13:30' Dunn (Pietrangelo, Thomas) • 85:50' Maroon (Thomas, Bozak)
Joannette, Rooney – Murray, Devorski
Enterprise Center, St. Louis
18 531 diváků
Dallas

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sváteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 0:4
Drama je u konce a my známe prvního finalistu Západní konference. Ani hvězdný výkon gólmana Bishopa Dallasu nestačil k výhře a v 86. minutě zápasu přišlo rozuzení z hole domácího Patricka Maroona. Pro Dallas tak sezóna končí, St. Louis teď bude čekat, zda si o postup do finále Stanley Cupu zahraje proti San Jose, či Coloradu.
85:50'
St. Louis právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Po buly v útočném pásmu se ke střele dostal Thomas, Bishop jeho pokus neudržel, puk dopadl do brankoviště, kde se k němu jako první dostal PATRICK MAROON a zblízka jej dopíchl do sítě – 2:1 a St. Louis postupuje do finále Západní konference. Asistence: Robert Thomas, Tyler Bozak.
85:39'
Bishop toho teď mnoho neviděl a byl rád, že Sundqvistův pokus od modré čáry pouze prolétl nad jeho brankou.
85:08'
St. Louis v rychlém protiútoku. Zprava dostal přihrávku Dunn, jeho následný švih byl ale sražen.
84:24'
Rozhodnutí měl na holi hostující Benn, bleskově objel branku St. Louis a snažil se o zasunutí. Puk prolétl okolo brankové čáry, Binningtonův beton jej ale zastavil.
83:50'
Vyhození domácích nebylo ohodnoceno jako zakázané uvolnění, hráči Dallasu tak musí pospíchat za pukem.
82:37'
Bouwmeesterova střela od modré čáry byla zblokována, Bishop zasahovat nemusel a hosté už vyráží do protiútoku.
81:52'
Dallas zahájil toto prodloužení velmi aktivně, po průniku levou stranou pálil z úhlu Heiskanen a Binnington měl plné ruce práce.
81:06'
Další pokus hostů, Dickinson však svou prudkou ranou pouze zlomil Pietrangelovu hokejku.
80:32'
Jako první se ke střele ve druhém prodloužení dostali hosté, Benn mířil mimo.

Hity: 33:23
Drama stále pokračuje, o vítězi nerozhodlo ani první prodloužení. V něm jsme sledovali strhující hokej, ve kterém opět vládl hostující gólman Bishop, ale i Binnington musel vytáhnout několik těžších zákroků. Oba brankáři jsou ve skvostné formě a zápas tudíž stále nepoznal vítěze. Před oběma týmy je klasická přestávka a poté začne prodloužení číslo dvě!
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:59'
Faksa ještě stihl vystřelit, jeho rána z velké dálky ale Binningtona nemohla překvapit.
79:32'
Z dálky pálil Klingberg, jeho tvrdý pokus ale skončil mimo a St. Louis jde do ještě jednoho útoku.
78:49'
Faksa nevybojoval puk u pravého mantinelu, domácí tým se velice rychle osvobodil ze svého pásma.
77:58'
St. Louis v dalším náporu, počet zákroků gólmana Bishopa se začíná šplhat k obrovským číslům.
76:56'
Bozak cpal bekhendovou přihrávku na brankoviště, jeho pas ovšem pouze prolétl prostorem a skončil na druhé straně.
76:15'
Bishop byl bez hole, přesto si dokázal své brankoviště ohlídat a nepřipustit konec utkání.
75:55'
Už to vypadalo na prodloužení přihrávky do pásma St. Louis, teč tam však nebyla a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u Bishopa.
74:47'
Polák posílal přihrávku na Zuccarella, ten s pukem skončil za brankou. Bekhendová zadovka před brankoviště mu nevyšla.
73:59'
Dallas ve velké šanci na výhru. Nejprve pálil z otočky Faksa, aby Binnington vytěsnil jeho pokus vyrážečkou a o chviličku později byl před brankářem volný Cogliano, jenže svou kličku zakončil těsně vedle!
