A je jasno. Američané rozhodli o tom, že budou brát bronzovou medaili ve druhé třetině, kdy zasypali svého soupeře čtyřmi brankami. Ve třetím dějství se již nic tak dramatického neodehrálo, zápas se víceméně dohrával a o výsledku bylo rozhodnuto.

Střely na branku – 38:29.
59:20
Matthews našel zpoza branky přihrávkou Whitea, který ani nadvakrát nedokázal propasírovat kotouč do švédské sítě. Velká šance.
59:09
Nedeljkovič si poradil se střelou Nylandera z pravého kruhu.
58:28
Švédsko právě vstřelilo branku!
AXEL HOLMSTRÖM se proháčkoval před Nedeljkoviče, který vyrazil kotouč za branku, kde si ho švédský střelec sebral a dokázal zasunout kotouč za druhou tyčku. Americký brankář se nestihl přesunout. Asistence: Oskar Lindblom, Adrian Kempe.
58:15
Svou lapačku provětral na druhé straně i Sandström. Od modré čáry vyslal puk na branku McAvoy.
57:48
Ani po delší pauze nezapomněl Nedeljkovič používat svou lapačku, tentokrát vychytal střelu Lagessona.
56:51
Do pásma Švédska najel Boeser, ale jeho rána z levého kruhu minula švédskou klec.
56:26
Utkání se již víceméně dohrává, obou týmům je nad slunce jasné, kdo je vítězem.
55:20
Statistika střel ve třetí třetině je při nejmenším zajímavá. Věřte nebo ne, Švédsko v této statistice vede 10:2. 100% úspěšnost na straně USA.
54:19
Tkachuk se vrátil do hry a výběr USA hraje v plném počtu.
53:27
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal na Nedeljkoviče Forsling, ale americký brankář nemusel zasahovat, rána šla mimo tři tyče.
52:19
Na trestnou lavici usedne střelec poslední branky Matthew Tkachuk za sekání.
51:12
USA právě vstřelilo branku!
Kempe udělal obrovskou chybu na vlastní modré čáře, čehož dvojice Schmaltz – Tkachuk využila. Nick Schmaltz zavezl kotouč do pásma a poté ho předal MATTHEW TKACHUKOVI, jenž přes levý beton Sandströma dostal kotouč již poosmé do sítě. – 2:8. Asistence: Nick Schmaltz.
49:43
Timashov se ocitl v obrovské šanci, ale Nedeljkovič se dokázal přesunout a vyrazit kotouč.
49:01
Kotouč z vlastního pásma dostal Donato ve spolupráci s MacInnisem.
48:06
Na branku USA vyslal tvrdou ránu Forsling, ale trefil pouze bránícího Werenskiho.
47:38
Šance pro Švédy. Na trestnou lavici zamířil Carlo za podražení a Tre Kronor budou hrát 28 sekund přesilovku pět na tři.
47:28
Ze vzduchu zakončoval Nylander, ale Nedejlkovič si kotouč shrábl přerušuje hru.
47:08
Kempe v posledních sekundách s chutí střílí, ale má problém s trefováním zařízení.
46:27
Z pravého kruhu zjišťoval pozornost Nedeljkoviče Kempe, ale americký brankář byl pozorný.
46:06
Asplund byl faulován a na trestnou lavici zamíří na dvě minuty Chad Krys za sekání.
44:39
Od modré čáry zkoušel svoje štěstí Hitchcock, ale tak slavně jako filmy jeho jmenovce to nedopadlo.
43:38
Ani štěstí dnes nestojí při Švédech. Kotouč se zpoza branky odrazil přímo na hůl RYANA DONATA, který položil překvapeného Sandströma a zasunul kotouč do prázdné branky. – 2:7. Bez asistence.
43:08
Nedeljkovič měl velké problémy, aby zabránil dorážce. Po střele Forsbacka Karlssona mu totiž puk vypadl z výstroje.
42:09
Ve vlastním pásmu obral o kotouč Schmaltz Lidbloma a americký útočník se tak dostal do samostatného úniku, nicméně po kličce do backhandu přestřelil švédskou branku.
41:26
Vhazovat se bude již potřetí ve třetím dějství v pásmu USA. Američanům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
41:03
A v krátkém sledu druhý zásah Nedeljkoviče, tentokrát střílel od modré čáry Larsson.
40:58
Timashov sotva překročil modrou čáru a okamžitě střílel na Nedeljkoviče, který hokejkou vyrazil puk do ochranné sítě.
40:22
Američané nahazují kotouč do pásma, ale v útočném tažení déle nepokračovali.
40:01
Jestli se v první třetině dostávali více do hry Švédové, v té druhé to bylo rozhodně naopak, čemuž také napovídá jednoznačný výsledek druhé třetiny. Američané si tak do třetího dějství berou čtyřbrankový náskok a mají více než slušně našlápnuto k bronzové medaili.

