NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Washington - 8. června 2018   02:25

Vegas
Vegas
29:40' Schmidt (R. Smith, Marchessault) • 32:56' Perron (Tatar, C. Miller) • 39:31' R. Smith (Tuch, Theodore)
3:4
(0:0, 3:2, 0:2)
Stav série: (1:4)
Washington
Washington
26:24' J. Vrána  (T. Wilson, Kuzněcov) • 30:14' Ovečkin  (Bäckström, Carlson) • 49:52' Smith-Pelly  (Orpik) • 52:23' Eller  (Connolly, Burakovsky)
Vegas
Joannette, McCauley – Murray, MacPherson
T-Mobile Arena, Las Vegas
18529 diváků
Washington

To už je z mé strany, i hokejové sezóny 2017-18, vše. I za všechny mé kolegy, kteří se podíleli na přenosech z NHL, Vám děkuji za přízeň a těším se, že se tu sejdeme i u dalšího ročníku nejlepší ligy světa. Na shledanou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:33 (7:9, 13:11, 11:13)

3. David Perron (VEG) 1+0
Na seznam vítězů Stanley Cupu se zapíší i tři čeští hokejisté. Jakub Vrána a Michal Kempný absolvovali finále jako důležití členové základní sestavy Caps a hokejový grál za nimi zavítá do Česka. Jakub Jeřábek odehrál v play-off jen dva zápasy a finálové sérii přihlížel z hlediště, ovšem členem vítězného kádru je samozřejmě také.
Alexandr Ovečkin se po třinácti letech v NHL konečně dočkal! Užil si mazlení se Stanley Cupem, který poté předal Nicklasovi Bäckströmovi.
Stanley Cup je již na ledové ploše. Za malou chvíli si ho převezme Alexandr Ovečkin.
Conn Smithe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off dostává kapitán Washingtonu, Alexandr Ovečkin. Ten letos ukázal, že už není jen skvělým střelcem, ale konečně dospěl i do pozice opravdového lídra týmu.
Skvělou podívanou dnes nabídla hlavně druhá třetina, v níž padlo hned pět branek. Hosté dvakrát vedli, ale hráči Vegas nakonec šli do třetí části s vedením 3:2. To ale neudrželi. V 50. minutě totiž dokázal vyrovnat Devante Smith-Pelly a v čase 52:23 zaznamenal rozhodující trefu Lars Eller, jenž dorazil do sítě puk, který zůstal stát za Fleuryho betony po střele Connollyho.

Hokejisté si nyní podávají ruce. Vše, co se v sérii událo, je již zapomenuto, poražení sportovně gratulují vítězům.
Obrovská radost hokejistů Washingtonu, kteří získali pro celek z hlavního města USA Stanleyův pohár poprvé v historii. Parta kolem Alexandra Ovečkina či Nicklase Bäckströma se tak konečně dočkala. Golden Knights tedy svou nováčkovskou jízdu až na nejvyšší stupínek nedotáhnou, ale i tak si za tuto sezónu zasluhují obrovské uznání.
Tu ale rozhodčí nepřidali. Je konec, hokejisté Washingtonu Capitals získávají Stanley Cup!
59:59'
Lars Eller vyhodil. Ještě je pískán icing. Časomíra ukazuje 0,6 sekundy do konce, byť domácí by asi chtěli přidat nějakou tu vteřinku.
59:32'
Už se opět hraje...
59:31'
Rozhodčí si ještě něco ověřuje u boxu časoměřičů. Možná se bude hýbat s časem.
59:31'
Zakázané uvolnění hostí.
59:02'
Poslední minuta! Nicklas Bäckström netrefil ze středního pásma prázdnou branku!
58:11'
Další icing, opět se vhazuje před Holtbym.
58:03'
Zakázané uvolnění Washingtonu.
57:56'
Branka Vegas je již prázdná! Domácí sázejí vše na jednu kartu.
57:56'
Z pravé strany střílel James Neal, Holtby přerušil hru. Domácí si berou time-out.
