MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Kanada - 28. prosince 2017   01:10

0:6
(0:1, 0:3, 0:2)
Kanada
Kanada
03:39' Steel  (Makar, Kyrou) • 21:24' Kyrou  (Mete, Dubé) • 25:43' Gadjovich  (Makar) • 30:33' Raddysh  (Kyrou, Steel) • 55:58' Comtois   • 58:30' Gadjovich  (M. McLeod, Timmins)
Slovensko
Tufts, Wiegand – Hancock, Jensen
Key Bank Center, Buffalo
7 834 diváků
Kanada

Z tohoto jednoznačného utkání už je to všechno, přeji Vám dobrou noc.
Střely na branku: 52 – 20 (13:6, 21:8, 18:6).
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Martin Bodák a Jonah Gadjovich.
Je konec! Střetnutí dvou kvalitativně odlišných soupeřů žádné překvapení na úkor favorizované Kanady nepřineslo. Javorové listy od první do poslední minuty kontrolovali hru a zcela zaslouženě si připisují do tabulky další tři body za povinné vítězství 6:0. Slovensko zejména ve třetí třetině párkrát ohrozilo brankáře Pointa, ale ten se o své čisté konto připravit nenechal.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:30'
Kanada právě vstřelila branku!
Třetí využitá přesilovka znamená šestigólový rozdíl! McLeod si po jednoduchém přechodu do útoku vyměnil přihrávky s Timminsem a zleva bekhendem odcentroval na nepokrytého JONAHA GADJOVICHE, který lehce ťukl do kotouče a poslal ho nad levý beton přesunujícího se Hrenáka. Autor gólu měl už poněkolikáté až moc prostoru na koncovku. Asistence: Michael McLeod, Conor Timmins.
58:14'
Opět Kelemen dostal puk do bezpečí a umožnil Slovákům vystřídat. Kotouč se nachází na hokejce Pointa.
57:35'
Miloš Kelemen vyhodil přes všechny čáry a přepůlil tím šesté oslabení svého týmu.
57:09'
Meteho přihrávka do mezikruží byla slovenskou hokejkou přemístěna pod lapačku Hrenáka, který přerušil hru.
56:35'
Vyloučení v týmu Slovensko (Tomáš Hedera – 2 min., hákování).
56:34'
Kanaďané pokračovali v akci i po vyražené střele Bena a pokud v nejbližších sekundách nevstřelí branku, tak si znovu zahrají v přesilové hře.
55:58'
Slováci poprvé od jednatřicáté minuty inkasují a jejich manko narostlo na pět gólů. Adam Ružička udělal hrubici v obranném pásmu, kde ztratil kotouč pár metrů před vlastní brankou. Z kanadského pohledu jej naopak vybojoval MAXIME COMTOIS a krásným bekhendem zakončil přesně pod horní tyč. Bez asistence.
54:46'
Slovensko v plném počtu.
54:39'
Bathersonovo kličkování skončilo krátkou přihrávkou na Beana, který z mezikruží pálil bez přípravy mimo tři tyče.
54:05'
Hráči javorových listů se několikrát v řadě sami vyhnali ven z útočné třetiny a jejich pátá vstřelená branka je zatím v nedohlednu.
53:48'
Dubé prudkou přihrávkou z pravé strany hledal na brankovišti stojícího Raddyshe. Předním hokejkou zasáhl Liška a přesměroval puk do brankové konstrukce!
53:17'
Kanadští hokejisté se moc netlačí do koncovky a raději volí trpělivou kombinaci podél celého útočného pásma.
52:46'
Vyloučení v týmu Slovensko (Filip Krivošík – 2 min., hákování).
52:32'
Boris Katchouk se zjevil nějaké dva metry před brankovištěm, avšak bekhendem nezametl puk za Hrenáka, jenž v poslední době moc práce neměl.
52:16'
Kelemen zadovkou přenechal puk Fehérvárymu, který hledal na levé straně Smolku, jenže toho zradilo zpracování a kotouč skončil v ochranné síti.
52:11'
Kanada v plném počtu.
51:53'
Do něj se svěřenci Ernesta Bokroše nevrátili kvůli odpískanému postavení mimo hru. Z jejich přesilovky tak zbývá už jen 18 sekund.
