KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Riga - 16. října 2021   16:00

Vitaz
Vitaz
18:33' Ojamäki (Audette, Kemiläinen) • 30:31' Kemiläinen (Jegor Voronkov, Audette) • 37:19' M. Aaltonen (Ojamäki)
3:4
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
Riga
Riga
02:47' Shinkaruk  (Meija, E. Poirier) • 10:32' J. Karjalainen  (Radil, Berzinš) • 39:53' Sotnieks  (Gormley, L. Darzinš) • 61:40' Shinkaruk  (E. Poirier, Gormley)
Vitaz
Oskirko, Sidorenko – Berseňov, Viljugin.
Ledovyj dvorec Viťaz
500 diváků
Riga

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště!
Na předměstí Moskvy máme hotovo, Dinamo si z bitvy bere bod navíc! V úvodní třetině bylo celkem jasně lepší, od první pauzy dál to následně byla vesměs vyrovnaná bitva a remíza po základní hrací době jí celkem slušela. V prodloužení pak mohl uspět kterýkoliv celek, přičemž štěstěna se tentokrát přiklonila právě na stranu lotyšského týmů. Sečteno, podtrženo – 3:4.
Riga právě vstřelila branku!
Hned jejich první útočná akce v nastavení ale přináší rozhodující zásah bitvy, je konec! Definitivní tečku za soubojem udělal HUNTER SHINKARUK, který si v přečíslení počkal na přihrávku od Poiriera a následně kotouč hravě usměrnil do odkryté části domácí klece – 3:4! Asistence: Emile Poirier, Brandon Gormley.
61:03'
Viťaz stále kontroluje kotouč, protihráči si na něj od startu prodloužení prakticky nesáhli.
60:46'
Z rižského konce kluziště se ozvalo dunění betonů, Mattsson po zákroku schoval puk pod svou lapačku.
60:17'
Mohlo být bleskově hotovo, Mattssona zachránila pravá tyč! Od rozhodnutí nás dělily milimetry!
60:01'
Poměrně klidná a nevýrazná třetí třetina rozuzlení dnešní bitvy nepřinesla, po krátké přestávce tak bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři.
60:00'
59:32'
Mattsson si na své konto připsal ještě jeden zákrok, prodloužení se pomalu stává realitou.
59:25'
Sledujeme tahanici o kotouč za Mattssonem, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů.
58:56'
Poslední minuta se pomalu ale jistě blíží, rozhodnutí se v základní hrací době asi nedočkáme.
58:20'
Dinamo prostřídalo, Čukste vyráží zpoza své vlastní branky a rychle vyráží směrem do útoku.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:34'
Oba týmy jsou zřejmě spokojené s remízou, závěr základní hrací doby se nese ve velmi klidném tempu.
56:19'
Jeden z hostů vyhodil puk za modrou. Viťaz má více ze hry, Riga jen odráží jeho výpady.
55:50'
Valtteri Kemiläinen vyhozenou pryž dojížděl zbytečně, po icingu Dinama uvidíme buly před Mattssonem.
55:33'
Projektil z poměrně velké vzdálenosti zaplul do výstroje připraveného Mattssona, hra je přerušena.
54:45'
Závěr základní hrací doby patří Rytířům, kteří stále bezúspěšně dobývají soupeřovu část kluziště.
53:56'
Antipin rozehrává kotouč dopředu. Uvidíme, jestli se domácím tentokrát podaří se udržet vepředu.
53:33'
Oba gólmani mají jen naprosté minimum práce, dnešní duel pravděpodobně půjde do prodloužení.
Dnešní utkání sleduje 500 diváků.
52:09'
Domácí se ocitli v postavení mimo hru, po komeční přestávce se bude vhazovat před pásmem hostů.
51:29'
Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na ten druhý, něco tomu momentálně chybí.
50:46'
Indrašis vyváží puk ven ze svého obranného pásma, Viťaz poprvé po delší době míří do útoku.
50:15'
Malychinův trest je minulostí, lotyšský celek toho tentokrát v početní výhodě moc nepředvedl.
