KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Ufa - 17. října 2021   14:00

Magnitogorsk
12:01' Hultström (A. Několenko, Makljukov) • 22:19' Hultström (S. Košelev, Makljukov)
2:5
(1:3, 1:2, 0:0)
Ufa
Ufa
07:11' Šmeljov  (Sannikov, Kadějkin) • 10:27' Chochrjakov  (Platt, Sannikov) • 10:59' P. Larsen  (S. Manninen) • 35:28' Kadějkin  (N. Kuljomin) • 37:02' Hartikainen  (S. Manninen, P. Larsen)
Bělov, Gašilov – Černyšjov, Judin
Arena Metallurg
Ufa

Ode mne je to vše. Přeji pěkný den.
Československá stopa:

Utkání se nezúčastnil žádný český nebo slovenský hokejista.
Statistiky:

Střely na bránu: 31 – 42
Vhazování: 29 – 29
Trestné minuty: 8 – 8
Bloky: 16 – 17
Hity: 19 – 13
Čtrnáctizápasová série vítězství Magnitogorsku je u konce! Na Ufu dnes prostě nestačil a podlehl jí jasně 5:2. Naopak hosté si po třech utkáních bez vítězství připsali cenný skalp, který jim určitě psychicky do dalších ligových bojů pomůže.
59:36'
Zakázané uvolnění ještě vrátí hru do obranného pásma hostujícího celku. O jeho vítězství už je ale rozhodnuto.
58:59'
58:25'
Těsně vedle letěl kotouč při snaze hostujícího hokejisty trefit prázdnou klec přes celé hřiště. Košečkin nyní musí do brány, bude se totiž vhazovat před ní.
57:43'
Domácí se ovšem dopustili postavení mimo hru při snaze vrátit se do útočného pásma.
57:30'
A Magnitogorsk nemá na co čekat. hraje v šesti hráčích v poli bez brankáře v zádech.
57:15'
Ještě aspoň malá šance na zdramatizování tu pro domácí je. Hrají totiž další přesilovou hru.
56:59'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., držení).
56:02'
Jsem si jist, že dnešní zápas už nám žádný zvrat nepřinese. Obrázek hry je totiž celou třetí část stále stejný.
54:54'
I nadále nám pokračuje svižný průběh třetí třetiny, v tom je rozdíl oproti předchozím dvěma periodám. Ty totiž tak rychlé nebyly a v jejich průběhu se často přerušovalo.
54:11'
Na druhé straně pak během protiútoku přišla střela z levého kruhu, brankář Košečkin dokázal puk vyrazit.
53:22'
Magnitogorsk se pokouší nahazovat kotouč na bránu prakticky ze všech pozic, ani jeden z těchto pokusů se ovšem ve třetí třetině ještě neujal.
52:15'
Spíše to působí tak, jako by se zápas už dohrával. Spíš je to ale také o aktivním přístupu Ufy, která svému soupeři moc šancí ve třetí třetině nenabízí.
51:18'
I po konci přesilové hry se hokejisté hostujícího celku drží v útočném pásmu. Domácí tým se mi zdá trochu odevzdaný.
50:48'
49:49'
Ufa kombinuje v útočném pásmu a i kdyby tuto přesilovou hru nevyužila, tak ušetřila další dvě minuty času.
49:00'
Domácí mohou být trochu frustrovaní, v této sezoně totiž nejsou zvyklí prohrávat. A už vůbec ne o tři góly.
48:48'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Minulin – 2 min., vysoká hůl).
48:31'
Špatná rozehrávka domácího týmu vyvrcholila pouze v zakázané uvolnění. Košečkin tak bude muset být pozorný, vhazovat se totiž bude po jeho pravici.
47:43'
Hosté by si ale měli dát pozor na protiútoky soupeře. Sama totiž útočí a Magnitogorsk spíše chodí do těchto protiakcí, zatím však nemá dobře seřízená mířidla.
