Máme za sebou velmi strhující podívanou, ze které si i přes mírnou švýcarskou převahu odváží dva body reprezentace Švédska. Ti si díky dnešnímu zisku zajišťují postup do čtvrtfinále. To je pro dnešek vše, z Moskvy vám přeji příjemný zbytek dnešního večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.

Andre BUKAROVSKY poslal kotouč do volného prostoru mezi Berrou a pravou tyčí a rozhoduje tak o vítězi dnešního střetu!
Andre BURAKOVSKY proměňuje.
Nino NIEDERREITER neproměňuje. Niederreiter jel podruhé v rozmezí jedné minuty. Tentokrát šikovný Švýcar volil zakončení do bekhendu, ale puk nedokázal zvednout tak důrazně nahoru jako v předchozím případě.
Nino NIEDERREITER proměňuje. Švýcar bezpečně zvedl puk forhendem pod víko a v kritickou chvíli vyrovnává!
Linus OMARK neproměňuje. Omark se snažil o kličku do forhendu, ale Berra s ním vybruslil do velkého úhlu a nenechal Švédovi ani malou skulinku.
Sven ANDRIGHETTO neproměňuje. Nebyl to špatný pokud, ale Berra dokázal včas zareagovat na Švýcarovu střelu.
Linus KLASEN neproměňuje. Klasen ztratil kontrolu nad pukem, ještě se snažil situaci zachránit, ale najel do brankáře dřív, než puk. Berra měl situaci pod kontrolou.
Denis HOLLENSTEIN neproměňuje. Šikovný Švýcar to zkoušel technicky, ale na Markströma si nepřišel.
Samostatné nájezdy začínají.
I přes ohromný tlak se Švédům nepovedlo v prodloužení skórovat, o vítězi dnešního střetu tak budou muset rozhodnout dovednostní soutěže.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Sven Andrighetto překročil modrou čáru ohromnou rychlostí a jeho následný pokus o rozhodnutí o vítězi dnešního utkání se otřel o Markströmův pravý beton.
64:10
Švýcaři po dlouhé době nakoukli ven z obranného pásma, Ambühl ale o kotouč velmi rychle přišel.
63:34
Po Fantenbergově ťuknutí z bezprostřední blízkosti se švýcarský gólman rozhodl schovat kotouč do rukavice.
62:26
Celek Švédska svého soupeře úplně zamkl v obranném pásmu, Švýcaři neví kudy kam.
61:29
Z bitvy o kotouč mezi Weberem a Wennbergem odjíždí šťastnější švédský borec.
61:14
Branka Reta Berry se uvolnila ze svého místa, momentálně probíhají zdlouhavé opravné práce.
60:16
Úvodní vhazování nastaveného času vyhráli Švédové, kteří zaváží kotouč na svou polovinu kluziště.
60:01
Šedesát minut o vítězi dnešní strhující podívané nerozhodlo, následuje prodloužení.
Střely na branku: 28 – 31
60:00
59:07
Hraje se v pásmu Švýcarska, celek Pära Martse tlačí a nechce se s potenciální bodovou ztrátou smířit.
57:42
Ambühl vyhazuje, Švýcaři toto oslabení přežijí bez újmy.
56:59
Skandinávci přitvrdili v obléhání švýcarské branky – Berra se musí hodně otáčet, aby všechny pokusy švédských hráčů vykryl.
56:34
Švédové jsou útočném pásmu jako přikovaní a kombinují.
55:50
Za zvuku ovací moskevského publika se Švýcarsko osvobozuje.
55:45
Vyloučení v týmu Švédsko (Felicien du Bois – 2 min., držení protihráče). Švédsko čeká minutu dlouhá dvojnásobná početní výhoda, Pär Marts si bere timeout.
55:03
Švýcaři se osvobozují, rázem je však zpět u kotouče celek Švédska.
54:44
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Denis Hollenstein – 2 min., sekání).
54:38
Markström míří ven z branky, Švédové mají výhodu.
54:02
Švýcarům se podařilo vyhodit puk do středního pásma a mohou vystřídat.
52:48
Chvílemi se zdá, že Švédové hrají přesilovou hru, teď se jeden ze Švýcarů vrhl do střely kapitána Ericssona, chvilku předtím trochu Berra ztratil rovnováhu, ale i tak předvedl důležitý zákrok.
51:22
Švédové mají i nadále více ze hry. Fantenberg pálil od modré a Ericsson zkoušel dorážet do odkryté branky, ale byl tísněn a minul ji. To byla velká příležitost.
50:02
Švédsko právě vstřelilo branku!
GUSTAV NYQUIST tečoval střelu Larssona a je vyrovnáno! Švédové využívají přesilovou hru po dlouhém obléhání Berrovy branky. Asistence: Adam Larsson, Robert Rosen.
49:15
Fantenberg projel přes polovinu hřiště až za Berrovu branku, kde byl odzbrojen.
48:41
Dělovka Backlunda z pravého kruhu šla vysoko nad švýcarskou svatyni.
48:25
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Samuel Walser – 2 min., nedovolené bránění).
48:20
Z pravého kruhu se pokusil Markströma překvapit Andrighetto, ale jeho střela se neujala.
47:52
Švédové se okamžitě osvobozují.
47:22
Vyloučení v týmu Švédsko (Adam Larsson – 2 min., faul loktem). Krátká přesilovka pro Švýcary pět na tři. Švýcarský kouč Fischer si ještě bere oddechový čas.
45:32
Vyloučen Erik Gustafsson za držení protihráče. Šance pro Švýcary navýšit náskok.
45:02
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DENIS HOLLENSTEIN, který na hranici brankoviště tečoval střelu Bluma do sítě. Brankář nic neviděl a gól ještě musel posuzovat videorozhodčí. Z hlediska postavení hráče v brankovišti to bylo hodně na hraně, ale branka vysokou holí v žádném případě nepadla. Asistence: Eric Blum a Andreas Ambühl.
44:13
Celek Švédska se osvobozuje.
43:34
Andrighetto krouží s kotoučem na holi po švédském pásmu, odzbrojit ho zatím žádný ze Švédů nedokázal.
43:22
Vyloučení v týmu Švédsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
43:14
Hra se přelévá ze strany na stranu, kvalitnější šanci jsme již nějakou dobu neviděli.
41:58
Švédové hrají v plném počtu.
41:34
Švédové se zatím úspěšně brání enormnímu švýcarskému tlaku.
40:01
Po čtyřiceti minutách...