49:41'
Dinamu jako by po prvních dvou přesilovkách zvlhl střelný prach, Ježov má jen minimum práce.
48:54'
Rána z hranice útočného pásma orazítkovala mantinel za domácí brankou, Riga se drží v útoku.
48:17'
Fjodor Malychin (VTZ) na dvě minuty opouští hrací plochu a za nedovolené bránění jede na trestnou.
47:47'
Kulda zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu, připravený Ježov odpověděl rutinním zákrokem betonem.
46:50'
Už skoro dvě minuty se hraje bez přerušení, na ledě hrají prim hlavně obrany obou celků.
46:17'
Sledujeme povedenou pasáž hry ze stran hostujícího celku, který se snaží tlačit na Ježovovu klec.
45:36'
Gormleyho nahození z modré čáry za Ježova neprošlo, domácí gólman ho holí sklepl za brankoviště.
44:56'
Opakované vhazování před Ježovem vyhrálo Dinamo, které ale protihráči drží u mantinelu.
44:40'
Po odpískaném icingu byla k vidění malá kočkovaná mezi Malychinem a Kuldou, sudí ale situaci rychle vyřešili a hráče od sebe odtrhli.
43:43'
Scarlettův trest za patnáct sekund vyprší, Dinamo nyní vyhazuje kotouč ven ze své obranné zóny.
43:20'
Kemiläinen nahrál na kruh svému krajanovi Ojamäkimu, jehož rána skončila v Mattssonově lapačce.
42:57'
Na konci dlouhé kombinace stál Aaltonen, jehož zakončení zpoza kruhu Mattssona nepřekvapilo.
42:33'
Viťaz se usazuje v útočném pásmu a rozjíždí další šňůru přihrávek. Uvidíme, co z toho bude.
41:56'
Trochu života by do dění mohla vnést přesilovka, Reece Scarlett (RIG) je vyloučen za podrážení.
41:37'
Hra je z obou stran hodně nepřesná, skoro jako by se oba týmy na ledě ještě rozkoukávaly.
40:54'
Dinamo je zatím lepším celkem na hrací ploše, nedaří se mu ale pořádně ohrozit Ježovovu klec.
40:19'
Viťaz rychle rozebral první ofenzivní tažení svých protihráčů a poprvé ve třetí části se ujímá kotouče.
40:01'
Po druhé třetině v Ledovém paláci Viťaz platí vyrovnaný stav 3:3. Domácí po nepovedené první třetině po přestávce předvedli znatelně zlepšený výkon a po zásluze prostřední dvacetiminutovku vyhráli 2:1. Uvidíme, kdo si z dnešního duelu vybojuje body.
39:53'
Tak pozor, třetí třetina zřejmě bude pěkně dramatická! V závěru druhé dvacetiminutovky se totiž prosazuje KRISTAPS SOTNIEKS, a v hale Viťazu je tak znovu vyrovnáno – 3:3! Asistence: Brandon Gormley, Lauris Darzinš.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:56'
Do konce druhé periody zbývá poslední minuta, více ze hry má momentálně rižské Dinamo.
37:56'
Viťaz vyhodil puk na icing, hra se tak aspoň na malou chvíli vrátí zpět před jeho brankoviště.
37:19'
Viťaz právě vstřelil branku!
Rytíři v červených dresech se v závěru druhé části prosazují a otáčí skóre ve svůj prospěch! Ojamäki nahodil kotouč na zadní mantinel, odkud se odrazil přesně na hůl rozjetého MIRA AALTONENA. Ten následně Mattssonovi nedal šanci – 3:2! Asistence: Niko Ojamäki.
36:23'
Kotouč nyní velmi často střídá majitele, ani jednomu týmu se nedaří se usadit v útočném pásmu.
35:58'
Hosté vyhráli vhazování před svým brankovištěm a znovu vyváží puk ven ze své obranné zóny.
35:53'
Na druhém konci hrací plochy se kolem rižské branky obtočil Smolin, Mattsson byl ve střehu.
34:57'
Do konce prostřední třetiny zbývá odehrát něco málo přes pět minut. Tiivola zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště na Ježova nevyzrál.
