Já se s vám loučím, přeji krásný zbytek dne. Sledujte onlajny i nadále, ještě se hrají tři čtvrtfinálová utkání.
Napínavé utkání rozseklo až prodloužení. Rusové v něm byli mnohem lepším celkem a přesně v polovině nastaveného času se jim povedlo utkání rozhodnout. Mužem zápasu se stal dvougólový Vladislav Kameněv, jenž nejdříve vyrovnal a poté sám rozhodl. Na druhé straně se úžasným výkonem předvedl brankář Thomas Lillie. Utkání končí 4:3 a Rusko je první semifinalistou.
65:00
Rusko právě vstřelilo branku!
VLADISLAV KAMENĚV hrdinou dnešního utkání! Nejdříve vyrovnal v poslední minutě a nyní rozhoduje. Ivan Provorov mu poslal puk na brankoviště, odkud střelou mezi betony posílá Rusko do semifinále. Vidíme smutné obličeje dánských hokejistů, stydět se ovšem nemusí. To byl zápas. Asistence: Ivan Provorov, Andrej Světlakov.
64:30
Dánsku se až nyní povedlo vyvést puk z obranné třetiny a dokonce zajímavým projektilem ohrozili branku ruského brankáře.
63:13
Před branku Dánska si sjel jeden z hráčů Ruska, kterému se ale přízemní střelo nepovedlo skórovat. Pokračuje se aktivitou Ruska.
62:18
Překvapivě se ovšem útočí na obě strany. Je to hodně o psychice, ale defenzivní taktika k vidění není.
61:20
Do útoku se dostali také Dánové, ale ani těm se nepovedlo dostat se do střelecké pozice. Tato část zápasu bude nejspíše opatrná.
60:12
Rusko se hned na začátku desetiminutového prodloužení dostalo do ofsajdového postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
60:01
Tak toto byla opravdu reklama na hokej. Rusko dlouho tlačilo, ale vyrovnáací branku se jim povedlo vstřelit až sedm minut před koncem. Do jednoho z mála útoků se ovšem vydalo Dánsko o dvě minuty později. Emil Christensen dokázal překonat Georgijeva a bylo zase o co hrát. Už to vypadalo, že uvidíme obrovský zázrak, ale v poslední minutě vyrovnal Vladislav Kameněv. Následuje prodloužení!

Střely na branku: 41:19
60:00
59:16
Ale nakonec tento obrovský tlak brankou končí. Velký smutek na jedné straně a velká radost na straně druhé! Artur Lauta vypálil z levé strany, což ještě nic neznamenalo. K dorážce se dostal totiž VLADISLAV KAMENĚV, jenž střelou pod víko vyrovnal! Asistence: Artur Lauta, Ivan Provorov.
58:39
Dánové nejdříve první střelu obětavě zablokovali. Ta druhá skončila jen mimo branku dánského mága a hrdiny dnešního utkání.
58:31
Ruská lavička si vyžádala oddechový čas. Brankář Georgijev nejspíše zůstane na střídačce a dánskou defenzívu čeká téměř hororová minutka a půl.
58:31
Obrovský tlak do branky, kam Rusové natlačili brankáře i hráče, nekončí brankou. Rozhočí jasně rozpažil!
57:44
Velký tlak před branku Dánska předvádějí Rusové. Všechno toto ovšem hokejisté, jenž postoupili do vyřazovacích bojů přežívají.
57:18
Následně Olsen vyjel z pásma a puk poslal možná zbytečně na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici brankáře Lilliea.
56:49
Rusko kombinuje v útočném pásmu, kde se ale ke střele nedostávají. Dánsko skvěle brání a nepouští svého soupeře ke střele.
55:49
Alexandr Georgijev nyní dokonce musel řešit atak jednoho z hráčů v bílém, který puk dovezl až do jeho branky a ušetřil tak vteřinky.
55:13
Dánsko je v luxusní pozici, a to v momentě, kdy do konce utkání zbývá méně jak pět minut. Dánové puk nahazují a chtějí tento stav udržet.
