MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Finsko - 25. dubna 2019   15:30

USA
USA
06:25' Beniers (Vlasic, Helleson) • 11:06' J. Hughes (Zegras) • 24:56' J. Hughes  • 39:10' J. Hughes (Zegras, Caufield) • 52:06' Caufield (J. Hughes, Zegras) • 52:53' Brink (Zegras, York)

Dvě statistické zajímavosti:
Cole Caufield má po dnešku na kontě dvanáct branek a přibližuje se tak rekordu dnešní legendy, Alexandra Ovečkina, který jich na turnaji v roce 2002 nastřílel 14. Už teď se ale může americký hráč srovnávat například s Kovalčukem.
Jack Hughes se svými šestnácti body vyrovnal rekord Phila Kessla v počtu bodů
Američané si zahrají v semifinále! Jejich dominantní hra v první třetině, hattrick Hughse v druhé třetině a dobrá práce gólmana Spencera Knighta v celých šedesáti minutách jim vynesla jasné skóre 6:0 a setkání s Rusy. Ode mne je to pro dnešek vše a já vám přeji hezký zbytek dne a hezký víkend!

Střely na branku ve třetí třetině: 14:6, celkem 35:21
Vyloučení: 5:5. Bez využití

Nejlepší hráči utkání:
USA: Jack Hughes (3+1)
Finsko: Iivari Räsänen

Nejlepší hráči Finska v turnaji:
Roope Taponen (89,87% úspěšnost, průměr 2,7 branky/zápas)
Anton Lundell (2+2, +/-: +5)
Santeri Hatakka (0+0, +/-: +7)
59:45'
Poslední nájezd Finů blokuje obrana.
59:23'
Finové nakonec vyhodili až ke Knightovi a jsou v pěti.
58:55'
Matthew Boldy zkusil nabídnout střelu Zebrasovi, ten mu ale nabídku zase vrací.
58:16'
Bobby Brink to zkusil, ale Taponen puk vyrazil. Druhý pokus od Turcotta pak letí do ochranné sítě.
57:47'
USA přesilovku hraje jen přihráváním. Do střel se neženou.
57:23'
Státy ale ještě budou mít přesilovku. Ville Heinola si jde sednout za nedovolené bránění.
56:50'
Zápas se už jen dohrává. Finové se nikam neženou a Američané taky puky spíše jen odhazují.
55:50'
A Suomi zastavuje icing.
55:13'
USA jsou v pěti.
55:00'
Finové si na pravém kruhu špatně přihráli a Američané vyhazují až k Taponenovi.
54:04'
Finové se drží v útočné třetině, puk ale nemají pod kontrolou.
53:13'
Doplňuji ještě druhou asistenci u páté branky USA. Druhou asistenci si připisuje Trevor Zegras.
53:13'
Teď se ale může jít Bobby Brink radovat jen na trestnou. Podle rozhodčích totiž sekl někoho ze soupeřů.
52:53'
Spojené státy právě vstřelily branku!
A záhy přichází branka číslo šest! BOBBY BRINK dostal dobrou přihrávku od Trevora Zegrase a zakončil do mezery mezi Taponenem a pravou tyčkou! Asistence: Trevor Zegras a Cameron York.
52:06'
A USA odbíjejí pátou! Jack Hughes byl v mezikruží už tak v dobré pozici, předal ale puk na vrcholek pravého kruhu, kde stál COLE CAUFIELD a ten zakončuje do víka! Asistence: Jack Hughes a Trevor Zegras.
51:07'
Kousek za modrou USA přichází výpichem o puk a musí začínat od Knighta.
50:39'
John Beecher z pravého kruhu mířil na vzdálenější tyč. Branku ale netrefil.
49:29'
Kalle Loponen měl šanci vyjet na Knighta, na modré ho ale dohnal jeden z Američanů.
48:35'
Oba týmy jsou v pěti.
48:10'
Alexander Turcotte se nějakým záhadným způsobem ocitl břichem na ledě a doklouzal až do branky Taponena. Finský gólman ho viděl, ale z bezpečnostních důvodů neustoupil a tak mu americký útočník podrazil nohy jak pojízdná laťka.
47:37'
A teď se do útoku vydal i soupeř. Vlasic ale puk krade a odjíždí do středu.
46:59'
Hra čtyři na čtyři svědčí Američanům. Cole Caufield se prokličkoval dvojicí Finů a zakončil směr Taponen. Ten ale situaci s přehledem zvládl.
46:35'
Vyloučení v týmu Finsko (Anton Lundell – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu USA (Patrick Moynihan – 2 min., hákování).
46:19'
Owen Lindmark se prohnal středním pásmem a vystřelit přes hokejku obránce. Taponen si ale s ledovým klidem háže s pukem v lapačce.
45:34'
Finsko se snaží založit od své branky nějakou akci, Američané ale krouží okolo útočné modré jako supi čekající na kořist.
45:03'
Finsko v plném počtu.
44:39'
A Finové se osvobozují výhozem až ke Knightovi.
44:07'
Američané jsou roztáhnuti po celé spodní části finské třetiny, ale všechny pokusy byly odraženy.
43:20'
Cole Caufield trefuje tyčku!
43:03'
Vyloučení v týmu Finsko (Antti Saarela – 2 min., sekání).
41:56'
Finsko se snaží vší silou ještě něco s zápasem udělat a puk tak cestuje ze strany na stranu ve velkém tempu.
40:13'
Se střelou Brinka neměl Taponen problém.
40:01'
Američané nakonec díky hattricku Hughse i ve druhé třetině přidávají dvě branky a jdou si za postupem! Finové byli zpočátku třetiny aktivnějším celkem, pak ale Američané začali dotahovat, v pětadvacáté minutě Jack Hughes zvýšil střelou nakonec mezi betony na 3:0 a padesát sekund před koncem třetiny si zkompletoval hattrick bekhendovým hodem od levé tyče! Cole Caufield mezi oběma brankami mohl také skórovat, když se ujal trestného nájezdu, jeho pokus se ale snad ani pokusem nazvat nemůže.

