MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Finsko - 26. prosince 2017   22:00

Kanada
Kanada
05:34' Katchouk (Thomas) • 06:01' Steel (Raddysh, Kyrou) • 12:52' Batherson (Gadjovich, Mete) • 32:47' Raddysh (Katchouk)
4:2
(3:1, 1:1, 0:0)
Finsko
Finsko
12:19' Heponiemi  (Välimäki) • 27:31' Jokiharju  (Tolvanen, Koivula)
Kanada
Artur Kulev (RUS), Manuel Nikolič (AUT) – Jon Kilian (NOR), Jiří Ondráček (CZE)
KeyBank Center, Buffalo, NY
Finsko

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci!
Příští utkání obou mužstev

ČT 28. 12. 2017, 01:00 – KeyBank Center:
Slovensko – Kanada

ČT 28. 12. 2017, 18:00 – KeyBank Center:
Finsko – Dánsko
Nejvyšší ice time

CAN: Kale Clague (O) – 23:27 (34 střídání)

FIN: Miro Heiskanen (O) – 25:13 (35 střídání)
Zásahy brankářů

CAN: Carter Hart – 29 zákr., 2 OG, 93,55%

FIN: Ukko-Pekka Luukkonen – 28 zákr., 4 OG, 87,50%
V KeyBank Center nyní zazní na počest vítěze kanadská státní hymna.

