MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Rusko - 21. dubna 2018   12:30

Česko
Česko
17:11' Lauko (Kvasnica, Pekař) • 58:10' Střondala (Gajarský, Jeník)
2:3
(1:0, 0:1, 1:2)
Rusko
Rusko
35:26' Morozov  (Žuravljov, Žabrejev) • 49:20' Podkolzin  (Michajlov, Spiridonov) • 52:22' Dorofejev  (Zamula, Žiljakov)
Česko
Dostál (Dvořák) – Zábranský, Dajčar, Klejna, Malík, Doktor, Adámek, Haš – Pekař, Blümel, Lauko – Gajarský, Kvasnica, Jeník – Teplý, Střondala, Plášek ml. – Pytlík, Kropáček, Čajka – Sklenář.
Alarie (CAN), Hoppe (GER) – Chaput (CAN), Pardatscher (ITA)
Traktor aréna
7498 diváků
Rusko
Miftachov (Isajev) – Galeňuk, Žuravljov, Malyšev, Misjul, Romanov, Ochoťuk, Zamula, Žiljakov – Morozov, Marčenko, Ischakov – Sorkin, Rotenberg, Zavgorodnij – Dorofejev, Žabrejev, Spiridonov – Michajlov, Podkolzin.

To je ode mne vše, já se s vámi loučím a u dalších online přenosů nashledanou.
Nejlepší hráči utkání: Rusko – Alexander Žabrejev, Česko – Jan Jeník.
Bohužel, ani přes mohutný finiš se Čechům nepodařilo vyrovnat. V posledních minutách to ještě zkusili v šesti, Rusové se strachovali o výhru, ale další pokus už Miftachov za svá záda nepropustil.
59:10'
Češi znovu bez brankáře, Zábranský pálil těsně vedle!
58:10'
Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Morozov – 2 min., hrubost).
58:10'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se radují ze snížení! Po několika střelách se po přihrávce dostal k pokusu i VOJTĚCH STŘONDALA a přesně zavěsil. Gól si sudí ještě ověřovali u videorozhodčího. Asistence: Adam Gajarský, Jan Jeník.
57:07'
Čechům se nedaří usadit v pásmu, Rusové už dvakrát vyhodili a nyní stihnou i vystřídat.
Češi zahájí přesilovou hru v šesti, Lukáš Dostál zůstává na střídačce!
David Bruk bere pro své svěřence oddechový čas.
56:33'
Jedna z posledních šancí pro český tým. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Zamula (RUS).
55:38'
Traktor arénou probíhá mexická vlna, domácí fanoušci vytvářejí po celý zápas fantastickou kulisu.
55:24'
Čechům se krátí čas. Do konce utkání zbývají čtyři a půl minuty a celek Davida Bruka musí dotáhnout dvoubrankovou ztrátu.
54:35'
Národnímu týmu se početní výhoda nedaří, k pořádné střele se dostal až teď Střondala.
53:35'
Malíkovi utekl kotouč a Rusové vyhodili. Češi musí začít znovu.
53:15'
Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Morozov – 2 min., vysoká hůl).
53:08'
Češi nyní promarnili dvě solidní šance, ale budou hrát alespoň přesilovku.
52:22'
Rusko právě vstřelilo branku!
Fanoušci v Čeljabinsku jsou jako u vytržení, Rusko přidává třetí branku. Mezi kruhy si nabruslil PAVEL DOROFEJEV a rychlou střelou pod víko přidal třetí branku svého týmu. Nutno podotknout, že brankář Dostál nic neviděl. Asistence: Zamula, Žilijakov.
50:52'
Před brankou zůstal úplně volný Blümel, jenže nedokázal skákavý kotouč zkrotit a ruská obrana se k němu stačila vrátit.
50:16'
Vhazovat se bude ve středním pásmu, sudí přerušil hru kvůli přihrávce rukou.
Dnešní utkání sleduje 7498 diváků.
49:20'
Velký tlak Rusů končí vedoucí brankou. Michajlov za brankou našel úplně volného VASILIHO PODKOLZINA, který tvrdou ranou pod břevno nedal Dostálovi šanci zasáhnout. Asistence: Michajlov, Spiridonov.
47:57'
Tečovanou střelu Dostál ramenem vyrazil, v posledních minutách má sborná jasně navrch.
46:53'
Až teď se podařilo svěřencům Davida Bruka vyhodit a následně puk skončil mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.
46:31'
Rychlou střelou švihem od Morozova Dostál vyrazil, ale Rusko je stále v pásmu.
46:02'
Čechům se nepodařilo vyhodit, puk zůstal na modré čáře a Rusko začíná mít velký tlak.
44:51'
Přísné vyloučení pro český tým. Libor Zábranský (CZE) vystřelil bekhendem vedle, zároveň ale spadl na brankáře a dostal dvě minuty.
