To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 49:24
Trestné minuty: 4:2
Přesilové hry: 0/1-2/2

Branky a nahrávky: 16. Stránský, 33. Lakatoš (Pastrňák, Hronek), 53. Smejkal (Špaček, Ordoš), 55. Veselý (Špaček), 60. Mašín (Smejkal) – 21. Falkovskij (Černikov, Karaban), 31. Šarangovič (Karaban, Falkovskij), 38. Gončarov (Karaban). Rozhodčí: Iverson, Sylvain – Chartrand-Piche (vš. Kanada), Kaderli (Švýcarsko). Diváci: 8456.
Čeští mladíci nakonec dokázali urvat vítězství nad houževnatými Bělorusy! Utkání se ale dlouho nevyvíjelo podle představ českého týmu.

V 16. minutě sice poslal Čechy do vedení po rychlém brejku Šimon Stránský, druhá třetina ovšem dopadla z pohledu českého týmu hrůzostrašně. Už po 43 vteřinách druhého dějství srovnal stav zápasu obrovitý obránce Stěpan Falkovskij.

V polovině zápasu pak poslal Bělorusy do vedení v přesilové hře Jegor Šarangovič. O chvíli později ale bylo opět vyrovnáno, povedenou tečí Pastrňákovy střely se uvedl Dominik Lakatoš, který zaznamenal svůj druhý gól v turnaji.

V závěru druhé periody ale Bělorusové šli opět do vedení, v další přesilové hře se prosadil kapitán Vladislav Gončarov. Češi ovšem ve třetí třetině výrazně přidali a třemi brankami nakonec otočili stav zápasu na svou stranu.

O vyrovnání se postaral v 53. minutě Jiří Smejkal a jen dvě minuty na to po obrovském tlaku v útočném pásmu otočil stav na českou stranu Radek Veselý. V poslední minutě pak ještě skóroval do prázdné branky český kapitán Dominik Mašín.

