MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Česko - 20. dubna 2018   16:30

Slovensko
Slovensko
04:20' Mrázik  • 06:33' Mrázik (Dlugoš, Turan) • 13:03' Džugan (Čajkovič, Čederle) • 14:12' Čajkovič (Bučko) • 32:30' Okuliar (Čajkovič)
5:2
(4:1, 1:1, 0:0)
Česko
Česko
08:34' Lauko  (Klejna) • 31:51' Plášek ml.  (Zábranský, Střondala)
Slovensko
Anderson (USA), Holm (SWE) – Kovacs (BLR), Nordlander (SWE)
3580 diváků
Česko
Dostál (15. Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica (A) – Jeník, Plášek ml., Střondala – Gajarský, Lauko (A), Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý.

To je ode mě z Traktor arény vše, přeji příjemný zbytek večera.
Třetí třetina nakonec branku nenabídla, což zcela jistě vyhovuje více slovenským fanouškům. Jejich reprezentace totiž udržela třígólové vedení a poráží favorizované Čechy 5:2. Nejlepším hráče Čechů byl vyhlášen Tomáš Dajčar a na slovenské straně je nejlepším hráčem bez debat vyhlášen gólman Samuel Vyletelka. Český národní tým nebyl horší, ale hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v brankovišti.
60:00'
59:47'
Puk opět letí ke Dvořákovi, tohle už Češi nezvládnou.
59:26'
Pekař rozehrává za vlastní brankou.
58:57'
Čajkovič střílel z mezikruží, trefil jen bránícího hráče.
58:29'
Zekucia drží kotouč za vlastní klecí, Češi se ne a ne dostat do závěrečného tlaku.
57:59'
Teplý se prokličkoval ke střele z mezikruží, minul pravou tyč.
57:28'
Doktor na modré čáře místo střely volil přihrávku za branku, kde se k puku dostali domácí.
56:58'
Puk opět letí do středního pásma, tohle Slovákům vyhovuje, Češi jsou naopak nervózní.
56:09'
Okuliar zblokoval nahrávku před bránu, kde stál samotný Pekař, jenže Slováci jsou velmi obětaví.
55:33'
Dvořák špatně rozehrál a Slováci kombinují v útočném pásmu, aby nasbírali co nejvíce vteřin daleko od vlastní klece.
55:13'
Zůbek vyhazuje puk až k Dvořákovi, Slováci byli dlouho zamčeni v obranné třetině a přerušení jim přijde vhod.
54:35'
Střondala pálil z mezikruží po Pláškově přihrávce zpoza branky, jenže nastřelil prvního bránícího hráče.
54:04'
Zůbek se drze protáhl do české třetiny, ale jeho střela z pravé strany neměla gólové parametry.
53:36'
Puk zmizel u hrazení v pásmu Čechů, kde o něj bojuje několik hráčů z obou stran.
53:07'
Český národní tým opět hraje v plném počtu.
52:40'
Ilenčík střílel od modré čáry, jeho pokus těsně minul pravou tyč a zaduněl o zadní mantinel.
52:10'
Okuliar nahrával před branku od pravého mantinelu, ale jeho pas jen proskákal k protějšímu hrazení.
51:57'
Klejna se uvolnil mezi kruhy, jenže jeho dobrý pokus zblokovali obránci a Vyletelka nemusel zasahovat.
51:07'
Rozhodčí vylučují po střetu u slovenské branky po jednom hráči na obou stranách. Z Čechů míří na trestnou lavici Jakub Lauko (CZE) a ze Slováků Nicolas Ferenyi (SVK). Český hráč však dostává o dvě minuty víc, takže Slovensko bude hrát v přesilovce.
50:45'
Slovensko se ubránilo i další české přesilovce a hraje v plném počtu.
50:35'
