Matt Murray je prvním brankářem, který získal jako jednička v play off ve svých prvních dvou sezónách v NHL dva Stanley Cupy. A to je mu teprve 23 let. Tučňáci se budou ještě dlouho těšit z obhajoby vítězství. Já Vám za celou redakci děkuji za to, že jste v této sezóně on-line přenosy z nejlepší ligy světa sledovali a znovu se na Vás těším zase v příštím ročníku. Na shledanou!
Tři hvězdy utkání:
1. Patric Hörnqvist (PIT) 1+0
2. Pekka Rinne (NSH) 27 zák., 1 gól, 96,4%
3. Justin Schultz (PIT) 0+1
Kapitán Pittsburghu předal hokejový grál do rukou Rona Hainseyho. Zkušený veterán letos odehrál své první zápasy v play off v kariéře a hned to skončilo takovýmto happyendem.
Sidney Crosby zvedá potřetí v kariéře nad hlavu Stanley Cup!
Conn Smithe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off získává, stejně jako loni, kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Jistě se bude opět spekulovat, zda mu tato trofej náleží právem. Kanadské bodování play off vyhrál Jevgenij Malkin, nejlepším střelcem byl zase Jake Guentzel, nicméně Crosby je vítězný typ hokejisty a u důležitých momentů play off i téhle série prostě byl.
Fanoušci Nashvillu se loučí se svými miláčky. Ti odehráli skvělé play off, ale ve finálovou sérii nakonec ztratili v poměru 2:4 na zápasy. Dnes se čekalo na rozhodující momenty 59 minut. V čase 58:25 vstřelil vítězný gól celé série Patric Hörnqvist a v samém závěru pak potvrdil trefou do opuštěné klece další Švéd Carl Hagelin. Domácí mohou cítit křivdu kvůli chybně neuznanému gólu Coltona Sissonse, mohou litovat neproměněné přesilovky 5 na 3, kterou měli k dispozici ve třetí části. Historie si ale bude pamatovat jen výsledek zápasu, v němž zvítězili 2:0 Pens.
Teď přichází na řadu podávání rukou. Aktéři této skvělé série si nyní vyjádří respekt.
Penguins získávají Stanley Cup a jsou prvním týmem po 19 letech, který vítězství obhájil!
59:46
Rozhodčí ještě vyhánějí aktéry zpět na led, závěrečné sekundy se musejí dohrát. Někteří fanoušci Nashvillu v hledišti pláčí smutkem, naopak v očích hráčů Pittsburghu se lesknou slzy štěstí.
59:46
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A vše je jasné! Penguins obhajují Stanley Cup! Puk dovezl do opuštěné domácí svatyně CARL HAGELIN. Asistence: Brian Dumoulin.
59:27
James Neal dostal puk do brankoviště, ale tam ho získali hosté!
59:13
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Vhazuje se před Murrayem.
59:01
A je tu poslední minuta třetí třetiny a možná i celé sezóny 2016/17!
58:40
Pekka Rinne míří na střídačku. Domácí to zkoušejí v šesti!
58:25
Domácí ještě zkusili coach's challenge. Peter Laviolette reklamoval nedovolené bránění gólmanovi, ale úspěšný nebyl!
58:25
Tohle je pro domácí obrovsky kruté! Justin Schultz sice vypálil jen do zadního mantinelu, ale puk se od něj odrazil tak, že se přes brankovou síť doputoval k číhajícímu PATRICOVI HÖRNQVISTOVI, který ho ze záporného úhlu dostal odrazem o Rinneho za brankovou čáru! Do konce zápasu schází 95 sekund. Asistence: Justin Schultz a Chris Kunitz.
58:15
Chris Kunitz zkusil projet mezi dvojicí obránců. Ti ho ale cvakli včas.
57:31
Teď už nechce nikdo udělat chybu. Oba týmy jen posouvají puky co nejdále od své branky.
56:34
Po buly se dostal ke střele Roman Josi. Puk ale neprošel až na Murrayho.
56:29
Zakázané uvolnění Penguins. Rozhodčí tedy nařizují buly před Murrayem.
55:38
Viktor Arvidsson se pokusil překvapit Murrayho rychlým výpadem zpoza branky. Pravý beton hostujícího gólmana byl ale na svém místě!