Trestné minuty: 12 – 6
Kanada vstoupila do letošního šampionátu výhrou nad Finskem 4:2. Prosadili se za ní čtyři různí hráči – Boris Katchouk, Sam Steel, Drake Batherson a Taylor Raddysh. Solidní výkon předvedl taktéž brankář Carter Hart!
59:53'
Střela Tolvanena zblokována McLeodem.
59:50'
9,5 vteřiny do konce třetí třetiny! Podaří se Finům ještě alespoň snížit? Vhazování po pravici Cartera Harta.
59:50'
Oddechový čas pro hosty.
59:50'
Puk v končí v ochranné sítě za Hartem. Pro Kanadu to již vypadá dobře!
59:39'
59:24'
Välimäki nabil Jokiharjuovi, jeho střela byla ale zblokována.
58:55'
Nyní střelecký pokus Tolvanena, Hart vyráží.
58:44'
Heiskanen vypálil z první, avšak minul.
58:09'
Luukkonen míří na střídačku, Finové to zkusí v šesti!
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:45'
Domácí vyhráli buly, Dubé ihned vyhazuje.
57:39'
Velká příležitost pro Finsko na snížení! Vhazuje se po levici Cartera Harta.
57:39'
Vyloučení v týmu Kanada (Alex Formenton – 2 min., podražení).
57:30'
2 minuty a 30 vteřin do konce! Kanada stále o dva kroky vpředu.
57:20'
Vhazování nařízeno do střední třetiny.
57:20'
Puk skončil v ochozech KeyBank Center.
56:46'
Zakázané uvolnění se pískat nebude, domácí tak musí hrát kotouč.
56:17'
Nurmi dostal přihrávku před branku, zakončit se mu ale ideálně nepodařilo.
56:00'
Další ofsajd Kanady.
55:47'
Jokiharju míjí z pravé strany Hartovu branku.
55:35'
Postavení mimo hru ze strany kanadských hokejistů.
55:01'
Střely na branku: 32 – 28
54:27'
Zpět do utkání! Buly po levici Ukko-Pekky Luukkonena.
54:27'
Z levé strany nahazoval dobře Clague, Luukkonen musel dávat pozor. Následuje další z reklamních přestávek.
53:49'
53:38'
11 vteřin před koncem přesilovky se vhazuje po pravici Ukko-Pekky Luukkonena.
53:38'
Pěkná střela od Katchouka, finský gólman ale lapil kotouč do své rukavice.
52:50'
Nurmi si již odpykává na trestné druhou trestnou minutu.
52:39'
Kyrou a jeho střela, Luukkonen vyrazil.
51:49'
Je tu v pořadí třetí početní výhoda Javorových listů!
51:49'
Vyloučení v týmu Finsko (Markus Nurmi – 2 min., nedovolené bránění).
51:49'
Rozhodčí ještě kontrolují předchozí situaci u videa.
51:49'
Střela Kanady zblokována do ochranné sítě, na řadě je další reklamní přestávka.
51:35'
Obrovská šance pro Finy, Harta ale na poslední chvíli zastoupil na brankové čáře obránce Foote! To bylo velké štěstí pro Kanadu.
51:01'
Necelých devět minut do konce třetí třetiny. Kanada vede nadále nad Finskem 4:2.
50:43'
Tolvanen se dostal ke střele v prostoru mezi kruhy, zamířil však mimo tři tyče.
50:01'
Střely na branku: 25 – 27
49:35'
Střelecký pokus Timminse od modré finského brankáře neohrozil.
49:07'
Gadjovich zkoušel štěstí ihned po vhazování, Luukkonen ale pozorný.
49:03'
Rozehrávka Koivuly končí na icingu.
48:10'
47:33'
Bean nepřešel přes Vaakanainena, Finsko následně vyhazuje až k Hartovi.
47:09'
Domácí v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
47:06'
Finové pokračují v aktivitě a Hart musel znovu zasahovat.
46:54'
Välimäki a jeho střela z pravé strany, Hart vyráží betonem.
46:40'
Přechod Finů do útočné třetiny přerušuje ofsajd.
46:26'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se po levici kanadského brankáře.
46:26'
Střela Juoleviho sražena do ochranné sítě, je tu reklamní přestávka.
46:10'
Poměr sil na ledě se nám srovnává. Buly ve střední zóně.
46:10'
Vyloučení v týmu Finsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Markus Nurmi.
45:51'
McLeod našetřil pár vteřinek, jeho spoluhráči mezitím stihli vystřídat.
45:09'
Finsko a jeho pátá přesilovka! Vhazování po levici Cartera Harta.
45:09'
Vyloučení v týmu Kanada (Taylor Raddysh – 2 min., sekání).
45:01'
Střely na branku: 21 – 26
44:56'
Hned několik hráčů nyní bojuje o puk u levého mantinelu v obranné zóně Suomi.
44:38'
Dobrý forčekink Finů, Javorové listy mají problémy s rozehrávkou.
43:58'
Tolvanen tečoval šikovně střelu spoluhráče jen těsně vedle Hartovu svatyni.
43:25'
Kyrou přihrával před branku, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.
42:55'
Zakázané uvolnění domácích.
42:46'
Na soupisce Javorových listů jsou celkem čtyři hráči, kteří byli na draftu vybráni Tampou Bay Lightning.
42:06'
Čároví viděli ofsajd na straně Kanady, hra je přerušena.
41:37'
Střela Koivuly na druhé straně končí na zadním mantinelu.
41:02'
V šanci nyní sám Katchouk, za Luukkonenem zvoní tyč!
40:46'
Katchouk našel Raddyshe, bekhend druhého jmenovaného pak musel finský brankář vyrážet vyrážečkou.
40:26'
Dubé prověřil ze středu Luukkonenovu pozornost.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět ze šaten na ledovou plochu. Závěrečná třetí perioda začne za několik málo okamžiků!
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 17 – 23
Zákroky brankářů: 21 – 13
Přesilová hra: 1/1 – 1/4
Trestné minuty: 8 – 2