57:33'
Golden Knights bylo odpískáno postavení mimo hru.
57:15'
Domácí se nadechli k závěrečnému náporu. Už jim samozřejmě nezbývá nic jiného, než riskovat.
56:09'
Od modré čáry střílel Miller. Poté se snažil dorážet Alex Tuch, ale puk má Holtby. Následovala strkanice, tady se už však vylučovat nebude.
55:41'
Icing Capitals. Hra se vrací do jejich obranného pásma.
55:01'
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Pět minut, které dělí Washington od Stanley Cupu.
54:18'
Puk nyní opustil hrací plochu. Je tu poslední reklamní přestávka.
54:05'
Přihrávku Jamese Neala jeho spoluhráč na modré nezachytil. Domácí tak přišli o pásmo.
53:15'
Dělovku Colina Millera od modré čáry vytěsnil mimo svou klec Braden Holtby.
52:23'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí skóre! André Burakovsky našel z rohu kluziště Bretta Connollyho, jehož střela Fleurymu propadla mezi betony a puk zůstal stát za ním. Tam si ho našel LARS ELLER, který kotouč zasunul do prázdné branky a přiblížil Caps k zisku historického Stanley Cupu – 3:4. Asistence: Brett Connolly.
52:00'
Zakázané uvolnění domácích.
51:46'
Domácí v postavení mimo hru.
51:11'
Kuzněcov připravil šanci pro Jakuba Vránu. Ten trefoval puk bekhendem ze vzduchu a Fleury dokázal zakročit ramenem!
50:38'
Po levé straně si nabruslil dopředu Reilly Smith. Jeho střelu vyrazil Holtby.
50:16'
Domácí jsou zase pod tlakem konce série. Teď už může rozhodnout každá chyba.
49:52'
Hosté srovnávají na 3:3! DEVANTE SMITH-PELLY nejprve skvělým forčekingem v rohu kluziště vybojoval kotouč a pak si najel před branku, kam prošlo nahození Brookse Orpika. Smith-Pelly si puk místo okamžitého zakončení ještě potáhl do strany a zasunul ho za záda bezmocného Fleuryho. Asistence: Brooks Orpik.
49:39'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
49:30'
Začíná sílit nápor Caps. Kempný u mantinelu udržel puk pro Ovečkina, který ho jednou rukou posunul na Jevgenije Kuzněcova. Fleury pokryl prostor u bližší tyčky.
49:21'
Od modré čáry pálil Michal Kempný, Fleury puk viděl a vyrazil ho.
48:40'
Zakázané uvolnění Vegas. Vhazuje se před Fleurym.
48:03'
Tomáš Tatar uzmul ve středním pásmu puk, ale na útočné modré se neprosadil. Dopředu mohou hosté.
47:48'
Ellerovu střelu ukryl ve výstroji Marc-Andre Fleury. Následuje reklamní přestávka.
47:38'
47:19'
Alexandr Ovečkin na útočné modré chyboval a pustil do úniku Bellemara. Své zaváhání ale napravil, když dokázal francouzského útočníka přebruslit a sebral mu šanci.
46:57'
Golden Knights opět vyhazují!
46:35'
Domácí se osvobodili vyhozením.
46:28'
Hosté to sehráli přes Carlsona na Ovečkina. Jeho ránu z levého kruhu Fleury pokryl.
46:18'
Kuzněcov nabízel puk na zadní tyčku, kde byl Ovečkin. Přihrávka tam neprošla.
45:37'
Za hákování je vyloučen Tomáš Tatar. Hosté mají k dispozici přesilovou hru!
45:08'
Nebezpečnou střelu Michala Kempného z levého kruhu vyrazil Fleury svou lapačkou. Dnes chytá výborně.
44:46'
Střelu Ovečkina domácí zblokovali, první lajna Washingtonu ale nadále operuje v útočné třetině.
43:41'
William Karlsson hledal před branku najíždějícího Reillyho Smithe. Přihrávku ale na poslední chvíli tečoval Niskanen.
