MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Kazachstán - 2. ledna 2020   10:10

Německo
Německo
21:21' Reichel (Peterka, Wirt) • 31:48' Brune (Valenti, Fleischer) • 41:09' Peterka (Stützle, Reichel) • 51:47' Bokk (Seider, Stützle)
Kazachstán

Úvodní záchranářská bitva končí! Němci si poměrně hladce poradili s Kazachstánem a v duelu hraném na dva vítězné zápasy mají první bod. Rozhodovalo se především ve druhé třetině, kdy němečtí hokejisté naprosto dominovali.
59:56'
Vyloučení v týmu Německo (Alexander Dersch – 2 min., podrážení).
59:33'
Utkání se již dohrává v klidu za kazašskou brankou, Němci získají v záchranářském zápolení úvodní bod.
58:02'
Justin Schutz dostal zpoza branky puk od svého spoluhráče, z první natrefil přímo konec betonu brankáře Nurka!
56:44'
Brankář Nurek si závar na brankovišti pohlídal, jeho spoluhráči následně odpálili puk daleko od vlastní branky.
56:15'
Denis Čaporov (KAZ) svým držením poslal Kazachy znovu do čtyř.
55:53'
Další potlesk pro Hendrika Haneho, který si proti agilnímu Bujalskimu připsal další úspěšný zákrok lapačkou. Již jen čtyři minuty ho dělí od čistého konta.
54:57'
Dnešní utkání sleduje 1022 diváků.
53:46'
Omirbekov srdnatě držel puk v útočné třetině, proti přesile se mu ale příliš dobře nevedlo. A tak se hra obrací znovu na branku Kazachstánu.
53:02'
Zbytek oslabení již Kazaši přežili a mohou si zase užívat hru pět na pět. Jejich pokusy o zvrácení nepříznivého výsledku jsou ale již pasé.
52:29'
Další přesilovkovou ránu do betonu Nurka vyslal Yannick Valenti.
51:47'
Německo právě vstřelilo branku!
Dvojnásobná přesilovka Německa byla využita tradičním způsobem! Několik přihrávek v útočném pásmu bylo vyšperkováno rychlým pasem Seidera na DOMINIKA BOKKA, který z první poslal puk za přesouvajícího se kazašského brankáře – 4:0! Asistence: Moritz Seider a Tim Stützle.
51:41'
Peterka střílel z voleje, přesouvající se Nurek ale našel kotouč na pravém betonu.
50:48'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Maxim Musorov – 2 min., hrubost).
50:09'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Andrej Bujalskij – 2 min., podrážení).
49:42'
Bujalskij předvedl zcela zbytečné podrážení v útočném pásmu a zcela daroval Německu další přesilovou hru. Zatím jsme svědky signalizované výhody.
48:43'
Nyní jsou to pro změnu zase Kazaši, kdo hraje velmi aktivně a snaží se o zdramatizování utkání. Ostrá rána Gajtamirova od modré čáry však trefila jen vyrážečku brankáře Haneho.
46:51'
Obrovský závar na německém brankovišti, Kazaši usilovali o snížení, jenže skvělý Hendrik Hane vleže dokázal udržet puk před brankovou čarou! Němci se ubránili a jsou v plném počtu.
45:26'
Djomin dostal křižnou přihrávku, po které vyslal zajímavý pokus, pozorný Hane zatím zůstává v tažení za premiérovým čistým kontem na šampionátu.
45:00'
Při střele Musorova brankáři Německa nikdo neclonil, ten si tak v klidu povyjel a sebral kotouč do své náruče.
44:40'
Kazaši mají nyní možnost zkorigovat nepříznivý stav utkání, půjdou totiž do početní výhody. Daniel Wirt (GER) je poslán za katr za podrážení.
44:05'
Po střela Tima Stützleho zvoní za brankářem Nurkem tyčka!
42:49'
Maxim Musorov chtěl udržet bilanci jednoho vstřeleného gólu na zápas, Hane si ale jeho pokus od levého mantinelu s klidem pohlídal.
