MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Česko - 21. dubna 2019   15:30

Česko
00:37' Lang  (Přikryl, Mužík) • 33:49' Koffer  (Barinka, Myšák) • 49:53' Toman  (Peterek) • 58:36' Koffer
Finsko
Piiroinen (Taponen) – Kokkonen, Heinola, Hatakka, Tuomisto, Räsänen (C), Niemela, Loponen – Saarela, Pärssinen, Puistola – Aaltonen (A), Lundell (A), Tieksola – Petman, Aku Räty, Aatu Räty – Miettinen, Simontaival, Intonen – Hirvonen.
A3 Arena, Umeå (Švédsko)
416 diváků
Česko

Dnešní duel je minulostí a Češi slaví! Zvládli druhý zápas ve dvou dnech a už nyní mají jistotu čtvrtfinále. Duel s Finskem národní tým zvládl skvěle a přežil i nejtěžší momenty duelu. Skvělým výkonem se blýskl brankář Lukáš Pařík, dvěma góly se zaskvěl Filip Koffer.
Nejlepší hráči:

Santeri Hatakka (FIN) – Lukáš Pařík (CZE)
59:55'
Pařík kryje poslední nahození a následně Češi vyhazují.
59:39'
Následně vyhazují pro změnu Češi jen na zakázané uvolnění, hra se přestěhuje před Paříka.
59:33'
Navíc jejich další akci zastavuje ofsajd, hra bude vykázána do střední třetiny.
59:23'
Finové bez brankáře, ale Češi rychle vyhazují!
59:09'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové snižují, ale už to asi nic neřeší. Z pravého křídla vypálil SANTERI HATAKKA, jehož pokus Pařík vyrazil před sebe a dezorientovaný Šimon Kubíček ve snaze odehrát kotouč pryč si vstřelil ukázkového vlastence. Bez asistence.
58:36'
Česko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Češi znovu vyhrají a budou mít jistotu čtvrtfinále! Finové už hodně riskovali a rázem propadli, načež se do brejku vydali FILIP KOFFER a Marcel Barinka. První jmenovaný chtěl prvně nahrávat, ale kotouč mu sjel, a tak anpodruhé vypálil a bekhendem se trefil přesně nad beton brankáře Finska. Bez asistence.
58:15'
Pařík musel zasahovat, ale vyrážečka byla připravena a Barinka otáčí skóre.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:56'
Češi se po vyhraném buly nikam nehnali a dokázali kotouč podržet. Navíc vyhození Lundella skončila na kostce, hra se vrací do ochranného pásma Finů.
57:33'
Oddechový čas pro Finy.
57:33'
Vyloučení v týmu Finsko (Antti Saarela – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
57:33'
Finský útočník poté ještě hodně ostře zajel do Paříka a bude se vylučovat.
57:33'
Antti Saarela se protáhl do pásma, vystřelil z mezikruží a trefil břevno! Čechy počtvrté dnes zachránila branková konstrukce...
57:25'
Kari Piiroinen už byl na cestě z branky, ale nakonec se musel vrátit, protože Mlčák dobře vyhodil.
56:58'
Do konce zbývají zhruba tři minuty a Finové už sázejí na jednu kartu, jenže dostat se přes val ve středí třetině je hodně těžké.
56:31'
Výborně nyní zapracoval Volráb, který zablokoval ránu soupeře. V akci pokračoval Anton Lundell, ale také jeho pokus jeden z Čechů zablokoval.
55:49'
Seveřanům se čas na případné zdramatizování duelu hodně krátí, Češi aktivně napadají a k ničemu je nepouštějí.
55:14'
Kotouč vyvezl přes obě dvě pásma Michal Teplý, jenž se dostal ke střele švihem přes beka, ale jeho rána mířila kousek nad pravou šibenici.
54:47'
Finové jsou kompletní, ale u kotouče jsou hokejisté Česka, kteří se snaží hrát stále aktivně a nikam nezalézat.
54:20'
Raška se znovu proháčkoval vpřed, tentokrát po pravém křídle. Opět to zavánělo faulem a třinecký útočník musel vstřebat další tvrdý náraz, ale hra trvá dál.
