MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Švédsko - 1. ledna 2018   02:10

Rusko
Rusko
15:09' Sokolov (M. Malcev, Poloďan) • 18:18' K. Kostin (Ivanov, Svečnikov) • 56:15' Poloďan (Šepelev, Ivanov)
3:4
(2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Švédsko
Švédsko
07:18' Andersson  (Liljegren, A. Nylander) • 17:32' Liljegren  (Söderlund, L. Lindström) • 54:21' G. Gustafsson  (Jonsson Fjällby, Davidsson) • ' Steen
Rusko
Schukies (GER), Thomson (USA) – Hagerström (FIN), McCrank (CAN)
Key Bank Center, Buffalo
Švédsko

To už je z mé strany vše. Ještě jednou Vám přeji vše nejlepší do roku 2018!
Tento zápas také definitivně určil složení čtvrtfinálových dvojic. Pojďme se tedy podívat, co nás v dalším průběhu turnaje čeká a nemine:

Švédsko – Slovensko
Kanada – Švýcarsko
Česko – Finsko
USA – Rusko
V nájezdech byli úspěšnější Švédové. Jako první se sice prosadil Vitalij Abramov, ale ve třetí sérii srovnal Linus Lindström a v další rundě rozhodl Oskar Steen.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.
Autorem vítězné branky je OSKAR STEEN.
Také Artur Kajumov to zkoušel mezi betony, ale neuspěl. Švédové na nájezdy vítězí!
Oskar Steen zamířil mezi betony Suchačova!
Klim Kostin neprostřelil Gustavssona.
Linus Lindström vyrovnává!
Malcev ani netrefil branku.
Tim Söderlund chtěl vymíchat Suchačova, ale ten jeho nájezd zastavil levým betonem!
Vitalij Abramov si rozhýbal Gustavssona a poslal puk mezi jeho betony!
Pettersson vystřelil do betonů Suchačova.
Anatolij Jelizarov zkusil bekhendovou kličku, narazil na beton Gustavssona.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení si vytvořily dobré šance oba celky, ale rozhodující gól nepadl. Vítěze utkání tak určí až nájezdy.

