Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Rusko bylo dnes lepším týmem a zaslouženě tak zvítězilo 1:4! Ve třetí třetině jsme mohli vidět jednu branku na každé straně. Nejdříve se v 47. minutě trefil Pacenkin, ihned o minutu později však vrátil Rusům tříbrankové vedení Polunin. Rusové jsou tak po dnešní výhře stále v tabulce skupiny B na první příčce.

Střely (celkem): 18 – 32
59:05
Gončarov napřáhl ke střele z levého kruhu, Samsonov však tuto střelu dobře viděl a kotouč tak chytil do své lapačky.
59:00
Poslední minutka třetí třetiny.
57:44
Verbickij nyní podržel kotouč ve své lapačce po střele jednoho z Rusů.
57:05
Rykov napřáhl ke střele od modré čáry, střela mu však příliš nesedla a Verbickij tak s touto střelou neměl větší potíže.
55:18
Šarangovič se dostal ke střele z mezikruží, jeho střelecký pokus však skončil nad brankou.
54:22
Hra se nyní pohybuje převážně v obranném pásmu Běloruska.
53:09
Jeden z Bělorusů nyní pouze nahodil kotouč na Samsonova, a ten ho raději podržel ve své lapačce.
52:13
Kotouč opustil hrací plochu. Následuje komerční přestávka.
51:54
Zakázané uvolnění Bělorusů. Vhazovat se tak bude před Verbickijm.
50:46
Polunin se dostal ke kotouči v mezikruží, jeho následný střelecký pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.
50:13
Veremjev se dostal ke střele z pravého kruhu, Samsonov však s touto střelou neměl větší potíže.
49:11
Rusové nyní drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
48:30
Hra se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.
47:41
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové odpovídají další brankou! ALEXANDER POLUNIN získal kotouč ve středním pásmu, následně se s ním dostal po levé straně kluziště do útočného pásma, poté si s ním sjel do středu kluziště a ranou pod horní tyčku nedal Verbickijmu žádnou šanci. Asistence: Jegor Korškov, Nikita Žuldikov
46:12
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Bělorusko snižuje na rozdíl dvou branek! ALEXEJ PACENKIN vybojoval kotouč za brankou soupeře, následně se s ním obtočil kolem levé tyče a zasnul ho za záda Samsonova. Asistence: Alexej Busko
45:18
Bělorusové nyní drží kotouč na svých holích.
44:30
Černikov dostal skvělou přihrávku útočnou modrou čáru, následně však příliš uspěchal střelu na branku a Samsonov tak zatím drží čisté konto.
43:12
Bělorusko v plném počtu.
42:25
Šaripzjanov napřáhl ke střele od modré čáry, Verbickij však s tímto pokusem neměl větší potíže.
41:44
Kameněv napřáhl ke střele z pravého kruhu, jeho tvrdý projektil však dokázal Verbickij vyrazit mimo tři tyče.
41:13
Rusko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání vyfasoval Karaban.
41:01
Svěčnikov se dostal ke střele z mezikruží, jeho tvrdou střelu však dokázal Verbickij skvěle chytit.
40:35
Rusko v plném počtu.
40:05
Bělorusové ještě dohrávají svou přesilovku ze druhé třetiny.
40:01
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme branku neviděli a stav tak zůstává stále 0:3. Hra se nám trochu vyrovnala, stále je ale vidět převaha Ruského týmu. Třetí třetina tak bude ještě zajímavá.

