MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švýcarsko - 23. dubna 2019   15:40

Finsko
Finsko
02:26' Intonen (Simontaival, Miettinen) • 07:28' Simontaival (Miettinen, Kokkonen) • 09:44' Lundell (Aaltonen) • 19:11' Petman (Simontaival, Räsänen) • 21:43' Aaltonen (Tuomisto, Tieksola) • 27:04' Puistola  • 35:53' Puistola (Heinola, Lundell) • 36:55' Miettinen (Lundell, Aaltonen) • 40:36' Heinola  • 49:55' Loponen (Intonen, Miettinen) • 53:42' Puistola (Saarela, Loponen) • 58:59' Pärssinen (Tieksola)
Švýcarsko
Henauer (21. Vuichard) – Rubanik, Fiedler, Ugazzi, Pezzulo, Delémont (A), Baragano, Guggenheim, Chanton – Knak (C), Marchand, Valenza – Canova (A), Bardh, Stoffel – Dähler, Jobin, Salzgeber – Schlaepfer, Fuss, Zuercher.

A máme tu nový rekord turnaje! Dosud ještě žádný tým nevyhrál větším rozdílem než právě nyní Finsko, které přehrálo Švýcary drtivě 12:0! A co je důležitější, výběr Suomi se díky první výhře na turnaji na poslední chvíli zachránilo od bojů o udržení a míří do čtvrtfinále, na úkor právě Švýcarska. Na počtenou se s vámi loučí David Sokol.

Střely ve třetí třetině: 18:8 (celkem 63:21).

