KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Jekatěrinburg - 20. října 2021   18:30

Soči
Soči
03:03' Alijev (Baldajev, Kamalov) • 05:28' Miščenko (Feoktistov, Babenko) • 14:31' Garajev (Glotov, Kamalov) • 30:32' Garajev (A. Nikolajev) • 35:16' Glotov (Miščenko) • 54:37' Feoktistov (Feoktistov)
6:7
(3:2, 2:3, 1:1 - 0:1)
Jekatěrinburg
09:10' I. Ovčinnikov  (S. Da Costa, Zborovskij) • 11:39' Blacker  (Trjamkin, P. Kulikov) • 20:50' Šumakov  (S. Da Costa, Gurkin) • 24:08' Gurkin  (Šumakov, S. Da Costa) • 39:38' P. Cormier  (Spooner, B. Macek) • 47:37' Chripunov  (P. Cormier) • 64:53' Šumakov  (Blacker)
Soči
Treťjak (25. Hellberg, Myšev) – Dyblenko, Miščenko, J. Alexandrov, N. Sedov, Baldajev, Kamalov, Zorkin, Kroščinskij – Babenko, Feoktistov (C), Glotov – A. Nikolajev (A), Peťkov, Garajev (A) – Kolgotin, P. Šen, Bakanov – Pilipenko, Romajev, Alijev.
Ansons, Sidorenko – Polyakov, Sivov
Bolšoj dvorec sporta, Soči
1667 diváků
Galkin (6. Šikin, M. Zinčenko) – Blacker, Trjamkin (C), S. Garejev, Gurkin, Zborovskij, Arzamascev, Sevostjanov – A. Makejev (A), S. Da Costa, Šumakov – B. Macek (A), Spooner, Bělousov – Romancev, P. Cormier, S. Bočarov – Chripunov, P. Kulikov, Pšeničnikov – I. Ovčinnikov.

To je pro tuto chvíli vše. S konstatováním, že Jekatěrinburg si ze Soči odváží za body za vítězství v prodloužení, se loučím. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou!
Československá stopa
Do utkání nezasáhl ani jeden Čech nebo Slovák.
Využité přesilovky: 0:3
Je za námi dnešní bláznivé utkání mezi domácím Soči a Jekaterinburgem. V zápase plném zvratů a zápletek se nakonec raduje z vítězství hostující Avtomobilist, který si na svůj účet připisuje dva body. Hrdinou duelu se stal Sergej Šumakov, který rozhodl v prodloužení. Jekatěrinburg se díky vítězství bodově srovnal s Omskem. Aktuálně mají svěřenci trenéra Peterse čtyřiadvacet bodů a patří jim šestá příčka Východní konference. To domácí Soči opět nedokázalo zvítězit a stále zůstává na chvostě soutěže.
64:53'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Dva body berou nakonec hosté! Přečíslení dva na jednoho vyřešil Sergej ŠUMAKOV střelou, což bylo nejlepší řešení. Ruský útočník rozhoduje o vítězství Jekatěrinburgu 7:6! Asistence: Jesse Blacker.
64:42'
Aktivní Glotov najel do útočného pásma, obrana hostů mu nedovolila vystřelilt.
63:59'
Po střele Romanceva přerušuje Hellberg raději hru.
63:40'
Skvělý zákrok předvedl Hellberg proti Mackovi!
63:18'
Hosté jsou v prodloužení aktivnějším celkem, většina hra se uskutečňuje v jejich útočném pásmu.
61:57'
Pokus Da Costy přelétl domácí branku.
61:36'
Šumakov hledal před brankou Spoonera, americký útočník na jeho nabídku jen těsně nedosáhl.
60:37'
Individuálně to zkoušel Glotov, na Šikina si však nepřišel.
60:01'
Na kotouči zahajují prodloužení hosté.
60:01'
Je za námi třetí čás dnešního duelu, ve které oba celky vstřelily po jedné trefě, a tak nás čeká prodloužení. Dnešní utkání si to rozhodně zaslouží!
60:00'
58:58'
Babenko padá po souboji s jedním z hostů, rozhodčí vylučovat nebude.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:32'
Krásný hit Miščenka, kterým poslal na zem Cormiera.
56:58'
Domácí dnes hrají velmi obětavě, to je velký rozdíl oproti předešlým duelům.
56:43'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, oba celky se nedokážou usadit v útočném pásmu.
56:00'
Čtyři minuty do konce třetí části. Podaří se jednomu z týmů překlopit vedení na svoji stranu?
54:37'
Soči právě vstřelilo branku!
Na přihrávku Feoktistova od pravého mantinelu si dokázal najet VASILIJ GLOTOV, který šikovnou tečí srovnává stav duelu – 6:6. Asistence: Nikita Feoktistov
54:37'
Domácí se radují, že vstřelil branku. Hlavní rozhodčí se půjde na celou situaci podívat na video.
