Německo čeká zítra od 15:15 favorizované Finsko, vítěz dnešního utkání z Francie se utká v 19:15 se Slováky.

Program v petrohradském Sportovním paláci Jubilejnyj ještě nekončí. Od 19:15 zde změří síly Bělorusko a USA.
Nejlepšími hokejisty utkání byli vyhlášeni kapitán Laurent Meunier za tým Francie a z kádru Německa byl dneska nejlepší Timo Pielmeier.
Skutečně napínavé utkání bylo dnešní střetnutí Francie a Německa, které bylo tak vyrovnané, že o jeho vítězi museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se jako jediný střelec prosadil Damien Fleury, který vystřelil svému týmu bonusový bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Francie.
Autorem vítězné branky je DAMIEN FLEURY.
Marcel Goc chtěl zakončit forhendovým blafákem, ale ujel mu puk a jeho tým prohrává.
Damien Fleury zvolil střelu do horní poloviny branky a uspěl!
Tobias Rieder předvedl hodně podobný nájezd se stejným koncem.
Za Francii jel jako první Julien Desrosiers, který předvedl pěkný blafák, ale bekhendem nedokázal zvednout puk.
Jako první se rozjel k nájezdu mladý Leon Draisaitl a snažil se najít mezírku mezi betony. To se mu ale nepovedlo.
Samostatné nájezdy začínají.
65 minut vítěze neurčilo a rozhodovat budou samostatné nájezdy. V prodloužení byli blíže výhře Francouzi, kteří hráli přesilovku. Tu se jim ale využít nepodařilo, a tak budou muset vyhrát penaltový rozstřel. Ten začne hned poté, co bude vyrolbován pruh ve středu hřiště.

STŘELY NA BRANKU: 22 – 29 (4:12, 8:10, 8:5 – 2:2)
65:00
Prodloužení skončilo.
64:34
Před brankou Francie byl mírný závar a Huet byl dezorientovaný. Nakonec pro něj situace dopadla příznivě.
63:51
Tvrdá rána Gregoryho Berona za gólmana neprošla. Pielmeier prokázal dobré reflexy.
63:12
Francie přesilovou hru nevyužila a Němci už jsou v pěti mužích.
62:20
Nyní se ale vysvobozuje a Francie musí znovu zavážet puk do jeho třetiny.
61:50
Francouzi pálí, ale Pielmeier stále odolává. Německo je pod velkým tlakem.
61:12
Ale pozor, Německo faulovalo a bude hrát oslabení čtyři na tři. Obránce Moritz Müller za sevření puku rukou.
60:44
Nyní už ano. Rána obránce se odrazila od zadního mantinelu a k dorážce se dostal aktivní Felix Schütz. Huet se v poslední chvíli přesunul k tyči a situaci vyřešil.
60:30
Hosté jsou opravdu zatím aktivnější a jsou v útočném pásmu. Huet ještě nezasahoval.
60:01
Jak jsem předpovídal po konci druhé části, třetí perioda skončila vyrovnaným skóre, a tak se můžeme těšit na prodloužení. Nutno říci, že zaslouženě, protože hra je po většinu zápasu vyrovnaná. Vzhledem ke střelecké převaze lze označit za favorita prodloužení Německo. Prodloužení začne co nevidět.