51:29'
Tamášiho přihrávka byla zablokovaná jedním z Kanaďanů, od něhož se puk znovu vydal ven ze slovenského útočného pásma.
50:52'
Martin Bodák nemířil přesně z levého mantinelu a kotouč se od hrazení odrazil až do středního pásma.
50:35'
Slováci v první přesilovce ani jednou nezakončili a moc dobře nezačali ani teď, když záhy přišli o ofenzivní třetinu.
50:11'
Vyloučení v týmu Kanada (Jonah Gadjovich – 2 min., napadení).
49:35'
Snad první hluchá pasáž hry nabízí jen řadu soubojů. Kotouč přesto víceméně neopouští kanadské útočné pásmo.
48:17'
O Thomase se u mantinelu postaral Miloš Roman, jenže Slovákům nevyšlo založení akce a po icingu budou čelit buly v obranném pásmu.
47:46'
Batherson dostal pas na útočnou modrou a snadno projel do útočné třetiny, kde střelou zápěstím minul Hrenákovo pracoviště.
47:38'
47:06'
Makarovi na modré čáře přeskočil puk hokejku a Kanaďané se museli na pár sekund vrátit do středního pásma, čehož oba týmy využily k vystřídání.
46:45'
Znovu si hráči v červenočerných dresech dlouho přihrávali. Nakonec to na sebe vzal Makar, ale prudké nahození z osy hřiště v síti neskončilo.
46:08'
Kanaďané trpělivě kombinují, což ke střele v početní převaze zatím nevede. Zámorští hokejisté po druhé pauze trochu polevili a na jejich produkci je to znát.
45:38'
Vyloučení v týmu Slovensko (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Samuel Solenský.
45:38'
Ke Gadjovichovi se vrátila jeho střílená přihrávka z levé strany, odkud sám zakončoval, ale znovu to nebylo pro Hrenáka nijak nebezpečné.
45:16'
Znovu jsme byli svědky vhazování ve slovenském útočném pásmu a okamžité střely Matejoviče, která skončila na vyrážečce Pointa.
44:47'
Miloš Roman si to šteloval na střelu z levého kruhu, ale přitom trefil nohu Footea. Následovala protiakce Comtoise, kterého ale ustrážil Zeleňák a kanadskému útočníkovi utekl puk k Hrenákovi.
44:05'
Slovenští hokejisté ve třetí třetině nic nevymýšlí a pálí ze všech možných pozic. Ani Michal Ivan pokusem z delší vzdálenosti Pointovo čisté konto nezrušil.
43:43'
Thomasův bekhendový pokus byl nepřesný a Slováci vyrazili do protiútoku. Miloš Kelemen natáhl ke střele z vrcholku pravého kruhu a lehce protáhl brankáře Pointa.
43:08'
Jordan Kyrou hraje vynikající zápas. Nyní se prokličkoval až do předbrankového prostoru, nicméně Hrenák střelu mezi betony zpacifikoval.
42:26'
Ružička hodně pomalu projížděl středním pásmem a ještě před případnou nahrávkou na Solenského mu byl puk vypíchnut.
41:32'
Okamžitě po icingu a následném vhazování pálil Buček a Colton Point musel proti střele z pravého kruhu ukázat vynikající reflex.
41:26'
Cal Foote trochu zaváhal v prostoru vedle kanadské branky. Společně se svým parťákem z obrany ale Slováky natlačil k mantinelu a nepustil je k zakončení.
40:45'
Fehérváryho pokus o rozehrávku jeho spoluhráč nezachytil a je z toho slovenské zakázané uvolnění.
40:23'
Kanaďané se tradičně okamžitě nahrnuli do ofenzívy a vytvořili si intenzivní tlak, který zakončila Timminsova střela do Hrenákovy výstroje.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 34 – 14 (13:6, 21:8).
Právě skončené druhé dějství měli Kanaďané znovu plně pod kontrolou a po zásluze tak vedou po čtyřiceti minutách hry 4:0. Slovákům zlomilo vaz několik vyloučení, které Kanada dvakrát potrestala gólem v početní převaze. Třetí třetina by měla být už pouze formalitou a půjde v ní už jen o to, aby Slováci zabránili nějakému výraznějšímu debaklu.