73:44'
Hostující Radulov se po pravém křídle prohnal kolem Dunna a po střetu vrazil do brankové konstrukce a gólmana Binningtona. Oba jsou po srážce v pořádku a vhazuje se ve středním pásmu.
73:02'
Bishop má puk pod sebou, zastavil i zakončení zcela volného Braydena Schenna. Se zbytkem mu pomohla obrana a poté už rozhodčí přerušil hru.
72:24'
Skoro to vypadá jako přesilovka domácích, St. Louis mačká soupeře v pásmu a hledá si pozice na nebezpečné střely.
71:12'
Edmundson mířil nad Bishopovu branku, domácí jsou i nadále usazeni v útočném pásmu.
70:33'
Až teď se hosté na alespoň krátkou dobu osvobodili z vlastního pásma, Zuccarello posunul na Dickinsona. Ten se ale do zakončení neprobil.
69:41'
Parayko poslal dlouhý pas na Steena, ten byl v útočném pásmu zastaven u levého mantinelu.
68:47'
Na Bishopa nevyzrál ani O'Reilly se svou střelou z ostrého úhlu, gólman Dallasu tak má další úspěšný zákrok.
68:25'
Zleva se do útočného pásma dostal Schenn a předvedl rychlý švih. Bishop zakročil pohotovou lapačkou a přerušil hru.
67:47'
Pietrangelovo nahození od modré čáry pouze prolétlo prostorem a skončilo u zadního mantinelu.
66:55'
Hoej nahoru a dolů, to teď vidíme. Šance střídá šanci, oba celky myslí hlavně na ofenzívu.
65:38'
Rychlý protiútok Dallasu zakončoval Benn, ale ani on neuspěl, Binnington předvedl taktéž bleskový beton.
65:24'
Bishop udržel svůj tým ve hře, když vytáhl neskutečný zákrok proti střele Edmundsona z mezikruží.
64:55'
Klingberg předvedl po rychlém přechodu do útoku prudký švih, Binnington vyrazil svým pravým betonem.
64:20'
Zblokována byla i Tarasenkova střela na druhé straně. I v prodloužení pokračuje hokej v obrovském tempu.
64:03'
Dickinson bleskově objel branku a nabídl přihrávku najíždějícímu Klingbergovi. Ten však narazil na soupeře, který mu následnou střelu srazil.
63:12'
Z nulového úhlu to zkusil Cogliano, Binnington byl u své tyčky ale přilepen a nepropustil puk za brankovou čáru.
62:44'
Dallas v krátkém protiútoku, s pukem však operuje po rozích a nemůže se dostat ke střele.
61:54'
Pietrangelův prudký švih vyrazil Bishop pravým betonem, puk skončil v rohu.
61:10'
Schenn se Schwartzem neudrželi pásmo, Klingberg poté založil alespoň na chvíli protiakci Dallasu.
60:35'
Tarasenko to zkusil pravou stranou, zablokován byl Lindellem. Puk poté skončil v rohu kluziště.

Hity: 29:22
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, sedmý zápas mezi St. Louis a Dallasem tak bude pokračovat. I ve třetí třetině jsme viděli mnoho soubojů domácích hráčů s gólmanem Bishopem a všechny vyhrál právě strážce branky Dallasu. Mnohdy to byl hokej na jednu branku, žádný gól ovšem nepadl. Na postupujícího do konferenčního finále si tak musíme počkat, po přestávce začne prodloužení.
60:00'
59:08'
Bleskově objel domácí branku Zuccarello a snažil se o zasunutí puku za tyčku. Binnington tam byl právě včas.
58:47'
Zakázané uvolnění St. Louis, vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Binningtona.
57:52'
A už se zase hrálo u Bishopa, který dokázal betonem udržet puk před brankovou čárou. Nepřekonal jej ani Tarasenko, který byl na brankovišti velice aktivní.
57:20'
Hosté se po delší době dostali do útočného pásma a hned z toho byla šance. Na přihrávku z levé strany si najel Zuccarello, puk však netrefil podle svých představ a Binningtona nepřekonal.
56:24'
Bishop má i hodně štěstí, teď u své pravé tyčky zvládl betonem vytěsnit Bozakův pokus o dorážku nahození od modré čáry.