54:36
Dánsko právě vstřelilo branku!
Ona tato pohádka o dánském zázraku možná nekončí! Ojedinělý útok houževnatých Seveřanů končí krásnou brankou. Střelu Anderse Krogsgaarda vyrazil brankář jen na levou stranu, odkud se bekhendem prosadil EMIL CHRISTENSEN! Asistence: Anders Krogsgaard.
54:17
Hodně nebezpečně tečoval střelu Andreje Světlakova před brankou Alexandr Polunin. Puk se ale přecijen objevil v držení brankáře Lilliea.
53:22
A Rusko i nadále tlačí. Do brankoviště Lilliea vyvíjeli velký tlak, ale puk se do branky nedostal. Poslední minutky budou opravdu napínavé.
52:31
Nyní už to ovšem neplatí. Rusko se konečně dočkalo! Alexandr Dergačjov se po buly zmocnil puku a nádherně jej poslal přes brankoviště na ARTUTA LAUTU, který konečně dokázal skórovat! Asistence: Alexandr Dergačjov, Radel Fazlejev.
52:25
Thomas Lillie nadále drží neskutečný výsledek pro svůj celek. I po následné střele hned po buly.
52:07
Dánové už nejsou nyní pod tlakem a puk jen takovýma padáčkama vyhazují pryč ze své třetiny. Puk dopadá na zem dlouho a není z toho zakázané uvolnění.
51:15
Snad první zásah v této periodě si připsal ruský brankář Georgijev. Ten musel krýt tvrdou střelu ze středního pásma.
50:20
Po pravé straně zkoušel zahrozit Kuzmenko, ale jeho střela z velkého úhlu neskončila v brance. Puku se následně zmocnili Seveřané.
49:40
Neúspěšná rozehrávka Rusů znamená vyvezení puku z obranné třetiny a rychlé vystřídání. Sborné se čas rychle krátí.
49:00
Je za námi devět minut v této třetině. Rusko je sice mnohem aktivnější, ale branku se jim nedaří vstřelit. Dánsko zatím statně odolává.
47:44
Brankář Lillie je pánem zápasu! Nyní zneškodnil střelu z levé strany lapačkou, následnou dorážku Světlakov nezakončil. Puk totiž jen minul.
47:36
Publikum si přeje "šajbu," Rusko má v hledišti opět velkou podporu. Ostatně jak je tomu vždycky.
46:41
Lillie zneškodnil další slibnou střelu povedeným semaforem. Andrej Švečnikov to zkoušel z pravého kruhu na přední tyčku.
46:20
Po střele od modré čáry, která byla tečována, byl pukem do horní části těla, někam kolem krku zasažen jeden z dánských hráčů, který opouští ledovou plochu.
46:13
Yegor Korškov, jenž si odpykal dlouhý trest, je zpátky na ledě. Na pravé straně hledal jednoho ze spoluhráčů, ale toho se mu najít nepovedlo.
45:47
Oddechový čas pro celek Dánska. Trenér chce vše uklidnit, protože ví, že jeho tým je pod tlakem, který může být rozhodujícím.
45:20
Další střela od modré čáry a ani tato nebyla úspěšná. Pokus Šaripzjanov nebyl tak tvrdý, jak by asi být měl. Rusové stále v tlaku.
44:29
Andrej Kuzmenko vyjel zpoza branky a z otočky zkoušel překonat brankáře Lillieho. Jeho pokus šel ovšem po zemi a branku neohrozil.
43:45
Rusko je teď mnohem aktivnější. Dánsko po přesilovce stále pod tlaku, teď už to bude jen hra na jednu branku.
42:58
Dánsko oslabení jen tak tak přežilo a nejspíše si vzalo příklad z toho, že už faulovat nebudou.
42:12
Rusko ve velkém útočném snažení, ve kterém se jim ovšem nedaří trefovat branku. Obrana i brankář Dánska zatím odolávají.
41:29
Vladislav Kameněv se dostal v mezikruží do skvělé střelecké pozici, kterou ovšem nedokázal využít. Rusko pokračuje v obrovském tlaku.