53:56'
Finové vyhazují a do konce přesilovky zbývá půlminuta. Do konce třetí třetiny pak minu šest.
53:36'
Celou kombinaci kolem modré čáry nakonec zakončoval prudkou ranou Rutar, jeho pokus však jeden z Finů zvedl do ochranné sítě.
53:14'
Češi se nyní drží v pásmu, aktivně kombinují a nikam se vehementně neženou.
52:42'
Finové vyhazují a v oslabení opět aktivně napadají.
52:23'
Raška je otloukánkem posledních minut. Znovu narazil do mantinelu, ale tentokrát už faul je pískán. Dvě minuty za faul vysokou holí dostává Ville Heinola.
51:58'
Utkání sleduje 416 diváků. Ti nyní mimo jiné viděli, kterak Pařík pohodlně pokryl ránu, kterou vyslal Aku Räty.
51:37'
Češi nyní výborně znovu v pěti hráčích kryjí střední třetinu. Lang navíc zachytil přihrávku soupeře a zastavil tak další akci.
51:06'
Vzápětí je Čechům pískáno zakázané uvolnění, Mužík sprinterský souboj za pukem prohrál.
50:50'
Raška se nyní po levé straně hnal do úniku, kde byl ale obráncem na hraně faulu povalen. Nedovolený zákrok se nepískal a třinecký forvard se po následném těžkém nárazu rychle otřepal.
50:21'
Najman vletěl jako vítr do útočné třetiny a nad ničím nerozmýšlel. Pohotově nahodil, Kari Piiroinen musel kotouč podržet ve své výstroji a český útočník tak vybojoval útočné pásmo.
49:53'
Češi si po vstřelené brance betou oddechový čas.
49:53'
Ano, ano, ano! Češi přestáli tlak soupeře včetně všech tutovek a po chybě soupeře odskakují na dvoubrankový náskok! Kotouč vybojoval po dobrém napadání Peterek, který mířil sám na branku. Gólmana Piiroinena si rychlými pohyby ramen rozhýbal a poté předložil kotouč doleva volnému MATĚJI TOMANOVI, jenž zakončil pohodlně pod břevno poloodkryté branky – 1:3. Asistence: Jonáš Peterek.
49:32'
Nakonec se do zakončení mohl prodrat Mikko Petman, který obešel dva beky, ale pohotový Pařík mu kotouč odebral.
49:07'
Češi jsou pod souvislým tlakem a stále se jim nedaří vyhodit.
48:37'
Čechům tahle přesilovka vůbec nevyšla, paradoxně největší šanci měli Finové. Ti se nyní drží stále v útoku.
48:07'
Na druhé straně se po levém křídle protáhl Přikryl, ale jeho pokus Kari Piiroinen ukryl bezpečně ve svém náručí.
47:33'
Další hrubka v české obraně a další tyč! Juuso Pärssinen v brejku 2 na 1 volil vlastní zakončení a tvrdou ranou rozezvučel brankovou konstrukci!
47:08'
Češi se sice do útočné třetiny znovu dostali, ale o kotouč velmi rychle přišli.
46:50'
Hra byla poté vykázána z pásma a Finové po vyhraném buly bleskově vyhodili.
46:39'
Barinka dostal dobrý pas mezi kruhy, ale rána mu nesedla a poslal ji do ochranné sítě.
46:33'
Navíc přišla ztráta a Přikryl mohl jít vpřed, ovšem byl faulován. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Antti Saarela.
46:15'
Neustálý pohyb dělám Finům obrovské potíže a hokejisté ze severu Evropy si v rozehrávce nevědí rady.
45:47'
Navíc druhá formace ještě lépe napadala, čímž ušetřila další čas. Čeští mladíci výtečně kouskují hru.
45:01'
Čas pádí rychle. Češi nyní znovu dobře zavřeli střední třetinu, kde zabrzdily hned dva útoky soupeře.
44:33'
Obrovskou chybu v české rozehrávce mohl potrestat Mikko Petman, který byl sám před Paříkem. Kotouč si potáhl doprava, ale gólman Česka jej vychytal!