Češi tak zvítězili nad Běloruskem 5:3 a se sedmi body si upevnili pozici na druhém místě tabulky B. Bělorusové už před zápasem věděli, že si letos zahrají o záchranu v elitní skupině MS, v základní skupině nezískali ani jeden bod.
59:40
Česko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Po vyhraném vhazování Jiřího Smejkala ve středním pásmu se k puku v obranné třetině dostal DOMINIK MAŠÍN a přesnou střelou trefil odkrytou běloruskou branku! Asistence: Jiří Smejkal.
59:36
Špaček získal puk v obranném pásmu a Jíří Smejkal poslal kotouč na běloruskou střídačku. Rozhodčí ještě viděli lehkou teč, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
59:11
Ivan Kulbakov už míří na střídačku, Bělorusové se pokusí vyrovnat v šesti hráčích v poli! Vítek Vaněček pak vytáhl další dobrý zákrok proti teči Artemiho Černikova.
58:48
Do přečíslení dva na jednoho se dostali Lakatošem s Pastrňákem, Kulbakov výborným zásahem dokázal zastavit střelu Davida Pastrňáka!
58:18
Čas v závěru zápasu plyne velmi rychle, Ivan Kulbakov už se pomalu hlásil o střídání.
57:59
Ivan Kulbakov zaváhal za vlastní brankou a Jiří Smejkal mohl střílet do odkryté klece, z těžké pozice ji ovšem netrefil.
57:32
Další střela Danila Bokuna byla velmi nepřesná, odražený kotouč sbírají čeští mladíci.
56:51
Po dlouhé době se Bělorusové dostali do dobré šance! Dmitrij Bujnickij střílel z pravého kruhu, Vaněček výborně zasáhl!
56:35
Danil Bokun drží kotouč za vlastní brankou, nemá ale komu rozehrát, jeho spoluhráči teprve střídají.
56:07
Další zblokovaná rána Davida Kašeho končí za Kulbakovovou brankou.
55:49
David Kaše nahodil puk na zadní mantinel a rychle se jej vydává stíhat.
55:16
Bělorusové už postrádají síly, rychlá ztráta slibného vedení jim navíc rozhodně nepřidá na psychické stránce.
54:43
Češi opět usazeni v útočném pásmu, na ledě je první útočná formace.
54:20
Češi otáčí stav zápasu na svou stranu! Po obrovském tlaku českého týmu se střelou z pravé strany prosazuje RADEK VESELÝ! Bělorusové byli velmi dlouho na ledě a sotva se už drželi na bruslích! Asistence: Michael Špaček.
53:44
Zblokovaná Hronkova střela od modré čáry skončila v rohu kluziště, Češi nadále zůstávají v tlaku v útočném pásmu.
53:20
Filip Chlapík se probíjel s pukem do útočného pásma, Bělorusové ho ovšem vytlačili do rohu.
52:42
K další střele se z levé strany dostal obránce Jan Ščotka, jeho pokus zastavil obránce Romanovič.
52:05
Je opět vyrovnáno! Po rychlém útoku českého týmu se ke střele dostal nejdříve Jan Ordoš, odražený puk se dostal ke Špačkovi, jehož pokus skončil na tyči a z další dorážky z brankoviště zametl puk do branky JIŘÍ SMEJKAL! Asistence: Michael Špaček a Jan Ordoš.
51:44
Filip Chlapík střílel z úhlu bekhendem, Kulbakov měl práci stíženou kvůli několika hráčům v jeho brankovišti.
51:15
Filip Hronek chtěl poslat puk do útočného pásma pro Radka Veselého, kotouč ovšem končí na zakázaném uvolnění.
50:40
David Pastrňák se dostal ke kotouči v útočném pásmu, z ostrého úhlu ale jen nastřelil Ivana Kulbakova.
50:11
Bělorusové se už do útoku moc netlačí, Vadim Malinovskij teď jen nahazuje puk do útočného pásma a míří střídat.
49:30
Ivan Kulbakov je ve třetí třetině hodně v permanenci, tentokrát musel zastavit nahození Michaela Špačka.
48:58
Bujnickij s Veremjovem dokázali udržet puk několik vteřin v útočné třetině, k žádnému ohrožení Vaněčkovy branky se ale nedostali.
48:27
Ivan Kulbakov zastavil kotouč ve své lapačce před dojíždějícím Michaelem Špačkem.
47:59
Šimon Stránský se pokusil natlačit před branku, zakončit ovšem v tísni nedokázal.
47:20
Po postavení českého týmu následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:06
Tvrdá rána Davida Pastrňáka orazítkovala jen plexisklo za běloruskou brankou, druhá česká formace se pak ale dokázala usadit v útočném pásmu.
46:40
Po zakázaném uvolnění Bělorusů si Alexandr Beljavskij bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli odpočinout, předtím byli totiž hodně dlouho na ledě.
46:29
Michael Špaček podržel puk na modré čáře, jeho střelu sice dokázal tečovat Jan Ordoš, kotouč ovšem skončil hodně mimo branku.
45:48
Filip Hronek se z pozice obránce vydal na útočný výlet, jeho střelu z pravé strany likviduje Ivan Kulbakov.
45:17
Na druhé straně se do slušné střelecké pozice dostal David Kaše, jeho střelu zastavil Ivan Kulbakov!
44:54
David Pastrňák ztratil kotouč a Dmitrij Bujnickij se řítil sám na Vaněčka, který se vyznamenal výborným zákrokem!
44:24
David Pastrňák se snažil prosadit individuálně, proti dvěma Bělorusům ovšem neuspěl.
43:55
Jan Ščotka tvrdě vypálil od modré čáry, Ivan Kulbakov jeho pokus s problémy zastavil levým betonem.
43:26
Jan Ordoš tvrdě vypálil po přechodu útočné modré čáry, Kulbakov jeho pokus sráží do rohu.
42:57
První lajna českého týmu se na chvíli usadila v útočném pásmu, Špaček pak ale nepřesně přihrál a puk vycestoval až k Vaněčkově brance.
42:38
Ivan Kulbakov raději pokryl kotouč ve své výstroji před dojíždějícími Špačkem a Smejkalem.
42:09
Filip Chlapík se tlačil ke střele, byl ovšem zastaven tvrdým hitem od Ruslana Vasilčuka.
41:38
Danil Bokun zvládl rozehrát před napadajícím Chlapíkem, Češi se snaží o vysoký forčeking, určitě budou chtít s dnešním zápasem něco udělat.
41:00
David Kaše zastavil pronikající Bělorusy, v útočném pásmu se ale neprosadili ani čeští hráči.
40:22
Skleničkova dobrá střela z pravé strany, Kulbakov jeho pokus se štěstím zastavil vyrážečkou.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 14:50.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 29:18
Druhá třetina byla pro český tým jako ze zlého snu! Už po 43 vteřinách hry v prostředním dějství dokázal vyrovnat běloruský obránce Stěpan Falkovskij. Dobré šance na české straně pak neproměnili Voženílek s Pastrňákem.