42:36'
Technický přestupek v podobě icingu se uskutečnil i na druhé straně. Kazaši se po delší odmlce podívají do útočné třetiny.
42:07'
Zakázané uvolnění Kazachstánu vrací hru před gólmana Nurka.
41:09'
Je hotovo, Němci úvodní duel o udržení již ze své moci nepustí! Obrana Kazachstánu znovu výrazně propadla, přečíslení dva na jednoho vyřešil německý výběr skvěle a odskakuje do tříbrankového vedení! Stützle šikovným pasem našel rozjetého JOHNA PETERKU, jenž z voleje poslal kotouč za přesouvajícího se brankáře – 3:0!
40:18'
Pokračujeme přesně tam, kde jsme před přestávkou skončili! Moritz Seider se objevil zcela nehlídaný na mezikruží, odkud ale gólmana Nurka znovu nepřekonal!
40:01'
Střely po druhé třetině: 25:10
Druhá třetina začne přibližně v 11:46.
Po čtyřiceti minutách hry to vypadá mnohem nadějněji pro hráče z Německa, kteří zvládli prostřední třetinu skvěle a o jejich vedení se dá zcela po právu mluvit jako o zaslouženém! Kazaši směrem do ofenzívy totálně odešli, jen se s obtížemi brání a díky skvělému Nurkovi jsou stále ještě ve hře o první záchranářský bod.
40:00'
39:40'
Ani Němcům se při útočné akci nezadařilo, další gólový moment již v této třetině neuvidíme.
39:10'
Na začátku poslední minuty druhé třetiny jsou Kazaši v pěti a mohou se pokusit o závěrečný útok. To by ale nemohl Djomin při přechodu puk zapomenout hned za modrou čarou.
38:12'
Úvodní minuta z oslabení je pryč, Kazaši se tentokrát brání velmi dobře. Podruhé za sebou se jim podařilo vyhodit až za branku Haneho.
37:10'
Další komplikace pro Kazachstán přichází po nedovoleném zákroku Madiho Dichanbeka (KAZ) ve středním pásmu, který míří za podrážení znovu na trestnou lavici.
36:55'
Z ničeho se před brankou objevil Andrej Bujalskij, který se snažil dorazit nástřel od modré čáry. Proti černožluté přesile ale neměl moc šancí uspět.
36:09'
Kazaši nadále čekají na úvodní slibnější šanci ve druhé třetině, všechny síly dávají především na bránění nebezpečných útoků německého soupeře.
35:16'
Yannik Valenti má dnes v zakončení smůlu! Tentokrát šel dokonce sám na gólmana, udělal mu kličku do bekhendu, jenže k radosti mu scházelo jen lepší přehození ležícího betonu Vladislava Nurka!
34:41'
Oproti první třetině sledujeme naprostou nominaci Německa, které dostatečně prokazuje svoje kvality.
33:40'
Kazachstán se zmůže jen na vyhození přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Šanci odpočinout si má při komerční přestávce.
33:19'
Němci melou svého soupeře a říkají si o definitivní rozhodnutí duelu! Další stoprocentní příležitost Johna Peterky zastavil fantastickým zákrokem Vladislav Nurek!
31:48'
Prostřední dějství se zatím vyvíjí zcela jednoznačně ve prospěch německého výběru, který se přibližuje záchraně! Souhra v útočné třetině přinesla puk na hokejku LOUISE BRUNEHO, který měl dostatek času puk zpracovat a ještě ho umístit přesně k tyči – 2:0! Asistence: Yannik Valenti a Tim Fleischer.
31:09'
Kazaši znovu propadli na útočné modré čáře, z čehož pramenila samostatná akce Valentiho! Německý útočník zvolil zakončení příklepem, svižná rána na zadní tyč však skončila těsně mimo.
30:40'
Lobach měl po neefektivním německém vyhození dostatek času na otočku a následné zakončení, přes hromadu těl ale puk k Nurkovi nedostal.
29:24'
Střela těsně nad ledem po individuálním průniku Bujalskiho nemohla německého brankáře vystrašit, stejně tak dopadla odpověď Němců o několik sekund později.