43:31'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
43:15'
Třetí třetina zatím za předchozími dvěma částmi nijak nezaostává. Důrazný Alex Tuch se snažil protlačit puk za záda Holtbyho, který pokryl prostor u bližší tyčky.
42:50'
Z pravé strany vystřelil André Burakovsky, puk končí ve výstroji Fleuryho.
42:09'
Alexandr Ovečkin předložil puk Larsovi Ellerovi, který pohotově střílel z otočky, ale Fleury předvedl skvělý zákrok!
41:18'
Domácí v přečíslení 3 na 2. James Neal našel Tomáše Noska, který z mezikruží mířil mezi betony, ovšem tuto mezírku Holtby pokryl.
40:31'
Prudká střela Shey Theodora od modré čáry minula hostující klec.
Hity – 29:16
Druhá třetina měla naprosto všechno! Viděli jsme góly, šance i pořádnou šarvátku. Spokojeněji nakonec odcházejí do šaten Golden Knights, kteří sice dvakrát prohrávali, ale nyní vedou 3:2. Ve 27. minutě poslal hosty do vedení Jakub Vrána, který proměnil samostatný únik, ale o tři minuty později se s přispěním nešťastné teče Niskanena prosadil Nate Schmidt. Caps pak vrátil vedení v přesilovce Alexandr Ovečkin, domácí však srovnali opět velmi rychle, tentokrát se o to postaral David Perron, jenž jenž byl po nahození Millera a teči Smithe posledním hokejistou, který se puku dotkl. Obrat pak dokonal 29 sekund před přestávkou v početní výhodě Reilly Smith.
40:00'
39:49'
Tomáš Tatar zavezl puk do útočného pásma a našel Davida Perrona. Proti jeho střele švihla včas Holtbyho lapačka.
39:31'
Všichni aktéři šarvátky dostávají dvouminutové tresty za hrubost. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
39:31'
Po domácím gólu tu máme bitku! William Karlsson se chytl s Johnem Carlsonem a Alex Tuch s Brooksem Orpikem!
39:31'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Domácí se přeci jen dokázali usadit v pásmu a vytvořili si obrovský tlak! Hostující obranu a brankáře rozhodili několika střelami. Po té poslední z hole Theodora, kterou Holtby vyrazil před sebe, se dostal k volnému kotouči Alex Tuch, který ho ještě nezištně předložil REILLYMU SMITHOVI a ten zakončoval do odkryté klece – 3:2. Asistence: Alex Tuch a Shea Theodore.
39:23'
Jonathan Marchessault chytře vystřelil přes obránce, Holtby stačil zakročit.
38:59'
Přesilovky dnes domácím zatím nejdou. Caps znovu vyhazují.
38:27'
Niskanen opět vyhazuje.
37:55'
Hosté vyhráli buly a poslali puk až k Fleurymu.
37:46'
Unikajícího Williama Karlssona podrazil Alexandr Ovečkin. Domácí budou hrát přesilovku!
37:03'
Ve druhé části se hraje opravdu skvělý hokej. Hra se přelévá ze strany na stranu, je na co koukat.
36:13'
Fantastický Fleury! Po nahození Michala Kempného měl před sebou Chandler Stephenson v podstatě odkrytou branku, ale proti jeho dorážce se stačil domácí brankář natáhnout a zastavit puk před brankovou čarou!
36:06'
André Burakovsky nahodil puk na branku od levého mantinelu. Marc-Andre Fleury raději přerušil hru.
35:29'
Střela Erika Hauly byla sražena do ochranné sítě za hostující brankou.
34:43'
Hosté se snaží uklidnit hru přihrávkami ve vlastním obranném pásmu.
34:09'
Domácí mohli otočit skóre na svou stranu! Po přihrávce Williama Karlssona zakončoval zblízka Reilly Smith. Mířil mezi betony, které Holtby zaklapl včas!