40:55
První přesilovka také pro Rusko. Soren Nielsen zahákoval před brankou jednoho z Rusů a dostává tak dvě minuty.
40:39
Následně se hráči nedomluvili a puk skončil za brankou. Píská se zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravici dánského brankáře.
40:20
Dánsko vjelo hned s pukem do útočné třetiny, kde se dostali až za branku. V tomto místě jejich kombinace ale skončila.
40:01
Druhá třetina skončila. Dánsko stav utkání nejdříve vyrovnalo a poté v jeho polovině také otočilo. U obou branek hrál hlavní roli Thomas Olsen. První branku defakto zařídil, druhou dokonce vstřelil. Rusko má ještě co dělat, svoje akce tristně nezakončuje v branky!

Střely na branku: 21:15
40:00
39:59
V závěru třetiny se ještě k puku dostal Kameněv. Ten byl u pravé tyčky a mohl překonávat ležícího brankáře, ale puk se mu nepovedlo zvednout!
39:53
V posledních sekundách to ještě jeden z hráčů Ruska zkoušel dělovkou ze středního pásma. Brankář Lillie puk raději podržel.
39:00
Již začala poslední minutka hry v této třetině, kterou nejspíše vyhrají hokejisté Dánsko 2:0. Rusko bude mít ještě co dělat..
38:31
Dlouho se na modré čáře napřahoval Jegor Rekov, až se mu puk nakonec povedlo poslat na branku. Tesně před brankářem jí někdo z jeho spoluhráčů tečoval, ale jen vedle branky.
38:02
Sám před brankou se zjevil jeden z ruských hráčů. Ten byl v luxusní pozici, ale nakonec jen minul pravou tyčku dánské branky!
37:34
Na branku Lillieho letěla nyní střela z dobré vzdálenosti, ale opět to nebyl pokus, který by měl brankáře ohrozit. Rusko pokračuje v aktivitě.
37:04
Dánové ale stále houževnatí. Rozehrávku Ruska hodně rychle napadají a favorité utkání s tím mají opravdu velké problémy.
36:22
Z dobré pozice to nyní zkoušel Ivan Provorov, ale tomu se povedlo brankáře Dánska zasáhnout jen přesně doprostřed těla.
36:02
Rusko je s pukem na hokejkách aktivní, ale nedaří se mu dostat do větší blízkosti brankáře Lilliea. Sborná musí přidat.
35:09
Rusko tuto přesilovku už nejspíše přežije. Světlakov pár sekund před jejím skončím vyhodil kotouč mimo třetinu.
34:36
Dánsku se zatím nedaří využít přesilovku, či se dostat do většího tlaku. Tento stav jim ovšem vyhovuje.
33:28
Nyní je tu přesilová hra pro Dánsko, Střelec branky Korškov se provinil ošklivým faulem a dostává trest na dvě plus deset minut.
33:05
Po aktivitě Ruska, která ovšem nebyla střelou zakončena, vyvezl puk Olsen a nahodil jej na branku. Ušetřil tím další sekundy.
32:15
Stále se hraje v útočném pásmu Dánska. Ruští hokejisté jsou pod tlakem a nemůžou se z něj dostat. To bude ještě hodně zajímavé!
31:05
Dánsko aktivní hrou kontroluje stav utkání. V posledních minutách jsou aktivnějším celkem a daří se jim Rusko přehrávat.
29:58
A byla tu další šance. Georgijev se s obránci nedomluvil a k puku se dostal opět Olsen. Ten byl před brankou, kterou ale obránci zalehli, a tak nemohl zakončovat.
29:20
Neskutečné, houževnatí Dánové jdou do vedení! Střela Kristiana Jensena z levé strany byla brankářem Georgijevem vyražena přímo na hokejku najíždějícího THOMASE OLSENA, kterému prázdnou branku nedělalo problém trefit! Asistence: Kristian Jensen, Soren Nielsen.
