NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : St. Louis - 13. dubna 2019   03:45

Winnipeg
Winnipeg
12:01' Wheeler (Scheifele, Copp) • 22:49' Laine (Wheeler, Byfuglien) • 38:55' Scheifele (Connor, Byfuglien)
3:4
(1:1, 2:2, 0:1)
Stav série: (0:2)
St. Louis
St. Louis
05:23' Sundqvist  (Bouwmeester, Schwartz) • 26:42' Maroon  (Thomas, Pietrangelo) • 29:50' Sundqvist  (Perron, Edmundson) • 43:46' R. O'Reilly  (Bouwmeester, Parayko)
Winnipeg
Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, K. Hayes, Roslovic – Laine, Little, Copp – B. Tanev, Lowry, P. Lindholm.
Rehman, Rooney – Kovachik, Daisy
Bell MTS Place, Winnipeg
15321 diváků
St. Louis

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
St. Louis si tak ke dvěma domácím zápasům veze vedení z Winnipegu 2:0 a je ohromně blízko postupu. Kdo by to ještě před pár měsíci, kdy se Blues potáceli u dna Západní konference, řekl?
Tento vývoj série asi nečekal nikdo. Bylo jasné, že St. Louis bude nepříjemné a bude hrát o postup do konferenčního semifinále, avšak vedení 2:0 po dvou venkovních zápasech, v to ani hráči Blues nedoufali.

Vyrovnaný zápas byl po dvou třetinách srovnaný na skóre 3:3 a ve třetí třetině se očekávala tuhá bitva, jež by nasměrovala jeden z týmů k vítězství. To se nakonec do puntíku splnilo, jen rozhodující branka padla poměrně rychle. Už ve 44. minutě se prosadil O'Reilly, na jehož gól Winnipeg už odpověď nenašel, a to ani přes obří nápor, který začal zhruba sedm minut před koncem zápasu.
59:52'
Hosté drželi puk v rohu kluziště a poté se jim daří poslat kotouč do neutrální zóny! Je rozhodnuto!
59:34'
Binnington zastavuje svým zákrokem hru. St. Louis je blízko!
58:55'
Pietrangelo obětavě vlétl do střely Byfugliena a nevypadá to s ním úplně nejlépe. Byl to vážně dělový projektil, hotová zbraň od obránce Winnipegu. Pietrangelo po přerušení hry (zakázané uvolnění) ztěžka odkulhal na střídačku.
58:30'
Hostům se po buly podařilo poslat puk do středního pásma.
57:18'
Binnington po zákroku proti ráně Trouby seděl na ledě a mohl jen čekat, co se stane. K jeho štěstí ale bezprostřední dorážka nepřišla a brankář se dokázal připravit na další střelu. Obrovská šance Winnipegu.
57:04'
St. Louis se po vhazování dopustilo zakázaného uvolnění.
56:57'
Rychlým průnikem do útoku se prezentoval Laine. Binnington jeho zakončení z pravého kruhu vyrazil do ochranné sítě.
56:30'
Connor se v útoku neprosadil a hosté vytěsnili hru do neutrální zóny.
55:54'
Další přerušení, tentokrát po střele Parayka. Perron, který byl před brankovištěm, schytal po hvizdu dost nepříjemný krosček do zad od Byfugliena. Nevylučuje se.
55:38'
Komerční přestávka.
55:38'
Po hodně dlouhé době se k útočné akci prodrali i hosté. Thomas střelou od modré trefil Hellebuyckovo rameno, ten puk vyráží do ochranné sítě.
55:10'
Blues se snaží ze všech sil bránit své těsné vedení, nápor domácích začíná gradovat.
54:41'
Další dělovku od modré posílá na zadní mantinel Lowry.
54:30'
Winnipeg je dál u puku. Má ho za vlastní brankou a trpělivě čeká s rozehrávkou.
53:45'
St. Louis se teď pouze brání a snaží se alespoň zahánět soupeře do neutrální zóny.
53:20'
Další útočný výpad domácích. Byfuglien ránou z první od modré rovněž míjí Binningtonovu klec.