Střely na branku po 2. třetině – 22:21.
40:00
39:51
Totální rozklad švédské obrany. Schmaltz vzal kotouč ve vlastním pásmu, dojel s ním až před Sandströma, kde ho přehrál na BRANDONA CARLA, který neměl problém trefit poloodkrytou branku Švédska! – 2:6. Asistence: Nick Schmaltz.
39:12
Švédský brankář opět natáhl lapačku proti střele Američanů.
38:40
Kotouč se teď z ničeho nic dostal k levé tyči Sandströma, o čemž švédský brankář nevěděl, ale nakonec pro Tre Kronor vše dobře dopadlo.
37:41
Z rohu kluziště našel mezi kruhy Borgen MacInnise, jehož střela mířila mezi betony švédského brankáře, ale ten dokázal vyrazit.
36:31
A opět ukázka šikovnosti americký hráčů. Milano přenechal u mantinelu kotouč ANDERSI BJORKOVI, který ukázal svoje šikovné ruce, proháčkoval se kolem několika soupeřových obránců a vymetl šibenici Sandströmovi branky! – 2:5. Asistence: Sonny Milano.
34:50
Schmaltz se proháčkoval až před Sandströma a ten musel opět vytasit dobrý zákrok.
34:36
Další dva zásahy si musel připsat Sandströmem proti dvěma ranám Matthewse během krátké chvilky.
34:11
Z mezikruží pálil Schmaltz, jehož střelu se ještě snažil před Sandströmem tečovat jeden z jeho spoluhráčů, ale neúspěšně.
33:32
Ale ani v přesilové hře si Nedeljkovič neodpočine. Lindblom získal kotouč za brankou a okamžitě zkusil zasunout kotouč za tyčku, ale Americký brankář si toto místečko pohlídal.
33:15
Na pravém kruhu měl kotouč na holi Milano a nic nevymýšlel a střílel. Branku Švédska, ale nijak výrazně neohrozil.
32:22
Američané rozpoutali kolotoč před Sandströmem, ale ten dvakrát výborně zasáhl.
31:48
Dvanáct vteřin přesilové hry pět na tři pro USA. Na 2+2 minuty bude vyloučen za hru vysokou holí Asplund.
31:42
Krásný ťukec americké trojice Schmaltz – Dvorak – Matthews, kdy posledně jmenovaný zakončoval, ale svou tečí minul branku Švédska.
31:06
Americký brankář musel zasahovat, ačkoliv už nějakou dobu hrají Američané přesilovou hru po návratu Borgena do hry.
29:59
Bude se hrát čtyři na čtyři. Forsbacka Karlsson podrazil svého spoluhráče a rozhodčí ho za to vykazuje ze hry na dvě minuty.
29:54
Forsling nabil Holmströmovi na pravém kruhu, ale švédský střelec netrefil branku Nedeljkoviče.
29:37
Teď už se dvacítce USA podařilo vyhodit až k Sandströmovi.
29:08
Timashov našel na modré čáře Nylandera, ale jeho střela byla zblokovaná do zadního mantinelu. Švédové pokračují v tlaku.
28:16
Šance pro Tre Kronor. Borgen srazil k zemi švédského hráče a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
27:53
Technický přestupek i na druhé straně. Američané si neporozuměli v rozehrávce a vidíme zakázané uvolnění.
27:04
Poměrně nadějný útok vezli hráči Tre Kronor na branku USA, ale vše ukončilo nedorozumění na modré čáře a ofsajd.
26:28
Švédové dosáhli branky. Tu ale po krátkém telefonátu rozhodčí Rantala neuznal, jelikož Asplund tečoval kotouč holí příliš vysoko.
26:22
Asplund našel křižnou přihrávkou Nylandera, který promáchl a prováhal tak obrovskou šanci!
24:06
Znovu o dvě branky! Kotouč do pásma zavezl Ryan MacInnis, který přenechal kotouč Brandonu Carloovi, jenž našel fantastickou přihrávkou u vzdálenější tyče RYANA DONATA. Ten měl jednoduchý úkol, ztečovat kotouč za záda Sandströma. – 2:4. Asistence: Ryan MacInnis, Brandon Carlo.
23:46
Kempeho střela Nedeljkoviče vystrašit nemusela, jelikož ji zblokoval MacInnis.
22:59
Nedeljkovič se musel hodně činit, proti několik pokusům švédských hráčů, kteří se samozřejmě snaží okamžitě vyrovnat.
22:17
Po nenápadné akci si Američané berou vedení zpátky! Od modré čáry střílel Will Borgen a před Sandströmem tečoval kotouč BROCK BOESER, který nasměroval puk do sítě a navrátil zpátky vedení týmu USA! – 2:3. Asistence: Will Borgen, Matthew Tkachuk.
20:59
Američanům se nepodařilo vyhodit kotouč a Kempe se vzápětí dostal ke střele u pravého kruhu, ale Nedeljkovič našel kotouč a vykopl pravým betonem.
20:12
Hned z kraje druhé třetiny se dostal do dobré příležitosti Holmström, ale Nedeljkovič vyrazil.
20:01
Na branky bohatá první třetina je za námi. Již se zdálo, že Američané mají zápas pod kontrolou. Ke konci však Švédové dostali k dispozici dvě velké šance, které se jim podařilo proměnit a srovnat tak stav zápasu.