Nejlepší hráči zápasu: Patrik Puistola (FIN) – Gaetan Jobin (SUI).
58:59'
Finsko právě vstřelilo branku!
To byla velice rychlá akce! JUUSO PÄRSSINEN vyhrál buly pro Tieksolu, ten z pravého kruhu vypálil a jeho ránu Vuichard zastavil. Jenže kotouč mu vypadl a jako první si pro něj dojel právě Pärssinen, který už pak jen doklepl k levé tyči za ležícího brankáře Švýcarska. Asistence: Tuukka Tieksola.
58:52'
Loponen vyslal nadzvukovou střelu z dálky a málem proděravěl Vuichardovu výstroj, ta ale nakonec vydržela.
58:28'
Pezzullovo nahození od modré tečoval těsně před Taponenem Noah Fuss a posléze ještě sám zkoušel dorážet do odkryté branky, finský gólman byl ale o půlvteřinku rychlejší a puk přikryl.
58:07'
Švýcarům se nepovedla rozehrávka a vše končí icingem, vhazovat se bude po levici Vuicharda.
57:54'
Aku Räty také nahazuje, tentokrát však na druhé straně, a míří vystřídat.
57:43'
Finsko v plném počtu.
57:21'
Stoffel jen nahazuje do pásma.
56:32'
Valenza se hezkou kličkou dostal až k levé tyči, odtamtud ale trefil jen Taponenovo rameno.
56:26'
A puk míří za švýcarskou klec.
56:08'
Rubanik od modré trefil jen do rány lehajícího Hirvonena.
55:43'
Na trestnou lavici míří na dvě minuty právě Aatu Räty (FIN), při svém úniku se dopustil držení protihráče.
55:38'
Aatu Räty neprošel skrz přesilu Švýcarů.
54:58'
Stoffelův pokus z brejku srazil Heinola hokejkou do ochranné sítě.
54:43'
Finové si v klidu kombinují v pásmu.
53:42'
Tak tu přeci jen je hat-trick PATRICKA PUISTOLY! Od vlastní klece rozjel útok po levém mantinelu Saarela, dojel až skoro za švýcarskou svatyni a přihrál těsně před brankoviště právě Puistolovi, který již měl poměrně jednoduchou práci dostat puk do sítě. Asistence: Antti Saarela, Kalle Loponen.
52:39'
Taponen si po delší době sáhl na puk, když jej schoval před dojíždějícími soupeři pod lapačku.
52:18'
Finové prohráli boj o puk u mantinelu a přichází o pásmo.
51:42'
Bardh trefil jediného před ním stojícího beka Finska.
51:02'
Tak máme dorovnané největší vítězství turnaje, zvládne Finsko dát ještě nějaký ten gól a osamostatnit se na čele tohoto žebříčku?
49:55'
No a je tu desítka, dámy a pánové! Po dvou nepovedených střelách se k puku dostal Intonen, který vybídl v mezikruží čekajícího KALLEHO LOPONENA. Ten si puk zpracoval a vypálil, jenže jeho střela v letu trefila jednu ze švýcarských hokejek, od níž se odrazila přímo pod víko do protipohybu Vuicharda. Asistence: Aarne Intonen, Veeti Miettinen.
49:10'
Petmanovi se trochu zasekla hrana brusle, což jej rozhodilo, a puk míří na švýcarské hole.
48:32'
Fuss dostal přihrávku před prázdnou branku, puk mu ale proletěl mezi hokejkou a tělem.
48:31'
48:00'
Kokkonen kroužil v útočném pásmu, posléze se rozhodl přihrát zpět do střední třetiny a pošetřit nějaké ty vteřiny.
47:28'
Räsänen dostává puk pryč o plexisklo.
46:59'
Marchand o mantinel našel jen Valenzovy brusle a celá švýcarská pětka musí chvátat zpět.
46:36'
Aaltonen v klidu po buly vyhazuje po ledě.
46:31'
Navíc si teď Švýcaři zahrají přesilovku, nedovoleným bráněním se provinil Aarne Intonen (FIN).
46:17'
Fuss sice schytal pár úderů hokejkou, když se po ledě klouzal v kleče, ale puk udržel.
45:52'
Miettinen od levého mantinelu Vuicharda nepřekvapil.
45:07'
Souboj čtyř hráčů v rohu hřiště dopadl lépe pro Finy a jejich útok tak pokračuje.
44:46'
Finové si v klidu přihrávají na hranici vlastní modré.
43:58'
Lundell napřáhl od modré a Vuichard měl velké problémy se zpracováním kotouče, ten mu totiž vypadl zpod betonů za záda. Švýcarský gólman se však dokázal včas zorientovat a puk si stáhl zpět pod sebe.
43:54'
Puistola se dostal k odraženému puku ve středním pásmu a jel do volného prostoru, na jeho následnou střelu z levého kruhu si ale Vuichard počkal a lapil ji do rukavice.
43:44'
Saarela byl v mezikruží obsazen a přihrávka na něj tak neskončila zdárně.
42:50'
Fussova rána od modré byla odražena z cesty na branku chumlem hráčů.
42:14'
Simontaival přihrál krásně za obranu najíždějícímu Intonenovi, který zkoušel protečovat puk mezi Vuichardovy betony. K úspěchu mu chyběly jen centimetry.
41:49'
Švýcaři se s pukem vracejí za svou klec.
40:59'
Pro finského obránce, který je dle expertů po Kaapo Kakkovi nejžhavější talent ze země tisíce jezer pro nadcházející draft do NHL, to je teprve první branka na turnaji, radost má tak velikou.
40:36'
No já to snad přivolal, sotva 36 sekund po třetím buly zachytil nepřesnou rozehrávku Švýcarů ve středním pásmu VILLE HEINOLA, několika rychlými kroky si sám dojel do levého kruhu a vypálil přesně ke vzdálenější tyči. Bez asistence.
40:15'
Jen dvě branky chybí Finsku k tomu, aby dorovnalo Kanadu v nejdrtivějším vítězství turnaje.
40:01'
Všichni aktéři jsou připraveni na zahájení třetí třetiny, za necelou minutu se bude vhazovat!
Tak kdo zvládne ve třetí periodě dokonat hat-trick? Nejblíže ke třígólovému večeru, tedy spíše odpoledni, má Patrik Puistola, ten se zatím prosadil dvakrát.
I druhá třetina nabídla hned čtyři branky a znovu jen na finské straně, Švýcarům nepomohla ani změna gólmana o přestávce. Pokud nespadne na stadion meteorit, dojde si výběr Suomi pro drtivou výhru a účast ve čtvrtfinále. Poslední třetina začne zhruba v 15:21.

