Ode mě to bude všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
A je hotovo! Finsko zcela zaslouženě porazilo Norsko 5:0 a bere tři body!

V první třetině se ujali vedení již v šesté minutě, kdy se prosadil obránce Esa Lindell. Norsko poté zbytek první třetiny odehrálo dobře, branky se ale nedočkalo.

Ve druhé periodě ale dostalo možnost několika přesilovek 5 na 3. Ve 29. minutě využilo první z nich a ve 31. minutě další. O oba zásahy se postaral po střele Lindella Joonas Kemppainen.

Ve třetí třetině už Finsko jen chtělo kontrolovat své vedení, místo toho ho ale navýšilo, a to rovnou dvakrát. Postarali se o to Jyrki Jokipakka a Jussi Jokinen.

Pekka Rinne tak podruhé za sebou udržel čisté konto a pomohl svému týmu k výhře 5:0!

Nejlepší hráči: Ole-Kristian Tollefsen – Esa Lindell

Střely: 20:30 (7:9, 4:13, 9:8)
60:00
Dnešní utkání sleduje 6634 diváků.
59:55
Komarov v přečíslení 2 na 1 nahrál do dobré šance na Kemppainena, který ale svůj hattrick díky velice dobrému zákroku Voldena nepřidal!
59:49
Nyní už Finové hrají v plném počtu.
59:25
Finsko vyhodilo puk přes všechny čáry.
58:23
Mathis Olimb velice dobře našel Thoresena, ale jeho střelu z první vyrazil Rinne do bezpečí.
57:49
Timeout pro Norsko.
57:49
Nyní ale budou hrát přesilovou hru. Leo Komarov (FIN) dostává dvě minuty za držení protihráče, ačkoliv se chvíli zdálo, že on sám byl faulován.
57:11
Norové drží puk na svých hokejkách, ale nemohou vůbec projít přes střední pásmo.
56:30
Utkání se pochopitelně už jen dohrává.
55:13
Tollefsenova dobrá střela, kterou se snažili dorazit Roest a Stene. Ani jeden to ovšem nedovedl.
55:00
Jaakola je zpět na ledě.
54:45
Ofsajd hráčů Norska.
53:52
Norsko velice dobře kombinuje, ale zatím bez úspěchu.
53:33
Trygg vyslal tvrdou střelu, která ale byla zblokována.
53:00
Topi Jaakola (FIN) je vyloučen na dvě minuty za hákování Patricka Thoresena.
52:16
Komerční přestávka.
52:11
Finsko právě vstřelilo branku!
A krátce na to přidávají Finové pátou branku! JUSSI JOKINEN po přihrávce od Salmely získal puk v mezikruží a skrz obránce ho dopravil do branky soupeře! Asistence: Anssi Salmela a Aleksander Barkov.
51:15
A je to 4:0! JYRKI JOKIPAKKA od modré čáry vyslal parádní dělovku, která skončila až za zády norského brankáře Larse Voldena! Na střelu mu velice dobře nabil Leo Komarov. Asistence: Leo Komarov a Joonas Kemppainen.
50:38
Stejně jako bekhendový pokus Patricka Thoresena z bezprostřední blízkosti.
50:18
Jaakolův pokus od modré čáry nebyl úspěšný.
49:43
Norsko se opět snaží v útočném pásmu dostat ke střele, ale není jim to umožňováno díky dobré defenzivní práci Finska.
48:56
Po nahození Trettenese Rinne bez potíží chytil puk, komerční přestávka.
48:39
Aaltonenovu střelu zápěstím z levé strany vyrazil Volden svým betonem.
48:00
Norsko se snaží něco vymyslet, ale Finové zatím velice dobře brání a soupeři neumožňují prakticky vůbec nic.
46:56
Louhivaara ztratil svou helmu v útočném pásmu a hrát tak nemohl.
46:12
Anssi Salmela se natlačil před branku do zakončení, zařízení ale netrefil.
45:55
Ruutuovu střelu z voleje bez potíží chytá připravený Lars Volden.
45:25