53:32'
Domácí vyhazují přes všechny čáry, vhazovat se bude před Hellbergem.
53:30'
Hosté na dlouho dobu uzamkli Soči v obranném pásmu, skvělé bloky nám ukázali domácí hráči. Perfektní obětavost.
52:00'
Dnešní utkání sleduje 1667 diváků!
51:08'
K odraženému kotouči se dostal BOČAROV, jeho střela zapěstím nemířila mezi tři tyče domácí branky.
49:42'
Dva na jednoho ujížděli domácí. Babenko to vyřešil střelou, což nebylo ideální řešení.
47:37'
Baldajevovi utekl za brankou kotouč, čehož využil STEPAN Chripunov, který dokázal zasunout kotouč za záda Hellberga – 5:6. Asistence: Patrice Cormier.
46:47'
Nahození z dálky Hellberg raději podržel, vhazovat se bude po jeho pravé straně.
45:59'
Máme tu další komerční přestávku. Střely na branku: 22:24
45:37'
Šikin není dnes v dobré formě, kotouče z něj vypadávají, což samozřejmě zaregistrovali domácí, kteří střílejí častěji.
43:56'
Třetí část zápasu začala opět svižně a útočně, ani jeden z týmů nebude spoléhat na obranu.
43:26'
Nahození Sedova netečoval nikdo z domácích, a tak Šikin neměl problémy ho vyrazit.
42:56'
Do útočného pásma svižně nabruslil Glotov, jeho pokus prosvištěl kolem hostující branky.
41:39'
Tlak i na druhé straně, domácí se osvobozují.
40:25'
Domácí drželi hosté v obranném pásmu, žádné větši ohrožení branky nepřišlo.
40:01'
Úvodní buly třetí části pro domácí Soči.
40:01'
Oba týmy jsou na hrací ploše zpět, jdeme na třetí část!
Statistiky po 2. třetině:
Střely: 18:22
Úspěšnost buly: 32 % : 68 %
Zblokované střely: 7:5
Hity: 5:6
Je za námi druhá třetina dnešního bláznivého duelu. Do kabin odcházejí oba dva celky za nerozhodného stavu. Navrch měli v této třetině hosté, kteří na svého soupeře vlétli a první polovina třetina patřila jim především díky zbytečným vyloučením domácích. Postupem času Soči opět vyrovnalo vývoj na ledě a po brankách Garajeva a Glotova se jim dokonce povedlo skóre otočit. Avtomobilist však dokázal ještě do konce třetiny odpovědět, když opět srovnal Ryan Spooner, který využil přesilovou hru. Do třetí třetiny tak vstoupíme za vyrovnaného stavu, rozhodně se máme na co těšit!
40:00'
39:56'
Hellberg musel těsně před koncem druhé části vykrýt prudkou ránu od modré čáry.
39:38'
Bláznivý zápas pokračuje! Po rychlé kombinace přidává pátou hostující trefu PATRICE CORMIER. Asistence: Ryan Spooner a Brooks Macek.
39:00'
Probíhá poslední minuta 1. třetiny.
38:44'
Hosté celou svou akci překombinovali, domácí vyhazují.
38:11'
Další zbytečné vyloučení domácích, srovnají hosté skóre?
38:11'
Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Šen – 2 min., příliš mnoho hráčů).
38:01'
Macek v obrovské šanci nedokázal zasunout kotouč za Hellberga!
35:16'
Domácí obrací skóre! Rychlé přečíslení vyřešil skvěle VASILIJ GLOTOV, který šikovně zasunul kotouč mezi betony Šikina. Asistence: Ivan Miščenko.
34:57'
Tvrdý projektil Trjamkina dokázal Hellberg vyrazit.
34:08'
Následuje hra čtyřech proti čtyřem.
34:08'
Vyloučení v týmu HK Soči (Viktor Baldajev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Patrice Cormier – 2 min. + 2 min., hrubost).
34:08'
Svého týmového parťáka jel pomstít Baldajev, rozhodčí oba kohouty na poslední chvíli odtrhl.
34:08'
Na ledě zůstává po srážce s Cormierem Kamalov.
32:34'
Následuje komerční přestávka. Střely na branku: 14:17.
30:32'
Velkou chybu hostující obrany trestá AMIR GARAJEV, který dostal dostatek prostoru na to, aby si seřídil mířidla a našem mezeru v postavení Šikina, tohle si za rámeček gólman hostů nedá. Asistence: Arťjom Nikolajev
30:02'
Nikolajev fantasticky zablokoval projektil Zborovskijho, domácí útočník se sotva dostává na střídačku.