47:04'
Sedm minut za námi a Ufa nyní kombinuje v útočné třetině Zatím nic nenapovídá tomu, že by Metallurgu mělo podařit náskok soupeře ještě ohrozit.
46:26'
Už se znovu hraje přes tři minuty bez hvizdu rozhodčích. Třetí třetina má dnes zatím suverénně nejrychlejší průběh.
45:38'
Ufa zatím hraje přesně to, co potřebuje. Nenechává soupeře se držet v nějakém tlaku a řekl bych, že je naopak sama aktivnějším týmem.
44:32'
Teď už ovšem přišla domácí střela z nadějné pozice na pravém kruhu, kotouč ovšem branku minul.
43:46'
Vhazovalo se až po zákroku Košečkina, jeho protějšek zatím ve třetí části neměl práci. S takovou se domácím nepodaří vyrovnat a možná ani snížit.
43:00'
Již tři minuty se hraje bez přerušení, to je zatím nejdelší pasáž utkání v celém zápase.
42:22'
Šarynčenkiov chytil do lapačky nahození od modré čáry a troufl si i vyklepat puk a holí rozehrát.
41:40'
Úvod do třetí třetin je svižný, ne však podle představ Magnitogorsku, protože se zatím hraje spíš před jeho brankou.
40:40'
Tři góly. Tak velký náskok potřebují domácí smazat, aby odvrátili teprve druhou prohru v sezoně. Ufa jim dnes ale dělá velké problémy.
40:01'
Druhá třetina zápasu je minulostí. Magnitogorsk se sice překvapivým nahozením dostal na dostřel jediného gólu, pak ovšem nevyužil své přesilové hry a údery tak přišly na druhé straně. Ufa se totiž prosadila dvakrát a podruhé v zápase tak vede o tři góly. Do třetí části tedy bude vstupovat s hodně nadějným náskokem.
40:00'
39:38'
Šaryčenkov ještě musel zasahovat. Zvládl to ale v klidu, puk skryl do lapačky a hra tak byla přerušena.
39:20'
A nevypadá to, že by se domácímu týmu mělo podařit do druhé sirény snížit...
37:49'
Stav tak začíná být pro Metallurg opět poměrně kritický, znovu totiž prohrává o tři branky. Teď mu ale ke snaze vyrovnat nebude zbývat tolik času.
37:02'
Ufa právě vstřelila branku!
Druhá využitá přesilová hra v zápase znamená pátý gól hostů. Střela Sakariho Manninena byla sražena pouze k TEEMU HARTIKAINENOVI, jenž puk z mezikruží pohotově dorazil do sítě. Asistence: Sakari Manninen, Philip Larsen.
36:42'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Goldobin – 2 min., podrážení).
36:17'
Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci a rozdíl mezi oběma týmy je opět stejný, jako byl na konci té druhé. To samozřejmě mnohem více vyhovuje hostujícímu týmu.
36:00'
Magnitogorsk může litovat svých nevyužitých přesilovek, k dispozici jich totiž měl už několik, nedokázal ale skórovat ani z jedné.
35:28'
Hosté střílejí důležitý gól a vedou tak už opět o dvě trefy! Po chybě obránce ze bránou se puk dostal k ALEXANDRU KADĚJKINOVI, který si jej přehodil na forhend a zametl pod gólmana Košečkina. Asistence: Nikolaj Kuljomin, Sergej Šmeljov.
34:53'
34:41'
Střela z první úspěšná nebyla, puk totiž podjel čepel hole, domácí se ale i nadále drží v zóně soupeře.
34:02'
Domácí stále kombinují útočném pásmu a už se i pokusili o několik střel. Ani jedna z nich ovšem úspěšná nebyla, většina totiž branku minula.
33:20'
Další oslabení Ufy a v tomto případě zbytečné. Aby to hosty nemrzelo, Magnitogorsk je přece jen nejlepší tým konference.
32:53'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
32:30'
Parádní Košečkinův zákrok, kterým zastavil dorážku Danila Baškirova do prázdné branky svou nataženou hokejkou!