52:18'
Rychlý průnik do útoku se pokusil také rychle zakončit Tanev, ale z levého kruhu pouze orazítkoval zadní mantinel.
51:28'
Winnipeg zahrál na zakázané uvolnění. To jim v tuto chvíli moc nevyhovuje, potřebují se natlačit do útočného pásma.
50:25'
Komerční přestávka. Hellebuyck drží kotouč po střele O'Reillyho ve své moci.
49:57'
Hra je přerušena a Bortuzzo míří do kabiny, zdá se, že má tržnou rán na ruce a musí na šití. Jestli se jedná o následek předchozího souboje není jisté.
49:39'
Bortuzzo střílel od mantinelu v pádu. Po zakončení do něho vlétl Lowry, který ho doslova rozdrtil o mantinel. Hostující hráč se ale prát nechtěl a okamžitě mířil pryč, a to i přes to, že si ho Lowry chytil za dres. Blues se snaží hrát hodně disciplinovaně a nenechat se za tohoto stavu vyprovokovat.
49:20'
Čas teď ubíhá Winnipegu hodně rychle. Domácím se navíc nepodařilo v této herní pasáži vůbec usadit v útočném pásmu. St. Louis se po nepřesné přihrávce dopustilo zakázaného uvolnění.
47:45'
Chiarot napálil od modré čáry horní tyč, od níž se puk odráží do ochranné sítě! Komerční pauza.
47:20'
Myers, který měl čerstvé nohy ze svého působení na trestné lavici, se zmocnil ve středním pásmu puku a vyrazil směrem na Binningtona. Ani nadvakrát z bekhendu ho však nepřekonal.
47:11'
46:52'
Teď už se Winnipeg brání mnohem lépe. Další vyhození kotouče.
46:25'
Jets se po vyhraném buly daří vyhodit puk.
46:17'
Tarasenkovu střelu z pravého kruhu se Hellebuyckovi podařilo zachytit. Domácí brankář přerušil hru, aby spoluhráči mohli prostřídat.
45:50'
Winnipegu se nedaří vyhodit puk, St. Louis se tlačí do dalších a dalších zakončení. Spousta puků ale létá mimo.
45:23'
Perronovu střelu z mezikruží Hellebuyck vytěsnil na zadní mantinel.
45:11'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., hrubost).
45:11'
Domácí se dostali do kratší strkanice u mantinelu, kde si trochu vylili frustraci. Ale přesilovce St. Louis tím nezabrání.
44:55'
Bude se vylučovat na straně Jets. Hosté mají výhodu.
44:10'
St. Louis znovu vyrazilo do útoku, ale dopustilo se postavení mimo hru.
43:46'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Blues strhli vedení na svou stranu! Parádní trefou zpoza pravého kruhu se prosadil RYAN O'REILLY, který po střele na vzdálenější tyč podstřelil brankáři Hellebuyckovi ruku s vyrážečkou. Asistence: Jay Bouwmeester, Colton Parayko.
42:23'
Zblokovaná střela domácích vylétla do ochranné sítě.
42:16'
Hra se zatím ve třetí třetině docela kouskuje. Laineho střelu od mantinelu se podařilo Binningtonovi chytit a hru přerušit.
41:23'
A zakázané uvolnění i na druhé straně ledu.
40:58'
Zakázané uvolnění Winnipegu.
40:34'
Lowryho nahození ze středního pásma Binnington raději ukrývá do lapačky.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:40.
Hostům se vystřelit nepodařilo a stav 3:3 zůstává. Druhá třetina nabídla hned 4 góly. Napřed se do vedení 2:1 dostal Winnipeg, který dotáhl obrat, který započal už v první třetině. Poté ovšem přišel zvrat a St. Louis se po trefách ve 27. a 30. minutě vrátilo do jednobrankového vedení. Pouhých 65 vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky se však Scheifelemu podařilo využít přesilovku a vyrovnat.
40:00'
39:59'
Ještě se bude vhazovat. Čas se vrátil na 00:01,2. Binnington šel na střídačku a St. Louis je v šesti.
