KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Novosibirsk - 2. prosince 2021   17:30

Novosibirsk
34:06' Čajkovský  (Šenfeld, Šarov) • 36:32' Šenfeld  (Pjanov)
Soči
Romasko, Fraňo – Osipov, Parikov
Bolšoj dvorec sporta, Soči
Novosibirsk

Poměrně vyrovnaný zápas nakonec dotáhli do vítězného konce svěřence HC Sibir Novosibirsk, kteří si tak připisují další cennou výhru a důležité body. Stav otevřel tvrdou ranou Čajkovský, kterého o pár minut později následoval po rychlém výpadu po vhazování Šenfeld. Ve třetí části dokázal snížit na hranici brankoviště aktivní Feoktistov.

Český a slovenský zástup

Michal Čajkovský (SIB); (1+0), 2 střely, 18:30
Martin Bakoš (SOC); (0+0), 2 střely, 16:04
59:49'
Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, ale při závěrečném útoku se srazili dva hráči před modrou čarou.
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny a Soči stále ztrácí jednu branku, aby šel zápas do prodloužení.
57:40'
Před brankou se dostal na kotouč Nikolajev, ale než se stihl otočit a pálit, tak už k němu přistoupil obránce Sibiru.
55:50'
54:37'
Hosté se nyní dvakrát po sobě velmi rychle osvobodili, čímž domácí ztrácí drahocenné vteřiny.
53:49'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Michal Čajkovský – 2 min., hákování).
53:33'
Peťkov v oslabení vystartoval do rychlé protiakce a ve stíhacím souboji zavařil Krasotkinovi, který se musel roztáhnout na brankové čáře.
53:10'
Právě Shore vyrazil od hrazení na osu hřiště, kde prověřil Hellberga střelou mezi betony.
52:28'
Domácí vyhazují puk pouze do střední třetiny, odkud Shore vrací hru rychle zpět před Hellberga.
51:39'
Vyloučení v týmu HK Soči (Janis Jaks – 2 min., hákování).
51:00'
Pjanov pálil po výměně kotouče s Morozovem, ale jeho střelecký pokus přes bránící hráče neprošel.
50:13'
Golfák Miščenka od modré čáry nebyl pro Krasotkina žádný problém. Naopak dělovka z mezikruží ihned po vhazování už výzva byla.
49:11'
V rohu kluziště si Morozov poradil s útočícím Točickijem a Sibir může vyrazit do protiútoku.
48:02'
Jedovatá střela Pautova, který přijel z druhé vlny! Krasotkin měl před sebou příliš rušno a střelu intuitivně vytěsnil.
47:08'
Naopak zákrok si připisuje Krasotkin, jehož svižnou střelou z levé strany otestoval Nikolajev.
46:50'
Po delší době se hosté dostali k těsné blízkosti Hellberga, ale Setdikov tam o kotouč přišel.
46:13'
Ke střele se napřáhl Jaks, který se pokusil využít clony Glotova.
45:46'
Po střele z ostrého úhlu se puk odrazil od Krasotkina přímo před branku, ale tam byli připraveni hosté.
44:51'
Dyblenko místo střely ze středu modré volil raději přihrávku na pravé křídlo, ale to bylo včas pokryté obranou Sibiru.
41:45'
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí vstupují třetí třetiny kontaktní brankou! NIKITA FEOKTISTOV u levé tyče dokázal dorazit vyražený kotouč po střele Glotova od modré čáry. Asistence: Vasilij Glotov a Ivan Miščenko.
40:01'
40:00'
39:34'
Velké štěstí pro Soči, které teď udrželo útočnou třetinu. Do brejku už startoval pomalu a jistě Šarov.
39:20'
Pjanov zastavil střelu od modré. Soči stále drží pásmo.
39:00'
Běží poslední minuta druhé části.
38:23'
Nespokojení domácí se v závěru tlačí do útočné třetiny, kde je ale hráči Sibiru do mnoho šancí nepouští.
36:32'
Sibir právě vstřelil branku!
Další zásah pro domácí Soči! Pjanov na vhazování odehrál puk agresivně na branku, kam okamžitě vystartoval ANTON ŠENFELD, jenž přiklepl kotouč za Hellbergova záda. Asistence: Valentin Pjanov.
35:23'
Murphy naservíroval kotouč přímo na hůl Bakoše, který neměl puk přesně zpracovaný pro finální koncovku! Velká chyba obránce Novosibirsku.
34:06'
Hosté otevírají brankový účet zásluhou přesně a tvrdé střely MICHALA ČAJKOVSKÉHO, kterého pobídl zadovkou Anton Šenfeld po přejetí útočné modré. Asistence: Anton Šenfeld a Alexandr Šarov.
33:33'
Na druhé straně musel teď dávat velký pozor Krasotkin, který čelil prudké střele Glotova. Jeho pokus vytěsnil na vzdálenější tyč, kde se měl k dorážce Feoktistov.
33:18'
Bekhendový pokus z vrchu mezikruží od Komarova neprošel.
31:38'
Teď byl příliš dlouho nepokrytý na levém křídle s dostatkem prostoru Shore, ale puk dostal příliš za sebe.
30:49'
Za branku si to namířil Pjanov, ale tam byl odstaven dvojicí hráčů Soči. Hra se přetahuje ze strany na stranu.
28:26'
Lipon po překonání útočné modré nahodil puk přímo do nastavené lapačky Krasotkina.
25:09'
24:52'
Tvrdým golfákem to vzal na sebe Murphy, ale střela končí sražena do rohu kluziště.
24:32'
Přesilová pětka SIbiru kombinuje podél hrazení, ke střele se zatím nikdo nemá.
23:41'
Odražený kotouč se odrazil přímo před branku Hellberga na nekrytého Šenfelda. Pro jeho smůlu mu ale puk odskočil od hokejky a ke střele se nedostal.
23:09'
Vyloučení v týmu HK Soči (trest ve hře – příliš mnoho hráčů na ledě).
22:32'
Obranná čtyřka Sibiru dokázala vyhodit a posílá na led čerstvé síly. Soči se v přesilovce příliš nedaří.
20:53'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., hákování).
20:01'
20:00'
19:23'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Kolgotin – 2 min., napadení).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Michal Čajkovský – 2 min., hrubost).
19:00'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:03'
Střela od modré byla tečována mezi kruhy a Krasotkin nemusel zasahovat.
17:40'
Diváci mohou vidět druhou delší pasáž bez přerušení, aktuálně jsou to čtyři minuty.
15:00'
Střely na branku – 10:6.
14:40'
Hosté zamkli soupeře v útočné třetině, ale oba celky se spíše přetahují o puk.
13:20'
Nikolajev se protáhl mezi obranou Sibiru před pravou tyč, kde se pokoušel o bekhendové zakončení. Krasotkin střelu srazil.
12:31'
12:13'
Vyloučený Feoktistov je zpět na ledě. Právě začíná zkrácená přesilovka Soči, která bude trvat necelých dvacet vteřin.
11:02'
Při hře 4 na 4 vzniklo na ledě více místa na kombinaci. Z pravého kruhu pálil v pokleku Setdikov, ale na jeho pokus se Hellberg včas přemístil.
10:31'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Valentin Pjanov – 2 min., vysoká hůl).
10:13'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Feoktistov – 2 min., vražení na mantinel).
09:43'
Ze středu mezikruží chtěl pálit z první Litovčenko, ale domácí obrana jej rychle ubránila.
08:44'
Po ztrátě kotouče na obranné modré přešlo Soči do protiakce, ale Krasotkin střelu z pravé strany vykopl betonem. Sibir vyváží hru před branku Hellberga.
07:44'
Garajev se od levého mantinelu pokusil po zachycení kotouče potrestat vyjetí Krasotkina, ale přes velký provoz před brankou puk neprocedil.
06:34'
Volnou cestu do prostoru mezikruží měl v dobré rychlosti Litovčenko, jehož pokus nenašel cestu za Hellbergova záda.
05:43'
Dlouhé nahození zastavil za brankou Krasotkin, ale domácí pohotově napadli soupeře a zatápí Novosibirsku.
02:49'
Po rychlé rozehrávce až na útočnou modrou se otevřelo pravé křídlo rozjetému Korotkovovi, který se dokázal protlačit za obranu a pokusil se skórovat z pozice před brankou.
01:35'
Mezitím co domácí střídali si Kolgotin prodloužil hru a zkusil individuálně projít přes útočnou modrou. Proti němu ale stála trojice hráčů Sibiru.
00:54'
Točickij se dostal k první střele. Krasotkin střelu soupeře z levého kruhu vytěsnil.
00:01'

