NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Islanders - 2. května 2019   01:00

Carolina
Carolina
06:41' T. Teräväinen (Slavin, D. Hamilton) • 31:58' Faulk (Foegele, J. Staal) • 50:15' Williams (Aho) • 59:02' T. Teräväinen (Pesce, J. Staal) • 59:55' Aho (Wallmark)
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Stav série: (3:0)
Islanders
Islanders
08:20' D. Toews  (Jo. Bailey, Eberle) • 34:13' Jo. Bailey  (Kühnhackl)
Carolina
Peel, Joannette – Shewchyk, MacPherson
PNC Arena, Raleigh
19 066 diváků
Islanders

Československá stopa v utkání:
Petr Mrázek pro zranění v brance Caroliny nenastoupil.
Tři hvězdy utkání:
1. Justin Williams (CAR) 1+0
2. Jaccob Slavin (CAR) 0+2
3. Justin Faulk (CAR) 1+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:30 (11:10, 14:12, 13:8)
Zblokované střely – 17:16
Vyhraná vhazování – 34:24
Trestné minuty – 6:4
Hity – 25:28
Hokejisté Caroliny vyhrávají i třetí duel této série! Dnes Islanders přehráli 5:2. Zápas byl ale dlouho naprosto otevřený, po dvou třetinách se odcházelo do šaten za stavu 2:2 a toto skóre platilo ještě deset minut před koncem. Pak ale Aho za brankou zachytil rozehrávku brankáře Lehnera a po jeho přihrávce strhl Justin Williams potřetí v zápase vedení na stranu Canes. To si domácí velmi dobrou hrou hlídali a v poslední minutě se ještě dvakrát trefili do prázdné branky. Výsledek pečetili finští útočníci Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.

Stav série – 3:0 na zápasy
59:55'
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí v závěru přidávají ještě jeden gól do prázdné branky! SEBASTIAN AHO to měl jednoduché, když najížděl na opuštěnou klec Islanders. Asistence: Lucas Wallmark.
59:02'
Je zřejmě rozhodnuto! Po buly se dostali k puku domácí, TEUVO TERÄVÄINEN ho přebral ve středním pásmu, přejel s ním červenou čáru a pak ho poslal do prázdné branky soupeře. Asistence: Brett Pesce a Jordan Staal.
58:54'
Teď už hostující gólman na střídačce je. Po zákroku McElhinneyho si Islanders vyžádali oddechový čas.
58:33'
Lehner by rád odjel na střídačku, ale domácí hrají výborně takticky a soupeře zatím nepouštějí k power-play!
58:00'
Teräväinen šikovně vyhodil. Puk dojel Niederreiter, který pro domácí šetří cenné sekundy.
57:20'
Fanoušci jsou na nohou a ženou Carolinu za výhrou.
56:32'
Scott Mayfield si dobře vylepšil pozici a zakončoval z pravého kruhu. Domácí jeho střelu ale zablokovali.
55:58'
Do konce zápasu zbývají čtyři minuty, teď nezavezl puk do útočného pásma hostí Leddy.
54:43'
Domácí hrají s velkou energií a nechtějí se dostat pod tlak. Naopak sami hrozí. Faulk pálil mimo, Svečnikov pak do připraveného Lehnera.
53:55'
Domácí odehráli další minutu daleko od své branky. Tohle jim samozřejmě vyhovuje.
53:00'
Bombu Hamiltona vyrazil Lehner před sebe, z dorážky puk za jeho záda nedotlačil Jordan Staal!
52:40'
Hosté by rádi zatlačili soupeře, ale zatím příliš ztrácejí puky. Teď z toho těžil Nino Niederreiter, který střelou k bližší tyčce z levého kruhu nepřekvapil Lehnera.
51:46'
Na levém křídle měl našlápnuto Brock McGinn. Jeho střelu ale ztlumil obránce Toews a Lehner měl už snadnou práci.
50:39'
Ofsajd domácích. Ti se přiblížili třetímu vítězství v sérii.
