Pro dnešek se s vámi loučí Michal Belšán. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u onlajnu na počtenou!
Marek Židický (NJD) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:21
Patrik Eliáš (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:09
Jaromír Jágr (NJD) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:26
1. Marc-André Fleury (PIT) 29 zák., 0 gólů, 100%
2. Jevgenij Malkin (PIT) 1+0
3. Cory Schneider (NJD) 23 zák., 1 gól, 95,7%
Střely: 23:29 (6:5, 9:13, 8:11)
Zápas je u konce, rozhodla ho jediná branka. Tu vsítil ve 43. minutě Jevgenij Malkin, který tak rozhodl o výhře Pittsburghu 1:0.
60:00
59:56
Gelinasova střela byla sražená mimo.
59:48
Cammalleri minul branku ze strany.
59:35
Výborně bránící hráči Penguins donutili Ďábly k ofsajdu.
59:24
Sutter ze středního pásma puk do prázdné branky nedostal.
59:12
A po pokusu Gelinase se kotouč odrazil mimo led, vhazovat se bude v útočném pásmu New Jersey.
59:10
Židlického střela byla zblokována.
Střely: 22:28
Dnešní utkání sleduje 18387 diváků. Je opět vyprodáno.
58:53
Hosté si vzali timeout na poradu před závěrečným tlakem.
58:53
Cory Schneider zamířil na střídačku, vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Ďáblů.
58:40
Pokus Comeaua z mezikruží byl vyražen Schneiderem.
58:17
Nebezpečnou střelu teď od modré posílal Scuderi, kotouč byl ale tečovaný mimo.
58:02
Před napadajícím Comeauem musel Schneider přikrýt kotouč.
57:40
Židlický vystřelil, branku ovšem vůbec netrefil. Byl v těžkém úhlu.
57:31
Crosby se dostal k zakončení přes dva obránce, Schneider ho ale vychytal.
57:27
Domácí v plném počtu. Výborně ubráněné oslabení.
57:05
A další výhoz Tučňáků.
56:36
Dobrá střela v podání Damona Seversona, Fleury byl ale připraven a puk vyrazil!
56:05
Pens vyhazují.
55:54
Domácí vyrazili 2 na 1, přihrávce Suttera ale zamezil ležící Severson.
55:27
Jevgenij Malkin (PIT) byl vyloučen za hrubost na 2+10 minut a Ďáblové hrají přesilovou hru!
55:27
A nyní musel brankář New Jersey vytáhnout dobrý zákrok proti střele osamoceného Blakea Comeaua! Schneider teď v klíčových momentech podržel Ďábly, kteří usilují o vyrovnání. Kdyby to bylo 2:0, práce by byla o poznání těžší. Následuje komerční přestávka.
55:16
Comeau vybojoval puk, předal ho Megnovi, který nahrál do dobré šance Malkinovi, jenž měl před sebou odkrytou branku. Schneider se ale roztáhl a puk vyrazil!
54:54
Z následného protiútoku se snažil Cammalleri nahrát na Brunnera, Christian Ehrhoff ale přihrávce mezi nimi zamezil.
54:38
Spaling byl zastaven v pokusu o založení akce.
53:42
Zubrus dobře prošel do útoku a předal puk Larssonovi, jehož pokus Fleury dokázal vyrazit.
53:06
Bortuzzo vystřelil od modré puk, ten ale šel hodně vedle branky a Schneider tak mohl zůstat v klidné pozici.
52:45
Hra před Fleurym zůstane, neboť domácí zahráli na icing.
52:37
A opět.
52:33
Střelu Greenea od modré Fleury chytá do své lapačky.
52:26
Henriqueova střela byla sražená a tak nenadělala žádné nebezpečí.
Střely: 19:25
51:41
Komerční přestávka.
51:38
Cammalleri se snažil předložit Greeneovi puk před odkrytou branku, jenže obránci Devils kotouč pouze prolétl okolo hole! Teď měli domácí velké štěstí.
51:11
Damien Brunner se dostal ke střele, Fleury ale vyrazil puk betonem.
50:31