32:56'
Zlatí rytíři i podruhé rychle vyrovnávají! Nahození od modré čáry pohotově tečoval Tomáš Tatar a kotouč i díky přispění clonícího Perrona, jenž po souboji s Djoosem padl do brankoviště, zapadl za Holtbyho záda. Hosté ještě zkusili trenérskou výzvu, reklamovali právě postavení DAVIDA PERRONA v brankovišti, ale gól platí. Za jeho autora byl nakonec označen právě Perron – 2:2. Asistence: Tomáš Tatar a Colin Miller.
32:09'
Po přihrávce Burakovskyho střílel z pravého kruhu Lars Eller. Mířil do horní části branky, Fleury tam ale měl rameno.
31:27'
Druhá část se proměnila v ofenzivní hody. Teď se budou snažit odpovědět Golden Knights.
30:14'
ALEXANDR OVEČKIN faul na svou osobu trestá! Nicklas Bäckström mu nádherně předložil puk na jeho levý kruh a ruský sniper pálil do poloodkryté klece. Fleury se nemohl stačit včas přemístit. Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.
29:51'
Alexandr Ovečkin se natlačil mezi oba obránce soupeře a už se dostával do šance. Brayden McNabb ho zastavil jen za cenu podražení.
29:40'
Domácí vyrovnávají! Reilly Smith nahrál NATEMU SCHMIDTOVI, který z vrcholu pravého kruhu nahodil puk směrem na branku. Letící kotouč zasáhl do brusle s Marchessaultem bojujícího obránce Matta Niskanena a od ní zamířil mezi betony Bradena Holtbyho. Asistence: Reilly Smith a Jonathan Marchessault.
28:25'
Christian Djoos dostal puk na modrou čáru a předvedl krásnou individuální akci. Kličkou se zbavil blokujícího protihráče a dojel až před Fleuryho, který zachránil Vegas od druhého inkasovaného gólu!
27:27'
Mohlo být vyrovnáno. Střelu Shey Theodora zastavila tyčka!
26:24'
Hosté otevírají střelecký účet šestého finále! Deryk Engelland nejprve z dobré pozice minul horní růžek Holtbyho klece a Caps následně přešli do rychlého protiútoku. Tom Wilson vysunul do samostatného úniku JAKUBA VRÁNU, který se několika rychlými kroky dostal až před Fleuryho a vypálil nad jeho lapačku. Asistence: Tom Wilson a Jevgenij Kuzněcov.
25:20'
Hosté oslabení v klidu přestáli, už jsou kompletní.
25:02'
Od modré to zkoušel Nate Schmidt. Puk byl tečován mimo branku.
24:27'
Zatím sledujeme nepovedenou přesilovku Vegas. Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.
24:03'
Hostům se podařilo vyhodit.
23:19'
Christian Djoos zasáhl vysokou holí Reillyho Smithe. Přesilovku si vyzkoušejí i domácí.
22:46'
Nahození Orlova tečoval těsně před Fleurym Devante Smith-Pelly. Domácí gólman puk zázračně za brankovou čáru nepustil a drží Golden Knights nad vodou!
22:22'
22:04'
Tomáš Nosek odpálil puk do bezpečí!
21:45'
Ovečkinovu střelu obětavě zastavil Bellemare. Tlak hostů je velký, ale Vegas odolává.
21:23'
John Carlson vypálil od modré čáry, Fleury si připsal další zákrok.
21:16'
Carlson našel výbornou přihrávkou z modré čáry před brankou číhajícího Jevgenije Kuzněcova. Fleury se proti jeho zakončení natáhl a zastavil puk lapačkou!
20:46'
Z pravého kruhu vypálil Bäckström, Fleury byl na místě.
20:21'
Shea Theodore podrazil Oshieho a Washington si tak zahraje druhou přesilovku v tomto utkání.
20:07'
Puk se ocitl v hledišti a hra je tedy hned na začátku druhé třetiny přerušena.
Hity – 18:10
V první třetině jsme gól neviděli. Hrál se ale rychlý hokej, oba týmy dohrávaly souboje a tak se bylo na co dívat. Blíže ke vstřelení gólu byli hokejisté Washingtonu, Ovečkin dokonce nastřelil v přesilové hře tyčku.
