MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Švýcarsko - 30. prosince 2017   20:10

Švédsko
Švédsko
05:25' Andersson (A. Nylander, Pettersson) • 26:07' Andersson  • 32:27' Jonsson Fjällby  • 44:55' Pettersson  • 50:01' Söderlund  • 51:43' Zetterlund  • 52:17' Pettersson (Andersson, Dahlin)
7:2
(1:1, 2:1, 4:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
10:13' Müller   • 39:14' Miranda
Švédsko
Ansons (LAT), Šír (CZE) – Hagerstrom (FIN), Hancock (USA)
Harborcenter, Buffalo
2 115 diváků
Švýcarsko

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera.
Střely na branku: 42 – 22 (14:6, 9:10, 19:6).
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Elias Pettersson (2+1) a Marco Miranda (1+0).
Je dobojováno! Švýcaři první dvě třetiny drželi s týmem Tre kronor krok. Na snížení ze 40. minuty ale nenavázali, když po druhé přestávce naprosto odpadli a čtyřikrát inkasovali. Švédsko tak nakonec snadno dokráčelo k výhře 7:2 a upevnilo si v základní skupině první místo. Země helvétského kříže naopak na turnaji podruhé padla a zůstává na posledním čtvrtém postupovém místě.
59:37'
Švýcaři jenom nahodili puk a odjeli střídat. Jejich protivníci tak dostali ještě jednu možnost zaútočit, ale akci pokazila nepřesná přihrávka Glenna Gustafssona.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:25'
Znovu se Švýcaři vymanili z obranného sevření jen za pomoci vyhození na zakázané uvolnění.
57:28'
Sudí signalizovali hru vysokou holí a když se kotouče dotkl Jesper Sellgren, tak hru přerušili. Vhazuje se po pravici Larssona.
56:43'
Icing Švýcarů vrací hru před Ritze, který zůstává v brankovišti i po sedmi inkasovaných gólech.
56:15'
Až teď si na puk sáhl také Filip Larsson. Střela z jeho levé strany ale nebyla natolik nebezpečná, aby se mohla stát gólovou.
55:05'
Fredrik Karlström se chtěl zachovat týmově a při přečíslení dvou na jednoho ještě přihrával doleva. Jeho spoluhráč s tím už ale nepočítal.
54:40'
Gustava Lindströma na modré čáře neposlechl kotouč, který mu utekl do středního pásma. Resultoval z toho další ofsajd.
54:26'
Ani teď se Švýcarsko nepodívalo do útočného pásma, protože porušilo pravidlo o ofsajdu.
53:40'
Švédové nemají dost a neúnavně krouží celým útočným pásmem, ve kterém jejich soupeři občas jen nevěřícně přihlíží.
52:17'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A už je to o pět gólů! ELIAS PETTERSSON si vzal puk a vydal se s ním do individuální akce, během které se hezkou kličkou zbavil Le Coutreho a pak už měl otevřenou cestu až k brance, před kterou objel Ritze a za ním precizně zasunul. Pochvalu si zaslouží také Andersson, který basketbalovou clonou nepustil ke svému spoluhráči Baranduna. Asistence: Lias Andersson, Rasmus Dahlin.
51:43'
Odevzdaný švýcarský tým inkasuje další gól! A znovu to bylo po individuálním zaváhání, když v obranném pásmu utekl puk Kurashevovi. Toho využil FABIAN ZETTERLUND, který si obloučkem nabruslil do mezikruží a přesně umístěnou střelou k tyči navýšil náskok Švédska na 6:2. Bez asistence.
51:13'
Další útok Švédů zmařilo postavení mimo hru.
50:01'
V polovině třetí třetiny je asi rozhodnuto! TIM SODERLUND si najel pro dlouhou přihrávku skrz celé střední pásmo, poté se natlačil před Geissera a forhendem zakončil nad Ritzovu lapačku. Bez asistence.
49:11'
Ohrožení Ritze zabránil švédský ofsajd, po které přichází na řadu krátká reklamní přestávka a úklid ledové plochy.
48:52'
Švýcarský tým se po druhé přestávce stále hledá a má co dělat s rychlými kombinacemi Švédů, kteří se snaží přidat pátý zásah.
48:29'
Alexander Nylander vjel do pásma a z levého kruhu vystřelil zápěstím. Ritz rychle letící puk ale betonem vykopl do relativního bezpečí.