Střely na branku ve druhé třetině: 11:6.
40:00'
39:10'
Máme tu hattrick! JACK HUGHES našel skulinu, kterou Taponen nepohlídal a Američané vedou 4:0! Hughes bude mít co slavit! Asistemce: Trevor Zegras a Cole Caufield.
38:09'
Trevor Zegras to zkusil bekhendem, byl ale ve velmi ostrém úhlu.
37:31'
Cole Caufield ale nic nevymyslel a nakonec končí na vytrčeném pravém betonu. Tohle byla zahozená šance.
37:31'
Ville Heinola zastavil unikajícího amerického hráče a máme tu nájezd!
Boje v rohu Finska jdou lépe pro domácí.
35:50'
Trevor Zegras poslal dobrou přihrávku před Taponenem na Judda Caulfielda. Na něj to ale bylo příliš prudké a končí na ledě tvrdým nárazem do mantinelu.
35:27'
Rychlá střela Pärssinena z otočky končí pod Knightem.
34:40'
Na ledě nám nastalo takovéto nudné období, kdy se puk přesouvá ze strany na stranu bez větších akcí ani na jednu branku.
33:46'
A na druhé straně pokus Finů zastavuje vyrážkou Knight.
33:34'
Sean Farrell prohazuje jen na Taponena.
33:16'
Finsko je nyní také v pěti.
32:45'
Trevor Zegras ukázal dobrou střelu, ale nic z ní nebylo. Navíc puk odletěl až ke Knightovi, který vysílá dlouhou přihrávku zpět na útočnou modrou.
32:12'
Jack Hughes se snažil zavést puk podél levého mantinelu, na modré byl ale zastaven a musel to za něj udělat Lindmark.
31:51'
Američané jsou v pěti a začíná jim přesilovka.
31:35'
Jack Hughes se snažil vymíchat Kalleho Loponena, ten se ale nenechal a puk odpaluje do rohu.
31:16'
Jenže Finové špatně střídali a 34 sekund před koncem přesilovky uvidíme hru 4 na 4. Hru v šesti odpyká Tuukka Tieksola.
30:45'
Finové dobře ostřelují Knighta, ale nemohou se přes jeho beton dostat.
29:51'
V polovině zápasu dostává americký Bobby Brink další dvě minuty, tentokrát za držení.
29:17'
Antti Saarela v dalším nájezdu přenechal kotouč zadovkou spoluhráči, ke střele ale už nedošlo.
27:17'
Ovšem teď předvedli dobrou spolupráci, která mohla skončit brankou! Antti Saarela na pravém kruhu vybojoval puk, předal ho na druhou stranu spoluhráči a ten ho ještě předal jednou, k pravé tyči, kde se nacházel další Fin. Ten zkusil jednou rukou obtočit Knightův levý beton, ale neudělal dostatečně velký oblouk a kotouč se po něm jen svezl mimo klec.
26:46'
Finy po několika průjezdech americkým pásmem zastavil ofsajd.
26:21'
A naopak zavezli puk před Knighta. Puk ale nakonec končí v ochranné síti.
26:00'
USA se usadili v útočné třetině, Finové je ale drží za brankou.
24:56'
JACK HUGHES se ale nevzdal a může se radovat z druhé branky! Někde u půlící čáry zachytil finskou rozehrávku a dostal se do samostatného úniku. Zkusil si Taponena rozhýbat na kličku, když ale viděl, že se gólman ani nehne, tak mu puk jednoduše poslal mezi nohu a pravou tyč! Bez asistence.
24:28'
Trevor Zegras připravil ve svém rohu Finy o puk, projel až do útočné třetiny, kde nechal puk zadovkou Jacku Hughesovi. Ten mířil na levý růžek Taponenovi klece, ale trefil jen lapačku.
24:12'
Leevi Aaltonen byl dalším v pořadí. Puk ale končí v ochranné síti.
23:51'
Antti Saarela se opět dostal ke střele, Knight ale vyráží.
23:13'
A Taponen inkasoval ránu pukem do středu hrudníku. Nestačil ani zareagovat, protože nic moc neviděl.
22:55'
Slepá střela Saarely skončila jen na vnější straně pravé tyče americké klece.
22:17'
A Spojené státy jsou v pěti.
22:05'
Finové sice operují v útočné třetině, americká obraná taktika jim ale nesedí.
21:00'
John Beecher sebral Finům na pravém kruhu Knighta puk, přejel celé hřiště a vypálil na Taponena. Ten ale zasahovat nemusel, protože puk letí mimo.
20:17'
Buly ale vyhráli hosté a Finové musí začínat od sebe.
20:17'
Finové hned zkraje třetiny dostávají šanci na snížení, tak se na to pojďme podívat.
20:17'
Vyloučení v týmu USA (Bobby Brink – 2 min., hákování).
20:01'
Finové přicházejí na led, můžeme se pomalu připravit na druhé dějství!
Střely na branku po první třetině: 10:9
Úvod utkání patřil určitě Američanům. Ti jsou na ledě dominantnější, lépe se dostávají do akcí a i díky tomu vedou 2:0. Skóre otevřel v 7. minutě Matthew Beniers, kterému nechala obranná dvojice až moc prostoru, aby se mezi nimi procpal. O pět a půl minuty později ho následoval Jack Hughes, kterého u pravé tyče Taponena dobře našel Trevor Zegras.