40:00'
39:13'
Kelemenovu střelu kanadský gólman taktéž zneškodnil. Následovalo několik sekund strávených u Pointova brankoviště, avšak žádné další zakončení se už neurodilo.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Samuel Fereta to zkusil z delší vzdálenosti. Colton Point si toho všiml na poslední možnou chvíli a slušnou střelu s problémy vyrazil do strany.
38:21'
Villiam Čacho narazil na McLeoda, jehož kolegovi se vzápětí nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se vhazuje po pravici Pointa.
38:00'
37:39'
Několikrát sražený puk vycestoval mimo slovenskou útočnou třetinu a svěřenci Ernesta Bokroše už moc času na využití přesilovky nemají.
37:05'
Kanaďané vyhráli buly v útočném pásmu a v rámci oslabení pošetřili několik dalších vteřinek v místech hodně vzdálených od Pointa.
36:49'
Hrenák si po zastavení nahozeného puku rozmyslel rozehrávku a před Comtoisem raději přerušil hru.
36:17'
Dubé se v oslabení vydal do útoku, ale na levém křídle si nedokázal obhodit talentovaného slovenského beka Fehérváryho.
36:00'
Slováci si zahrají první přesilovou hru! Za podražení putuje na trestnou lavici Drake Batherson.
35:55'
Solenský potáhl puk přes střed hřiště, ale při střele z pravého kruhu trefil jenom nohy předním stojícího Victora Meteho.
35:10'
Obránce Cale Makar zastavil Ružičkovu přihrávku a ihned startoval do útoku, kde však nedosáhl na spoluhráčův pokus o narážečku.
34:16'
Alex Tamáši byl na útok úplně sám, přesto si to po ose hřiště namířil do střelecké pozice a rychlou střelou švihem jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
33:54'
Cal Foote si na modré klepl o přihrávku a po ní nahazoval puk do ohně. Letící kotouč byl tečovaný a Hrenák musel rychle reagovat, aby neskončil za jeho zády.
33:16'
Kanaďané to zkusili postupným útokem, ale stejně se dokázali dostat za slovenskou obranu. Sam Steel však zblízka nezakončil přesně, když tlačil puk pod horní tyč.
32:28'
Romanovu nepřesnou přihrávku pro sebe ukořistil Raddysh. Slováci se s ním stihli vrátit a zastavili jej někde u útočné modré čáry.
31:52'
Po dlouhé době si zahrál také Point, který pohodlně vykopl nahození Adama Lišky. Další slovenský pobyt v útočném pásmu už měl hodně krátkého trvání.
31:32'
Po několika odrazech v mezikruží se puk ocitl na holi Bathersona, jenž sice byl za všemi slovenskými obránci, ale zblízka narazil na pravý beton Hrenáka.
31:05'
Tým Slovenska si může na pár sekund oddechnout. Po kanadském ofsajdu se koná reklamní přestávka a úprava ledové plochy.
30:33'
Parádní kanadská souhra končí zaslouženým čtvrtým gólem! Steel podržel puk na pravém křídle a křižným pasem ho posadil na hokejku Kyroua. Ten ho rychle přihrál před brankoviště na TAYLORA RADDYSHE, kterého Hrenák napoprvé vychytal, jenže na pohotovou dorážku už neměl nárok. Asistence: Jordan Kyrou, Sam Steel.
30:06'
Taylor Raddysh měl na hokejce čtvrtý kanadský gól, ovšem po přihrávce od Thomase trefil jen brankovou konstrukci!
29:55'
Teď už Slovensko dostalo puk do bezpečí a během hry ve středním pásmu částečně prostřídalo.
29:30'
Robert Thomas přenesl hru do levého kruhu, jenže Bean se z něj neprosadil. Kanada přesto zůstává nastěhovaná v útočném pásmu.
28:49'
Vyloučení v týmu Slovensko (Marek Korenčík – 2 min., držení protihráče).
28:45'
Hned vzápětí se Kanaďané dostali do brejku, jenže Bathersonovi kotouč utekl. Tentýž hráč o pár chvil později dorážel střelu Gadjoviche, ale Hrenák byl znovu v pozoru.
28:22'
Teď Roman přihrával na vrcholek levého kruhu, odkud ze solidní pozice vůbec netrefil branku Samuel Buček.