Střely na branku – 11:7.
20:00
19:25
Švédové jsou usazeni v útočném pásmu, ale Nedeljkovič zatím zasahovat nemusel.
18:59
A hráči Tre Kronor budou mít šanci dostat se do vedení. White je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
18:34
To se nám s brankami roztrhl pytel! Fantastická akce Švédů. Forsbacka Karlsson přehrál v útočném pásmu kotouč přes šířku na Erikssona, který našel třetího parťáka v této formaci u vzdálenější tyče a CARL GRUNDSTRÖM jen poslal kotouč do sítě! – 2:2. Asistence: Jakob Forsbacka Karlsson, Joel Ek Eriksson.
17:39
A pozor je sníženo! Kotouč krásně do pásma zavezl Adrian Kempe, který poté u branky přihrál před poloprázdnou branku WILLIAMU LAGESSONOVI, který nezaváhal a poslal kotouč za záda Neděljkoviče! – 1:2. Asistence: Adrian Kempe.
17:21
Ve středním pásmu se tvrdě srazil Timashov s Milanem, ale vše proběhlo v rámci pravidel.
16:50
A Američané jsou najednou na koni, hráči Tre Kronor se ani nyní nedokázali prosadit.
15:32
V momentě, kdy se Larsson vrátil na led Američané zvyšují! Střelu od modré čáry z hole Werenskiho krásně tečoval před Sandströmem MATTHEW TKACHUK a nedal švédskému brankáři sebemenší šanci zasáhnout! – 0:2. Asistence: Zach Werenski, Nick Schmaltz.
14:47
Po střele z pravého kruhu z hole Werenskiho zazvonila tyčka za zády Sandströma!
14:32
Asplundovi se podržel získat cenné vteřiny s kotoučem v pásmu USA.
13:53
Švédové se osvobozují zásluhou Karlssona kotouč zamířil až za branku Neděljkoviče.
13:29
Na trestnou lavici za hákování zamířil na dvě minuty Jacob Larsson.
13:05
Hlavní rozhodčí zdvihl po akci Matthewse ruku, jelikož byl při zakončení faulován, mezitím si Američané přihrávají v pásmu.
12:32
Švédové se samozřejmě snaží co nejrychleji srovnat, ale sami se chybnou rozehrávkou připravili o pásmo.
11:59
Američané si dokázal vytvořit lehký tlak, ze kterého vytěžili branku. Dvorak zakončoval z mezikruží, což dokázal Sandström zneškodnit, nicméně na dorážku WILLA BJORKA už dosáhnout nemohl! – 0:1. Asistence: Christian Dvorak.
11:36
Milano zavezl kotouč do útočného pásma a hledal své spoluhráče, kotouč se však ke spoluhráčům nedostal.
10:09
Tvrdá rána, která proletěla jen těsně vedle americké branky z hole Grundströma.
09:49
Forsling dostal nabito mezi kruhy, ale Nedeljkovič vyjel a snížil švédskému obránci střelecký úhel, což mu pomohlo vychytat tuto obrovskou šanci!
09:02
Americký brankář se rozhodně nenudí. Tentokrát vystrčil lapačku proti dalšímu projektilu.
08:30
Zpoza branky se prodral před Sandströma Matthews, nicméně v předbrankovém prostoru o puk přišel.
07:51
Nylander se nestihl vrátit z útočného pásma dříve, než tam s pukem zajel Timashov a píská se ofsajd.
07:26
A americký brankář si musel připsat další zásah. Nylander zkusil štěstí střelou z pravéh kruhu, ale našel jen lapačku Nedeljkoviče.
06:35
Před Nedeljkovičem teď skočil nahozený kotouč z hole Timashova, ale americký brankář situaci zvládl.
05:56
Matthews dostal tvrdou přihrávku před Sandströma, ale ve výborné pozici nedokázal kotouč zpracovat, tak aby mohl zakončit.
05:36
Střela od modré čáry i na druhé straně kluziště. McAvoy provětral lapačku Sandströma, ten na střelu viděl a neměl s ní problémy.
05:00
Timashov zavezl kotouč do pásma a nakonec musel Nedeljkovič zasahovat po střele Larssona, kterou navíc tečoval Asplund před brankovištěm.
04:12
Modrožlutí se vlastní chybou vyhostili z útočného pásma, nicméně mrzet je to nemuselo, protiútok USA skončil na ofsajdu.
03:31
Američané se dostali do tlaku, ale tentokrát švédský brankář zasahovat nemusel.
02:15
Schmaltz se proháčkoval až za obranu Tre Kronor, ale Sandström přečetl jeho úmysl a vychytal kličku do forhandu.
01:15
Na vlastní modré čáře vybojoval puk Milano, ale v rozhodujícím momentu pokazil přihrávku a tak skončila akce výběru USA.
00:54
Kotouč se doklouzal přes všechny čáry až za branku Švédska a to znamená zakázané uvolnění USA.
00:14
Kotouč do útočné třetiny zavezli Američané, ale Milano se ke střele nedostal. Podobnou akci jsme viděli i na druhé straně.
00:01
A hráči již jsou na ledě a po pozdravech můžeme začít.
Diváci v Hartwall Areně očekávají nástup obou týmů, které se prozatím soustředí v tunelu a čekají na pokyn k nástupu.