31:50'
V posledních chvílích ale nehrozí moc ani Magnitogorsk, ten by ovšem potřeboval ještě skórovat aby kompletně smazal náskok soupeře.
30:51'
Do ofenzivy to od domácích hokejistů není tak ideální jako v první třetině, Košečkin nemusel řešit vlastně nic nebezpečného pro jeho branku.
30:08'
Markus Granlund dostal přihrávku na levý kruh a nestřílel ze špatné pozice. Nezamířil však ideálně a puk letěl přesně na Košečkina.
29:22'
29:04'
Košelev střílel z jedničky z pravého kruhu, Šaryčenkov ale vykopl svůj beton a dobře zasáhl.
28:30'
Po nepovedené souhře Magnitky se Ufě podařilo vyhodit puk ze svého pásma znovu, více jak polovina přesilovky už je pryč.
28:26'
Po následném vhazován se už domácí dokázali osvobodit, tyto chvíle pro ně ovšem nebudou příliš jednoduché.
27:36'
Hultström pálil z první, v tomto případě ovšem trefil pouze prostředek brány.
27:22'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sergej Šmeljov – 2 min., nedovolené bránění).
27:00'
Hostující tým se nyní určitou dobu držel v útočném pásmu. Jeho kombinace byla ovšem zakončena pouze nahozením od modré čáry, které bylo navíc zblokováno.
25:52'
Průběh utkání zatím nepatří mezi ty nejrychlejší. V zápasech KHL se poměrně často hraje i čtyři pět minut v kuse. V tomto střetnutí se ale často přerušuje.
25:30'
Rozhodčí pískají další icing domácích, fanoušci proti tomu ale hlasitě protestují, protože to vypadalo, že jejich hráč měl k puku blíž. Nakonec bylo zakázané uvolnění odvoláno a vhazovalo se tedy ve středovém kruhu.
25:02'
Zakázané uvolnění Metallurgu, hra se tedy přesune před gólmana Košečkina.
24:51'
Šaryčenkov asi bude mít ve druhé třetině více práce než v té první. Teď musel zasahovat proti lehce sražené střela Brendana Leipsica. Zvládl to v klidu.
23:56'
Ufa se však určitě nebudu vzdávat, přece jen stále vede. nyní se snad poprvé ve druhé třetině dostala sama do útočného pásma.
23:23'
Takovýto zbytečný gól si hosté určitě nepřáli inkasovat. Tohle soupeře ještě více nakopne a rozdíl už je pouze jednobrankový.
22:19'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí tým se prosazuje a už je to o jediný gól. LINUS HULTSTRÖM jen tak nahodil kotouč na ránu od modré čáry a ten nečekaně těsně nad ledem proletěl až do sítě. Pro švédského obránce se dnes jedná o druhou trefu. Asistence: Semjon Košelev, Alexej Makljukov.
22:07'
Nástup Magnitogorsku je zatím opravdu poměrně aktivní a také přichází gól...
21:20'
První střela směrem na hostující bránu mířila z levého kruhu, brankář Šaryčenkov ale zasahovat nemusel, protože byla nepřesná.
20:49'
Druhá perioda nám začala. Uvidíme, zda do ní domácí tým vstoupí dobře a bude se tlačit za vyrovnáním.
20:01'
První perioda utkání je za námi. Magnitogorsk zatím poměrně překvapivě prohrává na domácím ledě s Ufou o dva góly 1:3. Od druhé třetiny se bude Metallurg muset zlepšit, protože soupeř je lepší a takto domácí na své dosavadní parádní výsledky nenavážou.
20:00'
19:35'
Další střelu vyslal Markus Granlund. Ufa stále pokračuje v dobrém výkonu a své dvoubrankové vedení do odchodu do šaten už nejspíš udrží.
18:52'
Geoff Platt sebral kotouč ve vlastním pásmu a po pravém křídle s ní dojel až do toho soupeřova. Nakonec i vystřelil, Košečkin ale jeho přízemní pokus vyrazil.
