Na závěr halou zní hymna na počest výhry Finska. Já se s Vámi loučím a děkuji za pozornost.
Finsko vyhrává tento duel poměrem 3:0 a získává další tři body na tomto turnaji. Střelecky bylo jednoznačně aktivnější 51:13, ale Maďarsko srdnatě bojovalo a nedalo soupeři ani metr ledu bez boje. Fanoušci Maďarska parádně fandili celý zápas.
Nejlepší hráči:
Finsko – Atte Ohtamaa;
Maďarsko – Adam Vay.
59:50
Už se nic nestane.
59:06
Maďarsko je v plném počtu, dokázalo ubránit oslabení.
59:00
Poslední minuta hry ve třetí třetině, Maďarsko hraje velmi obětavě a rozhodně nedalo soupeři body bez boje.
58:30
Konec zápasu se blíží, ale fanoušci Maďarska dál fandí a podporují svůj tým, byť premiérové body na tomto turnaji dnes tým nezíská.
57:06
Nyní do už Kalvin Sagert přehnal s důrazem a za souboj dostává dvě minuty. V závěru zápasu si Finsko zahraje přesilovou hru.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Finsko vede o tři branky a míří za výhrou.
56:34
Finsko právě vstřelilo branku!
Gól v přesilové hře dává ALEKSANDER BARKOV, který dokázal prostřelit brankáře Vaye. Rychle využitá početní výhoda. Asistence: Patrik Laine, Jussi Jokinen.
56:30
Další přesilovou hru Finové hrají opět aktivně.
56:13
Mimo hrací plochu poslal kotouč Kevin Wehrs.
55:44
Finsko velmi hlasitě bušilo do obrany soupeře, ale ta zůstala nepřekonaná. Maďarsko hraje v plném počtu.
55:17
A stále pokračuje tlak celku,který je veden jako domácí. Atmosféra je neustále parádní díky fanouškům Maďarska.
54:47
Bránící se tým se nemůže osvobodit, Maďarsko se k puku nemůže dostat. Tlak Finska sílí.
54:21
Finsko nyní je v útočném pásmu, kde má kotouč pod kontrolou a kombinuje.
53:44
Další přesilová hra pro Finsko, Sofron inkasuje dvě minuty za držení protihráče.
53:22
Zápas je hraný v rychlém tempu, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je velmi kvalitní hokej z obou stran.
52:40
Fanoušci neustále podporují tým vedený jako hostující za první brankou v tomto zápase. Finská obrana je ale silně proti a zatím dokáže snahy soupeře eliminovat.
52:01
43:13, takový je poměr střel na branku. Střelecká převaha Finska je obrovská, ale podívejte se na skóre. Ono to zdaleka tak jednoznačné není.
51:23
Finové však nyní kontrolují hru, s dvoubrankovým náskokem se jim přece jen daleko lépe dýchá a hraje.
50:36
Maďarsko se ale rozhodně nevzdává a dál podniká nebezpečné ofenzivní výpady do útočného pásma.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Finsko zvýšilo svůj náskok na dvě branky.
49:27
Přečíslení dva na jednoho sehráli parádně. Mikael Granlund počkal na správný moment, MIKKO KOIVU dostal přesný pas a zakončující hráč měl snadnou práci. Asistence: Mikael Granlund.
48:47
Polovina třetí třetiny se blíží a Maďaři se stále častěji dostávají do zajímavých střelecký pozic.
48:24
Nepřesná rána od modré čáry, následně už Vay dokázal zasáhnout. Hra je přerušena, buly bude následovat v útočném pásmu Finska.
47:41
Saros nejprve jen kontroloval střelu od modré čáry, následně kotouč rukavicí odrazil do rohu, kde puk sbírá "jeho" obránce.
47:05
Maďarští fanoušci v hledišti opět zpívají své chorály a parádní atmosféra pokračuje dál.
45:49
Finsko se obránilo přesilové hře soupeře, vyloučený hráč se vrací do hry.
