NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Boston - 7. května 2019   01:15

(0:0, 0:1, 0:2)
Stav série: (2:4)
Boston
Boston
32:13' Krejčí  (DeBrusk, Clifton) • 48:58' Ma. Johansson  (Coyle, Heinen) • 50:39' Backes  (Krug, Krejčí)
Columbus
Sutherland, Kozari – Knorr, Racicot
Nationwide Arena, Columbus
19 219 diváků
Boston

S přáním hezkého zbytku úterního dne se s vámi loučím. Těším se zase příště u jednoho z dalších textových přenosů. Na počtenou!
Československá stopa:

Jaroslav Halák (BOS) – do utkání nezasáhl – SVK
Zdeno Chára (BOS), 0+0, +/-: 0, 1 střela, 2 hity, čas na ledě: 26:04, SVK
David Krejčí (BOS), 1+1, +/-: 2, 2 střely, 0 hitů, čas na ledě: 13:12, CZE
David Pastrňák (BOS), 0+0, +/-: +1, 1 střela, 0 hitů, čas na ledě: 16:03, CZE.

Hity: 43-19
Postup Bostonu se nerodil snadno. První třetina sice patřila hostům, avšak žádnou ze šancí svěřenci kouče Cassidyho nevyužili.

Ve druhé třetině byl jasně lepší Columbus, jenže ve 33. minutě zmrazil domácí fanoušky povedenou ránou David Krejčí.