29:01'
Macek v ideální pozici mezi kruhy trefuje pouze Hellberga!
28:39'
Přesilová hra zatím Avtomobilistu nevychází, domácí brání bez problémů.
27:24'
Další vyloučení domácího celku, navýší hosté vedení?
27:24'
Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Šen – 2 min.).
27:12'
Peťkov zůstal chvilku nehlídán mezi kruhy, jeho pokus ale zamířil přímo do náručí Galkina.
27:08'
Domácí se vrátili k tomu, co vycházelo v úvodní části, tedy k aktivnímu napadání. Hned je z toho zisk kotouče.
26:10'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nedokáže kotouč podržet.
25:19'
Je před námi komerční přestávka. Střely na branku: 10:11.
24:45'
Nahození Šumakova sražení mimo led, vhazovat se bude před Hellbergem.
24:08'
Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Maxim Treťjak, přichází Magnus Hellberg.
24:08'
I další přesilová hra je využitá! JEFIM GURKIN tvrdou ranou prostřelil Treťjaka, který asi nebude mít v této situaci čisté svědomí. Asistence: Sergej Šumakov a Stephane Da Costa.
23:07'
Alexandrov vyhodil kotouč mimo ledové klužiště, druhé vyloučení pro domácí.
23:07'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
22:54'
Hosté od startu druhé třetiny výrazně zvýšili aktivitu, domácí se nedostávají vůbec do útočného pásma.
22:08'
Úplně volný se před Treťjakem zjevil Bělousov, hostující útočník pouze trefil betony domácího brankáře.
20:50'
Hosté svoji přesilovku využívají. Rychlo kombinaci zakončil přesnou ranou SERGEJ ŠUMAKOV. Asistence: Stephane Da Costa a Jefim Gurkin.
20:20'
Dyblenko vyhodil kotouč mimo hřiště, hosté mají k dispozici přesilovou hru.
20:20'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jaroslav Dyblenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:08'
Hosté začali velmi aktivně, okamžitě se usadili v pásm domácích.
20:01'
Úvodní buly pro hostující Avtomobilist.
20:01'
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše, za chvilku půjdeme na to.
Statistiky první třetiny:
Střely: 10:7
Zblokované střely: 1:4
Hity: 3:5
Vyloučení v minutách: 0:2
Využité přesilovky: 0:0
Je za námi první třetina dnešního duelu, která lépe vyšla domácímu Soči. To si nese do dalšího průběhu duelu vedení 3:2. Domácí šli rychle do dvoubrankového vedení, trefil se Alijev a Miščenko, díky kterým se pakoval z branky Galkin. Na to však hosté dokázali zásluhou Ovčinnikova a Blackera reagovat a srovnali stav. Když už to vypadalo, že favorizovaní hosté přebírají aktivitu, tak se po pěkné akci trefil Garajev a vrátil domácím vedení. Domácí jsou aktivnějším celkem a zaslouženě vedou, hosté budou muset zabrat.
20:00'
19:28'
Zakázané uvolnění domácího celku, bude se vhazovat před Treťjakem.
19:08'
Domácí se hnali do další přečíslení. Feoktistov ale nepřesně hledal Glotova.
19:00'
18:10'
Spoustu nepřesností na straně hostů, domácí hráčům Avtomobilistu bez problému odebírají puky.
17:36'
Domácí od začátku zápasu intenzivně napadají, to dělá hostům velké problémy.
17:29'
Miščenko prověřil zápěstím pozornost Šikina, ten kotouč drží v náruči.
17:13'
Glotov hledal před brankou Babenka, ten na jeho nabídku jen těsně nedosáhl.
16:47'
Hosté odklidil prostor před Šikinem a rozjíždějí další akci.
16:43'
Alijev nahazoval na Šikina, ten raději podržel kotouč.
14:31'
Domácí si berou zpět vedení! Glotov vybídl krásnou přihrávkou ke střele AMIRA GARAJEVA, který se nemýlil. Střelou z voleje nedal Šikinovi šanci. Asistence: Vasili Glotov a Nikita Kamalov.
13:40'
Skvělou defenzivní práci předvedl Kolgotin, který odzbrojil najíždějícího si Romanceva.
12:59'
Peťkov si vysvětloval přechozí situaci s Gurkin, vylučovat se nebude.
12:26'
Prudká střela Romajeva mířila daleko od branky Šikina.
11:39'
Je vyrovnáno! Nahození JESSEHO BLACKERA dolétlo až za zády Treťjaka. Asistence: Nikita Trjamkin a Pavel Kulikov.
09:10'
Hosté snižují po rychlé akci, kterou dokázal přesnou ranou zakončit ILJA OVČINNIKOV. Asistence: Stephane Da Costa a Sergej Zborovskij
08:25'
Domácí se hnali do rychlé protiútoku, ten ztroskotal na nepřesné nahrávce Nikolajeva.
