Do utkání žádný Čech ani Slovák nezasáhl.
Tři hvězdy utkání

1.Jevgenij Malkin (PIT) – 0+3
2.John Carlson (WSH) – 1+1
3.Jason Chimera (WSH) – 0+2
Máme za sebou zajimavé utkání, ve kterém byli o trochu lepší hosté a zaslouženě vyhrál 3:4! Domácí se snažili, ale mohou být rádi jenom za čtyři branky ve své síti. Za hosty bych dnes vyšvihl Jevgenije Malkina, který si připsal tři asistence, ale hlavně hrál skvěle i do obrany a vytvářel pro spoluhráče spoustu šancí.
60:00
59:41
Hosté vyhazují do středního pásma a rozhodují o dnešním vítězi.
59:18
Domácí vyhráli vhazování a snaží se o vyrovnání.
59:02
Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Vhazovat se bude po levici Fleuryho.
58:45
Hosté vyhazují kotouč do středního pásma.
57:58
Ovečkinova střela od modré čáry končí v náručí Fleuryho.
57:35
Domácí jdou v šesti! Holtby zustává na střídačce!
57:35
Konec oddechového času. Vhazovat se bude po levici Fleuryho.
57:35
Oddechový čas pro domácí.
57:12
56:26
Washington právě vstřelil branku!
Domácí bleskurychle snižují na 3:4! Brouwer vyhrál vhazování na Carlsona a ten nabil ALEXANDROVI OVEČKINOVI, který se ranou z první prosadil. Asistence: John Carlson, Troy Brouwer
56:22
Velká šance pro domácí. Brankář Fleury dostává dvě minuty za hrubost. Trest odpyká Downie.
56:02
Domácí jsou znovu v útočné třetině, ale tahají kotouč jenom po rohách.
55:28
Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, ale Ovečkin nahrál před modrou čárou a to nemohlo skončit jinak než postavením mimo hru.
55:02
Hostům se nepovedla rozehrávka a piská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Fleuryho.
54:48
Green se dostal do zakončení, ale jeho střela z velkého úhlu nenadělala Fleurymu velké problémy.
54:32
Domácí jsou bezradní a neví jak vyzrát na obranu hostů.
53:54
Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude po levici Holtbyho.
53:32
Hosté vyhazují jenom do středního pásma a sosutředí se hlavně na obranu.
52:45
Hosté mají kotouč za vlastní brankou a snaží se rozehrát.
52:20
Orpikovi utíká kotouč na modré čáře a domácí přisli o útočnou třetinu.
51:55
Kuznětsov se mohl řítit sám na Fleuryho, ale byl v postavení mimo hru.
51:19
Niskanen moc chvátal do útočné třetiny a píská se postavení mimo hru.
51:04
Ovečkin se snažil obejít hostujícího obránce, ale to se mu nepovedlo a Letang se vydal do brejku a Holtby jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
49:58
Ovečkin nahodil kotouč před branku, ale jeho nahrávku Ward promáchl před hostujícím brankářem a do útoku se vydávají hosté.
49:07
Domácí nahazují do útočné třetiny a celá formace jde vystřídat.
48:05
Kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:49
Domácí tým ztrácí znovu dvě branky a proti dobře hrajícím hostům to dnes budou mít těžké.
47:12
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté si berou doubrankový náskok zpět! Malkin obešel obránce a vystřelil, ale jeho střela se odrazila od mantinelu, kde byl Comeau a ten nahodil kotouč na branku a CHRIS KUNITZ uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Blake Comeau, Jevgenij Malkin
46:19
Domácí cítí šanci na vyrovnání a začínají to cítit i fanoušci v hale, kteří teď hodně povzbuzují domácí tým.
44:09
Domácí snižují na 2:3! Domácí se dostali do přečíslení tři na dva a Chimera našel skvělou nahrávkou TROYE BROUWERA a ten na dvakrát překonal Fleuryho. Asistence: Jason Chimera, Karl Alzner
43:33
Hosté mohli jít znovu do přečíslení tři na dva, ale zastavilo je postavení mimo hru.
43:16
O kotouč se bojuje za brankou hostů.
42:26
Hosté se dostali do přečíslení tři na dva a Perron našel volného Letanga, ale ten místo střely volil další nahrávku a trefil brusle bránícího hráče.
41:02
Domácím se nepovedlo dostat do útočné třetiny a hosté hrají v plném počtu.
40:02
Domácí dohrávají zbytek přesilové hry.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, ve které jsme viděly jednu branku. Hra byla hodně rozkouskovaná vyloučeními a nehrálo se skoro ve standartním počtu. Hosté zvýšili svůj náskok při přesilové hře trefou Crosbyho ve 24.minutě. Uvidíme jestli se domácí tým zvedne a dokáže něco s výsledkem udělat. Další třetina začne přibližně v 4:10.