Třetí třetinu začal Columbus velmi dobře a jen díky fantastickému Raskovi Boston neinkasoval. Klid na hokejky hostů přidal ve 49. minutě Marcus Johansson a o dvě minuty později zpečetil výhru Bruins David Backes.
Boston Bruins slaví po šesti letech postup mezi nejlepší čtyři celky celé NHL. V konferenčním finále vyzve Carolinu, která proplula sérií s Islanders poměrem 4:0 na zápasy. Naopak Columbus po senzačním vyřazení Tampy končí ve druhém kole Stanley Cupu, přesto je to pro Blue Jackets nejlepší sezona v klubové historii. Díky postupu Bruins je už téměř jisté, že Davidové Krejčí s Pastrňákem se na letošní MS v hokeji nepodívají a naopak budou bojovat o nejcennější hokejový pohár na světě.
59:38'
Fanoušci si užívají poslední chvíle této sezony a ve stoje děkují svým hráčům.
59:20'
Rask znovu utěsnil přední tyč a hra je zase přerušena. Vhazovat se bude v pásmu Bostonu.
59:06'
Rask se zřejmě rozhodl, že dnes gól za svá záda nepustí. K Andersonovi se šťastně odrazil puk, jenže finský brankář předvedl opět skvělý zákrok.
58:40'
Pokus obránce Werenského zaplul s pomocí teče do ochranné sítě. V Bostonu už mohou začít pomalu ale jistě slavit.
58:17'
Heinen z útočné modré čáry zcela minul odkrytou svatyni domácích.
57:53'
Boston sice pořádně zatopil domácím, ale ke střele se neodhodlal.
57:16'
Pastrňák posunul puk do středního pásma a Boston se bez problémů ubránil úvodnímu náporu v této powerplay.
56:54'
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Tortorella si zatím oddechový čas nebere a zřejmě si ho šetří na chvíli po případném snížení skóre.
56:27'
Bobrovskij míří na střídačku a Columbus se chytá posledního stébla. Zkouší powerplay.
55:37'
Heinen tečoval těsně před bránou nahození z hole Kruga. Domácí měli štěstí, že puk nakonec mířil nad břevno.
55:32'
Krejčí vymyslel chytrou přihrávku na Marchanda, jehož pokus lapil Bobrovskij do své lapačky.
55:02'
Foligno pálil z otočky. Mezitím obránce Krug obětavě spadl těsně před Raskem do této střely.
54:29'
Hosté dostávají puk přes vlastní modrou čáru a mohou v klidu vystřídat.
54:03'
Zakázané uvolnění Bruins. Hra se přesune opět před Raska.
53:22'
Boston vůbec nepouští Columbus od svého třetího gólu k šancím. Obránci hostů si přihrávají ve vlastním pásmu.
52:50'
Krejčí opět udělal neskutečné množství práce před bránou Columbusu. Jeho přehled ve hře je neuvěřitelný.
52:14'
Boston však hraje chytře. Zbytečně si nekomplikuje situace a neztrácí puky.
51:49'
Teď už domácí vše vrhají směrem dopředu. Jejich útočné počínání v tuto chvíli zastavil ofsajd.
50:39'
Bruins právě vstřelili branku!
A nyní je postup Bruins ještě blíž. Produktivita Bostonu je dnes vysoká. Krejčí přenesl hru na levou stranu, odkud Torey Krug našel hůl DAVIDA BACKESE, který pohotově překonal Bobrovského. 0:3. Asistence: Torey Krug a David Krejčí.
50:23'
Foligno neváhal a rychle vystřelil. Rask byl připraven.
49:56'
Domácí však nic nevzdávají. Stále se ženou kupředu.
48:58'
Potvrdilo se heslo – nedáš, dostaneš. Boston ujel do situace dva na dva a Coyle posunul touš na hůl MARCUSE JOHANSSONA. Sergej Bobrovskij si vybral slabší chvilku a střela mu přeskočila přes rameno. Boston tak udělal další důležitý krok za postupem. 0:2. Asistence: Charlie Coyle a Danton Heinen.
48:07'
Atkinson se dostal k odraženému puku a vší silou napálil puk. Rask se znovu blýskl zákrokem vyrážečkou.
47:26'
Aréna si žádá vyrovnávací branku. Atmosféra je dnes v Columbusu opravdu bouřlivá.
46:48'
Ve chvíli, kdy se vrátil Nordström na led se vytvořila další nepřehledná situace před bránou Bostonu. Tuukka Rask zatím dnes opravdu čaruje.
46:22'
Boston vyvezl puk do útočného pásma. Zatím je to však nejlépe zahraná přesilovka Columbusu v zápase.
46:11'
Atkinson posunul puk opět na Jonese, který pálil z voleje. Při zákroku ztratil Rask masku, a proto se muselo přerušit.
45:38'
Duchene projel po levém křídle jako nůž máslem, ale na Raska nevyzrál.
45:02'
Závar před bránou Raska. Atkinson nejprve nenápadně ale chytře vystřelil z pravé strany a následně dostal na hůl ideální pozici Jones, jenže zlomil hůl.
44:48'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Joakim Nordström – 2 min., sekání).
44:43'
Kuraly u mantinelu tvrdě dohrál soupeře. Columbus ale zůstává u puku.
43:58'
Gavrikov zvládl za svou bránou obranný manévr a dokázal se vypořádat s dotírajícím protihráčem.
43:36'
Werenského útočný výlet zastavilo postavení mimo hru jeho spoluhráčů. Opět se tak přerušuje.
43:11'
A z pravé strany hned po buly pálil Krug. Bobrovskij byl znovu připraven.
43:07'
Carlo nahodil puk na bránu. Kotouč se svezl po holi domácího hráče do ochranné sítě.
42:59'
Boston vkročil do třetí třetiny pravou nohou. Teď výrazně zahrozil před bránou Blue Jackets a navíc vybojoval útočné pásmo.
42:43'
Coyle si vybruslil až před bránu a snažil se ještě hledat Heinena. Přihrávka však neprošla.
42:05'
V hlavní roli byl dvakrát opět David Krejčí. Nejprve uvolnil DeBruska, který už nedokázal zastrčit puk do brány a z následující akce sám vypálil do hrudi pozorného brankáře domácích.
41:40'
41:34'
Columbus sice zahrozil, ale už o kotouč přišel.