27:57'
Miloš Roman vyvezl puk do slovenského útočného pásma, nicméně na levém křídle byl čistým zákrokem poměrně jednoduše odzbrojen.
27:10'
Vyhození Michala Ivana sice letělo přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepískalo. Přesto se bude vhazovat u Hrenáka, který další nahození schoval pod lapačku.
26:26'
Kyrou zastavil slovenskou rozehrávku ještě ve středním pásmu. Poté posouval puk doprava, ale Steelova střílená přihrávka tentokrát nebezpečná nebyla.
25:43'
A už je to o tři góly! Erik Smolka u mantinelu nedostal puk ven z obranného pásma, na modré čáře ho zachytil Cale Makar a JONAH GADJOVICH po jeho nahození bekhendem zakončil mimo dosah Hrenáka, který byl znovu v hodně špatné výchozí pozici. Asistence: Cale Makar.
25:26'
Kanaďané střídali, a tak měl Zeleňák pár sekund na rozehrávku. Tu ale pokazil a nyní musí znovu bránit.
24:53'
Brett Howden to vzal na sebe a zpoza koncové čáry si to namířil až do brankoviště, kde však nezasunul puk za Hrenákův beton.
24:15'
Adam Liška došel jen k červené čáře a tam o puk přišel. Na obrazu hry se v nejbližší době zřejmě nic měnit nebude.
23:41'
Samuel Buček se úplně nesrovnal, i tak to zkusil zpoza levého kruhu a přinutil Pointa předvést rutinní zákrok.
22:52'
Slovenští reprezentanti to budou mít ve druhé třetině hodně složité, neboť to mají z obranného pásma hodně daleko na střídačku. I to určitě hrálo důležitou roli u předchozí trefy Kyroua.
21:24'
Javorové listy využívají přesilovku a odskakují na rozdíl dvou gólů! Zámořští hokejisté předvedli vynikající pohyb s kotoučem po celém útočném pásmu, JORDAN KYROU si to nakonec namířil na osu hřiště, kde vymíchal Erika Smolku a přesnou střelou nedal Hrenákovi šanci zabránit druhému gólu. Asistence: Victor Mete, Dillon Dubé.
20:42'
Kanaďané si rychle vytvořili tlak, během kterého z dobré šance neuspěl Steel a z levého kruhu vzápětí ani Kyrou.
20:09'
Dubé se hned po buly dral do zakončení. Zezadu ho ale fauloval Korenčík a Slováky čeká pokračování hry v oslabení.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 13 – 6.
První třetina souboje mezi Slovenskem a Kanadou nabídla všeobecně očekávaný obrázek hry. Kanada prakticky po celých dvacet minut hrála v útočné třetině a své evropské protivníky z něj častokrát nepustili. Na první gól si skromně zaplněné ochozy musely počkat do čtvrté minuty, kdy se prosadil Sam Steel. O chvíli později ještě Howden trefil tyčku, ovšem kromě toho už si Kanada žádnou další tutovku nevypracovala. Slovensko tak po první třetině prohrává jen o jednu branku a ještě může živit naději na velké překvapení.
20:00'
19:59'
Mladíci z Kanady se ještě jednou vrátili před Hrenáka a dokonce stihli svou akci i výrazně překomninovat. Kyrou nakonec pálil na poslední možnou chvíli, ale Hrenák snadno zasáhl.
19:41'
Kanaďané přišli o útočné pásmo a už jim nezbývá moc času na návrat do palebných pozic.
19:23'
Hrenák vyjel proti Dubému a jeho střelu z pravé strany s přehledem zastavil na svém hrudníku. Slováci tak mohou v poklidu vystřídat.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:42'
Cale Makar napálil jen předním clonícího slovenského hokejistku, od kterého se puk odrazil až do středního pásma.
18:27'
Svěřenci Ernesta Bokroše zahájili oslabení výborně a po vyhraném buly odpálili kotouč do bezpečné části kluziště.
18:11'
Vyloučení v týmu Slovensko (Samuel Fereta – 2 min., držení protihráče).
17:52'
Dobrou minutu se znovu hraje v kanadském útočném pásmu. Slováci své soupeře ale dobře tlačí k mantinelům a Hrenák je víceméně bez práce.
