Švýcarsko - Kanada | ONLINE | 28.12.2018 02:07 | MS do 20 let 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Kanada - 28. prosince 2018   02:07

Ukončeno
Švýcarsko
Švýcarsko
20:46' Kurashev (Müller, Eggenberger) • 58:11' Kurashev (Müller, Eggenberger)
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Kanada
Kanada
00:36' Glass  (Suzuki, Comtois) • 25:55' Entwistle  (Bowers) • 32:08' Dobson  (Hayton)
Švýcarsko
Sestavy:
Schmid (Hollenstein) – Le Coultre, Aebischer, Berni, Barandun, Moser, Gross (A), Burger – Nussbaumer, Kurashev (A), Müller – Gerber, Schmid, Brüschweiler – Eggenberger (C), Sigrist, Verboon – Lehmann, Tanner, Leuenberger.
Rozhodčí
Bruggeman (USA), Stano (SVK) – Goljak (BLR), Yletyinen (SWE)
Rogers Arena, Vancouver, Kanada (kapacita: 18910 míst)
17102 diváků
Kanada
Sestavy:
Scott (DiPietro) – Phillips, Bouchard, Brook, Mitchell (A), Smith, Dobson, McIsaac – Comtois (C), Glass, Tippett – Lafreniere, Anderson-Dolan (A), Suzuki – Frost, Hayton, Leason – Veleno, Bowers, Studnicka – Entwistle.
Přenos se aktualizuje automaticky

Třetí třetina se už zdála být rozhodnutá, nicméně Švýcaři se ještě stačili po výrazně zlepšeném výkonu dotáhnout k vyrovnání, které v závěrečných minutách spustilo pořádné drama. Kanaďané s velkým vzepětím sil dokázali odbránit poslední minutu a mohou se radovat z druhého vítězství ve skupině, které je okamžitě vynese jasně do čela do skupiny. Tentokrát to ovšem nebyl nijak jasný triumf. Na druhé straně, Švýcaři předvedli stejně jako včera velmi kvalitní výkon. Ode mě je to z Vancouveru pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátku.
Střely na branku celkem: Švýcarsko – Kanada 17:32
Střely na branku ve 3. třetině: Švýcarsko – Kanada 5:9
Konec zápasu.
59:54'
Poslední vhazování před Scottem, drama roste!
59:47'
Nando Eggenberger se málem postaral o yvrovnání jeho dvojitá dorážka ale skončila na Scottovi, Sigrist pak ve finále trestuhodně promáchl, rozhodčí přerušují hru pro postavení v brankovišti.
58:58'
Švýcaři zkouší power-play!
58:55'
A je tu další zápletka! Nyní totiž přijde na řadu rovnovážná hra, Cody Glass (CAN) totiž viditelně podrazil Verboona. Rozhodčí jej tak trestají flastrem za odpovídající trest.
58:26'
Švýcaři budou mít svou snahu o vyrovnání dost ztíženou. Po faulu Philippa Kurasheva (SUI) v obranném pásmu je totiž střelec obou dnešních branek kanadského soupeře vyloučen za krosček.
58:11'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je tu drama! Obrovský tlak švýcarských hráčů na brankovišti Kanady nakonec přeci jen vykrystalizoval v kontaktní trefu PHILIPP KURASHEV se dostal do vynikající střelecké pozice a po nahrávce od Müllera už měl část branky naprosto prázdnou. Kotouč pak namířil přímo do levé šibenice. Asistence: Nicolas Müller, Nando Eggenberger.
57:34'
Justin Sigrist se pokoušel manipulovat s pukem v rohu obranného pásma, nicméně daleko s ním nedošel. Nick Suzuki (CAN) si totiž připsal a příliš viditelný faul, podle rozhodčích svého protihráče podrazil.
56:06'
Glass se hnal na levém křídle do obrovské šance, jenomže jeho dělovku nakonec zvládl neutralizovat Schmid svým ramenem. Puk končí v ochranné síti, to byla šance jako hrom!
Dnešní utkání sleduje 17102 diváků.