20:00'
19:23'
Připomněla se aktivní čtvrtá domácí řada. Bellemarovu střelu z pravého kruhu vyrazil Holtby.
19:01'
Začala poslední minuta první části. Icing, kterého se dopustili hráči Vegas.
18:14'
Burakovsky nahazoval puk před branku, kde cítil najíždějícího Larse Ellera. Fleury však před útočníkem Caps tečoval letící kotouč.
18:05'
Zakázané uvolnění Capitals. Vhazuje se před Holtbym.
17:24'
Nicklas Bäckström to zkoušel z poměrně velké dálky. Fleury zasáhl vyrážečkou.
17:14'
John Carlson nahazoval puk na branku ze středního pásma, Fleury ho raději přidržel v lapačce. Čas na poslední reklamní přestávku úvodní třetiny.
16:48'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
16:27'
Už se hraje dlouho bez přerušení. Hra má velmi svižné tempo.
15:30'
Nicklas Bäckström prověřil střelou zápěstím Fleuryho. Ten byl pozorný.
14:56'
Od modré čáry vystřelil Nate Schmidt. Holtby zasáhl pravým betonem.
13:45'
Cody Eakin vyvezl puk až do útočného pásma. Domácí jsou kompletní.
13:27'
Sbisa vyhazuje kotouč až k brance soupeře.
12:36'
Střelu Carlsona vyrazil Fleury před sebe. Skákavý puk se snažil dorazit do poloodkryté branky Nicklas Bäckström, který ale netrefil prostor mezi tyčemi!
12:09'
Carlson nabil na levý kruh Alexovi Ovečkinovi, který z voleje nastřelil tyčku!
11:44'
Brett Connolly dobře operoval za brankou soupeře a vykoledoval si faul od Colina Millera. Ten je vyloučen za nedovolené bránění.
10:54'
Dobré střídání domácích. Ti soupeře zatlačili do defenzivy, ale zatím se nedokázali prosadit.
10:31'
Na osu hřiště si sjel Shea Theodore. Zápěstím však minul hostující branku.
09:57'
Hra se teď trochu uklidnila, hraje se bez dalších šancí.
09:00'
Rodící se brejk hostí zastavil obránce Luca Sbisa, který hokejkou tečoval přihrávku, jež by pravděpodobně poslala hráče Caps do samostatného úniku. Puk skončil v hledišti.
07:33'
Nicklas Bäckström prohodil puk před branku na T. J. Oshieho, který udělal Fleurymu kličku do forhendu, ale už se ocitl v těžkém úhlu a tak s pukem zajel za branku. Následně se ho ještě snažil předložit Vránovi, který těžkou nahrávku nezpracoval.
07:08'
Alexandr Ovečkin šel před útočnou modrou čarou do kličky a spoluhráč mu mezitím přejel do útočného pásma dříve. Je z toho tedy postavení mimo hru.
06:39'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
06:21'
Důrazný Tomáš Nosek se dostal po buly k puku a snažil se s ním natlačit až před branku. Holtby ve spolupráci s obránci odolal.
06:13'
Střela Shey Theodora skončila ve výstroji Holtbyho. Je tu první reklamní přestávka.
05:31'
Puk byl nyní sražen do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:56'
Hraje se ve velkém tempu, v aréně je navíc pořádný rámus. Diváci duel velmi prožívají.
04:06'
Deryk Engelland si z druhé vlny sjel na přihrávku spoluhráče. Proti jeho ráně z první se stačil přesunout Holtby, který puk vytěsnil mimo svou klec pravou rukou.
03:37'
Golden Knights museli vyklidit útočné pásmo. Čárový signalizoval postavení mimo hru.
02:28'
Z levého kruhu to zkoušel Pierre-Édouard Bellemare. Trefil jen nohy obránce.