54:40
Nashvillu se to podařilo až teď. Velké drama vrcholí.
54:26
Elitní formace Pens teď soupeře výborně komplikuje rozehrávku. Domácí nemohou dostat puk ze své obranné třetiny.
54:01
Shearyho přihrávku na Crosbyho srazil do hlediště Mike Fisher. Ještě jedna reklamní přestávka.
53:19
P. K. Subban nabil do gólové šance Coltonu Sissonsovi. Ten branku Tučňáků těsně minul!
52:18
Viktor Arvidsson objel hráče, který mu chtěl padnout do střely. Pak ale vypálil nepřesně.
52:03
Střelu Ellise srazil mimo hrací plochu Dumoulin. Následuje reklamní přestávka.
51:47
Watson teď vyhnal své spoluhráče z útočného pásma. Do konce třetí části schází něco přes osm minut.
51:16
Zakázané uvolnění domácích. Hra se po dlouhé době stěhuje před Rinneho.
50:48
Hosté jsou v plném počtu. Tohle může Tučňáky hodně nakopnout!
50:34
Matt Cullen vyhrál buly a vyhodil.
50:27
Domácí v postavení mimo hru. Do konce jejich přesilové hry zbývá 20 sekund.
50:02
Tohle domácí sehráli dobře. Mattias Ekholm tvrdě pálil z osy kluziště, ale Murray nadvakrát zakročil výborně!
49:23
Po ráně Josiho následovaly dorážky Mikea Fishera, ale Matt Murray puk za brankovou čáru nepustil! Hosté jsou už ve čtyřech.
48:55
Ian Cole po mantinelu vyhazuje!
48:47
Domácí budou hrát 32 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Trevor Daley udeřil do obličeje Ellise a dostává zbytečné dvě minuty za hrubost!
48:25
A Ian Cole nyní vyhazuje! Hosté přestáli první polovinu oslabení.
48:08
Až teď se domácí odhodlali ke střele. Ekholmův pokus ale zblokoval Cole.
47:19
Olli Määttä podrazil za brankou Arvidssona a domácí tak mají k dispozici svou třetí dnešní přesilovku! Že by klíčový moment duelu?
47:00
Murray přerušil hru po lehké střele Romana Josiho od levého mantinelu. Rutinní zákrok.
46:44
Hostující protiútok doplnil z druhé vlny Ian Cole, který také obdržel přihrávku od Sidneyho Crosbyho. Mířil mezi beton a lapačku, ale Rinne Predátory podržel!
45:54
Dobrá střela Mattiase Ekholma od pravého mantinelu. Murray zasáhl vyrážečkou.
45:44
Ron Hainsey pálil od modré čáry. Rinne byl pozorný a přerušil hru.
44:24
Järnkrok posílal od zadního mantinelu puk před branku. Craig Smith si ho ale musel rovnat na hůl a z otočky netrefil.
43:32
Malkin pouze odevzdal soupeři puk nahozením za branku. Začíná se taktizovat.
42:40
Roman Josi měl na modré dost prostoru ke střele. Murray měl ale odkrytý výhled, povyjel si proti střelci a puk zachytil.
42:21
Vysoký kotouč, který vylétl z hole Codyho McLeoda, schoval do lapačky Matt Murray.
41:13
Rána Scotta Wilsona nemohla Rinneho překvapit. Finský gólman puk odráží ke svým spoluhráčům.
41:01
Malkin pouze nahodil za branku soupeře, aby mohl jít se spoluhráči střídat.
40:08
Hned na úvod třetiny je tu zakázané uvolnění Pittsburghu.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:18.
Čtyřicet minut hry nepřineslo gólovou radost ani na jedné straně. Hokej se přitom hraje výborný, šance nescházejí, stejně jako obrovské nasazení na obou stranách, ale skvěle chytají oba brankáři. Když už Predátoři puk za brankovou čáru dostali, tak přišel předčasný hvizd jednoho z rozhodčích. Sledujeme typ duelu, který může rozhodnout i jediná trefa. Ale nepředbíhejme...
40:00
39:54
Kotouč je ve středním pásmu, vypadá to, že se už nic nestane.
39:01
Běží poslední minuta druhé části.
