Z Helsinki Ice Hall je to ode mne všechno, děkuji za pozornost. V následujícím čtvrtfinálovém utkání se střetne Švédsko se Slovenskem.
Střely na branku ve třetí třetině:
12 – 6

Střely na branku celkem:
42 – 21
Po vyrovnané a ne příliš záživné první třetině se Švýcaři prosadili v každé dvacetiminutovce dvakrát a zaslouženě tak vítězí 5:1.
Je konec a Švýcarsko vyhrává první zápas o udržení a je tak o krok blíže k tomu, aby se i příští rok představilo v této elitní skupině.
58:59
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tak se přeci jen Švýcaři dočkali páté trefy, i když o vítězi je jasno. Gólu se dočkal i kapitán TIMO MEIER. Asistence: Pius Suter a Denis Malgin.
58:41
Ještě jeden trest pro Bělorusko. Tabolin si odsedí dvě minuty za podražení.
58:08
Švýcaři jsou stále při chuti a drží se v útočném pásmu.
56:34
Švýcarsko dosáhlo páté branky, rozhodčí tentokrát bez konzultace s kolegou u videa branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Ovšem celá akce byla velmi povedená.
54:35
Bělorusko na chvíli sevřelo soupeře v pásmu, jenže Švýcaři rychle dostávají kotouč daleko od vlastní branky.
53:10
Veremjov se už tlačil před brankou do zakončení, jenže byl odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
51:05
Poněkud kuriózní gól. Kulbakov nezalehnul kotouč jak patrně plánoval a tak se otevřela možnost pro JULIENA PRIVETA, který poslal puk do odkryté branky. Asistence: Nico Hischier.
50:35
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy se dopouští nepřesností v přihrávce, po čemž následuje ztráta puku.
49:05
Bělorusko je v plném počtu.
48:16
Švýcaři se nemohou dostat do pásma, nyní byl Kindschiovi odpískán ofsajd.
46:58
Vadim Malinovskij (BLR) – dvě minuty za hrubost.
46:27
Tři Bělorusové v útočném pásmu, z levého kruhu vypálil Bujnickij. Puk skončil na zadním plexiskle.
45:02
Ani tentokrát není uznán švýcarský gól, opět kvůli kopnutí puku do brány bruslí.
45:02
Rozhodčí znovu volá na video, zda platil gól Švýcarska.
44:36
Souhru tří hráčů Švýcarska na jeden dotek zakončil střelou z mezikruží Kessler, Kulbakov o něm ale věděl a zachytil puk na své hrudi.
43:59
Meier neprovezl puk středním pásmem, Švýcaři to musí zkusit znovu od své branky.
43:28
Alexander Tabolin (BLR) – 2 minuty za nedovolené bránění.
43:15
Karaban zkoušel prostřel švýcarského brankáře z pravé strany, ten si ale s jeho pokusem dokázal poradit.
42:30
Privet střelou z kruhu provětral lapačku Kulbakova.
41:20
Glauser nahazoval puk od modré, Meier jej nedokázal tečovat do prázdné brány.
40:24
Švýcaři se rychle dostali s pukem do pásma, jenže je soupeř rychle obral a nyní musí být ve střehu van Pottelberghe.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině:
20 – 6

