KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Astana - 17. října 2021   16:30

Petrohrad
Petrohrad
21:21' V. Zykov (E. Galimov, Kirsanov) • 28:33' Burdasov (Kuzmenko, Pylenkov) • 34:02' E. Galimov (M. Vorobjov)
3:4
(0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)

1:2 (SN)

Astana
Astana
05:28' Savickij  (D. Dietz, Šestakov) • 26:49' Michajlis  (Valk, R. Starčenko) • 38:16' R. Starčenko  (J. Lilja, Michajlis) • ' Michajlis
Petrohrad
Fatějev, Hribik – Berseňov, Sysujev
Ledovyj dvorec, Petrohrad
3365 diváků
Astana

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejista.
Střely na branku: 36 – 29
Je dobojováno. Duel nakonec došel až do samostatných nájezdů, ve kterých uspěli hosté. Ten rozhodující dal Nikita Michajlis a zařídil hostům bonusový bod navíc.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Nur-Sultan.
Autorem vítězné branky je NIKITA MICHAJLIS.
64:42'
Petrohrad je v držení kotouče a už to vypadá, že se ani v nastavené hrací době nerozhodne.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:01'
Další pokus hostů, Curtis Valk ale zblízka na Samonova nevyzrál. A to ani po chvilce Nikita Michajlis.
61:53'
Arsenij Koromyslov dostal od Starčenka přihrávku, kterou ale nedokázal dobře zpracovat a před Samonovem tedy vůbec nevystřelil.
61:20'
Proti střele Antona Burdasova zakročil Ortio a hned nechal hru přerušit. Buly po jeho pravé ruce.
61:07'
Oba týmy hrají zatím opatrně, nechtějí udělat chybu, která by je stála výhru.
60:01'
Základní hrací doba vítěze neurčila a čeká nás tak prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, které bude trvat pět minut. Pokud ani v něm se nerozhodne, budeme svědky samostatných nájezdů.
60:00'
59:40'
Mat Robinson zastavil průnik hostujícího hráče a nedovolil, aby Barys jakkoli ohrozil branku Alexandra Samonova.
59:01'
Jdeme do poslední minuty řádné hrací doby. Oba týmy se nikam neženou a zřejmě se v tomto utkání budou body dělit. A bude otázkou, který z týmů si připíše bonusový bod.
58:25'
Joni Ortio se nyní musel zaskvět, proti pokusu Emila Galimova a následné dorážce Nikity Guseva zakročil a podržel svůj tým, který nyní pádí zase před branku Alexandra Samonova.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21'
Kirill Savickij si klepl o přihrávku, Šestakov ale nakonec vystřelil sám, ale jen do obrany Petrohradu. Následně pak domácí otáčejí hru.
56:01'
Blíží se závěr třetí třetiny a stále je stav nerozhodný. Vypadá to zatím, že se dočkáme minimálně nastavené hrací doby.
55:07'
Cody Kunyk se snažil projít do útočné třetiny, ale v tom mu zabránil obránce Petrohradu Igor Ožiganov a SKA míří okamžitě na druhou stranu.
54:13'
Obrana Petrohradu získala puk a z vlastní třetiny ho pak vytáhla na druhou stranu, znovu se však domácí hráči nedostali k přesnějšímu zakončení před Ortiem.
52:51'
Nyní byli na tahu domácí hráči, ti se sice zdrželi déle v pásmu soupeře, ale na Ortia vůbec nevystřelili. Útočné pásma ale ještě udrželi.
52:07'
Oba celky nepolevují a snaží se strhnout vedení na svou stranu, střela Darrena Dietze končí jen na boční konstrukci petrohradské brány.
51:25'
Šalapov si dojel puk u vlastní branky a poté hosté rozjeli další útočnou akci, kterou ale pokazila dobrá obranná hra hráčů Petrohradů.
51:01'
Další pokus mířil na branku Ortia, ale tomu pomohla pozorná obrana. Darren Dietz pak dostal puk z pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:05'
Jdeme do druhé poloviny třetí třetiny, stále je stav nerozhodný a hra je vyrovnaná. Dočkáme se snad prodloužení či dokonce samostatných nájezdů? To se nechme překvapit.
49:21'
