KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Riga - 19. září 2021   16:30

Spartak Moskva
13:00' Lehterä (Pettersson, Širokov) • 21:14' Chochlačov (Kugryšev, D. Višněvskij) • 28:24' M. Cyplakov (D. Kvartalnov)

Vyhraná vhazování: 31 – 27
Ve třetí třetině se už na výsledkové tabuli nic nezměnilo, Spartak tak odmítl třetí porážku za sebou na domácím ledě. Vítěznou trefu zaznamenal na samém začátku druhého dějství Alexandr Chochlačov. Domácí gólman Alexej Krasikov pomohl k výhře svého mančaftu 16 zákroky.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:51'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emile Poirier – 2 min., sekání).
58:47'
Alexej Krasikov zasáhl proti střeleckému pokusu Lukáše Radila z levého kruhu. Spartak by to už měl zvládnout.
57:55'
Hosté se po vhazování ujali kotouče a Johan Mattsson vyráží na střídačku!
57:46'
Oddechový čas pro tým Dinamo Riga.
57:34'
Emil Pettersson pozdravil svého krajana nahozením od levého mantinelu.
57:04'
Johan Mattsson čelil další útočné akci soupeře. Brána za zády švédského maskovaného muže pak vypadla ze svého postavení.
56:39'
Už více než čtyři minuty se hraje bez přerušení. Vše přitom nasvědčuje tomu, že Spartak má tento duel pod kontrolou.
55:34'
Nerijus Ališauskas vyčkává s toušem za vlastní bránou. Hosté už ale nemají příliš času...
54:30'
Tým Spartak Moskva hraje v plném počtu.
52:44'
Střelecký pokus Jereho Karjalainena z levého kruhu neprošel na bránu.
52:30'
Po komerční přestávce uvidíme další přesilovou hru Dinama, kterou vybojoval Lukáš Radil.
52:30'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jori Lehterä – 2 min., nedovolené bránění).
52:11'
Střely na bránu: 23 – 16
51:09'
50:18'
Přehoupli jsme se už do druhé poloviny třetí třetiny a též početní výhody Dinama. Na výsledkové tabuli se nic nemění.
49:20'
Lotyši nemají na co čekat – zásah v přesilové hře by se určitě šikl, neboť v posledních minutách tahali za kratší konec.
49:09'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., podrážení).
47:30'
Hostující gólman nyní čelil prudké střele Dmitrije Višněvského, kterou vyrazil před sebe.
47:06'
Střely na bránu: 20 – 14
46:35'
Johan Mattsson má touš ve svém držení. Následuje první komerční přestávka ve třetí periodě.
45:46'
Čtvrtá útočná formace Spartaku kombinuje v útočném pásmu. Ke střele se ale zatím neodhodlala.
44:32'
Dmitrij Kugryšev dnes mimochodem hraje své celkově 600. utkání v KHL. Gratulujeme!
43:43'
Filips Buncis se zleva tlačil do ohně, domácí obrana mu ale nedala žádnou šanci.
41:55'
Další útočnou akci Spartaku měl na svědomí Maxim Cyplakov, jenže neprošel přes Brandona Gormleyho.
41:29'
Johan Mattsson schoval touš pod svou lapačku. Následuje vhazování po jeho pravé ruce.
40:28'
Sebastian Wännström měl na pravé straně hodně prostoru. Jeho prudkou střelu zastavila branková konstrukce!
40:08'
40:01'

