David PASTRŇÁK (BOS) 0+0 0 střel, čas na ledě 7:53

Pittsburgh Penguins: 33

prodloužení:

Boston Bruins: 1

Pittsburgh Penguins: 1
Utkání končí vítězstvím Pittsburghu, které dnes zrežírovali Crosby s Malkinem, kdy první na dva góly přihrál a jeden gól dal, ruský "bohatýr" zaznamenal dva góly a Boston se tak může "radovat" pouze z jediného bodu. V jeho dresu si dnes odbyl premiéru v NHL osmnáctiletý český talent David Pastrňák, který nastupoval ve třetí formaci, dostával šanci i v závěrech přesilových her a nakonec nasbíral dvakrát více času na ledě, než jeho spoluhráči z útoku.
60:32
Pittsburgh právě vstřelil branku!
No jo, jenže pak stačí rychlý brejk hostů, kdy si Crosby přebírá puk na vlastní modré, po levém křídle ho zaveze do útočného pásma, odkud přihrává na pravou stranu, tam ideální přihrávku z voleje "napálil" JEVGENIJ MALKIN a puk končí v síti. Asistence: Sidney Crosby.
60:18
Reilly Smith zkouší pozornost Fleuryho střelou od modré, puk míří do rohu.
60:01
Československá stopa v utkání – po třetí třetině:

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Boston Bruins: 4

Pittsburgh Penguins: 12
Je konec, šedesát minut nerozhodlo o vítězi, následuje tak po krátké přestávce pětiminutové prodloužení.
60:00
59:41
Emoce jsou na ledě patrné, hráči nyní "šermují" ve střední třetině, ale vylučovat se nebude, devatenáct vteřin před koncem třetí části se bude vhazovat ve středním pásmu.
59:29
59:00
Hornqvist se snažil prosadit na brankovišti, ale Rask odehrál puk, poslední minuta třetí třetiny.
58:38
A puk nakonec míří ze třetiny Bruins.
58:18
Penguins v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.
58:00
Puk ve středním pásmu.
57:34
Hned v úvodu dělovka Letanga, puk však orazítkoval pouze mantinel za brankou Raska.
57:29
A bude se vylučovat, domácí hráli v šesti! Na trestnou lavici odchází odpykat trest za svůj tým Patrice Bergeron, přesilová hra Penguins.
57:05
Crosbyho formace nyní svírá domácí před brankou Raska.
56:15
David Pastrňák spěchá do útočného pásma za nahozeným pukem, zbytečně, hrají hosté.
55:50
Söderberg nahazuje puk do třetiny Penguins, hosté rozehrávají.
55:32
Probíhá poslední pětiminutovka třetí třetiny, stav stále nerozhodný, dočkáme se dnes prodloužení?
54:35
Puk za branou Penguins, v držení hostů, kteří rozehrávají.
53:24
Další šance domácích, Fleury tentokrát musel zasahovat a vytěsnit střelu Marchanda.
52:55
A domácí byli blízko gólu po střele Bergerona, kdy se puk jen těsně otřel o branku Penguins.
52:15
Hosté mají puk ve své moci, Ehrhoff rozehrává z vlastního pásma.
50:50
Marchand zakončuje z levé strany, ale Fleury je pozorný a chytá, pomohl mu i bránící Letang, následuje komerční přestávka.
50:03
David Pastrňák pálí z pravé strany, ale netrefuje branku, na jeho kontě střel tak svítí stále velká nula.
49:30
Puk ve středním pásmu, kde o něj bojuje B. Sutter (PIT).
48:55
Jak se to dělá, předvedl nyní Blake Comeau (PIT), který s pukem na hokejce přejel z vlastní třetiny až před branku Bruins.
48:30
Domácím se nedaří přechod přes střední pásmo.
48:10
Počet střel na branku: 25 : 25.
47:50
Hra opět přerušena, ve třetině Bruins, vhazování po pravici Raska.
47:15
Formace Jevgenije Malkina si nyní dokázala vytvořit tlak, nakonec vše končí zblokovanou střelou Kunitze, kdy se puk odráží vysoko nad branku a sudí přerušují hru, následuje komerční přestávka.
46:31
Hornqvist se dostává k odraženému puku na levé strany, po střele Spalinga, ale Rask se dokázal bleskově přemístit a vyrazit.
45:50
Hraje se dlouho bez přerušení, hosté mají puk a mohou zaútočit.
45:13
Marchandův bekhend z pravé strany, Fleury nemusí zasahovat, puk míří nad branku.
44:38
Před Reilly Smithem musel nyní Fleury odehrát, nebezpečná přihrávka před branku Penguins, gólman hostů dokázal holí puk ztečovat mimo.
44:08
Gregory Campbell se dostal ke střele z levého křídla, Fleury vyráží.
43:30
První pětka Bruins dokázala trochu otupit tlak soupeře.
42:48
Tak úvod třetí třetiny jasně ve prospěch Penguins, hosté jsou aktivnější, jsou dříve u puku a dostávají Boston pod tlak.
42:10
Rask vyráží střelu Bennetta z pravé strany, puk se dostává ze třetiny Bruins.
41:33
Nakonec Comeau pálí z pravé strany, trefuje však pouze dobře postaveného Raska, který chytá a přerušuje hru.
40:57
Ale Rask nemusel zasahovat, jenže hosté znovu směřují do třetiny Bruins.
40:40
Hosté v úvodu třetí třetiny v útočném pásmu.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 3:07 hodin.
Československá stopa v utkání – po druhé třetině:

David PASTRŇÁK (BOS) 0+0 0 střel, čas na ledě 4:03
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Boston Bruins: 14

Pittsburgh Penguins: 10
Druhá dvacetiminutovka vyšla lépe Bostonu, kterému se díky dvěma rychlým gólům v úvodu třetiny podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Vedení Medvědi udrželi až do třicáté minuty, kdy se v přesilové hře prosadil výtečnou střelou Malkin. Do kabin tak oba týmy odchází za nerozhodného stavu 2:2.
40:00
39:45
Druhá třetina se již pouze dohrává.
39:20
Kunitz nyní "zapomněl" puk za sebou v útočném pásmu, domácí mohou rozehrát.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:31
Ale útočí hosté, Crosby hledá z levé strany Letanga, který nakonec i pálí z pravé strany, branku Bruins však netrefuje.
38:15
Nahozený puk domácích, Gagne bojuje u pravého mantinelu.
37:30
Hosté v plném počtu, v závěru přesilové hry zkoušel Pastrňák přihrávat před branku, ale Määtä dokázal puk zachytit.
37:04
Na ledě registrujeme Davida Pastrňáka, který tak dostává příležitost v závěru přesilové hry Bruins, již ale pěti proti čtyřem.
36:41
Fleury má puk ve své moci a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.
36:29
Hamilton netrefuje od modré branku, ale Bruins zůstávají před brankou Penguins.
36:16
Bruins se drží v útočném pásmu.
35:56
A pozor, Paul Martin (PIT) fauluje (bránění ve hře) a hosté půjdou do tří!
35:30
Lucic (BOS) a Despres (PIT) se do sebe před brankou Penguins pustili a oba půjdou za hrubost na trestnou lavici, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
34:25
Crosby s Letangem v útočném pásmu, střela obránce Penguins z pravé strany, Rask chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
33:21
Ostřelování branky Penguins, ale ani Söderberg z mezikruží, ani Eriksson od modré, nedokázali překonat Fleuryho, druhý jmenovaný nakonec netrefil ani branku.
32:50
Oba týmy střídají, na led naskakují elitní formace.
32:05
Puk míří ze třetiny Bruins do středního pásma, hrají hosté.
31:20
Boston se nyní snaží dostat svého soupeře pod tlak, ale Penguins se soustředí hlavně na skvělou defenzivu a rychlé brejky, na což si musí domácí dávat velký pozor.
30:53
Ne, gól neplatí, vhazování ve středním pásmu, na kterém se sklání Lucic a Sutter.
30:53
Lucic se Söderbergem se tam střetli u levé tyčky branky Fleuryho a puk se dostal do branky, je otázka, jakým způsobem. Navíc byla posunuta i branka, vše řeší rozhodčí s videocentrem.
30:53
Södenberg se sice na chvíli radoval z gólu, ale sudí okamžitě rozpažil a gól neuznal, k čemu tam na brankovišti došlo?
30:36
Ofsajd Penguins na útočné modré, hra přerušena, komerční přestávka.
30:06
Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, zápas je po všech stránkách vyrovnaný, domácí Hamilton se dostává do zakončení, ale Fleury jeho bekhendový pokus vyráží.
29:42
A Pittsburgh využívá přesilovou hru, z levé strany se přesnou střelou zápěstím prosazuje JEVGENIJ MALKIN. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.
29:30
Domácí se brání před svou brankou, elitní přesilovková Penguins formace zůstává na ledě.
29:05
Penguins na ledě s Kunitzem, Malkinem, Letangem, Hornqvistem a Crosbym.
28:49
Vylučuje se na straně Bostonu, za hákování usedá na trestnou lavici Patrice Bergeron, který tam "lehce" sáhl hokejkou na Ehrhoffa, možná trochu přísné vyloučení.
28:33
A Tučňáci se drží v útočném pásmu.
28:14
Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje před Raska.
27:39
Na druhé straně padá v zakončení R. Smith, ale nebylo tam cizí zavinění, vhazování ve středním pásmu.
27:31
A Rask musí zasahovat, z pravé strany pálí Despres a pokus to nebyl vůbec špatný, puk mířil k tyčce, ale tam byla lapačka domácího gólmana!
27:15
Gagne nedokázal rozehrát a hosté tak získávají útočné pásmo.
26:23
Ofsajd Bartkowskiho na útočné modré, rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.
25:30
Hosté nyní těžko stíhají bruslit se soupeřem, Bostonu dva vstřelené góly v úvodu druhé třetiny hodně pomohly.
25:02
Rask zastavuje za svou brankou nahozený puk a odlehčuje tak své obraně.
23:58
Fleury má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.
23:35
Seidenberg a Eriksson postupují na branku Penguins, druhý jmenovaný zkouší vystřelit, ale puk byl zblokován obráncem.
23:05
Oddechový čas pro domácí.
22:11
Bruins právě vstřelili branku!
Tak to je obrat jako hrom! Druhou branku Bostonu v úvodu druhé třetiny dává střelou z levé strany, od modré, JOE MORROW, Fleury možná tuto střelu trochu prostřelil a Morrow tak může slavit nejen vedoucí gól svého týmu, ale i svou premiérovou trefu v NHL. Asistence: Dougie Hamilton a Simon Gagne.
21:43
Z levé strany pálí Eriksson, puk se odráží k volnému MILANU LUCICOVI, který z pravé strany pohodlně zakončil do odkryté branky, Fleury se nestihl přemístit. Asistence: Loui Eriksson a Carl Söderberg.
21:02
Domácí rozehrávají, nahozený puk do útočného pásma.
20:40
Bergeron střílí z pravé strany, ale Letang zblokoval puk, ten míří mimo branku.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 2:07 hodin.
Československá stopa v utkání – po první třetině:

David PASTRŇÁK (BOS) 0+0 0 střel, čas na ledě 1:51
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Boston Bruins: 10

První třetinu ovládli hokejisté Pittsburghu, kteří díky gólu Crosbyho ze čtvrté minuty vedou 1:0. Bostonu se sice podařilo vsítit gól v desáté minutě, ale ten nakonec nebyl uznán pro hraní vysokou holí. V dalším průběhu se hrál vyrovnaný hokej, ani jedno z mužstev si nevytvořilo větší šanci.
20:00
19:59
Vteřinu před koncem ještě střela Seidenberga ze středního pásma, kterou musí Fleury "krotit".
19:19
Ehrhoff to na druhé straně zkouší z levé strany bekhendem, Rask vyráží.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:45
Nakonec střela Lucice z pravé strany, kterou ale bránící Letang zblokoval.
18:20
Bruins se dostávají do útočného pásma, souboj v pravém rohu.
17:50
Puk za brankou Fleuryho, Smith tam ale bojuje s dvojicí obránců Penguins.
17:21
17:02
Vůbec ne lehký zákrok Raska proti střele Christiana Ehrhoffa, puk nakonec míří ze třetiny Bruins, ale Penguins odehráli výtečně tuto přesilovou hru, byť se jim nepodařilo skórovat.
16:48
Vhazování po levici Raska, ještě zhruba půl minuty do konce přesilové hry Penguins.
16:37
Gagne dokázal vyhodit puk ze třetiny, až k Fleurymu, hosté ale bleskově "otáčí".
16:15
Hosté se dostali do útočného pásma, po střele Hornqvista končí puk vysoko nad brankou, vhazování po levici Raska.
15:40
Penguins v útočném pásmu, ale domácím se podařilo dostat puk ze třetiny.
15:21
Z protiútoku fauluje Reilly Smith Fleuryho v brankovišti a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Penguins.
14:59
Spalingova střela končí na připraveném Raskovi, který vyráží.
14:21
Nyní se již musí bránit domácí, hosté "točí" soupeře v jeho třetině, vše končí střelou z pravé strany, Rask chytá a přerušuje hru, komerční přestávka.
13:50
Bekhendem vyhazuje puk ze třetiny bránící Ehrhoff (PIT).
13:25
Puk na střídačce Bruins, hra přerušena, vhazování ve středovém kruhu.
13:00
David Pastrňák nahazuje puk na branku Penguins, Fleury brzdí puk, hosté rozehrají.
12:32
Penguins se neprosazují v útočném pásmu a zaútočit mohou domácí.
11:52
Bennett padá na útočné modré po souboji s Hamiltonem, ale vše bylo v souladu s pravidly.
11:04
Rask svírá puk před dotírajícím Crosbym, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
10:47
Jenže poté oba týmy střídají, puk za brankou Bruins.
10:23
Eriksson "startuje" na puk ve středním pásmu a vyplatilo se, Bruins se dostávají do třetiny soupeře.
10:00
Domácím se podařilo vyrovnat po střele Millera z levé strany, která se odrazila od levého betonu Fleuryho do vzduchu, kde puk dokázal sklepnout do branky Patrice Bergeron. Hosté signalizují hraní vysokou holí, rozhodne videocentrum – a gól pro hraní vysokou holí neplatí.
09:03