08:06'
Hosté jsou dvěma trefami opaření, vidíme spoustu chyb na jejich straně.
05:28'
Střídání v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg: ze hřiště odchází Vladimir Galkin, přichází Dmitrij Šikin.
05:28'
Domácí přesilovou hru využívají. IVAN MIŠČENKO našel mezírku mezi betony Galkina a domácí jdou do vedení o dvě branky! Asistence: Nikita Feoktistov a Jegor Babenko.
05:01'
Garajev šikovně tečoval před hostujícím brankářem, jeho pokus prolétl jen těsně nad brankou.
04:35'
Baldajev to zkoušel z pravé strany, Galkin odolal.
03:27'
Gurkin zbytečně fauloval u mantinelu, domácí mají k dispozici první přesilovku zápasu.
03:27'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jefim Gurkin – 2 min., hákování).
03:03'
Domácí jdou do vedení! Novic v sestavě RUSLAN ALIYEV tečoval nahození od modré čáry mimo dosah Galkina – 1:0. Asistence: Viktor Baldajev a Nikita Kamalov.
01:55'
Nahození Garejeva jen problétla kolem branky Treťjaka.
00:50'
Hosté uzamkli svého soupeře v pásmu, z tlaku ale nepřišla žádná střela.
00:01'
Úvodní buly pro domácí.
00:01'
Oba dva celky jsou na ledové ploše, po zaznění ruské státní hymny, půjdeme na to!

HK Soči: Treťjak (Hellberg, Myšev) – Dyblenko, Miščenko, J. Alexandrov, N. Sedov, Baldajev, Kamalov, Zorkin, Kroščinskij – Babenko, Feoktistov (C), Glotov – A. Nikolajev (A), Peťkov, Garajev (A) – Kolgotin, P. Šen, Bakanov – Pilipenko, Romajev, Alijev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Šikin, M. Zinčenko) – Blacker, Trjamkin (C), S. Garejev, Gurkin, Zborovskij, Arzamascev, Sevostjanov – A. Makejev (A), S. Da Costa, Šumakov – B. Macek (A), Spooner, Bělousov – Romancev, P. Cormier, S. Bočarov – Chripunov, P. Kulikov, Pšeničnikov.

Rozhodčí: Ansons Andris, Sidorenko Maxim – Polyakov Nikita A., Sivov Dmitry.
Československá stopa v utkání
V dnešním duelu můžeme vidět jednoho slovenského útočníka, je jím Martin Bakoš. Ten však v posledních duelech nenastoupil, tak uvidíme, jestli bude ve středečním duelu k dispozici.

Martin Bakoš – 17 zápasů, 4 body (2+2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Hostující celek má poněkud příjemnější starosti. Po dvaceti odehraných kolech má Avtomobilist na svém kontě dvaadvacet bodů a drží se na šesté příčce tabulky Východní konference. Po vítězném duelu s Ufou přišla porážka s Novgorod, proto budou mít svěřenci trenéra Peterse velkou motivaci zvítězit a opět nastartovat vítěznou vlnu. Jekatěrinburg má ve svém kádru několik rozdílových hráčů, jedním z nich je Stephane Da Costa, který je také zatím nejproduktivnějším hráčem týmu s osmnácti body. Hned za ním je útočník se zkušenostmi z NHL, je jím Ryan Spooner, který má na svém kontě šestnáct bodů. Útočná kvalita Jekatěrinburgu je veliká, zužitkuje jí Avtomobilist v dnešním zápase?
HK Soči
Domácí celek prožívá hrůzostrašný start do sezony. Svěřenci trenéra Nazarova dokázali během devatenácti duelů pouze čtyřikrát vyhrát, na svém kontě má Soči pouhých dvanáct bodů a krčí se na chvostě Západní konference. Hráče Soči trápí produktivita, devětatřicet nastřílených branek je po Novosibirsku a Vladivostoku třetí nejmenší počet v lize. Domácí by mohl nakopnout pondělní duel s Omskem, ve kterém dokázali stáhnout vedení Avangardu 1:4 a vyrovnat. Soči však nezvládli vyrovnaný stav udržet, Omsk minutu před koncem šel opět do vedení a utkání dovedl do vítězného konce. Domácí před středečním souboje také jistě povzbudilo utkání týden staré, kdy Soči zvítězilo na hřišti středečního soupeře 5:4 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnější hráči
Janis Jaks 10 bodů (3+7)
Arťem Nikolajev 9 bodů (4+5)
Alexander Žabrejev 9 bodů (2+7)
Krásný středeční podvečer všem fanynkám a fanouškům vrcholového hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi domácím Soči a Jekatěrinburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.