Finové se snaží své vedení kontrolovat a v poklidu drží puk na své holi, dopředu se pochopitelně moc nehrnou.
44:28
Finsko hraje v plném počtu.
44:09
Sørvikova střela nebyla přesná, Rinne tedy zasahovat nemusel.
43:43
Nyní se o to postaral Pihlström.
43:20
Finsko podruhé v krátkém sledu vyhodilo přes všechny čáry.
43:00
Holøs vyslal dobrou střelu od modré čáry, která ovšem neslavila úspěch.
42:45
Thoresenovi kvůli zlomené holi nevyšla střela, Rinne pokryl puk.
42:28
Topi Jaakola (FIN) dostává dvě minuty za hákování, Norsko může snížit v přesilovce.
42:15
Bonsaksen obdržel puk na modrou, jeho pokus byl sražený mimo.
41:26
Donskoi si nádherně nahrál s Jokinenem a snažil se vystřelit, ale nedovedl to zcela ideálně a z akce tedy nebylo nic.
41:05
Rosseli Olsen měl ovšem problémy při práci s pukem a upadl.
40:28
Norové ví, že pokud chtějí se zápasem ještě něco udělat, tak musí útočit. A dle toho zatím vypadá hra.
40:01
Třetí perioda co nevidět začne. Dokáže Norsko se zápasem ještě něco udělat?
Střely: 11:22
Druhá dvacetiminutovka je za námi, Finsko díky efektivním přesilovkám vede nad Norskem 3:0. O obě branky této třetiny se postaral Kemppainen po střelách obránce Lindella.
Další třetina začne přibližně ve 21:53.
40:00
39:41
Pekka Rinne po nahození Forsberga podržel kotouč, čímž přerušil hru.
39:00
Začala poslední minuta druhé periody dnešního zápasu.
38:10
Pihlström nepronikl s Louhivaarou do útočného pásma, byl z toho ofsajd.
37:35
Lars Volden podržel puk, vhazovat se bude po pravé straně norského gólmana.
37:11
Hokejisté v bílých dresech se snaží vytvořit další akci, nyní krásně do pásma prošel obránce Lepistö.
36:35
Jussi Jokinen se po akci Barkova dostal k odraženému puku a vystřelil bekhendem, nicméně volden byl připraven.
36:00
Volden vyrazil střelu do ochranné sítě.
35:46
35:32
Norsku se nadále vůbec nedaří, Finsko totiž brání velice dobře.
34:55
Bastiansen velice šikovně tečoval střelu Kena Andreho Olimba, ale Rinne jí lapil!
34:13
Norsku se ale vůbec nedaří projít do útočného pásma.
33:46
Útočného faulu se ale dopustil Janne Pesonen (FIN), který dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
33:34
Morten Ask ve středním pásmu ztratil puk a dopředu jde Finsko.
32:41
Antti Pihlström parádně zrychlil a dostal se do samostatného úniku, ale Lars Volden byl připraven a jeho střelu chytil!
32:34
Pekka Rinne pokryl puk a hra je přerušena. Komerční přestávka.
32:21
Jokinen neproměnil svou šanci, Ask se vrací na led a Norsko již hraje v plném počtu.
31:51
Esa Lindell neustále pokračuje ve hře, to je neuvěřitelně dlouhé střídání finského beka, který tráví na ledě již přes pět minut v kuse!
31:40
Aaltonen se postaral o střelu z levé strany, ale minul.
31:24
Norové jsou ve čtyřech.
31:08
Nyní finský bek nemířil přesně a Forsberg vyhodil puk.
30:45
Lindell samozřejmě na přesilovce nechybí, nyní dostihl puk na modré čáře a udržel ho v útoku.
30:21
Přesilovka 5 na 3 ale bude nadále pokračovat, přidá Finsko další gól?
30:21
To je efektivita v přesilovce! Opět byl u branky obránce Esa Lindell, jehož střelu Lars Volden nyní dokázal jen vyrazit před branku, kde stál znovu JOONAS KEMPPAINEN, který dopravil puk za záda norského brankáře a dal již na 3:0! Asistence: Esa Lindell a Juhamatti Aaltonen.