34:25'
Dinamo je častěji na kotouči, pečlivá domácí defenzíva ho ale nepouští do vyložených střeleckých šancí.
33:56'
Kotouč nyní opustil hrací plochu, míříme do další komerční přestávky spojené s úpravou ledu.
33:22'
Rytíři uklidňují hru. Čtyři borci odjíždí střídat, ten poslední hlídá kotouč za Ježovovou brankou.
32:30'
Naposledy se přerušovalo před dvěma minutami, přičemž od posledního zastavení dění se hraje takřka výhradně před brankovištěm domácího Viťazu.
31:56'
Facka v podobně dalšího inkasovaného gólu hosty probrala, Riga se nyní snaží rychle odpovědět.
30:31'
Máme vyrovnáno, v polovině utkání na předměstí Moskvy začínáme zase od začátku! Mattsson teď vůbec nestačil zareagovat na prudkou ránu VALTTERIHO KEMILÄINENA, který z modré propálil naprosto vše, co mu stálo v cestě – 2:2! Asistence: Jegor Voronkov, Daniel Audette.
30:01'
Krátce po buly před Mattssonem pálil Voronkov, který z modré ale též přestřelil soupeřovu klec.
29:50'
Berzinšovi se rozehrávka vůbec nepovedla, kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
29:25'
Přečíslení dva na jednoho v podání hostů vypadalo celkem slibně, zakončující Radil ale poslal puk nad horní tyč!
29:07'
Hosté hrají v plném počtu a snaží se se prokousat ven z vlastní obranné zóny. Zatím bezúspěšně.
28:41'
Leščenko zkusil štěstí z levé strany, Mattsson si s propagační střelou hravě poradil.
28:10'
Viťaz po velmi dlouhé době donutil Mattssona zasáhnout, hra je na malou chvíli přerušena.
27:46'
Daniel Audette sbírá vyhozený kotouč před svou vlastní brankou, Dinamo má dění stále pod kontrolou.
27:07'
Buncis trestnou lavici zahřál pro Emileho Poiriera (RIG), který na ní usedá za vysokou hůl.
26:57'
Rytíři jsou sice vepředu, na Mattssona ale nestřílí. Gólman lotyšského klubu má minimum práce.
26:29'
Domácí rotují v útočném pásmu a mají ponechanou výhodu, hosté se do plného počtu jen tak nevrátí.
25:36'
Ani Viťaz zatím v početní výhodě nepůsobí úplně dominantním dojmem, Riga má minimum starostí.
24:57'
Dinamo špatně střídalo, Filip Buncis (RIG) je poslán odsedět trest za příliš mnoho hráčů.
24:36'
Mattsson zuřivě bije hokejkou o led, Voronkov je zpět mezi mantinely. Přesilovka končí.
23:56'
Podolsk zatím oslabení zvládá relativně bez obtíží. Uvidíme, jestli se mu podaří ho ubránit.
23:05'
Projektil z modré čáry Ježova nepřekvapil, kotouč se od jeho betonu odrazil do rohu kluziště.
22:37'
Jegor Voronkov (VTZ) u pravého kruhu podrazil Lukáše Radila, Viťaz čeká další oslabení.
22:09'
Domácí gólman byl nucen znovu pozastavit dění, Dinamo si v útočném pásmu počíná o poznání agresivněji než jejich soupeři.
21:40'
Hunter Shinkaruk je zatím nejvýraznějším hráčem hostů, jeho další pokus skončil v Ježovově rukavici.
21:04'
Hra se v úvodu drží hlavně před Mattssonem, důsledná obrana Rigy na něj ale pouští minimum střel.
20:14'
Start prostřední části kouskuje další přerušení, Dinamo vyhodilo pryž na zakázané uvolnění.
20:06'
Druhá třetina je tu. Malychin byl po šesti sekundách hry vypuštěn z trestné lavice, jeho spoluhráči se ve stejném čase dostali do postavení mimo hru.