20:00'
19:50'
Poslední útoky obou týmů. Slepá přihrávka Američanů trefila jen finskou čepel a Finy zase zastavila americká obrana.
18:51'
A i díky tomu je i po přesilovce na americké straně skóre stále nula.
18:33'
Američané hrají své oslabení velmi agresivně. U každé situace jsou tři hráči, kteří soupeři nedají ani trochu prostoru.
18:20'
Kokkonen pálí mimo.
17:31'
Patrik Puistola u mantinelu dlouho vymýšlel, komu přihrát, až to zkusil na modrou. Puk ale zblokovala americká hokejka a kotouč končí ve středním pásmu.
16:51'
Dvě sekundy před koncem oslabení bude mít přesilovku i Finsko! Michael Gildon odchází za nedovolené bránění.
16:25'
Gólman Finska si teď ale málem dal vlastní gól! Po těžké střele jednoho z američánu se puk odrazil od Taponena vysoko do vzduchu a dopadl k levé tyči, kde začal poskakovat. Pak se ale dostal mimo.
16:12'
Další střelu pak odráží do ochranné sítě.
15:49'
Jacka Hughse zastavuje gólman a Finsko se osvobozuje.
14:53'
První početní výhoda utkání! Ve svém levém rohu Juuso Pärssinen vztáhl hokejku na hruď jednoho z Američanů a jde si sednout za sekání!
13:43'
Po dalším čase před svou brankou vyvezl Veeti Miettinen puk do středního pásma, pak ho ale jen nahodil do rohu a šel střídat.
12:23'
Teď se málem role obrátily! Jack Hughes ulovil puk, který na své modré finové ztratili, nejdřív se na kruhu napřáhl ke střelbě, pak si ale najel na střed branky a chtěl přihrát Trevoru Zegrasovi, kterého čekala prázdná klec! Asistent u druhé branky se ale k puku už nedostal, respektive se k němu nedostal puk, protože se ztečoval o finskou nohu.
11:06'
Ale teď už se Spojené státy prosazují! Trevor Zegras vyjel zpoza finské branky a u pravé tyče našel JACKA HUGHSE, který neměl žádný problém! Asistence: Trevor Zegras
10:55'
Američané měli obrovskou šanci na druhou branku, ale Alexander Turcotte pihrávku při přečíslení minul!
09:54'
Kasper Simontaival zvláštním způsobem dostal puk ke Knightovo pravé tyči. Puk ale neměl prakticky vůbec pod kontrolou a gólman neměl se zakrytím kotouče sebemenší problém.
08:44'
Sean Farrell zkusil před finskou brankou prudkou přihrávku mezi kruhy na Beechera. Minul ho.
08:25'
Jenže Finové se uvolnili a Knighta prozkoušel Leevi Aaltonen. Bez úspěchu.
08:05'
Američané jsou po gólu stále při chuti a jsou dominantnějším týmem.
06:25'
Američané otevírají skóre utkání! Alex Vlasic poslal z obranné třetiny přesnou přihrávku na úočnou modrou, kde stál MATTHEW BENIERS. Ten se procpal mezi dvěma beky, kteří mu dali až žalostně moc prostoru,
a poslal Taponenovi puk nad vyrážečku! Gólman byl tak překvapen, že jen otočil hlavu za pukem! Asistence: Alex Vlasic a Drew Helleson.
05:52'
Judd Caulfield a potom John Beecher předvedli dobré pokusy, Taponen ale vše odrazil.
05:05'
USA na chvíli ostřelovalo Taponena, ale nyní musí jít bránit svého gólmana.
04:22'
Jack Hughes to zkusil ve velké rychlosti z ostrého úhlu. Taponen sice puk nezískal, ale finové ho nakonec mají pod kontrolou.
04:07'
Intonenova rána taky nedělá Knightovi žádný problém.
03:48'
A Matthew Boldy teď zkusil překonat Taponena střelou mezi betony. Gólman si ale prostor pod sebou pohlídal a puk skončil pod jeho tělem.
03:33'
Iivari Räsänen pálí jen do zadního mantinelu.
03:08'
Američané zavezli puk k finské kleci, ale hned o něj přicházejí.
02:30'
Ville Heinola také nevyzrál na Knightovo betony. Gólman vyráží k levému mantinelu.
02:03'
Aatu Räty se dostal k utíkajícímu puku a najel si s ním až do brankoviště Knighta. Jeho bekhendový pokus ale nakonec jde mimo branku.
01:09'
Finové se dostali před Knighta. Střelu jednoho z hráčů ale zastavil Knight betony.
00:30'
Drew Helleson vypálil na branku Taponena. Puk ho trefil do předloktí a gólman i přes veškerou snahu puk neudržel a musel mu pomoct spoluhráč.
00:01'
První buly po zápolení na puntíku vyhráli Finové, ale hned je zastavil icing.
00:01'
V hale se ještě nezačalo a asi to ještě chvíli potrvá. Televize teprve začala s předzápasovým programem.
Ještě jednou hezký den u MS hráčů do 18 let. Ze Švédska jsme dostali soupisky, tak se na ně pojďme podívat!

