KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Jokerit - 19. října 2021   18:30

Petrohrad
Petrohrad
50:24' Ivan Morozov (N. Gusev, Ožiganov) • 58:57' Kemppainen (Cicjura)
Jokerit

SKA Petrohrad vyhrává tento zápas díky dobré třetí třetině 2:0. O góly se postarali Ivan Morozov a Joonas Kemppainen.
59:30'
Oddechový čas pro domácí.
59:30'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Valentin Zykov – 2 min., podrážení).
59:02'
Hosté hrají v šesti.
58:57'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí tento zápas vyhrají, puk do prázdné branky dostal JOONAS KEMPPAINEN. Asistence: Vladislav Cicjura.
58:23'
Helsinky se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu. Philip Holm rozehrává od své branky.
57:35'
Kalle Kossila byl volný před brankou, ale nevypálil. Následně zakončoval Iiro Pakarinen a jeho dobrou střelu kryje Lars Johansson.
56:44'
Až nyní se Jokerit nastěhoval do útočného pásma, ale obrana pokus o přihrávku před branku zblokovala.
56:30'
Takticky zvládají domácí hokejisté závěr zápasu velmi dobře.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek, který se pracně dostal do vedení, hraje velmi dobře a Helsinkám nedává mnoho prostoru.
54:00'
Domácí měli další dvě velké šance, ale první střelu vyrazil brankář před sebe, dorážka pak končí vedle.
53:19'
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Helsinek.
52:19'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Následně pálil Teemu Turunen a jeho pokus kryje v pohodě Lars Johansson.
52:11'
Igor Ožiganov mohl přidat další branku svého celku, Jeho bekhendová rána končí na rameni brankáře, a pak v ochranné síti nad brankou.
50:24'
Je to gól! Hokejová nuda končí a domácí se dostávají do vedení. Petrohrad rychlou akcí nahodil puk do útočného pásma, ten dojel IVAN MOROZOV. Puk dostal před brankou, počkal si na pohyb brankáře, a pak poslal kotouč mezi betony. Asistence: Nikita Gusev a Igor Ožiganov.
50:06'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Petrohrad rozehrává od své branky.
49:23'
Po šesti a půl minutách je přerušená hra. Anders Lindbäck kryje puk. Komerční přestávka.
48:32'
Domácí nyní diktují tempo hry, hrají aktivně, ale nedaří se jim proměnit své šance. Michail Vorobjov z bezprostřední blízkosti minul.
47:30'
Linden Vey začal domácí kombinaci v útočném pásmu, ale nedokázal přesněji vypálit. Následně jeho rána byla zblokovaná.
47:04'
Přes čtyři minuty se hraje bez přerušení, na nějakou výraznější šanci nyní čekáme.
45:45'
Helsinky vybojovaly puk, a tak rychle otáčí směr hry. Při přechodu modré čáry o puk ovšem přišly.
45:03'
Ivan Morozov mohl zakončoval z dolní části levého kruhu, ale rozhodl se ještě pro přihrávku, která byla už zblokovaná.
44:00'
Danila Moisejev po šikovné akci spoluhráčů sice dostal přihrávku před branku, ale puk netrefil podle svých představ.
42:41'
Host se dostali do útočného pásma, Hannes Björninen bojoval o kotouč, ale nedokázal uspět.
Dnešní utkání sleduje 3 150 diváků.
41:33'
Helsinky hrají aktivně, ale domácí obrana se pokouší co nejrychleji napadat soupeře. Sledujeme velkou taktickou bitvu.
40:50'
SKA rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Kalle Kossila to zkoušel po chybě soupeře individuálně, ale neuspěl.
40:26'
Utkání pokračuje třetí třetinou, stále čekáme na úvodní branku v tomto zápase.
40:01'
40:00'
39:53'
Lars Johansson podržel své spoluhráče, Brian O'Neill zakončoval situaci dva na jednoho, ale brankáře neprostřelil.
39:40'
Domácí dál kombinují v útočné třetině.
39:16'
Emil Galimov zkoušel vypálit z mezikruží, ale puk mu v rozhodující chvíli sebral soupeř.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
37:28'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí hokejisté mají kotouč pod kontrolou. Marat Chusnutdinov málem dokázal využít nepřesné rozehrávky brankáře soupeře.
35:56'
35:38'
Helsinky to zkouší rychle středem, dostaly puk do útočného pásma, ale marně se pokoušely o přihrávku před branku.
34:30'
Philip Holm kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, ale na výraznější šanci čekáme.
34:11'
Jokerit rozehrává další přesilovku, rychle se dostal do útočného pásma, ale prosadit se nedokázal.
33:56'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Kirill Marčenko – 2 min., sekání).
33:56'
Komerční přestávka.
33:46'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou SKA.
33:14'
Markus Hännikäinen to zkoušel samostatně, ale v útočném pásmu u mantinelu tvrdě narazil na soupeře, kteří jej o puk obrali.
32:07'
Přesilovku nedokázal hostující celek proměnit a nevypracoval si ani výraznější příležitost.
30:05'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Marat Chusnutdinov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
29:39'
29:26'
Petrohrad se usadil v útoku, ale neprosadil se. Následně se hosté dostali do ofsajdu.
28:11'
Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu, atraktivní fotbal nevidíme.
27:08'
Hosté rozehrávají od své branky, následně se Kalle Kossila po pěkné individuální akci dostal ke střele, která byla zblokovaná.
26:33'
Linden Vey se dostal do útočného pásma, následně přihrál spoluhráči. Domácí rána z mezikruží byla zblokovaná.
25:29'
Po zakázaném uvolnění se hra vrací do útočného pásma Petrohradu.
24:43'
Zatím tento zápas není divácky příliš atraktivní, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.
24:06'
Helsinky rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, od modré čáry to zkoušel Petteri Lindbohm, jeho rána byla zblokovaná.
22:14'
Anton Burdasov se pokoušel dostat se k volnému puku, ale Anders Lindbäck ho viděl jako první, a tak jej ukryl po drukavici.
21:33'
Nyní se už hraje pět na pět. Petrohradský brankář rozehrává za svou brankou. Následně jeho spoluhráči v útočném pásmu o puk přišli.
20:38'
Anton Burdasov pálil z dobré pozice před brankou, jeho pokus tak tak kryje hostující brankář Anders Lindbäck. Nadvakrát zlikvidoval nebezpečnou střelu.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, přesilovku dál hraje domácí celek.
20:01'
Po první třetině platí bezbrankový stav, zatím čekáme na nějakou výraznější šanci.
20:00'
19:43'
Už se nic nestane.
19:19'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jordan Schroeder – 2 min., sekání).
19:10'
Domácí mají ponechanou výhodu.
18:48'
Vasilij Tokranov měl velkou šanci, ale jeho rána od modré čáry končí zblokovaná.
17:43'
Nicklas Jensen se krásnou kličkou zbavil soupeře, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.
16:56'
Helsinky to nyní zkoušeli středem hrací plochy, ale obrana Petrohradu byla pozorná.
16:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí se dostali do útoku, Ivan Morozov ale v rozhodující chvíli promáchl.
15:20'
14:35'
Lars Johansson kryje tvrdou ránu, kterou vyslal jeden ze soupeřů z pravého kruhu.
13:44'
Přesilovku hraje hostující celek, který se však nemůže usadit na území soupeře.
13:20'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Emil Galimov – 2 min., hákování).
12:42'
Teemu Turunen kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, jeho rána byla zblokovaná.
11:47'
Nicklas Jensen sice dostal puk do útočného pásma, ale obrana si v pohodě dokázala poradit, a tak se směr hry otáčí.
11:39'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
10:34'
Anton Burdasov se dostal do střelecké pozice, oklamal brankáře, položil si ho, ale před odkrytou brankou netrefil puk.
10:12'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, ale stále platí bezbrankový stav.
09:01'
Za brankou domácích se strhla menší potyčka.
08:11'
Vladislav Cicjura nahazoval z ostré pozice kotouč za branku, brankář zasahovat nemusel, puk končí vedle.
07:40'
Jokerit dostal kotouč do útočného pásma, ale na branku soupeře vypálit nedokázal. Obrana si poradila, a tak se směr hry otáčí.
07:07'
06:00'
Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, mnoho velkých šancí jsme zatím ani na jedné straně neviděli.
04:34'
Finský celek rozehrává od své branky, Philip Holm hledal spoluhráče, ale nepřihrál přesně. Puk byl alespoň protečovaný, icing se nepíská.
04:26'
04:02'
Michail Vorobjov rozehrává od své branky, domácí se vůbec nemohou dostat do útočné třetiny.
03:30'
Sledujeme rozehrávku SKA od vlastní branky, Helsinky dokázaly vyhodit puk přes všechny čáry.
03:06'
Linden Vey tečoval před brankou, ale brankář Anders Lindbäck byl připravený. Bude se vhazovat.
02:36'
Sledujeme první přesilovku v tomto zápase, domácí se nastěhovali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.
02:29'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., podrážení).
01:32'
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinuje, ale do výraznější šance se propracovat nedokázali.
00:44'
Petrohrad rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šanci momentálně k vidění není.
00:01'
Úvodní buly vyhráli domácí, ti hrají v modrém, hosté v bíločerveném.
00:01'