Okuliar si obětavě lehl do tvrdé Zábranského střely od modré čáry a puk se mu zasekl v kalhotách.
50:11'
A Češi jsou vytlačeni do středního pásma, Slováci se dobře brání.
49:36'
Češi to teď sehráli výtečně, jenže Gajarský nedokázal prostrčit puk na spoluhráče stojícího před odkrytou klecí.
49:06'
Nepřehlednou situaci na brankovišti Vyletelka vyřešil, i když asi ani teď neví, jak se mu to povedlo.
48:45'
Je tu další přesilovka pro český tým. Jan Sarvaš (SVK) si půjde sednout na dvě minuty za vysokou hůl.
48:24'
Kvasnicova ztečovaná rána nakonec proskákala těsně vedle pravé tyče.
47:58'
Džugan nakonec mířil jen doprostřed brány, takže český gólman neměl problém zasáhnout.
47:49'
Plášek si nezpracoval skákavou přihrávku na červenou čáru a Dvořák se musí mít na pozoru.
46:50'
Sklenář a Kropáček ujeli do přečíslení, přičemž první jmenovaný posunul puk druhému před odkrytou branku, jenže sparťanský útočník nastřelil pouze beton přesouvajícího se brankáře.
46:26'
Kováčik se ihned z trestné lavice vydal napadat českou rozehrávku a po jeho střele se bude vhazovat před Dvořákem.
46:19'
Slovensko se ubránilo a je opět kompletní.
45:59'
Sarvaš vyhazuje puk přes všechny čáry, Češi musejí začít útočit od vlastního gólmana.
45:38'
Další výborný zákrok slovenského gólmana, který teď drží svůj tým.
Dnešní utkání sleduje 3580 diváků.
45:12'
K dorážce se po odražené Zábranského střele dostal Plášek, ale Vyletelka se proti jeho zakončení stihl přesunout a zasáhl.
44:35'
Vyletelka si dnes postavil branku opravdu dobře. Gajarský napálil z blízkosti břevno!
44:19'
A český národní tým si zahraje přesilovku! Kristian Kováčik (SVK) dostává dvě minuty za krosček.
43:48'
Nepřesná rozehrávka českého týmu znamená zakázané uvolnění a vhazování před Dvořákem.
43:16'
Pekařova nabídka od pravého hrazení jen proskákala kolem hokejek brankovištěm a zaduněla o protější mantinel.
42:41'
Teplý se kličkou na střed uvolnil mezi kruhy, jenže jeho přízemní střela skončila jen na Vyletelkově betonu.
42:05'
Jeník si najel k levé tyči a pohotově vystřelil, jenže mířil až příliš přesně a trefil tyč!
41:42'
Jeník se prokličkoval mezi kruhy, odkud ale v tísni nedokázal vystřelit.
41:12'
Jeníkova střela od levého hrazení zamířila hodně vedle vzdálenější tyčky.
40:59'
Adámkova tvrdá rána od modré trefila jen prvního bránícího hráče a ztečovaný puk lapil Vyletelka.
40:34'
Nahození ze středního pásma raději brankář Dvořák ukryl v lapačce, protože na něj dotírali soupeři.
40:06'
Češi hrají opět v pěti. Slováci se nedostali do útočné třetiny.
40:01'
Druhé dějství zvládli čeští hokejisté výsledkově lépe než první, avšak stále to na Slováky nestačí. Na výsledku se nejvíce podepisují přesilové hry, ve kterých se Čechům vůbec nedaří, i když v jedné z nich paradoxně skórovali. Krátce po polovině utkání tečoval Zábranského nahození do branky Karel Plášek. Ihned vzápětí však odpověděl slovenský snajpr Oliver Okuliar, a tak Slováci i po čtyřiceti minutách vedou nad Českem o tři branky.