Střely na branku: 23 – 23
Trestné minuty: 12 – 10
Využití přesilovek: 0 – 1
Nejvyšší icetime: Adam Larsson (SWE) – 19:42
Do třetí třetiny se vrhneme za vyrovnaného stavu díky brance Johana Sundströma z poloviny druhé dvacetiminutovky. Více ze hry však stále mají Švýcaři, které ale před větším úspěchem v útočném pásmu brzdí častá vyloučení.
40:00
39:58
Vyloučení v týmu Švédsko (Jimmie Ericsson – 2 min., nedovolené bránění).
39:21
Švédové však jejich soupeře znovu zamkli v obranném pásmu a kombinují.
38:37
Yannick Weber se chopil kotouče a vyváží jej ven ze švýcarské třetiny.
38:12
Wennbergově střele z levého kruhu nastavil Berra do cesty rukavici.
37:36
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Felicien du Bois – 2 min., podražení).
37:30
Střelu Gustafssona od modré omylem zblokoval stínící Ritola.
36:48
Norman nabídl kotouč Klasenovi, který ale švýcarskou svatyni úplně minul.
35:31
Střela kapitána Andrese Ambühla z pravého kruhu šla těsně nad horní tyč švédské branky.
34:38
Hru na ledě doprovází bouřlivá atmosféra v ochozech, příznivci Švýcarska mají na tribunách drtivou převahu.
34:05
Vyloučení v týmu Švédsko (Linus Omark – 2 min., podražení).
Střely na branku: 20 – 19
34:01
Od posledního zakázaného uvolnění uběhlo pouze šestatřicet sekund a hned tu máme další, tentokrát ho však mají na svědomí Švýcaři.
33:25
Výběr Pära Martse se dopouští icingu, hra se vrátí zpět před Markströma.
32:52
Švýcaři chtějí svůj náskok zpátky a snaží se kotouč za Markströma protlačit všemi možnými způsoby.
31:12
Švédům stačilo na vyrovnání pouhých šest sekund přesilovky! Téměř okamžitě po vhazování se kotouč připletl na hůl JOHANA SUNDSTRÖMA, který zakončením z bezprostřední blízkosti vyrovnává na 1:1. Asistence: Linus Omark, Magnus Nygren.
31:06
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nino Niederreiter – 2 min., hrubost).
30:18
Lundberg podrazil ve středním pásmu Andrighetta, avšak tento zákrok prošel bez povšimnutí čtveřice sudí.
29:45
Další střela od modré, tentokrát mnohem silnější a z hole Gustava Nyquista, zaduněla o mantinel za švýcarskou brankou.
28:39
Po dlouhé kombinaci se ke střele od modré odhodlal Adam Larsson, jehož pokusu Berra nastavil do cesty pravý beton.
27:55
Švédové se usadili v útočném pásmu a rozjeli kombinaci. Hra se ale krátce poté přerušuje, jelikož došlo k posunu Berrovy klece.
27:44
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Patrick Geering – 2 min., hákování).
Střely na branku: 19 – 11
27:11
Hofmann se ocitl ve skvělé střelecké příležitosti, avšak díky dotěrnému Gustafssonovi neměl čas si pořádně promyslet, kam kotouč pošle. Jeho střela šla vysoko nad švédskou svatyni.
26:31
Sundström projel před Berru, jeho střelu švýcarský gólman s přehledem vykryl.
25:44
Lundberg přišel v souboji s Walkerem o helmu a nechápavě gestikuluje na rozhodčí. Ti se rozhodli nechat hru pokračovat.
24:50
Až nyní celek Pära Martse poprvé vyhazuje.
24:24
Seveřané jsou stále uzamčeni ve vlastním obranném pásmu a musí čelit švýcarskému náporu.
23:58
Švédský brankář kryje i Weberovu dělovku z levého kruhu.
23:29
Niederreiter se pokusil usměrnit kotouč k pravé tyči, avšak Markström brance zabránil na poslední chvíli pohotovým zákrokem lapačkou!
23:04
Vyloučení v týmu Švédsko (Alexander Wennberg – 2 min., nedovolené bránění).
23:04
Ani druhý švédský gól v dnešním utkání nebude uznán! Důvodem je vyloučení jednoho z hráčů skandinávského celku.
22:28
Výběr Švýcarska zatím tlaku ze strany Švédů úspěšně vzdoruje. Činí se hlavně gólman Reto Berra.
22:06
Švýcaři se osvobozují.
21:59
Larsson zlomil při střele od modré čáry hůl.
21:16
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Weber – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Švédsko (Sundström – 2 min., hrubost).
21:16
21:16
Nygrenova střela se od mantinelu odrazila k pravé tyči, odkud se volný kotouč pokusil do branky doklepnout Wennberg.
20:59
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Felicien du Bois – 2 min., držení protihráče).
20:11
První do útoku zamířili Švýcaři, kteří byli však velmi rychle odzbrojeni. Kotouč se momentálně nachází na švédských holích.
20:01
Po dvaceti mintách...