Nahození domácích končí na zakázaném uvolnění a tentokráte se stěhuje hra před branku Alexandra Samonova, buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
49:08'
Na řadě je další komerční přestávka.
48:18'
Curtis Valk vyslal přízemní střelu, se kterou si Samonov poradil a hned dostal puk na hokejky svých spoluhráčů, kteří otáčejí hru na druhou stranu.
46:34'
Ortio se vydal za svojí branku aby pomohl s rozehrávkou kotouče. Následně pak se hosté dostali znovu do útočného pásma, ale hned se z něho sami vykázali.
46:09'
Zakázané uvolnění Barysu stěhuje hru před branku Ortia. Petrohrad tak získal útočnou třetinu prakticky zadarmo.
44:32'
Rozehrávku Petrohradu zastavili hosté ve středním pásmu a hned se s pukem dostali před Samonova. Orechov pak vyslal od modré čáry jedovku, kterou ale beci Petrohradu poslali do bezpečí.
43:47'
Barys je v plném počtu.
43:10'
Petrohradští pokračují v obléhání hostující branky a snaží se využít přesilovku. Zatím jsou však hráči Barysu proti.
42:32'
Joni Ortio nyní zakročil proti nebezpečnému zakončení Igora Ožiganova a puk ze své lapačky už nepustí. Znovu je hra pozastavena a vhazuje se před jeho klecí.
41:47'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Kirill Savickij – 2 min., hákování).
41:46'
Na levé straně vyslal svižnou ránu Emil Galimov, proti ní zakročil pozorný Ortio a nechal hru přerušit.
40:51'
Podobně si počínali také hosté v pásmu Petrohradu a nyní puk ztratili. S ním se na druhou stranu vydávají hráči Petrohradu.
40:22'
Domácí se hned po vhazování dostali do útočného pásma, kde chvíli pobyli, ale nedokázali na Ortia vystřelit.
40:01'
Také druhá třetina je minulostí. V ní padlo pět branek. Petrohrad nejprve vyrovnal, ale hosté šli znovu do vedení. To se opakovalo ještě jednou a nakonec se pak SKA dostalo poprvé do náskoku a domácí vedli 3:2. Roman Starčenko v závěru využil přesilovou hru a bylo opět srovnáno. Ještě nás tak čeká hodně zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 18:13.
40:00'
39:53'
Hosté drží kotouč ve svém pásmu a už se v této části hry nic nestane.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:16'
Barys právě vstřelil branku!
A přesilovka hostů je využita, je znovu vyrovnáno! ROMAN STARČENKO na levém kruhu oklamal Fantenberga a poté měl více prostoru k zakončení. A udělal to skvěle, jeho svižný pokus končí v rohu soupeřovy branky. Na tuhle střelu Samonov neměl nárok – 3:3. Asistence: Jakob Lilja a Nikita Michajlis.
37:40'
Hosté mají v závěru druhé třetiny možnost srovnat v přesilové hře. Už na Samonova střílel Michajlis i Starčenko, oba ale nemířili přesně.
36:59'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., držení).
36:28'
Jakob Lilja zblízka zle dotíral u Samonova, ten ale proti jeho přízemnímu pokusu z levé strany uspěl a zapsal další zákrok.
35:33'
Hosté se natlačili před Samonova, před ním zakončil Nikita Michajlis, ale neuspěl. A to ani Maxim Musorov se svojí dorážkou před ním.
34:02'
Petrohrad právě vstřelil branku!
A tak se také děje. Domácí pokračovali v aktivitě a to jim přineslo vedení. Vorobjov místo střely nakonec zvolil přihrávku na pravý kruh a udělal dobře. Před EMILEM GALIMOVEM totiž zívala odkrytá klec a tu poté pohodlně trefil – 3:2. Asistence: Michail Vorobjov.
33:41'
Domácí operují před hostující brankou a snaží se strhnout vedení na svou stranu. Tlak na to mají.
33:21'
Kuzmenko střílel na branku hostů, ale podklouzl a nakonec z toho byl jen zákrok Ortia, který po něm raději hru zastavuje a buly bude vhozeno po jeho levé ruce.
31:50'
Nikita Gusev si klepl o přihrávku, ale nedostal ji. Petrohradští ztratili puk a do akce šli hosté. Zblízka proti Samonovi pak neuspěl Jegor Petuchov a domácí brankář má puk pod kontrolou.
31:28'