Další třetina začne přibližně v 18:21.
40:00'
39:57'
Slovensko neudrželo útočnou třetinu, a tak se perioda dohraje v klidu.
39:35'
Kvasnica vzal přečíslení v oslabení na sebe, ale jeho přízemní střela na vzdálenější tyč trefila jen levý Vyletelkův beton.
39:10'
Český národní tým hraje ve čtyřech, to nejhorší má za sebou.
38:42'
Turanova rána z pravého kruhu těsně minula branku.
38:36'
Džugan se otočil s pukem u pravé tyčky, ale Dvořáka následnou střelou nepřekonal.
38:06'
A pozor! Petr Čajka (CZE) vyhodil puk mimo hřiště, dostává dvě minuty za zdržování hry a Česko bude hrát ve třech!
37:45'
Gajarský dokázal vyhodit puk do středního pásma, Slováci musejí začít od vlastní branky.
37:10'
Matěj Pekař (CZE) si půjde odsedět menší trest za vražení na hrazení a Češi budou opět hrát ve čtyřech.
36:37'
Pekařova přihrávka od levého hrazení nikoho ze spoluhráčů před brankou nenašla.
36:06'
Češi si nedali pozor při přechodu útočné modré čáry a píská se postavení mimo hru.
35:59'
Čederle pálil z vrcholu pravého kruhu po dobré práci Zůbka, ale Dvořák jeho ránu viděl a vyrazil betonem do rohu.
35:36'
Česko zvládlo oslabení velmi dobře, Čajka je zpět na ledě, Slováci se nedostali do zakončení.
34:50'
Češi se zmocnili kotouče a teď ho drží ve střední třetině, kde sbírají cenné vteřinky.
34:22'
Lauko ujel v oslabení, ale jeho tvrdá rána z levé strany trefila jen vyrážečku slovenského gólmana.
33:36'
Petr Čajka (CZE) si nedal v souboji pozor na správné držení hole a dostává menší trest za krosček.
32:30'
Slovensko právě vstřelilo branku!
A branka je nakonec uznána! Češi tedy opět prohrávají o tři branky, když střelu Čajkoviče dorazil za záda bezmocného Dvořáka OLIVER OKULIAR. Asistence: Maxim Čajkovič.
32:30'
Hra je přerušena, rozhodčí se radí o sporné situaci před českou brankou. Do té se sice puk dostal, ale první verdikt zněl, že branky nebylo dosaženo.
31:51'
Česko právě vstřelilo branku!
Přeci jen se Čechům povedlo přesilovku proměnit! Zábranský si sjel s pukem k pravému hrazení, odkud následně prudkou přihrávkou našel mezi kruhy přesně čepel hole KARLA PLÁŠKA, od které se puk dostal za Vyletelkova záda. Asistence: Libor Zábranský a Vojtěch Střondala.
31:25'
Gajarský střílel z levého kruhu, ale jeho pokus na branku přes obětavé obránce Slovenska neprošel.
30:50'
Lauko musel po nepřesné rozehrávce na modré čáře hasit hrozící samostatný nájezd.
30:16'
Češi pokračují v matných přesilovkových výkonech, Slováci se ihned po buly osvobodili.
30:03'
V pěti ale nebudou naši východní sousedé hrát dlouho. Matěj Ilenčík (SVK) totiž dostává dvouminutový trest za podražení.
29:44'
Slovensko je kompletní.
29:22'
Střondalovo nahození z obranné třetiny prošlo až k Vyletelkovi a Slováci se už ubrání.
28:52'