50:15'
Domácí potřetí v zápase strhávají vedení na svou stranu! Slabší chvilku si vybral brankář Lehner, který za brankou chyboval v rozehrávce, kterou mu zachytil Sebastian Aho. Ten získaný kotouč předložil JUSTINOVI WILLIAMSOVI, jenž do něj spíše plácl a přes lapačku Lehnera, který se mezitím do branky vrátil, ho poslal do sítě – 3:2. Asistence: Sebastian Aho.
49:14'
Ofsajd také na druhé straně. Hrát nemohl Matt Martin.
48:45'
Domácí přechod do útoku zastavilo postavení mimo hru.
48:17'
Pesce trefil od modré čáry jen bránícího hráče Islanders. Hra se otáčí na druhou stranu.
47:30'
Bailey dokázal ze vzduchu trefit puk a tím pro hosty udržel útočné pásmo. Ke střele z pravého kruhu se pak dostal Devon Toews, McElhinney si připsal relativně snadný zákrok.
46:57'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se tedy vrací do jejich obranného pásma.
46:28'
Zajímavá aktivita hostí v útočném pásmu. Obránci Caroliny ale vše zablokovali včetně poslední střely obránce Pelecha.
46:09'
Puk se dotkl ochranné sítě za domácí brankou. Následuje reklamní přestávka.
45:52'
Tohle byla velká šance domácích! Andrej Svečnikov se natlačil až před branku a hosty zachránila brankářská hůl Lehnera!
45:03'
Teď se hra rychle přelévala ze strany na stranu. Brock Nelson neprostřelil McElhinneyho. Puku se pak ujali domácí a z levé strany pálil Warren Foegele. Lehner si povyjel a zakročil levým betonem.
44:42'
Sebastian Aho vjel s pukem do útočného pásma a střelou přes obránce prověřil Lehnera. Ten vyráží.
44:00'
Nino Niederreiter se uvolnil na osu kluziště a vystřelil. Zamířil vedle branky soupeře.
43:29'
Domácí v postavení mimo hru.
42:46'
Po přihrávce Svečnikova z rohu střílel z mezikruží Brock McGinn. Zamířil ale vedle levé tyčky z pohledu brankáře Lehnera!
41:13'
Jordan Eberle se snažil předložit puk do střelecké pozice Barzalovi. Domácí obránci přihrávku zablokovali.
40:34'
Anders Lee vyzkoušel bekhendem pozornost McElhinneyho, ten byl u tyčky připraven. Následně byl odpískán zásah hostující střídačky.
40:25'
McElhinney raději přikryl puk před dotírajícím Mattem Martinem. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.
Hity – 19:18
Také ve druhé třetině vstřelily oba celky po gólu a tak se jde do šaten za stavu 2:2. Domácí začali druhou část tlakem, ale hra se postupně zase vyrovnala. Carolina se dostala podruhé v zápase do vedení ve 32. minutě, kdy z trestné lavice naskočil obránce Justin Faulk, jenž prchl do samostatného úniku a ten proměnil. O tři minuty později však srovnal střelou z mezikruží Josh Bailey. Vše je tedy naprosto otevřené.
40:00'
39:50'
Po nahození Pesceho mohl Jordan Staal dorážet z okolí brankoviště. Islanders zachránil od obdrženého gólu brankář Lehner!
39:41'
Jordan Martinook dostal puk na okraj levého kruhu. Tam se s ním otočil a nahodil na Lehnera. Ten si připsal úspěšný zákrok a přerušil hru.
39:10'
Isles v plném počtu, druhá třetina se chýlí ke konci.
38:53'
Carolině se tahle přesilovka moc nedaří. Hosté opět vyhazují.
38:09'
Brock Nelson vyhazuje až k brance Caroliny.
37:27'
Hosté dostali puk až za branku soupeře.
37:09'
Casey Cizikas zboural v souboji mimo kotouč Svečnikova a je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Canes.
36:40'
Právě Nino Niederreiter si našel puk, který se odrazil od zadního mantinelu a rychle se s ním vytočil k bekhendovému zakončení. Kotouč je pod Robinem Lehnerem.