45:40
Až v samotném závěru přesilové hry se tým Maďarska dostal do optimálního rozestavení. Finální pas na volného hráče byl zblokovaný.
45:04
Finsko se dobře brání, na jeho soupeři je vidět chuť útočit, ale nemůže se Maďarsko dostat stabilněji do útočného pásma.
43:49
Vyloučení v týmu Finsko (Pulkkinen – 2 min., podražení). Zcela evidentní podražení končí dvouminutovým trestem, přesilovka pro celek, který prohrává o jednu branku.
43:30
Finský celek rozehrává od své branky a Maďarsko se bude muset bránit, neboť puk míří do jeho obranného pásma.
42:45
Střely na branku v této třetině 0:2, to svědčí o zlepšení celku, který je veden jako hostující.
42:15
Finský tým se snaží vstřelit další branku, která by ho mohla uklidnit, nicméně Maďaři se nevzdají bez řádného boje.
41:16
Se střelou od modré čáry si brankář Finska dokázal celkem snadno poradit. Do vážnější šance se Maďarsko nedostalo.
40:19
Maďarsko hraje v plném počtu. Přečkalo další oslabení.
40:01
Zápas bude za malý moment pokračovat.
Finsko vede po čtyřiceti minutách o jednu branku, prosadil se Ohtamma. Maďarsko srdnatě bojuje a v určitých pasážích hry má dokonce převahu. Střelecky však "domácí" tým zcela jasně lepší – 39:9.
40:00
39:51
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v této třetině, kterou dohrávají Maďaři v oslabení, ale zvládají to bravurně.
38:53
Severský tým je opravdu nepřesný, co se týká přihrávek.
38:31
Buly v útočném pásmu vyhrál tým hrající přesilovou hru, a tak pokračuje Finský tlak.
38:19
Další přesilovka pro Finsko, Jesse Dudas inkasuje dvě minuty za hákování.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:43
Vay kryje další střelu finského týmu. Finsko vybojovalo alespoň buly v útočném pásmu.
37:08
Maďarští fanoušci si z inkasované branky nic nedělají a dál neúnavně podporují své oblíbence.
36:22
Tak nyní už našli Finové recept na obranu souepře. Leo Komarov našel dobře postaveného spoluhráče, ATTE OHTAMAA překonává střelou zápěstím brankáře Maďarska. Finsko vede 1:0. Asistence: Leo Komarov.
35:30
Kalvin Sagert odehrál kotouč jen na malý moment do středního pásma, jeho spoluhráči nestihli ani vystřídat.
35:00
Blíží se finální části druhé třetiny a na úvodní branku stále čekáme. Finská mašina si neví s maďarským terénem rady.
34:24
Zmatky v útočném pásmu Finska vyřešil brankář Maďardska, který sebral kotouč z ledové plochy. Podobně to dělával i Dominik Hašek.
34:15
Vay! Tak tento gólman se stává noční můrou Finů, naopak fanoušci Maďarska řádně a zcela po zásluze oslavují svého velmi dobře chytajícího maskovaného muže.
33:20
Kovistö čekal za svou brankou na dostřídání spoluhráčů, a pak i on přenechal své místo na ledové ploše nové formaci.
32:37
V obranném pásmu jsou finské pasy výrazně přesnější než v útočné třetině. A to je jeden z velkých problémů severského celku.
32:00
Kdo by čekal, že Maďarsku dojdou síly, ten se plete. Maďaři se stále zodpovědně brání a čekají na chyby ve hře soupeře, který přicházejí.
31:26
Aleksander Barkov nyní měl dostatek prostoru pro samostatnou akci, na hranici kruhu vystřelil. Jeho pokus na vzdálenější tyč chytil brankář Vay.
30:48
Na ledě je první formace Finska, která se pokusí narušit bezbrankový stav utkání. Zatím se ale musí bránit.