Střely na branku: 12 – 6
Trestné minuty: 2 – 2
Využití přesilovek: 0 – 0
Nejvyšší icetime: Adam Larsson (SWE) – 8:56
Úvodních dvacet minut dnešního střetu Švýcarska se Švédskem je za námi, zatím sledujeme velmi napínavou podívanou. Překvapivě měli v první třetině více ze hry svěřenci Patricka Fischera, kteří díky gólu Svena Andrighetta z devatenácté minuty vedou 1:0. Pokud chtějí Švédové stav vyrovnat, budou muset v druhé části přidat.
20:00
19:38
Backlund nabídl kotouč na mezikruží, kde však žádný z jeho spoluhráčů nestál.
18:21
SVEN ANDRIGHETTO si z pravého kruhu vyjel do mezikruží a přesnou dělovkou vymetl pravý horní roh švédské branky. Asistence: Noah Schneeberger.
17:10
U kotouče jsou momentálně hlavně Švédové, kteří se stále snaží prorazit přes výbornou švýcarskou obranu.
15:59
Gustafssonova slabá střela od modré doklouzala až před Berru, ten kotouč následně schovává pod lapačku.
14:44
Andrighetto tečoval Schneebergerovu střelu těsně nad švédskou branku.
14:17
Schneeberger proklouzl až před Markströma a zkusil otevřít skóre dnešního zápasu. Střelou z hranice brankoviště však trefil jen hruď strážce švédské svatyně.
13:22
Omark krouží s kotoučem za švýcarskou brankou a jen tak se odzbrojit nenechá.
12:42
Další ofsajd, tentokrát se ho dopustili hráči Švýcarska.
Střely na branku: 8 – 4
12:07
Švédskou exkurzi do útočného pásma brzdí ofsajd.
11:12
Ericsson se pokusil Berru překonat z bezprostřední blízkosti, ale s jeho slabým ťuknutím neměl švýcarský brankář sebemenší problém.
10:38
Za Markströmovou brankou probíhá dlouhá bitva o kotouč.
09:19
Linus Klasen se ambiciózně vypravil do útoku, přes hlouček tří bránících hráčů však neprošel. Švédský výpad do útočného pásma tak rychle bere za své.
08:56
Právě byl odpískán icing, dopustili se ho svěřenci Patricka Fischera. Vhazovat se bude před Berrou.
08:09
Švýcaři míří po krátkém švédském tlaku zpět do útočného pásma, zatím jsou v dnešním zápase mnohem aktivnějším týmem.
06:43
Geeringova slabá střela prošla až na hranici brankoviště, skandinávský gólman jí musel vyrazit betonem.
Střely na branku: 6 – 2
06:38
Du Boisův projektil od modré byl ztečován vysoko do ochranné sítě.
06:20
Švýcaři jejich soupeře zamkli v obranném pásmu a kombinují.
04:58
Niederreiter se protlačil až před Markströma, avšak švédský gólman zůstal ve střehu a jeho zakončení vykryl levým betonem.
04:22
Švédové dali gól, který však nebyl pro hru vysokou holí uznán! Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:51
Hraje se hlavně v pásmu Švýcarska, ale střelu na Berru jsme díky výborné obraně celku ze země helvetského kříže neviděli.
03:08
Du Bois stojí s kotoučem za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.
02:34
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Andres Ambühl – 2 min., podražení).
02:28
Švýcaři se pokoušejí rozjet kombinaci, ale houževnatá švédská obrana jim nechce nich nechat zadarmo.
02:08
Vyloučení v týmu Švédsko (Magnus Nygren – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
01:35
Ve středním pásmu se kotouče chopil Andrighetto, který si vybruslil až před Markströma. Jeho zakončení však šlo těsně mimo pravou tyč.
01:10
Na druhé straně teď z levého kruhu pálil Linus Klasen. Jeho projektil zmizel mezi betony Reta Berry.
00:12
Hned z kraje utkání chtěl Markströmovu pozornost vyzkoušet střelou od modré Geering, ale jeho pokus šel mimo švédskou svatyni.
00:01