44:10'
První útočné trio se už chystalo, že pojede do brejku, ale po předchozí akci byla Paříkova branka vychýlena ze své pozice, a tak je pískáno.
43:59'
A vzápětí je po nepřesné rozehrávce pískáno další zakázané uvolnění české reprezentace.
43:54'
Anton Lundell se snažil vložit svou hůl do nahození spoluhráče, ale netrefil kotouč.
43:34'
Mužík mohl po pravém křídle ujet do brejku, ale pas nezpracoval. Poté se kotouče dotkl, i když byl v ofsajdu.
42:53'
Veeti Miettinen dostal parádně nabito na levý kruh, kde se opřel do rány z první, nicméně Pařík jeho ráně nastavil lapačku a předvedl skvělý zákrok!
42:29'
Národní tým opět ušetřil cenné vteřinky v útoku, ale teď už jde kupředu opět soupeř a aktivně kombinuje.
41:47'
Po Peterkově pasu nahazoval Teplý, nicméně branku minul. Češi ale v útoku zůstanou.
41:16'
Antti Tuomisto střílel osamocen od modré čáry, ale jeho pokus nakonec mířil vedle branky.
40:51'
A celou akci Finů poté zastavila odpískaná přihrávka rukou.
40:36'
V útočné třetině jsou ale Finové, kteří se drží na kotouči. Nakonec střílel Antti Saarela, ale jeho pokus zablokoval s nasazením zdraví kapitán Mužík.
40:05'
Přikryl vyhrál úvodní buly třetí části a obránce Kubíček nahazuje do pásma.
40:01'
Druhá část je za námi a Češi stále drží jednobrankový náskok. Finové se přes tlak dočkali vyrovnání, když se v přesilovce prosadil z otočky Patrik Puistola. Také národní tým ale dokázal kontrovat v početní převaze, vedení mu vrátil dorážkou na brankovišti Filip Koffer. Oba celky poté jednou trefili brankovou konstrukci, a tak je stav po druhé části 1:2.
Další třetina začne přibližně v 17:28.
40:00'
39:58'
Také na druhé straně zvoní branková konstrukce! Myšák našel přihrávkou od modré Barinku, ale jeho tvrdý pokus mířil jen do břevna!
39:35'
Martin Haš se v rohu zbavil soupeře a poslal kotouč před branku volnému Langovi, ten ale z první svatyni Finska minul!
39:08'
Opačným směrem se vydali agilní Jakub Rychlovský, který se dostal k ráně přes obránce, ale Piiroinen si našel jeho ránu a pokryl ji.
38:58'
Kučeřík opět špatně vyhodil po mantinelu a kotouče se zmocnil obránce Santeri Hatakka. Ten si brněnského obránce položil a vybruslil si na levý kruh, z dobré pozice však trefil jen břevno!
38:21'
Tam se sice znovu přes obranný blok ke střele nedostali, nicméně Češi vyhodili opět jen na zakázané uvolnění.
38:04'
Češi konečně dokázali po dlouhé době vystřídat, ale Finové jsou zpět v pásmu.
37:30'
A do třetice v řadě zakázané uvolnění českých barev, když tentokráte vyhazoval Michal Teplý.
37:12'
Obránce Rutar chtěl po zachycení kotouče vyslat své spoluhráče do rychlého brejku, místo toho však puk doputoval na další icing.
36:50'
Myšák na útočné modré nezpracoval dlouhou přihrávku a je pískáno zakázané uvolnění.
36:21'
Češi nyní naprosto zbytečně riskovali v rozehrávce a málem byli potrestáni. Na konci kombinace stál Antti Saarela, ale Mlčák mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.
35:44'
Veeti Miettinen nakonec obranou Česka prošel a za modrou čárou se dostal ke střele, ale na tu Lukáš Pařík viděl a schoval ji ve své rukavici.
35:21'
První lajna navíc nyní skvěle napadala a ušetřila další dobou půlminutu.
34:55'
Češi nyní opět trpělivě čekají na Finy ve střední třetině, kde jsou seveřané doslova v pasti a nemohou se přes tento val dostat.
34:17'
Kotouč nyní o přihrávce Mlčáka zvedl jeden z Finů na tribunu, následuje komerční brejk.