47:28'
Následovala hodně svižná pasáž plná bruslení, zároveň ale bez sebemenších šancí na obou stranách.
44:55'
Švédové jsou odměněni za aktivní vstup do třetí třetiny svým čtvrtým gólem! Obrana Švýcarska přišla o puk v hodně nebezpečném prostoru, ELIAS PETTERSSON si ho vzápětí vyměnil s Nylanderem a ještě přihrával k vzdálenější tyči na Anderssona, před kterým si do vlastní branky srazil kotouč Tim Berni. Bez asistence.
44:15'
Gustav Lindström místo nabízející se střely od modré znovu ještě přihrával ze svého pohledu k pravé tyči, kde Pettersson k ničemu nedostal.
43:45'
Karlström dorážel zneškodněnou střelu Boqvista, jenže bekhendem dostatečně nezvedl puk nad levý beton Ritze.
43:06'
První švýcarský útok ve třetí části se zatím nekoná, v přechodu přes střední pásmo je zastavil ofsajd.
42:47'
Liljegren objel Ritzovu branku a přihrávkou z kruhu do kruhu hledal Lundeströma, jenž se pokusil vystřelit bez přípravy, ale přitom kotouč vůbec netrefil.
42:26'
I po skončení přesilovky je tým ze severu Evropy nastěhovaný v útočném pásmu a snaží se co nejdříve rozhodnout o své výhře.
41:27'
Švýcarsko v plném počtu.
41:27'
Švédští hokejisté mají tendenci své akce hodně přehrávat. K další střele se odhodlal až Nylander, ale na překonání Ritze to nestačilo.
40:51'
Střílený pas z pravého křídle znovu skončil až u švýcarského brankáře, který přerušil hru.
40:38'
Švédský tým zahájil třetí třetinu v přesilové hře. Po sérii přihrávek to od modré zkusil Dahlin, ale Ritz zasáhl lapačkou.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 23 – 16 (14:6, 9:10).
Je za námi velmi atraktivní druhá třetina, ve které se znovu prosadily oba výběry. Po gólech Anderssona a Jonssona Fjällbyho to už vypadalo, že favorité ze Švédska mají zápas pod kontrolou, ovšem chvíli před koncem prostředního dějství je opět trochu znejistil Miranda, jehož zásluhou půjde Švýcarsko do třetí třetiny se ztrátou jediné branky. Nutno také dodat, že hned čtyři z pěti gólů padly po velkých zaváháních obran.
40:00'
39:27'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Ken Jäger – 2 min., podražení).
39:14'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švédové podruhé inkasují poměrně lacinou branku a v dnešním zápase ještě rozhodně nemají na růžích ustláno! Jacob Moverare se ve vlastní třetině dostal pod menší tlak dvou švýcarských útočníků. MARCO MIRANDA jeho pokus o přihrávku zastavil na své hokejce a z pravého kruhu vystřelil přesně na vzdálenější tyč, přičemž puk proletěl pár milimetrů nad rukou Larssona. Bez asistence.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Tři korunky se zmocnili kotouče a dokonce vyrazily do útočného pásma, kde pošetřili několik cenných sekund ze svého oslabení.
38:29'
Až teď Švýcaři díky prostému nahození od modré čáry získali vhazování v útočném pásmu.
37:49'
Ritz po švédském vyhození urychlil rozehrávku, ale Švýcaři se neprokousali přes zahuštěný prostor ve středním pásmu.
37:22'
Rasmus Dahlin neuhlídal svou hokejku a v rohu udeřil do obličeje Heima. Švýcaři tak budou pokračovat v přesilovce i po vypršení trestu za příliš mnoho hráčů.
36:57'
Tim Söderlund si svým pohybem řekl o přihrávku do jízdy. Ta skutečně přišla, nicméně Ritz následnou střelu švihem z levého křídle schoval do lapačky.
36:45'
Simicovu střelu z delší vzdálenosti Larsson na poslední chvíli vyrazil a posléze mohl poděkovat svému kolegovi, který důrazného protihráče nepustil k dorážce.
35:53'
Z přečíslení dvou na jednoho papírový outsider tohoto zápasu vůbec nezakončil, Kurashevova přihrávka na Mirandu totiž neprošla.
