Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! Loučí se s Vámi Daniel Kinc.
Střely na branku – 25:27
Zásahy brankářů – 23:23
Trestné minuty – 27:4
Využité přesilovky – 1:1
Utkání je u konce! Spojené státy americké dokázaly nasázet v závěrečné třetině svému soupeři tři branky a hned na úvod turnaje zapisují velmi cennou výhru v poměru 4:2!

Do vedení se dostali hokejisté v bílém ve 48. minutě, kdy od modré čáry přesně mířil obránce a kapitán Zach Werenski. Vyrovnání na sebe ovšem nenechalo dlouho čekat, když se o tři minuty později prosadil přesnou ranou při přesilové hře Dylan Strome. Rozhodující branku vstřelil necelé čtyři minuty před koncem Loius Belpedio, jehož nahození od modré čáry tečoval mimo dosah McDonalda jeden z obránců. Definitivní pečeť na vítězství dal zápasu Auston Matthews, který přesnou tečí uzavřel brankový účet na 4:2!
59:33
Ještě jednu šanci měl v závěru Virtanen, ale jeho dorážka z brankoviště mířila těsně vedle pravé tyče.
59:00
Poslední minuta hry ve třetí třetině! Kanaďané usazení v pásmu, nicméně ohrozit branku se jim zatím stále nedaří.
58:00
Kanaďané míří do závěrečného tlaku, brankář McDonald však zůstává zatím ve své svatyni.
57:23
USA právě vstřelilo branku!
A troufnu si říci, že o vítězi je rozhodnuto! AUSTON MATTHEWS dokázal doklepnout kotouč, který vypadl McDonaldovi z výstroje, pohodlně do sítě po ne příliš jistém zákroku brankáře Kanady proti ráně od modré čáry – 4:2! Asistence: Matthew Tkachuk, Zach Werenski.
56:48
Spojené státy jdou chvíli před koncem do vedení! Od modré čáry nahazoval kotouč LOUIS BELPEDIO a jeho ránu tečoval kanadský obránce Hicketts mimo dosah vlastního brankáře – 3:2! Asistence: Will Borgen, Colin White.
55:54
Do útoku opět přešly Spojené státy, k ráně z úhlu napřáhl Milano, leč jeho rána mířil pouze do McDonalda.
55:03
Na protější straně se dostali Kanaďané do akce 2 na 1, Strome vzal celou situaci na sebe, ovšem jeho pokus mířil vedle!
53:53
Matthews se dostal k ráně od modré čáry, ale jeho pokus pouze orazítkoval horní tyč!
53:19
Nyní se zaskvěl také McDonald, který ramenem vytěsnil ránu z levého kruhu!
52:43
Za další ránou mířil Strome, ale jeho pokus byl zablokován. Následně je po zásahu Nedeljkovice hra přerušena.
52:31
Kanaďané po vstřelené brance hýří sebevědomím, USA je pod velkým tlakem.
50:45
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada vyrovnává! Po tlaku v přesilovce a následné přihrávce se k puku dostal DYLAN STROME, který napřáhl a zamířil přesně za záda amerického brankáře, jenž neměl nárok zasáhnout – 2:2! Asistence: Mitch Marner, Travis Dermott.
49:35
Přesilovka pro Kanadu. Vyloučen kapitán USA a autor zatím rozdílové branky Zach Werenski na dvě minuty za sekání.
49:05
A opět rána jednoho z Kanaďanů, puk však končí v lapačce připraveného Nedeljkovice.
47:57
Kanaďané ovšem neskládají zbraně a ihned míří do své další útočné akce.
47:22
Spojené státy otáčejí vývoj utkání! Po buly posunul Matthews puk na modrou čáru americkému kapitánovi ZACHU WERENSKIMU, jenž vypustil prudkou ránu zápěstím a ta skončila za nic netušícím McDonaldem, kterým měl zakrytý výhled – 2:1! Asistence: Auston Matthews, Matthew Tkachuk.
46:54
Přesilová hra pro USA. Vyloučen kanadský útočník Quenneville, který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
46:50
Američané se poté pokusili rychle založit další akci, puk ale mířil pouze na zakázané uvolnění.
46:40
A znovu skvělý McDonald! Dvorak se dostal do obrovské šance, nicméně brankář Kanady jeho kličku do bekhendu dokázal pokrýt skvělým zákrokem!
45:48
Puk se po vyhození jednoho z obránců Ameriky ocitl na střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu Spojených států.