55:40'
Od pravého mantinelu vyslal nebezpečnou a hlavně rychlou střelu Schenn, trefil však pouze prostor, kde hlídkoval Bishop.
54:32'
Neuspěl ani domácí Tarasenko, obranou Dallasu byl i s pukem vytlačen ze střeleckého úhlu.
53:50'
Na druhé straně se o protiakci pokusil Jamie Benn, s pukem však skončil pouze v rohu.
52:50'
Zleva si do útočného pásma najel Sundqvist a z kruhu vyslal rychlý švih. Bishop jeho pokus vytěsnil vyrážečkou.
52:14'
Kličkovanou v útočném pásmu předvedl Perron, probil se až k brankovišti, kde nabídl přihrávku O'Reillymu. Ten ale zblízka Bishopa nepřekonal.
51:37'
Domácí jsou zase nastěhováni v útočném pásmu, Dallas je pod opravdu velkým tlakem.
50:13'
Gunnarsson pálil mimo, tlak St. Louis začíná opravdu velice narůstat. Hosté se pouze brání.
49:39'
Tak teď byli domácí opravdu blízko gólu. Přihrávku na modrou dostal Parayko a jeho okamžitý švih propadl Bishopovi pod rukou. Puk se poté vykutálel pouze několik centimetrů vedle jeho levé tyčky!
48:52'
Z rohu přihrával Bozak před brankoviště, kde si sjel Thomas, jeho zakončení ale Bishop zvládl na brankové čáře zastavit a opět přerušit hru.
48:02'
Schwartz předvedl v útočném pásmu skvělý forčekink, sám zvládl zaměstnat dva protivníky, vybojovat puk a poté i vhazování před Bishopem.
47:17'
Binnington pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou z vlastního pásma, St. Louis se už žene do dalšího útoku.
46:03'
Schwartzova dělovka minula Bishopovu branku. Sledujeme nyní opravdu strhující hokej.
45:29'
Hintz se prosmýkl mezi dvěma obránci St. Louis, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole a on tak zakončoval trochu na náhodu.
44:50'
Rána Edmundsona od modré čáry už ale nebezpečná byla, puk prolétl pouze kousíček vedle Bishopovy branky.
44:20'
Menší nápor domácích v útočném pásmu, hráči Dallasu ale zatím zvládají držet soupeře na uzdě.
43:08'
Na druhé straně se o akci pokoušel Schenn, nabruslil si zprava do pásma, následná přihrávka však byla hosty zablokována.
42:39'
Přes obránce vystřelil Jamie Benn a jeho rána po ledě prošla jen kousek vedle levé Binningtonovy tyče.
41:17'
Heiskanenovo nahození od modré čáry Binnington vyrazil a určitě si oddechl, neboť neměl zrovna nejlepší výhled.
40:34'
Bishopovi málem nevyšla rozehrávka zpoza jeho branky, nakonec ale své území uhájil a jeho spoluhráči se vydali do protiútoku.

Hity: 18:14
Máme za sebou čtyřicet minut hry a stále panuje nerozhodný stav. Důležitou postavou této třetiny byl hostující gólman, Ben Bishop soupeře doslova vymazal a svými zákroky drží šanci Dallasu na postup. Hostům se směrem kupředu tato třetina nevyvedla, jelikož ale neinkasovali, je po druhé části zápasu stav stále 1:1.
40:00'
39:58'
Hráči St. Louis se hnali do ještě jednoho útoku, sami si jej ale pokazili, O'Reilly byl v postavení mimo hru.
39:06'
Bishop opět v práci, nyní si počkal na Schennův nájezd z křídla a prudký švih. Puk skryl ve své lapačce.
38:12'
Na druhé straně se do kontru hnal pravým křídlem Dickinson, přihrávce na střed ale scházelo více přesnosti.
37:28'
Perron se zničehonic dostal k odraženému puku a zblízka mohl domácím vrátit vedení. Bishop jeho pokus ale vyrazil a Benn poté vyhodil ven z pásma.
36:43'
Další úspěšný zákrok v podání hostujícího brankáře, St. Louis se opětovně dostává do mírného tlaku.