Střely na branku – 31:43 (14:12, 4:14, 8:9 – 5:7)
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:56'
V úplném závěru prodloužení ještě Michail Malcev objel branku soupeře a po zákroku Gustavssona dorážel do již odkryté klece Alexej Poloďan. Kotouč však srazil holí vedle tyčky obránce Brännström!
64:47'
Nyní střílel dvakrát v krátkém sledu Michail Malcev, Gustavsson v obou případech na místě.
64:10'
Poslední dvě minuty prodloužení patří Švédsku, Suchačov se má co ohánět!
63:42'
Z levého kruhu střílel Tim Söderlund. Suchačov v rozkleku vyráží také tento pokus.
63:10'
Rasmus Dahlin prověřil ranou z levé strany Suchačova. Ten vyráží.
62:57'
Axel Jonsson Fjällby se marně zkoušel prokličkovat až před branku Ruska.
61:33'
Andrej Svečnikov střílel z levé strany nepřesně.
61:31'
Rozhodnutí měl na holi Dmitrij Samorukov, který zakončoval přečíslení 2 na 1. Trefil však jen beton Gustavssona!
60:47'
Michail Malcev ukázal šikovné ruce, když se sám prokličkoval až do dobré příležitosti. Z levého kruhu nepřekonal Gustavssona.
60:01'
Utkání končí po 60 minutách remízou 3:3, což znamená, že Švédové skupinu B vyhrají, český národní tým skončí druhý a Rusové třetí. Čeští hokejisté se tak mohou ve čtvrtfinále těšit na Finsko.
60:00'
59:53'
Arťom Minulin vypálil od modré. Gustavsson si puk našel a vyrazil ho!
59:11'
Rusko to zkouší bez brankáře! Svěřenci kouče Bragina riskují, chtějí vyhrát skupinu!
59:10'
Běží už poslední minuta třetí třetiny. Rusové zahráli na icing.
58:40'
Linus Lindström to zkusil individuálně. Jeho bekhendová střela prolétla nad břevnem.
57:46'
Alexander Nylander málem vrátil Švédsku vedení! Lias Andersson mu z rohu naservíroval puk před branku a Nylander trefil bekhendem pravou tyčku z pohledu Suchačova!
57:14'
Puk byl sražen do prostoru střídaček. Vhazuje se ve středovém kruhu.
56:15'
Rusko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Nahození Alexandra Šepeleva od modré čáry vyrazil Gustavsson jen před sebe a ALEXEJ POLOĎAN nasměroval svou dorážku pod vyrážečku švédského gólmana – 3:3. Asistence: Alexandr Šepelev a Georgij Ivanov.
55:43'
Rusové už teď musejí riskovat, samozřejmě se tlačí dopředu.
54:21'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové jdou do vedení a přibližují se vítězství ve skupině B! Hokejisté Tre kronor vyhráli souboj v rohu a puk se dostal mezi kruhy k Axelovi Jonssonovi Fjällbymu. Jeho střelu Suchačov nedokázal udržet v lapačce, což potrestal důrazný GLENN GUSTAFSSON, který zametl puk do ruské klece – 2:3. Asistence: Axel Jonsson Fjällby a Marcus Davidsson.
54:08'
Puk následně končí mezi střídačkami. Ještě jedna reklamní přestávka.
54:00'
Přihrávka Klima Kostina zpoza branky neoslovila Artura Kajumova. Švédové se dostali k puku.
53:19'
Gustavsson si pohlídal střelu z ostrého úhlu. Tohle ho asi nemohlo překvapit.
52:50'
Pokud chtějí Rusové skupinu vyhrát, musejí zvítězit za tři body. Budou tedy muset začít více riskovat.
51:40'
German Rubcov si s pukem vybruslil na levý kruh a z otočky vystřelil. Gustavsson zakročil levým betonem. O chvíli později mohl z chybné rozehrávky soupeře těžit Arťom Manukjan, ten však trefil jen protihráče.
51:06'
Ofsajd Rusů. Následuje reklamní přestávka.
50:40'
Liljegrenovu střelu Rusové zablokovali. Ve třetí třetině jsou obrany poměrně pozorné.
49:54'
Přetlačovanou u mantinelu vyhráli Švédové, kteří tak vyvážejí puk dopředu.
48:39'
Pokračuje velký boj. Oba týmy by chtěly jít do čtvrtfinále z prvního místa. Švédům k tomu stačí i remíza.
47:34'
Následně si vyjel na osu hřiště Isac Lundeström, tentokrát však narazil na jistého Suchačova.
47:24'
Teď měli Rusové štěstí! Po ráně Jespera Sellgrena totiž puk přeskočil betony brankáře Suchačova a spadl na tyčku!
46:33'
Gustavsson pokryl nahození ze středního pásma a hned rozehrává na své spoluhráče.
45:36'
Švédové jsou teď častěji na puku, ale nedaří se jim s ním projet až do útočné třetiny.
44:35'
Rusové jsou v plném počtu.
43:57'
Tahle přesilovka se Tre kronor moc nedaří. Žlutomodří jsou opět bez pásma.
43:35'
Švédům se nepodařila zamýšlená kombinace a Sborná tak opět vyhazuje.
43:00'
Timothy Liljegren pálil od modré. Suchačov puk vyrazil a jeho obránci následně vyhodili.
42:34'
Za držení je vyloučen Nikita Makejev. Přesilová hra pro švédský výběr.
41:58'
Zetterlund s Karlströmem zaměstnali ruskou obranu. Druhý jmenovaný to zkoušel z úhlu bekhendem, ale trefil jen boční síťku.
41:12'
Alexander Nylander v útočném pásmu obehrál tři Rusy a mířil pod víko branky soupeře! Suchačov však stačil kotouč škrtnout vyrážečkou a vytěsnit ho do ochranné sítě!
40:15'