33:49'
Skvěle, Češi opět vedou! Národní tým trpělivě čekal v přesilovce na svou šanci a ta přišla. Křižný pas Myšáka přistál na holi Barinky, který okamžitě z první střílel. Jeho ránu sice Kari Piiroinen vyrazil, ale volný kotouč zůstal na brankovišti u neobsazeného FILIPA KOFFERA a ten snadnou dorážkou do úplně prázdné branky vrátil Česku vedení – 1:2! Asistence: Marcel Barinka, Jan Myšák.
33:23'
Vyloučení v týmu Finsko (Mikko Petman – 2 min., nedovolené bránění).
33:11'
Finové poté otočili hru a vyrazili do přečíslení. Na jeho konci stál na levé straně volný Leevi Aaltonen, jenže Pařík střelci skvěle zmenšil úhel a jeho ránu schoval v náručí.
32:40'
Obrovská šance Česka! Myšák zachytil rozehrávku a šel sám na branku, ovšem následně po blafáku trefil jen rameno Piiroinena!
32:01'
Opět se pokračuje ve hře. Tentokrát střílel od modré čáry volný Volráb, ale brankářovu svatyni minul.
31:34'
Češi stihli prostřídat a od modré čáry nahodil prudce Kučeřík, nicméně Kari Piiroinen na jeho pokus viděl. Kotouč schoval v rukavici.
31:10'
Oba týmy byly kompletní a do pásma vletěl Raška, který byl poslán k zemi na hranici faulu, ale tentokrát se nepískalo.
30:48'
A Češi poté vyhodili zásluhou Tomana alespoň na zakázané uvolnění.
30:30'
Ta nakonec přišla, ale Martin Haš ji výborně zablokoval.
30:06'
Finové stále pokračují v útočné třetině, kde velmi dobře zakombinovali a stihli vystřídat, ale k další ráně se nemohou dostat.
29:33'
Při hře 4/4 hrají zatím oba celky opatrně. Z levého kruhu střílel Ville Heinola, ale jen do vyrážečky Paříka.
29:01'
Přesilovka ale netrvala ale ani deset sekund, dvě minuty za podrážení jde odpykat útočník Adam Raška.
28:52'
Čechy čeká další přesilovka. Na dvě minut za krosček je vyloučen Tuomisto.
28:39'
Finové se dočkali krátce po začátku přesilovky vyrovnání a gól, který přišel, potvrdilo i video. Pařík vyrazil nahození od modré čáry, na brankovišti vznikl chumel, z něhož vyplaval kotouč pro PARTIKA PUISTOLU. Ten se rychle s pukem otočil a poslal jej k tyči – 1:1. Asistence: Aatu Räty.
28:30'
Vyloučení v týmu Česko (Matěj Toman – 2 min., hákování).
28:30'
Aku Räty jel sám na branku, ovšem nedokázal kotouč zvednout nad beton Paříka! Ale bude se vylučovat...
28:00'
Na druhé straně musel zasahovat také Kari Piiroinen, ale ránu soupeře pokryl.
27:40'
Dvě tutovky Finů! Po buly si Iivari Räsänen položil beka, ale trefil jen beton Paříka, přičemž spoluhráč před prázdnou brankou minul! Následně obdržel Aku Räty pas křížem, jenže také on před prázdnou brankou minul!
27:27'
Kučeřík nejprve trefil oblouk branky, akce však měla pokračování. Nabito dostal Raška, ten ale nasměroval svůj pokus opět jen do betonu brankáře Finska.
27:07'
Češi se aktivně vydali vpřed, kdy Kubíček nahodil na brankáře a poté k němu důrazně dojel. To se moc nelíbilo Finům, ale nakonec rozhodčí všechny rozmíšky uhasil.
26:42'
To platí i nadále. Finové jsou stále na kotouči, ale nemohou najít cestu vpřed. Až nyní musel od vlastní modré nahodit Antti Tuomisto a Pařík kotouč bezpečně pokryl do rukavice.
26:12'
Nyní se hraje bez vážnějších šancí na obou stranách, Češi dobře brání střední třetinu a drží svůj náskok.