Tootoo posílal puk před bránu, kde stál Zubrus. Hostující útočník s číslem 8 na zádech se ale k zakončení nedostal, neboť byl tísněný obránci.
49:50
Eric Gelinas zkusil své střelecké štěstí od modré čáry, branku ale vůbec netrefil.
49:40
Gomez nahrával na Židlického, ten se ale nedostal ke střele.
Ďáblové tak budou mít po tyto dvě minuty k dispozici pouhých sedm útočníků. Zajímavá situace.
49:21
Jevgenij Malkin (PIT), Olli Määttä (PIT), Adam Henrique (NJD) a Steve Bernier (NJD) inkasují za tuto strkanici tresty. Všichni dvě minuty za hrubost.
49:21
Utvořilo se nám několik dvojic, které se ale spíše držely. Nejvíce aktivity vykonalo duo Olli Määttä – Steve Bernier, kde domácí obránce "sundal" hostujícího útočníka na led.
49:21
Ofsajd Penguins, po kterém se nám strhla menší mela.
49:13
Další pokus mladého obránce se od Martinovy hole odrazil do ochranné sítě nad brankou. Devils se snaží vyrovnat, domácí ale dobře brání.
48:49
Severson střílel od modré – mimo.
48:40
Tučňáci se dopustili hry vysokou holí, vhazovat se bude v útočném pásmu Devils.
48:07
Dobrou střelu Marka Židlického vyrazil Marc-André Fleury!
47:49
Od modré zkoušel vystřelit Eric Gelinas, Crosby ale zblokoval jeho pokus.
47:45
Zakázané uvolnění Pittsburghu Penguins.
Střely: 18:22
47:34
Ruutu se pokusil obrat Fleuryho o puk, brankář Penguins ho ale podržel a bude se vhazovat po jeho levici. To ovšem až po komerční přestávce.
47:07
Megna si sjížděl do střelecké pozice, opět ale skvělý obranný zákrok Židlického zastavil akci domácího týmu.
46:48
Malkin zakládal útočnou akci, dobře ho ale k mantinelu natlačil Židlický.
Střely: 18:21
46:00
Josefsonova propagační střela byla vyražena Fleurym.
45:44
Zubrus už to ale dokázal a posléze předložil před branku puk Tootooovi, jeho pokus byl ale zblokován.
45:29
Scott Gomez neprošel přes útočnou modrou.
44:35
Z otočky nyní zakončoval Malkin, tentokráte hostujícího gólmana ale nepřekonal.
44:17
Comeau posílal puk před branku, kde byl Jayson Megna. Kotouč ale pouze proletěl okolo svatyně.
43:49
Tootoova střela byla Martinem sražená do ochranné sítě nad brankou.
43:23
Střelu na Schneidera vyslal nyní Craig Adams, brankář Devils byl ale pozorný a puk dokázal vyrazit.
42:32
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A máme tu první gól! Tučňáci ihned po vhazování vyrazili dopředu, Comeau prošel přes střední pásmo a předal puk Megnovi. Ten ho Comeauovi vrátil a útočník Penguins parádní přihrávkou z otočky našel před brankou volného JEVGENIJE MALKINA (12+18), který bekhendem překonal Schneidera! Asistence: Blake Comeau (8+7) a Jayson Megna (0+1).
42:12
Jordin Tootoo dostal puk do pásma, kde ho přenechal Greeneovi, jehož pokus Fleury lapil.
41:21
Dainius Zubrus měl velkou šanci! Nejprve jeho střelu vyrazil Fleury, litevský útočník se ale propracoval k dorážce, kterou poslal do tyče!
40:29
Henrique s Cammallerim bojovali za brankou, kde bylo přehustěno. Nakonec došlo k posunutí branky a hra tak musela být přerušena.
40:01
Ani jeden z trojice Jágr – Eliáš – Gionta na střídačce není. Devils tak budou hrát pouze s devíti útočníky.
Hokejisté obou celků jsou již nachystáni na třetí třetinu. Dočkáme se v ní konečně branky?
Je za námi 40 minut hry a stále nám svítí bezbrankové skóre, 0:0. Druhá třetina byla na šance bohatší, ale jak Schneider na straně hostí, tak Fleury na straně domácích, drží čisté konto.