Střely ve druhé třetině: 25:4 (celkem 45:13).
40:00'
39:46'
Vuichard nadvakrát likvidoval střelu Petmana a následnou dorážku zblízka.
39:02'
Leevi Aaltonen z pravého kruhu rozvlnil boční síť švýcarské branky.
38:45'
Puistola se znovu pokoušel o parádní kličku, tentokrát však nechal puk za sebou.
37:47'
Švýcaři se vinou finského forčekingu vypřihrávali z pásma.
37:15'
Dnešní utkání sleduje 468 diváků.
36:55'
Tak to máme přesilovkový gól Finska číslo tři. Rychlý brejk z vlastního pásma rozehrál Heinola a po pár bleskových přihrávkách se puk dostal k naprosto volnému VEETI MIETTINENOVI. Ten si sjel do mezikruží a trefil se skutečně nádherně do levého horního rohu. Asistence: Anton Lundell, Leevi Aaltonen.
36:27'
Švýcarsko musí stále hrát v početní nevýhodě.
35:53'
A to nezvládli. Finové předvedli opravdu lahodnou kombinaci na jeden dotek, na konci toho všeho byl PATRIK PUISTOLA, který z pravé strany z první pálil do naprosto prázdné branky. Asistence: Ville Heinola, Anton Lundell.
35:36'
A za faul kolenem se bude vylučovat i na švýcarské straně, ovšem zákrok to byl podstatně méně agresivní, Jannik Canova (SUI) tak odpyká za faul na Miettinena jen dvě minuty. Švýcaři však musí 31 sekund bránit dvojitou přesilovku Finů.
34:48'
Aaltonen si nezpracoval kotouč úplně dobře, a jeho následná střela tak Vuicharda moc neohrozila.
34:06'
Yves Stoffel se vrací ze šatny! Před několika minutami byl tvrdě faulován koleno na koleno Tuomistem a zápas opustil, nyní je však zpět a zanedlouho naskočí do hry!
34:06'
Joel Salzgeber (SUI) v souboji u mantinelu lehce zezadu žďuchnul do bruslí Tieksoly, který v důsledku toho spadl na zem. Smolný zákrok, ale faul to skutečně byl a švýcarský forvard míří na trestnou lavici.
33:45'
Ugazzi napálil z dálky ránu příklepem, ovšem pouze přímo do náruče Roope Taponena.
33:37'
Finové zakládali útok od vlastní klece, dlouhý pas vzduchem ale trefil kostku a bude se vhazovat těsně před jejich obrannou modrou čárou.
32:49'
Kokkonen nahazoval od modré na teč, k té se ale žádný jeho spoluhráč nedostal.
32:35'
Švýcarsko v plném počtu.
32:06'
Tieksola prosprintoval skrz dva soupeře, těsně před zakončením mu však jeden ze Švýcarů puk přeci jen vypíchl.
31:48'
A Švýcaři vyhazují puk pryč z pásma.
31:36'
Heinolova dělovka od modré byla sražena do rohu hřiště.
31:10'
Aku Räty z úhlu z první těsně přestřelil.
30:41'
30:35'
Finové si za pár sekund zahrají přesilovku, na trestnou lavici míří za podrážení Noah Fuss (SUI).
30:13'
Zbývá necelá půlminuta z dlouhého finského oslabení.
29:27'
Salzgeber zblízka doťukával vedle.
28:49'