25:35'
Na opačné straně dostal nabito ke střele z první Adam Rutar, ale nakonec bylo pískáno pro změnu postavení útočícího hráče v brankovišti.
25:20'
Celý tlak nakonec ukončil vyhozením Kučeřík a Finům je pískán další ofsajd.
24:46'
Nyní si suomi vytvořili dobrý tlak, ale Češi bránili obětavě a dobře čistili prostor kolem branky.
24:10'
Ke střele se ale čeští mladíci nakonec vůbec nedostal, Finové otáčejí hru a po delší době jdou do útoku.
23:39'
Finský tým je kompletní, ale stále pod tlakem. Aktivní je v pásmu zejména Filip Koffer.
23:20'
Češi jsou v pásmu a ve zbytku přesilovky kombinují.
22:55'
Finové mohli jít po nepovedené stahovačce Myšáka vpřed, ale při přechodu modré čáry jim byla pískána přihrávka rukou.
22:36'
Češi už jsou kompletní a Finové ve čtyřech. Zkrácenou přesilovku národní tým nevyužil.
22:15'
Ve zkrácené přesilovce střílel z kruhu dobře Mužík, branku ale těsně minul.
21:39'
Vyloučení v týmu Finsko (2 min.). Trest odpyká Tuukka Tieksola.
21:26'
V mezikruží nakonec střílel hodně nebezpečně Jan Myšák, jeho ránu ale gólman Finska dobře pokryl.
21:05'
Hraje se 4/4 a Češi jsou v pásmu zatím hodně aktivní. Hokejisté v bílém se stále drží v kombinaci.
20:36'
Před brankou Čechů se strhla menší potyčka a bude se vylučovat. Dvě minuty za hrubost dostali Kučeřík a Puistola.
20:30'
Do útoku poté šli Finové, ale napoprvé se ke střele nedostali. Až následně to zkusil z kruhu Mikko Petman, ale Pařík byl připraven.
20:10'
Úvodní buly druhé třetiny patřilo Čechům a Mužík protečoval kotouč do pásma.
20:01'
Úvodní dějství je za námi a Češi odcházejí do kabin spokojenější. Skóre otevřeli už v první minutě po kombinaci první formace, kterou zakončoval dorážkou do prázdné branky Martin Lang. Finové měli poté herně navrch, ale ty největší šance Češi přežili. Jednou musel zasahovat na brankové čáře Volráb, v závěru třetiny pak ránu Heinoly zastavila tyč. Uvidíme, co nám nabídne druhá část. Buďte u ní s námi.
Střely na branku:

18:9
Další třetina začne přibližně v 16:27.
20:00'
19:47'
Situaci poté dalšími dvěma zákroky uklidnil brankář Pařík, při čemž napotřetí už kotouč ukryl do své moci.
19:22'
Kučeřík špatně vyhodil a jeho pas zastavil Ville Heinola. Ten stál mezi kruhy nehlídán, vypálil přes obránce a trefil tyč!
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:34'
Mikko Petman si klepl o kotouč mezi kruhy, kam nakonec pas dostal, ale ránu z první příklepem Pařík zastavil.
17:56'
Další akci Finů zastavil Martin Haš a Češi otočili hru. Toman měl prostor na levém křídle, ale neprošel kupředu.
17:25'
Zajímavá akce Čechů. Raška se sice neproháčkoval, ale kotouč vyplaval u Rutara, jenž si položil obránce, nicméně jeho rána byla sražena nad branku.
16:59'
Akce jim však nevyšla, a tak dopředu mohli jít Češi. Mužík však nedostal pas do druhé vlny, a tak Finové vyhazují na icing.
16:10'
Následoval pasáž plná chyb ve středí třetině a dopředu už jsou opět seveřané.
15:37'
Finové chtěli poté rychle otočit hru, ale byli příliš rychlí a je pískán ofsajd.
15:21'
Teplý udržel pásmo a po kombinaci mohl od modré pálit ostře Rutar, ale při nápřahu zlomil svou hůl.
14:58'
Stále se hraje velmi svižný hokej v rychlém tempu a Češi dobře hlídají střední třetinu.