28:49
Střelami ze všech pozic byl nyní zaměstnáván brankář Dánska. Ani jeden pokus ovšem neskončil v brance.
28:05
Nyní se hraje hodně opatrně na obou stranách. Vidíme hru ve středním pásmu. Takto vyrovnaný souboj čekal jen málokdo.
27:05
Přesilovka Dánska končí neúspěchem, ale vše mohlo být ještě mnohem horší. Světlakovi se ale nepovedlo vystřelit svému celku vedení.
26:50
Skórovat v oslabení mohli ovšem Rusové! Andrej Kuzmenko poslal žabičkou puk před branku na Andreja Světlakova. Ten byl sám před brankou, ale puk se mu nepovedlo zvednout nad beton brankáře!
26:06
Poté, co byl puk mimo útočné pásmo delší dobu, se do útočného výpadu dostal skvělý Matthias From. Ten se prokličkoval až do střelecké pozice, ale nakonec nezakončil.
25:05
Následovat bude první přesilovka utkání. Artur Lauta seknul jednoho z dánských hokejistů a odsedí si dvě minuty.
24:58
Christensen dostal puk do skvělé střelecké pozice, ale branku se mu nakonec nepovedlo dát! To byla obrovská šance pro Dány.
24:50
Do dobré střelecké pozice se dostal Jevgenij Ševčnikov, kterému se ale nepovedlo prostřelit brankáře. Následuje útok Dánska.
24:09
William Boysen ujížděl do protiútoku. Před brankou byl bránícím Poluninem podražen a dánský hráč skončil v brance. Faul se ovšem nepíská.
23:52
Aktivně ovšem hrají opět hokejisté Ruska, kteří musejí zabrat. Určitě budou chtít svého soupeře porazit a skórovat tak co nejdříve.
22:37
Rusku nejdříve nevyšla střela z pravé strany, a tak přišlo vyrovnání! Thomas Olsen zavezl puk do útoku po pravé straně a následně jej nahodil na branku. Tam jej jeden z dánských hráčů ještě posunul před branku, kam si najel MARKUS JENSEN. Tomu se povedlo najet si do dobré pozici a ideálně zakončit! Asistence: Jeppe Holmberg, Thomas Olsen.
22:04
A zahrozili hosté. Po pravé straně ujel jeden z dánských hráčů, kterému se ale nepovedlo prostřelit brankáře Georgijeva.
21:32
Rusové na začátku třetiny méně aktivní. Vladislav Kameněv nahazoval puk jen na branku, ale tam si nikdo v červeném nesjel.
20:43
Od modré čáry to zkusil jeden z dánských obránců. Ten zkoušel brankáře překonat střelou tahem, ale ta nebyla přesná.
20:09
První útok druhé třetiny, který vedli hokejisté Dánska, byl ztečován mimo mantinel jedním z hráčů v bílém. Vhazovat se bude ve středu hřiště.
20:01
První dvacetiminutovka končí příznivěji pro Rusko. Sborná se dostala do vedení po akci, kdy Jegor Korškov objel branku a překvapil tak dezorientovaného brankáře. Následně jsme sledoval vyrovnané utkání bez šancí. Dánsko se moc do útoku nedostává, ale ani Rusko si nevytvořilo jinou velkou šanci.

Střely na branku: 10:6
20:00
19:38
Rusové stále za svou brankou a směrem dopředu se opravdu neženou. První dvacetiminutovku chtějí dohrát v poklidu.
19:00
V momentě, kdy byla ohlášena poslední minuta první třetiny, kombinuj ruští hokejisté na vlastní polovině a stav utkání kontrolují.
18:20
U puku ovšem opět Sborná. Z levé strany pálil hodně tvrdě jeden z hráčů, ale tomu se povedlo nastřelit jen betony připraveného brankáře.
17:28
S pukem na hokejce ujížděl po levé straně útočník Kristian Jensen. Ten se pokoušel brankáře překonat střelou pod víko, ale branku jen přestřelil.