45:20
A znovu v permanenci brankář Kanady. K ráně se dostal Milano, ale jeho pokus k tyči dokázal brankář s javorovým listem na prsou ukrýt v náručí.
43:44
Vzápětí ale přišla další rána Američanů, brankář McDonald ale prudkou ránu z levého kruhu ukryl ve své lapačce.
42:58
Dermott nyní dobrý zákrokem zabránil v obranné pásmu průnikové přihrávce, Kanaďané vyvážejí kotouč.
42:03
Sonny Milano nyní dobře vyvezl kotouč, ovšem bez podpory spoluhráčů pouze puk nahodil do pásma a odjel střídat.
41:37
McAvoy nyní dobře zapracoval v obranné činnosti, nicméně Kanaďané se i přesto tlačili ke střele, ale ta na konec po zásahu Nedeljkovice nepřišla.
41:06
Fleury hledal přihrávkou na protější modré Stromea, ten ale jeho pobídku nezpracoval a kotouč míří na zakázané uvolnění.
40:30
Tkachuk trochu vtipně zakopl s pukem za brankou, čímž jej sice dostal do branky, nicméně zadní části a to se v hokeji za regulérní považovat rozhodně nedá.
40:12
Úvodní buly závěrečné třetiny patřilo USA, hráči v bílém ihned míří do útočného pásma.
40:01
Durhá třetina přinesla opět pohledný hokej. První branku vstřelili Kanaďané, když se po přihrávce Gauthiera prosadil ranou do víka dorážející Matt Barzal. USA se poté dostaly do utkání a odměnou jim bylo vyrovnání, kdy odraženého puku chopil Colin White a kotouč doklepl do odkryté sítě!
Další třetina začne přibližně v 20:45.
40:00
39:33
Další akce Američanů končí ofsajdem, do konce třetiny zbývá zhruba půl minuty.
38:49
Kanaďané se vzápětí osvobozují, za malou chvíli začne poslední minuta prostřední dvacetiminutovky.
38:01
Matthews se znovu šikovně proháčkoval až do zakončení, ale jeho rána mířila vedle pravé tyče.
37:30
Američané jsou jako polití živou vodou a nadále pokračují v aktivní hře.
36:33
Z ničeho nic je vyrovnáno! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se k ráně dostal Milano, ale jeho pokus mířil mimo. Puk se však odrazil od zadního mantinelu k číhajícímu COLINU WHITEOVI, jenž u zadní tyče doklepl puk bekhendem do sítě – 1:1! Asistence: Sonny Milano, Christian Dvorak.
35:56
Virtanenovi utekl puk v rohu hřiště při další akci Kanady, následně je hra přerušena pro zásah vysokou holí.
35:19
Matthews nyní lišácky pálil na McDonalda, ten však dokázal srazit betony včas a nepustil kotouč za svá záda.
34:45
A vzápětí přichází zpět další zákrok brankáře USA a po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
34:15
Američané se nyní dostali pod velký tlak, celou situaci až nyní uklidňuje brankář Nedeljkovic, jenž puk skryl ve svém náručí.
33:30
V závěru akce červených pálil Gauthier, nicméně jeho nepřesný pokus zamířil nad branku.
33:05
Barzal se pokusil stahovačkou v útočném pásmu přejít přes soupeře, ten však jeho úmysl vystihl.
32:38
Na druhé straně si puk pěkně navedl na střed aktivní Strome, ale jeho pokus Nedeljkovic vyrazil do rohu hřiště.
32:00
Obraz hry je stále stejný. Američané buší do obrany svého soupeře, ten se zatím ale skvěle brání a všechny puky končí na zatím skvěle chytajícím McDonaldovi.
30:51
Na opačné straně pálil ostře obránce Belpedio, jeho rána mířila vedle, ale Američané zůstávají v pásmu.
30:10
Na protější straně mířil svůj pokus na zadní tyč Gauthier, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
29:35
Matthews nyní chytře po napadání Tkachuka pleskl do hole jednoho z bránících hráčů, čímž sám vystřelil, nicméně McDonald si celou situaci pohlídal.
28:59
Spojené státy pomalu a jistě přebírají otěže utkání, Kanaďané už nejsou tak aktivní, zatímco mladíci v bílém létají po ledě.
28:29
Muži v červeném se nakonec po zisku puku dostali i k ráně, tu skryl Nedeljkovic v lapačce a unavená formace Kanady odjíždí střídat.