Jeník individuálně zavezl puk do útočné třetiny podél pravého hrazení, následná Pláškova střela z mezikruží byla však sražena mimo tři tyče.
28:32'
Češi se nedokáží na delší dobu udržet v útočné třetině, Slováci zvládají oslabení bez potíží.
27:59'
Kováčik a Okuliar ujeli v oslabení do přečíslení, ale druhý jmenovaný z mezikruží přestřelil.
27:44'
Oliver Turan (SVK) si v souboji před vlastní brankou pomohl faulem a půjde na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
26:45'
Čajka opět v akci! Tentokrát si hezky najel mezi kruhy na přihrávku, ale jeho tvrdá rána trefila jen pravou tyč!
26:14'
Čajka pálil z mezikruží, ale nastřelil jen betony slovenského gólmana.
25:50'
Teplý se dostal k odraženému kotouči, ale jeho zakončení z pravé strany nemělo potřebné parametry.
25:24'
Slováci jsou opět kompletní, Čechům se početní výhoda nepovedla.
24:59'
Češi se sice na chvilku usadili kolem branky Slovenska, ale následně na modré čáře ztratili puk a Džugan se řítil na Dvořáka úplně sám! Jeho bekhendový blafák nakonec zastavila levá tyč.
24:28'
První pokus se našim hráčům nepovedl, a tak to musí zkusit Jeník individuálně.
24:14'
Zábranský rozehrává útočnou akci za vlastní brankou.
23:51'
Češi jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.
23:24'
Oliver Turan (SVK) musel hasit nebezpečně vypadající protiútok Čechů a za svůj zákrok dostává dvě minuty za podražení.
23:08'
Kováčik zůstal po střetu u mantinelu ležet za Dvořákovou brankou. Rozhodčí přerušil hru, ale slovenský útočník nakonec s pomocí spoluhráčů dojel na střídačku. Snad bude v pořádku.
22:59'
Slováci výtečně kombinují v útočné třetině, česká čtveřice už je na ledě hodně dlouho a nemůže se dostat ke kotouči.
22:37'
Jeník si obětavě lehl do střely a srazil tvrdou ránu od modré do ochranné sítě.
22:28'
Dlouhá kombinace Slováků skončila lehkým nahozením z pravé strany. Dvořák si s ním bez potíží poradil.
21:51'
Petr Čajka (CZE) si půjde odsedět menší trest za hákování, Češi se musí opět bránit ve čtyřech.
21:12'
Čajkovič se zmocnil puku u levého mantinelu, dostal se na vrchol kruhu, ale jeho rána těsně minula bližší tyč.
20:29'
Pekař chtěl na útočné modré z první vyslat do úniku Kvasnicu, ale puk mu sjel z hole.
20:09'
Podobně jako v první třetině, i na začátku druhé si Češi nerozuměli při rozehrávce a píská se icing.
20:01'
Je za námi úvodní třetina duelu mezi Slovenskem a Českem. Naši východní sousedé vstoupili do utkání výrazně lépe, i když obraz hry výrazně ovlivnil pětiminutový trest Zacka Malíka a dlouhé české oslabení. V tom se totiž Slováci prosadili hned dvakrát. Češi se sice dokázali dostat na dostřel, jenže Slovensko během 69 sekund vyhnalo dvěma trefami z branky gólmana Dostála. Češi měli několik možností na snížení, avšak nepovedlo se a po dvaceti minutách tedy náš národní tým prohrává 1:4.