39:59'
Hellebuyck ještě v samém závěru předvedl napřed zákrok betonem a poté, když se nalepil na pravou tyčku, zastavil i zakončení Tarasenka, který se snažil najít z boku mezírku mezi betony.
39:24'
Hellebuyck si poradil s nahozením Bouwmeestera a přerušuje raději hru.
38:55'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Bleskově využitá přesilovka! MARK SCHEIFELE zaujal postavení mezi kruhy, kam také doputovala přihrávka od pravého mantinelu. Domácí útočník si puk zpracoval, podíval se, kde stojí brankář, a vystřelil na Binningtona, jemuž puk proletěl kolem vyrážečky do sítě. Asistence: Kyle Connor, Dustin Byfuglien.
38:33'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., hákování).
38:07'
Hellebuyck chytá ránu Pietrangela od modré čáry do lapačky a přerušuje hru.
37:40'
Další přerušení hry, tentokrát po zahrání domácích vysokou holí, po čemž se bude vhazovat ve středním pásmu.
37:26'
Blues se dopustili zakázaného uvolnění.
37:06'
Hra se po delší době přesunula před Binningtona, kde byla také přerušena. Bude se vhazovat po levici hostujícího brankáře.
36:15'
Kvůli přihrávce rukou je hra vykázána z útočného pásma St. Louis do neutrální zóny.
35:35'
Zatímco v první polovině druhé třetiny měli více ze hry domácí, nyní je to St. Louis, které nejen, že otočilo skóre zápasu, ale ještě vytváří na své soupeře výrazný tlak.
35:30'
Takřka okamžitě se to pokusil změnit Tarasenko, který výborně pronikl do útočného pásma podél pravého mantinelu a stočil se v pravém kruhu směrem k brance. Jeho střelu Hellebuyck vyrazil před sebe a poté zastavil i dorážku O'Reillyho, po které hru přerušil.
35:10'
Druhá třetina odpočítává své poslední minuty. Tempo po poslední přestávce mírně povadlo.
34:14'
Postavení mimo hru hostujícího týmu. Komerční pauza.
33:23'
Trouba zblokoval zakončení Steena a odrazil puk do ochranné sítě.
33:12'
Hellebuyck ramenem odrazil nepříjemnou střelu zpoza kruhů, kterou vyslal Tarasenko.
33:05'
Rychlý útok hostů zastavil až svým zákrokem Hellebuyck, který musel zastavit i Bortuzza, který byl Troubou postrčen do brankoviště a zboural domácího brankáře.
32:29'
Kotouč po vyhození Blues ze svého pásma končí na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Binningtonem.
31:36'
Nikým nebráněný Schwartz se z mezikruží nedokázal prosadit. Jeho rychlé zakončení Hellebuyck vyráží.
31:06'
Zakázané uvolnění St. Louis.
30:57'
Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.
30:28'
Blues, kterým se podařilo strhnout vedení na svou stranu, se znovu tlačí do útoku. Maroon však přestřelil.
29:50'
Hosté se vrací do vedení! OSKAR SUNDQVIST dostal přihrávku za modrou čárou na střed, sjel si až mezi kruhy a přesně zacílenou střelou zápěstím překonal brankáře Hellebuycka. Asistence: David Perron, Joel Edmundson.
28:24'
O'Reilly se dnes poprvé dostal ke střele. Jindy mnohem aktivnějšímu hráči St. Louis se zatím v tomto střetnutí moc nedařilo, v první třetině navíc spálil velkou šanci.
28:05'
Kotouč po souboji ve středním pásmu vylétl na střídačku St. Louis.
27:30'
Hra je přerušena. Komerční přestávka.
26:42'
Hellebuyck neudržel puk po zakončení Maroona z prostoru před brankovištěm pod svým betonem, a důrazný PAT MAROON se nenechal odstavit, viděl puk a podařilo se mu ho doklepnout se štěstím do branky! Asistence: Robert Thomas, Alex Pietrangelo.
25:51'
Laineho vstřelená branka nabudila. Tentokrát ale míjí branku.