V polovině zápasu se Bělorusové dostali do vedení po obrovském tlaku při přesilové hře, z dorážky se prosadil Jegor Šarangovič. O chvíli později se ale na druhé straně podařilo vyrovnat Dominiku Lakatošovi, který šikovně tečoval puk za Kulbakovova záda.

Další přesilová hra Bělorusů ale přinesla v 38. minutě opět vedení na stranu našeho soupeře. Po kombinaci s Karabanem se tvrdou ranou od modré čáry trefil kapitán Vladislav Gončarov.

Bělorusko tak po čtyřiceti minutách hry překvapivě vede nad českým týmem 3:2!
40:00
39:52
V samotném závěru druhého dějství se ještě píská zakázané uvolnění Bělorusů, vhazovat se tak bude před brankou Ivana Kulbakova.
39:15
Šimon Stránský zachytil rozehrávku Bělorusů a střelou z ostrého úhlu ohrozil Kulbakova, který ale nemusel zasahovat.
38:46
Bělorusové se tentokrát v útočném pásmu neprosadili k žádnému střeleckému pokusu, na druhou stranu už míří Šimon Stránský.
38:10
K další střele z nepříjemné pozice mezi kruhy se dostal Dmitrij Bujnickij, Vaněček jeho pokus dokázal pokrýt.
37:32
Bělorusko právě vstřelilo branku!
I druhou přesilovou hru Bělorusové využívají! VLADISLAV GONČAROV si několikrát vyměnil kotouč s Danilou Karabanem a poté tvrdou a především přesnou ranou od modré čáry prostřelil Vaněčka! Asistence: Danila Karaban.
37:09
Bělorusko si zahraje další přesilovou hru, za krosček míří na trestnou lavici český obránce Ondřej Mikliš.
36:43
Dominik Lakatoš vystřelil z levého kruhu, Ivan Kulbakov puk zastavil svou lapačkou.
36:10
Šimon Stránský číhal na dorážku u běloruské branky, Kulbakov ale vyrazil kotouč mimo dosah střelce první branky dnešního zápasu.
35:41
David Pastrňák dlouho hledal prostor ke střele, nakonec puk přenechal Jakubu Zbořilovi, jehož pokus Kulbakov pokryl.
34:57
Bělorusové se usadili s pukem v útočném pásmu, David Sklenička zastavil nahození Falkovského od modré čáry.
34:28
Jiří Smejkal opět bojoval před běloruskou brankou, rozhodčí ale odpískali českému útočníkovi postavení v brankovišti.
34:06
Vaněček nemusel zasahovat proti střeleckému pokusu Dmitrije Bujnického, následný útok Bělorusů skončil ofsajdem.
33:37
Vstřelená branka opět pomohla českým hráčům na sebevědomí, Daniel Voženílek se ovšem individuálně neprosadil.
32:58
Postavení mimo hru českého týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:26
Je vyrovnáno! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se ke střele od modré čáry dostal David Pastrňák a v předbrankovém prostoru skvěle tečoval DOMINIK LAKATOŠ mimo dosah Kulbakova! Asistence: David Pastrňák a Filip Hronek.
32:18
David Kaše se zpoza branky vytočil až ke střele, Ivan Kulbakov jeho pokus dokázal zastavit.
32:02
David Pastrňák sice není s verdiktem rozhodčích příliš spokojen, postavení mimo hru ovšem bylo odpískáno. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
31:33
Dmitrij Bujnickij se opět nebojácně probíjel přes české obránce, proti dvěma protihráčům se nakonec neprosadil.
31:09
Český tým tak inkasoval první gól ve vlastním oslabení na letošním šampionátu a překvapivě budou muset dotahovat jednobrankové manko.
30:25