20:01'
Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili lépe hráči Dinama, kteří nepohrdli dvěma přesilovkami a nad opařeně hrajícími domácími si udržovali celkem jasnou převahu. Viťaz však se svým soupeřem postupně srovnal krok a na konci periody snížil zásahem Nika Ojamäkiho. Uvidíme, jak se bitva bude vyvíjet dál, o ničem ještě v Podolsku není rozhodnuto.
19:34'
Jaremčuk proklouzl před Mattssona a pokusil se puk protlačit mezi tyč a beton položeného gólmana, což se mu ale nepodařilo!
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:33'
Kontaktní gól je na světě, Skvorcovs předčasně opouští trestnou lavici! Audette krásnou přihrávkou našel na opačném kruhu volného NIKA OJAMÄKIHO, který následně střelou z voleje pohřbil puk do bližšího horního rohu Mattssonovy svatyně – 1:2! Asistence: Daniel Audette a Valtteri Kemiläinen.
18:06'
S tresty se roztrhl pytel, za držení je nyní na dvě minuty z ledu vykázán Fjodor Malychin (VTZ).
17:55'
A pozor, hosté jdou na dlouhou dobu do tří! Skvorcovsovi bude na trestné dělat společnost Gints Meija (RIG), jenž je trestán za podrážení.
17:32'
Indrašis se nakonec rychle oklepal a zamířil na střídačku, Gunnars Skvorcovs (RIG) zase na trestnou. Verdikt zní dvě minuty za napadení.
17:32'
Tohle nevidíme rádi, Indrašis po zákroku Skvorcovse zůstává ležet na ledě. Bude se vylučovat.
17:26'
První třetina má zatím bleskový průběh, už necelých pět minut se hraje bez jediného přerušení.
16:57'
Dinamo nyní odráží jeden domácí výpad za druhým, Viťaz je aktivnějším celkem na hrací ploše.
16:35'
Mattsson si na své konto připsal další úspěšný zákrok, ránu tentokrát betonem vyrazil za branku
15:52'
Domácí zatím nepůsobí úplně sehraně, jejich hru doprovází poměrně velké množství nepřesností.
15:16'
Osvobozený Kulda nyní trpělivě drží puk za svou klecí a čeká, až jeho spoluhráči postupně dostřídají.
14:46'
Viděli jsme krátkou bitvu o kotouč u hostující střídačky, ze které si puk odvezli hráči z Rigy.
14:27'
Edgars Kulda se vrací na ledovou plochu, Viťaz na rozdíl od svého soupeře přesilovku nevyužil.
13:50'
Z opačného kruhu nyní někdo z domácích nastřelil mantinel, Mattsson tak opět nemusel zasahovat.
13:18'
Rytíři drží hru před rižským brankovištěm, Aaltonenova střela z pravé strany byla zblokována.
12:48'
Skromně zaplněné ochozy se dožadují kontaktní branku, domácí ale zatím Mattssona v přesilovce neohrozili.
12:28'
Domácí mají šanci se soupeřem srovnat krok, za sekání dostává menší trest Edgars Kulda (RIG).
11:56'
Dinamo má momentálně jednoznačně více ze hry, Viťaz po druhé brance působí dost opařeně.
10:32'
Také druhá přesilovka Dinama končí brankou, Riga v polovině první třetiny odskakuje do dvoubrankového náskoku! Tentokrát recept na Ježova našel JERE KARJALAINEN – 0:2! Asistence: Lukáš Radil, Daniels Berzinš.
09:50'
Rychlou kombinaci Rigy z pravého kruhu zakončil Shinkaruk, Ježov jeho projektil vyrazil do ochranné sítě nad svým brankovištěm. Přerušuje se.
09:14'
Viťaz je trestán za příliš mnoho hráčů, dvě minuty za svůj tým odpyká Jegor Zubov (VTZ).
08:26'
Aktivnějším celkem na hrací ploše jsou momentálně domácí, hosté ale nezůstávají moc pozadu.
07:56'
Na předměstí Moskvy se už několik minut vkuse hraje bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
04:07'
Michail Smolin zachytil dlouhou rozehrávku na hranici útočného pásma, následně ani sekundu neváhal a vyrazil vpřed. Na Mattssona ale poté nevyzrál.