25:21'
Na druhé straně kluziště naopak prudce vypálil od modré Little. Binnington vytěsnil puk do strany.
25:09'
Změnit se to z mezikruží pokusil Tarasenko, ale jeho střela byla zblokována obranou.
24:30'
Rychlý kontr hostů zastavilo postavení mimo hru. St. Louis ještě ve druhé třetině nevystřelili na branku.
24:23'
Connor se proddral až k brankovišti, ale nevměstnal svou teč mezi tři tyče.
23:14'
Jets se znovu tlačí do útoku a také do zakončení. Střelu od mantinelu poslal Kulikov do Binningtona.
22:49'
Domácí využívají přesilovku! Střelou z levého kruhu se prosadil PATRIK LAINE, který dal svůj druhý gól v této sérii. Winnipeg otáčí vývoj utkání. Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
22:30'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., nedovolené bránění).
22:08'
Bortuzzo přestřelil od modré čáry domácí klec.
21:43'
Domácí se chtěli vrátit do útočného pásma, jejich nahození však končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:20'
Další rána zamířila jen na mantinel za Binningtonem. Tentokrát se do puku opřel Byfuglien.
20:43'
Wheeler se dostal sice z ideálního úhlu, ale přesto zkusil vystřelit. Puk však poslal pouze na zadní mantinel.
20:15'
Domácí vlétli do druhé třetiny po hlavě a střelu Lowryho od modré se vydal před brankoviště dorážet Lindholm. Binnington jen s velkým úsilím zastavil betonem puk.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:40.
Do konce první třetiny se už nic nestačilo a utkání je po prvních dvaceti minutách vyrovnané 1:1. Skóre otevřel v šesté minutě hostující Sundqvist, na jehož trefu našli domácí odpověď na začátku 13. minuty po střele Wheelera.
20:00'
18:52'
Laine přestřelil Binningtonovu klec po prudké ráně zpoza pravého kruhu.
18:31'
Útok hostů zastavilo postavení mimo hru.
18:03'
Stejně dopadl na druhé straně kluziště od modré Trouba.
17:35'
Schwartz se to pokusil změnit, ale byl zablokován domácím Wheelerem.
17:15'
Útoky obou týmů začaly v posledních minutách hodně šetřit se střelbou. Hraje se sice v poměrně rychlém tempu, ale prosadit se při akci v útočném pásmu se stává trochu problémem.
16:37'
Kotouč opustil ledovou plochu a skončil mezi diváky. Komerční pauza.
15:55'
Binnington si připisuje další zákrok. Ehlers pálil od modré.
15:20'
Velký tlak na branku Binningtona. Tanev svou střelou z mezikruží přinutil jít brankáře hostů na led a společně a hned dva jeho spoluhráči před brankou bojovali o dorážku. Puk se ale zamotal v klubku hráčů mezi brusle a nakonec se hostující obraně podařilo vyhodit do bezpečí.
14:35'
Blues se sice natlačili do útočného pásma, ale nedaří se jim vymanit od mantinelu.
13:17'
Copp, tentokrát po postavení u modré čáry, poslal tvrdou střelu na brankáře hostí. Binnington puk chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.
12:01'
Je vyrovnáno! Po soubojích na zadním mantinelu se podařilo domácím vybojovat puk, přihrát před branku a BLAKE WHEELER pohotovou střelou překonal z prostoru mezi kruhy Binningtona. Asistence: Mark Scheifele, Andrew Copp.
11:41'
10:50'
Domácí vyrazili v oslabení do přečíslení! Myers to na pravém křídle vzal na sebe, Binnington ale jeho zakončení z kruhu vyráží.
10:27'
Střela Schenna byla sražena bránícím Lowrym do ochranné sítě.
10:16'
Pietrangelo z levého kruhu napálil tyč Hellebuyckovy klece!
09:58'
Scheifele se vrací na led, domácí jsou ve čtyřech.
09:52'
O'Reilly potřeboval střílet z první, po rychlé přihrávce na něho zívala zčásti odkrytá klec, ale v pravém kruhu špatně zpracoval a bylo po šanci.