Střely: 15:18 (6:5, 9:13)
Další třetina začne přibližně ve 2:56.
40:00
39:50
A na druhé straně dostal dobrou přihrávku Scott Gomez. Okamžitě tak vystřelil, Fleury si ale svůj zákrok lapačkou vychutnal.
39:34
Crosby a Spaling se dostali do přečíslení 2 na 1, domácí kapitán vzal vše na sebe, ale na Schneidera si nepřišel! Hostující brankář se nyní předvedl v dobrém světle!
39:00
Poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:56
Ďáblové vyrazili do protiútoku a dostali se do přečíslení, přihrávku Josefsona na Berniera ale zblokoval ležící Ehrhoff!
38:43
Jevgenij Malkin v dobré střelecké pozici trefil Schneidera!
38:18
Malkin napadal dobře rozehrávající obránce Devils, ti si s touto situací, ač s obtížemi, poradili.
37:57
Jaromír Jágr se po delší době zvedá z ledu a odchází do kabiny.

Na počátku všeho stál tvrdý hit v podání Roberta Bortuzza.
37:57
Český útočník po následném hitu zůstal na ledě a už k němu přiběhl klubový lékař.
37:49
Jágr posílal kotouč před branku, nikdo z jeho spoluhráčů ale puk nezachytil.
37:33
A tentokráte zakázaným uvolněním.
37:16
Z tlaku domácího celku se hosté nyní vymanili odpalem k Fleurymu.
37:05
Despres taktéž nezamířil bekhendem dobře.
36:51
Jevgenij Malkin nemířil přesně, tlak Pens ale pokračuje.
36:32
A přišla z toho střela Scuderiho, která se od jednoho z hráčů odrazila mimo.
36:22
Sutter zavezl puk do útočného pásma.
35:50
Gelinasův pokus zblokoval jeden z obránců stojící před Fleurym.
35:15
Rozhodčí signalizoval hru vysokou holí a nikdo se nechtěl dotknout puku. Rozhodčímu došla trpělivost a situaci i tak odpískal.
34:42
Andy Greene pálil po vhazování, jenže puk byl sražen.
Střely: 12:16
34:37
Gomez v útočném pásmu přenechal puk Jágrovi, který svou střelou trefil pouze Fleuryho. Následuje další komerční přestávka.
34:05
Megna se dostal do útočného pásma a vystřelil. Schneider ovšem dokázal utěsnit prostor u své levé tyče.
33:50
A nyní dostal dostatek prostoru Peter Harrold, jehož střelu vyrazil Fleury ramenem mimo ledovou plochu.
33:41
Greene vyslal střelu, ta ale zamířila mimo.
33:06
Vhazování po levici Coryho Schneidera.
32:50
Dobré pokusy Erica Gelinase byly zblokovány, a to dokonce třikrát.
32:22
Crosby se pokusil dostat přes dva obránce, to ale bylo příliš velké sousto.
32:05
Spaling měl problémy se zpracováním puku a ke střele se tak nedostal.
31:35
Jayson Megna vystavil pomalým přechodem přes modrou čáru svůj celek do ofsajdu.
Střely: 11:13
31:22
Adam Henrique vyslal ze strany spíše propagační střelu, kterou Fleury bez problémů chytá. Komerční přestávka.
30:33
Po střele Berniera se před brankou pokoušel dorážet švédský útočník Jacob Josefson, ale neuspěl.
30:11
Jayson Megna z první mířil vedle branky.
30:00
V druhé třetině se na ledě vůbec neobjevuje Patrik Eliáš.
29:23
Fleury vyrazil střelu Jágra z velké vzdálenosti.
29:14