18:21'
18:09'
Nepovedený přechod Ufy do útočného pásma a je pískáno postavení mimo hru. Druhé oslabení nejspíš Metallurg zvládne.
17:25'
do dobré pozice na levém kruhu se nyní dostal Kadějkin a mířil pod lapačku. Košečkin ale předvedl dobrý zákrok a nepřipustil tak čtvrtý gól soupeře.
17:12'
Přihrávka z levého kruhu skončila někde v chumlu hráčů před Košečkinem. První jej získal bránící hráč, který ho odpálil na druhou stranu kluziště.
16:40'
Jednu přesilovou hru už hosté využili, teď mají další možnost. Soupeř se ale rychle osvobodil.
16:21'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Josh Currie – 2 min., podrážení).
16:07'
Stále to z pohledu domácího celku není takové, jak by člověk od jednoho z týmů v nejlepší formě čekal. Ufa zatím soupeře celkem v klidu brání.
15:30'
Hostující útočník Geoff Platt dostal puk na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil. jeho střela byla možná i tečovaná, Košečkin ale puk udržel a přerušil tak hru.
14:38'
Slepený gól z toho už určitě nebude, což znamená, že se to hostům celkem podařilo.
14:03'
Pro Ufu je teď důležité nenechat soupeře podruhé skórovat, aby toho svého laufu po vstřelené brance nedokázal využít.
13:27'
A vypadá, že se tak minimálně chvilkově děje. Domácí tým totiž kombinuje v útočném pásmu a opět hledá cestu k brance soupeře.
13:00'
Na góly je tak utkání zatím bohaté. Lépe to vypadá pro hosty, první gól však může Magnitogorsk trochu nakopnout. Potřeboval by to.
12:01'
Přichází gól, který rychle přibližuje domácí opět na rozdíl dvou zásahů. Puk se po střele od modré čáry odrazil k obránci LINUSI HULTSTRÖMOVI, který se z pravého kruhu trefil nad lapačku gólmana. Asistence: Archip Několenko, Alexej Makljukov.
11:45'
Tohle nebude pro domácí tým vůbec jednoduché. Ufa má přece jen dobrý tým a vede o několik gólů.
10:59'
Oddechový čas pro domácí.
10:59'
Tohle je herní krize Magnitogorsku! Po zbytečné ztrátě kotouče v obranném pásmu přihrál Manninen volnému PHILIPU LARSENOVI a ten osamocen před brankářem Kosečkinem nezaváhal. Asistence: Sakari Manninen.
10:27'
Hostující hokejisté odskakují do vedení o dva góly. PJOTR CHOCHRJAKOV byl vyslán do samostatného úniku, který využil přesnou střelou k levé tyči. Asistence: Geoff Platt, Stepan Sannikov.
10:12'
Další nepřesná rozehrávka hokejistů Ufy. Hra se tedy po dalším zakázaném uvolnění přesune před Šaryčenkova.
09:45'
Nyní vidíme jednu ze zatím nejdelších pasáží první třeny. Těch zatím moc nebylo, protože se poměrně často přerušuje.
09:00'
Daniil Alalykin vtrhl do útočného pásma po levé straně a z vrcholu kruh vystřelil, Košečkin dokázal zasáhnout a odrazil kotouč před sebe.
08:26'
Zakázané uvolnění hostujícímu týmu, kterému nevyšla rozehrávka.
07:55'
Metallurg zatím nepůsobí jako prakticky bezchybná mašina. Šaryčenkov zatím v úvodních osmi minutách nemusel řešit žádné složité situace.
07:11'
Nedlouho poté už ale hosté svou přesilovou hru využívají. Rychlou souhru na jeden dotek zakončil střelou z blízkosti branky mez betony SERGEJ ŠMELJOV. Asistence: Stepan Sannikov, Alexander Kadějkin.
06:58'
Střela obránce Larsena od modré čáry byla pozorným Košečkinem vyražena mimo tři tyče.
06:27'
Následné vhazování dokázali domácí vyhrát a osvobodili se vyhozením až k brankáři soupeře.