16:56'
Pětice Slováků si své střídání ještě prodlouží. Po zakázaném uvolnění totiž nemohou přenechat místo svým spoluhráčům.
16:48'
Jordan Kyrou několik sekund podržel puk a vyjel zpoza branky, aby z pravé strany netrefil branku při pokusu o střelu na vzdálenější tyč.
16:28'
Meteho pokus byl jedním z hráčů sražený k Dubém. Ani po jeho snaze brankář Hrenák ale zasahovat nemusel.
16:06'
Kanaďanům to trochu zahaprovalo v rozehrávce. Místo hrozícího icingu však kotouč doklouzal k Hrenákovi a hráči s javorovým listem na hrudi tak budou vhazovat v útočném pásmu.
15:48'
Slovensko trochu ožilo a nyní se na pár desítek sekund usadilo v útočném pásmu. Jedinou střelu bekhendem Point ale vyrazil a kotouč vzápětí skočil na kanadskou střídačku.
15:06'
Bodák se zbavil puku prostým nahozením, ovšem o pár sekund později se k němu zase vrátil po stejné akci ze strany kanadských obránců.
14:32'
Gajdovich to na druhé straně rovněž zkusil z levého kruhu a Hrenák vyrazil puk do vzduchu, aby si ho znovu sebrali Kanaďané.
14:03'
Teď už to měl kanadský gólman trochu složitější, nicméně také první opravdu razantní střelu z levého křídla dokázal vyrazit.
13:36'
Bučel se Studeničem společně sprintovali za pukem a jeden z nich ho z úhlu poslal do brankoviště, které Point ale uchránil.
13:02'
Nepříjemné chvíle nyní zažívají Marián Studenič a také Jake Bean. Oba hráči společně narazili do mantinelu a utrpěli rozlišná zranění. Slovenský útočník dostal bruslí do obličeje a ihned z něj začala sršet krev. Kanadský obránce je po tvrdém nekoordinovaném nárazu hodně otřesený a s přispěním doktorů odkulhal do šatny.
12:39'
Dávid Hrenák si nechtěl přidělávat žádné problémy a raději přerušil hru, když se k němu dostal nahozený kotouč.
12:18'
Znovu jsme viděl dlouhý boj u mantinelu, po kterém se slovenští hokejisté alespoň na pár sekund vymanili z kanadského tlaku.
11:40'
Po sérii soubojů u hrazení McLeod zprava přihrával podél brankové čáry a nechybělo moc, aby si Hrenák srazil puk do vlastní branky. Nic takového se ale nestalo a hra je přerušena.
10:42'
Miloš Roman zachytil kanadskou rozehrávku, ale po svém zastavení přihrál nepřesně a vyhnal svůj tým mezi modré čáry.
10:12'
Dubé sebral kotouč Ružičkovi a ihned si to namířil do střelecké pozice. Po rychlé stahovačce však Hrenákovu klec minul.
09:43'
Cale Makar ještě udržel útočné pásmo a na ose hřiště zkoušel střelu, která se někde v mezikruží zastavila o klubko těl.
09:03'
Akce Kanaďanů ještě nekončí. Obrana evropského týmu se má před vlastní brankou co ohánět.
08:25'
Jen centimetry dělily Kanadu od druhého gólu. Slováci propadli ve středním pásmu a do úniku se zničehonic vydal Howden, který trefil ze svého pohledu pravou tyč!
08:02'
Kelemenova zadovka se stala kořistí pro Kanaďany, kteří zaútočili po levém křídle a Hrenák musel zasahovat proti střele zápěstím v podání McLeoda.
07:16'
První zákrok zaznamenal také Point, ovšem proti Romanově bekhendovému pokusu z pravé strany školáckou chybu neudělal a rutinně posunul puk ke krátkému mantinelu.
07:06'
Po ofsajdu slovenského národního týmu přichází na řadu komerční přestávka a poté buly ve středním pásmu.
06:55'
Slováci mají opravdu velké starosti s přechodem do útoku. Nyní kvůli aktivnímu presinku nepřekročili ani půlící čáru.
06:15'
Alex Tamaši se snažil vyvést puk v situaci tři na dva. Na útočné modré byl ale zastaven a navíc nemohl pokračovat kvůli ofsajdu.