Po obrovském tlaku se Bělorusové v početní výhodě nakonec radují! Stěpan Falkovskij výbornou přihrávkou před branku našel Karabana, jehož lehkou teč ještě dokázal Vaněček zastavit. Na následnou dorážku JEGORA ŠARANGOVIČE už ale český brankář neměl! Asistence: Danila Karaban a Stěpan Falkovskij.
29:49
Po dobré kombinaci střílel z pravé strany Stěpan Falkovskij, Vaněček se ale stihl dobře přesunout.
29:12
První vyloučení na české straně v dnešním zápase, za držení protihráče je vyloučen Filip Chlapík.
28:40
Obránce Romanovič čeká s pukem za vlastní brankou až dostřídají jeho spoluhráči.
28:09
Danila Karaban se tlačil před Vaněčkovu branku, ke střele se ale nedostal.
27:43
Bělorusové dokázali dvakrát během chvíle vyhrát vhazování v útočném pásmu a vždy přišla rychlá střela, Vítek Vaněček musel být připraven.
27:26
Vaněček si připisuje další úspěšný zákrok, z velké dálky střílel Danila Karaban, který se tak po ošklivém zranění obličeje z prvního dějství vrátil zpátky do hry.
27:02
Kulbakov nejdříve musel likvidovat střelu Lakatoše z levé strany, poté se ještě k dorážce dostal David Pastrňák, běloruský brankář zastavil i další střelecký pokus české hvězdy!
26:40
Vítek Vaněček betonem musel zastavit střelu běloruského kapitána Vladislava Gončarova od modré čáry.
26:18
Alexej Pacenkin nedokázal projít do útočné třetiny, puk byl sražen do prostoru střídaček. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:53
V útočném pásmu se usadila elitní formace českého týmu, střela Jakuba Zbořila byla sražena do rohu.
25:12
Na druhé straně střílel z velkého úhlu Ruslan Vasilčuk, branku o hodně minul.
24:35
A další slušná šance Daniela Voženílka, který se po obtočení branky dostal hned ke dvěma střelám, nejdříve nastřelil Kulbakova, poté minul branku!
24:11
Situace tři na jednoho pro český tým! Daniel Voženílek ovšem nastřelil jen Kulbakova!
23:39
Inkasovaná branka zase trochu zmrazila české hráče, kteří se nemohou dostat zpátky ke svému tlaku ze závěru první třetiny.
23:03
Další příležitost pro Bělorusy, Danil Bokun ale minul puk po přihrávce zpoza branky.
22:34
Čtvrtá útočná formace Bělorusů se dokázala usadit s kotoučem v útočném pásmu, bratři Pacenkinové se ale ke střele nedostali.
21:58
Pastrňák už nemůže pokračovat do útočného pásma, je odpískáno postavení mimo hru českého týmu.
21:36
David Pastrňák opět v obležení dvou protihráčů nedokázal poslat kotouč na své spoluhráče.
21:09
David Kaše našel před brankou Davida Pastrňáka, který nastřelil jen připraveného Kulbakova.
20:43
Po slušných českých šancích na začátku třetiny se Bělorusové prosazují rychlého protiútoku! Obránce STĚPAN FALKOVSKIJ dostal přihrávku před branku, výborným zpracováním se dostal až před Vaněčka, kterého dokázal prostřelit! Asistence: Artěmi Černikov a Danila Karaban.
20:31
Po Mašínově nahození se do dobré šance dostal Jiří Smejkal, Kulbakov jeho pokus zastavil.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 13:58.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 13:6
Trestné minuty: 0:2
Přesilové hry: 0/1-0/0
První polovina úvodní dvacetiminutovky moc zajímavého nepřinesla, do první velké šance se dostal v 9. minutě Veremjov, tváří v tvář Vaněčkovi ale neuspěl. Češi poté nevyužili první přesilovou hru.