55:28'
Leason ukázal v souboji s Moserem parádní stabilitu, když si pohlídal kotouč i přes obrovský tlak švýcarského beka. Jeho následná nahrávka ovšem nikoho nenašla, domácí mančaft tak putuje zpět do základního postavení.
54:19'
Tinnett měl obrovskou tutovku! Jeho bomba ze samostatného úniku nicméně trefila jen spojnici, domácí publikum se jen zahučelo úžasem. Možná i Schmid si myslel, že má puk v síti.
53:46'
Gross je zpátky na hrací ploše, Kanada svou početní výhodu tentokrát nedokázala zužitkovat.
52:34'
Kanaďané se zatím v této početní výhodě neodkáží moc popasovat s aktuálním švýcarským blokem, domácí hráči spíše své kombinace přehrávají, než by je dokončovali přímočaře. V tom je právě asi kámen úrazu.
51:46'
Kanaďané mají v posledních vteřinách neuvěřitelný tlak, nicméně nyní ještě budou hrát přesilovku. za hákování byl vyloučen Nico Gross (SUI).
50:34'
Souhra Suzukiho s Comtoisem znovu kanadským hráčům nabídla obrovskou šanci, avšak druhý jmenovaný netrefil v poslední chvíli puk. Dorážka Boucharda už byla příliš nepřesná.
49:39'
Barandum dlouhou dobu ležel na hrací ploše, po ošetření míří přímo do kabin. Zřejmě jde o tržnou ránu v obličeji.
49:32'
Švýcaři nebyli daleko od kontaktní trefy! Souhra Nussbaumera s Barandumem nakonec vyvrcholila ránou prvně jmenovaného z mezikruží. Bomba švýcarského týmu trefuje spojnici!
48:02'
Burger se vrací zpět na led, Švýcarsko tak i další obrovskou přesilu kanadské party obstálo bez úhony. Domácí hokejisté jsou v této třetině již velice konzistentní.
47:03'
Bouchard a jeho dělovka! Už jednou byla dnes zmiňována jako jeho hlavní atribut a i tentokrát z toho byla pořádná šance. Schmid musel velmi rychle na kolena, nicméně puk i tak zvládl udržet v náručí. Domácí tým pokračuje natlačen ve švýcarském pásmu.
46:44'
Lehmann vyhazuje puk přes všechny čáry, Kanada se bude muset v této chvíli znovu rychle zformovávat.
46:02'
Na řadě je již dvakrát avizované švýcarské vyloučení. Za sekání je trestán Gianluca Burger (SUI). Schmid spolu se svými beky musí očekávat těžké chvilky.
45:56'
Nussbaumer se sice vrací zpět na led, hráči s helvétským křížem na prsou ale budou hrát další oslabení. Kanada dle svého soupeře presuje!
45:38'
Švýcaři budou znovu vyloučeni, Scott odjíždí na střídačku – Kanada hraje power-play!
44:13'
Kanaďané byli milimetry od skórování! Glass našel krásnou nahrávkou, či spíše žabičkou volného Haytona. ten ale na hranici brankoviště nedokázal špičkou hole správně puk nasměrovat do klece, kotouč poskočil milimetry vedle levé tyčky.
43:56'
Tým pořádající země se dostane k další přesilové hře. Valentin Nussbaumer (SUI) celkem viditelně zahákoval Boucharda, což je také důvodem jeho vyloučení.
42:58'
V čase, kdy už se Bowers vrátil zpět na hrací plochu, se Kanaˇanům málem povedlo přidat další branku! Comtois ovšem tváří tvář Schmidovi neuspěl, jeho blafák do bekhendu mu vypíchl betonem.
41:19'
Švýcaři zatím nepůsobí moc konzistentně v útočných řadách, což se projevuje zejména rozháranou rozehrávkou. Domácí tým tak brání s velkým přehledem.
40:40'
Švýcaři se dostanou k další početní výhodě, Shanu Bowersovi se totiž nepovedl výhoz do středního pásma úplně nejlépe. Puk totiž letěl na ochozy, což je jasný důvod pro udělaní flastru za zdržování hry.