16:25
Krásná akce Ruska. Kirill Kaprizov, jenž stál u pravé tyčky, hledal z otočky bekhendem lépe postaveného Kuzmenka. Ten ale na puk nedosáhl a nezakončil tuto akci gólově.
15:28
Další sympatický útok dánských hokejistů. Jeden z hráčů se prodíral po pravé straně, ale hned k němu přistoupili dva obránci a o puk jej obrali.
14:57
Poté, co se snažili Rusové přidat druhou branku, se Dánsko z tlaku osvobodilo vyhozením za branku Georgijeva. Nebezpečí je alespoň na pár sekund zažehnáno.
14:10
Aktivně působili v útočném pásmu hokejisté Dánsko. Obrana Ruska jim ovšem opět nic moc nedovolila, a tak jsou u puku opět vítězové skupiny B.
13:42
Následovala tvrdá střela od modré čáry, ke které měl ruský hráč dostatek místa, ale brankáře soupeře se mu nepovedlo překonat.
13:26
Obranu Dánska motal útočník Kirill Kaprizov. Následně si najel s pukem za branku, kde chtěl puk zaseknout. To se mu sice povedlo, ale následně uklouzl a bylo po šanci.
12:33
Po nebezpečné střele z pravého kruhu, kterou Lillie dokázal chytit, uklidňují Dánové hru. Oba celky střídají.
11:55
Hraje se opravdu v úchvatnému tempu na obou stranách. Nyní zaútočilo Dánsko, jeden z hráčů ovšem nedokázal přes obránce ideálně zakončit.
10:42
Radel Fazejev se prodíral s pukem do útočného pásma hodně důrazně a vše mu vycházelo. Nakonec jej ale před brankou jeden z hráčů odzbrojil.
10:19
Nyní jsou ovšem hokejisté z Ruska aktivní na puku a snaží se hru uklidnit, unavit bránící hráče Dánska a hrát tak, jak chtějí oni.
09:22
Hned po buly se do útoku ovšem vydali Rusové. Kirill Kaprizov posouval puk na pravou stranu, odkud chtěl zakončit jeden z jeho spoluhráčů, ale ten se nedostal přes obránce.
08:58
Rusko je nyní lehce pod tlakem. Puk se jim povedlo vyhodit jen na zakázené uvolnění, a tak se bude vhazovat po levici Georgijeva.
07:34
Na druhé straně protiútok Dánska. Jeppe Korsgaard dostával puk na levou stranu a mohl zakončovat puk do branky. Místo střely ale skvěle zakročil obránce.
07:16
Ke tvrdé střele od modré čáry se dostal jeden z ruských obránců, kterému se ale nepovedlo prostřelit brankáře, či obranu.
06:21
Do zajímavého útoku vyráželi opět hokejisté Dánska. Christian Mieritz puk ovšem jen nahodil na branku, protože proti sobě viděl tři bránící hráče.
05:41
Hodně sebevědomě se prodíral od své branky až před branku Ruska útočník Mathias From. Tomu stopku vystavili obránci, jenž jej zablokovali. Dánský hráč následně zboural branku.
05:20
Nadvakrát to z levé strany zkoušel obránce Rykov. Jeho pokus byl spíše nahozením na Pavla Kraskovskije, který měl puk tečovat. Ani jednou se mu to ale nepovedlo.
05:05
Po dalším vyhozením puku skrz celé hřiště se píská zakázané uvolnění. Dánové jsou pod tlakem, což se ale od utkání očekávalo.
04:30
Andrej Kuzmenko se dostal před branku Dánska a zadovkou z pravé tyče hledal lépe postaveného spoluhráče, kterému se z dobré pozice nepovedlo zakončit.
03:52
Nyní už to budou mít Dánové hodně těžké. Severský celek se prodral do útočného pásma, ale tam se jim nepovedlo aktivně zaútočit.
02:49
První aktivní hra Ruska v útočném pásmu končí úvodní brankou. Nejdříve musela obrana čelit střele od modré čáry a následné dorážce, která šla vedle. Za brankou se ale puku ujal JEGOR KORŠKOV, který využil dezorientace brankáře a zpoza branky zakončil! Asistence: Pavel Kraskovskij. Asistence: Jegor Rykov.