28:15
Pětka Kanady byla na ledě skoro tři minuty (!) a kouč Dave Lowry si bere oddechový čas.
28:15
Ani tentokrát se ale Kanaďanům nepodařilo vyhodit bezpečně a opět je z toho zakázané uvolnění.
27:39
Nakonec si Kanaďané na chvíli odpočinou, nicméně je to pouze zakázané uvolnění.
27:00
USA je i nadále v tlaku, Kanada se stále nedostala ke střídání a borci v červeném už sotva pletou nohama.
26:19
Na druhé straně nyní dobře kombinoval Tkachuk s Matthewsem, nicméně žádná rána z jejich holí nepřišla a oba tak dojíždějí střídat.
25:46
Kanada i nadále pokračuje v aktivní hře, Stromova rána se ale mezi tyče nevešla.
25:06
Kanada jde do vedení! Gauthier nejprve předložil puk spoluhráči, který však netrefil odkrytou klec. Puk se poté k útočníkovi Kanady vrátil, ten předložil puk MATTU BARZALOVI, jenž z první poslal kotouč pod horní tyč za zmateného Nedeljkovice. Obrovská radost Kanaďanů – 0:1! Asistence: Julien Gauthier, Rourke Chartier.
24:21
Nedeljkovic nyní trochu podcenil nahození ze středního pásma, nakonec se však puk od zadního mantinelu nevrátil do brankoviště.
23:49
V obranném pásmu USA se k puku dostal po chybě Virtanen, který hledal skulinku v pravé horním rohu, nicméně jeho pokus mířil vedle svatyně Američanů.
23:16
Další pokus vyslal na americkou branku Strome, nicméně jeho pokus se mezi tři tyče opět nevešel.
22:39
Další akci Kanady zastavuje opět ofsajd, útočná fáze mladíků v červeném je v těchto chvílích hodně uspěchaná.
22:20
Američané v plném počtu.
22:13
V závěru přesilovky měl ještě dobrou možnost Strome, ale jeho dorážka byla hodně nepřesná. Američané vzápětí opět vyhazují.
21:51
Do dobré pozice se tlačil Barzal, který nejprve pálil bekendem a následně také forhendem, ovšem ani jedna z jeho střel nebyla úspěšná.
21:20
Perlini se pokusil bleskově rozjet další akci, nicméně jejich postup zastavil hvizd čárového rozhodčího – ofsajd.
20:43
Point posunul kotouč na Marnera, jemu však rána nesedla a Američané se osvobozují vyhozením za svatyni svého soupeře.
20:25
Kanaďané vyhráli buly a ihned se usazují v útočném pásmu, jejich přesilovka pokračuje.
20:01
První třetina je za námi a na branku zatím čekáme marně. V úvodní pasáži hry byli aktivnější Kanaďané, nicméně všechny jejich nebezpečné pokusy, včetně obrovské šance Perliniho, skončili pouze na brankáři Nedeljkovicovi. Uvidíme, co nám nabídnou oba celky ve druhé třetině.
Další třetina začne přibližně v 19:56.
20:00
19:26
V závěru třetiny se ještě k ráně dostal Jake Virtanen, ale jeho pokus zamířil pouze do lapačky připraveného brankáře Nedeljkovice.
18:49
Nepřesná přihrávka Chabota zamířil pouze na hůl Werenskiho, který okamžitě posílá puk za kanadskou svatyni.
18:13
Na vzdálenější tyč si o přihrávku řekl Strome, který ale pobídku od pravého mantinelu nedokázal trefit přesně.
17:38
Kanadě se úvod přesilovky nedaří, Američané se již podruhé osvobodili vyhozením až za branku McDonalda.
17:20
Debrincat nyní neunesl tíhu okamžiku, píchl Konecnyho hokejkou do choulostivých míst a za svůj prohřešek vidí trest na 5 + do konce utkání!
16:24
Nedeljkovic nyní předvedl opravdu skvělý zákrok, když se proti ráně již zmíněné Perliniho vyznamenal zákrokem lapačkou před prázdnou brankou!
16:24
Perlini se nyní dostal do obrovské šance, kdy prošel obranou USA, nicméně jeho pokus v brance neskončil!
15:40
Celou situaci uklidňuje až po téměř dvou minutách brankář Nedeljkovic, který puk skryl ve svém náručí.
14:55
Kanaďané i nadále pokračují v aktivní hře, Američané jsou nyní od mírným tlakem.
14:29
Strome vybojoval kotouč za brankou a snažil se křižným pasem najít na druhé tyči Quennevilla, ten však jeho pobídku netrefil ideálně!