STŘELY NA BRANKU: 20 – 27
60:00
59:40
Puk za brankou Hueta pod kontrolou Němců, těm se ale nedaří dostat jej před klec a ohrozit gólmana.
59:05
Běží poslední minuta a nevypadá to, že by se mělo vyrovnané skóre změnit.
58:30
Němci už nemají sílu, a tak pouze nahazují puk. Domácí vymýšlí, jak by překonali obranu soupeře.
58:06
Němci jdou do útoku, ale ten vzápětí skončil na obráncích Francie.
56:55
Štěstí zkoušel střelou od levého mantinelu obránce Yohann Auvitu, ale Pielmeier ho lehce chytil do lapačky.
56:41
Podobná situace nyní na druhé straně. Buly po pravé ruce gólmana Cristobala Hueta.
55:39
Hosté jsou ale teď trochu bezradní. Dlouho se jim nedařilo založit útok, a nakonec je z toho icing.
54:03
Zbývá necelých šest minut do konce základní hrací doby a vítěz utkání stále není znám. Podle vývoje zápasu byl si troufl mírně favorizovat Německo, které je přece jen střelecky aktivnější.
52:58
Střela domácích od pravého mantinelu končí v rukavici Pielmaiera a vhazovat se bude po jeho levici.
52:06
Jen se Francie podívala do pásma hostů, už se musí poroučet pryč. Německo šikovně vyhazuje tak, aby kotouč nedošel až na zakázané uvolnění.
51:16
Němci se snaží jít do branky a překvapit obranu Francouzů, zatím se jim to ale nedaří podle představ. Třetí třetina je vyrovnaná.
50:13
Znovu Německo zahrozilo ranou od modré, tentokrát v podání Denise Reula. Jeho tvrdá rána vypadala nadějně, ale cestu za připraveného Hueta si nenašla.
49:35
Patrick Reimer měl další pěknou šanci, když byl znovu osamocen u levé tyče. Naneštěstí pro hosty však znovu neproměnil. Francie už je v plném počtu.
48:59
Němci jsou pevně usazeni v obranné třetině Francie, ale chybí tomu střelba. Huet je trochu bez práce.
47:35
Francie je skutečně mistrem technických přestupků. Již potřetí bude potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Stejně jako ve druhém případě i nyní dvě minuty odsedí Julien Desrosiers.
47:20
Obránce Daryl Boyle se napřáhl a vyslal dělovku na Hueta. Ten ale s ránou počítal a ramenem ji vytěsnil mimo tři tyče.
46:28
Damien Raux měl puk v mezikruží a měl hodně času na střelu. Všichni čekali, kde puk z jeho hole skončí, nakonec to ale bylo v rukavici Pielemeiera.
45:35
Tak i Německo přečkalo oslabení bez úhony.
45:05
Francouzi mají slušný tlak a uzamkli soupeře v pásmu. Fanoušci se dožadují gólu, což není vůbec nemožné. Pielmeier byl chvíli hodně rozhozený.
43:47
Domácí už hrají v plném počtu a mají tedy přesilovku.
43:35
Vyloučení tentokrát na straně Němců. Za nedovolené bránění bude pykat Jerome Flaake.
43:33
Vzápětí už se to ale Němcům podařilo a hned z toho byla obří gólovka! Patrick Reimer byl nikým nepokrytý u vzdálenější tyče, pohotově vypálil, ale Huet jeho pokus vyrazil. Puk však poté plachtil nad brankou a vypadalo to, že do ní spadne. Nestalo se tak.
43:00
Němci se ale nemohou usadit ve třetině Francie. Její obránci jsou nekompromisní a nic nevymýšlí s pukem.
41:47
Němci si vykoledovali faul. Benjamin Dieude Fauvel zahákoval protihráče a míří na trestnou lavici.
41:20
Německo je trochu zakřiknuté, zatím se nemůže dostat z pásma.
40:17
Francie měla hned v úvodu třetí části šanci, ale ležícího Pielmeiera překonat nedokázala.
40:01
V Petrohradu jsme svědky nečekaně napínavého utkání, v němž se možná dočkáme i prodloužení. Zápas je totiž po dvou třetinách nerozhodný a hraje se vcelku vyrovnaně. Po vstřelení branky v 37. minutě do sítě Francie to sice vypadalo, že Německo převzalo otěže duelu, nakonec však jejich protivník krátce před koncem druhé periody snížil. Hosté jsou sice výrazně aktivnější co se týče střel, ve třetí třetině se ale může stát cokoliv.