05:49'
Další dobrý zákrok si připsala slovenská obrana proti střele od modré, která rozvlnila pouze ochrannou síť za zády Hrenáka.
05:25'
Jonah Gadjovich chtěl při brejku dvou na jednoho posunout puk na McLeoda, jenže tomu zabránil ideálně postavený poslední bek v podobě Tomáše Hedery.
04:48'
Javorové listy podruhé dostaly kotouč do sítě, jenže branka podle všeho platit nebude. Fabbro před zakončením zpracoval puk až ve středním pásmu a vystavil se tak do ofsajdu.
04:35'
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu a skončil v náruči jednoho z diváku, který se prezentoval pohotovým zákrokem.
03:39'
Čekání na první branku netrvalo ani čtyři minuty! Jordan Kyrou vysvobodil puk z šavlovačky u levého mantinelu a dal ho na modrou čáru Makarovi. Jeho střílené nahození se před vyjetým Hrenákem odrazilo do volného prostoru, kde byl jako první SAM STEEL a snadno dopravil puk do prázdné klece. Asistence: Cale Makar, Jordan Kyrou.
02:42'
Znovu se kanadský obránce ocitl v hloubi útočné třetiny. Jake Bean si najel pro přihrávku zpoza koncové čáry, ale z dobré pozice minul.
02:15'
Katchouk posunul puk na vysunutého obránce Timmnise, kterému zahrál do těla Fereta a po zákroku vletěl do vlastního gólmana, čímž také posunul branku.
01:52'
Samotný začátek zápasu se nese v očekávaném duchu. Slováci se ještě nedostali s kotoučem za červenou čáru.
01:15'
Přesnou mušku neměl ani Brett Howden, který dostal puk k levému kruhu a ihned ho posílal směrem na Hrenákovu klec.
00:46'
Kyrou projel po ose hřiště a roztáhl hru doprava. Z toho vzešla Footeova střela od modré, které ale scházela přesnost.
00:09'
Kanaďané začali pěkně zostra a hned se ocitli v přečíslení dvou na jednoho. Hrenák ale začal dobře a Dubého střelu z levého kruhu schoval do lapačky.
00:01'
Kanada vyrukuje do zápasu jen s šestkou obránců. Kale Clague si včera zranil pravou nohu při blokování střely a trenéři se ho před venkovním šlágrem proti USA rozhodli pošetřit.

Slovensko: Hrenák (Durný) – Hedera, Korenčík, Bodák (C), Ivan, Fehérváry (A), Zeleňák, Matejovič, Fereta – Smolka, Kelemen, Kundrik – Čacho (A), Krivošík, Tamáši – Buček, Studenič, Ružička – Liška, Solenský, Miloš Roman.

Kanada: C. Point (Hart) – Timmins, Mete (A), Bean, C. Foote, Makar, Fabbro (A) – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.

Rozhodčí: Tufts, Wiegand – Hancock, Jensen.
Kanada

Výběr kolébky hokeje už tradičně patří mezi největší favority na zisk zlatých medailí. V posledních letech Kanada moc úspěchů ale nenasbírala, když z předchozích pěti turnajů přivezla jediné zlato. Na začátku letošního roku javorové listy ve finále nestačily na výběr USA a získaly neoblíbené stříbro. Dominique Ducharme nominoval tým, který bez výjimky prošel draftem. Včera tato parta okolo kapitána Dillona Dubého oslavila první vítězství za tři body, když ve vyrovnaném souboji porazila Finy v poměru 4:2.
Slovensko

Slovenský tým zahajuje turnaj zápasem s nejtěžším možným soupeřem, nad kterým v rámci světového šampionátu ještě nikdy nezvítězil. Hlavní trenér Ernest Bokroš vložil do své mominace dvanáct krajánků, mezi kterými jsou Martin Fehérváry, Adam Růžička, Marián Studenič nebo Miloš Roman. V přípravě se slovenský národní tým do dvaceti let prezentoval sympatickými výsledky, když nejprve porazil Bělorusko a posléze prohrál s Ruskem až v samostatných nájezdech. V minulém roce Slováci vyhráli na celém mistrovství jediný zápas s Lotyšskem, čímž si zajistili postup do čtvrtfinále a tam nestačili na Finy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.