A. Kuzněcov, Archipov.

Rozhodčí: Bondar, Vasiljev – Ivanov, Ponamarenko.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který startuje zhruba za pětadvacet minut. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme. Pojďme se společně bavit hokejem!

Patrik Bartošák (CHA) 4 zápasy, úspěšnost 85,42%, aktuálně zraněný
Michal Jordán (CHA) 18 zápasů, 3 body (1+2)
Radan Lenc (CHA) 18 zápasů, 5 bodů (2+3)
David Tomášek (CHA) 18 zápasů, 9 bodů (5+4)
V duelu bude obrovským favoritem Kazaň, což dokazuje také pohled na tabulku Východní konference. Bars se aktuálně nachází na čtvrté pozici, když získala pětadvacet bodů. Ovšem v posledních pěti zápasech se domácímu celku nedaří, jelikož jen jednou zvítězil v normální hrací době a jednou po nájezdech. Jinak Kazaň zaznamenala tři porážky a potřebuje se znovu vrátit do herní pohody. Ještě hůře je na tom Chabarovsk, který je první pod čarou, tedy na devátém místě. Amur posbíral jen čtrnáct bodů a má obrovské potíže se střílením branek. Vždyť se hostující celek radoval v osmnácti zápasech jen šestatřicetkrát.
Vítám všechny fanoušky hokeje, na programu je totiž další střetnutí KHL, v němž se představí Ak Bars Kazaň a Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.