HK Soči: Hellberg (Myšev) – Dyblenko, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Valencov – A. Nikolajev, Feoktistov, Glotov – Kolgotin, Točickij, Peťkov – Garajev, Bakoš, Lipon – Žabrejev, Averšin, Romajev – Alijev.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, T. Murphy, Čajkovský, D. Bodrov, Kudako, Ilja Morozov, N. Jefremov – Litovčenko, Česalin, O. Li – Pjanov, Šenfeld, Šarov – N. Shore, Setdikov, Kručinin – V. Komarov, N. Korotkov, Nikita Šaškov – D. Ovčinnikov.

Rozhodčí: Romasko, Fraňo – Osipov, Parikov.
HK Soči má na svém kontě po třiceti čtyřech zápasech celkem třicet dva bodů, které zatím stačí na pouhé desáté místo. Před sebou má Soči Novgorod, který má čtyřbodový náskok.

V posledních čtyřech zápasech Soči zvítězilo, včetně Novosibirsku 2:1. Zvládne celek Soči prodloužil vítěznou vlnu?

HC Sibir Novosibirsk je na tom ve Východní konferenci o něco lépe. Třicet osm bodů stačí na šesté místo. Přes Sibirem je Avangard Omsk se čtyřmi body navíc. Naopak na záda Novosibirsku dýchá se ztrátou tří bodů Nižněkamsk.

HC Sibir v posledních patnácti zápasech podlehl pouze třikrát! Do tohoto utkání nastoupí oba celky se slušnou formou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.