30:30
Finové zkouší překonat houževnatou obranu soupeře kombinačně i individuálně. Zatím však na první střelecký úspěch čekají marně.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny, na úvodní branku stále čekáme.
29:34
Aktivně hrající Maďarsko má po úspěšně odehraném oslabení více ze hry a dostává se do šancí. Nyní to ze střední vzdálenosti zkoušel Koger.
29:16
Maďarsko je v plném počtu, perfektně odehrálo oslabení. Nicméně na ledě zůstává ležet Bence Sziranyi, který inkasoval tvrdý úder kotoučem.
29:05
Aho namířil svůj pokus z ideální pozice vysoko nad branku.
28:37
V této přesilovce je evidentní, jak jsou Finové nervózní, kotouče jim odskakují více než je zdrávo.
28:04
Vay má kotouč ve své moci, a tak je hra přerušena, přesilová hra z pohledu Finska není dobře zatím sehraná. Chybí stabilnější tlak.
27:34
Maďarsko se osvobozuje, kotouč za brankou Finska, které má opětovné problémy s rozehrávkou.
27:16
Vyloučen je za krosček Istvan Sofron. A příznivcům oslabeného týmu se to pochopitelně nelíbí.
27:00
Finsko má ponechanou výhodu, bude hrát přesilovou hru.
26:20
Pulkkinenova rána z jízdy byla nepřesná, brankář ani zasahovat nemusel. Kotouč možná ještě někdo tečoval.
25:32
Maďarsko se nyní dostává do útočné fáze, fanoušci opět hlasitě dávají své sympatie najevo.
25:10
A další zákrok drží skóre na nejnižší možné hodnotě, tedy 0:0.
24:41
Lindell zkoušel nachytat brankáře soupeře střelou na bližší tyč, Vey byl ale pozorný.
24:19
Maďarský brankář Vay nyní kryje další střelu Koivu, který stál v dobré pozici. Neuspěl ani dorážkou Aho.
24:00
Finsko nyní aktivnějším týmem, ale znovu doplácí na velkou nepřesnost střelby.
23:37
Pulkkinen se pokoušel z hranice brankoviště dorážet volný kotouč, ale učinil tak jen do pozorného brankáře Vaye.
23:10
Směr hry se otáčí a nyní v útočném pásmu mají kotouč pod kontrolou Finové.
22:25
Na ledě třetí formace Maďarska, která dostala soupeře pod tlak. Přesnou střelu na branku Sarose ale nevyslala.
21:49
Finský hráč, který měl před sebou prázdnou branku před malým okamžikem, mířil dobře, ale Jesse Dudas parádním zákrokem holí poslal puk nad branku.
21:17
A znovu se ozývají fanoušci Maďarska, kterých je tu velká většina. Zatím mají důvodů ke spokojenosti o něco více než jejich protivníci.
20:43
Jeden z finských hráčů dostal přesný pas před odkrytou část branky, tu ale z nepochopitelných důvodů netrefil.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny pro Maďary. Ti se dostávají do útočného pásma, kde hraje aktivně Krisztian Nagy.
20:01
Ve tváři finských fanoušků se dá vyčíst ledasco, ale spokojenost to opravdu není.
Hráči obou celků nastupují na ledovou plochu, zápas za malý moment bude pokračovat druhou třetinou.
Za velkého aplauzu odcházejí týmy do kabin za bezbrankového stavu. Finsko je střelecky aktivnější 14:6, nicméně obraz hry je daleko vyrovnanější.
20:00
19:59
19:30
Finsko je střelecky aktivnější, ale přesnost opravu dnes není jeho doménou.
19:10
Mikko Koivu stál na konci pohledné kombinace, kterou nedokázal proměnit v úvodní branku zápasu. Bezbrankový stav tak platí dál.
18:20
Středem hřiště vedli "domácí" další útočnou akci, kterou zhatil povedeným zákrokem brankář Vay. Kotouč se od něj odrazil k obránci, který jej odehrál.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:30
A znovu sledujeme aktivní hru Maďarska podporovou desítkami decibel z hlediště.