43:51'
Další tvrdou ránu vyslal Morozov, ale tentokrát se útočník s jedním startem v KHL netrefil.
42:01'
Obětavě se nyní proti střele vrhl Vojtěch Střondala a své tělo vložil do dráhy letu, Dostál tak zasahovat nemusel.
40:17'
První střelecký pokus ve třetí třetině si připsalo Rusku, střelu Marčenka srazil do ochranné sítě jeden z českých obránců.
40:01'
Pomalu nám na led přicházejí obě mužstva, brzy nás čeká rozuzlení celého utkání.
I ve druhé periodě jsme sledovali vyrovnanou bitvu, ovšem s tím rozdílem, že se Rusům podařilo vyrovnat. V přesilové hře se trefil Morozov a do kabin se tak šlo za stavu 1:1. Další třetina začne v 14:06.
40:00'
39:10'
Padesát vteřin před koncem druhé periody vytasil Dostál další rychlý zákrok lapačkou a vhazovat se bude v pásmu Čechů.
38:17'
Až nyní musel Miftachov zasahovat. Se střelou Kvasnici si poradil a přerušil hru.
37:16'
Čechům se zatím přesilovka hrubě nedaří. Nevypracovali si ani jeden střelecký pokus a soupeři už se podařilo dvakrát vyhodit.
36:30'
Češi si mohou vzít vedení zpět. Ochoťuk (RUS) dostává dvě minuty za podražení.
35:26'
Traktor aréna je na nohou, Rusové vyrovnávají! Do ideální pozice dostal puk IVAN MOROZOV. Na nic nečekal a střelou bez přípravy prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Žuravljov, Žabrejev.
34:40'
Vyloučení v týmu Česko (Adam Gajarský – 2 min., hákování).
34:40'
Rusové zatlačili na soupeře, ale Vojtěch Doktor obětavým zákrokem zabránil velké šanci. Tím skončila signalizovaná výhoda, sborná si zahraje přesilovou hru.
33:49'
Před odkrytou branku dostával přihrávku volný Žabrejev, ale naštěstí pro Čechy na puk nedosáhl! Následuje komerční přestávka.
32:36'
Po rychlé kličce střílel Spiridonov, ovšem zamířil těsně vedle pravé tyče.
31:38'
I nadále drží Lukáš Dostál čistý štít. Nyní si poradil se střelou Morozova i s následnou dorážkou. Trest Vojtěcha Doktora se blíží ke konci.
30:49'
Dvě rány Rusů skončily mimo, následně se českému celku podařilo vyhodit.
30:01'
V polovině zápasu dostává sborná možnost vyrovnat. Vojtěch Doktor (CZE) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
28:08'
Rusové v plném počtu. První střelu v zápase si připsal sedmý bek Haš, jenže trefil jen padajícího obránce.
27:24'
I další souboj Zábranský – Miftachov vyhrál maskovaný muž. Vhazovat se bude před ním a Čechům už zbývá necelá polovina přesilovky.
26:15'
Na teč nyní posílal kapitán Zábranský kotouč na Miftachova, ale nikdo ze spoluhráčů nevložil do jeho pokusu hůl.
26:08'
Vysvobození pro český celek. Michajlov (RUS) se nešikovně ohnal a trefil Zábranského hokejkou do hlavy. Oprávněně dostává dvě minuty za vysokou hůl.
25:14'
Na dobré dvě minuty sevřela sborné český celek do vlastního pásma, ale vyrovnávací branka nepřišla. Následně raději Dostál přerušil hru, aby svým spoluhráčům dopřál vystřídat.
23:38'
Oba týmy v plném počtu. V krátkém oslabení dokázal domácí celek turnaje zahrozit, obránce Žuravljov nahazoval kotouč na ležícího Dostála, ale ten si puk do vlastní branky nesrazil.
22:31'
Šance Rusů. Po srážce dvou Čechů dostal nabito Žiljakov, ale střela mu vůbec nesedla a Dostál si připsal další úspěšný zákrok.
21:47'
Podkolzin vystřelil přes obránce, ale Dostál jeho pokus bez problémů schoval do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.
21:38'
Vylučuje se i na druhé straně. Marčenko dostává dvě minuty za hákování.
21:22'
Zbytečné vyloučení Čechů. Adámek (CZE) byl po odpískání až moc důrazný před vlastním brankářem a od sudích vyfasoval dvě minuty za hrubost.
21:14'
U české střídačky byl tvrdě dohrán Jan Jeník a nezvedá se z ledu. Sudí přerušuje hru.
20:01'
Na buly uspěli Češi a kapitán Zábranský posílá kotouč do útočného pásma.
20:01'