36:24'
Niederreiter zkusil projet individuálně, ale Leddy s ním dokázal bruslit a vytlačil ho za branku.
35:17'
Do střely Valtteriho Filppuly vložil hůl obránce Pesce. Následuje reklamní přestávka.
34:13'
Islanders právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Tom Kühnhackl vybojoval puk na útočné modré a zadovkou ho posunul na JOSHE BAILEYHO. Ten vypálil z mezikruží zápěstím a trefil se přesně do šibenice nad lapačkou brankáře McElhinneyho – 2:2. Asistence: Tom Kühnhackl.
33:00'
Teräväinen dostal puk na pravý kruh a hned vypálil. Střela mu možná tolik nesedla, ale o to byla nebezpečnější. Lehner zasáhl u své bližší tyčky betonem.
32:43'
Hosté v postavení mimo hru. Máme tu reklamní přestávku.
31:58'
Hosté si nepohlídali naskočení JUSTINA FAULKA z trestné lavice! Domácího obránce poslal přesnou žabičkou do samostatného úniku Warren Foegele a Faulk si počínal jako zkušený zakončovatel. Puk si před Lehnerem přehodil na bekhend a nad jeho vyrážečkou zamířil pod víko – 2:1. Asistence: Warren Foegele a Jordan Staal.
31:49'
Leddy nabil na levý kruh Ryanu Pullockovi, proti jehož ráně se McElhinney stačil přesunout.
31:11'
Domácí se znovu osvobozují.
30:32'
Josh Bailey mohl střílet, ale ještě chtěl vše vyšperkovat nahrávkou před odkrytou branku. Kotouč ale zachytili domácí, kteří vyhodili!
29:51'
Přesilovka pro hosty. Za hákování je vyloučen Justin Faulk.
28:43'
Curtis McElhinney teď ukázal, že je více než důstojnou náhradou za zraněného Petra Mrázka! Eberle vyslal do šance Nicka Leddyho který si najel na špici útoku a před brankou zvolil bekhendovou kličku. Brankář Canes kotouč zastavil nožem brusle na levé noze a ani dorážející Eberle jeho končetinu nepřetlačil! Skvělá gymnastika gólmana Canes.
28:25'
Šance Caroliny! Sebastian Aho ji připravil pro Justina Williamse, který z mezikruží těsně minul!
27:46'
Dougie Hamilton vozil puk v útočném pásmu, udržel ho a dostal se i ke střele. Tu vyrazil Lehner.
27:04'
Nyní se to o branky Caroliny pere! Do sebe se pustili Anthony Beauvillier a Brett Pesce. Vylučovat se však nebude.
26:34'
Beauvillier nahodil ze středního pásma puk na McElhinneyho. Ten se s ním pomazlil a rozehrál na spoluhráče.
26:14'
Máme tu reklamní přestávku Hurikáni jsou ve druhé části zatím aktivnějším týmem.
26:01'
Po nahrávce Svečnikova střílel Brock McGinn. Ten branku těsně minul.
25:18'
Mezi kruhy se dostal k puku Justin Williams, který zápěstím orazítkoval tyčku! Lehnera zachránila branková konstrukce v zápase už podruhé.
24:36'
Střela Adama Pelecha neprošla až na branku. Do útoku přecházejí opět hráči Canes.
24:02'
Domácí se výborně pohybují a ve středním pásmu zachytávají rozehrávky soupeře.
23:01'
Domácí začali druhou třetinu aktivněji. Svečnikov posunul puk na Lucase Wallmarka, který pálil do připravené vyrážečky Robina Lehnera.
22:15'
Justin Williams neprostřelil bránícího Scotta Mayfielda. Puk se odrazil za branku Ostrovanů.
21:10'
Teuvo Teräväinen se krásně prokličkoval až před Lehnera. Ten proti puku vytrčil levý beton!
20:49'
Martinook posílal z rohu hřiště puk do brankoviště. Ten jím propadl bez toho, aby ho někdo zasáhl.
20:15'
Ránu Justina Faulka našel ve výstroji hostující brankář Lehner.