14:30'
Češi mohl přejít do akce dvou na jednoho, ale pas neprošel. Naštěstí pro národní tým nebylo pískáno ani zakázané uvolnění.
14:15'
Další dobré rány vyslali nejprve Kalle Loponen, ale ten od modré čáry minul branku, a poté z mezikruží zkoušel své štěstí také Antti Saarela, nicméně jeho pokusu nastavil do cesty svou lapačku Lukáš Pařík.
13:53'
Aku Räty si nabruslil zleva do pásma a vystřelil z osy, ale Pařík měl odkrytý výhled a jeho ránu ztlumil na sév hrudi.
13:29'
Češi už jsou kompletní, navíc ustáli i pokračující tlak a Přikryl srazil křižný pas na tribunu.
13:11'
Veeti Miettinen pálil na konci přesilovky z pravého kruhu, jenže jeho rána byla hodně nepřesná.
12:43'
Najman nejprve výtečně zablokoval pas na modré a poté ještě mohl přejít dopředu, ale finský brankář pomohl s rozehrávkou.
12:08'
A opět národní tým rychle vyhazuje, oba celky střídají.
11:50'
Největší šance Finska! Jeden z útočník byl sám před Paříkem, obešel a dal puk na brankoviště, kde ale Veeti Miettinen trefil jen na brankové čáře stojícího Volrába!
11:19'
Češi bleskově vyhazují.
11:10'
Finové si zahrají druhou přesilovou hru v první třetině, dvě minuty za držení protihráče obdržel obránce Šimon Kubíček.
10:40'
A znovu Michal Teplý! Toho našel křižně od modré osamoceného před brankou Kučeřík, ale liberecký útočník trefil jen beton gólmana Finska.
10:25'
Ihned po buly zůstal sám mezi kruhy Teplý, opřel se do rány v telemarku, ale brankář Piiroinen zasáhl svou maskou!
10:21'
Finům nevyšla rozehrávka po pravém mantinelu a puk končí na zakázaném uvolnění.
10:00'
Češi už jsou kompletní, první přesilovku soupeře přestáli a kotouč nyní po tečované ráně končí v obranné síti.
09:44'
Obrovský tlak na konci přesilovky na brankovišti, ale Češi všechny rány obětavě zablokovali a pomohli Paříkovi. Antti Saarela navíc kotouč netrefil ideálně.
09:16'
Nyní to Finové zahráli skvěle! Lundell na sebe natáhl pozornost a křižně nahrál do míst, kde stál volný Aatu Räty, ovšem Pařík se bleskově přesunul a ránu z pravého kruhu skvěle pokryl.
08:43'
Toman výborně zablokoval další ránu z osy hřiště, Najman vyhodil a Češi znovu rychle střídají.
08:06'
Češi nejprve dvakrát obětavě zablokovali střely, ale poté museli řešit ještě závar na brankovišti, ovšem Kučeřík kotouč odpálil.
07:41'
Vyloučení v týmu Česko (Martin Lang – 2 min., sekání).
07:18'
Finové jsou nyní aktivnější, ale Češi brání svědomitě. Navíc Přikryl po pravé straně prošel dopředu, ale jeho rána zápěstím byla nepřesná.
06:51'
Po komerční pauze se opět pokračovalo ve hře, ale obránce Mlčák nerozehrál přesně, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
06:26'
Češi rychle vystřídali a Toman přihrávkou do jízdy našel Koffera. Tomu sice kotouč utekl, ale i tak to zkusil pardubický forvard z ostrého úhlu. Trefil však jen boční síť a Kari Piiroinen poté kotouč přikryl rukavicí.
05:56'
Utkání se hraje zatím ve výborném tempu, Češi se opět dobře vymanili z tlaku, nicméně Myšák z pravého křídla pálil nepřesně.
05:23'
Kalle Loponen nahazoval nebezpečně od modré čáry, Pařík opět nic neviděl, ale znovu kotouč mířil vedle.
04:54'
Když už byli Finové kompletní, tak nejprve Haš střílel vedle, ale Češi pásmo udrželi. Nabito dostal na vrcholku levého kruhu Barinka a pořádně prověřil připravenost Piiroinena.