40:09'
Rozhodčí se dlouhou spolu domlouvali, jestli verdikt o icingu Kanady bude platný. Nakonec však mezinárodní tribunál arbitrů rozhodl v neprospěch domácích, vhazovat se tak bude před Scottem.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku ve 2. třetině: Švýcarsko – Kanada 8:16
Druhá třetina přinesla razantní obrat v trendech duelu. Zprvu se zdálo, že půjde ještě o pořádný hokejový thriller, neboť se Švýcarům podařilo dost nečekaně vyrovnat. Kanaďané se však postupně dostali do své obvyklé formy a po zlepšeném výkonu nakonec slavili vytoužené vedení, které už narostlo na dva góly. Třetí třetina nicméně ještě nemusí být jen jednoznačná, pokračujeme přibližně ve 3:47 středoevropského času.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:43'
Burger je zpět na hrací ploše, Švýcarsko přežilo poslední oslabení s pořádnou porcí štěstí. Kanaďané jsou na soupeře stále pořádně nažhaveni a zároveň žhaví po gólu.
38:56'
Švýcarská branka je zatím velmi mohutně odstřelována několika kanadskými děly Studnicka ovšem nadvakrát pálil těsně vedle, Bouchard pak jen do Schmida.
37:43'
Švýcarsko nyní čekají krušné chvilky. Za faul na Boucharda je v této chvíli trestán Gianluca Burger (SUI). Podle sudích se provinil naražením zezadu.
36:49'
Kanaďané zatím velice pozorně kombinují na soupeřově obranné třetině, Leason se navíc před malou chvíli dostal k zajímavé střelecké pozici. V pádu nabruslil mezi kruhy, jeho rána končí zblokována v ochranné síti
35:29'
Phillips se vrací zpět na hrací plochu, švýcarská eskadra nabídnuté početní výhody nevyužila. Kanaďané hrají momentálně velice sebevědomě.
34:24'
Švýcaři se zatím vehementně tlačí, jenomže Kanaďané jsou v obranném bloku i nadále velice pozorní a pečliví. Puk tak v této chvíli míří až za Schmidovu branku.
33:29'
Švýcary čeká další přesilová hra, Markus Phillips (CAN) je trestán za pád pod nohy v předbrankovém prostoru Kanady. Rogers Arena moc spokojena není.
33:06'
Jack Studnicka se hned dvakrát pokusil dostat puk pod padajícího Schmida, ani jednou však na švýcarského brankáře nevyzrál. Hra se tak znovu obrací.
32:40'
Po ofsajdu domácího celku je na řadě další komerční pauza, publikum v Rogers Areně tleská válečnému veteránu kanadské armády, který se objevil na kostce. Atmosféra j zatím elektrizující.
32:08'
Kanada právě vstřelila branku!
Tak tohle byla krásná individuální akce! Obránce NOAH DOBSON se pustil do samostatného úniku po levém křídle a po krásné práci při pokrytí puku. Odstrčil si bokem snažícího se Mosera a ranou mezi nohy Schmida dokonal úkázku hokejové kvality. Kanada tak rázem vede už o dvě branky. Asistence: Barrett Hayton.
31:34'
Valentin Nussbaumer se dostával do rychlého brejku, nicméně jeho snaha o kontr se přeci jen minula s účinkem. Bouchard jej rychle zastavuje ještě na modré čáře.
30:31'
Oba celky hrají v plném počtu, kanadský i švýcarský provinilec se vracejí zpět na ledovou plochu.
29:39'
Švýcarům se sice povedlo udržet se v útočném pásmu, avšak tlak kanadské obranné řady na jejich kombinaci je nakonec rychle vyprovodil. Javorové listy se mohou po zisku kotouče zfomovat a rozehrávat od zadních řad.
28:31'
Na řadě je hra čtyř proti čtyřem. Za předchozí postrkování sudí vylučují Maxima Comtoise (CAN) a Davyda Baranduna (SUI). Oba vyfasovali dvě minuty za hrubost.
28:31'
Na ledě zůstává ležet Cody Glass, což je okamžitě důvodem ke slovnímu špičkování mezi oběma celky. Menší postrkování ale mezinárodní tým sudích zvládá, bude se vylučovat na obou stranách.