A Paille se dostal ke střele z pravé strany, kde byl nikým neatakován, měl dost času na střelu, ale Fleury mu zmenšil střelecký úhel a puk vyrazil.
08:50
Domácí nahazují puk do útočného pásma.
08:01
Komerční přestávka.
07:37
Závar před brankou Bruins, Hornqvist se tam dostával do zakončení, ale puk se nakonec odráží do rohu.
07:07
06:47
David Pastrňák dostává příležitost při přesilové hře.
06:46
Ofsajd Bruins na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:10
Bruins v útočném pásmu, Eriksson drží puk na pravé straně.
05:47
Puk míří ze třetiny Pittsburghu.
05:07
Paul Martin fauluje ve vlastním pásmu a rozhodčí ho posílají na trestnou lavici za držení, přesilová hra Bruins.
04:33
Vhazování ve středu hřiště, úspěšnější domácí.
03:33
I druhou střelu Letanga dokázal Rask vyrazit, ale pouze na hůl SIDNEY CROSBYHO, kterého neuhlídal při jeho bekhendovém zakončení z otočky, zády k brance, Seidenberg. Asistence: Craig Adams a Kris Letang.
03:28
Letang pálí nadvakrát z levé strany.
03:12
Nahozený puk Penguins, kteří se dostávají do útočného pásma.
02:12
Bruins bojují o puk v útočném pásmu, ale úspěšnější jsou hosté.
01:42
Puk za brankou Penguins, hosté mají problémy s rozehrávkou.
00:39
První střela v zápase míří na Fleuryho, Marchand "plácl" do puku z levé strany, gólman neměl problémy s touto střelou.
00:01

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – J. Morrow, Hamilton, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller, – Lucic, Söderberg, Eriksson – Marchand, Bergeron, R. Smith – Caron, Chochlačev, Pastrňák – Paille, Campbell, Gagne

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Scuderi, Despres, Määttä, Ehrhoff – Spaling, Crosby, Hornqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Downie, B. Sutter, Bennett – Megna, Goc, Adams

Rozhodčí: Meier, Rehman – Devorski, Kovachik.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Boston Bruins přivítá na svém ledě Pittsburgh Penguins.
BOSTON BRUINS
________________________________________

Boston po třech výhrách v řadě nezvládl souboj s vedoucím týmem Východní konference, Montrealem Canadiens. V zatím posledním zápase Bruins na svém ledě prohráli 0:2 a nestáhli náskok na lídra divize i konference. Boston je aktuálně na pátém místě konference, se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Montreal.
                  PITTSBURGH PENGUINS

Tučňáci mají z sebou dva neúspěšné souboje s New York Islanders, když nejprve podlehli doma 4:5 na nájezdy a den poté na ledě Nassau Coliseum podlehli jasně 1:4, byť po první třetině vedli brankou Malkina 1:0. Po těchto dvou porážkách se tak ztráta na vedoucí tým Východní konference zvětšila na pět bodů, byť mají Canadiens o čtyři odehrané zápasy více.

Premiérově v NHL by se měl představit nejproduktivnější Čech AHL David PASTRŇÁK!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.