03:41'
O vyrovnání se pokusil Antipin, jehož projektil zaplul přímo do výstroje připraveného Mattssona.
03:22'
Průběh úvodu utkání nyní přerušuje postavení mimo hru, do kterého se dostali domácí borci.
02:47'
Lotyšskému klubu se nakonec daří početní výhodu využít a už na konci třetí minuty jde do vedení! Střeleckou listinu otevírá HUNTER SHINKARUK, který Ježova překvapil rychlým projektilem z mezikruží – 0:1! Asistence: Gints Meija, Emile Poirier.
02:13'
Jeden z hráčů Viťazu se dostal k puku a obratem ho vyhodil, unavená čtveřice bránících hráčů se může vydat na střídačku.
01:56'
Dinamo se usadilo v útočném pásmu a kombinuje, zatím v přesilovce Ježova neohrozilo.
01:12'
Hosté aktivitou donutili soupeře faulovat, dvě minuty za vražení na hrazení si odsedí Miks Indrašis (VTZ).
00:42'
Domácí přežili první ofenzivní tažení svých soupeřů, bez zásahu jejich gólmana se to neobešlo.
00:15'
Hraje se! Úvodní vhazování vyhráli hokejisté z Rigy, kteří se takřka okamžitě vrhají před Ježova.
00:01'
Sudí svolává borce do kruhu, jdeme na to!
Hostující hráči vyráží na led potemnělé haly, úvodní buly se pomalu ale jistě blíží. Za chvíli začneme.
Vůbec první start v KHL si dnes na své konto připíše dvacetiletý útočník Viťazu Jegor Zubov.
Československou stopu v utkání bude utvářet nejspíš jen fovard Dinama Lukáš Radil, jeho spoluhráč Matěj Machovský začne na střídačce. Rudolf Červený je dlouhodobě mimo hru se zraněním.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, duel mezi Viťazem a Dinamem začíná za pár desítek minut! Níže si v mezčase můžete projet dnešní zahajovací sestavy obou výběrů.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kulbakov) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, Viktor Antipin, D. Musin, Borodkin, K. Ljamin (A), Rydčenko – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Audette – V. Leščenko, Indrašis, Jaremčuk – V. Popov, Smolin, Malychin (C) – Nesterov, Savin, Arkalov – Zubov.

Dinamo Riga: Mattsson (Machovský) – Cibulskis (A), Freibergs, Čukste, Scarlett, Gormley, Sotnieks, Ozolš – L. Darzinš (C), Radil, Tiivola – Shinkaruk (A), E. Poirier, Protapovič – J. Karjalainen, Meija, Berzinš – Skvorcovs, Buncis, E. Kulda.

Rozhodčí: Oskirko, Sidorenko – Berseňov, Viljugin.
 DINAMO RIGA (9. místo)
18 Z, 7-0-3-8, 36:50 (-14), 17 bodů

Jediný lotyšský zástupce v KHL letos poprvé po dlouhých letech vymetání spodku tabulky konečně pokukuje po play-off. Momentálně je sice devátý, na osmý Spartak ale ztrácí jen jeden jediný bod. Do střetnutí s Viťazem půjde jako favorit, čemuž nahrává i jeho aktuální forma – v průběhu tohoto týdne porazil jak Novosibirsk, tak Nižněkamsk. Zvítězí i dnes?

Nejproduktivnější hráči
Nikolajs JELISEJEVS – 18 Z, 13 bodů (10+3)

17 Z, 3-1-5-8, 44:55 (-11), 13 bodů

Viťaz se od začátku sezóny trápí, po úvodní výhře nad Novgorodem následovala šňůra hned sedmi proher. Pak sice celek z předměstí Moskvy vytáhl z rukávu tři úspěchy za sebou, jenže obratem se znovu naladil na vlnu neúspěchu – z posledních šesti zápasu bral dohromady jen jeden bod. Naposledy šel do akce ve středu, kdy doma prohrál s Torpedem 1:3.