Až tento zápas také definitivně určí složení čtvrtfinálových dvojic. Vítěz skupiny si zahraje se Slovenskem.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:54.
Střely na branku – 18:26 (14:12, 4:14)
Druhá třetina podle statistik jasně patřila Švédům, ale se skóre utkání nepohnula. Tre kronor hráli v jejím úvodu dlouhou přesilovku 5 na 3, v níž však nedokázali překonat brankáře Suchačova a i poté měli více ze hry. Rusové poprvé trefili prostor mezi tyčemi až ve 35. minutě, přesto mohli i oni skórovat. Nikolaj Knyžov totiž mířil v přesilovce do tyčky a Arťom Manukjan zase nastřelil v gólové šanci lapačku brankáře Gustavssona.
40:00'
39:47'
Spolupráce Anderssona s Nylanderem nebyla úspěšná, k puku se ještě dostávají Rusové.
39:05'
Nahozený puk raději přikryl před dojíždějícím protihráčem brankář Gustavsson.
39:01'
Začala poslední minuta druhé části.
38:43'
Timothy Liljegren si na modré rovnal kotouč na střelu, tu mu však Rusové zablokovali.
37:45'
Andrej Svečnikov hledal po objetí branky Klima Kostina. Tentokrát dobře zapracovala obrana Tre kronor.
36:33'
Rusko v závěru třetiny přidává. Dmitrij Sokolov našel před brankou volného Arťoma Manukjana, který zblízka trefil lapačku brankáře Gustavssona!
35:43'
Rusové v náznaku přečíslení. Výborně se ale vrátil Steen a Marcel Šolochov tak musel střílet. Gustavssona nepřekonal.
34:33'
Až teď si sáhl na kotouč i Gustavsson! Střela Georgije Ivanova ale byla z kategorie propagačních.
34:15'
To Suchačov si připsal už jedenáctý zákrok v prostřední části. Následuje reklamní přestávka.
34:00'
Ve druhé třetině stále neregistrujeme jedinou ruskou střelu na branku! Nastřelená tyčka Knyžova se do statistik nepočítá.
33:15'
Alexander Nylander obešel obránce a z pravého kruhu mířil ke vzdálenější tyčce. Tu těsně minul!
32:50'
Rusové v ofsajdu. Vhazuje se nakonec ve středovém kruhu.
32:13'
Švédsko je v plném počtu.
31:58'
Ve vlastním oslabení vyzkoušel Suchačova Rasmus Dahlin. Ruský gólman měl dobrý výhled a vyrazil puk do rohu.
31:11'
Nikolaj Knyžov se uvolnil na osu kluziště a po jeho střele zápěstím zazvonila za Gustavssonem tyčka!
30:49'
Další vyhození Tří korunek.
30:29'
Švédové se osvobozují.
30:12'
Vitalij Abramov si před brankou prohazoval obránce Gustava Lindströma, který ho musel přidržet. Po reklamní přestávce si zahrají Rusové přesilovku.
29:16'
Střelu Rasmuse Dahlina schoval do lapačky Suchačov. Švédové vedou ve druhé třetině na střely 9:0!
28:55'
Ruský kouč Bragin reaguje oddechovým časem. Jeho pětice, která nemůže po zakázaném uvolnění střídat, si potřebuje odpočinout.
28:55'
Další icing Ruska. Vhazovat se tedy bude opět před Suchačovem.
28:34'
Zakázané uvolnění Ruska.
28:13'
27:44'
Od modré tvrdě vypálil Timothy Liljegren. Puk Suchačovovi projel mezi betony, ale gólman Ruska se ještě stačil zorientovat a schoval ho do lapačky!
27:13'
Vladislav Suchačov se ve druhé třetině rozchytal. V jeho lapačce nyní skončila rána Alexandera Nylandera.
27:06'
Elias Pettersson z mezikruží minul ruskou klec.
26:35'
Michail Malcev po mantinelu vyhazuje.
26:12'
Elias Pettersson se řítil sám na Suchačova a Dmitrij Samorukov mu zkomplikoval zakončení jen za cenu faulu. Diváci v hale očekávali, že bude nařízeno trestné střílení, ale rozhodčí to nakonec vyřešili vyloučením ruského beka za hákování.
25:59'
Sokolov se individuálně proti švédské obraně neprosadil. Dopředu jdou Švédové.
25:24'
Zakázané uvolnění Rusů. Ti se po dlouhém oslabení směrem dopředu zatím hledají.
24:50'
Švédové se dopustili postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:06'
Rusko přestálo kritické momenty. Přežilo dlouhé oslabení 5 na 3 i další vyloučení Rubcova. Velkou zásluhu na tom má i brankář Suchačov, který na začátku druhé části pokryl sedm střel soupeře.
23:32'
Linus Lindström střílel z pravého kruhu, Suchačov jeho pokus vytěsnil. Rusové jsou už v plném počtu!
23:02'
Další ruské vyhození. Sborná zvládá oslabení výborně.
22:42'
Zajcev vyhazuje až za švédskou svatyni.
22:27'
Timothy Liljegren z osy kluziště netrefil ruskou branku.
21:47'
Sborná je ve čtyřech!
21:40'
Rusové vyhazují!
21:24'
Jenže právě German Rubcov vzápětí Steena sekl a také on míří na trestnou lavici. Ještě 20 sekund bude pokračovat švédská přesilovka 5 na 3, poté se bude Rusko bránit ve čtyřech.
21:09'
Steen trefil jen Rubcova, Rusové se udatně brání.
20:26'
Lias Andersson vyzval ke skórování Rasmuse Dahlina, který střílel z první do poloprázdné branky, ale Vladislav Suchačov předvedl fantastický zákrok! Ruský gólman se bleskově přesunul a puk zastavil lapačkou!
20:01'
Připomínám, že Švédové pokračují v dlouhé přesilovce 5 na 3!
20:01'