38:51
Matt Cullen to zkoušel zpoza branky. Puk se klidně mohl odrazit od změti bruslí za záda Rinneho, ale pro domácí to dobře dopadlo.
38:27
Mike Sullivan reaguje oddechovým časem. Jeho hráči byli na ledě už dlouho.
38:27
Na zakázané uvolnění teď zahrál Dumoulin. Pens nemohou střídat.
38:01
Další dva pokusy Mattiase Ekholma, které už musel vyrážet Murray. Hosté raději vyhodili na icing.
37:37
Ekholm od modré netrefil hostující branku. Predátoři ale pokračují v útoku.
37:20
Sidney Crosby dostal přihrávku na modrou čáru a vystřelil. Pekka Rinne puk podržel v lapačce. Ještě jedna reklamní pauza ve druhé třetině.
36:27
Už se hraje dlouho bez přerušení. Ryan Ellis je zpět na ledě.
35:31
Vidíme spoustu hitů, hráči se dohrávají při každé příležitosti, šancí se také už urodilo hodně. Chybí opravdu jen gól.
34:12
Zmíněnou střelu Guentzela zastavil Ryan Ellis, který teď sedí na střídačce s velmi bolestivou grimasou. Už dnes nad jeho startem visel otazník, tak uvidíme, zda utkání dohraje.
33:38
Sidney Crosby vyzval ke skórování, tuším, Jakea Guentzela, ale toho stačil zblokovat jeden z protihráčů! Rinne si mohl oddechnout, měl by to hodně těžké.
33:24
Viktor Arvidsson to zkusil z ostrého úhlu. Murray byl pozorný.
32:57
Další výborný zákrok Matta Murrayho! Ten zastavil efektním semaforem střelu Viktora Arvidssona z mezikruží.
32:11
Střela Jakea Guentzela domácí branku neohrozila. Sledujeme velké drama.
31:40
Hostům odpískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.
31:08
Stále čekáme na první gól zápasu. Na nedostatek šancí si ale rozhodně nemůžeme stěžovat.
30:14
Další obrovská šance domácích! Jevgenij Malkin ztratil na útočné modré puk a jeden z hráčů Preds okamžitě vysunul Coltona Sissonse, který najížděl sám na branku Pittsburghu. Šel do forhendové kličky, ale Murray ho vybruslil!
29:03
Divokou pasáž ukončila střela Conora Shearyho, kterou pokryl Rinne.
28:26
Na druhé straně najížděl sám na Murrayho Craig Smith, který ale vystřelil vedle bližší tyčky hostující svatyně!
27:56
Střela Scotta Wilsona Rinnemu propadla výstrojí, ale již překonaného gólmana Preds zastoupil Mattias Ekholm, který puk z brankoviště odpálil!
27:29
Z druhé strany pálil Jevgenij Malkin. Rinne puk schoval ve výstroji.
27:07
Carl Hagelin přenechal kotouč do tandemu Sidneymu Crosbymu. Jeho nebezpečnou střelu z pravého kruhu vyrazil Rinne vyrážečkou!
26:49
Matt Murray si sáhl lapačkou pro střelu Calleho Järnkroka. Následuje reklamní přestávka.
26:39
Penguins jsou v plném počtu.
26:24
Hosté opět vyhazují a vypadá to, že přestojí i druhé oslabení.
25:32
Z levého kruhu vypálil Filip Forsberg. Puk prolétl o centimetry vedle vzdálenější tyčky!
25:01
Ian Cole získal puk a vyhodil ho.
24:50
Domácí prohráli buly a ztratili tedy útočné pásmo.
24:38
Domácí si zahrají druhou přesilovku! Trest za podražení obdržel Conor Sheary.
24:13
Velmi dobré střídání Pens. Sidney Crosby nakonec nabíjel do dobré pozice Schultzovi, který ale trefil jen bránícího Arvidssona.
23:40
Matt Cullen nadvakrát procpal puk na Rinneho. Ten zakročil pravým betonem.
23:04
Nahozený puk se snažil tečovat Austin Watson. Murray vyráží.
22:46
Justin Schultz nahodil puk k Rinnemu a hosté odešli střídat.
21:24
Puk se po akci Codyho McLeoda odrazil do hostujícího brankoviště, kde ho přikryl pozorný Murray.