USA: Knight (Rowe) – Helleson, Vlasic, Thrun, York, Fensore, Warren – Brink, Turcotte, Boldy – Caufield, J. Hughes, Zegras – Caulfield, Beecher, Farrell – Gildon, Moynihan, Lindmark – Beniers.

Finsko: Taponen (Piiroinen) – Heinola, Kokkonen, Loponen, Hatakka, Niemela, Räsänen – Saarela, Lundell, Puistola – Tieksola, Pärssinen, Aaltonen – Aku Räty, Aatu Räty, Petman – Hirvonen, Simontaival, Intonen – Miettinen.

Rozhodčí: Campbell, Schrader – Lundgren, Wyonzek.
Finsko
Zatímco přítomnost USA je nediskutovatelná, účast Suomi je při nejmenším pozoruhodná. Finové totiž vyhráli pouze poslední zápas, zatímco předchozí setkání s Kanadou, Běloruskem a Českou výpravou prohráli (3:5, 3:4, 2:4). V posledním zápase ale narazili na Švýcarsko. To země fjordů rozstřílela brutálním výsledkem 12:0 a to je vystřelilo do play-off.
USA

Američané až s neuvěřitelnou lehkostí prošli základní částí a vyhráli, co se dalo. Nejprve porazili Švédy 6:1, pak rozstříleli Slovensko 12:5. S Ruskem přišla jejich nejtěsnější výhra (6:3) a naposled porazili Lotyše 7:1.
Hezké čtvrteční odpoledne u hokeje! Mistrovství světa hráčů do 18 let se nám překlopilo do vyřazovací fáze a my spolu budeme sledovat konkrétně čtvrtfinálový zápas mezi Spojenými státy a Finskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.