Zajímavé momenty přineslo až závěrečných pět minut třetiny. Vaněček nejdříve zastavil šanci Buska a chvíli na to se z rychlého brejku a přečíslení dvou na jednoho prosadil Šimon Stránský.

Vstřelená branka českému týmu výrazně pomohla. David Sklenička o chvíli později nastřelil tyčku a minutu na to se ještě do velké šance dostal David Pastrňák, Kulbakov jeho pokus ale zastavil.

Česká dvacítka tak po dvaceti minutách hry vede nad Běloruskem 1:0!
20:00
19:41
Na druhé straně musel být pozorný Vítek Vaněček, po dobré práci v útočném pásmu se ke střele dostal Artemij Černikov.
19:30
Špačkovo nahození od pravého mantinelu proletělo kolem běloruské branky, Češi poté přišli o útočné pásmo.
19:02
David Pastrňák se dostal k další střele, z pravého kruhu přes obránce zamířil přesně do lapačky Ivana Kulbakova.
18:32
Hra přerušena kvůli hře vysokou holí od Šimona Stránského, vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:11
Po velkém tlaku českého týmu se Bělorusové osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
17:53
Další velká šance Čechů! David Pastrňák dostal výbornou přihrávku před branku od Dominika Lakatoše, jeho střelu zastavil Kulbakov betonem!
16:56
Už do útočné třetiny dostřídává první lajna, nenápadné Skleničkovo nahození od modré čáry pak doplachtilo až na tyč Kulbakovovy branky!
16:40
Vstřelená branka českému týmu výrazně pomohla, čtvrtá formace se teď dokázala usadit v útočném pásmu.
16:13
Jan Ordoš nejdříve vystřelil nepřesně od modré čáry, poté se tlačil až před branku, přes běloruské obránce se neprosadil.
15:39
Češi se ujímají vedení! Po vyhraném vhazování v obranném pásmu se do přečíslení dvou na jednoho dostali Stránský s Veselým. ŠIMON STRÁNSKÝ vzal celou akci sám na sebe a přesnou střelou pod horní tyč otevírá skóre dnešního utkání! Bez asistence.
15:29
Další příležitost Bělorusů! Po střele Aexandra Pacenkina se k dorážce dostal Alexej Busko, Vaněček skvěle zasáhl!
15:19
David Pastrňák se snažil vytočit zpoza branky, přes těsnou obranu se ovšem nedokázal prosadit.
14:45
První útočná formace Čechů se na chvíli usadila v útočném pásmu, Mašínově střele ale chyběla jak přesnost, tak razance. Další útočné snažení národního týmu skončilo postavením mimo hru.
14:12
Vadim Malinovskij se po návratu z trestné lavice dostal ke střele z levé strany, Vítek Vaněček v pohodě zasáhl.
13:49
V závěru početní výhody ještě Kulbakov zastavil střelu Davida Pastrňáka, krátce poté se už vyloučený Malinovskij vrátil do hry, Bělorusko hraje v plném počtu.
13:36
Bělorusové opět vyhazují, zatím to rozhodně není dobrá přesilová hra v podání českého týmu.
13:17
Filip Chlapík vystřelil z pravého kruhu, Kulbakov si našel puk a zakročil.
12:54
David Pastrňák přihrál nepřesně na Chlapíka a ten měl co dělat, aby zastavil pronikajícího Černikova.
12:30
Danila Karaban za pomoci spoluhráčů odjíždí na běloruskou střídačku, na šití to zřejmě bude, ve hře by ale mohl Karaban pokračovat po ošetření dál.
12:30
Hra je přerušena, jelikož v rohu útočného pásma zůstal ležet Danila Karaban. Běloruský hráč upadl a projíždějící Dominik Mašín jej zasáhl bruslí do obličeje, na ledě je krev.
12:15
Busko s Černikovem odvedli výbornou práci při vlastním oslabení, když udrželi puk několik vteřin daleko od své branky.