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Askarov, Samonov) – Fantenberg, Ožiganov, M. Robinson, Kirsanov, Pylenkov, Koromyslov, Tokranov – Kuzmenko, Kemppainen, Burdasov – N. Gusev, Ivan Morozov, Chusnutdinov – Danila Moisejev, Vey, K. Marčenko – Cicjura, M. Vorobjov, E. Galimov – V. Zykov.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – P. Holm, Lindbohm, D. Sklenička, O. Leskinen, Kivistö, Friman – B. O'Neill, Joensuu, Nicklas Jensen – Savinainen, Kossila, Pakarinen – H. Ikonen, Schroeder, Turunen – Hännikäinen, M. Anttila, Björninen.

Rozhodčí: Birin, Radodin, Gordenko, Sadovnikov.
Československá stopa v klubech
David Sklenička (Jokerit) 19 zápasů, 1+6, 7 bodů
Poslední vzájemný zápas se hrál 15. října v Helsinkách a domácí vyhráli díky brance Davida Skleničky 5:4 v prodloužení.
SKA Petrohrad odehrál 19 zápasů s bilancí 9-3-3-4 a ziskem 27 bodů. V tabulce Západní konference je SKA na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Ufou 5:0 a Dynamem Moskva 5:2. Tým nestačil na Barys 0:3, v prodloužení na Jokerit 4:5 a v nájezdech na Barys 3:4.
Jokerit Helsinky odehrál 19 zápasů s bilancí 8-5-2-4 a ziskem 28 bodů. V tabulce Západní konference je na 1. pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál poslední dva. Poradil si s Novosibirskem 4:3 a v prodloužení s Petrohradem 5:4. Tým nestačil na Jekatěrinburk 1:5, Ufu 2:3 v prodloužení a Nižněkamsk 3:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí SKA Petrohrad a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.