Švýcarsko: Berra (Mayer) – Geering, du Bois (A), Weber, Blum, Schneeberger, Grossmann, Marti – Niederreiter, Trachsler, Moser (A) – Ambühl (C), Hofmann, Walser – Schäppi, Hollenstein, Andrighetto – Wieser M., Martschini, Walker – Wieser D.
Hlavní trenér: Patrick Fischer

Švédsko: Markström (Fasth) – Larsson, Gustafsson (A), Lindholm, Gustafsson, Fantenberg, Nygren – Backlund (A), Ericsson (C), Omark – Nyquist, Wennberg, Klasen – Sundström, Burakovsky, Rosén – Sjögren, Lundberg, Norman – Cehlin, Ritola.
Hlavní trenér: Pär Marts

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Iverson (CAN) – Nieminen (FIN), Ponomarjow (GER).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

8.4.2016, přát.: Švédsko – Švýcarsko 5:1
7.4.2016, přát.: Švédsko – Švýcarsko 3:5
9.5.2015, MS: Švédsko – Švýcarsko 2:1 p.
11.4.2014, přát: Švýcarsko – Švédsko 4:3 sn.
9.4.2014, přát: Švýcarsko – Švédsko 1:4
ŠVÉDSKO (3.)

Za to Švédové už ve čtvrtfinále jednou nohou jsou – pokud si chtějí postup definitivně pojistit již dnes, stačí jim z utkání vytěžit jeden bod. Pod taktovkou dlouholetého trenéra severské reprezentace Pära Martse prohrál švédský výběr na turnaji pouze jednou. Všech pět zbylých střetů vyhrál, včetně duelu s Kazachstánem, ve kterém nováčka elitní skupiny Mistrovství světa rozjel 7:3.

Týmové statistiky
Přesilovky – 28,00% (5. na MS)
Oslabení – 87,50% (3. – 4. na MS)
Trestné minuty – 48 TM (12. – 13. na MS)