Střely na branku – 14:12.
Další třetina začne přibližně ve 3:03.
První třetina závěrečného utkání skupiny B nabídla parádní hokej! Rusové po ní hrají se Švédskem nerozhodně 2:2. Tři korunky dvakrát vedly, ale Sborná dokázala v obou případech srovnat. Na zásahy Liase Anderssona a Timothyho Liljegrena odpověděli Dmitrij Sokolov a Klim Kostin.
20:00'
19:46'
To je pro Rusko velmi nepříjemné! Michail Malcev hned po buly odpálil puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry! Rusové jdou tedy do tří!
19:44'
Ještě tu máme vyloučení na straně Ruska. Za držení je potrestán Anatolij Jelizarov.
18:18'
Rusové bleskově srovnávají! Do nabídky Georgije Ivanova před brankou šikovně vložil hůl KLIM KOSTIN a Gustavsson nedokázal adekvátně reagovat – 2:2. Asistence: Georgij Ivanov a Andrej Svečnikov.
17:32'
Kde teď byla ruská obrana? Ta se totiž doslova vykašlala na Tima Söderlunda, který byl po nahrávce Lindströma úplně sám před Suchačovem. Puk po jeho zakončení projel pod betonem ruského gólmana a zastavil se v brankovišti. Dojíždějící TIMOTHY LILJEGREN ho pak již pohodlně doklepl do odkryté klece. Asistence: Tim Söderlund a Linus Lindström.
16:04'
Ta byla ale hodně krátká! Síly na ledě se vyrovnávají poté, co Lias Andersson zvedl svou hokejku příliš vysoko.
15:54'
První přesilovka pro Švédy. Na trestnou lavici míří za podražení Vitalij Abramov.
15:09'
Nedáš – dostaneš! Rusové vybojovali puk za brankou soupeře a byl to Malcev, který ho poslal na hůl DMITRIJE SOKOLOVA, jenž z okraje levého kruhu blíže ose hřiště zamířil nad lapačku gólmana Gustavssona – 1:1. Asistence: Michail Malcev a Alexej Poloďan.
14:30'
Velká šance Švédska! Od modré vypálil Jesper Sellgren a Suchačov vyrazil puk jen před sebe. Dorážející švédský hráč však bekhendem nedostal kotouč do téměř odkryté klece!
13:31'
Švédové přestáli i druhé oslabení. Jsou v plném počtu.
13:19'
Cenné sekundy ze švédského oslabení pošetřil Tim Söderlund, který se s pukem dostal až za branku soupeře.
12:41'
Švédové se teď již osvobodili.
12:11'
Z Gustavssona tentokrát puk vypadl, ale Alexej Poloďan svou dorážku nasměroval jen do břicha klečícího gólmana Švédska.
11:44'
Dmitrij Sokolov to zkusil od modré čáry. Gustavsson má puk ve výstroji.
11:30'
Fredrik Karlström vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilovka pro Rusko v tomto utkání.
11:21'
Od modré vypálil ruský kapitán Jegor Zajcev. Jeho pokus až na Gustavssona neprošel.
10:36'
Georgij Ivanov orazítkoval poměrně nenápadnou střelou z levé strany tyčku švédské branky! Následně byla Rusům odpískána přihrávka rukou. Je tu další reklamní přestávka.
09:08'
Své šikovné ruce nám ukázal Rasmus Dahlin! Ten u mantinelu prohodil Nikolaje Knyžova mezi bruslemi a dojel s pukem až mezi kruhy, odkud však po ledě minul branku soupeře.
08:10'
Švédové utkání rozjeli lépe než soupeř. Uvidíme, co teď předvedou Rusové.
07:18'
Tři korunky se ujímají vedení! Švédsko předvedlo bleskurychlý přechod do útoku. Alexander Nylander pak zadovkou poslal puk na modrou čáru Timothymu Liljegrenovi, který ho nahodil před branku, kde už číhal LIAS ANDERSSON. Ten si kotouč s trochou štěstí přikopl na hůl a poslal ho za záda Suchačova. Asistence: Timothy Liljegren a Alexander Nylander.
06:56'
Gustavsson přerušil hru po střele ruského hráče. Následuje reklamní přestávka.
06:37'
Axel Jonsson Fjällby projel individuálně přes střední pásmo a vypálil. Branku, kterou hájí Vladislav Suchačov, netrefil.
05:38'
Tre kronor zastavilo postavení mimo hru.
05:10'
Rusové zatím vedou na střely 5:2, což je způsobeno především přesilovou hrou, kterou měli k dispozici.
04:30'
Až do předbrankového prostoru si sjel ofenzivně laděný bek Rasmus Dahlin. Branku v dobré pozici netrefil.
03:31'
Švédové jsou v plném počtu.
03:28'
Hned po buly přišla střela od modré čáry, kterou našel ve výstroji Filip Gustavsson.
03:24'
Jegor Zajcev od modré sice netrefil branku, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu zpět před brankoviště, kde si ho našel German Rubcov. Gustavsson se však včas zorientoval a stačil se přemístit proti zakončujícímu Rusovi.
02:27'
Nikita Makejev střílel z vrcholu levého kruhu, švédskou branku netrefil.
01:56'
Švédové vyhazují.
01:30'
Linus Lindström je vyloučen za poměrně zbytečné podražení v útočném pásmu. Rusové si tedy zahrají přesilovku.
01:01'
Dmitrij Sokolov donutil Gustavssona k prvnímu zákroku. Švédský gólman jeho projektil vyrazil.
00:19'
Dlouhá přihrávka hledala Arťoma Manukjana. Švédští obránci ale měli ke kotouči přeci jen blíže.
00:01'
V Key Bank Center zatím probíhá předzápasová show. Čekáme na příchod aktérů utkání na led.