30 – 15
Čtyřicet minut je pryč a do dvoubrankového vedení se dostali Švýcaři. Po dlouhé době bez gólu se prosadil Malgin, krátce po něm navyšoval na 3:1 pro Švýcarsko Riat.
Třetí třetina začne přibližně v 12:47.
40:00
38:41
Nádherná akce DAMIENA RIATA, který se kličkou osamostatnil mezi kruhy a zápěstím vypálil puk do sítě. Asistence: Denis Malgin a Timo Meier.
37:27
Impose od modré nahodil puk před branku, tam se jej snažil usměrnit do sítě Hischier, ale marně.
35:36
Tentokrát se Švýcaři dočkali! DENIS MALGIN dostal přihrávku na pravou stranu a nikým nehlídán okamžitě vystřelil pod horní tyčku, Kulbakov neměl šanci. Asistence: Timo Meier a Damien Riat.
34:16
Švýcaři se ještě v oslabení přesunuli do útoku, Meyerova střela od modré zaletěla až na zadní mantinel.
33:12
Bělorusko je kompletní a bude hrát minutu přesilovku.
32:18
Síly na ledě se vyrovnají. Při náporu na bránu Běloruska se sekáním provinil Pius Suter (SUI).
32:18
Timo Meier si položil Kulbakova, puk se ale do branky nedostal, bělorusové ho dokázali nahrnout pod brankáře.
31:08
Ruslan Vasilčuk (BLR) dostává dvouminutový trest za úder do oblasti hlavy a krku. Navíc k tomu má desetiminutový osobní trest, proto za ním na trestnou lavici usedá i Filippovič, který po dvou minutách naskočí do hry.
31:01
Hischier dlouho tahal pásmem puk, až jej nakonec nahodil na zadní mantinel.
29:47
Běloruský obr Falkovskij se hnal dopředu, ovšem přihrávka mu šla na brusle a ne na čepel.
29:05
Bělorusko je kompletní a vyhnalo soupeře až na druhou stranu ledu.
28:13
Siegenthaler vyslal pořádnou pumelici od modré, puk se otřel o horní tyčku.
27:59
Gól neplatí, Vladimír Pešina po krátkém telefonátu rozpažil!
27:59
Švýcaři se radují z gólu, ovšem hlavní rozhodčí si vyžádal videozáznam, zda nebyl puk kopnutý.
27:41
Meier zkusil z otočky zamést puk do sítě, znovu ale výtěčně zakročil Kulbakov, který svůj tým drží skvělými zákroky celý turnaj.
26:44
Riat stál u levé tyčky a pokusil se dostat vyražený puk do sítě, Kulbakov mu ale cestu přehradil betonem.
26:26
Bělorusko hrálo v plném počtu jen několik sekund a rozhodčí znovu vylučuje. Danila Karaban (BLR) si jde odsedět dvě minuty za sekání.
26:03
Pacenkin vyvezl puk až na druhou stranu kluziště.
25:17
Suter dlouho váhal na modré se střelou, nakonec přihrál na Thurkaufa, který jeho rychlý pas nezpracoval.
24:16
Danil Bokun (BLR) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
23:38
Rod od levého hrazení vyslal tvrdou střelu, tu Kulbakov vyrazil rukavicí na druhou stranu.
23:10
Hischier hraje na puku v pásmu, Karrer jeho nahrávku okamžitě nasměroval na bránu, tu však o kousek přestřelil.
21:50
Bělorusku nelepí kotouče, po nepříliš přesné rozehrávce končí puk v zakázaném uvolnění.
20:22
Noah Rod si sjel na levý kruh a dostal přihrávku, okamžitě vypálil na Kulbakova. Ten střelu švýcarského útočníka vyrazil na poslední chvíli.
20:01
Střely na branku po první třetině:
10 – 9
Máme za sebou první třetinu. Nejprve se do vedení dostalo Bělorusko z přesilovky, kterou využil Bujnickij hned ve druhé minutě hry. Švýcaři dokázali brzy srovnat, při signalizované výhodě se před branku natlačil Rod a srovnal. Poté ještě Bělorusko dvakrát trefilo brankovou konstrukci Švýcarů.
Druhá třetina začne přibližně v 11:55.
20:00
19:03
Domácí jsou kompletní, střela Bělorusů od modré se bleskurychle odrazila od konstrukce branky. Rozhodčí, který stál poblíž okamžitě rozpažil, evidentně se tedy puk do sítě nedostal.
18:16
Rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat se bude před pásmem Švýcarů.
17:51
Karaban nevydoloval puk před brankou Běloruska a ten putuje přes modrou čáru pryč.
17:03
Další oslabení Švýcarska. Damien Riat (SUI) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
16:10
Auguste Impose naopak vyrazil z vlastního pásma do útoku, nakonec ani svoji cestu skrz celé kluziště nezakončil střelou.
15:35
Karaban vzal na modré puk, který Švýcaři neviděli a vypálil z pravého kruhu. Halou zazněla levá tyčka brankové konstrukce!
14:32
Švýcaři s pukem a jsou již kompletní.
13:26
Thurkauf zablokoval střelu vlastním tělem, Meier nestihl rychle vyrazit do brejku.
12:49
Suter vyhazuje puk přes všechny čáry.
12:28
Damien Riat (SUI) dostává dvě minuty za hákování.
11:42
Hraje se ne příliš záživný hokej. Ani jeden z týmů se nedostává příliš do útočného pásma, natož ke střele.
10:30
10:13
Ovšem puk se od zadního mantinelu odráží a putuje do středního pásma. Oslabení pomalu končí.
09:46
Bělorusko ušetřilo cenné vteřiny oslabení, až nyní se Švýcarsko dostává zpět do pásma.
08:30
Švýcaři se radovali z vedoucí branky, jenže předtím se puku dotkl hráč Běloruska a rozhodčí přerušil hru. Ilja Suško (BLR) dostává dvě minuty za podražení.
07:50
Riat vlétl podél mantinelu do pásma a střelou trefil pravý beton Kulbakova. Ten vyrazil puk do místa, kam si nestihl nikdo ze Švýcarů najet.
06:36
Je srovnáno! Švýcaři využili ponechané výhody, NOAH ROD se z levého kruhu natlačil před brankoviště a bekhendem dostal puk do sítě. Asistence: Pius Suter a Tino Kessler.
05:17
Danil Bokun ve vlastním obraném pásmu nahazoval puk na zadní mantinel, jenže namířil na beton vlastního brankáře. Ten naštěstí pro Bělorusy vykopl kotouč pryč.
04:44
Kapitán Timo Meier objel branku Bělorusů a vystřelil, Kulbakov byl u pravé tyčky připravený.
04:04
Švýcarsko se usazuje v pásmu, nemůže ale najít dobrou střeleckou pozici.
03:35
Šarangovič zkusil střelu z levého kruhu, brankář Švýcarska vyráží jeho pokus do ochranné sítě.
02:57
Zakázané uvolnění Běloruska.
01:59
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Bělorusové první početní výhodu využívají! Půl minuty před vypršením trestu se Bělorusko dostalo do pásma a rychlou střelou z kruhu otevírá skóre DMITRI BUINICKIJ. Asistence: Grigori Veremjov.
01:44
Bělorusko se drží u puku v pásmu, van Pottelberghe poprvé přerušil hru.
00:30
První přesilovka pro Bělorusko. Jonas Siegenthaler (SUI) dostává dvě minuty za sekání.
00:20
Švýcaři zavezli puk do pásma, první střela ale šla mimo Kulbakova.
00:01
Oba celky jsou již na ledě, za chvíli utkání začne.