11:48
Filip Chlapík byl při svém dalším průniku faulován, na trestnou lavici za hákování míří Vadim Malinovskij.
11:08
Druhá útočná formace si dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu, po Hronkově střele od modré čáry zůstal puk na chvíli volný před běloruskou brankou,žádný z našich hráčů se k němu nedostal.
10:31
David Pastrňák opět střílel ze své oblíbené pozice na levém kruhu, Kulbakov v klidu zasáhl.
10:06
Rozhodčí vykazují vhazování do středního pásma, Jiří Smejkal se totiž nacházel v běloruském brankovišti.
09:48
Danila Karaban se nebojácně vrhl před Vaněčkovu branku, v pádu puk nedokázal zkrotit. Následné nahození Tabolina skončilo mimo tři tyče.
09:22
Alexej Busko natlačil kotouč na Vaněčka a po odpískání se před českou brankou strhla menší mela, kterou rozhodčí nebudou řešit vyloučením.
09:03
Obránce Jan Ščotka se od pravého hrazení vytočil až před branku a Ivan Kulbakov měl s jeho zakončením problémy.
08:42
Filip Chlapík po individuální akci vystřelil mimo branku, Češi se v útočném pásmu drží dál.
08:11
Největší šance dosavadního průběhu utkání! Grigorij Veremjov se dostal sám před Vaněčka, tváří v tvář českému brankáři ale neuspěl!
07:24
Bělorusové se postupem času více osmělují, od modré čáry střílel Alexandr Tabolin, jeho pokus skončil na zadním mantinelu.
06:47
Čtvrtá útočná formace Bělorusů teď nadělala menší problémy českým mladíkům, Vaněček nakonec zasahovat nemusel.
06:08
Puk znovu sražen na běloruskou střídačku, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
05:46
Kaše s Pastrňákem další útočnou akci překombinovali a k zakončení nedošlo. Po vystřídání se k další střele dostával Dominik Mašín, jeho ránu z pravé strany srazil jeden z běloruských obránců.
05:13
Pastrňák byl zdvojen a o puk tak přišel, Bělorusové se daleko nedostali.
04:39
David Pastrňák vypálil z levého kruhu, Kulbakov jeho pokus zastavil maskou.
04:20
Běloruský útok teď zastavuje čárový rozhodčí kvůli postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
03:58
Puk sražen do prostoru střídaček. Jsou odehrány skoro čtyři minuty a Bělorusové se ještě nedokázali s pukem dostat do útočného pásma.
03:31
Další nahození Dominika Mašína, tentokrát až ze středního pásma. Opět se bude vhazovat v obranném pásmu Bělorusů.
02:34
Nahození Dominika Mašína od modré čáry bylo pro Kulbakova nepříjemné, běloruský brankář toho totiž moc neviděl, zakročit ale na poslední chvíli dokázal.
02:00
Sražená střela Ondřeje Mikliše končí v ochranné síti za běloruskou brankou, vhazovat se bude opět po pravé ruce Ivana Kulbakova.
01:27
Ivan Kulbakov teď sbírá lehké nahození Davida Pastrňáka, vhazovat se bude v obranném pásmu Běloruska.
01:02
Dmitrij Bujnickij se ve svém útočném snažení neprosadil, na druhé straně střílel z pravého kruhu Dominik Lakatoš, puk se otřel o Pastrňáka a skončil za brankou.
00:33
Jiří Smejkal hledal přihrávkou před brankou Davida Tomáška, který se přes dva protihráče ke střele nakonec nedostal.
00:01
Vše už je připraveno k úvodnímu vhazování!
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne!
Jak už jsme si na letošním juniorském šampionátu zvykli, utkání začne s několikaminutovým zpožděním oproti původnímu plánu.