01:52
Aktivní v útočném pásmu byli hokejisté Dánska. Rusko ovšem bránilo hodně dobře a svému soupeři dovolili jen kombinaci po mantinelu.
01:05
Rusko aktuálně s pukem na hokejce za brankou Georgijeva. Sborná se bude chtít dostat do tempa a skóre utkání co nejdříve otevřít.
00:32
Po neúspěšném útoku Ruska zkoušeli projít dopředu Dánové, ale těm byl odpískán úmyslný ofsajd, a tak se bude vhazovat před Lilliem.
00:07
Na úvodní buly byli úspěšní hokejisté Dánska, kteří se s pukem vydali dopředu, ale tam jim byl puk odebrán.
00:01
Na ledové ploše jsou celky obou týmů a start utkání se blíží. Rusové v klasicky červených dresech, Dánsko zvolilo světle bílou kombinaci.
Krásné odpoledne přeji všem fanouškům juniorského hokeje. Zatímco Švýcarsko přehrává Bělorusko v utkání o udržení, vyjedou proti sobě v Hartwall Aréně Rusové proti Dánům. Favorit je jasný pro snad každého fanouška či odborníka. Zázraky se ovšem dějí a my budeme sledovat, jestli se jeden dneska neodehraje. Zůstaňte s námi!

Rusko: Georgijev (Samsonov) – Rykov, Žuldikov, Provorov, Mikulovič, Sergejev, Šaripzjanov, Bojkov, Voronkov – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Svečnikov, Lazarev, Kamenev – Světlakov, Kaprizov, Kuzmenko – Fazlejev, Lauta, Dergačjov

Dánsko: Lillie (Seldrup) – Lassen, Mieritz, Krogsgaard A., Knudsen, Weichel, Morten Jensen., Adamsen – From, Krag, True – Jensen K., Røndbjerg, Nielsen – Olsen, Korsgaard, Holmberg – Markus Jensen, Boysen, Andersen – Christensen

Rozhodčí: Rantala, Wiegand – Hribar, Kaderli.
Poslední vzájemné zápasy

26.12.2014, Air Canada Center
Dánsko 2:3sn. Rusko
14. Bjorkstrand (Asperup, Larsen), 16. Ehlers (Larsen, Bjorkstrand) – 40. Goldobin (Valijev, Provorov), 48. Mamin (Brjukvin, Šarov), rozh. náj. Tolčinskij

Rusové dokonali v samostatných nájezdech obrat a zvítězili 3:2. Zápas byl vynikající pozvánkou na další zápasy mistrovství. Hráčům v utkání nechyběla dravost, chuť k vítězství a ani emoce. K tomu se taky přidala výborná forma brankáře Sorensena.
Již před turnajem se počítalo, že Dánsko svede souboj o poslední postupovou pozici se Švýcarskem. Hokejisté z královské země ovšem v prvním zápase Švýcary porazili a byli blízko postupu do čtvrfinále. Účast v elitní osmičce jim nepřekazily ani prohry s Švédskem a Kanadou o pět branek. V závěrečném utkání Seveřané nestačili ani na USA.
Rusko jde do čtvrtfinále jako vítěz skupiny B, kde se jim povedlo dostat se před Finsko a Česko. Právě výběr Jakuba Petra byl jediným celkem, který dokázal Rusku sebrat jediný bod. Celek, jenž bodově táhne Maxim Lazarev postupně porazil Česko po nájezdech, Finsko po gólové přestřelce a pohodově si poradil také s Běloruskem a Slovenskem.
První čtvrtfinále letošního juniorského šampionátu má jasného favorita. Od třinácti hodin našeho času se v Hartwall Areně utkají celky Ruska a Dánska. Zatímco se Severský celek umístil na posledním postupovém místě skupiny A, Rusko ovládlo skupinu B. Podaří se Dánsku potrápit favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.