09:41'
Winnipeg bude hrát 17 vteřin ve třech. Copp u mantinelu krosčekoval O'Reillyho.
09:17'
Vzápětí se musel Hellebuyck blýsknout těžkým zákrokem, při němž se Pietrangelovu střelu snažili hosté dorážet.
09:06'
St. Louis je zpět v útoku. Tarasenko z levého kruhu mířil k tyčce, Hellebuyck vytěsnil lapačkou.
08:27'
Domácí, po zablokované střele soupeře, vyrazili do útoku, ale jejich snahu o přečíslení zhatila nepřesná přihrávka na levé křídlo.
07:58'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., nedovolené bránění).
07:14'
Hosté znovu vyrazili do útoku. Zakončení Steena však bylo zablokováno dobře postaveným Tanevem. Komerční přestávka.
06:55'
06:35'
Winnipegu se povedlo poslat puk přes všechny čáry.
06:14'
Hosté se dopustili postavení mimo hru.
05:58'
Začíná zkrácená přesilovka St. Louis.
05:23'
Blues při hře ve čtyřech otevírají skóre. OSKAR SUNDQVIST se dostal do přečíslení dvou proti jednomu s Bouwmeesterem, ale rozhodl se na pravé straně zakončit sám. Střelou pod ruku s vyrážečkou Hellebuycka se mu povedlo domácího brankáře nachytat. Asistence: Jay Bouwmeester, Jaden Schwartz.
04:55'
Je po přesilovce. Domácí Scheifele totiž vyfasoval trest za nedovolené bránění.
04:37'
Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma.
04:06'
Laine se dostal k rychlému zakončení z levého kruhu, Binnington jeho střelu chytá a raději přerušuje hru.
03:58'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ryan O'Reilly – 2 min., podrážení).
03:43'
03:04'
Dělovka hostujícího Dunna šla vedle branky domácích. Ti dostávají puk ze svého pásma.
02:20'
První střelecký pokus domácího týmu. Rychlá kombinace v útočném pásmu skončila na modré čáře, odkud pálil Byfuglien. Binnington zapisuje první zákrok.
01:17'
Další střela St. Louis. Hosté se do toho od úvodních desítek vteřin pořádně obuli. Barbašev se vedle brankoviště neprosadil.
01:04'
Schwartz zpoza levého kruhu trefil brankáře Hellebuycka, jenž si připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru.
00:23'
Tarasenko se dral k první střele utkání, ale jeho snaha byla zablokována Morrisseyem, jenž pomohl brankáři Winnipegu s tímto útokem.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, K. Hayes, Perreault – Laine, Little, Copp – B. Tanev, Lowry, P. Lindholm.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen, Barbašev, Sanford.

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Kovachik, Daisy.
Má-li Winnipeg ve druhém utkání, potažmo celé sérii, uspět, musí nutně probudit svou ofenzivu, která v základní části byla sedmá nejlepší. Proti St. Louis s Binningtonem v brance se totiž jedním, dvěma góly k vítězství probít nedokáží. Obzvlášť ne při formě, jakou Blues mají.
Blues se opírají hlavně o spolehlivé výkony pětadvacetiletého Jordana Binningtona, který v únoru vychytal osm výher v řadě a z posledních 10 zápasů, včetně toho s Winnipegem, se radoval z vítězství hned 9x.
Jenže už před sérií bylo jasné, že Winnipeg asi horšího soupeře potkat nemohl. Není to tak dávno, co St. Louis dokonce paběrkovalo u dna Západní konference. V posledních měsících se však natolik zvedlo, že si suverénně dokráčelo pro postup do play off a skončit v prvním kole pro ně není na pořadu dne.
Winnipeg má ve druhém utkání série proti St. Louis hodně, co napravovat. V úvodním duelu Jets dlouho vedli díky trefě Laineho, stav 1:0 ale navýšit nedokázali a nepovedlo se jim ho ani ubránit. V rozhodující dvacetiminutovce se Blues prosadili hned dvakrát a otočili vývoj zápasu na svou stranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.