28:37'
V prostředním dějství sledujeme silnou německou převahu, Kazaši se zatím vůbec k ničemu nedostali.
27:48'
Fleischer měl na hokejce druhý německý gól dnešního zápasu, opřel se do odraženého puku a směřoval ho na prázdnou branku soupeře! Střela mu ale nesedla podle představ a kotouč o kousek přeletěl kazašské břevno.
27:01'
Už to vypadalo, že po ošklivé německé srážce dojde na velkou šanci Kazachstánu, nakonec ale bylo vše jinak. Čároví rozhodčí zastavili akci pro ofsajd.
26:27'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
26:21'
Kazachstán vyhazuje a zdá se, že dlouhou hru v dvojnásobném oslabení zvládne bez úhony.
25:52'
Další svižná německá kombinace byla jednou z hokejek kazašských obránců odražena až do ochranné sítě. A tak to tým s orlicí na hrudi musí zkoušet znovu.
25:40'
Ještě dříve než Dichanbek stihl přispěchat do obranné třetině, přišla rána Yannika Valentiho, která končí na pravé tyči!
25:33'
Kazaši alespoň ve čtyřech.
24:40'
Potlesk si nyní zaslouží obránce Gajtamirov společně s brankářem Nurkem! Němci předvedli rychlý kolotoč, na jehož konci nejprve kapitán kazašského branku skokem do střely chytal puk před prázdnou brankou, vzápětí se skvělým zákrokem proti ráně Tima Stützleho prezentoval i Vladislav Norek!
24:27'
Kazachstán půjde na 66 vteřin do tří! Alichan Omirbekov (KAZ) sekl do střílejícího Wirta a nabídne tím Němcům velkou šanci odskočit na rozdíl dvou branek!
24:02'
Prudké nahození Dominika Bokka od pravého mantinelu si Nurek pohlídal a hokejkou ho odrazil do ochranné sítě. Hra ale zůstane před kazašskou brankou.
23:33'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Madi Dichanbek – 2 min., podrážení).
23:11'
Nepřesnou rozehrávku hasí Kazaši nedovoleným zákrokem, soupeř z Německa má signalizovanou výhodu.
22:18'
Kazaši začátek druhé třetiny prospali a mohli za to být znovu potrestáni. Wirtovo nahození bylo dokonale skryté, nakonec trefil gólmana Nurka do pravého ramene.
21:21'
Jenže zkraje druhé třetiny zde již máme úvodní branku dnešního duelu! Kazaši propadli ve středním pásmu, přečíslení dva na jednoho vzal na sebe na levém kruhu rozjetý LUKAS REICHEL a svižnou ranou trefil přesně na přední tyč Nurkovy branky – 1:0! Asistence: John Peterka a Daniel Wirt.
21:00'
Úvodních šedesát vteřin přineslo jen boj ve středním pásmu, ve kterém se Němci zcela marně snažili dostat do útočné třetiny.
20:01'
Střely na branku v první třetině: 6:7
Úvodní dějství záchranářského boje je za námi, zatím čekáme na úvodní branku, která by nějak výrazně narušila ráz duelu. Sledujeme vyrovnaný duel, ve kterém je mírně nebezpeční tým z Kazachstánu, který zatím velmi zdatně brání údernou německou formaci a navíc sám často zásobuje gólmana Haneho.
20:00'
19:55'
Ještě jedno zakázané uvolnění v podání Kazachů vrátí hru před Vladislava Nurka.
19:24'
A znovu musel být Hendrich Hane v pozoru. Bujalskij zasekl rychlou akci, jeho nástřel na branku šikovně tečoval Gajtamirov, který tím vystrašil skupinu německých fanoušků za brankáře Haneho. Zatím nesmírně jistý německý gólman však úvodní změnu stavu nedopustil.
18:47'
Další ofsajdové postavení v podání německého výběru.
18:18'
Hodně laxní rozehrávku Bokka si sebral na modré čáře rozjetý Andrej Bujalskij, který následně umístil puk přímo do připravené lapačky německého gólmana. V závěru první třetiny jsou to právě Kazaši, kdo má více ze hry a je nebezpečnější.