13:44
Auston Matthews předvedl také své obranné schopnosti, když na poslední chvíli vložil hokejku do rány od modré čáry, a kotouč zamířil do ochranné sítě.
13:01
Hicketts nyní zaváhal na modré čáry a za pukem se tlačila hned dvojice borců v bílém, ovšem obránce Kanady dokázal své zaváhání napravit a kotouč zahrál za branku Ameriky.
12:30
Nedeljkovic posléze ukryl další pokus od modré čáry ve své rukavici a na řadu přichází již druhá komerční pauza během první periody.
11:57
Vzápětí se Quenneville tlačil opět ke střele, což se mu nakonec povedlo, nicméně jeho dorážku z ostrého úhlu dokázal Nedeljkovic pokrýt.
11:22
Aktivní hru Kanady podpořil také Sonny Milano, jenž se prodral středem hřiště, nicméně zásah jednoho z beků Ameriky jeho postup včas zastavil.
10:59
Do podobné pozice se dostal Quenneville, jenž se ke kotouči dostal po sérii odrazů, nicméně jeho pokus po ledě mířil vedle pravé tyče.
10:28
Další útočná akce byla vedena Marnerem, který si sjel na dobrou přihrávku ke kruhům, jeho pokus byl sražen opět nad branku.
09:50
Budoucí jednička draftu, Američan Matthews, nyní prošel dobře přes bránícího hráče, jeho pozdější rána už ale neměla brankové parametry.
09:11
Nyní rozehrávku Kanada podpořil také brankář McDonald, za pukem už po pravém mantinelu pádí Barzal.
08:49
Vhazovat se bude po pravici brankáře Američanů, nicméně ještě předtím přijde na řadu komerční přestávka.
08:49
Poté si připisuje další jednoduchý zákrok Nedeljkovic, jenž ve svém náručí ukryl nahození od modré čáry.
08:16
Další ránu po zisku kotouče vyprodukoval Borgen, jeho rána skončila ale pouze na bruslích jednoho z bránících Kanaďanů.
07:50
O pár desítek vteřin později zakládal akci Američanů Werenski, ale kotouč z jeho hole mířil pouze na zakázané uvolnění.
06:57
Americký obránce Bjork se posléze dostal při rozehrávce pod velký tlak napadajících hráčů, následně ale dokázal kotouč odpálit pryč z obranného pásma.
06:27
Na druhé straně se vzápětí dostal k ráně předchozí hříšník Strome, ale jeho pokus nenadělal Nedeljkovicovi žádné potíže.
06:01
V útočném pásmu se pokusil protáhnout kolem mantinelu Eansor, nicméně proti přesile neuspěl.
05:25
Úvod utkání je zatím neurovnaný. Nyní se přihrávka nevyvedla Dermottovi, jenž puk poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
04:55
Na opačné straně se po nabídce na modrou čáru do puku opřel americký obránce Krys, jehož pokus skončil na hrudi připraveného brankáře McDonalda.
04:30
Kotouč znovu opustil po zblokované ráně Kanady hrací plochu, vhazovat se bude po pravici Nedeljkovice.
03:58
Po přihrávce zpoza branky se k ráně tlačil Chartier, nicméně jeho pokus příklepem byl sražen do ochranné sítě.
03:34
Přesilovka celku v bílém je u konce, Strome se vrací na led a oba celky hrají v plném počtu.
02:49
Tkachuk byl poté v brankovišti, a rozhodčí tentokrát již odpískal prohřešek amerického mladíka.
02:13
McDonald se po ráně Carla octl na zemi, rozhodčí však celou situaci ponechal bez vyloučení a Kanaďané se vzápětí osvobozují vyhozením až za branku USA.
02:00
Američané se usadili v útočném pásmu, u puku nyní Tkachuk.
01:34
Hned v úvodu je tu přesilovka ovšem pro Američany. Za brankou se důraznou sekyrou prezentoval Strome a jde si odsedět dvouminutový trest.
00:53
Muži s javorovým listem na prsou stále pokračují v aktivní hře, Američané se nemohou dostat ke kotouči.
00:29
Do první vážnější šance mířil Stephens, ale jeho rána nakonec branku McDonalda neohrozila.
00:10
Úvodní buly patřilo Kanaďanům, ti ihned míří dopředu.
00:01
Oba celky jsou již na hrací ploše, za malou chvíli začínáme!
Utkání začne s menším zpožděním, vy však nikam neodcházejte!