35:47'
Švýcaři už jsou v plném počtu a nyní zase začíná jejich obvyklá přesilovka pět na čtyři.
35:25'
Vyloučení v týmu Švédsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
35:19'
Dahlin už mohl střílet z vrcholku levého kruhu, místo toho ale znovu vyšperkovával akci přihrávkou k vzdálenější tyči, kterou jeho spoluhráč nezpracoval.
34:47'
Teď už Tre kronor kombinují, jenže na střelbu zatím nedošlo, a tak Ritz jenom přihlíží kolotoči přihrávek.
34:16'
Ani Švédům se početní výhodě zatím vůbec nedaří a mají velké problémy s usazením v útočném pásmu.
33:47'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Tim Berni – 2 min., podražení).
33:14'
Švédsko v plném počtu.
32:27'
Po gólu v přesilové hře a vyrovnaném počtu hráčů přidávají Švédové také trefu v oslabení! AXEL JONSSON FJALLBY se zmocnil puku na obranné modré čáře a nikým nebráněn se vydal do úniku, na jehož konci vystřelil forhendem přesně k nad lapačku bezmocného Ritze. Bez asistence.
31:49'
Švédové nezačali své první oslabení vůbec špatně, po rychlém vyhození puku do bezpečí čelili jen jedné střele, která navíc byla zablokovaná.
31:14'
Vyloučení v týmu Švédsko (Fredrik Karlström – 2 min., vysoká hůl).
30:58'
Chvíli po vhazování ve švýcarském útočném pásmu se trochu protáhl Filip Larsson, který zkušeně lapil Sigristovu střelu z levého mantinelu.
30:52'
Lias Andersson přišel o nůž na brusli a měl štěstí, že se hra zrovna přerušila a nemusel se tak dlouze sápat na střídačku.
30:39'
Pettersson se několika kličkami nezbavil Grosse, přes kterého u levého kruhu pro vhazování nezakončil.
30:11'
Dobré střídání Švédů zakončil příklep Dahlina a jistý zákrok Ritze. Švýcaři si mohou odpočinout díky reklamní pauze.
29:39'
Brännström přihrál podél celé modré čáry doprava k Liljegrenovi. Jeho střela nebyla prudká ani tečovaná a Ritz ji dokázal vyrazit.
29:09'
Kurashev neprošel přes útočnou modrou, ale to vzápětí platilo i snaze Švédů, za které se neprosadil Jacob Moverare.
28:33'
Velmi rychlé tempo hry teď na pár sekund přibrzdilo zakázané uvolnění výběru ze země helvétského kříže.
28:00'
Rozhodčí teď byli shovívaví a podezřelé švýcarské střídání neposoudili jako hru v přílišném počtu hráčů.
27:23'
Justin Sigrist místo objetí posledního švédského obránce ihned střílel. Larsson neměl ideální výhled, ale přesto jistě zakročil.
26:53'
Pettersson přihrál zprava doleva na Nylandera, který se srovnal ke střele zápěstím, ale tu Ritz tentokrát vykopl.
26:07'
Tři korunky se vrací do vedení! Svým druhým gólem v zápase se o to zasloužil kapitán LIAS ANDERSSON, který zachytil hodně špatnou rozehrávku Geissera a snadno se dostal před Ritze, kterého pokořil střelou do odkrytého prostoru mezi betony. Bez asistence.
25:41'
V posledních sekundách se hraje převážně na útočné polovině Švýcarů, kteří se ale nemohou dostat do žádné smysluplnější kombinace.
24:51'
Po spoustě soubojů ve střední části kluziště je signalizován švédský ofsajd, a tak Švýcaři mají hodně času na rozehrávku.
23:54'
Simic vyjel z trestné lavice a málem se dostal do nebezpečného úniku. V tom mu zabránilo jen špatné zpracování Le Coultreho přihrávky.
23:42'
22:55'
André Heim se na opačném konci hřiště dostal do šance během vlastního oslabení. Při snaze objet branku a zasunout k tyči ale nebyl úspěšný, protože ho jeden ze soupeřů hodně důrazně krosčekoval a natlačil na brankovou konstrukci.
22:26'
Švédové se rozestavili do přesilovkového pětiúhelníku, jenže Andersson z předbrankového prostoru nepřesměroval puk za Larssona.
21:42'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Axel Simic – 2 min., hákování).