04:34'
Raška na konci přesilovky tečoval střílený pokus Haše, ale nasměroval kotouč těsně vedle levé tyče.
04:16'
Jeden z Finů obětavě vyklekl ránu a poté Hašovi rozhodčí odpískal hru vysokou holí. Češi musejí vyklidit pásmo.
03:56'
Češi jsou znovu v pásmu a nebezpečně kombinují, soupeři ale stále drží svůj obranný vzorec.
03:32'
První lajna poté zahrozila ještě dvakrát, oba pasy Přikryla z brankové čáry ale Finové na poslední chvíli zastavili.
03:05'
Po Kubíčkově nahození po ledě dorážel nadvakrát Mužík, ale kotouč za záda brankáře nedostal.
02:48'
Vyloučení v týmu Finsko (Roni Hirvonen – 2 min., vražení na hrazení).
02:20'
Topi Niemela nebezpečně nahazoval od modré čáry, Pařík kotouč neviděl, ale k jeho štěstí šel vedle branky.
01:59'
A opět měli velkou šanci! Na brankovišti dorážel nejprve Peterek, který těsně minul, a vzápětí také Teplý, nicméně mezírku mezi betony brankáře nenašel.
01:35'
Finská akce nakonec končí nepřesnou přihrávkou, a dopředu jsou Češi.
01:10'
Finové se pokusili o co nejrychlejší odpověď, do pásma se dostal Leevi Aaltonen, ale jeho ránu Pařík dobře pokryl.
00:37'
Úžasný start českého týmu, který jde v první minutě do vedení. Jakmile se Češi vymanili tlaku, tak přešli do akce 3 na 2. Mužík z pravého křídla našel křižně Přikryla, který vyšperkoval akci pasem před prázdnou branku na MARTINA LANGA a ten se nemohl mýlit – 0:1. Asistence: Filip Přikryl, Radek Mužík.
00:05'
Finové vyhráli úvodní vhazování a ženou se do útočné třetiny.
00:01'
Češi dnes nastupují v bílém, Finové v modrém.

Finsko: Piiroinen (Taponen) – Kokkonen, Heinola, Hatakka, Tuomisto, Räsänen (C), Niemela, Loponen – Saarela, Pärssinen, Puistola – Aaltonen (A), Lundell (A), Tieksola – Petman, Aku Räty, Aatu Räty – Miettinen, Simontaival, Intonen.

Česko: Pařík (Škorpík) – Kubíček (A), Kučeřík, Mlčák, Haš (A), A. Rutar, Volráb, Žůrek – Přikryl, Lang, Mužík (C) – Raška, Barinka, Myšák – Teplý, Toman, Peterek – Najman, Koffer, Rychlovský – Pšenička.

Rozhodčí: Marcus Linde (SWE), Michael Tscherrig (SUI) – Jon Kilian (NOR), Nikita Šalagin (RUS).
Česko

V českém táboře zavládla po sobotě částečná úleva. Svěřenci Aloise Hadamczika napravili úvodní zaváhání s Běloruskem, s nímž prohráli 3:4, a Švýcary porazili čeští hokejisté vysoko 8:2. První tříbodovou výhru podtrhl skvělým výkonem brankář Lukáš Pařík, dvěma góly se blýskli Filip Koffer a Martin Lang. Češi budou chtít na vydařený zápas navázat a přehrát také zatím matně hrající Finy.
Finsko

Reprezentace suomi, která obhajuje loňský titul mistrů světa ze šampionátu z Ruska, nevstoupila do turnaje vůbec dobře a stále čeká na své první body na turnaji. V úvodním zápase Finové sice vedli nad Kanadou 3:0, ale poté náskok ztratili a prohráli. O poznání hůře si vedli proti houževnatému Bělorusku, které si vypracovalo čtyřbrankový náskok, a seveřané už náskok stahovali marně. Výběr, jenž se musí na turnaji obejít bez své největší hvězdy Kaapoa Kakka, tak musí nutně zabrat proti Česku.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. MS hráčů do 18 let ve Švédsku je v plném proudu a v neděli je na programu čtvrtý hrací den. Do akce půjdou již potřetí čeští hokejisté, jejichž soupeřem bude výběr Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.