Na řadě je další komerční pauza.
30:52'
Eric Martinsson se napřáhl ke střele, která končí na obraně Petrohradu. Hosté poté čelili akci domácích, ale ustáli to. A teď směřují opět před Samonova.
29:56'
Takřka polovina zápasu je minulostí a před malou chvílí Petrohrad vyrovnal. Zatím sledujeme urputnou bitvu na obou stranách a uvidíme, zda se ještě dočkáme v této části hry nějakých gólů.
28:33'
Jenže netrvalo dlouho a je znovu vyrovnáno. V pádu poslal Kuzmenko puk ANTONU BURDASOVOVI, který se poté nadvakrát dokázal prosadit, když mezi betony překonal Ortia a dorazil za něho tak svou vlastní střelu – 2:2. Asistence: Andrej Kuzmenko a Daniil Pylenkov.
26:49'
Oscar Fantenberg se vrací z trestné lavice dříve a to znamená, že hosté přesilovku využili a znovu vedou. Zpoza zadního mantinelu dostal od Valka přihrávku NIKITA MICHAJLIS, který z pravého kruhu provětral pavučiny za zády Alexandra Samonova – 1:2. Asistence: Curtis Valk a Roman Starčenko.
26:01'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Oscar Fantenberg – 2 min., držení).
26:01'
Následuje další komerční přestávka. Po ní si přesilovku zahrají hosté z Barysu.
24:50'
V obranném pásmu sebrali kotouč domácí hráči a chtěli se s ním dostat ven, ale hosté jim ho ukradli a ještě se v útoku zdrželi.
24:06'
Domácí ožili a znovu se několikrát dostali do zakončení, ale hosté jim v tom zabránil. Barys pak rychle přenesl hru před Samonova, kde ale domácí brankář vychytal Šestakova.
21:21'
A je vyrovnáno. Emil Galimov napřáhl ke střele u modré čáry a jeho zvednutý pokus pak šikovně před brankou soupeře tečoval holí VALENITN ZYKOV. Puk pak změnil směr a zapadl za záda Ortia – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Emil Galimov a Kirill Kirsanov.
20:48'
Po změně stran hned do blízkosti hostující branky pronikli hosté, Nikita Michajlis ale Samonova nepřekonal.
20:01'
Střely na branku: 10 – 12
První třetina je minulostí. V ní se lépe vedlo hostům, kteří se brzy ujali vedení. V šesté minutě překonal z otočky Samonova Kirill Savickij a dal svému týmu náskok. Domácí se snažili o vyrovnání, které se zatím nekonalo. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně v 17:20.
20:00'
19:31'
Hosté své oslabení zvládli a už jsou v plném počtu. Své těsné vedení tak uhájili a rádi by byli, kdyby tomu tak bylo i po konce této části hry.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:24'
Závar před brankou Nur-Sultanu, vše jistí raději Joni Ortio, který přikryl kotouč a zastavuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
18:01'
Ve vlastním oslabení se do útoku vydali hosté, ale zblízka Samonova nepřekonali. Nicméně alespoň pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
17:31'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Roman Starčenko – 2 min., držení).
17:15'
Nikita Michajlis poslal puk Romanu Starčenkovi, který se sice napřáhl ke střele, ale nakonec jen promáchl. Rodila se tedy dobrá akce Barysu, která se ale neujala.
15:43'
Marat Chusnutdinov vyslal nepříjemnou střelu na Ortia, ta končí jen těsně vedle protější tyče.
14:35'
Znovu mají kotouč hosté a ze svého teritoria jdou do akce před Alexandra Samonova, který musel být opět pozorný. Proti němu totiž vystartoval Roman Starčenko, ale jeho pokus zablokovala petrohradská obrana.
14:02'
Jegor Petuchov na druhé straně dotíral na Alexandra Samonova, ale ten proti němu uspěl a přilepil puk k lapačce. I on nechává hru zastavit, buly po jeho pravé ruce.
13:24'
Igor Ožiganov od vlastní branky zakládal další akci Petrohradu, nakonec pak na levé straně sám vystřelil. Puk sice končí na síti, ale pouze té boční.
12:50'