Čtyřicet minut utkání je minulostí. Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli dva góly – po jednom na každé straně. Finové se nejprve dostal na dostřel díky využití přesilové hře. Prosadil se po přihrávce od Tolvanena obránce Henri Jokiharju. O pět minut později ale vrátil domácím dvoubrankové vedení Taylor Raddysh. Finsko je i nadále střelecky aktivnější, do závěrečné třetiny však znovu nastoupí o dvě branky pozadu.
40:00'
39:57'
V prostřední třetině se již nic dalšího nestane.
39:34'
Innala našel Koppanena, Hart musel střelu druhého jmenovaného vyrazit levým betonem.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:56'
Rozehrávka Heiskanena se neujala, hraje tak znovu Kanada.
38:14'
Clague vystřelil od modré, brankář Finů jen vyrazil.
37:56'
Střela Gadjoviche z mezikruží zblokována, Luukkonen bez práce.
37:26'
Vesalainen se šikovně dostal až před Harta, ten si však s zakončením finského hokejisty dokázal poradit.
36:44'
Innala na Heiskanena, ten ale vystřelit nedokázal.
35:37'
Koivula na Juoleviho, gólman Javorových listů si nebyl svým zákrokem příliš jistý.
35:01'
Střely na branku: 16 – 20
34:42'
Šance pro Tolvanena, Hart ale stihl včas zakročit.
34:26'
Střela Kyroua zblokována Kotkansalem do ochranné sítě.
34:09'
Pokračujeme vhazováním ve středním pásmu.
34:09'
Ofsajd Suomi, v KeyBank Center proběhne další z reklamních přestávek.
33:55'
Nurmi nahodil kotouč do útočné třetiny, v útoku však zůstal osamocen.
32:47'
Kanada právě vstřelila branku!
Nyní už ale jdou domácí opět do dvoubrankového vedení! TAYLOR RADDYSH se dostal na pravé straně k odraženému puku a napřáhl k prudké ráně, ta pak skončila až v síti finského gólmana. Devatenáctiletý forward, kterého si na draftu 2016 vybrala Tampa Bay zapisuje druhý bod v tomto utkání, 4:2 pro Javorové listy! Asistence: Boris Katchouk.
32:19'
A další zákrok finského brankáře. Následovat bude vhazování po jeho levé ruce.
32:05'
Clague na Dubého, poté to ještě zkoušel Kyrou, Luukkonen ale v obou případech na jedničku!
31:49'
Jeden z beků Finska nahodil od modré čáry na Harta, ten raději následně přikryl touš po svou rukavici.
31:04'
Kotouč sražen do ochranné sítě za Luukkonenem.
31:01'
Krátce po polovině hrací doby vede Kanada nad Finskem 3:2.
30:46'
Střely na branku: 11 – 19
30:29'
Koivula pálil ihned po vhazování, Hart vyrazil betonem.
30:26'
Můžeme opět pokračovat. Vhazování po pravici Cartera Harta.
30:26'
Pokus Juoleviho končí v lapačce Harta. Ke slovu se následně hlásí druhá reklamní přestávka v prostřední periodě.
30:01'
Dobrá šance pro Tolvanena, gólman Javorových listů byl ale připraven na správném místě.
29:33'
Čároví pískají Kanadě zakázané uvolnění, hra se tak přesune k Hartovi.
28:45'
Kanadští nespěchají s rozehrávkou.
28:01'
Ofsajd domácích.
27:31'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové využívají početní převahu a snižují tak na 2:3! Tolvanen nabil na modrou HENRIMU JOKIHARJUOVI a jeho střela z první byla nešťastně tečována Gadjovichem za Hartova záda. Asistence: Eeli Tolvanen, Otto Koivula.
27:00'
Timmins se dostal k puku u levého mantinelu a ihned vyhazuje.
26:44'
Tolvanenova střela, Hart vyráží.
26:26'
Kanaďané hned na úvod oslabení vyhazují až k Luukkonenovi.
26:09'
Bude čtvrtá přesilovka Finska využita? Vhazování po pravici Cartera Harta.
26:09'
Vyloučení v týmu Kanada (Boris Katchouk – 2 min., podražení).
26:01'
Zpět do akce, vhazování po pravici Ukko-Pekky Luukkonena.
26:01'
Další střela od Makara, tentokrát byla zblokována do ochranné sítě. Na řadě je reklamní přestávka.
25:40'
McLeod našel perfektně Makara, ten však ve slibné pozici minul tři tyče.
25:05'
Píská se další zakázané uvolnění domácích.
25:01'
Střely na branku: 9 – 13
24:51'
Koivulovo nahození, gólman Kanady vyráží do rohu.
24:25'
Tolvanen zlomil při své střele od modré hůl, Harta tak vůbec neohrozil.
24:05'
Icingem se nyní provinili hokejisté Javorových listů.
23:48'
Buly je nařízeno do střední zóny.
23:48'
Střela Raddyshe sražena do ochranné sítě.
23:24'
Thomasova střela z pravé strany, gólman Finů vyráží pravým betonem.
23:16'
Píská se zakázané uvolnění Finska, hra se tak vrátí zpět před Luukkonena.
22:46'
Od modré to nyní zkoušel Mete, jeho pokus ale skončil na zadním mantinelu.
22:29'
Batherson se snažil vystřelit z první, avšak promáchl.
21:59'
Koivula zavezl touš do útočné třetiny, jeho spoluhráči ovšem střídají.
21:25'
Thomas se již k puku nedostal, hrát tak mohou Finové.
20:58'
Hart má kotouč ve své lapačce, vhazovat se tak následně bude poblíž jeho branky.
20:18'
O kotouč se momentálně bojuje za brankou Kanady.
20:01'
Hokejisté jsou zpět na ledě KeyBank Center, druhá perioda začne za malou chvíli!
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 7 – 12
Zákroky brankářů: 11 – 4
Přesilová hra: 1/1 – 0/3
Trestné minuty: 6 – 2