Další třetina začne přibližně v 17:25.
20:00'
19:43'
Pekař s Kvasnicou jeli do přečíslení dvou proti jednomu, jenže první jmenovaný se nezorientoval a v domnění, že nahrává spoluhráči, přenechal puk do tandemu Slovákům.
19:15'
Kvasnicova nahrávka před branku neprošla a naši borci musejí opět začít od vlastní brány.
18:46'
Střondala hledal mezi kruhy volného Pláška, jenže přihrávka nebyla přesná.
18:07'
Čajkovič pálil od levého mantinelu a Dvořák si připisuje první zákrok.
17:27'
Další závar před Vyletelkovou brankou, ale Češi nedokázali skvěle chytajícího gólmana Slovenska překonat.
17:18'
Čajka nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se s pukem až na vrchol pravého kruhu, odkud ale zamířil jen do lapačky připraveného brankáře.
16:43'
Slovensko je opět kompletní, Češi se nedokázali v přesilovce prosadit.
16:30'
Lauko byl hodně důrazný u levé tyčky slovenské svatyně, ale v tísni nakonec nedokázal zamířit přesně.
15:59'
Pekař se prokličkoval do zakončení z mezikruží, ale jeho střelu bekhendem Vyletelka vytěsnil ramenem mimo tři tyče.
15:44'
Čechům se zatím přesilovka moc nedaří, nedokáží se udržet v útočné třetině.
14:43'
Nicolas Ferenyi (SVK) hákoval v útočném pásmu a dostává menší trest.
14:12'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Dostál, přichází Daniel Dvořák.
14:12'
Další branka Slovenska a Češi střídají brankáře. Kováčik nahodil puk na bránu od pravého hrazení, Dostál neudržel puk ve výstroji a v následné skrumáži na brankovišti si puk nejrychleji našel MAXIM ČAJKOVIČ, který neměl problém doklepnout puk do sítě. Asistence: Martin Bučko.
13:30'
Češi hrají jako opaření a Slováci se opět usadili v útočné třetině.
13:03'
Vzápětí přichází trest na druhé straně! Čajkovič s ROBERTEM DŽUGANEM ujeli české obraně do přečíslení. V tom potom první jmenovaný poslal na hranici brankoviště přesný pas slovenskému kapitánovi, jenž z první usměrnil puk pod horní tyč. Asistence: Maxim Čajkovič a Sebastian Čederle.
12:59'
Střondala mířil do prázdné branky, ale Vyletelka vytáhl skvělý zákrok!
12:47'
12:23'
Zábranský nahodil puk od modré čáry, jenže trefil pouze prvního bránícího hráče.
11:48'
Češi kombinují v útočné třetině, jenže stejně jako v poslední početní výhodě jim chybí přesnější střelba.
11:06'
Slováci po krátké kombinaci našeho národního týmu vyhazují puk až k Dostálovi.
10:47'
Boris Česanec (SVK) si půjde sednout na dvě minuty na trestnou lavici za podražení a Češi mají možnost vyrovnat.
10:34'
Dajčarovo nahození od modré na Veletelku neprošlo.
10:10'
Slováci se ubránili, Džugan je zpět na ledě a domácí jsou kompletní.
09:50'
Češi hezky kombinují v pásmu Slováků, ale jejich snažení chybí přesnější zakončení.
09:09'
Český národní tým je kompletní.
08:40'
Vzápětí mohl Lauko srovnat, jenže další samostatný nájezd se mu nepovedlo zakončit tak přesně jako ten první.
08:34'
Češi přicházejí s odpovědí na úvodní slovenský nápor! Klejna vyhodil puk z obranné třetiny a jeho pas propadl obránci až na útočnou modrou čáru, kam si to namířil JAKUB LAUKO. Ten potom svůj samostatný nájezd proměnil tvrdou ranou k pravé tyčce. Asistence: František Klejna.
08:27'
Paulíny pálil z vrcholu levého kruhu, jeho střelu však Klejna ztečoval do ochranné sítě.
08:10'
Až teď přichází české vysvobození. Robert Džugan (SVK) si totiž počínal u hrazení v útočné třetině nedovoleně a dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
07:55'
Slováci se stále drží v útočném pásmu, Češi neví, kde jim hlava stojí.
06:33'
Druhá rána pro český tým! MICHAL MRÁZIK se po hezké kombinaci dostal ke střele z levého kruhu a jeho milimetrový pokus zapadl přesně ke vzdálenější tyči. Slováci jdou do trháku. Asistence: Marcel Dlugoš a Oliver Turan.
05:05'
V oslabení ujel do samostatného úniku Kropáček, zkusil bekhendový blafák, ale Vyletelka ho výtečně vychytal lapačkou!
04:20'
A Slováci přesilovou hru okamžitě využívají! MICHAL MRÁZIK napřáhl na modré čáře a tvrdě vypálil. Jeho puk prošel čistě hradbou těl a zaplul až za bezmocného brankáře Dostála. Češi tedy inkasují jako první a navíc budou dál hrát v oslabení. Bez asistence.
04:09'
Češi však vzápětí jdou vzápětí do oslabení. Zack Malík (CZE) dostává pět plus do konce utkání za vražení na hrazení.
04:00'
Velká šance Slováků! Nejprve pálil z levého kruhu Tkáč. Jeho střelu Dostál následně vyrazil před sebe, kde se dostal k dorážce Ferenyi, ale skvělý český gólman lapil puk do rukavice.
03:40'
Ilenčík dostal z levého kruhu nabito na modré čáře a jeho tvrdá rána z první dala Dostálovi zabrat.
03:14'
Pekař se tlačil k teči v prostoru mezi kruhy, jenže proti přesile našich východních sousedů neuspěl.
02:43'
Teplý se výborně vrátil dozadu a u pravého mantinelu zbavil slovenské útočníky puku.
02:12'
Zábranského nahození ze středního pásma Vyletelka raději ukryl před dotírajícími Čechy v lapačce.
01:49'
Česanec se zmocnil kotouče za vlastní brankou a uklidňuje hru, která je poslední dobou plná nepřesností.
01:11'
Jeník hezky tečoval mezi kruhy nahození od pravého hrazení, jenže Vyletelka měl připravený beton a puk vyrazil.
00:37'
Okuliar se přes českou obranu nedokázal propracovat ke střele z levé strany.
00:06'
Češi po vyhraném buly nepřesně rozehráli a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
00:01'
Hráči se staví na vhazování, úvodní duel českého národního týmu na MS za okamžik začne.
Na ledovou plochu už nastupují oba týmy. Češi v červené sadě dresů, Slováci budou hrát v bílé.