17:14'
Nejlepší střelec Kazachstánu Maxim Musorov chtěl zaokrouhlit počet nastřílených branek na pět, proti byl ale pozorný Hendrik Hane.
16:52'
Oslabení Němců je u konce, Mik zpět na ledové ploše.
16:06'
Djomin se pokusil bekhendem zavést puk do brankoviště soupeře, jeho zadovka ale naopak stála u zrodu německé protiakce. Ani Nurek však na druhé straně zasahovat nemusel.
15:33'
Kapitán posledního týmu třinecké skupiny Tamirlan Gajtamirov vyslal od modré čáry tahem jedovatou ránu, která Hanemu nadělala velké starosti. Nakonec ale dokázal ukrotit kotouč ve své lapačce.
15:28'
Kazachstán se usadil v útočném pásmu a začíná kombinovat...
14:52'
Z ničeho nic propadla německá obrana a před gólmanem Nurkem se objevila dvojice Bujalskij – Asuchanov! První jmenovaný ale svoji zadovku přetáhl a čepel spoluhráče o několik čísel minul. Následoval však nedovolený zákrok německého Erica Mika (GER), který nabídl Kazachstánu úvodní přesilovou hru dnešního zápasu.
14:26'
Zatím sledujeme velmi podobný obrázek. Německé nahození končící za kazašskou brankou, kde se vyčkává na střídání obou mužstev. Pro fanoušky nic zajímavého.
13:42'
Zatím to vypadá, že Kazachům klouže ostravský led poněkud víc, než ten třinecký. Hned několikrát totiž bez cizího zavinění ztrácí svoji stabilitu.
11:53'
Až nyní se kotouč toulal kazašským brankovištěm zcela nehlídán! Střela Johna Peterky nadělala Nurkovi velké problémy a po jeho zákroku se puk vykutálel těsně vedle pravé tyče branky Kazachstánu!
11:32'
Bokkova sympatická přihrávka sice našla rozjetého Schütze, který si ale nepohlídal přejezd modré čáry a dopustil se ofsajdu. Nic zajímavého jsme tak znovu neviděli.
11:04'
Vyhození Kazachů končí vysokou holí jednoho z německých zadáků, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
10:27'
Takřka přesilovkový zámek Němců přinesl jen středu Jana Nijenhuise, která se zastavila o levý beton brankáře Nurka.
10:00'
První třetina vstupuje do své druhé poloviny, na úvodní branku zatím v Ostravar aréně stále čekáme.
09:09'
Dobré bránění středního pásma zatím Německu nedává příliš velkou možnost k útočnému řádění, ojedinělé pokusy kryje Nurek. To na opačné straně si Hane již dobrých pět minut na kotouč nesáhl.
08:11'
Gajtamirov ztratil kotouč na útočné modré čáře po nepřesné přihrávce, nakonec svoji chybu brzkým návratem a dobrým obranným zákrokem napravil.
07:37'
Lukas Reichel velmi nebezpečně střílel z prostoru mezi kruhy, Vladislav Nurek musel předvést první opravdu kvalitní zákrok! Puk mu sice vypadl, závěr na brankovišti ale následně dokázali vyřešit kazašští obránci. Následuje první reklamní brejk.
06:41'
Kotouč více na svých hokejkách drží hokejisté Německa, směrem dopředu jsou ale naopak mnohem více vidět Kazaši. Kdo předpokládal, že Němci hráče ze stepi přejedou, zatím se ošklivě mýlí.
05:58'
Další pokus o útočnou akci našich západních sousedů maří postavení mimo hru.
05:16'
Úvodní německou šanci měl Daniel Wirt, který spíše naslepo nahazoval kotouč od modré čáry. Ten byl před brankovištěm soupeře ještě vychýlen, k Nurkovi se ale nakonec nedostal.
04:49'
Bondarenko se probil po pravé straně až do zakončení, prostor mezi třemi německými tyčemi ale nezasáhl.
04:30'
Německá odpověď znovu skončila nepřesným nahozením a ztrátou kotouče v rohu kluziště.