Střely na bránu: 19 – 14
Přesilová hra: 0/4 – 1/4
Trestné minuty: 12 – 12
Vyhraná vhazování: 22 – 18
Také v prostřední periodě padly dvě branky, ovšem tentokrát se radovali jen domácí hokejisté. Dinamo se po velmi dobrém výkonu v první třetině zmohlo jen na pět střel na bránu. Podaří se ještě Lotyšům ve třetí části nějak zdramatizovat tento duel?
40:00'
39:21'
Tým Dinamo Riga hraje v plném počtu.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:54'
Tim Heed byl hodně aktivní ve skrumáži před Johanem Mattssonem, který měl jisté problémy s nahozením soupeře.
38:08'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Loktionov – 2 min., podrážení).
37:21'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě).
37:18'
36:54'
Emil Pettersson číhal u pravé tyče, jenže k zakončení se nedostal.
36:16'
Puk skončil na domácí střídačce. Vhazuje po pravé ruce hostujícího brankáře.
35:20'
S přesilovkami se ve druhé třetině roztrhl pytel – žádná z nich se však neujala.
35:18'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Cibulskis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
34:20'
Na opačné straně kluziště zahrozil Andrej Loktionov, který ovšem střílel jen do připraveného Johana Mattssona.
32:22'
Domácí obrana zblokovala střelu Nerijuse Ališauskase do ochranné sítě.
31:55'
Po další komerční přestávce se vhazovalo ve středním pásmu mezi hole Danila Kvartalnova a Petera Tiivoly.
31:52'
Čároví rozhodčí zastavili útočnou akci moskevského Spartaku kvůli ofsajdu.
31:21'
31:09'
30:06'
Střely na bránu: 10 – 13
29:21'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon Gormley – 2 min., držení).
29:09'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jori Lehterä – 2 min., sekání).
28:24'
Spartak právě vstřelil branku!
Tak tohle byla moc pěkná akce! Navrátilec z trestné lavice MAXIM CYPLAKOV, jenž dnes hraje své první utkání v této sezoně, odstavil od kotouče hostujícího kapitána Oskarse Cibulskise a v pádu prostřelil Johana Mattssona. 3:1! Asistence: Danila Kvartalnov.
28:05'
27:53'
Alexandr Avcin útočil po pravé straně při vlastním oslabení, ale soupeř si dal pozor.
26:47'
Nikolajs Jelisejevs, jenž otevřel skóre tohoto utkání, pálil z levého kruhu, avšak tentokrát nepochodil.
26:10'
Budou hosté úspěšní i ve druhé početní výhodě?
26:05'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., sevření puku rukou).
25:56'
A další zásah švédského brankáře ve službách lotyšského týmu. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
24:56'
Hosté mohou alespoň na chvíli vydechnout. Johan Mattsson totiž schoval kotouč ve své lapačce.
24:50'
23:55'
Začala už druhá minuta z trestu Patrikse Zabusovse. Ke střele se odhodlal Emil Pettersson či Tim Heed.
23:06'
První přesilovou hru Spartaku v tomto duelu řídí od modré čáry Tim Heed.
22:50'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patriks Zabusovs – 2 min., držení).
22:19'
Dinamo se dvakrát v krátkém sledu provinilo icingem.
21:14'
Domácí hokejisté otáčejí skóre ve svůj prospěch! ALEXANDR CHOCHLAČOV dostal moc hezkou přihrávku od Dmitrije Kugryševa a z úhlu posílal touš do odkryté svatyně. Johan Mattsson neměl šanci se přesunout. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Dmitrij Višněvskij.
20:48'
Jori Lehterä našel na levé straně volného Sergeje Širokova, jenž ovšem střílel nepřesně.
20:01'