Střely na branku

WASHINGTON – 11
PITTSBURGH – 20
40:00
39:39
Carlsonova střela od modré čáry sražená do rohu.
39:13
Ovečkinova přihrávka sražena mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale domácí se rozčilují, protože se mělo vhazovat v útočné třetině domácího týmu.
39:02
A je tu další vyloučení. Vyloučen hostující Comeau na dvě minuty za sekání.
38:19
37:52
Domácí hrají v plném počtu. Hosté dnes kromě jedné přesilové hry nepředvedli nic.
37:29
Hosté se stále nemohou dostat do útočné třetiny a to už se blíží konec přesilové hry.
36:57
Domácí vyhazují až za branku Fleuryho. Hosté musí začít s rozehrávkou od vlastní branky.
36:21
Ward se řítil ve vlastním oslabení sám na Fleuryho, ale ten ho skvěle vychytal lapačkou!
35:52
Vyloučen domácí Schilling na dvě minuty za hákování.
35:10
Domácí nahodili do útočné třetiny, ale o kotouč přišli a musí se znovu bránit ve vlastní třetině.
34:42
Domácí hrají v plném počtu. Hosté nic nepředvedli při přesilové hře.
33:41
Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny. Domácí skvěle brání vlastní modrou čáru.
32:42
A znovu se bude vylučovat. Domácí Wilson dostal dvě minuty za hrubost.
31:29
Martin je na ledě a hosté hrají v plném počtu. Domácím se přesilová hra nepovedla.
30:49
Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny. Hosté zatím pozorně brání.
29:35
Hosté vyhazují hned po vhazování a domácí musí začít s rozehrávkou od vlastní branky.
29:29
A znovu se bude vylučovat. Hostující Martin dvě minuty za krosček.
29:12
Domácí hrají v plném počtu. Hosté znovu nic neukázali při přesilové hře.
28:19
Domácí vyhazují až za branku hostů.
27:34
Malkin vystřelil od modré čáry, ale jeho střelu zblokoval jeden z domácích obránců a kotouč je ve středním pásmu.
27:12
A domácí jsou znovu vyloučeni. Chimera dostává dvě minuty za držení.
26:38
Hra se nám hodně vyrovnala a odehrává se především ve středním pásmu.
25:25
Domácí hrají v plném počtu. Hostům se nepovedla další přesilová hra.
24:46
Hosté se zatím nemohou dostat do útočné třetiny.
23:25
Znovu se vylučuje a bude to domácí hráč. Schilling dvě minuty za nedovolené bránění.
23:16
Hosté jdou do vedení 1:3! Malkin nabil do strany volnému SIDNEYMU CROSBYMU a ten se střelou prosazuje. Asistence: Jevgenij Malkin, Chris Kunitz
23:03
Malkin projel celé kluzistě a jel sám na Holtbyho, ale na poslední chvíli mu kotouč sjel z hole.
22:44
Ale hosté mají další šanci. Laich dvě minuty za podražení.
22:34
Domácí přežili oslabení a Ward je na ledě.
21:46
Hosté dlouho kombinovali v útončé třetině, ale nakonec to vzal na sebe Letang a vystřelil od modré čáry, ale jeho střela skončila v lapačce Holtbyho.
20:34
Hosté si hned na začátku třetiny vyzkouší přesilovou hru. Domácí Ward dvě minuty za hákování.
20:01
Máme za sebou první třetinu, ve které byli lepším týmem hosté a po zásluze vedou 1:2. Domácí měli k dispozici tři přesilové hry, ale ani jedna se jim využít nepodařila a navíc při třetí přesilové hře inkasovali druhý gól. Domácí se dočkali devět vteřin před koncem, když se trefil Carlson. Další třetina začne přibližně v 3:14.

