NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Colorado - 14. dubna 2019   04:30

Calgary
Calgary
32:26' R. Andersson (S. Bennett, Backlund) • 52:27' Monahan (S. Bennett, J. Gaudreau)
2:3
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Stav série: (1:1)
Colorado
Colorado
27:16' Nieto   • 57:21' Compher  (Landeskog, Rantanen) • 68:27' MacKinnon  (Rantanen, Cole)

3. Sam Bennett (CGY) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 37-39; Zablokované střely: 29-12; Vhazování: 65%-35%; Hity: 24-20; Přesilové hry: 1/5-0/4; Trestné minuty: 12-14.
Colorado bylo po celou dobu základní části střelecky aktivnější a dokázalo dnešní zápas po obratu Calgary dotáhnout do prodloužení, ve kterém dominovali Flames. Rozhodnutí měl na holi český útočník Michael Frolík, jenže Philipp Grubauer ho v obrovské příležitosti vychytal a hned z protiútoku udeřil hvězdný Nathan MacKinnon, který vyrovnal stav série na 1:1. Konečný výsledek zní. Calgary Flames 2 Colorado Avalanche 3.
68:27'
Colorado právě vstřelilo branku!
Michael Frolík si najel mezi kruhy na přihrávku Mikaela Backlunda zpoza brány a mohl z blízka rozhodnout, jenže brankář Philipp Grubauer ho fantasticky vychytal levou rukou a na opačné straně poté přišel šok pro domácí fanoušky, když se prosadil NATHAN MACKINNON, který parádní střelou z levého kruhu vymetl nad lapačkou Mikea Smitha vzdálenější pravý horní roh! Asistence: Mikko Rantanen a Ian Cole.
67:41'
J. T. Compher zkusil na pravém křídle vypálit z ostrého úhlu, jeho střelu ale dobře zablokoval Travis Hamonic.
66:45'
Calgary vystřelilo na ose útočného pásma od modré čáry a Philipp Grubauer zmrazil puk pod lapačkou.
66:41'
Rasmus Andersson vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer jeho pokus podržel.
66:09'
Obránce Ian Cole vyhrál závod o puk a proti domácím hokejistům Calgary se nyní pískalo zakázané uvolnění.
65:28'
Johnny Gaudreau mohl rozhodnout, jeho rána z bodu levého kruhu ale zamířila do náruče Philippa Grubauera.
64:32'
Nathan MacKinnon vystřelil na vrcholu levého kruhu a Mike Smith jeho táhlou střelu podržel ve své výstroji.
64:09'
Vyloučený Ian Cole je zpět na ledě a Colorado v úvodu prodloužení úspěšně přečkalo přesilovou hru Flames.
63:46'
Mikael Backlund nahodil puk z pravého kruhu před bránu, James Neal se ale do zakončení nedostal.
62:39'
Mark Giordano vypálil dvakrát v rychlém sledu od modré čáry, obě jeho rány ale zamířily nad bránu hostí.
62:09'
Ian Cole sestřelil v rohu obranného pásma jednoho z hráčů Flames a dostal poté dvě minuty za krosček.
62:04'
Domácí Sam Bennett se ocitl na levém křídle proti dvojnásobné přesile a u hrazení přišel o kotouč.
61:06'
Elias Lindholm vypálil po zpětné přihrávce na vrcholu pravého kruhu a jeho střela bez přípravy skončila nad.
60:41'
Rasmus Andersson minul střelou z vrcholu pravého kruhu vzdálenější tyč a puk skončil v ochranné síti.
60:01'
Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 30-37; Zablokované střely: 29-8; Vhazování: 63%-37%; Hity: 21-19; Přesilové hry: 1/4-0/4; Trestné minuty: 12-12.
Prodloužení začne přibližně v 7:33.
Colorado dnes bylo během celého zápasu střelecky aktivnější, přesto sahalo po vítězství domácí Calgary, jenže při hře bez brankáře dokázal vyrovnat útočník J.T. Compher. Skóre po třetí třetině dramatického střetnutí zní. Calgary Flames 2 Colorado Avalanche 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:58'
Před bránou Colorada vznikl obrovský závar a Mathew Tkachuk mohl u levé tyče skórovat do prázdné brány, Philipp Grubauer ho ale vleže vychytal! Calgary bylo hodně blízko rozhodnutí.
57:21'
Před bránou vznikla nepřehledná situace, které využil J. T. COMPHER, když z blízkosti skóroval bekhendem do prázdné sítě! Je vyrovnáno 2:2! Asistence: Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen.
57:12'
Brankář Philipp Grubauer zůstal během komerční přestávky na střídačce a hosté to zkouší v šesti!
57:12'
Nathan MacKinnon nabral na pravém křídle velkou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Mike Smith na přední tyči zachytil v náručí. Komerční přestávka.