30:01
Tak pozor! Nakonec byl puk vyhozen mezi střídačky, za což je Morten Ask (NOR) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry!
30:01
Kotouč skončil na finské střídačce.
29:46
Kemppainen dostal přihrávku před branku, ale se svým zakončením neuspěl.
29:24
A další vyloučení Norů! 57 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3 bude mít k dispozici Finsko z toho důvodu, že Niklas Roest (NOR) dostává dvě minuty za hákování.
28:52
Finsko pokračuje v klasické přesilovce, střelu Barkova ramenem vytěsnil Volden.
28:39
Finové dokázali dvojnásobnou přesilovku využít a vedou o dvě branky! Dnes skvěle hrající Lindell vyslal další střelu, která vedla k brance. Nyní se o to ovšem dorážkou musel postarat JOONAS KEMPPAINEN! Asistence: Esa Lindell a Juhamatti Aaltonen.
28:29
Aaltonenova dělovka byla zblokována.
28:20
Pět na tři si vyzkouší i Finsko. Alexander Bonsaksen (NOR) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Dvojnásobná početní výhoda ale bude trvat jen 21 vteřin.
27:53
Lindellova střela byla zblokována Roestem.
27:40
Puk v ochranné síti.
27:28
Tuomo Ruutu dostal dobrou přihrávku od Aaltonena, ale Volden dokázal puk vyrazit.
26:55
Aaltonen se chystal ke střele, poté ale nahrál a to byla chyba. Norsko vyhodilo.
26:41
Patrick Thoresen (NOR) inkasuje dvouminutový trest za hákování. První přesilovku Finsko využilo, jak to dopadne nyní?
26:33
Aleksander Barkov získal odražený puk v mezikruží, ale nedokázal vystřelit.
26:10
Salmela objel branku a na modrou nahrál Lindellovi, který svou střelou vybízel spoluhráče k teči. Úmysl mu ovšem nevyšel.
26:02
Kontiolovu střelu lapil Volden, který tak přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
25:49
A další zakázané uvolnění Finska. Nezaujatý divák se musí velice nudit. A možná, že i příznivci obou těchto národů...
25:30
25:01
Nyní se ovšem dopustilo icingu.
24:45
Lindellova střela byla poměrně nepřesná, Finsko se ale usadilo v útoku.
24:22
Ken Andre Olimb po přihrávce od Rosseli Olsena střílel z mezikruží, ale pokus byl zblokován.
23:38
Norsko bojovalo o puk v útočném pásmu na pravé straně, nicméně obránci Finska byli dobře postavení.
23:16
Icing Finů po rozehře Jokipakky.
23:04
Hokej teď není moc pohledný a ani jeden z týmů si nemůže vytvořit šanci.
22:37
Mattias Nørstebø se opět pokusil založit útočnou akci, nyní se dokonce sám odhodlal ke střele od modré, ale neuspěl.
21:35
21:26
Střelu Kena Andreho Olimba vyrazil finský gólman betony.
21:19
Po pěkné přihrávce od Nørstebøho se v zajímavé šanci ocitl Rosseli Olsen, nicméně Rinne byl na jeho pokus připraven.
21:04
Nyní se Norsku vůbec nedaří založit útočnou akci.
20:25
Finové jsou ve čtyřech.
20:18
Tvrdou střelu obránce Holøse vyrazil Rinne nad svou klec!
20:05
Norsko se velice rychle dostalo do útoku.
20:01
Hokejisté už nastupují na ledovou plochu a chystají se na druhou třetinu.
První perioda je za námi, Finsko sice vede 1:0 po brance obránce Lindella, ale jejich hra rozhodně není přesvědčivá. Navíc Norsko začne druhou třetinu dvojnásobnou přesilovkou.