Střely (celkem): 10 – 22
Další třetina začne přibližně v 16:41.
40:00
39:58
Provorov se dostal do obrovské šance v samém závěru třetiny, a to když se řítil sám proti Verbickijmu. Provorov se snažil poslat kotouč mezi betony Verbickijho, ten je však měl u sebe a kotouč tak dokázal vyrazit mimo tři tyče.
39:15
Bělorusům se však nedaří dostat s kotoučem do útočného pásma.
38:36
Bělorusko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Bojkov.
Střely (celkem): 10 – 21
38:00
Právě byly ohlášeny poslední dvě minuty druhé třetiny.
36:34
Svěčnikov dostal nabito do mezikruží, jeho následný střelecký pokus však skončil mimo tři tyče.
35:56
Rusové si nyní nerozuměli mezi sebou ve středním pásmu a kotouč tak získávají Bělorusové.
35:20
Šarangovič napřáhl ke střele od modré čáry, Samsonov však jeho střelu dobře viděl a v pohodě ji tak chytil do své lapačky.
34:36
Kaprizov se nyní dostal ke střele z pravého kruhu, jeho tvrdou ránu však Verbickij dobře viděl a v pohodě ji tak chytil.
34:30
Komerční přestávka.
32:33
Svěčnikov se nyní dostal ke střele z levého kruhu, Verbickij jeho pokus dokázal vyrazit pouze před sebe a Svěčnikov se tak dostal ještě k jedné střele, ale i tu dokázal Verbickij chytit.
31:40
30:19
Šarangovič se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho střelu však dokázal zablokovat jeden z obránců.
28:59
Ofsajd Rusů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
28:38
Bokun se nyní dostal do střelecké pozice z mezikruží, jeho následná střela však končí nad brankou.
28:04
Rusové si nyní nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a kotouč tak končí pouze ve středním pásmu.
27:11
Vorobej se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus se však ještě otřel o brusle jednoho z obránců a Samsonov měl tak velké problémy s tímto neposedným kotoučem. Nakonec ho však dokázal zpacifikovat.
26:26
Vasilčuk se dostal ke střele z levého kruhu, s jeho nepovedenou střelou však neměl Samsonov větší potíže. Následuje komerční přestávka.
25:51
Svěčnikov poslal před branku přihrávku od levého mantinelu, před brankou však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč tak končí pouze v lapačce brankáře Verbickijho.
25:19
Korškov se nyní dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až do útočného pásma, následně se s ním natlačil před Verbickijho, toho už však nedokázal překonat.
24:30
Kraskovskij se nyní dostal ke střele z mezikruží, jeho tvrdý pokus však končí vedle levé tyče.
23:58
Kotouč se nyní pohybuje z jedné strany kluziště na druhou.
23:14
22:03
Karaban to však všechno vzal na sebe a nakonec ani nevystřelil.
21:38
Rusové nyní ztratili kotouč v útočném pásmu a Bělorusové se tak dostávají do protiútoku.
20:27
Polunin se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho povedenou střelu však dokázal Verbickij vyrazit do rohu kluziště.
20:05
Rusové vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
20:01
První třetina je za námi. Rusko je zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vede 3:0. Na první branku jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už v 10. minutě trefil z přesilové hry Lazarev. Na 2:0 poté zvyšoval opět z přesilové hry v 16. minutě Polunin. Třetí branku Rusů vstřelil na samém konci první třetiny Kameněv a Rusko má tak velmi slibně nakročeno k dalším třem bodům. Každopádně nás čekají ještě dvě třetiny, tak se nechme překvapit co v nich ještě uvidíme.