35:50'
Bishop předvedl mrštný pohyb na své brankové čáře a povedlo se mu tak vyrazit nepříjemný pokus od Dunna. Stále tak panuje nerozhodný stav 1:1.
34:39'
Zakázané uvolnění St. Louis, hra se tak po krátké přestávce vrátí před Binningtona.
33:53'
Hosté po nějaké době zase v útoku, z rohu si vybruslil Radulov, do zakončení se však u brankoviště nedostal.
33:02'
A Dallas je již v plném počtu, Klingberg je na ledě, hosté přečkali i druhé oslabení tohoto utkání.
32:51'
Lindellovi se povedlo vyhodit přes všechny čáry, přesilovka domácích se už chýlí ke svému konci.
32:05'
Tarasenko si vyjel zpoza branky a snažil se o překvapivé a rychlé zakončení, Bishop se ale zaskočit nenechal.
31:39'
Pietrangelo svou tvrdou ranou od modré čáry minul, domácí zůstávají v tlaku.
31:02'
Už se pískalo a John Klingberg míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podrážení.
30:48'
Bude se opět vylučovat na straně Dallasu, domácí tým má zatím ponechanou výhodu.
30:00'
Seguin byl blizoučko vedoucímu gólu, už nasazoval k bekhendovému blafáku, jenže zamířil pouze do boční sítě Binningtonovy branky.
29:07'
Dallas první oslabení přečkal bez úhony, Ritchie se již vrátil zpátky na ledovou plochu.
28:53'
Dobrá kombinace s finální přihrávkou na levý kruh, odkud napřahoval Perron, puk se mu ale svezl po holi.
28:05'
Po následném buly hosté vyhodili přes všechny čáry až k Binningtonovi. Ten ihned rozehrává na své spoluhráče.
27:56'
Po tlaku v útočném pásmu a několika přihrávkách pálil z pravého kruhu Tarasenko, Bishop si ale jeho prudký pokus zvládl najít a zákrokem přerušit hru.
27:07'
Je tu vůbec první vyloučení utkání, dvě minuty za podrážení dostal Brett Ritchie.
26:42'
Vhazovalo se po levé ruce gólmana Binningtona, hosté dokonce vyhráli buly, akce však k zakončení nevedla.
25:43'
Radulov schytal u mantinelu od Barbaševa tvrdý hit, autor byl publikem odměněn bouřlivým potleskem.
25:07'
Spezza se najednou objevil u kruhů a pálil na Binningtona. Ukázal tak dobré čtení hry při počkání si na odražený puk, jeho zakončení však nebylo přesné.
24:26'
Od modré čáry nahodil Bouwmeester, Bishopovu branku ale minul a nenašel se ani nikdo, kdo by tečoval.
23:48'
I ve druhé třetině pokračuje fyzicky náročný zápas, ve hře je mnoho osobních soubojů.
22:44'
Blais a O'Reilly byli v další akci St. Louis, skončili však pouze u nahození, bez ohrožení hostující branky.
21:48'
Domácí Edmundson dostal od obrany Dallasu překvapivě mnoho prostoru pro zakončení, najel si mezi dva hráče a jeho akci ukončil až pohotový Bishopův zákrok.
20:45'
Dallas v úvodu třetiny zatlačil, u Binningtona však hosté nevymysleli žádné pořádné zakončení.

Trestné minuty: 0:0
Máme za sebou první třetinu, která přinesla opravdu velice živý a rychlý hokej z obou stran. Více aktivnější byli domácí, kteří toho dokázali využít k vedoucímu gólu, když se ve 14. minuty od modré čáry prosadil Vince Dunn. Náskok ale St. Louis vydržel pouze do konce 16. minuty, v té využil zmatku před brankovištěm Mats Zuccarello a překonal trochu rozhozeného Binningtona. Další branky už nepadly a tak se do kabin odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:30'
Esa Lindell čeká na své spoluhráče, hosté dokončují střídání a vydají se na ještě jeden útočný výpad.
18:48'
Z levé strany pálil Tarasenko, i jeho pokus byl zblokován. St. Louis se snaží o nápor v posledních okamžicích první třetiny.