Knak s Valenzou zkoušeli z úhlu procpat puk mezi levou tyčí a betonem Taponena, avšak neuspěli.
28:05'
Aku Räty a Lundell drží kotouč u švýcarské klece i proti přesile.
27:45'
Finsko se osvobozuje.
27:04'
Finové podruhé skórují ve vlastním oslabení a to byl gól! Ve středním pásmu se ke kotouči dostal PATRIK PUISTOLA a vyrazil na famózní průnik do útoku. Kličkou mezi nohama si obehrál obranu Švýcarska a vzápětí poslal Vuicharda někam daleko na dovolenou, zatímco sám zakončoval k pravé tyči nyní již odkryté sítě. Tohle by dost možná mohl být jeden z nejhezčích gólů mistrovství! Bez asistence.
26:53'
Delémont z dálky o centimetry minul levou tyč.
26:25'
Finové poprvé vyhazují, Vuichard vyjíždí do rohu pro puk.
25:41'
A pro Anttiho Tuomista (FIN) zápas končí, dostává 5+OK za faul kolenem! Pětiminutový trest odpyká Roni Hirvonen.
25:41'
Stoffel podpíraný členem realizačního týmu míří do šatny.
25:41'
Po souboji se soupeřem zůstává v bolestech ležet na ledě Yves Stoffel a drží se za koleno, bude se vylučovat.
25:04'
A nyní Florian Vuichard předvedl nádherný akrobatický zákrok vyrážečkou proti dorážce Saarely, která mířila do odkryté sítě.
24:33'
Vuichard hokejkou zlikvidoval bekhendový pokus zblízka.
23:46'
Švýcaři vyrazili do rychlého protiútoku, který z mezikruží zkoušel zakončit Zürcher, napálil však jen dobře postaveného Taponena.
22:49'
Pärssinenova střela zblízka propadla Vuichardovi mezi betony, naštěstí pro švýcarského gólmana jeho spoluhráči včas zareagovali a pomohli schovat kotouč před dotírajícími Finy.
22:42'
Aaltonen od pravého mantinelu vyslal poměrně nebezpečný projektil, Vuichard jej však zastavil hrudníkem a přerušuje hru.
22:17'
Puistola proletěl třemi švýcarskými obránci až k jejich brance, zblízka ale zakončil jen nad.
21:43'
Teď už ale paní Štěstěna Vuichardovi nepřála, po kombinaci v útočném pásmu ze vzdálenější části levého kruhu vypálil LEEVI AALTONEN a mistrovsky se trefil k bližší tyči. Asistence: Antti Tuomisto, Tuukka Tieksola.
20:57'
Vuichard měl veliké štěstí, na Lundellovu ránu absolutně neviděl a jen zázrakem napálil finský útočník pouze vyrážečku švýcarského gólmana.
20:07'
Finové začínají druhou třetinu v početní výhodě.
20:01'
Andri Henauer už do druhého dějství nenastoupí, v brankovišti jej střídá Florian Vuichard.
20:01'
Na ledě už jsme v plném počtu, do minuty vhazujeme!
No to byla neuvěřitelná první třetina v podání Finů! Během prvních deseti minut si vypracovali třígólový náskok a v poslední minutě poslali Švýcarům do šatny ještě čtvrtou trefu. Na poslední chvíli tak vykročili tím nejlepším možným způsobem za vyřazovacími boji. Druhá třetina začne zhruba v 16:29.