27:57'
Hned dvě šance si připisují Kanaďané! Nick Suzuki nejprve krásnou individuální akci prokličkoval až takřka do brankoviště, posléze využil nahrávku zpoza branky Alexis Lafreniere. Ani jeden ale neuspěl, Schmid předvedl dva spektakulární zákroky.
27:15'
Evan Bouchard vyslal svou tradiční dělovku od modré čáry, jež tak často obdivují zámořští skauti, nicméně Schmid předvádí podobně kvalitní zákrok. Švýcarský brankář přerušuje hru.
26:33'
Švýcaři se taktéž před malinkou chvíli mohli dostat k vyrovnání, nicméně jejich snaha nakonec byla marná. Scott se Eggenbergerovi stačil postavit, puk končí v jeho náruči.
25:55'
Kanada právě vstřelila branku!
Rogers Arena bouří! Po začátku chorálu Let´s go Canada se opravdu javorové listy nyní herně zvedly. Hlavním klíčem k úspěchu k vedení domácích byla však geniální nahrávka Bowerse zpoza brány. MACKENZIE ENTWISTLE se po puku vrhl špičkou hokejky, jeho rána mířila těsně nad Schmidovu nohu. Asistence: Shane Bowers.
24:52'
Zákrok z říše snů! Neuvěřitelný kousek nyní předvedl brankář Ian Scott, který se postavil Yannicku Brüschwelerovi tváří tvář, rána osamoceného švýcarského bombera ovšem skončila v lapačce. Soupeř Kanady této spálené gólovky může ještě litovat.
23:35'
Schmid musel zasahovat při ráně Morgana Frosta, nicméně svůj přesun k druhé tyčce zvládl. Puk skončil přímo u jeho vyrážečky, tlak domácí výběru ovšem i nadále vrcholí.
22:51'
Nando Eggenberger si připsal obrovitánskou šanci! Švýcarský kapitán se dostal jen kousek od kanadské branky, svou kličku však nedokázal dotáhnout do konce. Rogers Arenou to jen zahučelo.
21:39'
Švýcaři jsou momentálně na koni, Sandro Schmid si tak mohl kupříkladu připsat velmi zajímavý brejk. Nicméně i Kanada pořádně zbrojí, z kontru se tak rána Owena Tippeta mihla jen těsně nad brankou Schmida. Exkluzivní hokejová řežba vrcholí!
20:46'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Vyrovnání! Švýcarský tlak byl hned od úvodních sekund druhé třetiny mimořádný. Scott se v brance musel popasovat hned snad ze čtveřicí nebezpečných střel. Nakonec ale vyšla ta od PHILIPPA KURASHEVA, který dostal pas přímo na osu hřiště a ranou příklepem trefil přesně levou šibenici. Asistence: Nicolas Müller, Nando Eggenberger.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku v 1. třetině: Švýcarsko – Kanada 4:7
První třetina sice na začátku utkání přinesla znovu podobný scénář jako při včerejším kanadském duelu. Hráči javorových listů se velmi brzy dostali do vedení a směřovali k další gólové nadílce, Švýcaři ovšem zatím velmi obdivuhodně pracují v obraně a velkou většinu kontru ve spolupráci s brankářem Schmidem zastavují. Sami navíc nebyli daleko od vyrovnání. Velká hokejová bitva plná mladického zápalu pokračuje přibližně ve 2:53 středoevropského času.
20:00'
První třetina skončila.
19:50'
Švýcaři měli na konci třetiny obrovský a zejména Valentin Nussbaumer nebyl daleko od vyrovnání! Jeho dorážku z předbrankového prostoru nicméně stačil Scott vyrazit. Střílející hokejista se asi oprávněně drží za hlavu, tohle byla šance jako hrom!
19:08'
Švýcaři si připíší první přesilovku utkání. Jaret Anderson-Dolan (CAN) je trestán za faul v útočném pásmu, v rohu hřiště se podle sudích prezentoval hrubostí.
18:56'
Nick Suzuki se dostal na pravé straně k bombě z první, ale jeho rána mířila přímo do míst, kam stačil doklouzat brankář Schmid. Bombu z první vyrazil švýcarský hrdina mimo brankoviště.