40:57'
Také Marchand ušetřil cenné vteřiny a navíc uvolnil na pravé straně Bergerona, který tvrdě vypálil do vyrážečky Bobrovského.
40:17'
Chára znovu využil svou dlouhou hokejku a pomohl svým spoluhráčům s výhozem puku přes všechny čáry.
40:01'
Druhá perioda je u konce. Boston sice ubral ze své aktivity z první třetiny a naopak nechal hrát častěji Columbus, ale zatím jedinou branku utkání vstřelil David Krejčí. Hosty tak dělí 20 minut od postupu do finále Východní konference. Střely na bránu: 27-17.
40:00'
39:52'
Foligno si odstoupil mezi kruhy a vypálil pouze do masky hostujícího gólmana.
39:40'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., faul loktem).
39:24'
Coyle díky své šikovnosti udržel touš v útočné třetině.
38:44'
Carlo přejel střední čáru a pouze nahodil puk za bránu Columbusu. Tohle teď Bostonu stačí.
38:03'
Bjorkstrand si odskočil na modrou čáru, odkud bez přípravy pálil těsně vedle bližší tyče.
37:43'
Bobrovskij viděl, že moc možností na rozehrávku nemá, a tak přikryl puk pod svou lapačkou.
37:01'
Kukan si poradil na hranici pravidel s Wagnerem za vlastní bránou. Rozhodčí vylučovat nebudou.
36:32'
Werenski se řítil po pravém křídle a jakmile mohl, tak bekhendem zkusil štěstí. Rask se svým zákrokem lapačkou problém neměl.
36:03'
Hra je znovu zastavena. Sudí viděl, že jeden z domácích hráčů si pomohl přihrávkou rukou.
35:23'
Dubinsky byl důrazný na brankovišti a z bezprostřední blízkosti se dostal k zakončení. Rask se ale v bráně skvěle natáhl a stále tak drží čisté konto.
34:56'
Nyní se zase chvíli hraje ve střední třetině. Boston dobře drží střední pásmo.
34:00'
Foligno se rychle zmocnil kotouče a pádil vpřed. V rozhodující chvíli jej však zastavilo postavení mimo hru.
33:42'
Teď už zase hrozí Bruins. Kombinují v útočné třetině.
33:19'
Vhazovat se bude po levici Raska.
32:13'
Hosté jdou do vedení! DeBrusk projel do útočného pásma a vystřelil. Napálil tyč domácí brány, od které se puk odrazil na hůl DAVIDA KREJČÍHO. Český hokejista tvrdě vyslal puk přímo k zadní tyči. Bobrovskij byl bez šance. 0:1. Asistence: Jake DeBrusk a Connor Clifton.
32:00'
Protečovaný kotouč do útočného pásma znamená, že se zakázané uvolnění nepískalo.
31:22'
31:02'
Columbus se sice drží v pásmu, ale je to z jejich strany pouze nahazování po mantinelech. Domácí příliš nebezpeční v této početní výhodě nejsou.
30:33'
Ofsajd Columbusu. Vhazovat se bude ve střední třetině.
30:15'
Bjorkstrand si zpracoval puk na levém kruhu, odkud zkusil pozornost Raska. Finský brankář stále odolává.
29:59'
Jones si vyměnil puk s Panarinem a sám zápěstím ostře vystřelil. Rask vystrčil rameno a zakročil.
29:29'
Boston vyhrál buly a Carlovi nedělalo problém puk vyvézt a vyhodit.
29:22'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., sekání).
28:55'
Jones ihned po vyhraném buly oprášil betony Tuukky Raska.
28:44'
Wagner nedokázal udržet puk v útočném pásmu. V posledních minutách přebírá iniciativu Columbus.
28:08'
Krug v pádu posunul bránu Bostonu. Teď měli medvědi štěstí, neboť jinak by se touš odrazil před bránu na hůl domácího hráče.
28:03'
Obránce Kukan orazítkoval od modré čáry břevno hostující brány. Pokračovat budeme po komerční pauze.
27:19'
Rychlý protiútok Blue Jackets! Oliver Bjorkstrand jel společně se spoluhráčem do přečíslení 2 na 1 a zakončit zkusil sám. Mířil do horního rohu, který netrefil.
27:03'
Heinen nedostal svou ránu zpoza beka směrem k bráně.
26:26'
Z pohledu Columbusu to vypadalo na přečíslení, jenže Anderson s kotoučem na holi nenaložil ideálně.
25:48'
Kukan vypomohl útoku a zkusil vypálit z ostrého úhlu. O pár vteřin později se uvolnil na opačné straně Backes. Střela zkušeného útočníka skončila v ochranné síti.
24:59'
Dubois se snažil celkem alibisticky proháčkovat do pásma. Jednoduše byl třemi protihráči zastaven.
24:42'
24:19'
Anderson se protlačil po levém křídle až za bránu. Domácí ale o pár chvil později o kotouč stejně přišli.
23:50'
Ale pozor! Bobrovskij předvedl úžasný zákrok. Hosté ujeli do přečíslení 2 na brankáře a branku měl na holi Kuraly. Ruský brankář se však rychle přesunul a nepustil puk mezi betony do brány.
23:15'
Domácí dlouho kombinovali, až se mezi kruhy uvolnil Foligno. Vypálil pohotově, ale Rask zachránil svůj celek.
22:42'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., podrážení).
22:29'
Bjorkstrand si najel mezi kruhy, odkud zápěstím vypálil. Rask úspěšně zasáhl.
22:01'
Carlo zatím nehraje dobrý zápas. Opět poměrně snadno přišel o puk ve vlastním pásmu a Matt Duchene měl tak na hokejce zajímavou šanci. Na zadní tyči hledal volnou hůl Andersona, ke kterému ale kotouč nedorazil.
21:36'
Boston zase trochu přitlačil a vysoko napadal rozehrávku Columbusu. Domácí vyhodili puk raději na icing.
21:12'
Anderson se dostal k volnému kotouči a zkusil štěstí. Jeho ránu srazili beci Bruins do bezpečí.
20:39'
Jones se dostal k odraženému puku a tvrdě vystřelil. Zadní tyč minul o víc čísel.
20:20'
Druhou třetinu začínají v útočném pásmu opět hosté. Chára si situaci nekomplikoval a nahodil touš hned po bráně.
20:01'