Máme za sebou úvodní třetinu, ve které jsme mohli vidět naprosto odlišný výkon Čechů oproti prvnímu zápasu. Národní celek hraje aktivně, dohrává souboje a Rusům je vyrovnaným soupeřem. Odměna pro svěřence Davida Bruka přišla v přesilové hře, při které otevřel skóre Jakub Lauko. Další třetina začne v 13:14.
20:00'
19:32'
Dvacet osm vteřin před koncem třetiny budou mít možnost Rusové srovnat. Po icingu Čechů se hra stěhuje před Dostála.
18:46'
Útočník Vojtěch Střondala nevěděl co s pukem, tak rychle vypálil a Miftachov bez problémů vyrazil puk do rohu.
17:11'
Češi jdou do vedení! Před brankou se zjevil úplně osamocený JAKUB LAUKO. První střelu ještě Miftachov pokryl, ovšem na dorážku bekhendem už nedosáhl. Asistence: Michal Kvasnica, Matěj Pekař.
16:53'
Aktivní hra Čechů se znovu vyplácí. Rusové se uchylují k faulům, nyní se hákováním provinil Michajlov (RUS).
16:30'
Icing Rusů, hra se stěhuje před Miftachova.
15:32'
První česká formace na chvíli zavřela soupeře do obranného pásma, ale k žádné větší šanci se národní tým nedostal.
13:30'
I na druhé straně byl úspěšný Dostál. Na schovanou střelu od modré byl rychle v rozkleku a vyrazil ji před sebe.
12:44'
Klejna šikovným pasem našel Kropáčka, který na nic neváhal a vystřelil. Brankář Rusů ukryl pokus do lapačky.
12:18'
Ruský celek hraje v plném počtu.
11:22'
Po křížném pasu Lauka střílel z první Vojtěch Střondala, ale Miftachov dokázal pokus vyrazit pravým betonem.
10:37'
Další zákrok Miftachova, nyní úspěšně zasáhl proti Zábranskému.
10:30'
Z dobré pozice střílel Jan Jeník, ale ruský brankář jeho střelu viděl a slovil ji do lapačky.
10:18'
Šance pro Čechy otevřít skóre utkání. Žabrejev (RUS) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
09:08'
Po vypršení Jeníkova trestu se podařilo Laukovi ujet ruské obraně. Při zakončení už byl ale tísněn obránci, takže zakončil pouze bekhendem do betonu Miftachova.
08:18'
Rusové přitlačili Čechy před vlastní branku a Dostál se má co ohánět, aby neinkasoval.
07:42'
Českému výběru se podařilo vyhodit a nasbírat cenné vteřinky.
06:54'
Hrdina prvního zápasu proti Francie Kirill Marčenko dostal nabito na svou oblíbenou pozici, ovšem golfákem minul branku Dostála.
06:47'
Máme tu první trest v zápase. Jan Jeník (CZE) dostává dvě minuty za sekání.
05:37'
Nepřesná rozehrávka sborné a čárový sudí píská první zakázané uvolnění v zápase.
04:53'
Ruští fanoušci se dostávají do varu a zaplněná aréna skanduje "Russia, Russia".
03:38'
Možnost i na druhé straně! Na Miftachova postupovali Pekař s Laukem. První jmenovaný vystřelil do betonu, jenže Lauko nedokázal pohotově zakončit a skončil s pukem za brankou.
03:16'
První šance utkání! Michajlov se obratně zbavil dvou hráčů a vyslal rychlou střelu na branku. Dostál byl pozorný a zasáhl vyrážečkou.
02:08'
Ke střeleckému pokusu se odhodlal Karel Plášek, ale obrana Rusů dobře zapracovala a odrazila kotouč do zadního mantinelu.
01:21'
A právě Gajarský se dral do první šance zápasu, jenže zaškobrtl o soupeře a spadl na led. Sudí nevylučuje a hra pokračuje dál.
00:43'
Na ledě máme druhé formace, puk je za brankou Rusů, kde o něho bojuje Gajarský.
00:01'
Úvodní vhazování urvali Rusové a zakládají první útočnou akci.
00:01'
Češi již jsou na ledě, Rusové mají slavnostní nástup.
Start utkání se blíží, Traktor aréna se pomalu zaplňuje.
V Čeljabinsku se dá očekávat stejně jako při prvním zápase Rusů bouřlivá atmosféra. Domácí očekávají plnou arénu, která požene své oblíbence za druhým triumfem v turnaji.
Oba dnešní soupeři mají za sebou rozbruslení. Trenér českého výběru udělal po nepovedeném duelu proti Slovensku pár změn v sestavě. Na soupisku byli připsáni obránce Haš a útočník Pytlík, kteří začnou ve čtvrté formaci. V brance znovu dostal důvěru Lukáš Dostál. Rusové udělali v sestavě pouze jednu změnu, když do utkání nezasáhne útočník Kizimov.

Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský, Dajčar, Klejna, Malík, Doktor, Adámek, Haš – Pekař, Blümel, Lauko – Gajarský, Kvasnica, Jeník – Teplý, Střondala, Plášek ml. – Pytlík, Kropáček, Sklenář – Čajka.

Rusko: Miftachov (D. Isajev) – Galeňuk, Žuravljov, Malyšev, Misjul, Romanov, Ochoťuk, Zamula, Žiljakov – Morozov, Marčenko, Ischakov – Sorkin, Rotenberg, Zavgorodnij – Dorofejev, Žabrejev, Spiridonov – Michajlov, Podkolzin.
Česko

Naopak Čechům se úvod do turnaje nepovedl. Svěřenci trenéra Bruka podlehli bratrům ze Slovenska 2:5, když prohrávali už po první třetině o tři branky. Navíc už od páté minuty se museli obejít bez obránce Malíka, který dostal trest do konce utkání. O jediné dvě branky se postarali Jakub Lauko a Karel Plášek mladší. Čechy čeká proti Rusům mimořádně složité utkání, protože domácí výběr v prvním zápase jasně naznačil, že na letošním mistrovství bude pomýšlet na nejvyšší příčky.

Nominace:

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Daniel Dvořák (Mountfield HK), Kristián Kolář (Plzeň).

Obránci:
Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL), Jakub Adámek (Třinec), František Klejna (Karlovy Vary), Zack Malík (Sudbury, OHL), Vojtěch Doktor (Č. Budějovice).

Útočníci:
Jakub Lauko (Chomutov), Michal Kvasnica (Třinec), Karel Plášek, Adam Gajarský, Vojtěch Střondala (všichni Kometa Brno), Jan Jeník, Michal Teplý (oba Liberec), Vojtěch Kropáček (Sparta Praha), Dominik Sklenář (Mountfield HK), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko), Matěj Pekař (Muskegon, USHL), Matěj Blümel (Waterloo, USHL).

Rusko

Ruští hokejisté vstoupili do domácího turnaje úspěšně. V prvním zápase si hravě poradili s papírově slabší Francií, kterou přehrávali po celé utkání. Zemi galského kohouta nasázeli hned sedm branek a domácí fanoušky dostali do varu. Skvěle zahrála především třetí formace sborné, ve které řádil Marchenko, jenž byl posléze vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Rusové mají pro základní skupinu jasný cíl postoupit z první příčky a Češi tak proti nim budou mít těžkou práci.

Nominace

Brankáři:
Daniil Isaev (Lokomotiv), Mikhail Isaev (Ladya), Amir Miftakhov (Irbis Kazan).

Obránci
Anton Malyshev (Loko Yaroslavl), Anton Misyul (Loko Yaroslavl), Danil Zhuravlyov (Irbis Kazan), Artemiy Knyazev (Irbis Kazan), Danila Galenyuk (SKA-Neva Saint Petersburg), Nikita Okhotyuk (Ottawa-67), Alexander Romanov (Krasnaya Armiya), Bogdan Zhilyakov (Dynamo Saint Petersburg), Nikita Zorkin (Mamonty Yugry Khanty-Mansiysk), Yegor Zamula (Calgary Hitmen).

Útočníci
Ruslan Ishakov (Krasnaya Armiya), Nikita Rtischev (Krasnaya Armiya) Maxim Sorkin (Krasnaya Armiya), Nikita Rozhkov (Stalnie Lisy Magnitogorsk), Pavel Dorofeev (Stalnie Lisy Magnitogorsk), Yegor Spiridonov (Stalnie Lisy Magnitogorsk), Kirill Marchenko (Mamonty Yugry Khanty-Mansiysk),Ivan Morozov (Mamonty Yugry Khanty-Mansiysk) , Alexander Zhabreev (Dynamo Saint Petersburg) , Roman Rotenberg (Dynamo Saint Petersburg), Vladislav Mikhaylov (Dynamo Moscow), Oleg Zaitsev (Dynamo Moscow), Dmitry Zavgorodniy (Rimouski Oceanic), Semyon Kizimov (Ladya), Vasily Podkolzin (Vityaz Podolsk).
Dobrý den, zdravím vás z Traktor arény v Čeljabinsku. Od 12:30 SEČ nás čeká zajímavé utkání mezi domácími Rusy a českým celkem do osmnácti let. Ještě před začátkem si pojďme podívat, jaké týmy trenéři nominovali a jak se oběma soupeřům podařil vstup do turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.