21:10
Domácí fanoušci se na rozhodčí hodně zlobí. Tohle je moment, který může celý zápas hodně ovlivnit.
21:07
Tohle byla velká chyba rozhodčích! Forsbergovu střelu totiž Murray neudržel ve výstroji a Colton Sissons volný kotouč doklepl do odkryté branky. Rozhodčí se však už předtím upískl, jelikož si myslel, že brankář Tučňáků puk drží. Gól tak platit nemůže.
20:32
Vypadalo to, že by se mohl Viktor Arvidsson dostat po pravém křídle do dobré střelecké pozice, ale obrana Pens ho nakonec k ohrožení Murrayho nepustila.
Další třetina začne přibližně ve 3:19.
Vůbec poprvé se v letošním finále stalo, že v úvodní třetině nepadl ani jeden gól. Nuda to ale rozhodně nebyla. Hrálo se ve velkém tempu a oba týmy se snažily útočit. Největší šanci měl v předposlední minutě domácí James Neal, proti němuž ale stačil zasáhnout lapačkou Matt Murray.
20:00
19:26
Od modré střílel Jevgenij Malkin. Rinne puk dobře viděl a schoval ho ve výstroji.
19:14
Na druhé straně zatápěli domácí defenzivě Patric Hörnqvist s Carlem Hagelinem. Preds situaci řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
19:01
Běží už poslední minuta první třetiny.
18:40
Další příležitost domácích! Nahozený puk tečoval na Murrayho vlastní obránce. Poté se ještě snažili dorážet Fisher s Nealem, ale puk je pod gólmanem Pens.
18:12
Po otočce Mikea Fishera byl na zadní tyčce zcela volný James Neal! Vynikající zákrok ale předvedl Murray, který stačil vyrazit puk lapačkou!
17:46
Nahození Daleyho skončilo na zadním mantinelu. K puku se dostávají domácí hokejisté.
17:13
Sissons nahodil puk za branku Pittsburghu. Tam si ho berou hostující hráči.
16:40
Probíhá poslední reklamní pauza první třetiny. Na střely vedou Predátoři 6:5.
15:52
Nebezpečná střela Conora Shearyho. Pekka Rinne byl ale pozorný a kotouč vytěsnil mimo svou klec.
15:15
Hosté v plném počtu, Nashvillu se početní výhoda moc nevydařila.
15:09
V závěru domácí přesilovky to zkoušel z pravého kruhu přes obránce Austin Watson. Branku netrefil.
14:23
Střela Romana Josiho nenašla prostor mezi tyčemi a hosté znovu vyhazují.
13:52
Veterán Matt Cullen posílá kotouč až za branku soupeře.
13:29
Hosté vyhodili a Predátoři tak musejí začínat od začátku.
13:14
Preds si zahrají první přesilovku! Ian Cole vyloučen za nedovolené bránění Smithe.
12:59
Craig Smith posílal bekhendem puk před branku, kam si najížděl Viktor Arvidsson. Ten ale na nabídku spoluhráče nedosáhl.
12:28
Crosbymu se nepovedla přihrávka a Trevor Daley tak na modré čáře na puk nedosáhl. Hosté musejí vyklidit útočné pásmo.
11:25
Po průniku Guentzela skončil puk někde v hledišti. Čas pro další reklamní pauzu.
10:58
Oba celky se teď marně snaží přejít do útočného pásma. Hraje se ve velkém tempu a z toho pramení i nepřesnosti.
10:20
Cody McLeod se o souboji u mantinelu pomalu zvedal z ledu. Zdá se však, že bude v pořádku.
09:14
Sissons opět v akci. S jeho střelou ale neměl Murray větší starosti.
08:53
Moc nescházelo a Colton Sissons mohl jet sám na Murrayho! Puk mu ale přeskočil hůl a útočník Preds pro něj musí za branku.
08:11
Jake Guentzel hýří energií. V rychlosti obkroužil domácí branku a snažil se nahrát Crosbymu. Ten byl ale dobře pokryt.
07:51
Odpískán zásah domácí střídačky.
07:24
Po vhazování vystřelil Filip Forsberg. Murray ale přerušil jistým zákrokem hru a tak tu máme první reklamní přestávku.
07:21
Zakázané uvolnění hostí. Hra se tak vrací před Murrayho.