Další přísně odpískaný icing Penguins.
28:29
Odpískána přihrávka rukou.
Střely: 11:12
28:03
Kotouč byl sražen mimo led, následuje komerční přestávka.
27:58
Zakázané uvolnění Pittsburghu se nese s velkou nespokojeností domácích fanoušků. Není jim to ale nic platné.
27:44
Domácí v plném počtu. Odehráli nyní skvělé oslabení!
27:29
Megna se probil v útočném pásmu k zakončení bekhendem, Schneider ale dokázal vyrazit puk!
26:58
Martin zachytil kotouč ve středním pásmu a vyhodil ho za Schneiderovu branku.
26:47
A bude tak muset učinit znovu. Tučňáci nyní brání velmi dobře.
26:21
Další akci začíná New Jersey zpoza své branky.
26:06
Adams pěkně předal puk Sutterovi, který se v útočném pásmu ke střele tentokráte nedostal.
25:48
Gelinasova střela byla Adamsem zblokována mimo.
25:46
Domácí jsou ve čtyřech, Ehrhoff zpátky na ledě.
25:44
Za držení je vyloučen Robert Bortuzzo (PIT). Ďáblové budou hrát dvě vteřiny proti třem a poté bude pokračovat klasická početní výhoda.
25:37
Brunner se obtočil okolo brankáře Penguins, puk ale poslal mimo.
25:12
Židlický nahrával před branku na Gomeze, do této přihrávky ale vložil Fleury svou hůl.
24:42
Brandon Sutter se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, na Schneidera si ale nepřišel!
24:00
A další pokus obránce Ďáblů, nyní byla střela zblokována jedním z bránících hráčů.
23:49
Po vhazování se ke střele dostal Gelinas, Fleury ale vyrazil puk!
23:46
Za nedovolené bránění je vyloučen Christian Ehrhoff (PIT).
23:43
Zakázané uvolnění domácího týmu udrží hru před brankářem Fleurym.
23:35
Od modré vystřelil zápěstím Eric Gelinas, Fleury lapil i tento pokus.
23:29
Střelu Jaromíra Jágra chytá Fleury. Brankář Penguins byl pozorný.
23:08
22:46
Pokus Desprese byl zblokován dříve, než stačil dojít ke Schneiderovi.
22:40
Brandon Sutter dostal kotouč a vypálil z kruhu pro vhazování, Schneider puk ale lapil a tak se bude vhazovat po jeho levici.
22:20
Pěkná akce Malkina skončila forhendovou přihrávkou, po které mu unikl puk.
22:10
A nyní dokázali Tučňáky vytlačit do středního pásma.
21:45
Devils vyhazují kotouč.
21:35
Malkinovu střelu vyrazil přesouvající se Schneider.
21:24
Määttä vystřelil a doufal, že jeho pokus někdo tečuje. Nestalo se tak.
21:08
Současně je vyloučen Jaromír Jágr (NJD) za hákování.
21:08
Nejprve v útočném pásmu nabil Gomez Seversonovi, Fleury ale puk vyrazil. Hra se dostala na druhou stranu, kde Patric Hörnqvist trefil levou tyčku Schneiderovy branky!
20:34
Gomezův pokus bekhendem byl sražený, následně se čerstvá posila Ďáblů pokusila dostat puk před branku. To se povedlo, ale více už z toho nebylo.
20:01
Po ledě Consol Energy Center už se po rolbě zase prohánějí hokejisté a rozhodčí. Druhá třetina brzy začne.
Prvních 20 minut nám branku nepřineslo, šance na obou stranách ale k vidění už byly. Zatím ale ani jeden z gólmanů nepřekonán.