Další třetina začne přibližně ve 21:01.
20:00
19:53
Finsko vyhodilo a zřejmě v této třetině už neinkasuje.
19:48
Mathis Olimb obdržel od obránce Holøse skvělou přihrávku na pravou stranu a okamžitě napálil puk na branku, kde byl ovšem připravený Pekka Rinne!
19:35
Norové budou hrát v pěti proti třem! Sami Lepistö (FIN) je totiž vyloučen na dvě minuty za podražení, které sice nebylo úmyslné, ale velmi nešikovné.
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:55
Střela Mathise Olimba úspěch neslavila, Finové vyhazují puk.
18:41
Trygg si sjížděl na přihrávku zpoza branky, ale k puku se na poslední chvíli nedostal.
18:25
A vyzkouší si tedy první přesilovou hru. Juuso Hietanen (FIN) dostává dvě minuty za držení protihráče.
18:15
Norsko má ponechanou výhodu.
17:58
Lars Volden musel být pozorný při střele Juhamattiho Aaltonena z pravé strany. A také, že byl.
17:15
Norové vybojovali vhazování v útočném pásmu po rychlém kontru, kdy jeden z obránců Finska ztečoval puk do ochranné sítě nad ledovou plochou.
17:01
Šanci si na druhé straně vytvořil i Pihlström, ale ani on neuspěl.
16:49
Zajímavá akce Norů, kdy se Finové dožadovali ofsajdu, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Na konci přišla střela Mortena Aska, kterou vyrazil Rinne betonem.
16:00
Nyní Salmela vyslal velmi dobrou střelu do zahuštěného prostoru před brankovištěm, ale ani jeden z jeho spoluhráčů neusměrnil puk směrem na bránu.
15:30
Anssi Salmela si na levé straně sjížděl na přihrávku, kotouč se k němu ale nedostal.
15:21
Lars Volden podržel puk a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé straně.
14:51
Pěknou individuální akci založenou zpoza branky v útočném pásmu předvedl Juhamatti Aaltonen, na jejím konci ale netrefil soupeřovu klec.
14:20
Šanci si ale vytvořili právě hokejisté Suomi! Janne Pesonen krásně posílal střílenou přihrávku na Kemppainena, jenže ten se naštěstí pro Voldena k teči nedostal.
13:54
Norsko hraje v posledních minutách velice sympaticky a je dokonce aktivnější, než jeho favorizovaný soupeř.
13:10
A opět nevyhrál finský forvard souboj s obránci, tentokráte ho od puku odzbrojil Trygg.
12:49
Pihlström spěchal za volným pukem, ale obránci si ho dobře hlídali a neumožnili mu dostat se do úniku.
12:34
Po komerční přestávce opět budeme pokračovat, vhazuje se v útočném pásmu Finska.
12:23
Parádní kličkovanou předvedl nyní útočník Joonas Donskoi, ale na konci své akce minul branku!
11:54
Kotouč se opět dotkl ochranné sítě, a to po teči jednoho z finských beků.
11:35
Od modré vyslal střelu norský kapitán Tollefsen, Rinne v pohodě lapil puk a zajistil vhazování po jeho pravici.
11:02
Nørstebøho střela od modré čáry byla Askem ztečována do ochranné sítě, Norsko tak přijde o útočné pásmo.
10:54
Thoresen se dostal k odraženému puku a vystřelil, ale branku netrefil.
10:20
Pihlström chyboval v rozehrávce ve středním pásmu a mohla z toho být šance pro Nory, ale Roest se zapomněl v útočném pásmu a tak dopředu jeho spoluhráči projít nemohli.
09:49
Čtvrtá norská formace útočila, ale nic nevymyslela. Na druhou stranu tak okamžitě vyrazil Jokinen, nicméně Volden dobře zasáhl a puk vyrazil.
09:15
Trettenes ale ve středním pásmu prohrál souboj s Kontiolou a ztratil puk.
08:49
Lepistö nedokázal projít do útočného pásma, posléze se k puku dostal Aaltonen, který to také nedovedl a dopředu tak mohou hráči v červených dresech.
08:25
Finští jsou stále dle očekávání aktivnější a motají se s kotoučem v útočném pásmu.
07:29
Nyní Rinne musel zasahovat proti nepříjemnému pokusu obránce Nørstebøho.
Byl změněn střelec první branky, Jussi Jokinen nakonec puk netečoval, a tak byl gól připsán obránci Lindellovi.
07:16
Rinne podržel puk a přerušil hru, následuje komerční přestávka.
06:23
Norové se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale nedostali se do žádné šance a puk na holi opět mají hráči Finska.
05:05
Finové střílí svou první přesilovou branku na tomto turnaji! Obránce ESA LINDELL byl již od úvodu utkání aktivním střelcem, nyní mu jeho pokus i díky skvělému krytí výhledu Voldena v podání útočníka Barkova vyšel. Je to 1:0 pro Finsko! Asistence: Jussi Jokinen a Aleksander Barkov.
04:52
Alexander Bonsaksen (NOR) je prvním vyloučením dnešního zápasu, dostává dvě minuty za držení protihráče.
04:42
Hytönen nahodil kotouč před branku, kde ovšem nikdo nebyl připraven.
04:31
Po zajímavé střele Lindella, kterou Lars Volden vyrazil, se snažil dorážet Jokinen. Norská obrana situaci ovšem zvládla a vyhodila puk raději na zakázané uvolnění.
04:12
Puk se opět pohybuje okolo norské branky, nicméně dnešní outsider zatím dobře brání.
03:40
Útočná akce Finska nebyla úspěšná, první formace se nedokázala prosadit.
03:07
Tvrdou ránu Matse Trygga podržel ve své výstroji brankář Pekka Rinne, vhazovat se bude po jeho levici.
02:47
Nyní ale oba celky střídají a Jokipakka drží puk za svou bránou.
02:25
Finové poměrně v poklidu drží puk a snaží se útočit.
01:53
Atte Ohtamaa z finského Jokeritu, který hraje KHL, vyslal dobrou střelu zápěstím od modré čáry. Volden nic neviděl, nicméně scházela přesnost.
01:15
Lindell se nyní zorientoval dobře i v defenzivě, když zastavil průnik Kena Andreho Olimba.
00:53
Lindellův pokus od modré čáry na druhé straně byl tečován, nicméně v brance kotouč neskončil. Nedostal se k němu ani Barkov, který chtěl dorážet.
00:20
Obránce Jonas Holøs poslal první střelu na branku z pravé strany, Rinne jí ale vyrazil betonem.
00:01
Úvodní vhazování vyhrál finský centr Petri Kontiola proti Askovi.
00:01
A krátce po nich i Finové. Oba týmy zde mají několik fanoušků.
Hokejité Norska právě přichází na hrací plochu.
Hlavní pozornost je dnes samozřejmě na zápase české reprezentace s Kanadou, nicméně i dnešní duel jistě bude zajímavý. Norové nebudou chtít dát svou kůži lacino, zatímco Finové musí potvrdit roli favorita v tomto zápase. Jak to dopadne?