Česko: Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Mikliš, Hronek – Špaček, Smejkal, Tomášek – Pastrňák (A), Lakatoš, Kaše (A) – Stránský, Chlapík, Veselý – Voženílek, Ordoš, Šoustal. Trenér: Jakub Petr.

Bělorusko: Kulbakov (Verbicki) – Falkovskij, Gončarov (C), Suško, Romanovič, Tabolin, Vorobej, Bokun – Filippovič, Černikov, Karaban (A) – Bujnickij (A), Veremjov, Bělevič – Šarangovič, Vasilčuk, Malinovskij – Busko, Alexandr Pacenkin, Bobko – Alexej Pacenkin. Trenér: Alexandr Beljavskij.

Rozhodčí: Iverson, Sylvain – Chartrand-Piche (vš. Kanada), Kaderli (Švýcarsko).
Zacha s Rašnerem ještě mimo, Pastrňák ke Kašemu

Pavel Zacha ani Alex Rašner do dnešního zápasu s Běloruskem kvůli zranění ještě nezasáhnou, podle trenéra Petra by ale oba měli nastoupit už zítra proti Finům. David Tomášek, který vynechal včerejší trénink, dnes hrát bude.

Tomášek se navíc posune do první formace k Smejkalovi a Špačkovi. David Pastrňák naopak utvoří úspěšný útok z loňského šampionátu s Davidem Kašem, společně s nimi bude hrát Dominik Lakatoš.
Obrana funguje, změny se čekají v útočné fázi

Žádná pohoda nečekala na české mladíky během úterního volného dne. Zhruba hodinový trénink byl velmi intenzivní.

"To byl záměr. Víte, jaká je naše mentalita, když se vyhraje. Chtěli jsme zabránit uspokojení, máme na čem pracovat. Navíc když jedete na pohodu, většinou to pak jde tak zvaně do kytek," uvedl trenér Jakub Petr.

Obrana národního týmu zatím na šampionátu funguje na výbornou, ze hry Češi inkasovali ve dvou zápasech zatím jediný gól. Horší už je to ovšem v útočné fázi hry.

"Náš tým evidentně hraje jinde – po rozích, ne v místech, kde to bolí. Na první pohled to vypadá velmi dobře, držíme se na kotouči, ale ohrožení branky soupeře je tímhle způsobem velmi složité," pokračoval Petr.

BĚLORUSKO

Bělorusové po loňském postupu rychle pocítili tvrdou konkurenci mezi světovou špičkou. Po třech odehraných zápasech ve skupině už mají jistotu, že si zahrají o záchranu. Postoupit do čtvrtfinále totiž už nemohou, a to i přes případnou dnešní výhru.

Mladíci z Běloruska se přitom v prvním utkání proti domácím Finům dlouho dařilo, po dvou třetinách prohrávali jen o jeden gól. Ve třetí třetině přišla ale sprcha a konečný výsledek zněl zcela jasně – 0:6.

Také v dalším zápase se svěřencům trenéra Beljavského dařilo, nad Slováky dokonce vedli, i tak ale nakonec padli 2:4. Včera pak Bělorusové podlehli i Rusům 1:4. Tato prohra je odsoudila do bojů o udržení, kde se s největší pravděpodobností střetnou se Švýcary.

Dosavadní výsledky BLR na MSJ 2016:
BĚLORUSKO – Finsko 0:6
BĚLORUSKO – Slovensko 2:4 (Malinovskij, Vasilčuk)
BĚLORUSKO – Rusko 1:4 (Pacenkin)
ČESKO

Oproti loňskému šampionátu prožívají Češi letos mnohem klidnější jízdu skupinou, po dvou odehraných zápasech už totiž mají zajištěný postup. V zápasech proti Bělorusům a domácím Finům tak už půdje jen o to, z jaké pozice národní tým postoupí.

V prvním utkání turnaje proti Rusům předvedli svěřenci kouče Petra slušný výkon, ze kterého si nakonec odnesli jeden bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech. Ve druhém zápase pak vychytal Slováky Vítek Vaněček a Čeči slavili výhru 2:0.

Výraznou postavou týmu se stal David Pastrňák, který po svém příletu vstřelil proti Slovensku vítězný gól. "Gól mi pomohl k sebevědomí, pak ani necítíte únavu," řekl po zápase kmenový hráč týmu NHL Bostonu Bruins.

Dosavadní výsledky CZE na MSJ 2016:
ĆESKO – Rusko 1:2 po náj. (Špaček)
ČESKO – Slovensko 2:0 (Pastrňák, Lakatoš)
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího juniorského hokeje. Světový šampionát hráčů do 20 let má před sebou poslední dva dny základních skupin. Pátý hrací den turnaje otevře souboj České republiky proti Bělorusku. Utkání začíná v 13:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.