03:58'
Evidovali jsme první střelecký pokus, který rázem vypadal velmi zajímavě. Rychlá souhra Kazachů nabídla kotouč na prostor kruhů pro Denise Čaporova, který měl čas i zamířit. Nakonec ale poslal puk přímo do náruče připraveného brankáře Haneho.
03:22'
První přerušení hry přichází až v polovině čtvrté minutě. Kazaši se pokusili o rychlý přesun do útočné třetiny, zapomněli přitom ale na důležitý prvek – přesnost. Po icingu musí být Vladislav Nurek v pozoru, vhazuje se po jeho pravici.
02:40'
Moritz Seider poslal prudký pas podél mantinelu, zadáci Kazachstánu ale znovu předvedli bezchybnou práci. Směrem dopředu se ale Kazachům zatím moc nechce.
01:53'
Zatím se nepřerušuje, oba celky jsou ve stavu vyčkávání na soupeřovu chybu. Je to logické, jakákoliv chyba by v boji o udržení mohla být tou osudovou.
01:05'
Potlesk fanoušků si vysloužil útočník Denis Čaporov, který parádním hitem přivítal na ledě Reichela. I díky němu museli němečtí zadáci zvolit raději ještě jednu otočku za vlastní klec.
00:30'
První atak elitní německé formace Kazaši zablokovali, kotouč za brankářem Hendrikem Hanem.
00:06'
Úvodní vhazování získali na svoji stranu Němci, kteří ihned aktivně nahazují kotouč za Nurkovu branku.
00:01'
Obě mužstva již nastupují za znění tradiční písně IIHF na ledovou plochu, kde je čeká zápas o udržení. Připomínám, hraje se na dva vítězné zápasy, dočkat se tedy můžeme až tří přímých bitev o udržení.
Ostravar aréna logicky nebude tak hojně zaplněná jako na většině duelů základních skupin, přesto zde evidujeme tradiční skupinku německých fanoušků, která svůj tým doprovází celý turnaj a o atmosféru se bude starat i dnes. Kromě nich na utkání našli cestu fanoušci v řádech stovek.

Německo: Hane (Ancicka) – Seider (C), Mik, Hüttl (A), Wirt, Dersch, Mass, Heinzinger – Bokk, Jentzsch, Schütz (A) – Peterka, Stützle, Reichel – Lobach, Schinko, Kinder – Nijenhuis, Brune, Fleischer – Valenti.

Kazachstán: Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov (C), Dichanbek, Butenko, A. Koroljov, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Djomin, Bujalskij, Asuchanov – Bojko, Čaporov (A), Musorov – Omirbekov, Bondarenko, Alexandrov – Čalov, Sajko, Ljapunov.

Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Bowles, Hagerstrom.
Kazaši si svoji cestu za případným čtvrtfinále zavřeli již v prvních dvou zápasech základní skupiny, když nestačili na Švýcary a posléze v klíčovém zápase gólem v posledních minutách padli i se Slováky. Závěrečné dvě porážky od severských soupeřů se již daly očekávat.

Kazachstán střelecky táhne Maxim Musorov, který má na kontě již čtyři vstřelené branky.
Německo dokázalo velmi zdatně konkurovat v nabité skupině B, kde v úvodním vystoupení potrápilo Spojené státy a hned následující den dokonce porazilo Českou republiku! Závěrečné zápasy v základní skupině již tolik německé urputnosti nepřinesly, favorizované týmy Kanady a Ruska duely ovládly a poslaly tím německý výběr do bojů o udržení v nejvyšší divizi mistrovství světa.

Dosavadním nejlepším střelcem nováčka je s pěti kanadskými body Dominik Bokk, konkuruje mu především Moritz Seider, který zaznamenal čtyři gólové nahrávky.
Příjemné čtvrteční dopoledne z OSTRAVAR arény! Ještě před startem jednotlivých čtvrtfinálových zápasů nás čeká úvodní souboj o udržení elitní divize, ve kterém se na ostravském ledě představí týmy Kazachstánu a Německa!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.