56:58'
Colorado dostalo Calgary během posledních minut pod obrovský tlak, domácí ale zatím úspěšně odolávají.
55:50'
Avalanche se dostali ke střele na vrcholu pravého kruhu, jejich pokus ale minul vzdálenější levou tyč.
54:04'
Flames se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Další přerušení.
52:27'
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí SEAN MONAHAN se dostal v mezikruží k odraženému puku a parádním golfákem vymetl nad lapačkou Philippa Grubauera vzdálenější pravý horní roh brány! Calgary otočilo skóre a krátce před koncem vede nad Avalanche 2:1. Asistence: Sam Bennett a Johnny Gaudreau.
52:20'
Elias Lindholm se dostal v mezikruží ke střele zápěstím, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Přerušení.
51:55'
Erik Johnson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mike Smith puk podržel v náručí. Komerční přestávka.
51:21'
Nikita Zadorov se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a stav utkání zůstává nerozhodný 1:1.
51:07'
Colorado odvádí v oslabení skvělou práci a opět se mu podařilo puk vyhodit ze svého obranného pásma.
49:21'
Nikita Zadorov dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Calgary si zahraje další přesilovou hru.
47:37'
Travis Hamonic vystřelil od modré čáry a připravený Philipp Grubauer ukryl jeho táhlý pokus v náručí.
46:40'
Patrik Nemethl byl vyloučen na dvě minuty za držení, zatímco Johnny Gaudreau na 2 minuty za přehrávání.
46:14'
Colin Wilson se dostal v blízkosti pravé tyče k rychlé střele zápěstím, kterou olízl bližší tyč!
46:03'
James Neal vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer puk podržel. Komerční přestávka.
45:53'
Nathan MacKinnon vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho prudká střela skončila nad domácí bránou Calgary.
44:42'
Gabriel Landeskog si sjel v rychlosti před bránu a Mike Smith ho poté vychytal pravým betonem!
44:08'
Flames se ocitli před bránou ve velké šanci, Philipp Grubauer ale dokázal puk skvěle vyrazit za svou bránu.
43:41'
Tyson Barrie mířil krásnou střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu brány, puk ji ale minul!
42:08'
Avalanche na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Mike Smith dokázal puk na přední tyči vkleče zachytit.
41:58'
Erik Johnson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela poté těsně minula levou tyč brány.
40:14'
Tyson Barrie vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a Mike Smith sevřel kotouč snadno ve svém náručí.
40:01'
Colorado dnes během 40 minut zaznamenalo o jednu střelu více, než během celého úvodního zápasu série, který Flames vyhráli snadno 4:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-27; Zablokované střely: 19-4; Vhazování: 55%-45%; Hity: 14-13; Přesilové hry: 1/3-0/4; Trestné minuty: 10-8.
Třetí třetina začne přibližně v 6:37.
Matt Nieto udeřil uprostřed utkání v oslabení a poslal Colorado do vedení, na které o necelých šest minut později odpověděl v přesilové hře obránce Rasmus Andersson. Avalanche poté mohl vrátit krátce před přestávkou vedení Alexander Kerfoot, jenže jeho střela skončila na vzdálenější tyči. Skóre po druhé třetině utkání. Calgary Flames 1 Colorado Avalanche 1.
40:00'
39:28'
Vyloučený Rasmus Andersson je zpět na ledě a Calgary přečkalo další krušné chvíle bez úhony. Skóre je 1:1.
39:07'
Garnett Hathaway mohl udeřit v oslabení, jeho střela z pravého kruhu ale skončila na vyrážečce Philippa Grubauera, který vytáhl puk mířící do levého rohu.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:28'
Rasmus Andersson dostal dvě minuty za držení a Colorado si zahraje v závěru druhé části přesilovou hru.
36:56'
Alexander Kerfoot mohl udeřit po krásné střele z levého kruhu, jeho pokus ale trefil vzdálenější pravou tyč brány! Flames měli nyní velkou kliku.
35:58'
Tyson Barrie z vrcholu pravého kruhu nahodil puk před bránu, kde krásně zakončil zády k bráně bekhendem Mikko Rantanen, Mikea Smitha ale mezi betony nepřekonal! Další šance.
35:18'
Flames se nepodařilo rozehrát podél střídaček a nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
35:01'
Calgary vyrazilo podél střídaček do útoku tři na tři, v levém rohu útočného pásma ale poté puk ztratilo.
34:23'
Mike Smith si poradil se střelou Avalanche od modré čáry a na řadu přichází další komerční přestávka.
33:27'
Mike Smith si pohlídal odražený puk od hrazení za bránou a u své levé tyče ho zmrazil pod lapačkou.