Úvodní perioda je za námi. Kanadští vstoupili do tohoto utkání velmi dobře, když hned po ubráněné přesilovce soupeře udeřil Boris Katchouk. Druhou branku Kanady pak přidal o pouhých 37 vteřin později při přesilové hře Sam Steel! Ve 13. minutě se dočkali také Finové – k odraženému puku se dostal Aleksi Heponiemi a uklidil jej ihned za Hartova záda. Záhy však domácí vedli znovu o dva góly – prosadil se Drake Batherson. Po první třetině tedy platí skóre 3:1 pro Kanadu!
20:00'
19:59'
V poslední vteřině ještě pálil z první od modré Vesalainen, avšak nepřesně.
19:22'
Kyrou přihrával před branku, Steel se však na puk nedostal.
19:11'
Luukkonen vyráží střelecký pokus Dubého do ochranné sítě.
19:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:59'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat by se následně mělo dle signalizace rozhodčích ve střední třetině.
18:16'
17:56'
Javorové listy znovu vyhazují, do konce trestu McLeoda zbývá již pouze 20 vteřin.
17:30'
Kanada vyhazuje a může tak prostřídat svou čtveřici.
17:15'
Střela Heiskanena, Hart vyráží.
16:58'
Kanadští zatím velmi dobře brání přesilové hry soupeře.
16:16'
Pojďme na to! Vhazování po pravici Cartera Harta.
16:16'
Třetí přesilovka Finska začne až po reklamní přestávce.
16:16'
Vyloučení v týmu Kanada (Michael McLeod – 2 min., podražení).
15:52'
Vaakanainenova střela z pravé strany, Hart vyráží vyrážečkou.
15:20'
Howden zblokoval střelu soupeře od modré, Hart tak mohl zůstat klidný.
15:05'
Clague s pukem za vlastní brankou, obě mužstva střídají.
15:01'
Střely na branku: 5 – 9
14:21'
14:21'
Nyní střílel další z beků Vaakanainen, gólman Kanady ponechává touš v lapačce. Následuje druhá reklamní přestávka.
13:54'
Od modré čáry vypálil Kotkansalo, Hart vyrazil betonem.
12:52'
Netrvalo dlouho a Kanada vede znovu o dvě branky! Heiskanen nedokázal puk uklidit do bezpečí, čehož využil po přihrávce od Gadjoviche DRAKE BATHERSON. 3:1! Asistence: Jonah Gadjovich, Victor Mete.
12:19'
Finové snižují na rozdíl jedné branky! Střela Välimäkiho byla zblokována, Hart pak vyrazil levým betonem pouze před sebe a pohotový ALEKSI HEPONIEMI následně uklidil kotouč za záda brankáře Kanady. 1:2 z pohledu Finska! Asistence: Juuso Välimäki.
11:46'
Howden se rychle obtočil kolem branky, Luukkonen byl ovšem u své levé tyče včas připraven.
10:43'
Raddysh to zkoušel zprava po pasu od Thomase, Luukkonen ale zasahovat nemusel.
10:01'
Střely na branku: 4 – 3
09:50'
Finové nevyslali při přesilové hře na Harta žádný puk.
09:44'
08:45'
Začíná druhá minuta ze Steenbergenova trestu, Hart zatím bez práce.
08:10'
Tolvanen zkusil štěstí z pravého kruhu pro vhazování, avšak minul Hartovu svatyni.
07:44'
Vhazování po pravici Cartera Harta.
07:44'
Vyloučení v týmu Kanada (Tyler Steenbergen – 2 min., sekání).
07:38'
Signalizovaný trest pro Javorové listy.
07:23'
Ikonen to zkoušel individuálně po pravé straně, daleko však nedošel.
06:18'
Finsku nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru.
06:12'
Konec reklamní přestávky, buly ve střední zóně před střídačkou Kanady.
06:12'
Hra přerušena, proběhne první reklamní přestávka.
06:01'
Bleskurychle využitá přesilová hra a Kanada jde do dvoubrankového trháku! Nejprve to zkoušel zleva po Kyrouově přihrávce Raddysh, avšak neúspěšně. Následně se ale prosadil SAM STEEL. 2:0! Asistence: Taylor Raddysh, Jordan Kyrou.
05:48'
Javorové listy si zahrají také první přesilovku! Vhazuje se po levici Ukko-Pekky Luukkonena.
05:48'
Vyloučení v týmu Finsko (Juuso Välimäki – 2 min., sekání).
05:46'
Střely na branku: 2 – 3
05:34'
Branka platí, Kanada tedy vede krátce po polovině šesté minuty 1:0!
05:34'
Rozhodčí však ještě půjdou na video!
05:34'
Javorové listy se dostávají ihned po ubráněném oslabení do vedení! Za obranu Finů se dostal BORIS KATCHOUK a následným bekhendovým blafákem protlačil i se štěstím touš za Luukkonenova záda. 1:0 pro Kanadu! Asistence: Robert Thomas.
05:22'
05:21'
Juolevi to zkusil od modré z první, Hart zasahuje.
04:23'
První polovina z Howdena trestu je pryč, Finové toho zatím příliš nepředvedli.
03:45'
McLeod se dostal na touš a vyhazuje.
03:22'
Finové si zahrají první přesilovou hru! Vhazování po pravici Cartera Harta.
03:22'
Vyloučení v týmu Kanada (Brett Howden – 2 min., hákování).
02:48'
Vesalainen nahodil do útočné třetiny, u puku jsou však první hokejisté Kanady.
02:34'
Kotouč končí na střídačce Finska, hra je tak přerušena.
02:15'
Rozehrávka Timminse nepřesná, hrát tak může soupeř.
01:37'
Kotkansalo míjí od modré čáry tři tyče.
01:10'
Innala střílel ihned po vhazování, Hart schoval touš do své rukavice.
01:08'
Icing domácích, vhazovat se tak bude před Hartem.
00:45'
Střela jednoho z beků Kanady zblokována, Luukkonen tak zasahovat nemusel.
00:25'
První útočná akce Javorových listů končí ofsajdem.
00:04'
Úvodní buly pro Kanadu.
00:01'
Obě mužstva již nastupují na ledovou plochu, utkání začne co nevidět!
Startující brankáři