Švýcarsko: van Pottelberghe (Descloux) – Karrer, Siegenthaler, Glauser, Kindschi (A), Herlacher, Heldner, Forrer – Kessler, Suter, Rod (A) – Thürkauf, Malgin, Riat – Meyer, Egli, Meier (C) – Privet, Impose, Hischier.

Bělorusko: Kulbakov (Verbickij) – Falkovskij, Gončarov (C), Romanovič, Bokun, Tabolin Vorobej, Suško – Šarangovič, Černikov, Karaban (A) – Bujnickij (A), Busko, Veremjov – Bobko, Vasilčuk, Malinovskij – Filippovič, Alexander Pacenkin, Belevič.

Rozhodčí: Konc (SVK), Pešina (CZE) – Jensen (DEN), Sormunen (FIN).
Ještě jednou vás vítám u prvního zápasu o udržení v elitní sérii mistrovství světa hráčů do dvaceti led. Toto utkání bude mít také československé zastoupení a to na na pozici hlavních rozhodčích, kterými budou Vladimír Pešina (CZE) a Daniel Konc (SVK).
Švýcarsko

Domácí tým dokázal získat jediný bod a stejně jako jeho soupeř se umístil na poslední příčce, ale skupiny A. Švýcarsko dokázalo bod uhrát se silnou Kanadou, což bylo jedno z překvapení šampionátů. Ovšem třiadvacet inkasovaných gólů je nejvíce na turnaji.

Výsledky Švýcarska v základní skupině

USA – Švýcarsko 10:1
Švýcarsko – Kanada 2:3 sn.
Dánsko – Švýcarsko 2:1
Švýcarsko – Švédsko 3:8
Bělorusko

Hostující tým ve čtyřech zápasech skupiny B nedokázal získat jediný bod, a tak se samozřejmě umístil na posledním místě. Bělorusko nasázelo soupeřům pouhých šest gólů a naopak inkasovalo devatenáctkrát.

Výsledky Běloruska v základní skupině

Česká republika – Bělorusko 5:3
Bělorusko – Rusko 1:4
Bělorusko – Slovensko 2:4
Finsko – Bělorusko 6:0
Oba celky byly v základních skupinách nejhoršími, a tak se nyní utkají v sérii na dva vítězné zápasy o tom, který z nich bude pokračovat mezi elitou.
Vítám vás u mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Dnes je na programu zápas o udržení, v němž se představí Švýcarsko, které vyzve Bělorusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.