Střely: 6:5
Další třetina začne přibližně v 1:57.
20:00
19:42
Seversonova střela byla sražená mimo kluziště.
19:15
Brunner se dostal do samostatného úniku, po jeho kličce ale zastavila puk tyčka branky Fleuryho! Nedokázal uspět ani jeden z dorážejících.
19:03
Megnovi bylo otevřeno dost prostoru, útočník Penguins tak rychle vystřelil. Schneider puk ale chytil, neboť šel přímo do míst, kde stál.
18:42
A nyní nám zaduněl Fleuryho pravý beton, to po střele Petera Harrolda.
18:25
Kotouč se dostal na druhou stranu a od mantinelu ho napálil Židlický, Fleury vyrazil.
18:09
Hörnqvist zakončoval rychlý výpad Penguins střelou mimo Schneiderovu branku.
Střely: 4:3
17:27
Schneider drží kotouč po střele jednoho z domácích, následuje komerční přestávka.
17:11
Sutter nahrával na sjíždějícího Määttu, kotouč se ale odrazil od bruslích Seversona.
16:36
Na ledě se nyní objevil Crosby s Malkinem, z čehož byl pochopitelně rozruch okolo hostující branky.
16:13
Ruutu nahrál na Harrolda, jenž si počkal na vhodnou příležitost ke střele, poté ale minul branku.
15:55
Ehrhoff byl napadán při rozehrávce a tak byl jeho pas nepřesný, zaútočit mohou i hosté.
15:22
Tučňáci jsou nyní aktivnějším týmem na ledě.
14:22
Velká šance Penguins, kdy se před brankou zjevil dorážející Jayson Megna, Schneider ale zareagoval a dokázal puk vyrazit!
13:58
Na přihrávku si nyní před branku sjížděl Steve Downie, puk kolem něj ale pouze proletěl.
13:00
Dobrou střelu z první vyslal Hörnqvist, naštěstí pro Schneidera ale zamířil vedle.
12:43
Crosby se nabízel na přihrávku před brankou, kotouč se k němu ale nedostal.
12:02
11:40
Dobrý výhoz Paula Martina přes všechny čáry.
11:25
Gelinas nadokázal zachytit přihrávku od Henriquea a puk tak prošel do středního pásma.
11:00
Bernier nahrál do dobré pozice na Henriquea, ten ale minul branku!
10:47
Kotouč byl nyní protečován mimo kluziště, bude se vhazovat v útočném pásmu New Jersey.
10:25
Gomezův pokus zastavili obránci. Pittsburgh poté vyhodil puk až ke Schneiderovi.
10:11
Määttä se pokusil vyhodit, Židlický ale zachytil puk.
Střely: 3:3
10:02
Jevgenij Malkin (PIT) při obírání Josefsona o puk fauloval a dostává dvě minuty za hákování. Po komerční přestávce tak uvidíme první přesilovou hru v podání Devils.
09:29
Další pokus Andyho Greenea byl tentokráte zblokován spoluhráčem Henriquem.
09:07
Tečovanou střelu Greenea od modré Fleury dokázal vyrazit, Devils se nyní usadili v útoku.
08:20
Eliáš posílal puk před branku, kam si sjížděl Scott Gomez, ten ho ale ze vzduchu nedokázal trefit.
07:49
Nyní v něm ale Gionta vybojoval vhazování, které přijde po komerční přestávce.
07:37
Devils se ale v útočném pásmu moc dlouho neohřáli.
07:22
Neprudkou střelu Gionty vyrazil Fleury do rohu kluziště.
07:00
Jevgenij Malkin šel do souboje s Židlickým, český obránce mu ale znemožnil průchod.
06:19
K dobré střele v mezikruží se dostal Nick Spaling, Schneider byl ale na místě, na střelu dobře viděl, a také jí dokázal vyrazit betonem!
05:30
Crosby krásně vybojoval kotouč a snažil se ho předložit Adamsovi, jenže jeho přihrávka šla na brusle a tak z toho nakonec nic nebylo.
05:08
Po vhazování se Ďáblové spíše zastřelovali, a tak se puku ujal domácí celek a vyrazil s ním dopředu.
04:55
A krátce po přesilové hře se Tučňákům nepovedla přihrávka, je z toho zakázané uvolnění.
04:44
04:26
Tým s nejlepší přesilovkou v lize rozjíždí kombinaci v útočném pásmu.
03:48
Střela Paula Martina, který svého času působil také v dresu Devils, byla zblokována. O chvíli později pálil před brankou stojící Sutter do Schneidera.
03:36
Další výhoz švédského obránce byl dokonce ztečován na střídačku, hra je proto přerušena a oba týmy prostřídaly hráče.
03:11
A opět, dobrou práci předvedl při odpalu kotouče Larsson.
02:51
Devils vyhazují až k Fleurymu.
02:44
Jordin Tootoo (NJD) je vyloučen za nedovolené bránění. Útočník Devils srazil brankáře Fleuryho. Pens tak budou hrát první přesilovou hru.
02:38
Nyní to od mantinelu zkusil Zubrus, tento pokus ale postrádal razanci a tak pro Fleuryho nebyl problém jí vyrazit.
02:10
Hra se nyní přelévá nahoru-dolu, ani jeden z týmů se ale nemůže dostat ke střele.
01:48
Nyní se puk dostal až na druhou stranu, kde ho za brankou odehrál Fleury.
01:27
Downie nahodil puk do útočného pásma a sám si pro něj dojel, svedl ale tuhý souboj s Gelinasem.
01:01
Nyní zaútočili i domácí, Crosby ale ztratil v útočném pásmu kotouč a tak z toho nic nebylo.
00:30
Střelu Damona Seversona ale srazili bránící hráči.
00:20
Ďáblové se hned po úvodním buly pustili do útoku.
00:01
Cory Schneider odchytal ve své kariéře již tři zápasy proti Pens, nikdy nedokázal vychytat výhru.
Při úvodním vhazování vyšlou týmy na led tyto hráče:
Penguins: Martin, Bortuzzo – Megna, Malkin, Comeau
Devils: Greene, Severson – Eliáš, Gomez, Jágr