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan (C), Mrázik – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš (A), Zůbek, Čederle.

Česko: Dostál (Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica (A) – Jeník, Plášek ml., Střondala – Gajarský, Lauko (A), Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý.

Rozhodčí: Anderson (USA), Holm (SWE) – Kovacs (BLR), Nordlander (SWE).

Česko

Český národní tým má před sebou na rozdíl od svého soupeře turnajovou premiéru. Svěřenci trenéra Davida Bruka vstoupí do turnaje jedním z klíčových utkání, protože jsou podle papírových předpokladů mírnými favority. Podcenit Slovensko by se jim však mohlo krutě vymstít, jak napověděl duel našich východních sousedů s Finskem a také česká generálka na mistrovství. V té totiž Češi nečekaně podlehli Bělorusku 2:4 a dostali před turnajem pořádnou facku, která jim však může přijít vhod. Uvidíme, zda tomu tak bude a zda naši borci dokáží naplnit roli favoritů vítězstvím.

Nominace:

Brankáři: Lukáš Dostál (Kometa Brno), Daniel Dvořák (Mountfield HK), Kristián Kolář (Plzeň).

Obránci: Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL), Jakub Adámek (Třinec), František Klejna (Karlovy Vary), Zack Malík (Sudbury, OHL), Vojtěch Doktor (Č. Budějovice).

Útočníci: Jakub Lauko (Chomutov), Michal Kvasnica (Třinec), Karel Plášek, Adam Gajarský, Vojtěch Střondala (všichni Kometa Brno), Jan Jeník, Michal Teplý (oba Liberec), Vojtěch Kropáček (Sparta Praha), Dominik Sklenář (Mountfield HK), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko), Matěj Pekař (Muskegon, USHL), Matěj Blümel (Waterloo, USHL).

Slovensko

Naši východní sousedé už za sebou mají vstup do turnaje. Ve čtvrtek sehráli Slováci úvodní duel šampionátu se silným výběrem Finska a hráčům Suomi nakonec podlehli 2:5. Seveřané od začátku utkání potvrzovali roli favoritů a po polovině základní hrací doby vedli 2:0. Slovákům se však následně povedlo během šesti minut vyrovnat a zdramatizovat zápas. Finové se ovšem nenechali zaskočit a rychle si vzali vedení zpět. Vývoj duelu potom už výsledkově kontrolovali, ale přesto se dá říci, že naši "bratia" hráčům Suomi pořádně zatopili. Češi se tedy budou muset mít v zápase s nimi na pozoru.

Nominace:

Brankáři: Samuel Vyletelka (Trnava), Michal Vojvoda (Žilina).

Obránci: Marcel Dlugoš (Žilina), Matej Ilenčík (Púchov), Alexander Zekucia (Spišská Nová Ves), Martin Bučko (Martin), Adam Kobolka (Banská Bystrica), Martin Vitaloš (Bratislava), Oliver Turan (Innsbruck, AUT).

Útočníci: Ján Sarvaš (Březno), Martin Faško-Rudáš (Everett Silvertips, WHL), Oliver Okuliar (Trenčín), Peter Melcher (Iowa Wild AAA, T1EHL U16), Kristián Kováčik (Trenčín), Simeon Pjaták (Žilina), Oliver Minko (Martin), Sebastian Čederle (Skalica), Alex-František Kupka (Bratislava), Róbert Džugan (Levoča), Adam Paulíny (Martin), Ivan Hryzák (Žilina).
Zdravím všechny hokejové fanoušky z ruského Čeljabinsku, který se stal spolu s Magnitogorskem dějištěm historicky dvacátého světového šampionátu hráčů do osmnácti let. Ve městě jižně od Uralu se hrají všechna utkání skupiny B, v níž figuruje i český národní tým. A právě Češi se v pátek v 16:30 středoevropského času utkají v bratrském souboji s reprezentací Slovenska. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.