CAN:
Carter Hart #31 – 19 let, Everett Silvertips

FIN:
Ukko-Pekka Luukkonen #1 – 18 let, HPK Hämeenlinna

Kanada: Hart (C. Point) – Makar, Clague (A), Timmins, Mete (A), Bean, C. Foote, Fabbro – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Steenbergen, Batherson, M. McLeod – Gadjovich.

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Kuokkanen (A), Vesalainen, Tolvanen – Koivula, Ikonen, Heponiemi – A. Räsänen, Innala, Kupari – Jääskä, Koppanen, Nurmi.

Rozhodčí: Artur Kulev, Manuel Nikolič – Jon Kilian, Jiří Ondráček.
Pěkný sváteční večer všem hokejovým fanouškům, vítejte ještě jednou při sledování Mistrovství světa do 20 let! Utkání mezi Kanadou a Finskem začne zhruba za 30 minut.

Finsko

Finové se loni stali prvním týmem, který po titulu nepostoupil do čtvrtfinále. Trenér Jukka Rautakorpi a jeho asistenti byli po třech porážkách v řadě odvoláni. Rautakorpiho pak nahradil Jussi Ahokas a Finsko obsadilo konečné deváté místo. Brankářskou jedničkou by měl být zřejmě Ukko-Pekka Luukkonen. Největší předností Finů je však defenziva. Na soupisce totiž najdeme hned pět voleb z prvního kola draftu NHL 2017 – Miro Heiskanena, Juuso Välimäkiho, Olli Juoleviho, Urho Vaakanainena a Henriho Jokiharju. V útoku zase mají Kristiana Vesalainena, Eeliho Tolvanena či Rasmuse Kupariho. Právě poslední jmenovaný by měl být v draftu NHL 2018 zvolen v prvním kole.

