Ondřej Kaše (ANA) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:36
Tři hvězdy utkání:
1. James Neal (NSH) 1+0
2. John Gibson (ANA) 43 zák., 3 góly, 93,5%
3. Pekka Rinne (NSH) 27 zák., 2 góly, 93,1%
Úvodní duel finálové série v Západní konferenci přinesl parádní podívanou. Hrála se vyrovnaná partie, ve které byli střelecky aktivnější hokejisté Predators. Ti šli po celý duel štěstí více naproti a v prodloužení se dočkali odměny. Nashville se tedy dostává v sérii s Anaheimem do vedení!
69:24
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté mají velký důvod k radosti, jelikož v prvním utkání finále Západní konference vítězí! Predators dostali bránící pětici pod velký tlak a po závaru před brankou se kotouč dostal na hůl Subbana, jenž našel parádním pasem na pravém kruhu JAMESE NEALA. Ten potvrdil roli kanonýra a parádní střelou poslal kotouč do branky. Asistence: P. K. Subban, Mattias Ekholm.
68:54
Wilson neuspěl se svým pokusem přes obránce, Gibson si připsal další úspěšný zákrok.
68:10
Ekholm si sjel až za branku Gibsona, poté před ní vyjel a vystřelil. Brankář Ducks musel znovu zasahovat.
67:38
Montour se na chvíli soustředil pouze na kotouč a byl potrestán tvrdým hitem od Neala. Tohle vypadalo nebezpečně.
66:55
Kaše se pokusil překvapit Rinneho střelou přes hráče, nicméně ten jeho pokus srazil do ochranné sítě.
66:27
Nashville ztroskotává v rozehrávce, když se hodně těžko dostává do útočného pásma. Ducks výborně brání střední pásmo.
65:35
Getzlaf udělal v útočném pásmu prostor pro Thompsona, který z levého kruhu těsně minul branku. Tohle byla dobrá příležitost na rozhodnutí.
65:00
Na začátku prodloužení se podle očekávání hraje rychlý a důrazný hokej.
63:27
Johansen našel na modré čáře volného Subbana, který naznačil střelu a kotouč ještě posunul na druhou stranu na hůl Watsona. Ten tvrdou střelou trefil pouze Gibsona, jenž si připsal čtyřicátý zákrok v tomto klání.
62:30
Rinne proti střele od modré čáry nepředvedl jistý zákrok, hosté se ale zvládli ubránit.
62:05
Nashville vstoupil do prodloužení hodně aktivně a pokouší se rozhodnout. Neměl by ale zapomínat na bránění.
61:40
Gibson musel být hodně pozorný. Fisher se ho pokusil překvapit nahozením z levé strany, brankář Ducks se ale zaskočit nenechal a kotouč chytil a přikryl.
61:17
Arvidsson od levého mantinelu vyslal před branku střílený pas, nikdo se k teči ale nedostal.
60:20
Ritchie se na levém kruhu dokázal dostat k odraženému kotouči, puk ale poslal nad branku.
60:01
Ve třetí třetině byl Anaheim poprvé aktivnější a po zásluze se mohl radovat z vyrovnání. To přesnou střelou o tyč zařídil Hampus Lindholm, na ledě při tom byl i český útočník Ondřej Kaše. Nashville pak hrál téměř minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, tu však využít nedokázal. Ani Anaheim následně své velké šance nezužitkoval a tak o vítězi prvního utkání této série bude muset rozhodnout prodloužení.
60:00
59:43
Domácí si ještě vypracovali další šanci! Josh Manson nedokázal protlačit puk za ležícího Rinneho.
59:24
Ramenem zastavil Pekka Rinne jedovatou ránu Silfverberga z pravé strany.
58:06
Ryan Ellis vyčkává za vlastní bránou až jeho spoluhráči dostřídají.
57:14
Tentokrát již musel Rinne zasahovat proti střele Vermetta z úhlu.
56:37
Z levé strany vyslal rychlou střelu Andrew Cogliano, branku RInneho však netrefil.
56:06
Hosté v plném počtu. Domácí měli jen jednu střelu na bránu.