32:26'
Sam Bennett se ocitl u pravé tyče zády k bráně a parádní bekhendovou přihrávkou přenesl hru na RASMUSE ANDERSSONA, který z levého kruhu pro vhazování zamířil do odkryté sítě a v početní převaze vyrovnal skóre dnešního střetnutí na 1:1! Asistence: Sam Bennett a Mikael Backlund.
32:00'
Rasmus Andersson dobře vystřelil na pravém křídle zápěstím a puk málem zamířil do bližšího horního rohu brány, Mike Smith ho ale vytáhl do ochranné sítě.
31:38'
Derick Brassard byl vyloučen za podražení a potřetí v zápase usedl na trestnou lavici. Komerční přestávka.
31:38'
Colorado zasypalo bránu Calgary sprchou střel, z nichž poslední zamířila do náruče brankáře Mikea Smitha.
30:36'
Avalanche v rychlém sledu třikrát vypálili s příklepem, ani jedna rána z vrcholu mezikruží ale v síti neskončila.
29:31'
Mike Smith vyhodil puk zpoza brány přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Přesilová hra Avs.
28:48'
Tyson Barrie krásně objel bránu a u levé tyče vystřelil z ostrého úhlu, Mike Smith ale na přední tyči puk vyrazil.
27:58'
Vyloučený Gabriel Bourque je zpět na ledové ploše a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
27:16'
MATT NIETO před střídačkami vypíchl puk TJ Brodiemu a samostatný únik zakončil rychlou střelou zápěstím, která zamířila pod horní tyč! Avalanche udeřili v oslabení a rázem vedou 1:0!
26:19'
Matt Calvert v pravém kruhu pro vhazování parádně vypálil bez přípravy, Mike Smith se ale bleskově přesunul, aby kotouč lapil do lapačky!
25:50'
Matt Calvert vystihl rozehrávku Flames a z levého křídla si sjel před bránu, kde se málem dostal do zakončení.
25:30'
Gabriel Bourque byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Flames si zahrají druhou přesilovou hru.
25:22'
Avalanche vyhodili puk na zakázané uvolnění a střela Jamese Neala od modré čáry byla zablokována.
24:53'
Alexander Kerfoot mohl udeřit po střele z levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale minul bránu.
24:25'
TJ Brodie na pravé straně vystřelil ihned po vhazování a Philipp Grubauer jeho střelu od modré čáry vyrazil.
23:58'
Mikael Backlund na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
22:58'
Flames dobře vypálili na vrcholu levého kruhu pro buly, Philipp Grubauer ale na přední tyči puk vyrazil mimo.
22:00'
Vyloučený Sam Bennett je zpět na ledě a Calgary v úvodu druhé třetiny přečkalo druhé oslabení zápasu.
21:59'
Alexander Kerfoot je na sebe hodně naštvaný poté, co střelou z mezikruží zamířil do náruče Mikea Smitha.
21:19'
Gabriel Landeskog se pokoušel před bránou tečovat střelu z levého kruhu, kotouč ale minul bránu Flames.
20:42'
Mikko Rantanen míchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování, do zakončení se ale protlačit nedokázal.
20:01'
Calgary vstupuje do prostřední části utkání v oslabení poté, co byl vyloučen na dvě minuty Sam Bennett.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-15; Zablokované střely: 8-2; Vhazování: 48%-52%; Hity: 11-11; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 6-4.
Druhá třetina začne přibližně v 5:37.
Mike Smith a Philipp Grubauer si během úvodní části připsali několik solidních zákroků, největší šanci ale čelil domácí brankář Flames, kterého v samostatném úniku nedokázal překonat Gabriel Landeskog. Skóre po první třetině utkání. Calgary Flames 0 Colorado Avalanche 0.
20:00'
20:00'
Sam Bennett byl zároveň se sirénou vyloučen na dvě minuty za hrubost. Velký problém pro domácí Flames.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:20'
Flames se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
16:25'
Johnny Gaudreau vystřelil na bodu pravého kruhu bekhendem a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč.
15:45'
Vyloučený Derek Ryan je zpět na ledě a ani jeden z týmů nedokázal využít úvodní přesilovou hru v utkání.
15:14'
Avalanche se tentokrát dostali ke střele v blízkosti levé tyče, kde Mike Smith skvěle vyplnil volný prostor.
14:45'
Nathan MacKinnon mířil střelou z vrcholu levého kruhu ke vzdálenější pravé tyči, Mike Smith byl ale opět připraven a puk vyrazil levým betonem. Další šance.
14:25'
Nathan MacKinnon vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a Mike Smith lapil kotouč do své lapačky.
13:45'
Derek Ryan byl vyloučen na dvě minuty za držení a tentokrát si zahraje první přesilovou hru Colorado.
13:44'
Nathan MacKinnon vystřelil při poskytnuté výhodě z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela byla zablokována. Flames ale budou hrát ve čtyřech.