06:53
Mike Fisher se proti dvěma obráncům neprosadil. Domácí ale ještě zůstali u puku.
06:16
Wilson vybojoval v rohu kotouč a posílal ho před branku, kde byl Phil Kessel. Rinne nakonec nemusel zasahovat.
05:29
Na druhé straně to zkoušel také z úhlu Jake Guentzel, Rinne zasáhl ramenem.
05:13
Colton Sissons to zkoušel z ostrého úhlu. Matt Murray si svou bližší tyčku pohlídal.
04:46
Domácí ale vyhráli buly a nyní již mohli poslat na led čerstvou krev.
04:39
Další zakázané uvolnění Nashvillu. Zatímco domácí tedy střídat nemohou, tak Tučňáci posílají na led Crosbyho řadu.
04:19
Matt Irwin odehrál kotouč na icing. Dění se stěhuje do obranné třetiny domácích.
03:59
Na ledě přistál sumec. Tohle už je v této sérii tradiční obrázek.
03:59
Pens odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se v obranném pásmu Pittsburghu.
03:38
Od začátku se hraje v obrovském tempu. Domácí přešli bleskově z obranného pásma až do střelecké pozice. Z levého kruhu pálil Roman Josi a Murray přerušil hru.
02:41
Tučňáci zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Murrayem.
02:31
Přes obránce to zkoušel Craig Smith. Murray zasahovat nemusel.
01:52
Hosté se snaží hrát od začátku aktivně. Chtějí Preds ukázat, že se bouřlivého prostředí nezaleknou.
01:14
Pontus Åberg se v severském souboji neprotlačil přes Olliho Määttäho. Puk je za brankou Pens.
00:52
Po vhazování se dostal ke střele Phil Kessel a Scott Wilson jeho pokus tečoval. Pekka Rinne ale opět úspěšný. Začalo se hodně zostra.
00:46
Dělovku Subbana vyrazil Murray vyrážečkou. Na druhé straně prověřil Rinneho Jevgenij Malkin, také finský gólman první zákrok zvládl.
00:12
S prvním nebezpečím přispěchal Jake Guentzel. Střelec důležitých gólů zamířil z pravého kruhu do zadního mantinelu.
00:01
Oficiality jsou za námi a teď už nás čeká jen hokej! Uvidíme, zda půjde o poslední utkání letošní sezóny, nebo zda Predátoři sérii protáhnou až do sedmého duelu.
Hymnu Spojených států dnes zazpívá Faith Hillová. Slavná country zpěvačka a držitelka ceny Grammy.
Aktéři utkání nastupují za obrovského rámusu z hlediště na led Bridgestone Areny. Za malou chvíli zazní hymna USA.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, P. K. Subban, Ekholm, Irwin, Y. Weber – Åberg, Sissons, Forsberg – Neal (A), Fisher (C), Arvidsson – C. Smith, Järnkrok, Watson – McLeod, F. Gaudreau, C. Wilson.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), S. Wilson – Rust, Cullen, Kunitz (A) – Hörnqvist, Rowney, Hagelin.

Rozhodčí: O'Halloran, Pollock – Heyer, Kovachik.
Ryan Ellis v sestavě Preds neschází! Nastoupí v první obranné dvojici s Romanem Josim. Kouč Peter Laviolette přesto jednu změnu udělal. Na křídle čtvrté formace nahradil Harrisona Zolnierczyka Cody McLeod.
Predátoři vyhráli v tomto play off na domácím ledě 9 z 10 zápasů. Dnes jde ale o vše, celek z Tennessee se musí vyrovnat s obrovským tlakem.
Utkání bude samozřejmě sledovat beznadějně vyprodaná Bridgestone Arena. Okolí haly je navíc obsypáno davy fanoušků, kteří vstupenky nesehnali. Zaplněna je ale i PPG Paints Arena v Pittsburghu, kde budou příznivci Tučňáků svůj tým na dálku podporovat.
Predators se dnes možná budou muset obejít bez obránce Ryana Elise, nad jehož startem visí velký otazník. Ellis totiž nedohrál šestý zápas, ale klub pochopitelně nezveřejnil o jeho zdravotním stavu žádné podrobnosti.