Hity – 11:6
Za námi je určitě zajímavá první třetina. Canes do zápasu vstoupili lépe a v 7. minutě je poslal do vedení Teuvo Teräväinen, k němuž se před brankou šťastně odrazil puk a poté už to měl finský útočník snadné. Hosté ale rychle srovnali z přesilové hry, kterou využil Devon Toews, jehož střela byla tečována bránícím hráčem a zapadla za záda McElhinneyho. Hrál se vyrovnaný hokej, skóre 1:1 dění na ledě odpovídá.
20:00'
19:55'
Teräväinen získal puk v rohu kluziště a posílal ho před branku na Nina Niederreitera. Tomu přizvedl hůl jeden z obránců Isles a zabránil mu tak v zakončení!
19:35'
Do střely Anthonyho Beauvilliera vložil hokejku protihráč. Puk skončil v hledišti.
19:01'
Je tu už poslední minuta první třetiny.
18:13'
18:04'
Další střelu Hamiltona vyrazil Lehner a odražený kotouč odpálil do bezpečí Kühnhackl.
17:36'
Střela Dougieho Hamiltona až na branku neprošla. Bylo tam příliš mnoho těl.
17:01'
Hosté se osvobodili.
16:36'
Ránu Sebastiana Aha tečoval Teräväinen mimo.
16:12'
Casey Cizikas je vyloučen za držení. První přesilovka pro Carolinu.
15:58'
Slavinova střela byla nepříjemně tečovaná, ale Lehner na to stačil zareagovat a vyrazil puk do rohu.
15:52'
Na druhé straně vypustil projektil od modré Haydn Fleury. Ten udělal pouze šmouhu na zadním mantinelu.
15:28'
Od modré čáry vypálil Nick Leddy. Curtis McElhinney vyráží.
15:10'
Je tu reklamní přestávka.
15:10'
Další šance, tentokrát ji měli zase hosté! Komarov posunul puk na rozjetého Anthonyho Beauvilliera, který se přes obránce dostal k bekhendovému zakončení. McElhinney měl lapačku připravenou!
13:58'
Teď měli hosté štěstí! Střelu Andreje Svečnikova totiž zastavila tyčka!
12:56'
Do velké šance se dostal Scott Mayfield, který si z pozice obránce sjel před branku na přihrávku Clutterbucka. McElhinney se blýskl výborným zákrokem!
12:26'
12:00'
Tahle přesilovka Isles není zdaleka tak dobrá, jako ta první. Hosté se vyhodili z útočného pásma sami.
11:34'
Domácím se podařilo vyhodit.
11:09'
Z pravého kruhu střílel Josh Bailey. McElhinney puk vyrazil za svou branku.
10:48'
Domácí se osvobodili díky dobré práci Jordana Staala.
10:25'
Hosté budou hrát druhou přesilovku! Brock McGinn je vyloučen za hákování.
09:41'
Ve středním pásmu nabíral rychlost Justin Williams. Kapitán Canes si však dal puk daleko od hole a obránci hostí mu ho uzmuli.
08:45'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
08:20'
Výborně sehraná přesilovka Ostrovanů přináší vyrovnání! Josh Bailey poslal puk na modrou čáru, odkud zápěstím vystřelil DEVON TOEWS. Letící puk ještě nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů a ten zapadl k pravé tyčce z pohledu gólmana McElhinneyho. Asistence: Josh Bailey a Jordan Eberle.
08:08'
Tohle už byla velká šance Eberleho. Dorážku do poloodkryté klece zablokoval Slavin!
07:51'
Z vrcholu levého kruhu to zkoušel Jordan Eberle, McElhinney kotouč vytěsnil.
07:24'
Od modré čáry pálil Devon Toews, branku netrefil.
07:03'
Za vysokou hůl je vyloučen domácí Warren Foegele. Po reklamní přestávce začne přesilovka Islanders.