17:53'
Sven Leuenberger se pokusil trochu více narušit kanadský blok na kruzích, jenomže jeho rána mířila jen do clony tvořené Evenem Bouchardem. Odražený kotouč trefil jen zadní mantinel.
16:22'
Scott si dovolil neskutečnou parádičku! Nicolas Müller k němu najížděl v plné rychlosti za pukem, kanadský brankář mu ale nasadil jesle a obstál náročnou situaci. Nicméně lehce nestylově ztratil hokejku.
15:36'
Po hře vysokou holí v podání kanadského útočníka je nyní tým pořádající země vykázán z útočného pásma. Oba týmy střídají. Švýcarům je zatím nutno udělit pochvalu, v posledních minutách Kanaďany prakticky k ničemu nepouští.
14:50'
Marco Lehmann se vydal na ofenzivní výlet do útočného pásma, když se mu podařilo obalamutit a přehrát hvězdu takového formátu jako je Maxime Comtois. Následný švýcarský brejk ale rychle končí, útočník s helvétským křížem na prsou upadl ve středním pásmu.
13:25'
MacKenzie Entwistle to vyzkoušel z levého křídla, nicméně Schmid byl i tentokrát na svém místě. Švýcarský tým nyní znovu přežil, kotouč skončil v lapačce jejich muže v masce.
12:39'
Velká hokejová bitva pokračuje i nadále. Domácí útočníci ovšem postupně zjevně chřadnou, švýcarská obranná práce je zatím na vysoké úrovni.
11:36'
Owen Tippett krásně nahrál na Maxima Comtoise, bomba druhého jmenovaného míří těsně nad bránu. Švýcarům spadl asi velký valoun ze srdce!
11:11'
Marco Lehmann to sice zkusil na Haytona, jenomže švýcarský útočník se při snaze o odebrání kotouče odrazil jak boxovací pytel. Kanadská síla v soubojích se znovu ukázala ve své ryzí skutečnosti.
10:36'
Jeremi Gerber se dostával přes modrou čáru, jenomže znovu se opakoval strejn scénář, jako byl zmiňován před chvílí. Teze o pevné kanadské obraně nejsou jen fráze, Evan Bouchard sebral švýcarskému útočníkovi puk ve velké rychlosti jako samozřejmost. Hokejová paráda!
09:34'
Švýcaři rozhodně zatím nepůsobí zaskočeně, v rozehrávce předvádějí velmi kvalitní práci a drží si Kanaďany od těla. Jediný problém jim zatím dělá překročení středního pásma, zde vládne pevnou rukou domácí výběr.
08:45'
Josh Brook ukázal svou veledůležitou roli v obranné lajně s Ianem Mitchellem, od Nando Eggenbergera sice dostával Yannick Brüschweiler krásnou nahrávku na pravé křídlo, nicméně nahrávka byla zastavena právě prvně jmenovaným kanadským pořízkem. Sudí pískají Švýcarům icing.
07:15'
Alexis Lafreniere se dostal po krásné diagonále od Noaha Dobsona do ideální střelecké pozice na levé straně, jeho bomba ale končí na hrudi Akira Schmida. Švýcarský brankář zapisuje velmi kvalitní zákrok.
06:40'
Sven Leuenberger se dostával do rychlého brejku, nicméně Bouchard byl tentokrát coby strážce obranné zóny mimořádně pozorný. Švýcarský kontr je tak hned v zárodku zastaven.
05:55'
Bouchard střílel těsně vedle branky! Kanada pokračuje v mohutném tlaku, snaha o další branku je cítit z každé její akce.
05:08'
Švýcaři byli milimetry od vyrovnání! Valentin Nussbaumer si nabruslil po levém křídle přes osu hřiště a krásnou ranou příklepem vystrašil brankáře Scotta. Puk letěl ideální trajektorií, nicméně se odrazil od břevna do ochranné sítě. Javorové listy měly štěstí!
04:39'
Scott si poprvé sáhl na puk, ale de facto jen hokejkou. Kanadský brankář totiž musel po nepovedeném švýcarském nahození rozehrávat za bránou, svou úlohu zvládl s bravurou.
03:21'
Švýcaři zatím předvádějí relativně dobrou obrannou práci a bez potíží se jim daří většinu Kanaďanů pokrývat a clonit většinu střel. Pro tentokrát tak musí Comtois a spol. zařadit rychle zpátečku.