Průběh série – 2:3 na zápasy:
Tučňáci na úvod série naplno využili domácí prostředí, přestože ani v jednom ze zápasů zdaleka nebyli dominantním týmem. V prvním duelu sice po první třetině vedli 3:0, ale poté 37 minut v kuse nevystřelili na branku a Predátoři zaslouženě srovnali. Hned první střela na brankáře Rinneho, kterou vyslal Jake Guentzel, si však našla cestu do sítě a Pens nakonec zvítězili 5:3. I v zápase číslo 2 byli hosté z Tennessee střelecky aktivnější, ale výborného Murrayho překonal jen Pontus Åberg a domácí slavili triumf 4:1.

Ve třetím a čtvrtém duelu však Predátoři ukázali, jak moc silní jsou před svými fanoušky. Nejprve v elektrizující atmosféře zvítězili 5:1, přestože v utkání inkasovali jako první. Od druhé třetiny už ale jasně dominovali. Ve čtvrtém zápase na vedoucí zásah Preds rychle odpověděl Sidney Crosby, ale poté se už opět trefovali jen domácí hokejisté, kteří srovnali stav série po výhře 4:1. V obou duelech Nashvillu navíc skvěle zachytal finský gólman Pekka Rinne.

K pátému utkání do PPG Paints Areny se tak série vracela za stavu 2:2 a opět se naplnila platnost přísloví „Můj dům, můj hrad.“ Pens totiž soupeře naprosto roznesli, třemi góly v první třetině vyhnali Rinneho z branky a nakonec zvítězili 6:0. Tři body (1+2) zaznamenal Phil Kessel a na tři zásahy nahrával kapitán Sidney Crosby. 24 zákroky se na výhře svého týmu podílel brankář Matt Murray.

1. zápas: Pittsburgh Penguins – Nashville Predators 5:3 (3:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Malkin (Daley, Crosby), 17. Sheary (Kunitz, Crosby), 20. Bonino (Dumoulin), 57. Guentzel (Cullen, J. Schultz), 59. Bonino (Kunitz) – 29. Ellis (P. K. Subban, Fisher), 51. Sissons (Josi, Järnkrok), 54. F. Gaudreau (Watson, Fisher)

2. zápas: Pittsburgh Penguins – Nashville Predators 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 17. Guentzel (Sheary, Kunitz), 41. Guentzel (Rust, Hainsey), 44. S. Wilson (Kessel, Cullen), 44. Malkin (Kunitz, Cole) – 13. Åberg (Arvidsson, Fisher)

3. zápas: Nashville Predators – Pittsburgh Penguins 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Josi (Järnkrok, Ekholm), 27. F. Gaudreau (Watson, Josi), 40. Neal (Arvidsson, Josi), 45. C. Smith, 54. Ekholm (Järnkrok, Sissons) – 3. Guentzel (Cole, Crosby)

4. zápas: Nashville Predators – Pittsburgh Penguins 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Järnkrok (C. Smith, Watson), 24. F. Gaudreau (Ellis, Zolnierczyk), 34. Arvidsson (Fisher, Neal), 57. Forsberg (Ekholm, P. K. Subban) – 16. Crosby (Dumoulin)

5. zápas: Pittsburgh Penguins – Nashville Predators 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Schultz (Crosby, Hörnqvist), 7. Rust (Kunitz, Daley), 20. Malkin (Kessel, Hainsey), 22. Sheary (Crosby, Guentzel), 29. Kessel (Määttä, Crosby), 37. Hainsey (Malkin, Kessel)
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího světového hokeje! Dnes v noci je na programu šestý zápas finálové série NHL mezi Nashvillem Predators a Pittsburghem Penguins. Stanley Cup se může za určitých okolností předávat již dnes. Tučňáci totiž vedou v sérii 3:2 na zápasy, a pokud by zvítězili i v utkání číslo 6, tak by se stali prvním týmem po 19 letech, který získal asi nejvíce ceněnou hokejovou trofej na světě dvakrát v řadě. Naposledy se podařilo obhájit Stanley Cup Detroitu v roce 1998. Predátoři ale doma umí zahrát skvěle a určitě budou chtít využít obrovskou podporu svých fanoušků k tomu, aby si vynutili rozhodující sedmý zápas na ledě v Pittsburghu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.