06:11'
Kombinace hostů v přesilové hře skončila střelou Hartikainena z mezikruží a Košečkin měl s ní i následnými dorážkami poměrně velké problémy. Nakonec to však dokázal zvládnout a v leže puk přikryl pod lapačku.
05:30'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brendan Leipsic – 2 min., vysoká hůl).
05:25'
Ufa se po přežitém oslabení dostává také do útočného pásma a zatím nenechává soupeře moc útočit. V tom samozřejmě bude chtít i nadále pokračovat.
04:25'
Úvodní minuty zápasu nám příliš vzruchu před oběma brankami nepřinesli. Gólmani zatím mohou být poměrně v klidu, moc práce totiž nemají.
04:05'
03:50'
A další vyhození. Toto oslabení nesjpíš Ufa zvládla bez problémů.
03:20'
Zatím to od Metallurgu v pěti proti čtyřem moc povedené není. Brankář soupeře snad nemusel ani jednou zasahovat.
02:58'
Tentokrát se naopak vyhnali sami domácí nepřesnou přihrávkou na modrou čáru a musejí tak vyklidit pásmo.
02:20'
Hostující tým začíná své první oslabení v zápase úspěšně. Rychle po vhazování se mu podařilo vyhodit puk.
02:05'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů).
01:20'
Na druhé straně letěla směrem k bráně střela od modré čáry. Nesjpíš k ní ale nedoletěla, protože kotouč byl odražen do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levé ruce Košečkina.
00:55'
Na druhý pokus už ale střela přišla. Zakončení zpoza obránce ovšem přesné nebyla a gólman Šaryčenkov tak nemusel zasahovat.
00:27'
O první výpad do útočného pásma se pokusil hostující tým, byl ale zastaven poměrně rychle u levého mantinelu.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Zemčonok, J. Jakovlev, Pašnin, Minulin, Hultström, Makljukov, I. Nikolajev – Currie, S. Košelev, Čibisov – Zernov, Goldobin, M. Karpov – Nikoncev, Maillet, Leipsic – A. Několenko, Akolzin, Korobkin.

Salavat Julajev Ufa: Šaryčenkov (Kibo) – Muchamadullin, P. Larsen, Naumenkov, Koledov, Zubarev, Panin, J. Birjukov, Lisovec – Markus Granlund, S. Manninen, Hartikainen – N. Kuljomin, Kadějkin, Šmeljov – Platt, Sannikov, Chochrjakov – Baškirov, Alalykin, Pustozjorov.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Černyšjov, Judin.

Utkání se nezúčastní žádný český nebo slovenský hokejista.
Salavat Julajev Ufa

Skvělý vstup de sezony zažili také hokejisté Ufy, kteří vyhráli prvních sedm zápasů bez ztráty kytičky. Od té doby už to ale tak vynikající není. Celkem pět výher a šest porážek, z toho některé na nájezdy nebo v prodloužení. I přesto se však hosté stále drží v tabulce západní konference vysoko, konkrétně na třetí pozici se ztrátou na svého dnešního soupeře v podobě šesti bodů a náskokem na čtvrtou Kazaň jednoho bodu. Proti Metallugu to Ufa nebude mít jednoduché. Ještě, když prohrála poslední tři utkání.
Metallurg Magnitogorsk

Paráda! Tohle Magnitogorsk po nepříliš úspěšných letech potřeboval. Po sedmnácti zápasech má totiž na kontě patnáct vítězství, jednu výhru v prodloužení a jedinou porážku. To je skvělý úvod sezony, který Metallurgu pomáhá k prvnímu místu v tabulce západní konference a také 32 získaným bodů. Stejné množství jich na kontě má i Traktor Čeljabinsk, ten ovšem odehrál ještě o dvě utkání více a Magnitogorsk mu tak může uskočit. Proti Ufě budou domácí favoritem.
Zdravím vás u Kontinentální hokejové ligy. Společně se zaměříme na souboj týmů Metallurg Magnitogorsk a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.