06:41'
Domácí vytěžili ze svého náporu vedoucí gól! Střela Dougieho Hamiltona od modré čáry se mezi tyče nevešla, ovšem od mantinelu odražený puk se dostal k Jaccobovi Slavinovi, který ho nahodil zpět do ohně. Kotouč vyplul u vzdálenější tyčky, kde číhal TEUVO TERÄVÄINEN a ten ho dopravil do zcela odkryté klece. Asistence: Jaccob Slavin a Dougie Hamilton.
06:15'
Domácí teď zatlačili svého soupeře, což se publiku líbí a dává to najevo.
05:45'
Z vrcholu levého kruhu pálil navrátilec do domácí sestavy Jordan Martinook. Lehner jeho pokus vyrazil.
05:12'
Od modré čáry vypálil Calvin de Haan. Lehner puk odrazil vyrážečkou do rohu hřiště.
04:59'
Kotouč se odrazil od hole Kühnhackla do ochranné sítě za brankou Islanders.
04:24'
Nick Leddy měl problém s forčekujícím Jordanem Staalem. Hráč Hurricanes mu přizvedl hokejku a málem se dostal do samostatného úniku! Leddy ho stačil odstavit tělem.
03:50'
Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a puk nahodil na branku Caroliny Thomas Hickey. McElhinney má kotouč v lapačce.
03:03'
Brock McGinn vyvážel puk dopředu zrovna, když jeho spoluhráči odjeli střídat. Sám proti obraně Isles nic velkého nezmohl.
02:18'
Tom Kühnhackl nahodil puk ze středního pásma na domácí branku. McElhinney ho v klidu zachytil a hned rozehrál.
01:06'
První šance Canes! Teräväinen nahodil puk před branku a jeho nabídku ze vzduchu sklepl o brankoviště Nino Niederreiter. Lehner zastavule kotouč pravým betonem!
00:47'
Hosté se dopustili postavení mimo hru.
00:31'
Hosté zahájili zápas se svou čtvrtou formací, která své střídání odehrála dobře. Většinu času hrála v útočném pásmu.
00:01'
To bychom měli. Teď už se budeme věnovat hokeji.
Před startem utkání zazní hymna Spojených států amerických.

Carolina Hurricanes: McElhinney (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, H. Fleury, de Haan – Williams (C), Aho, Foegele – T. Teräväinen, J. Staal (A), Niederreiter – B. McGinn, Wallmark, Svečnikov – P. Brown, McKegg, Martinook.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Hickey, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee (C) – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey – Komarov (A), Filppula, Kühnhackl – Clutterbuck, Cizikas (A), M. Martin.

Rozhodčí: Peel, Joannette – Shewchyk, MacPherson.
Carolině se v play-off zatím daří výborně, ale zároveň s tím nepříjemně narůstá také marodka. Do minulého utkání v New Yorku nemohli zasáhnout Micheal Ferland, Jordan Martinook a Andrej Svečnikov. Během zápasu navíc museli odstoupit obránce Trevor Van Riemsdyk, útočník Saku Mäenalanen a především brankář Petr Mrázek. Ten si zřejmě natáhl třísla a klub ho zapsal na listinu zraněných hráčů se statusem ze dne na den. Ze zraněných hráčů by do třetího duelu možná mohl naskočit Svečnikov, který se po otřesu mozku už zapojil do tréninku.

Islanders budou nadále postrádat Andrewa Ladda, Tannera Fritze a Johnnyho Boychuka.
Průběh série – 1:2 na zápasy:

1. zápas: NY Islanders – Carolina 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 65. J. Staal (Niederreiter, Pesce)

2. zápas: NY Islanders – Carolina 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
14. Barzal (Lee, Eberle) – 41. Foegele (Wallmark, Mäenalanen), 42. Niederreiter (T. Teräväinen, Slavin)
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! Play-off NHL je v plném proudu a dnes v noci nás čeká třetí zápas semifinále Východní konference mezi Carolinou Hurricanes a New Yorkem Islanders. Canes rozjeli sérii skvěle, když vyhráli oba zápasy na ledě Islanders. Pokud by se jim podařilo uspět i dnes, byli by již jen krůček od konferenčního finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.