Střely na bránu: 3 – 9
Přesilová hra: 0/0 – 1/1
Trestné minuty: 6 – 4
Vyhraná vhazování: 9 – 11
V úvodní periodě jsme viděli po jedné brance na obou stranách, asistenci u gólu Dinama si připsal Lukáš Radil. Hosté byli střelecky aktivnější, ovšem gólman Spartaku zachránil, co se dalo.
20:00'
19:56'
Obránci Spartaku už jen čekají s kotoučem u svého brankáře na sirénu...
19:19'
Hra je znovu přerušena. Tentokrát byl Dinamu odpískán ofsajd.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:16'
Dlouho se hrálo bez přerušení, až se domácí hokejisté provinili icingem.
15:50'
Poměr sil na ledě zůstává stejný, hrajeme pět na pět.
15:41'
Máme za sebou druhou komerční přestávku. Vhazuje se ve středním pásmu.
15:41'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ivan Drozdov – 2+2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emile Poirier – 2+2 min., hrubost).
14:11'
13:00'
Netrvalo dlouho a skóre je zase nerozhodné! Udeřila elitní útočná formace moskevského Spartaku, konkrétně to byl JORI LEHTERÄ, jenž si najel před bránu a prostřelil švédského brankáře ve službách Dinama. Asistence: Emil Pettersson, Sergej Širokov.
11:38'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté v přesilové hře otevírají skóre tohoto klání! NIKOLAJS JELISEJEVS se na levé straně dostal k odraženému kotouči a rychle jej poslal za Alexeje Krasikova. Jeho třetí gólová radost v této sezoně – 0:1! Asistence: Lukáš Radil.
10:21'
Oskars Cibulskis se hned odhodlal ke střele od modré čáry, avšak minul tři tyče.
10:08'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Emil Pettersson – 2 min., držení).
09:28'
Alexandr Avcin čekal před bránou na přihrávku spoluhráče, velmi dobrou defenzivní práci ale odvedl Alexandr Protapovič.
08:49'
Dinamu se nyní nepovedl přechod do útočného pásma, čároví rozhodčí odpískal ofsajd.
07:53'
Hosté odehráli touš na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Johanem Mattssonem.
07:26'
K další střele napřáhl Kristaps Sotnieks, jenže rána mu vůbec nesedla.
06:23'
Alexej Krasikov musel také vytáhnout svou rukavici. Jeho pozornost vyzkoušel od modré Brandon Gormley.
06:06'
Střely na bránu: 2 – 3
06:03'
Johan Mattsson měl připravenou svou lapačku proti střeleckému pokusu Michaila Mamkina od modré čáry.
05:41'
Brána za Alexejem Krasikovem vypadla ze svého postavení. Proběhne první komerční přestávka.
04:47'
Nepřesnost na straně moskevského celku končí icingem.
03:50'
Jakub Jeřábek dvakrát zkoušel své štěstí od modré čáry, avšak nemířil přesně.
02:59'
Kotouč opustil hrací plochu. Následuje vhazování po pravé ruce Johana Mattssona.
02:30'
Nikolajs Jelisejevs útočil po pravé straně, Alexej Krasikov měl znovu připraven svůj pravý beton.
01:04'
Nerijus Ališauskas napřáhl od pravého mantinelu, Alexej Krasikov vyrazil jeho pokus betonem před sebe.
00:01'
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou z tohoto ročníku KHL.)

Alexej Krasikov – Spartak Moskva
→ bilance 4-1-0, průměr 1,39, úspěšnost 94,1 %, SO 0

Johan Mattsson – Dinamo Riga
→ bilance 2-2-0, průměr 2,17, úspěšnost 92,8 %, SO 0

Spartak Moskva: Krasikov (Dansk) – Heed, Jeřábek, D. Višněvskij (A), Nikišin, Mamkin, Rylov (A), Jevenko – Širokov (C), Lehterä, Pettersson – Kugryšev, Loktionov, Chochlačov – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Talalujev – Avcin, Šaškov, Drozdov – Miller.

Dinamo Riga: Mattsson (Machovský) – Cibulskis (C), Corrado, Sotnieks, Ališauskas, Gormley, Scarlett, Čukste – J. Karjalainen, Tiivola, Wännström – Karsums, Poirier, Shinkaruk (A) – Meija (A), Protapovič, Radil – Jelisejevs, Buncis, Zabusovs.

Rozhodčí: Bukin, Sergejev – Bojkin, Slavikovskij.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do Spartaku přestoupil o letní přestávce Jakub Jeřábek, jenž v minulých dvou sezonách hrál za Viťaz. Na opačné straně barikády chytá Matěj Machovský a spolu s ním v Rize působí Rudolf Červený a Lukáš Radil.
DINAMO RIGA

Lotyši naopak zaútočí na třetí výhru v řadě. V průběhu tohoto týdne zdolali na domácím ledě Nižnij Novgorod a Nur-Sultan. Tímto utkáním zahájí sérii tří duelů na kluzištích soupeřů, v Moskvě se střetnou také s Dynamem a poté se přesunou do Čerepovce. V tabulce Západní konference okupují devátou pozici, dnešního soupeře však mají na dostřel.
SPARTAK MOSKVA

Hokejisté Spartaku padli ve dvou utkáních za sebou. V úterý si vylámali zuby na Petrohradu, o dva dny později podlehli CSKA. V tomto duelu tak budou odvracet hrozbu třetího nezdaru mezi domácími mantinely po sobě. Navzdory tomu jim v tabulce Západní konference patří páté místo se čtyřmi výhrami z úvodních sedmi zápasů.
VÍTEJTE U ON-LINE PŘENOSU Z KHL!

Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje! Nedělní hrací den v Kontinentální hokejové lize čítá dvě utkání. Zde budete moci sledovat on-line přenos z duelu mezi týmy Spartak Moskva a Dinamo Riga. Úvodní vhazování padne na led v 16 hodin a 30 minut. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.