USA: Nedeljkovic (Halverson) – Werenski (C), Carlo, Belpedio (A), Borgen, Krys, McAvoy, Fortunato – Tkachuk, Debrincat, Matthews (A) – Dvorak, White, Milano – Schmaltz, Macinnis, Boeser – Eansor, Donato, Hitchcock – Bjork.
Trenér: Ron Wilson.

Kanada: McDonald (Montembeault) – Hicketts (A), Chabot, Fleury, Hickey, Sanheim, Dermott, McKeown – Perlini, Virtanen, Point (C) – Strome, Marner, Quenneville – Konecny, Stephens, Crouse (A) – Barzal, Chartier, Beauviller – Gauthier.
Trenér: Dave Lowry.

Rozhodčí: Nord (SWE), Rantala (FIN) – Otmakhov (RUS), Sormunen (FIN).
Kanada
Země javorového listu naopak v závěrečných bojích o medaile nechyběla již pěknou řádku let. Na poslední mistrovství, hraném doma v Montrealu a Torontu, si mladíci kolébky hokeje došli pro suverénní prvenství systémem start-cíl nebo také "Perfect gold", když ani jednou v průběhu šampionátu neztratili ani bod a zaslouženě po finálovém utkání s Ruskem (5:4) navlékli na krk zlaté medaile! Ofenzívu Kanady tehdy táhli především Max Domi, Connor McDavid, Sam Reinhart a Nicolas Petan – všichni budoucí hvězdy NHL! Zejména první dva se výrazně prosadili v Arizoně, respektive Edmontonu. Connor McDavid, jakožto jednička posledního draftu, by mohl na tomto šampionátu rovněž také startovat, nicméně zlomenina v horní části těla jeho účast na jubilejním 40. mistrovství světa juniorů zcela vyloučila.
USA
Spojené státy americké po výhře na Mistrovství světa v roce 2013 již dva turnaje čekají na postup mezi nejlepší čtyřku, když je nejprve rok po jejich triumfu nepustili do semifinále Rusové (3:5) a minulý rok si mladíci ze země za velkou louží vylámali zuby na stejném soupeři (2:3). Letos budou Američané patřit k jedním z horkých favoritů, tým bude spoléhat především na své opory, a sice kapitána Zacha Werenskiho a útočníka Sonny Milana.
Nominace Kanady

Brankáři: Mackenzie Blackwood, Mason McDonald, Samuel Montembeault

Obránci: Thomas Chabot, Travis Dermott, Haydn Fleury, Brandon Hickey, Roland McKeown, Travis Sanheim, Joe Hicketts

Útočníci: Mathew Barzal, Anthony Beauvillier, Rourke Chartier, Julien Gauthier,Travis Konecny, Mitchell Marner, Brendan Perlini, John Quenneville, Mitchell Stephens, Dylan Strome, Jake Virtanen, Brayden Point, Lawson Crouse
Nominace USA

Brankáři: Alex Nedeljkovic, Brandon Halverson

Obránci: Chad Krys, Brandon Fortunato, Louis Belpedio, Zach Werenski, Will Borgen, Charlie McAvoy jr., Brandon Carlo

Útočníci: Matthew Tkachuk, Nick Schmaltz, Anders Bjork, Christian Dvorak, Alex Debrincat, Scott Eansor, Ryan Macinnis, Colin White, Ryan Donato, Ryan Hitchcock, Brock Boeser, Sonny Milano, Auston Matthews
Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího mládežnického ledního hokeje! Po roce je zde opět vrchol mládežnické sezony, a to Mistrovství světa do 20 let! Hned první den šampionátu přinese divákům v Helsinkách opravdovou lahůdku, kdy se v souboji dvou největších favoritů celého turnaje střetne USA s Kanadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.