WASHINGTON – 6
PITTSBURGH – 8
20:00
19:51
Domácí snižují devět vteřin před koncem třetiny na 1:2! JOHN CARLSON se chopil kotouče a z prostoru mezi kruhy propálil Fleuryho. Asistence: Jason Chimera, Eric Fehr
19:37
Malkin trefuje z mezikruží tyč domácí branky!
18:52
Crosby je na ledě a hosté přežili i třetí oslabení a dokonce vstřelili branku.
18:33
Hosté davají branku v oslabení! Domácí Niskanen na slepo nahravál na modrou čáru, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a kotouč si dojel BRANDON SUTTER a blafákem do bakchandu nedal Holtbymu šanci. Bez asistence
17:59
Bäckström zkusil vystřelit z pravého kruhu, ale jeho střela končí v náručí Fleuryho.
17:50
Domácí se usadili v útočné třetině a kombinují.
17:11
Hosté vyhazují a domácí musí znovu začít od vlastní branky.
16:52
A je tu další přesilová hra pro domácí! Vyloučen Crosby na dvě minuty za držení.
16:02
Letang je na ledě a hosté znovu přežili oslabení.
15:29
Hosté prodloužili kotouč do středního pásma. Domácím se znovu přesilová hra nedaří.
15:02
Domácí se až teď usadili v útočné třetině a kombinují.
14:22
Domácím se znovu nepovedl přechod modré čáry a píská se postavení mimo hru.
14:05
Hosté hned po vhazování vyhazují až za branku domácích.
14:02
Hosté jdou znovu do čtyř. Vyloučen Letang na dvě minuty za hákování.
13:47
Kunitz je na ledě a hosté hrají v plném počtu.
13:29
Hosté znovu vyhazují až za branku Holtbyho a zdá se, že oslabení přežijou bez úhony.
13:11
Střelu Ovečkina z levého kruhu vyrazil Fleury betonem do rohu.
12:50
Domácí se usadili v útočné třetině, ale zatím bez větší příležitosti.
12:16
Domácím se nepovedl přechod přes modrou čáru a píská se postavení mimo hru.
12:05
Hosté vyhazují až za branku Holtbyho.
11:47
Domácí si zahrají přesilovou hru. Vyloučen Kunitz na dvě minuty za hákování.
11:43
Hosté znovu kombinovali v útočné třetiny a Crosby z rohu našel volného Desprese na modré čáře, ale jeho střela byla sražená mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po levici Holtbyho.
10:58
Konec přestávky. Vhazovat se bude po levici Fleuryho.
10:58
Po zmatku v hostujícím brankivšti se kotouč odrazil na modrou čáru na Niskanena, ale jeho střelu Fleury bez problémů chytil do lapačky. Následuje komerční přestávka.
10:46
Ovečkin našel nádhernou nahrávkou volného Burakovskyho, ale ten trestuhodně minul prázdnou branku.
10:19
Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude po pravici Holtbyho.
09:53
Malkin nabruslil po pravé strany do útočné třetiny, ale jeho střela šla těsně vedle domácí branky.
09:10
Domácí se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:32
Hraje se pět na pět.
08:31
Vzájemné vyloučení. Hostující Downie a Comeau oba dvě minuty za hrubost. Domácí Wilson a Latta oba dvě minuty za hrubost.
07:58
U hostující střídačky se strhla vetší bitka.
07:04
Hosté jdou do vedení! Malkin zavezl kotouč do útočné třetiny a přenechal kotouč hned za modrou čárou PATRICU HORNQVISTOVI a ten se střelou do proti pohybu domácího brankáře prosazuje. Asistence: Jevgenij Malkin, David Perron
06:43
Perron hledal v útočné třetině Crosbyho, ale Orpik jeho nahrávku zachytil a vyvezl kotouč do středního pásma.
06:04
Konec přestávky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:04
A znovu kotouč mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.
05:43
05:22
04:49
Domácí jeli tři na dva, ale Ovečkinova nahrávka nenašla žádného spoluhráče a u kotouče jsou znovu hosté.
04:21
Malkin hledal před brankou Kunitze, ale domácí obrana kotouč odvrátila.
03:42
Domácí se na chvíli dostali do útočné třetiny, ale Kuznětsov přišel o kotouč a hosté jdou s kotoučem do středního pásma.
03:16
Crosby našel Perrona, ale jeho střela z vrcholu kruhu skončila v Holtbyho náruči.
02:28
Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepiská.
01:58
Downie se dostal do prostoru mezi kruhy, ale jeho střela byla zblokovaná do rohu.
01:33
Hosté začali aktivněji a snaží se znovu ohrozit domácího brankáře.
00:42
Kunitz se dostal po nahrávce od Malkina do samostatného úniku, ale Holtby jeho blafák do backhandu chytil do lapačky!
00:01

Washington Capitals: Holtby(Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Schilling – Burakovsky, Bäckström, Ovečkin – Brouwer, Kuznětsov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Latta, Chimera

Pittsburgh Penguins: Fleury(Greiss) – Letang, Martin, Bortuzzo, Pouliot, Despres, Scuderi – Hornqvist, Crosby, Perron – Comeau, Malkin, Kunitz – Bennett, Sutter, Spaling – Downie, Lapierre, Adams.
Vzájemné zápasy

28.12.2014 – Pittsburgh – Washington 0:3
29.01.2015 – Washington – Pittsburgh 4:0
18.02.2015 – Pittsburgh – Washington 1:3
Washington Capitals

Domácí jsou v tabulce Východní konference hned za hostujícím týmem, když jim patří šestá pozice se ziskem šestasedmdesáti bodů. Nejproduktivnějším hráčem domácích je Nicklas Bäckström, který má na svém kontě čtyřiašedesát bodů. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Alexander Ovečkin, který je spolu s Rickem Nashem nejlepším střelcem celé soutěže.
Pittsburgh Penguins

Hosté se v tabulce Východní konference nachází na pátém místě, když v šedesáti zápasech vybojovali sedmasedmdesát bodů. Nejproduktivnějším hráčem hostů je Sidney Crosby, který vstřelil devatenáct branek a k tomu si připsal dvaačtyřicet asistencí. Za zmínku stojí i druhý produktivní hráč hostů Jevgenij Malkin, který má jenom o tři kanadské body méně než Crosby.
Dobrý večer, vítám vás u pokračování NHL. V dnešním utkání se střetne domácí Washington Capitals s Pittsburghem Penguins. Sledujte náš online přenos a buďte s námi ve hře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.