Střely v první třetině: 20:9.
20:00'
20:00'
Siréna ukončuje finskou výhodu, dvě minuty za krosček si v prostředním dějství odpyká Inaki Baragano (SUI).
19:11'
A ještě nádherný gól Finů do šatny, po lehce zmatečném přechodu do útočného pásma si volný kotouč vzal MIKKO PETMAN, sám si z rohu vybruslil až na hranu brankoviště a zasunul přesně pod Henauerův beton. Asistence: Kasper Simontaival, Iivari Räsänen.
18:38'
Lundell pálil z vrcholu slotu a jeho ránu ještě tečoval jeden ze švýcarských beků, Henauer ale i přesto zasáhl.
18:21'
17:57'
Švýcaři se zatím brání znamenitě.
17:35'
Stejně tak skončila neúspěchem i střela Tieksoly.
17:07'
Heinolova rána od modré byla zblokována a Švýcarsko vyhazuje.
16:21'
Ovšem při snaze dorazit puk do branky se Jérémy Zürcher (SUI) dopustil nedovoleného bránění a míří na trestnou lavici.
16:21'
To bylo něco, Taponen natřikrát vychytal Švýcary! Finský gólman fantasticky podržel svůj tým.
15:27'
Finové zakládají útok z vlastního pásma.
14:51'
Stoffel dobruslil puk jako první a zakázané uvolnění se nepíská.
14:23'
Lundellův pokus byl sražen do ochranné sítě a bude se vhazovat u branky Henauera.
14:11'
Puistolova přihrávka za obranu Saarelovi byla moc dlouhá.
13:47'
13:19'
Salzgeberovi ujel puk a Kokkonen vyhazuje obloučkem do bezpečí.
12:44'
Hatakkovo nahození si musel Henauer sklepnout před sebe.
12:30'
Aaltonen hrdým bojem proti přesile ušetřil svému týmu cenné sekundy. Vzápětí se navíc Švýcaři dopouští icingu, dnes se jim všechno kazí pod hokejkami.
12:17'
Finové po mantinelu vyhazují až za švýcarskou klec.
11:47'
Švýcaři mají možnost snížit skóre katastrofálně rozjetého utkání, za hákování Jobina míří pykat Anton Lundell (FIN).
11:19'
Intonen opřel svůj pokus jen o Henauerovu rukavici.
10:58'
Tuomisto si z pravé strany na Henauera nepřišel, ten jeho projektil lapil do náruče.
10:46'
Tak že by Finové v poslední možné chvíli zachránili svou hrdost a poslali do boje o záchranu Švýcary?
10:04'
09:44'
No to je opravdu neuvěřitelné! Ve vlastním oslabení zastavil klíčovou přihrávku Švýcarů Aaltonen a rychle poslal na sprintujícího ANTONA LUNDELLA, který o dobré tři metry ujel obraně a v souboji 1 na 1 překonal Henauera střelou mezi nohy. Asistence: Leevi Aaltonen.
09:14'
Jobin si krásně udělal na pravé straně místo a zblízka vypálil přímo pod víko. Jenže ouha, tam se najednou objevila nesmírně rychlá lapačka Taponena a puk zmizel v ní.
08:49'
A i když vystřelit nedokázali, stále drží kotouč v bezpečí.
08:34'
Finové ve vlastním oslabení útočí.
08:04'
Švýcaři si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění míří na lavici hanby Mikko Kokkonen (FIN).
08:01'
Salzgeberova střela z pravého kruhu Taponenovi vypadla, rozhodčí však ztratil kotouč z dohledu a hru přerušil.
07:50'
Aktivní Kokkonen znovu v akci, tentokrát mířil od modré mezi Henauerovy betony, kde zela díra. Švýcarský gólman ale včas sklapl nohy a puk zastavil.
07:28'
Že by Finové konečně zlomili své prokletí? KASPERI SIMONTAIVAL si v rohu pásma vzal kotouč a po pravém mantinelu si sjel na vrchol kruhu, odkud vypálil a jelikož měl Henauer zakrytý výhled, zaplula střela finského útočníka přesně k tyči. I druhý gól tak má na svědomí až čtvrtá finská lajna! Asistence: Veeti Miettinen, Mikko Kokkonen.
07:08'
Aatu Räty poslal z mezikruží doleva na dojíždějícího a nikým nehlídaného Petmana, tomu ale kotouč přeskočil hokejku.
06:55'
Následnou střelu od modré ale Taponen kryje betonem.
06:27'
Schläpfer nestačil sám u mantinelu na trojici Finů, s pomocí spoluhráčů však puk nakonec vydoloval.
05:37'
Až teď musel Taponen zasahovat proti Salzgeberovi, ovšem jen lehce odťuknul skákající puk.
05:08'
Švýcarsko se již sem tam zvládne dostat s pukem na hranu útočného pásma, zatím se však stále nezmohlo ani na jednu jedinou střelu na branku Finů.
04:38'
Knak mohl jet sám na posledního finského beka, puk si však zpracoval postaven mimo hru.
04:27'
Heinola těsně minul levou tyč.
04:23'
Kokkonenovo nahození bylo zblokováno do ochranné sítě a akce Finů tedy zatím ještě nekončí, rozhodne buly.
03:28'
Švýcarský průchod po pravém mantinelu ztroskotal na útočné modré a Taponen tak stále ještě nemusel zasahovat.
02:57'
Puistola nepřihrál přesně a Finové se musí vrátit do vlastního pásma.
02:26'
Finové vykročili bravurně za záchranou, v prvních minutách nepustili Švýcary ani na pár sekund do útoku a sami vstřelili úvodní branku. Z rohu hřiště přihrával parádní zadovkou Kasper Simontaival a našel v levém kruhu stojícího AARNEHO INTONENA, který mistrovsky vymetl vzdálenější šibenici! Asistence: Kasper Simontaival, Veeti Miettinen.
01:39'
Rasanen o zadní mantinel přihrával před branku, nenašel však žádného spoluhráče.
01:09'
Tuomisto si vyskočil a chňapl po puku rukavicí, nechtěně však místo sklepnutí přihrál spoluhráči a Finové jsou vykázáni z pásma.
00:14'
Kokkonen jako první vyslal projektil na branku, jeho pokus zlikvidoval Henauer tělem.
00:07'
Buly vyhráli Švýcaři, vzápětí se však dopouští icingu.
00:01'
A oba celky právě vstupují na ledovou plochu, za malý moment začínáme!