02:54'
Dobson si najel na kruzích k odraženému puku a pokusil se vypálit, rána byla ale zablokována Moserem. Švýcaři se na chvíli osvobozují, na řadě je tak logicky střídání.
01:34'
Kanadský tlak pokračuje naplno i v dalších minutách, tentokrát se sice povedlo Gerberovi vyvézt puk až přes modrou čáru v útočném pásmu, jeho nahození bylo ale velmi slabé. Puk končí na zadním mantinelu.
00:36'
Kanada právě vstřelila branku!
To je úvod jako hrom! Po menším oťukávání švýcarských obránců si po krásném nabruslení na pravém křídle prezentoval milimetrově přesnou přihrávkou Suzuki, ještě lepší zakončení švihem pak zapsal CODY GLASS. Schmid se v brance přesunoval jen marně, tato akce byla smrtící. Asistence: Nick Suzuki, Maxime Comtois.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky už po slavnostním ceremoniálu vcházejí na hrací plochu, startujeme za malý okamžik.
Jako většina zápasů v zámoří, i tento bude mít reálný začátek duelu o několik minut posunutý. Momentálně se na ledové ploše v Rogers Areně prohánějí rolby. Dá se očekávat, že ve 2:07 by mohlo být vhozeno úvodní buly.
Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Schmid (Hollenstein) – Le Coultre, Aebischer, Berni, Barandun, Moser, Gross (A), Burger – Nussbaumer, Kurashev (A), Müller – Gerber, Schmid, Brüschweiler – Eggenberger (C), Sigrist, Verboon – Lehmann, Tanner, Leuenberger.

Kanada: Scott (DiPietro) – Phillips, Bouchard, Brook, Mitchell (A), Smith, Dobson, McIsaac – Comtois (C), Glass, Tippett – Lafreniere, Anderson-Dolan (A), Suzuki – Frost, Hayton, Leason – Veleno, Bowers, Studnicka – Entwistle.

Rozhodčí: Bruggeman (USA), Stano (SVK) – Goljak (BLR), Yletyinen (SWE).
Hlavními rozhodčími tohoto utkání je Američan Andrew Bruggeman a Slovák Peter Stano, jako čároví jsou pak delegováni Bělorus Dmitrij Goljak a Švéd Emil Yletyinen.
Oba týmy se spolu naposledy utkaly v rámci loňského mistrovství světa, kdy ve čtvrtfinále play-off měla navrch Kanada a svého soupeře přehrála jednoznačně 8:2. Zatímco pro Švýcary tak loňský šampionát v Buffalu skončil, Kanada si následně přes Českou republiku proklestila cestu do finále, kde udolala i Švédsko a stala se mistrem světa.
První zápasy na turnaji:

Česko – Švýcarsko 2:1 po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Gól Švýcarska: Eggenberger.

Kanada – Dánsko 14:0 (3:0, 5:0, 6:0)
Góly Kanady: Comtois (4), Frost (3), Tippett (2), Leason (2), Studnicka, Anderson-Dolan, Entwistle.
Jak Kanada, tak i Švýcarsko už mají své první zápasy na letošním šampionátu za sebou. A pro oba to byly zcela odlišné duely. Zatímco Švýcaři urputně bojovali proti českému národnímu týmu, kterému nakonec podlehli v prodloužení, domácí Kanada před odpovídající diváckou kulisou rozprášila Dánsko poměrem 14:0! V utkání byly vidět dva hattricky, kapitán Maxime Comtoise se trefil dokonce čtyřikrát.

Není tak žádné překvapení, že favoritem dnešního duelu budou opět hráči s javorovým listem na prsou. Jak se jim bude proti houževnatému soupeři dařit, se dozvíte v naší textové reportáži. Úvodní buly je naplánováno krátce po druhé hodině ranní českého času.
Hezký den u textového online přenosu z druhého hracího dne juniorského mistrovství světa v ledním hokeji, který letos hostí kanadská města Vancouver a Victoria. Společně se zaměříme na souboj domácí Kanady a Švýcarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.


Články odjinud