STŘELY NA BRANKU: 12 – 22
40:00
39:10
Francie právě vstřelila branku!
Rozhodčí prve branku uznal, poté se ještě rozhodl telefonovat, ale nyní už je jasno. Autorem gólu se stává VALENTIN CLAIREAUX, který zřejmě tečoval ránu obránce Berona. Je znovu vyrovnáno! Asistence: Gregory Beron a Florian Chakiachvili.
38:56
Tak to byl nádherný hit obrovitého Korbiniana Holzera, kterým sroloval maličkého Nicolase Ritze.
38:33
Nakonec to ale byl Pielmeier, u kterého končí puk. Francie z protiútoku zahrozila a ukazuje, že se s ní stále musí počítat.
38:01
Francie se teď ocitá pod sprškou střel. Minimálně dvě tři vyložené šance už vypadaly jako gól. Dočkáme se navýšení vedení ještě před koncem třetiny?
36:50
Německo právě vstřelilo branku!
Moje slova potvrzuje FELIX SCHÜTZ, který dostal puk na levou stranu, sjel si blíže bráně a střelou přes beka kolem betonu Hueta se prosazuje. Němci se tak dostávají tři minuty před koncem druhé části do vedení! Asistence: Philip Goggula a Patrick Hager.
36:40
Francouzi se s vypětím sil ubránili, Německo je ale teď na koni.
35:25
Německo je v tlaku a pálí na Hueta ze všech pozic. Patrick Reimer měl dobrou šanci, když střílel bekhendem, ale neprosadil se.
34:40
Pátý hráč Francie míří na lavici hanby. Kapitán Laurent Meunier bude odpykávat trest za podražení.
34:01
Charles Bertrand se rozhodl v situaci dva na jednoho vystřelit. Obránce Německa však skvěle zakročil proti jeho ráně a Pielmeier nemusel zasahovat.
33:24
Po tvrdé ráně Floriana Chakiachviliho od modré čáry se čekalo, zda kotouč z Hueta nevypadne. Ke zklamání dvou útočníků Francie tomu tak nebylo.
32:27
Francie šlape a jde do koncovky. Zatím z toho ale nic není.
30:37
Aktivita se teď přelila na stranu Francouzů, kteří se tlačí do koncovky a jako smečka hladových vlků se snaží o vstřelení vedoucího gólu.
29:40
Julien Desrosiers si položil brankáře a už chtěl pálit do odkryté klece, ale v poslední chvíli mu hůl nadzvihl Brooks Macek!
28:53
Bellemare v pádu vrazil do Pielmeiera, a to se obráncům Německa vůbec nelíbilo. Následná mela ale nebyla příliš dramatická. Vylučovat se nebude.
28:26
Útočník Francie Teddy da Costa se dostal k další střele, tentokrát však byl jeho pokus zblokovaný nad branku.
27:51
Nepovedená rozehrávka Němců míří na zakázané uvolnění. Tým v bílých dresech se bude muset pokusit o další útočnou šanci od vlastní branky.
27:15
Německo oslabení zvládlo, už je v znovu v pěti.
26:24
Obránce Chakiachvili vyslal z pozice pravého beka nepříjemnou jedovku, která hodně vystřašila jak Němce, tak fanoušky za brankou.
25:36
Německo se bude bránit už jen ve čtyřech.
25:20
U levé tyče číhal osamocený Teddy da Costa, který dostal přesný pas, ale nezvládl z první trefit odkrytou klec!
25:15
Ale pozor, hosté budou hrát 21 sekund oslabení pět na tři! Za vyhození puku mimo hřiště je vyloučen Moritz Müller.
25:02
Francie se nemůže dostat ke střele, Němci nastoupili do druhé části hodně svižně.
23:36
Nakonec fauloval a půjde na trestnou lavici. Felix Schütz se stává prvním vyloučeným hráčem Němců na turnaji.
23:36
Felix Schütz je dnes hodně vidět. Nyní číhal na druhé modré a skoro šel do úniku. Nakonec mu puk utekl.
22:14
Německo je po gólu hodně aktivní a snaží se o vedoucí branku. Ta se zatím nekoná, Huet stojí na konci dalších akcí soupeře.
20:26
Němci skutečně přesilovou hru využít dokázali, a to velmi rychle! Po střele Gogully se vyražený puk odrazil na hůl útočníka Arizony TOBIASE RIEDERA, který se nemýlil při trefení odkryté branky, a je vyrovnáno – 1:1! Asistence: Philip Goggula a Felix Schütz.
20:01
První třetina nabídla zajímavý hokej. Zprvu to vypadalo, že lepší bude výběr Francie, ale později se dostali ke slovu také Němci. Ti sice po první periodě prohrávají, mají ovšem šanci na úspěch díky nedisciplinovanosti soupeře. Ten byl na trestné lavici hned čtyřikrát, z toho dvakrát za špatné střídání. Na začátku druhé části ještě bude hrát Německo 1:18 dlouhou přesilovou hru. Využije ji a vyrovná stav?