Rusko: Suchačov (Melničuk) – Minulin, J. Zajcev (C), Knyžov, Sjomin, Jelizarov, Samorukov, Makejev (A), Šepelev – Manukjan, Rubcov, Kajumov – Sokolov, M. Malcev (A), Poloďan – Abramov, Altybarmakjan, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin.

Švédsko: Gustavsson (F. Larsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Pettersson, A. Nylander (A), Andersson (C) – L. Lindström, Karlström, Zetterlund – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby.

Rozhodčí: Schukies (GER), Thomson (USA) – Hagerström (FIN), McCrank (CAN).
Rusko:
Rusové mají na kontě 6 bodů za dvě výhry a jednu porážku a v tabulce skupiny B jsou aktuálně až třetí. Na úvod MS trochu překvapivě prohráli 4:5 s českým týmem, ale další dvě utkání s papírově slabšími soupeři už zvládli. Švýcarsko i Bělorusko přehráli výsledkem 5:2. Také Rusko má tradičně v kádru velmi talentované hráče. Za zmínku stojí například Klim Kostin, jenž letos sbírá zkušenosti ve farmářském týmu Floridy Panthers. Hodně zajímavým jménem je také 17letý Andrej Svečnikov. Hokejista, který hraje v kanadské juniorce OHL, má před sebou velkou budoucnost.

Nejproduktivnější hráči:
Artur Kajumov a Klim Kostin – 5b (3+2)
Vladislav Sjomin – 4b (2+2)

Brankář:
Vladislav Suchačjov – 3 zápasy, průměr 2,15, úspěšnost 87,5 %
Švédsko:
Švédové v Buffalu zatím potvrzují pozici jednoho z favoritů turnaje. Dosud vyhráli všechny tři zápasy s celkovým skóre 16:4. Tři korunky zahájily šampionát výhrou 6:1 nad Běloruskem. Poté přehráli 3:1 český výběr a nakonec si smlsli výsledkem 7:2 na Švýcarech. V kádru kouče Tomase Montena najdeme řadu zajímavých hokejistů. Jmenovat můžeme například obránce Rasmuse Dahlina, který v 17 letech patří k největším talentům světového hokeje. Za pozornost stojí také útočník Lias Anderson, jenž absolvoval předsezónní kemp New Yorku Rangers, ale v sezóně nastupuje v dresu mateřské Frölundy.

Elias Pettersson – 6b (4+2)
Rasmus Dahlin – 6b (0+6)
Lias Andersson – 5b (4+1)

Brankáři:
Filip Gustavsson – 2 zápasy, průměr 1,00, úspěšnost 94,12 %
Filip Larsson – 1 zápas, průměr 2,00, úspěšnost 90,91 %
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V pro nás již novoročním čase bude rozehráno atraktivní utkání MS do 20 let mezi Ruskem a Švédskem. Pro oba celky půjde o závěrečné vystoupení v rámci základní skupiny B. Hrát se bude o postup z prvního místa, k němuž stačí výběru Tre kronor i remíza po řádné hrací době.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.