17:20
Finsko nedokázalo proměnit početní výhodu pět na tři. Maďaři jsou kompletní.
16:41
Maďarsko ve čtyřech. Za velkého aplauzu se vyloučený hráč vrací na led. To nejhorší tým vedený jako hostující přežil.
16:10
Jeden z bránících hráčů přišel o půl. Ani tuto výhodu nedokázali Finové proměnit ve vedoucí branku.
16:00
Maďarsko se dokázalo osvobodit, a tak může vystřídat. Finové musí zahajovat akci od své vlastní branky.
15:20
Vyloučení v týmu Maďarsko (Bartalis – 2 min., vysoká hůl). Přesilovou hru o dva hráče si nyní zahrají Finové.
15:00
Sudí přerušili akci v momentě, kdy ztratili kotouč z dohledu, poté ale Finové puk do branky dostali. Gól neplatí.
14:41
Vyloučení v týmu Maďarsko (Sagert – 2 min., nedovolené bránění).
14:00
Maďarsko velmi dobře blokuje soupeře ve svém obranném pásmu. V důsledku toho nemají Finové dostatek prostoru pro kombinaci či přímou střelu na branku.
13:20
Koskiranta se nyní dostal do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře ležícího překonat nedokázal. Kotouč mu sjel z hole, a tak zakončení nebylo nejpřesnější.
12:35
Po komerční přestávce pokračuje hra vhazováním ve středním pásmu. K puku se dostává tým ze Skandinávie.
12:13
Kivistö založil dlouhým pasem akci, v níž pokračovali jeho kolegové z formace a nakonec musel zasahovat brankář Vay. Buly před brankou Maďarska.
11:32
Publikum v hale jednoznačně stojí za Maďary, těm se dostává takové podpory, jako by se hrálo na jejich domácí půdě.
10:51
Mikko Koivu se nyní dostal do zakončení, s nímž si brankář Maďarska dokázal poradit. Buly před jeho brankou.
10:13
Maďarsko posílá na led první formaci, která se má pokusit bezbrankový stav prolomit. To se jí ale nyní nepodaří, neboť vinou špatného pasu o útočné pásmo přišla.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny a na úvodní branku stále ještě čekáme.
09:30
Sledujeme velmi rychlý zápas, často se nepřerušuje, k vidění je poměrně hodně pěkných hokejových akcí.
08:42
Na ledě třetí finská formace, která dokáže obraně soupeře řádně zatopit a znepříjemnit pobyt. Ke střele se ale hráči v bílomodrém nedostali.
08:35
Do druhé vlny dostal přesný pas Barkov, který hraje na Floridě, jeho ránu z první brankář Vay chytil do rukavice. Hra je přerušena.
07:38
Tým vedený jako hostující podává velmi dobrý výkon, který se publiku musí líbit. Tedy ne tomu, které fandí Finsku.
06:58
Benk vystihl špatnou rozehrávku finské formace, ale do střelecké pozice se nedostal. Následně ani jeho kolega svou střelou brankáře Sarose nepřekonal.
06:20
Maďarský tým má v hledišti zcela zjevnou převahu a hokejistům to evidentně prospívá.
05:47
Saros nyní prokázal, že si s holí velmi rozumí, když v obtížné situaci dokázal rozehrát. Založil akci, kterou ukončil zákrok brankáře na druhé straně ledové plochy.
05:26
Kotouč zmizel sudím z dohledu, a tak raději přerušili hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:00
Pět minut první třetiny je pryč, až nyní se Finsko dostává do tlaku v útočném pásmu. Maďaři hrají opravdu velmi dobře a opticky mají převahu.
03:42
Juuso Hietanen zkoušel vystřelit na bližší tyč, jeho rána byla ale nepřesná. Zařízení netrefil o pěkný kus.
03:05
Finsko působí hodně zakřiknutě a úvod zápasu patří jeho soupeři.