První třetina nám nabídla skvělou podívanou, přestože jsme branku neviděli. Boston měl více šancí a vsítil také branku, kterou však rozhodčí nakonec neuznali. Druhá třetina odstartuje zhruba ve 2:07 a vy zůstaňte u toho. Střely na bránu: 10:12.
20:00'
19:35'
Závěr třetiny se hraje ve skvělém tempu. Akce střídá akci.
18:53'
Další obrovská šance Bruins! Clifton skvěle projel středním pásmem a poté posunul puk na levou stranu Bergeronovi. Bobrovskij se proti němu vytáhl svou vyrážečkou.
18:23'
Hra se rychle dostala na druhou stranu. Zdeno Chára napřáhl a levou tyč jen o kousek minul.
18:00'
Savardova pobídka k teči skončila na betonech Raska.
17:32'
Kukan nahodil puk na zadní mantinel, odkud si jej snažili dojet domácí útočníci.
16:53'
Columbus se dostal před bránu Bostonu, ale nemá moc prostoru na svou kombinaci.
16:32'
Brad Marchand se dostal do potyčky s Jennerem. Tak přesně elitního hráče Bostonu známe. Zápas přináší mnoho emocí na obou stranách. Jde vidět, že dnes jde o hodně.
16:15'
Boston se opět dostal do útočné třetiny a svádí za bránou tvrdé souboje s hráči Blue Jackets.
15:26'
Bjorkstrand dostal přihrávku od Duchenea do tandemu a z pravého vrcholku kruhu vypálil do připraveného ramena Tuukky Raska.
14:45'
Panarin zatím není vidět, jak bychom mohli čekat. Nyní byl jednoduše zastaven na útočné modré čáře.
13:53'
Patrice Bergeron si před bránou stáhl pobídku Kruga a zjevil se v ideální pozici. Bobrovskij však koncem hokejky dokázal puk zvednout nad horní tyč.
13:20'
Bergeron nepřesnou přihrávkou vyhostil McAvoye z útočného pásma.
12:32'
Grzelcyk tvrdě vypálil od modré čáry a k přesné dorážce Nordströma moc nescházelo.
12:02'
Dubinsky neměl moc možností, a tak se rozhodl po vjetí do útočné třetiny vystřelit. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
11:38'
Pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.
11:38'
Dzingel se natlačil až do brankoviště. Chára ve chvíli zakončení posunul bránu a uvidíme, jestli se bude po komerční pauze vylučovat.
11:13'
Krejčí zavezl puk až před bránu, odkud následně vystřelil obránce McAvoy těsně nad bránu.
10:34'
Jenner se dostal k zakončení za modrou čárou a jakmile vystřelil, tak byl tvrdě sražen na zem. Zatím je to zápas play off se vším všudy.
09:54'
Aktivitu Blue Jackets ale zastavuje ofsajd v podání obránce Setha Jonese.
09:33'
Domácí tým tato situace nabudila a okamžitě se vydávají vpřed. Rask musel být v permanenci.
08:53'
Už se zdálo, že se hosté zásluhou Kuralyho dostanou do vedení, avšak coach challenge v podání domácích skončila úspěchem Columbusu. Branka nebyla uznána kvůli postavení v brankovišti.
08:46'
08:16'
Hosté se opět vlastní nepřesností dostali pryč z pásma.
07:28'
Bergeron nebyl příliš pohotový, a tak se celkem snadno nechal od kotouče odstavit. Bostonu se zatím nedaří usadit se v pásmu soupeře.
06:55'
Marchand uvolnil Pastrňáka, jemuž se rána z první vůbec nepovedla. Columbus puk vyhazuje přes všechny čáry.
06:46'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
06:46'
Dubois se po levém křídle natlačil až do brankoviště. Byl příliš blízko Raskovi, a tak nedokázal přesně zamířit. Navíc poté nedovoleně bránil právě finského brankáře a po komerční přestávce uvidíme první přesilovku Bostonu.
06:16'
Columbus se ubránil lehkému tlaku Bruins a nyní se pokouší o rozehrávku zpoza své svatyně.
05:40'
Johansson protečoval puk za bránu, kde svedl s protihráčem ostrý souboj.
05:21'
Werenskému se nepovedlo vyhození puku dokonale. Máme zde další icing.
04:38'
Carlo zbytečně za svou bránou ztratil puk a Foligno si všiml před bránou Dubinského. Vytáhlý útočník se snažil zakončit z první. Rask zaklapl betony a zachránil Boston.
04:15'
Nordström dostal trochu více prostoru na pravém křídle a jakmile mohl, tak vystřelil. Bobrovskij udržel kotouč na své hrudi a hru přerušil.
03:48'
Tato bitva je zatím hodně taktická. Ještě jsme neviděli nebezpečnější zakončení.
03:30'
Grzelcyk si všiml na pravém křídle najetého spoluhráče, jenže jeho přihrávka byla nepřesná.
03:00'
Bostonu se nepovedl přechod do pásma a Pastrňák pouze nahodil touš na zadní mantinel.
02:33'
Dzingel odrazil puk do střední třetiny a celá formace domácích mohla v klidu vystřídat.
02:18'
První zakázané uvolnění. Osvobodili se domácí.
01:46'
Na začátku je mírně aktivnější Boston. McAvoy si protáhl střídání a dokázal objet bránu. Puk za Bobrovského nezasunul.
01:14'
McAvoy získal na modré čáře kotouč a okamžitě vystřelil. Trefil však pouze bránící hráče.
00:48'
Kuraly zavezl puk do útočného pásma, ale tam nepřihrál Nordströmovi přesně.
00:25'
Utkání začalo poměrně opatrně na obou stranách. Hrálo se převážně ve středním pásmu a první výpad hostů zastavil ofsajd.
00:01'
Obě mužstva už vcházejí na ledovou plochu. Před začátkem utkání ještě zazní hymna USA. V Columbusu panuje skvělá hokejová atmosféra.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Harrington – J. Anderson, Dubois, Panarin – Bjorkstrand, Duchene, Dzingel – Atkinson (A), Jenner (A), N. Foligno (C) – Hännikäinen, Dubinsky, Texier.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Knorr, Racicot.
Marodka:

Columbus - Ryan Murray (nebude hrát), Riley Nash, Markus Nutivaara, Adam McQuaid (všichni tři nejistý start)
Boston - Kevan Miller (nebude hrát), Noel Acciari, John Moore (oba nejistý start).
Československá stopa v sérii:

Columbus - Lukáš Sedlák (ČR)
Boston - Jaroslav Halák (SR), Zdeno Chára (SR), David Krejčí (ČR), David Pastrňák (ČR).
Hokejisté Bostonu mají v dnešním duelu první postupový mečbol do finále konference, ve kterém na vítěze této série čeká Carolina. Hokejisté z Columbusu však jistě nenechají kůži lacino a dle slov trenéra Johna Tortorelly chtějí sérii do Bostonu za každou cenu vrátit. Bitvy mezi těmito soupeři byly zatím vyrovnané, v sérii měl nejprve navrch Boston, o dva zápasy později Columbus a nyní jsou vepředu opět medvědi. Columbus ještě nikdy ve své historii nepostoupil přes první kolo Stanley Cupu, takže tato sezona je zatím jejich nejlepší v klubové historii. A modrokabátníci rozhodně končit nechtějí...

Boston - Columbus 4:3
Branky: 22. Krejčí, 45. Marchand, 52. a 59. Pastrňák – 51. Jones, 53. Dzingel, 54. Kukan
Přeji Vám krásné úterní ráno. Dnes je na programu šestý duel semifinálové série Východní konference NHL mezi Columbusem Blue Jackets a Bostonem Bruins. Utkání začíná krátce po jedné hodině ranní a jste k němu všichni srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.