55:50
Další vyhození Nashvillu, Až nyní poprvé Anaheim mění své přesilovkové komando.
55:22
P. K. Subban vyhodil puk a přesilovka Anaheimu bude trvat už je 45 sekund.
55:12
Od modré vypálil obránce Ducks Cam Fowler, Rinne dokázal puk ztlumit ve své výstroji.
54:33
Austin Watson vyhazuje puk a Anaheim bude muset zakládat novou akci.
54:06
Nashville svou šanci rozhodnout zápas v přesilové hře nrvyužil a tak si nyní početní výhodu zahrají domácí. Za sekání je vyloučen Ryan Johansen.
52:16
Další vyhození Anaheimu a domácí tým může tohle ubráněné oslabení hodně povzbudit.
51:58
Domácí jsou již ve čtyřech.
51:40
Nyní oslavují domácí fanoušci vyhození Romana Josiho.
51:20
Subban vystřelil, GIbson dokázal zasáhnout. Pak se o vyhození postaral Kessler.
50:30
Thompson je dalším hráčem, který vyhazuje kotouč přes plexisklo ze hry a Nashville si zahraje minutu a 28 sekund přesilovku pěti proti třem.
50:05
Anaheim začíná oslabení vyhozením puku až k Rinnemu.
49:57
Ryan Getzlaf je vyloučen za vyhození puku ze hry a pro Nashville se otevírá šance na vstřelení možná vítězného gólu utkání.
49:43
Z levé strany se snažil střelou z úhlu překonat Vernon Fiddler, Gibson však nechal vyniknout svou rychlou lapačku a kotouč lapil.
48:51
Ondřej Kaše byl přistižen v postavené mimo hru, takže je hra přerušena.
47:21
Anaheim právě vstřelil branku!
Ihned po vyhraném vhazování z levé strany vypálil HAMPUS LINDHOLM a kotouč se od tyčky odrazil do sítě branky Pekky RInneho. Ten si mohl stěžovat, že na tu střelu dobře neviděl. Asistence: Nate Thompson.
46:51
Hosté jsou kompletní, ale RInne musel předvést ještě jeden vynikající zákrok. Ryan Getzlaf nemůže uvěřit, že nedokázal přehodit beton finského gólmana.
46:35
Další vyhození Nashvillu, tentokrát zásluhou Watsona.
46:05
Rakellovu střelu dokázal RInne vyrazit a hosté se znovu osvobozují vyhozením.
45:46
Filip Forsberg vyhodil puk a polovinu oslavení už mají Predators za sebou.
45:17
Nick Ritchie bekhendem těsně minul branku Rinneho.
44:45
Tentokrát se bude vylučovat na opačné straně. Za faul vysokou holí je vyloučen Weber.
43:47
43:18
Další vyhození domácího mužstva. Predators se tahle přesilovka moc nedaří.
42:15
Anaheim dokázal podél mantinelu vyhodit puk.
41:46
Zákrok Gibsona zastavil ponechanou výhodu pro Nashville. Na trestnou lavici už putuje Nick Ritchie za nedovolené bránění Josiho.
40:40
Anaheim začal třetí třetinu aktivně, Rinne hned musel zasahovat.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:10.
Také druhá třetina prvního utkání série finále konference mezi Anaheimem a Nashvillem je již za námi. Už v její třetí minutě se trefil se značným přispěním Vatanena Watson a poslal Nashville do vedení. A to hostům vydrželo až doteď. Anaheim hrál v průběhu druhé třetiny dvě slepené přesilovky, ale ani jednu nevyužil.
40:00
39:05
Ellis vypálil a GIbson musel své betony včas srazit k sobě, aby zamezil puku v cestě do brány.
38:54
Nahození Nashvillu mířilo do rohu kluziště, tam jej získali hráči domácího mužstva.
37:40
Domácí v plném počtu. Nashville vystřelil pětkrát na branku.
37:22
Domácí vyhazují kotouč a tohle oslabení mají už téměř za sebou.
36:49
Z levé strany vypálil Johansen a domácí tým zachránil dalším zákrokem Gibson.