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Bortuzzo, Määttä, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Hörnqvist – Megna, Malkin, Comeau – Wilson, Sutter, Downie – Sill, Ebbett, Adams

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Židlický, Harrold, Gelinas, Larsson – Eliáš, Gomez, Jágr – Cammalleri, Henrique, Brunner – Ruutu, Josefson, Bernier – Tootoo, Gionta, Zubrus

Rozhodčí: Devorski, Furlatt – Morin, Nowak.
Za Ďábly dnes skutečně nastoupí čerstvá posila Scott Gomez, a to rovnou v první formaci!
Československá stopa v utkání
Jaromír Jágr (NJD) – 24 zápasů, 4+11
Patrik Eliáš (NJD) – 24 zápasů, 2+9
Marek Židlický (NJD) – 24 zápasů, 3+9
Martin Havlát (NJD) – 14 zápasů, 2+4 (zraněný)
Vzájemný zápas
Tak ten měl divoký průběh. Devils údeřili už po devíti sekundách, kdy se prosadil Zubrus. V osmé minutě ale vyrovnal Blake Comeau.

V úvodních minutách druhé třetiny skórovali Ďáblové ještě dvakrát, díky čemuž vedli 3:1. Prosadil se Josefson a Ruutu.

Jenže posléze se prosadili domácí Malkin, Hörnqvist, Adams, Crosby, Dupuis, Downie a výsledek 8:3 dovršil v 57. minutě znovu kapitán Sidney Crosby.

Pittsburgh Penguins 8:3 New Jersey Devils
8. Comeau (Dupuis), 29. Malkin (Hörnqvist, Letang), 33. Hörnqvist (Despres), 38. Adams (Sutter), 39. Crosby (Despres, Kunitz), 46. Dupuis (Downie, Määttä), 54. Downie (Comeau, Sutter), 57. Crosby – 1. Zubrus (Zajac, Jágr), 23. Josefson (Gionta), 26. Ruutu (Gionta, Greene)
New Jersey Devils
Ďáblové tápou a momentálně se nachází na 12. místě Východní konference. Získali 22 bodů, což je pro družinu trenéra DeBoera jistě zklamáním.

Krize Devils trvá už delší dobu. Z posledních sedmi utkání vyhráli pouze jednou. Trápí se především útočníci, což se trenér a manažer pokusili vyřešit podepsáním Scott Gomeze, který s Ďábly dlouho trénoval.

V posedním utkání se Devils představili na ledě Islanders. Po první třetině byl díky vyrovnávací trefě Brunnera stav 1:1, poté ale dvakrát údeřili domácí a konečné skóre tak bylo 3:1.

V čele produktivity je český legendární útočník Jaromír Jágr, který posbíral 15 bodů za 4 góly a 11 přihrávek ve 24 zápasech. I nejproduktivnější obránce je české národnosti – Marek Židlický (3+9).

Nejvíce zápasů si letos zachytal Cory Schneider (91,5%), který jen jednou pustil od začátku utkání do branky svého náhradníka. Byl jím Scott Clemmensen (85,2%), který ho poté ještě dvakrát nahradil v průběhu zápasu. Dvakrát střídal Schneidera i Keith Kinkaid (90,9%).
Pittsburgh Penguins
Tučňáci zatím získali 34 bodů a jsou ve své konferenci na třetím místě. Mají za sebou ovšem pouze 23 utkání, zatímco první Tampa Bay už 25 a Montreal dokonce ještě o jedno více.

Penguins vsítili v této sezoně již 81 branek, jen jeden tým je lepší – Lightning (91).

Naposledy hrál Pittsburgh na ledě Caroliny Hurricanes. Domácí sice v čase 3:39 šli do vedení, o 17 sekund později ale vyrovnal Kunitz. V šesté minutě navíc Penguins poslal do vedení Bortuzzo, jehož obranný kolega Ehrhoff v 56. minutě navýšil na 3:1. Hurikáni stihli ještě korigovat skóre, 12 sekund před koncem zmírnil výsledek Elias Lindholm. Na více už se ale domácí nezmohli.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Sidney Crosby, který dal letos ve 23 odehraných zápasech 9 gólů a na dalších 24 přihrál. Nejčastěji bodujícím obráncem je Kris Letang (22 zápasů, 4+14).

Brankářskou jedničkou týmu je Marc-André Fleury s úspěšností zásahů 92,4%. Nastoupil do 18 utkání. V pěti ho nahradil kolega Thomas Greiss (92,7%).
Dnes se mezi sebou utkají týmy Pittsburgh Penguins a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.