02:30
Sebok v útočném pásmu hledal spoluhráče, jeho pas do předbrankového prostoru byl nepřesný.
01:36
Maďarsko rozhodně nehraje jako outsider. Zodpovědně hráči v červenobíle kombinaci stínují protihráče a nenechávají jím ani o centimetr víc prostoru.
00:59
Sofron vystihl špatnou rozehrávku a mířil sám na brankáře Sarose. Ten si s jeho střelou poradil. Mohl rozehrát, ale raději zastavil hru a uklidnil situaci.
00:35
Úvod ze strany Finska je hraný hodně zodpovědně, hlavně nechce udělat chybu.
00:01
Úvodní buly pro Finsko, ale jeho soupeř se rychle dostává ke kotouči.
00:01
Za malý moment na ledovou plochu vyjedou hráči obou týmů a následně bude utkání mezi Finskem a Maďarskem zahájeno.

Finsko: Saros (Bäckström) – Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindelll, Ohtamaa, Kivistö, Salmela – Koivu, Aho, Granlund – Laine, Jokinen, Barkov – Pyörälä, Koskinen, Komarov – Pihlström, Sallinen, Pulkkinen

Maďarsko: Vay (Hetenyi) – Sziranyi, Wehrs, Dudas, Sagert, Stipsicz, Mestyan, Garat – Koger, Gallo, Sarauer – Benk, Nagy K., Vas J., – Vas M., Nagy G., Sofron – Magosi, Erdely, Sebok -Bartalis

Rozhodčí: Iverson, Piechaczek – Fluri, Malmqvist.
Dobrý den, vážení sportovní fanoušci! V Petrohradu probíhá již šestý hrací den letošního mistrovství světa a vy můžete sledovat průběh dalšího utkání společně s námi. Tentokrát vám nabídneme mač mezi Finskem a Maďarskem, který má jasného favorita. Podaří se mužstvu ze země tisíce jezer naplnit očekávání? A kolik bodů nasbírá zázračný mladíček Patrik Laine? To se dozvíte nejrychleji pomocí našeho online textového přenosu od 19:15!

FINSKO
Finové patří již od začátku šampionátu mezi jeho největší favority. Do Petrohradu přijelo v našlapané sestavě, která od prvního duelu funguje naprosto bez chybičky. Finsko zatím ve třech zápasech nepoznalo porážku a stejně tak by tomu mělo být i po dalším zápase. Svěřenci trenéra Jalonena zdolali Bělorusko 6:2, Německo 5:1, ale vůbec nejcennější skalp si připsali v posledním utkání proti USA. V ostře sledovaném souboji Laineho a Matthewse, dvou kandidátů na jedničku nadcházejícího draftu NHL, si sice vedl o něco lépe Matthews, tři body do tabulky si však po výhře 3:2 připsali Finové.

Právě zmiňovaný osmnáctiletý Patrick Laine je nejproduktivnějším hráčem celého turnaje, když posbíral šest bodů (4+2). Stejný počet má na kontě i Mikael Granlund (2+4).

MAĎARSKO
Maďaři jako nováček turnaje nepůsobí vůbec špatným dojmem. Patří samozřejmě mezi nejhorší týmy, ale bojovným výkonem a podporou fanoušků patří k nejlepším. Na úvod nesehráli vůbec špatný zápas se Slováky, kteří hodně dlouho vedli jen o jednu branku. Konečný výsledek 1:4 úplně neodpovídá. V druhém zápase hráli proti Kanadě, jež jim sice dala sedm branek, za úspěch se ale dá považovat i jediná vstřelená, o níž se postaral István Bartalis, který se tak stal národním hrdinou. Poslední mač sehrálo Maďarsko včera večer a v nepříliš atraktivním duelu nestačilo na Francouze.

Jediným hráčem Maďarů, který už má alespoň tři kanadské body, je již výše zmínění István Bartalis za bilanci (1+2).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.