Nominace Finska

Niilo Halonen (IFK Helsinky), Lassi Lehtinen (Lukko Rauma), Ukko-Pekka Luukkonen (HPK Hämeenlinna)

Miro Heiskanen (IFK Helsinky), Henri Jokiharju (Portland Winterhawks, WHL), Olli Juolevi (TPS Turku), Kasper Kotkansalo (Boston University, NCAA), Roope Laavainen (HPK Hämeenlinna), Eemeli Räsänen (Kingston Frontenacs, OHL), Robin Salo (Vaasan Sport), Urho Vaakanainen (SaiPa Lappeenranta), Juuso Välimäki (Tri-City Americans, WHL)

Aleksi Heponiemi (Swift Current Broncos, WHL), Joni Ikonen (KalPa Kuopio), Jere Innala (HPK Hämeenlinna), Juha Jääskä (IFK Helsinky), Otto Koivula (Ilves Tampere), Joona Koppanen (Ilves Tampere), Janne Kuokkanen (Charlotte Checkers, AHL), Rasmus Kupari (Kärpät Oulu), Eetu Luostarinen (KalPa Kuopio), Sami Moilanen (Seattle Thunderbirds, WHL), Markus Nurmi, (TPS Turku), Aapeli Räsänen (Boston College, NCAA), Eeli Tolvanen (Jokerit Helsinky), Jerry Turkulainen (JYP Jyväskylä), Eetu Tuulola (HPK Hämeenlinna), Kristian Vesalainen (HPK Hämeenlinna)

Hlavní trenér: Jussi Ahokas
Kanada

Kanada má sílu a talent na každé pozici. ,,Chceme být týmem, proti kterému se bude hrát těžce," řekl novinářům trenér Dominique Ducharme. Na soupisce najdete celkem sedm hráčů, kteří získali na loňském šampionátu stříbrné medaile: brankář Carter Hart, obránci Jake Bean, Kale Clague, Dante Fabbro a útočníci Dillon Dube, Michael McLeod a Taylor Raddysh. První útočná řada ve složení Dillon Dubé Sam Steel a Jordan Kyrou bude rychlá a produktivní. Carter Hart by měl být dle expertů nejlepším brankářem turnaje. Na juniorském mistrovství 2017 odchytal čtyři zápasy s procentuální úspěšností zákroků 90,6 a průměrem obdržených branek 2,38. Ve WHL má letos bilanci 13-3-1, pět čistých kont a úspěšnost zákroků 96,1%.

Nominace Kanady

Carter Hart (Everett, WHL), Colton Point (Colgate University, ECAC)

Jake Bean (Calgary WHL), Kale Clague (Brandon, WHL), Dante Fabbro (Boston University, HE), Cal Foote (Kelowna, WHL), Josh Mahura (Regina Pats, WHL), Cale Makar (U. of Massachusetts, HE), Victor Mete (Montreal, NHL), Conor Timmins (Sault Ste. Marie, OHL)

Drake Batherson (Cape Breton, QMJHL), Maxime Comtois (Victoriaville, QMJHL), Dillon Dubé (Kelowna, WHL), Alex Formenton (London, OHL), Jonah Gadjovich (Owen Sound, OHL), Brett Howden (Moose Jaw, WHL), Boris Katchouk (Sault Ste. Marie, OHL), Jordan Kyrou (Sarnia, OHL), Michael McLeod (Mississauga, OHL), Taylor Raddysh (Erie, OHL), Sam Steel (Regina, WHL), Tyler Steenbergen (Swift Current, WHL), Robert Thomas (London, OHL)

Hlavní trenér: Dominique Ducharme
Mistrovství světa do 20 let v ledním hokeji 2018

42. Mistrovství světa do 20 let v ledním hokeji bude hostit od 26. prosince do 5. ledna 2018 americké Buffalo. Hrát se bude celkem třech stadionech. Nejvíce utkání (22-23) se bude konat v KeyBank Center, domácí areně Buffala Sabres. Největší zajímavostí však je, že jedno utkání bude sehráno pod širým nebem v předměstí Orchard Park na fotbalovém stadionu New Era Field! Jednat se bude o duel mezi Kanadou a USA (29. 12. 2017). Sedm zápasů pak bude hostit ještě Harbor Centre.
Juniorské mistrovství světa bude v USA celkem pošesté. Účastní se ho tradičně 10 účastníků.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! V americkém Buffalu dnes startuje Mistrovství světa do 20 let. Úvodní program nám nabídne celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi Kanadou a Finskem. Úvodní buly bude v KeyBank Center vhozeno ve 22:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.