Střely (celkem): 3 – 9
Další třetina začne přibližně v 15:55.
20:00
19:37
Filippovič se dostal ke střele z mezikruží, jeho povedenou střelu však dokázal Samsonov vyrazit do rohu kluziště.
18:20
Rusko vede už o tři branky! Provorov se dostal ke střele od modré čáry, jeho následnou střelu ještě dokázal před Verbickijm tečovat VLADISLAV KAMENĚV a kotouč tak skončil za zády Verbickijho, který nestihl na tuto teč zareagovat. Asistence: Ivan Provorov, Maxim Lazarev.
18:11
Rusové se nyní usadili s kotoučem v útočném pásmu.
17:27
Lauta se nyní dostal ke střele z levého kruhu, jeho pokus však skončil těsně vedle levé tyče.
16:40
15:41
Rusko využívá další přesilovku a vede už 2:0! Kraskovskij našel zpoza branky před brankou úplně volného ALEXANDRA POLUNINA, a ten už se následnou tvrdou střelou k pravé tyči nemýlil. Asistence: Pavel Kraskovskij, Jegor Korškov.
15:01
Polunin hledal přihrávkou zpoza branky před brankou někoho ze svých spoluhráčů, tam však nikdo z nich nebyl a kotouč tak končí až ve středním pásmu.
14:30
Rusko si ovšem zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Vorobej.
14:30
Svěčnikov se nyní skvěle prokličkoval s kotoučem středem kluziště až před Verbickijho, těsně před tím než se mu podařilo zakončit, tak ho podrazil jeden z obránců a jeho následný střelecký pokus mezi betony tak dokázal Verbickij vyrazit mimo tři tyče.
13:47
Zakázané uvolnění Rusů. Vhazovat se tak bude před Samsonovem.
13:33
12:54
Bělorusům se nyní nedaří udržet kotouč v útočném pásmu na delší dobu.
12:15
Belevič našel zpoza branky svou přihrávkou před brankou volného Tabolina, ten však následně kotouč vůbec netrefil.
11:33
Bělorusko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Kaprizov.
10:00
Rusko využívá přesilovku a dostává se do vedení 1:0! Kaprizov poslal přihrávku zpoza branky do pravého kruhu volnému Kameněvovi, ten následně poslal rychlou křižnou přihrávku na opačnou stranu do levého kruhu úplně volnému MAXIMU LAZAREVOVI, a ten už se střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Kirill Kaprizov, Vladislav Kameněv.
09:11
Provorov vyslal na branku střelu od modré čáry, Verbickij však jeho střelu dobře viděl a v pohodě ji tak vyrazil mimo tři tyče.
08:59
Rusko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Busko.
07:46
Polunin dostal nabito do mezikruží, jeho následná tvrdá střela však skončila mimo tři tyče.
06:56
Bělorusové si nyní nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a kotouč jim tak utekl do středního pásma.
06:15
05:36
Bělorusové se nyní usadili s kotoučem v útočném pásmu.
04:33
Žuldikov nyní hledal přihrávkou zpoza branky před brankou někoho ze svých spoluhráčů, kotouč se však nakonec dostal pouze do lapačky Verbickijho.
04:01
03:24
Obrovská šance Bělorusů! Gončarov našel přihrávkou z mezikruží v levém kruhu úplně volného Karabana, ten však následnou střelou trefil pouze tyč Samsonovi branky!
02:45
Bělorusové si nyní špatně přihráli v útočném pásmu a jeden z obránců tak kotouč poslal odrazem od mantinelu mezi diváky.
02:11
Bělorusové kombinují s kotoučem v útočném pásmu.
01:50
Bělorusko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení vyfasoval Svěčnikov.
01:26
Kameněv se nyní dostal ke střele z pravého kruhu, jeho střelu však dokázal srazit mimo tři tyče jeden z obránců.
00:39
Korškov vyslal na branku střelu od modré čáry, kotouč však končí daleko vedle pravé tyče.
00:05
Bělorusové vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Bělorusko dnes nastupuje v červených dresech, Rusové dnes oblékli bílé dresy.

Bělorusko: Verbickij (Osipkov) – Romanovič, Bokun, Falkovskij, Gončarov (C), Tabolin, Vorobej, Suško – Bujnickij (A), Veremjev, Bělevič – Filippovič, Černikov, Karaban (A) – Bobko, Vasilčuk, Malinovskij – Alexej Pacenkin, Šarangovič, Busko – Aljaxandr Pacenkin Trenér: Aljaxandr Beljavskij.

Rusko: Samsonov (Georgijev) – Rykov, Žuldikov, Bojkov, Provorov, Sergejev, Šaripzjanov, Mikulovič, Voronkov – Kraskovskij (A), Polunin, Korškov – Svěčnikov, Lazarev, Kameněv (C) – Světlakov (A), Kaprizov, Kuzmenko – Fazlejev, Lauta, Dergačjov. Trenér: Valerij Bragin.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Pešina (CZE) – Hribar (SLO), Jensen (DEN).
Rusko

Rusko se momentálně nachází v tabulce skupiny B na první příčce s pěti body. Po dvou odehraných zápasech mají na svém kontě 1 výhru a 1 výhru po samostatných nájezdech. V prvním zápase dokázali porazit Česko 1:2 po sn. a ve druhém zápase dokázali porazit domácí Finy 6:4.

Posledních 5 zápasů

Rusko – Finsko 6:4
Česko – Rusko 1:2sn
Rusko – Dánsko 5:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Rusko – Kanada QMJHL 4:6 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Kanada QMJHL – Rusko 2:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Bělorusko

Bělorusko se momentálně nachází v tabulce skupiny B na poslední páté příčce s žádným bodem. Po dvou odehraných zápasech mají na svém kontě 2 porážky, a to s domácím Finskem 6:0 a se Slovenskem 2:4.

Bělorusko – Slovensko 2:4
Finsko – Bělorusko 6:0
Kanada – Bělorusko 7:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Bělorusko – Lotyšsko 2:5 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Bělorusko – Rakousko 6:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu v rámci mistrovství světa v ledním hokeji hráčů do 20 let mezi Běloruskem a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.