STŘELY NA BRANKU: 4 – 12
20:00
19:40
Fleury už je zpět ve hře a domácí jsou ve čtyřech.
19:18
Tak to se nevidí! Francie podruhé během první třetině hrála s větším počtem hráčů na ledě a teď kvůli tomu bude hrát dokonce dvojnásobné oslabení! Trest odpyká Julien Desrosiers.
19:10
Němci sice šance na skórování měli, nyní se ovšem znovu vlastní vinou připravili o pásmo.
18:10
A znovu obrovská šance, která však nekončí v brance Francie! Felix Schütz se dostal do velké příležitosti a už na něj zívala odkrytá branka a jen bezmocně ležící Huet. Útočníkovi Německa se ale nepodařilo dostat puk do klece.
17:40
Vyloučení v týmu Francie (Fleury – 2 min., sekání).
17:40
Málem bylo vyrovnáno! Žabičku od pravého mantinelu si totiž málem za záda vlastního brankáře Hueta srazil obránce Yohann Auvitu.
17:06
Pierre-Edouard Bellemare se hodně zlobí po kolizi s vlastním brankáře. Podle jeho názoru si hostující hokejista počínal nedovoleně.
15:46
Francie ještě ani nepocítila, jaké to je být pod tlakem a Sacha Treille už se vrátil z trestné lavice.
15:20
Zmar hostů nakonec vygradoval v zakázané uvolnění v početní výhodě.
14:47
Němcům se přesilová hra nedaří, teď se vlastními přihrávkami sami dostali ven z pásma.
13:46
Francie je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká Sacha Treille.
13:15
Moc hezky zakombinoval Reimer s Draisaitlem. Druhý jmenovaný měl puk velmi blízko brance Hueta a snažil se ho procpat kolem tyče do branky. Gólman Francouzů byl na místě dobře připraven.
12:20
Yannic Seidenberg se pere o místo v lepší formaci. Teď předvedl pěknou střelu z dálky a následně hodně důrazně dohrál obránce Francie.
12:05
Německo vyhodilo kotouč do hlediště za přispění teče protihráče. Buly po pravici Pielmeiera.
10:59
Francie se teď delší dobu nemůže dostat ke střele, Němci naopak začínají být aktivnější a znepříjemňují domácímu celku hru.
09:40
Němci útočí, ale jejich aktivita zatím zůstává pouze v rozích. Francie je na koni a rozhodně má více ze hry.
08:14
Další velká příležitost Francouzů, když se po nepovedené střele Ritze dostal kotouč k Bertrandovi. Ten ho ale sám před Pielmeierem nedokázal zpracovat.
06:50
Domácí Francie v plném počtu, přečkala oslabení.
06:37
Střelu Patricka Reimera od modré čáry utlumilo klubko hráčů před Huetem.
05:34
Místo toho však málem sami inkasovali! Francouzi se dostali do přečíslení, Perret předložil puk do palebné pozice Meunierovi, ale kapitán Francie hodně dlouho váhal se střelbou. Nakonec chtěl ještě Perretovi puk před odkrytou klec vrátit, ale střelec zatím jediné branky zápasu už byl příliš z úhlu.
04:50
Loic Lamperier (FRA) sekl protihráče a bude za to pykat. Němci tak budou mít dobrou příležitost vyrovnat při početní výhodě.
03:38
Nádherná akce v podání domácí reprezentace. Perret zatáhl puk po pravé straně do pásma a přes obránce poslal přesnou přihrávku na hůl DAMIENA RAUXE, jenž už neměl s uklizením puku do odkryté klece problémy. Německo se ujímá vedení! Francie se ujímá vedení! Asistence: Jordann Perret a Laurent Meunier.
03:01
Francie vystrkuje růžky. Teď střílel od pravého mantinelu Jerome Flaake a Pielmeier musel vymrštit do vzduchu svou lapačku.
02:33
Tentokrát už ano. Rychlá svižná střela po buly vyděsila brankáře Německa, ale nakonec ji našel v rukavici.
02:29
Tentokrát měl práci na druhé straně Pielmeier, ale puk k němu jen doklouzal, o žádnou šanci Francie se nejednalo.
01:56
Dvě střely v rychlém sledu mířili na Hueta. Jako první pálil z pravého křídla rodilý Kanaďan Brooks Macek, jehož ránu se pokusil dorazit Felix Schütz, ale Huet oba pokusy vykryl.
01:06
Němci jsou od začátku více na puku a snaží se usadit se v útočné třetině. To se jim zatím úplně nedaří.
00:18
Tobias Rieder hledal svou přihrávkou spoluhráče před svatyní Francie, ale nenašel pochopení spoluhráčů.
00:01
Všechno už je připraveno ke startu dnešního druhého utkání v petrohradském Ledovém paláci Parku legend, za chvíli začínáme.

Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Dieude Fauvel, Raux, Janil – Fleury, Bellemare, Desrosiers – Y. Treille, Meunier (C), Perret – S. Treille, Bertrand, Bozon – Claireaux, Ritz, Lamperier – da Costa

Německo: Pielmeier (Brückmann) – Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun – Rieder, Draisaitl, Reimer – Macek, Schütz, Gogulla – Flaake, Goc (C), Noebels – Kink, Seidenberg, Hager

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek (oba CZE) – Kilian (GER), Suominen (FIN).
Druhé utkání druhého hracího dne nabídne v Petrohradu souboj dvou slabších celků skupiny B. Francie poměří síly s Německem. Oba týmy se představí na šampionátu poprvé, takže se budou chtít předvést. Nenechte si ujít textový online přenos přímo z petrohradského stadionu!

FRANCIE
Tým ze země galského kohouta přivezl do Petrohradu jeden z nejstarších celků. Aby ne, vždyť mladými talenty tato země právě neoplývá. Do brány neváhali nominovat 40letého brankáře Cristobala Hueta, který má bohaté zkušenosti z NHL, a i nyní si ve Švýcarské lize vede nad míru dobře. Za pozornost určitě stojí také útočník Philadelphie Pierre-Édouard Bellemare či Tim Bozon, šikovný forvard, který hraje ve farmářské AHL. Trenérem Francie je Kanaďan Dave Henderson.

NĚMECKO
I soupiska Německa disponuje zajímavými jmény. Mezi obránci budí respekt Christian Ehrhoff, tvrdou hrou se bude prezentovat obrovitý Korbinian Holzer, další obránce hrající NHL. I v útoku se najdou zajímaví hráči. Útočník Arizony Tobias Rieder se postupně vypracovává a každou sezonu je pro svůj tým důležitější a důležitější. To samé platí i pro ten národní. Vůbec největší hvězdou výběru je ale teprve dvacetiletý Leon Draisaitl, který letos nasbíral úctyhodných 51 bodů v NHL, a příští sezony by se měl ještě zlepšit. Trenérem Němců je bývalý vynikající forvard Marco Sturm.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.