Joni Ortio si připisuje další pozorný zákrok, proti němu nebezpečně vystřelil Emil Galimov. Jeho svižná střela ale končí v nastavené Oritově lapačce.
12:41'
Po zákroku Ortia má puk ve své moci právě brankář Barysu a hra je přerušena. Následuje také další komerční přestávka. Poté se bude vhazovat před brankou Nur-Sultanu.
12:11'
Igor Ožiganov chtěl tečovat pokus z dálky, ale podklouzl a celá slibná akce Petrohradu je u konce. Teď to ještě zkusil Fantenberg, ale i ten se netrefil.
11:20'
Jegor Šalapov napřáhl na modré čáře a jeho dalekonosná střela končí díky teči obránce SKA v ochranné síti.
11:46'
Chvíli byli zase v útočném pásmu hosté, kteří rozvířili prach před brankou domácích, ale nakonec se mezi tři tyče netrefili.
09:58'
Michail Vorobjov zamíchal kotoučem mezi kruhy a poté vystřelil, ovšem Joni Ortio proti němu vytasil pozorný zákrok v podobě efektního semaforu a podržel těsné vedení Barysu.
09:10'
Rychle ale o puk přišli a nyní ho mají zase domácí hráči, kteří se snaží před Ortiem zakončit tak, aby z toho bylo vyrovnání. Zatím se jim to však příliš nedaří.
08:33'
Jegor Šalapov připsal dobrý obranný zákrok proti domácímu hráči, který díky tomu nemohl přesněji zakončit. Opět pak hosté rychle pádí na opačnou stranu ledové plochy.
08:05'
Arkadij Šestakov se po krátké pauze hned dostal do blízkosti Alexandra Samonova, ale proti němu neuspěl. Stejně tak jako o chvilku později se nepovedla střela Andreji Kuzmenkovi.
07:50'
Na řadě je první komerční přestávka tohoto utkání, na ledě je úklidová četa a oba celky tak mohou na chvíli vydechnout.
06:48'
Hráči Petrohradu hned po buly ve středovém kruhu prošli do útočného pásma, kde to zkusil Valentin Zykov, ovšem trefil jen nohu obránce Erica Martinssona. Po zisku kotouč tak míří do akce znovu Barys z Nur-Sultanu.
05:28'
Hosté se ujímají vedení. Dlouhý pobyt v pásmu Petrohradu tak přinesl kýžené ovoce v podobě úvodního gólu. Darren Dietz zblízka zakončil, puk se ale odrazil ke KIRILLU SAVICKÉMU, který poté z otočky poslal kotouč po zemi k bližší tyči – 0:1. Asistence: Darren Dietz a Arkadij Šestakov.
04:44'
Zblízka zakončoval Linden Vey, ale Joni Ortio včas přitiskl betony k sobe a puk mezi ně nepustil. Hned nechává hru přerušit a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
03:45'
Andrej Kuzmenko na levé straně podržel puk a hned ho poslal před branku, kde napřáhl Joonas Kemppainen, ale jeho pokus srazili beci Barysu do bezpečí a pomohli tak Ortiovi.
03:09'
Petrohrad je v plném počtu.
02:58'
Petrohradští ubránili další přesilovkovou akci Barysu a tohle oslabení už zvládnou bez úhony.
02:24'
Další pokus Barysu a po něm pak obrana Petrohradu vyhazuje kotouč až před Jonia Ortia.
01:53'
Jako první mají k dispozici přesilovou hru hosté a už se usadili v pásmu soupeře. Na pravé straně střílel Nikita Michajlis, ale pokus srazila obrana Petrohradu do bezpečí.
01:09'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jurij Pautov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
01:05'
Na druhé straně se hned předvedl také Alexandr Samonov, jenž sklapnutím svých betonů zastavil přízemní střelu Romana Starčenka a také hru zastavuje.
00:40'
Anton Burdasova na pravém kruhu pálil na branku Ortia, který okamžitě zapisuje pohotový a důležitý zákrok. Hra je přerušena, buly bude vhozeno po jeho levé ruce.
00:15'
Úvodní buly vhodil v Petrohradu Jan Hribik a u puku jsou hned hosté, kteří míří do útočné akce. Obrana Petrohradu se tak stahuje před Samonova.
00:01'
Hráči obou celků jsou na hrací ploše. Ještě si vyslechneme hymny obou zemí a utkání tak bude moci začít.
Utkání přeci jen bude mít českou stopu, sice ne v hráčích, ale jako jeden z hlavních rozhodčích bude zápas pískat český sudí Jan Hribik.