12:32'
Vyloučený Derick Brassard se vrátil zpět na led a Gabriel Landeskog se po vystihnutí rozehrávky Flames řítil sám na domácí bránu, u pravé tyče ale bekhendem puk mezi betony Mikea Smitha zasunout nedokázal! Obrovská šance Colorada.
11:39'
Flames vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer tentokrát zakročil levým loktem.
11:31'
Sean Monahan vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer snadno kotouč zachytil.
10:26'
Derick Brassard se opět nacházel v těsné blízkosti Mikea Smitha a dostal dvě minuty za sekání. Calgary si po krátké reklamní přestávce zahraje první přesilovku.
09:38'
Erik Johnson napřáhl na bodu pravého kruhu k prudké ráně s příklepem, kterou Mike Smith zachytil a podržel.
09:22'
Elias Lindholm krásně vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a mířil ke vzdálenější levé tyči, kde Philipp Grubauer výborně zakročil svým pravým betonem.
08:29'
James Neal si u pravé tyče najížděl na přihrávku Marka Jankowskiho zpoza brány, nakonec ale nevystřelil.
08:13'
Michael Frolík ve středním pásmu zpracovával prudkou přihrávku a kotouč skončil na jedné ze střídaček.
07:47'
Hra byla přerušena a oba týmy si mohou na chvíli odpočinout. Na řadě je krátká komerční přestávka.
07:28'
Alexander Kerfoot na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mike Smith puk vyrazil, i když měl těžký výhled.
06:29'
Patrik Nemeth na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Mike Smith na přední tyči vyrazil puk pravým betonem.
06:00'
Flames vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a připravený Philipp Grubauer kotouč vyrazil mimo.
05:06'
Tyson Barrie dobře vystřelil na bodu levého kruhu a rychlou střelou zápěstím mířil do předního horního rohu brány, Mike Smith ale puk vyrážečkou vyrazil.
04:34'
Mathew Tkachuk a Derick Brassard usedli na trestnou lavici poté, co shodně dostali dvě minuty za hrubost.
04:33'
Matt Nieto vystřelil dobře z pravého kruhu pro vhazování a Mike Smith měl co dělat, aby puk vyrazil.
04:10'
Sean Monahan se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže jeho pokus zápěstím těsně minul vzdálenější pravou tyč brány hostů z Colorada!
03:40'
Travis Hamonic v blízkosti pravé tyče vystřelil bekhendem a puk skončil na pravém betonu Philippa Grubauera, který si připsal další skvělý zákrok.
03:15'
Nathan MacKinnon se chystal vystřelit v blízkosti pravé tyče, Michael Frolík ho ale dokázal o kotouč připravit.
02:44'
Gabriel Landeskog vypálil ihned po vhazování a jeho střela od modré čáry byla tečována mimo bránu.
02:42'
Erik Johnson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mike Smith na přední tyči kotouč snadno zachytil.
01:39'
James Neal vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a jeho pokus mířil ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer ale puk vykopl levým betonem mimo.
00:14'
Gabriel Landeskog mohl rychle skórovat, jeho střela z bodu pravého kruhu ale skončila na Mikeovi Smithovi.
00:01'
Puk dopadl na led a druhý zápas série mezi Calgary a Coloradem byl zahájen. Dokáží Avs vyrovnat na 1:1?
00:01'

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, Brodie (C), Hanifin, Hamonic, Fantenberg, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – Mangiapane, D. Ryan, Hathaway. Hlavní trenér: Bill Peters.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Cole, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Kerfoot – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Nieto, Brassard, Compher – Calvert, Jost, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Francois StLaurent. Čároví: Mark Shewchyk, Matt MacPherson.
COLORADO AVALANCHE

Colorado mělo v základní části nejlepší útok, kterého se všechny týmy obývaly, jenže Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog vyšli během úvodního zápasu playoff na sucho, stejně jako všichni jejich spoluhráči. Avalanche potřebují, aby nejlepší hráči začali bodovat, jinak je čeká další brzké vyřazení.
CALGARY FLAMES

Calgary bude opět spoléhat na brankáře Mikea Smithe, který v úvodním zápase série pochytal všech 26 střel Colorada a v playoff vychytal své čtvrté čisté konto, první od čtvrtého zápasu finále Západní konference z května 2012, ve kterém se Flames střetli s LA Kings.
Čeští hokejisté Michael Frolík a David Rittich se mohou těšit z fantastického vstupu svého týmu do playoff. Calgary doma porazilo v úvodním zápase série Colorado hladce 4:0 a Michael Frolík byl u vítězství Flames přímo na ledě, zatímco český brankář David Rittich sledoval utkání z lavičky. Do brány domácího týmu se postavil Mike Smith, který pochytal všech 26 střel Avalanche a vychytal čisté konto. Mathew Tkachuk vstřelil 2 góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.