21:40'
Dahlin si klepl hokejkou o led a řekl si tím Petterssonovi o přihrávku, po které se prokličkoval až do zakončení, které Ritz s problémy vyrazil.
21:05'
Úmyslný ofsajd Švédů znamená další buly po pravé ruce brankáře Filipa Larssona.
20:27'
Druhá část odstartovala icingem Švédů, kteří se kvůli tomu do žádných problémů v obranném pásmu ale nedostali.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 14 – 6.
Švédský tým v právě skončené první třetině ukazoval svou větší hokejovou vyspělost a rozhodně byl v útočné fázi nebezpečnější. Tři korunky se v šesté minutě dostali do zaslouženého vedení gólem Anderssona, nicméně jejich náskok 1:0 vydržel jen do času 10:13, kdy si před napadajícím Müllerem vstřelil smolný vlastní gól Linus Högberg.
20:00'
19:55'
Nussbaumer a Kurashev u levého hrazení nic nevymysleli a v závěru první části se tak už nic nestane.
19:05'
Filip Larsson nechtěl sledovat další buly ve své blízkosti, a tak po zkrocení Le Coultreho nahození rozehrál. Seveřané zaútočili po levé straně, ale z mantinelu přiletěl pomalý puk, se kterým neměl Ritz problém.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:41'
Tobias Geisser se nechal přebruslit Petterssonem, do jehož střely z pravého křídla ale vložil hokejku a tím ji pokazil natolik, že Ritz zasahovat nemusel.
18:07'
Ken Jäger na druhé straně přestřelil švédskou branku, kterou jeden z dojíždějících hokejistů posunul. O pár sekund později Švédové zahráli na icing a znovu vhazují u vlastní klece.
17:22'
Dlouhovlasý Axel Jonsson Fjällby zprava centroval na vzdálenější tyčku, kde Ritz zakončení v podání Marcuse Davidssona zneškodnil ukázkovým zákrokem vyrážečkou.
17:05'
Trojice Švýcarů v jedné linii přešla útočnou modrou, ale Eggenbergerův pokus zápěstím z levého kruhu nebyl pro Filipa Larssona těžkým oříškem.
16:22'
Supertalentovaný Rasmus Dahlin se jako obránce dostal do úniku, nicméně po přihrávce do jízdy z mezikruží nemířil přesně.
15:52'
Také muži v červeném přečkali nepříjemné napadání u vlastní branky. V útoku ale nic nevymysleli, protože Maillardovi na pravé straně stahovačka nevyšla.
14:41'
Švédové se sami vyhnali z ofenzivní třetiny. Napadní Müllera si tentokrát pohlídali a rychlou akcí po pravé straně zaměstnali Ritze, který střelu vyrazil.
13:40'
Axel Jonsson Fjällby dostal přihrávku z pravého rohu útočného pásma, před dvěma Švýcary vypálil z první, ale beton Ritze byl na místě.
13:11'
A znovu ofsajd Tre kronor. Opět u toho byl Alexander Nylander, který neúspěšně přihrával spoluhráčovi do jízdy.
12:36'
Pettersson přihrával těsně před modrou čarou na Nylandera, jehož postup zastavilo odpískané postavení mimo hru.
12:03'
Další zakončení švédského týmu už tak nebezpečné nebylo a Ritz v poklidu přerušil hru.
11:17'
Tři korunky chtěly rychle odpovědět a od gólové radosti je dělilo pouze pár centimetrů, když jeden z hráčů vypálil od modré a trefil tyč!
10:13'
Země helvétského kříže zničehonic vyrovnává na 1:1! Jako autor gólu je určen NICOLAS MULLER, který aktivně forčekoval Högberga. Tomu klepl do hokejky a švédský obránce si vstřelil hodně netradiční vlastní gól, kterému nezabránil ani překvapený Larsson. Bez asistence.
09:55'
Nahození Gustava Lindströma nebylo nikým tečované a puk tak doletěl až k Ritzovi, který ho vyrazil do rohu.
09:16'
Další rána Švýcarů přišla zpoza pravého kruhu, ale už poněkolikáté letěla zcela mimo branku Tre kronor.
08:38'
Ken Jäger získal puk na švýcarské útočné modré čáře. Larsson ale byl znovu bez práce, protože mu tentokrát pomohl dobře postavený Dahlin.