Finsko: Taponen (Piiroinen) – Kokkonen, Heinola, Hatakka, Tuomisto, Räsänen (C), Niemela, Loponen – Saarela, Lundell (A), Puistola – Aaltonen (A), Tieksola, Pärssinen – Petman, Aku Räty, Aatu Räty – Miettinen, Simontaival, Intonen – Hirvonen.

Švýcarsko: Henauer (Vuichard) – Rubanik, Fiedler, Ugazzi, Pezzulo, Delémont (A), Baragano, Guggenheim, Chanton – Knak (C), Marchand, Valenza – Canova (A), Bardh, Stoffel – Dähler, Jobin, Salzgeber – Schläpfer, Fuss, Zürcher.

Rozhodčí: Guillaume Labonté (CAN), Sean MacFarlane (USA) – Riley Bowles (USA), Josef Špůr (CZE).
Napětí je ve cítit ve vzduchu, vždyť už při rozbruslení je na hráčích obou týmů vidět, že tentokrát berou předzápasová cvičení víc vážně než jindy. To bude ale parádní bitva na ledě!
Čeští fanoušci uvidí své krajany, respektive jednoho, v akci už nyní a nemusí čekat až do půl osmé večer, coby čárový rozhodčí bude utkání po boku tří Severoameričanů soudcovat Josef Špůr.
Zdravím všechny příznivce sportu a hokeje zvlášť!

Zhruba 45 minut nás dělí od vhození úvodního buly prvního z dvojice duelů závěrečného hracího dne skupiny A. Utkání mezi Finskem a Švýcarskem je pro oba týmy boj o všechno, boj o vyhnutí se sérii o udržení proti Slovákům. Lepší výchozí pozici mají díky včerejší dvoubodové výhře nad Bělorusy Švýcaři, dnes jim totiž pro účast ve čtvrtfinále stačí jakkoliv bodovat. Zato Finové musí bezpodmínečně nutně vyhrát v základní hrací době, aby odvrátili snad národní katastrofu. Kdo se bude po dnešku radovat?

Čtvrtfinálová matematika:
Duel Finska a Švýcarska je zároveň přímým soubojem o vyhnutí se zápasům o udržení a získání posledního lístku do čtvrtfinále. A matematika je velice jednoduchá – Finsko musí vyhrát za tři body, aby na poslední chvíli poskočili na čtvrtou příčku. Švýcarsku stačí jakýkoliv bodový zisk k tomu, aby poslali do nelichotivého souboje se Slovenskem právě Finy. Dělba bodů není možná, nebude tedy potřeba sahat k tie-breakovým pravidlům turnaje.

Švýcarsko:
Švýcaři sice před turnajem neměli velká očekávání, přesto však nemohli být se svým vstupem do šampionátu úplně spokojeni, zejména vzhledem k výsledkům prvních dvou zápasů. Nejprve totiž prohráli s Kanadou 4:7, i když za výkon v tomto utkání si jistě zaslouží určité uznání, za stavu 0:3 totiž zabrali a vyrovnali na 3:3, poté už ale znovu javorové listy zabraly a došly si pro klidnou výhru. Jenže poté přišli Češi, kteří naprosto smetli hokejisty ze země helvétského kříže poměrem 8:2. Nicméně příběh o švýcarském výběru do osmnácti let poté nabral trochu pozitivnějšího směru, jelikož ve velice důležitém utkání porazili v prodloužení do té doby nepřemožitelné Bělorusy 5:4. Díky tomu si před klíčovým duelem s Finy vybojovali velice slušnou výchozí pozici, stačí jim totiž jakkoliv bodovat. Ovšem podaří se jim zlomit úřadující mistry i napočtvrté? To by už přeci jen bylo hodně náhody najednou.

Finsko:
Velice smutný příběh úřadujících mistrů, Finové dvakrát v posledních třech letech vyhráli MS U18, letos však ze tří zápasů všechny tři prohráli a bez bodu jsou jen krůček od boje o udržení. Že v prvním utkání šampionátu podlehnou Kanadě těsně 3:5, to ještě žádné velké emoce nevzbudilo, přeci jen Kanaďané přijeli s nesmírně nabitou sestavou. Ovšem poté přišel druhý a podstatně znatelnější úder, Suomi padli s Běloruskem 3:4, když spadli do čtyřbrankové ztráty a jejich krasojízda přišla už moc pozdě. A když Seveřané nestačili ani na Česko, se kterým prohráli 2:4, upadli všichni finští příznivci do definitivní deprese. Přesto však ještě maličká jiskřička naděje pro Finsko existuje, bude však potřeba v základní hrací době porazit Švýcarsko. Finové jsou zatím nejsmolnějším mužstvem celého turnaje, zlomí se jejich prokletí v té nejdůležitější chvíli? Mohlo by jim pomoct i jednodenní volno, které si mohli v pondělí dopřát, zatímco Švýcaři museli až do prodloužení bojovat s Běloruskem.