36:33
Tentokrát již musel brankář Anaheimu zasahovat. Vyrážet musel střelu Ellise.
36:16
Tvrdou střelu Ryana Ellise dokázala obrana Duck zablokovat, takže byl Gibson bez práce.
35:40
Tlak Anaheimu nyní otupí faul, kterého se dopustil Hampus Lindholm. Vyloučen je za nedovolené bránění.
35:28
Bekehndem vystřelil z mezikruží Jakob Silfverberg a RInne musel předvést další důležitý zákrok, aby udrže svůj tým ve vedení.
34:59
Neal se pokusil vystřelit přes obránce, ale jeho střela se nakonec na branku Gibsona vůbec nedostala.
34:09
Domácím se nepovedl přechod do pásma, píská se ofsajd.
33:42
Další perfektní zákrok Rinneho! Tentokrát proti šanci Ryana Keslera. Finský brankář udržel puk v lapačce i poté, co jej na led srazil dojíždějící Andrew Cogliano.
33:04
Dvě přesilové hry po sobě se sice Anaheimu moc nepovedly, ale zdá se, že mu pomohly se dostat do tempa. Naopak Nashville je už delší dobu bez střely na branku.
32:15
Subban prohrál souboj u zadního mantinelu s Perrym. Ten dokázal přistrčit puk před bránu Getzlafovi, proti jehož střele vytáhl Rinne vynikající zákrok.
30:49
Getzlava k zemi poslal na hranici pravidel Ekholm. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
29:48
Domácím se nedaří založit útok a fanoušci už netrpělivě bučí na hráče svého týmu.
29:17
Mattias Ekholm vyhodil puk do bezpečí a minuta přesilovky Duck je už pomalu pryč.
28:36
Střela Rakella byla tečovaná Keslerem vedle branky Pekky Rinneho.
28:30
Anaheim bude hrát znovu v početní výhodě. Vyloučeným hráčem je tentokrát Ryan Ellis, a to za hrubost.
28:08
Nashville vyhodil puk, a proto že už byl čerstvě kompletní, píská se zakázané uvolnění.
27:41
Konečně přišla střela domácího týmu. Postaral se o ni Getzlaf, ale Rinne ji dokázal vyrazit.
27:12
Anaheimu se přesilová hra vůbec nedaří. Nashville dokáže dlouho držet puk na svých hokejkách.
26:47
Filip Forsberg se nebál zaútočit ani v oslabení, ale k zakončení se nakonec nedostal.
25:55
Wilson je vyloučen za hákování a Anaheim má k dispozici první přesilovku zápasu.
25:55
Dnešní pilný ostřelovač od modré se zase ukázal. Ani tato střela Brandona Montoura se ale neujala.
24:30
Výborný zákrok musel na druhé strany předvést také Gibson. Irwin přihrál před branku, kde stál Cody McLeod a právě jeho střelu musel Gibson vyrážet.
24:03
Čároví rozhodčí zaznamenali ofsajd Predators, byl v něm Johansen.
23:17
Z levé strany pálil Lindholm a puk velmi nebezpečně tečoval Nate Thompson. Rinne musel předvést skvělý zákrok, aby puk neskončil v jeho bráně.
22:42
Pěknou kombinaci Nashvillu zakončil střelou z levého kruhu z poměrně velkého úhlu AUSTIN WATSON. Jeho rána sice mířila zřetelně vedle brány, ale trefila Samiho Vatanena, od kterého se puk odrazil do sítě za bezmocného Gibsona. Asistence: Ryan Johansen, Mattias Ekholm.
21:45
Nick Ritchie vypálil, ale Pekka Rinne jeho střelu viděl a dokázal puk vyrazit.
21:24
Filip FOrsberg vyváží kotouč z obranného pásma.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 4:11.
První třetina prvního zápasu finále Západní konference je minulostí. Střelecky ji jasně ovládl Nashville (15:6), ale byl to Anaheim, kdo otevřel skóre zápasu, jmenovitě Silfverberg. Vyrovnání zařídil přesnou tečí jeho krajan Firsberg. Nashville si ještě v závěru třetiny zahrál přesilovou hru, ale na skóre se již nic neměnilo. Po první třetině je vyrovnané 1:1.