Norsko: Volden (Haugen) – Nørstebø, Holøs, Tollefsen, Trygg, Sørvik, Bonsaksen, Ødegaard – M. Olimb, Thoresen, Ask – Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen – Forsberg, Bastiansen, Trettenes – Dahlstrøm, Roest, Røymark – Stene

Finsko: Rinne (Engren) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, Jokinen, Donskoi – Louhivaara, Hytönen, Pihlström – Pesonen, Kemppainen, Komarov

Rozhodčí: Mayer (USA), Björk (SWE) – Dahmen (SWE), Lederer (CZE).
Nominace Finska

Brankáři: Juuse Saros (Hämeenlinna), Atte Engren (Mytišči, KHL), Pekka Rinne (Nashville, NHL)

Obránci: Topi Jaakola (Jokerit, KHL), Atte Ohtamaa (Jokerit, KHL), Esa Lindell (Ässät Pori), Juuso Hietanen (Nižnij Novgorod, KHL), Jyrki Jokipakka (Dallas, NHL), Sami Lepistö (Jekatěrinburg, KHL), Tuukka Mäntylä (Chabarovsk, KHL), Anssi Salmela (Färjestad, Švédsko)

Útočníci: Ossi Louhivaara (Lausanne, Švýcarsko), Joonas Donskoi (Kärpät Oulu), Joonas Kemppainen (Kärpät Oulu), Aleksander Barkov (Florida, NHL), Jussi Jokinen (Florida, NHL), Juhamatti Aaltonen (Jokerit, KHL), Jarkko Immonen (Nižnij Novgorod, KHL), Petri Kontiola (Jaroslavl, KHL), Janne Pesonen (Skellefteå, Švédsko), Antti Pihlström (Ufa, KHL), Teemu Hartikainen (Ufa, KHL), Tuomo Ruutu (New Jersey, NHL), Leo Komarov (Toronto, NHL), Juha-Pekka Hytönen (Lausanne, Švýcarsko)
Nominace Norska

Brankáři: Lars Haugen (Dinamo Minsk, KHL), Lars Volden (Rögle, Švédsko), Steffen Søberg (Vålerenga)

Obránci: Stefan Espeland (Vålerenga), Henrik Ødegaard (Lörenskog), Alexander Bonsaksen (Tappara, Finsko), Jonas Holøs (Jaroslavl, KHL), Mats Trygg (Lörenskog), Mattias Nørstebø (Brynäs, Švédsko), Ole-Kristian Tollefsen (Färjestad, Švédsko), Daniel Sørvik (Vålerenga)

Útočníci: Robin Dahlstrøm (Vita Hästen, Švédsko), Martin Røymark (Färjestad, Švédsko), Andreas Stene (Vålerenga), Patrick Thoresen (Petrohrad, KHL), Mathias Trettenes (Stavanger), Anders Bastiansen (Sturm Graz, EBEL), Ken Andre Olimb (Düsseldorf, Německo), Morten Ask (Vålerenga), Kristian Forsberg (Stavanger), Andreas Martinsen (Düsseldorf, Německo), Mats Rosseli Olsen (Frölunda, Švédsko), Niklas Roest (Sparta Sarpsborg), Mathis Olimb (Frölunda, Švédsko), Jonas Djupvik Løvlie (Södertälje, Švédsko)
U dalšího utkání MS v Praze a Ostravě vás zdraví Michal Belšán! Dnes zkříží hokejky hráči Norska a Finska. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.