07:46'
Útočí ale Švýcaři, jejichž tři střely z různých pozic však neměly potřebnou přesnost a Larsson nemusel zasahovat.
07:16'
Nylander vyjel s pukem ven z obranné třetiny a dopředu se už tlačí hráči ve žlutém, jmenovitě Timothy Liljegren.
06:52'
Tobias Geisser se neprosadil v souboji jeden na jednoho a nechal se posledním švédským bekem natlačit ke krátkému mantinelu, jde je o puk svádět velký boj.
06:21'
Při hře ve švédské ofenzivní třetině vyletěl kotouč mimo hrací plochu a hra je přerušena. Následuje reklamní přestávka.
05:25'
Papírový favorit jde v šesté minutě do vedení! Dahlin přenesl těžiště před levý kruh, odkud Nylander prudkou přihrávkou našel před brankovištěm LIASE ANDERSSONA a ten hokejkou protečoval kotouč do horní poloviny branky, proti čemuž byl Ritz naprosto bez šance. Asistence: Alexander Nylander,, Elias Pettersson.
05:05'
Podobně odvážně to zkoušel také faulovaný Söderlund, ale Ritze taktéž nepřekonal. Švédové si ale zahrají přesilovku, na trestné lavici už sedí Simon Le Coultre.
04:32'
Tim Söderlund se rozhodl pustit do individuální akce, při které objel kompletní pětku Švýcarů, ale před svým pádem puk za Ritze neprotlačil.
03:35'
Elias Pettersson si řekl o přihrávku na pravé křídlo, jenže střelou z první o velký kus netrefil Ritzovo brankoviště.
03:06'
Čárový sudí ukazuje, že se zakázané uvolnění Švýcarů pískat nebude, a tak Dahlin musí hrát ve svém pásmu.
02:32'
Dario Rohrbach se na malém prostoru otočil kolem kotouče, ale z levého kruhu ho neposlal mimo dosah brankáře Larssona.
01:15'
Eggenberger se ve sprintu všemi silami snažil zabránit icingu. Dahlin ale byl na čárkách dříve a získal pro Švédy buly v útočném pásmu.
01:04'
Pettersson šikovně přenesl hru na Nylandera, který se při míchání s pukem na holi dostal až moc blízko Ritzovi a zleva ho neprostřelil.
00:30'
Jako první se ke střele dostal švédský útočník Boqvist, ovšem bekhendem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
00:01'

Švédsko: F. Larsson (Gustavsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, J. Boqvist, Andersson (C) – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.

Švýcarsko: Ritz (A. Schmid) – Riva, Egli, Geisser, Gross (A), Le Coultre, Berni, Barandun, Cavalleri – Maillard (A), Miranda, Kurashev – Simic (C), Eggenberger, Heim – Sigrist, Jäger, Nussbaumer – Müller, Leuenberger, Rohrbach.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Šír (CZE) – Hagerstrom (FIN), Hancock (USA).
Vzájemné zápasy

Tyto dvě země se potkaly na všech sedmi předchozích šampionátech. A podle výsledků dnes můžeme považovat za výrazného favorita Švédy, kteří se Švýcary ani jednou neprohráli. V minulém roce mužstvo Tre kronor v základní skupině triumfovalo v poměru 4:2.
Švýcarsko

Země helvétského kříže má taktéž za sebou dva odehrané zápasy. Nejprve si to Švýcaři rozdali s Běloruskem, s nimiž 12 minut před koncem ještě prohrávali, ale díky povedené koncovce nakonec slavili vydřené vítězství 3:2. Ve čtvrtek se výběr Švýcarska ocitl v opačné roli, když jako outsider dlouho trápil favorizované Rusy, ale poslední desetiminutovku tentokrát nezvládl a prohrál 2:5. Ve skupině B se Švýcarsko nachází na čtvrtém místě, ale nadále mají šanci na výrazně lepší umístění.
Švédsko

Seveřané rozehráli turnaj nejlépe ze všech pěti týmů v základní skupině B. Svěřenci hlavního kouče Tomase Monténa dostali na rozjezd papírově nejslabšího soupeře s Běloruska, které bez problémů porazili 6:1. Před dvěma dny už Švédové narazili na silnějšího soupeře, nicméně také s Českem si poradili 3:1. Tři korunky tak mají na kontě všech šest bodů a reálně mohou živit naděje na postup z prvního místa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.