01:44'
Domácí nahodili puk za branku soupeře. Tam vyjel Braden Holtby, jenž pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
01:15'
A teď už přišel opravdu ostrý zákrok Fleuryho. Z levého kruhu střílel Alexandr Ovečkin, ale domácí brankář si stačil povyjet a ztlumil kotouč ve své výstroji.
00:47'
Z pravé strany útočného pásma střílel John Carlson. Fleury asi mnoho neviděl, ale dokázal puk vyrazit.
00:17'
Začalo se zostra, hned jsme viděli několik nekompromisních dohrání u hrazení.
00:01'
A je to tady. Aktéři zápasu nastupují na hrací plochu T-Mobile Areny. Zazní hymna Spojených států amerických.
Probíhá předzápasová show, v níž hraje hlavní roli postava rytíře, který bojuje proti přesile protivníků v barvách Caps. Tato scéna symbolizuje, že se Golden Knights nikdy nevzdají.
Na předzápasovém rozbruslení se postarali o vzrušení Alexandr Ovečkin a Marc-Andre Fleury. Ovečkin k Fleurymu přijel a klepl ho holí přes beton. Brankář Vegas si ho poté našel a drobnou sekerku mu oplatil. Otázkou zůstává, zda se jednalo o přátelské hašteření, či to mělo nějaký vážnější podtext.
Pomalu se blíží začátek utkání, které již může rozhodnout o držiteli Stanley Cupu. Využijí hráči Capitals své příležitosti, nebo Vegas ještě udrží naději na dopsání svého velkého příběhu? Na to nám odpoví následujících minimálně 60 minut hry.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Sbisa (A) – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Haula, Neal – Perron (A), Eakin, Tatar – Carrier, Bellemare, Nosek.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Djoos, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Rozhodčí: Joannette, McCauley – Murray, MacPherson.
Průběh série – 1:3 na zápasy:
Golden Knights začali finálovou sérii skvěle. Ve strhujícím úvodním duelu v jejich aréně totiž přestříleli Caps 6:4. Hrdinou utkání byl český útočník Tomáš Nosek, jenž zaznamenal vítězný gól a poté ještě pečetil skóre střelou do prázdné branky. Utkání číslo dvě ale dopadlo lépe pro Washington, přestože v jeho průběhu musel odstoupit v play-off fantasticky hrající útočník Jevgenij Kuzněcov. Ten však dal poraněné zápěstí dohromady hned do dalšího zápasu a k výhře 3:1 přispěl gólem a asistencí. Hned čtyři gólové přihrávky pak přidal ve čtvrtém duelu, který Capitals vyhráli 6:2 a zajistili si tak pomyslný mečbol.

1. zápas: Vegas – Washington 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
8. C. Miller (Haula), 19. W. Karlsson (R. Smith, Engelland), 24. R. Smith (Engelland, Marchessault), 43. Reaves, 50. Nosek (Theodore), 60. Nosek (Perron) – 15. Connolly (Kempný, Burakovsky), 16. Bäckström (Oshie, J. Vrána), 29. Carlson (Oshie, Bäckström), 42. T. Wilson (Ovečkin, Kuzněcov)

2. zápas: Vegas – Washington 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
8. Neal (Sbisa, C. Miller), 38. Theodore (R. Smith, W. Karlsson) – 18. Eller (Kempný, Burakovsky), 26. Ovečkin (Eller, Bäckström), 30. Orpik (Eller, Burakovsky)

3. zápas: Washington – Vegas 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
22. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 33. Kuzněcov (Beagle, Oshie), 54. Smith-Pelly (Beagle) – 44. Nosek (Bellemare)

4. zápas: Washington – Vegas 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
10. Oshie (Kuzněcov, Bäckström), 17. T. Wilson (Kuzněcov), 20. Smith-Pelly (Niskanen, Ovečkin), 36. Carlson (Kuzněcov, Oshie), 54. Kempný (Bäckström, Oshie), 59. Connolly (Bäckström, Kuzněcov) – 46. Neal (Haula, C. Miller), 53. R. Smith (Marchessault, Sbisa)