Švédsko: Sandström – Lagesson, Forsling, Larsson, Englund (C), Petterson, Carlsson – Holmström (A), Kempe, Lindblom – Grundström, Forsbacka Karlsson, Eriksson – Asplund, Timashov, Nylander – Ehn, Looke, Karlsson

USA: Nedeljkovič – Werenski, Carlo, Borgen, Belpedio, Fortunato, McAvoy, Krys – Tkachuk, Matthews, White – Bjork, Dvorak, Milano – Schmaltz, Hitchcock, Boeser – Debrincat, Eansor, Macinnis – Donato

Rozhodčí: Fonselius, Rantala (FIN) – Chartrand-Piche (CAN), Nieminem (FIN).
Na letošním šampionátu, se už oba celky utkaly v základních skupinách a byla to pořádná bitva. O osudu celého zápasu rozhodl únik Nylandera, který švédský útočník dokázal proměnit a díky bezchybnému výkonu Söderströma si Tre Kronor připsali vítězství 1:0.
USA

Američané mají za sebou podobné semifinále jako Švédové. V desáté minutě se výběr USA dostal do vedení zásluhou Dvoraka, nicméně tak jako Finové dokázali otočit zápas se Švédskem během několika málo minut, stejný kousek se povedl i Rusům. V 36. minutě se trefil Kraskovskij a o dvě minuty déle dostal Rusy do vedení Korškov. Ani přes mohutný tlak se Američanům Samsonova překonat nepodařilo.

Navíc má výběr USA na letošním mistrovství světa, co napravovat, jelikož na tom loňském nepřešel ani přes čtvrtfinále a musel se spokojit s konečným pátým místem.

Tým okolo Austona Matthewse budí respekt a je určitě mírným překvapením, že se neprobojoval až do boje o zlatou medaili a titul mistrů světa. Na nás však čeká rozhodně velice zajímavý zápas o bronzovou medaili.
ŠVÉDSKO

Tým Tre Kronor patřil již před turnajem podobně jako tým USA mezi favority turnaje, ale spokojit se seveřané budou muset pouze se zápasem o bronz. Švédsko prošlo základní skupinou jako nůž máslem, bez ztráty jediného bodu. Ve čtvrtfinále navíc pohodlně rozstříleli Slovensko 6:0 a čekalo se, že si dokáží poradit i s domácím výběrem Finska.

Švédové zahájili semifinále výborně, v 11. minutě se zásluhou Asplunda dostali do vedení. V polovině utkání však přišel obrat Finů, kteří se prosadili dvakrát během několika minut. Ve zbytku zápasu se Tre Kronor brankáře Kähkönena překonat nepodařilo a zbylo tak na ně "pouze" utkání o třetí místo.

Stejnou zkušeností si dvacítka Švédska prošla i na loňském mistrovství světa. Po semifinálové porážce od Ruska se v boji o bronzovou medaili postavili Slovákům, kteří byli nad síly Tre Kronor a seveřané se museli uspokojit se čtvrtým místem.
Vítejte u onlajn přenosu zápasu, jenž rozhodne o tom, jaký tým si nakonec přiveze domů medaili a který naopak odjede s prázdnou. Při složení semifinálových dvojic by většina hokejových fanoušků tipovala výběr Švédska a USA, že se utkají ve finále, nicméně na oba celky teď čeká zápas o bronz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.