SKA Petrohrad: Samonov (Askarov) – Fantenberg, Ožiganov, M. Robinson, Kirsanov, Pautov, Pylenkov, Koromyslov – Kemppainen, Burdasov (C), Kuzmenko – Vey, Chusnutdinov, N. Gusev – Ketov (A), Cicjura, Danila Moisejev – M. Vorobjov, Timkin (A), E. Galimov – V. Zykov.

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – D. Dietz (C), Martinsson, Šalapov, Alsing, Samat Danijar, Orechov – J. Lilja, Kunyk, Frattin – Michajlis (A), Valk, R. Starčenko (A) – J. Berglund, Šestakov, Savickij – Kaijržan, Petuchov, Musorov – Asetov, A. Zubov.

Rozhodčí: Fatějev, Hribik – Berseňov, Sysujev.

Do utkání nezasáhne ani jeden český nebo slovenský hokejista. V ani jednom týmu totiž nikdo z Čechů či Slováků nefiguruje.
Vzájemná utkání

Oba celky se už v probíhající sezóně utkaly. 8. října byl doma úspěšnější Barys, který vyhrál nad Petrohradem 3:0. Domácí celek tak má svému soupeři co vracet.
Barys Nur-Sultan

Hosté z Barysu Nur-Sultan ve Východní konferenci okupují až sedmou pozici a dosud nasbírali šestnáct bodů. Sedmkrát vyhráli, jedenáctkrát pak z ledu odešli jako poražený tým. Dvakrát po sobě hokejisté Nur-Sultanu prohráli. 3:6 s Kazaní a 1:4 pak s Avangardem Omsk. Naposledy však tyto neúspěchy odčinili a na půdě čínského Kunlunu brali dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech. Tímto úspěšným zápasem by rádi odstartovali vítěznou šňůru, ale zrovna na ledě druhého Petrohradu to nebudou mít vůbec jednoduché. Určitě nás čeká zajímavá bitva o další body do tabulky v KHL.

Nejproduktivnější hráči

Nikita Michajlis 8+10
Curtis Valk 5+12
Darren Dietz 6+6
SKA Petrohrad

Hokejisté Petrohradu znovu ukazují, že patří v KHL ke špičce. V tabulce v Západní konferenci je najdeme na druhém místě se ziskem s šestadvaceti body, které nasbírali za dvanáct výher a šestkrát pak prohráli. Dva zápasy po sobě Petrohradští vyhráli. 5:0 porazili Ufu a 5:3 pak moskevské Dynamo. Naposledy se jim ale nedařilo na půdě prvního Jokeritu z Helsinek. Žolíci vyhráli 5:4 po prodloužení, Petrohrad tak získal alespoň jeden bod. A dnes by rád ve svém teritoriu proti Barysu uspěl.