18:30'
Nahození od modré čáry bylo sraženo mimo ledovou plochu, tahle šance St. Louis se minula účinkem.
17:39'
Klingberg zastavil za brankou další pokusy domácích a velkou měrou se postaral o to, že se Dallas osvobodil.
16:48'
Vedení na stranu domácích chtěl opět získat Schwartz, jeho švih z první byl zblokován.
15:55'
Dallas právě vstřelil branku!
Je srovnáno. Před Binningtonem se odehrála další akce, souboj Seguina s Edmundsonem odnesl brankář ztrátou hole, čehož využil MATS ZUCCARELLO, který si najel na sražený puk z rohu a pohotovou ranou upravil na 1:1. Bez asistence.
15:29'
Závar před Binningtonem, ihned po buly se před něj natlačil Hintz, byl však obránci odtlačen a o zbytek se postaral právě brankář St. Louis.
15:13'
Střela Cogliana skončila mimo a byla i bez razance, autor totiž při švihu zlomil hůl.
14:03'
Z další akce mohl navýšit náskok domácích Barbašev, přebruslil Poláka a rázem byl před gólmanem. Bishop jeho zakončení zápěstím vytěsnil vyrážečkou do rohu.
13:30'
Domácí jdou do vedení! Předvedli důsledné napadání v pásmu, zisk puku a po posunutí hry na modrou čáru nahodil z dálky VINCE DUNN a jeho švih se zastavil až za Bishopem! Asistence: Alex Pietrangelo, Robert Thomas.
12:32'
Po ryché akci a přihrávce do druhé vlny zakončoval Klingberg, ten z voleje minul branku.
12:06'
Rozehrávka St. Louis postrádala přesnost, skončila tak na zakázaném uvolnění a vše se vrací před Binningtona.
11:16'
Cogliano skončil s pukem v rohu kluziště, kde byl tvrdě přitisknut k mantinelu.
10:37'
Na druhé straně se nepovedla přihrávka Radulovovi, hosté se nepřesnou rozehrou sami zbavili pásma.
09:55'
St. Louis v dalším územním tlaku, hraje se kolem Bishopovy branky, střely však v tuto chvíli nepřichází.
08:45'
Tarasenko hledal zprava Schwartze, možná mohl volit samostatné zakončení. Každopádně byli domácí v tuto chvíli zablokováni.
08:31'
Od modré čáry nahazoval Pietrangelo, Bishop měl ale dokonalý výhled a zákrok lapačkou mu nedělal žádné potíže.
07:33'
Na modré čáře se do sóla dostal Faksa, nabruslil si před Binningtona, ten jej ale vychytal bleskurychlou lapačkou! Tohle byla zatím největší šance utkání.
06:34'
Je to řežba se vším všudy, začínají přibývat i tvrdé hity na obou stranách. Prostě zápas o všechno.
05:31'
Na druhé straně se o zasunutí zpoza branky snažil Comeau, Binnington byl však na tu alternativu připraven a pohotově zakročil.
04:46'
Thomas od mantinelu dostal puk mezi kruhy na Maroona, jeho okamžitou střelu Bishop vyrazil. St. Louis začíná mít mírně navrch.
04:01'
Z takřka nulového úhlu vystřelil po zisku puku Perron, tohle ale Bishopa ohrozit nemohlo. Zatím ale sledujeme hru nahoru a dolů.
03:30'
Před Ritchiem pro jistotu zasáhl připravený Binnington, u své levé tyčky přikryl lapačkou puk a přerušil hru.
02:46'
Schwartz sice objel Bishopovu branku, ke střele se však poté nedostal. Akce St. Louis probíhá kolem modré čáry.
01:41'
Na druhé straně si puk osahal už i Binnington, do zakončení se nacpali Zuccarello a Radulov. Domácí gólman přerušil hru svým zákrokem.
00:56'
Domácí hokejisté se hned usadili v útočném pásmu a Tarasenko se Schwartzem se několikrát snažili o Bishopovo ohrožení.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Zuccarello, Seguin (A), Dickinson – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, B. Ritchie.

Rozhodčí: Joannette, Rooney – Murray, Devorski.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymnu USA, zápas může začít!
Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.