20:00
19:47
Domácí v plném počtu. Hosté vystřelili dvakrát na bránu.
19:24
Další Gibsonův úspěšně zvládnutý zákrok, tentokrát proti střele Firsberga z pravé strany.
18:34
Z blízka hodně nebezpečně dorážel Viktor Arvidsson, jeho bekhend však dokázal Gibson zachytit.
17:47
Wagner je vyloučen za hrubost, hosté si zahrají první přesilovou hru.
17:14
Ritchie bekhendem z úhlu nahodil puk na RInneho a ten musel předvést zákrok holí.
15:55
Střelu Anaheimu Ducks před Rinnem zablokoval Viktor Arvidsson.
15:07
Josi zavezl kotouč do pásma, tam jej ale ihned získali hráči Anaheimu.
14:29
SIlfverberg směřoval svou přihrávku před bránu, tam však stál pozorný obránce Nashvillu a puk zachytil.
13:21
Z levé strany vypálil Vernon Fiddler, Gibson si s jeho střeleckým pokusem dokázal poradit.
12:34
Asi to bylo jen otázkou času, kdy hosté vyrovnají. Anaheim se dopustil ztráty puku ve střením pásmu, od modré vypálil Irwing a těsně před Gibsonem puk hokejkou lehce tečoval FILIP FORSBERG. Asistence: Matt Irwin, Ryan Johansen.
11:04
Gibsonova lapačka zastavila střelu Ellise z mezikruží. Anaheim vede na střely 12:1, ale a góly prohrává 0:1.
10:25
Vermettova střela od modré byla obranou hostů zablokovaná.
10:06
Puk vypadl ze hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:25
Další zákrok GIbsona, tentokrát proti pokusu Fiddlera.
08:57
Proti střele Irwina od modré čáry si připsal Gibson zákrok betonem.
08:02
Následná střela Nashvillu ale už nebezpečná byla. Po ráně švédského útočníka Filipa Forsberga zazvonila tyčka!
07:33
Kaše za brankou tratil puk a do útoku tak mohli zamířit hosté. Ani z jejich akce ale nic nebylo.
06:58
Forsberg přihrával puk do nebezpečného prostoru před brankou Gibsona, ale tam hlídkoval Ryan Getzlaf a kotouč získal.
06:14
Od modré čáry natáhl ke střele Mattias Ekholm, ale puk jen zaduněl o zadní mantinel.
05:15
Domácím tým se jako první v sérii dostává do vedení! Z hranice pravého kruhu vystřelil JAKOB SILFVERBERG a přesnou ranou do horního růžku dokázal nachytat Pekku Rinneho. Ten puk pustil za svá záda, i když to byla střela z poměrně velké dálky. Bez asistence.
04:23
Z pravé strany vypálil Yannick Weber, ale branku střeženou Gibsonem netrefil.
03:55
Střela Brandona Montoura od modré čáry byla sražena vedle brány Rinneho.
02:59
Arvidsson předal puk zadákovi Josimu, který se ocitl až před brankou a z blízka otestoval GIbsona.
02:05
Na ledě jsou čtvrté útoky obou týmů. Lépe své střídání odehrál ten domácí. Nashville puk jen vyhodil na icing.
01:05
Střela Montoura od modré byla obranou Nashvillu zablokovaná.
00:38
Nahození Anaheimu se proměnilo na zakázané uvolnění.
00:01
Hráči obou týmů se již staví na úvodní vhazování.
Honda Center již zní hymna USA. Po ní již budou všechny oficiality za námi a utkání bude moci začít.

Anaheim Ducks: Gibson – Vatanen, Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, Theodore – Perry (A), Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – O. Kaše, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, N. Thompson, Wagner.

Nashville Predators: Rinne – Ellis, Josi (A), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen, Forsberg – C. Smith, Fisher (C), Sissons – Neal (A), Järnkrok, C. Wilson – Watson, Fiddler, McLeod..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.