Jaromír Jágr 2+1, 3 střely, čas na ledě 14:30, 1. hvězda zápasu
TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Jaromír Jágr (FLA) 2+1
2. Aleksander Barkov (FLA) 1+1
3. Tyler Ennis (BUF) 1+0
A domácí to již v pohodě zvládli. Vyhrané buly sebralo Buffalu veškeré šance na vyrovnání a Florida slaví třetí výhru ze čtyř zápasů. Ve třetí třetině se domácím podařilo odskočit opět na rozdíl dvou branek, když se trefil Barkov, a tento gól byl také gólem vítězným, neboť v 53. minutě se již Ennisovi podařilo jen snížit. Největší zásluhu na vítězství však dnes má Jaromír Jágr, který si připsal dvě branky a jednu asistenci.
59:57
Tak budeme svědky ještě jednoho buly, které zavinilo zakázané uvolnění Floridy. Do konce třetiny zbývá 2,3 vteřiny.
59:42
Kotouč je až za prázdnou bránou Buffala. Troufnu si říct, že to již hosté nestihnou.
59:27
Sražená střela od modré čáry končí v ochranné síti za Luongovou bránou. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
59:10
Domácí se sice dokázali dostat z vlastního pásma, avšak Trocheck byl u vyhozeného kotouče později a je to jen další icing Floridy.
58:54
Oddechový čas pro hosty.
58:54
Rozhodnutí měl na hokejce Vincent Trocheck, ale ten v tísni ze středního pásma odkrytou bránu netrefil. Znamená to zakázané uvolnění a buly u Roberta Luonga.
58:37
Chad Johnson míří na střídačku a Buffalo to zkouší v šesti hráčích!
58:09
Zakázané uvolnění Panterů sice vrátilo hru k Luongovi, ale nyní už se o kotouč bojuje u brány na opačné straně kluziště. Johnson si připsal dva poměrně jednoduché zákroky.
57:30
Do konce třetí třetiny zbývá přesně 150 vteřin a vhazuje se v pásmu domácí Floridy, která stále brání jednogólový náskok.
57:12
Jonathan Huberdeau mohl definitivně rozhodnout! Domácí forvard měl na levé straně hodně prostoru, ale střelou z vrcholu kruhu našel jen rameno Chada Johnsona!
56:34
I dnes velmi aktivní Jack Eichel projel kolem mantinelu a dokázal poslat puk k Luongovi. Ten nic neriskuje a kryje kotouč pod lapačkou.
56:18
Hostům nyní čas ubíhá velmi rychle. Kotouč mají ve středním pásmu na hokejkách hráči domácí Floridy.
55:36
Tyler Ennis mohl být hrdinou dnešního zápasu, ale z dobré pozice svou druhou branku v zápase a vyrovnání Buffalu nepřinesl.
54:59
Kotouč se po vhazování po pravici domácího brankáře dostal na střídačky. Čas na zřejmě poslední komerční přestávku.
54:55
Florida si pod tlakem pomáhá jen zakázaným uvolněním. Hra se tak stěhuje zpátky před Luonga, který má v posledních minutách opravdu hodně práce.
53:39
Po delší době se v útočném pásmu zjevila první formace Floridy. Rychlá výměna kotouče mezi třemi útočníky však kvalitnější zakončení nepřinesla.
53:28
Hosté jsou při chuti a Luongo musel řešit další zakončení. Tentokrát si poradil a přerušil hru.
52:35
Sabres právě vstřelili branku!
Domácí poprvé v sezoně dostávají více než jednu branku! Buffalo se rychle dokázalo vrátit do útočného pásma, O'Reilly na modré čáře posunul kotouč k TYLERU ENNISOVI a ten tvrdou ranou překonává Luonga. Asistence: Ryan O'Reilly, Rasmus Ristolainen
52:06
Již podruhé během pár vteřin se Floridě podařilo vyhodit puk až k Johnsonovi. Bránící čtveřice domácích rychle střídá.
51:44
Hru v pěti na obou stranách jsme si dlouho neužili. Aaron Ekblad (FLA) poslal bekhendem nešikovně puk do hlediště a jde si odpočinout na trestnou lavici.
51:14
Nyní už je na ledě i Jamie McGinn a oba týmy tak hrají v plném počtu. V krátké přesilovce se Florida neodkázala dostat ani přes střední pásmo.
50:50
Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich 26 sekund přesilové hry.
50:20
Po krátké hře v neutrální zóně se rozjel Evander Kane, jenž vlétl do pásma Floridy a pokusil se natlačit před Luonga. V tom mu zabránila důrazná obrana domácích a po následné sražené ráně přichází další komerční přestávka.
49:40
Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje hostům, kteří se snaží dostat ke střele.
49:14
Jenže přesilová hra Buffala záhy končí. Vinu na tom má nedovolené bránění v podání Jamieho McGinna (BUF).
48:50
Na trestnou lavici je poslán Vincent Trocheck (FLA), kterého už nebavil souboj u mantinelu a nebezpečným zákrokem atakoval jednoho z hostů, jenž se poroučel na mantinel.
48:50
Hráči Šavlí se hodně snaží a opět se drží v pásmu domácích. Tentokrát jejich snažení přerušuje faul, po kterém následovala menší strkanice.
48:04
Buffalo si dokázalo vytvořit dobrý tlak, avšak ze všeho vyplynula jen střela do modré čáry. Luongo si našel skulinu, ve které puk viděl a poměrně pohodovým zákrokem ho zastavil.
47:29
Hosté již jsou několik vteřin v plném počtu a po zákroku Johnsona přichází komerční přestávka.
47:05
Pomalá přihrávka přes šíři útočného pásma končí sražená ve středním pásmu. Vyloučený Moulson se za chvíli vrátí na led.
46:38
Hostům se podruhé podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. S touto přesilovkou Floridy to nevypadá dobře.
46:06
Až teď se Florida usadila v pásmu soupeře, ale výsledkem byla jen střela o modré čáry, kterou Johnson dobře viděl a bez potíží schoval v lapačce.
45:39
Jágrova formace zatím v této přesilovce dostává volno a Floridě se zatím nepodařilo projít do útočného pásma. Nyní domácí zastavil ofsajd.
45:16
A po třetím gólu bude mít Florida navíc záhy další přesilovou hru. Na trestnou lavici tentokrát usedá Matt Moulson (BUF), který se provinil držením.
44:24
Florida právě vstřelila branku!
Tohle snad ani nemohlo skončit jinak! Obrovský tlak v přesilové hře končí gólem na 3:1! Ekblad vybídl ke střele z pravého kruhu Jaromíra Jágra, jehož dobrý pokus Johnson ještě zastavil, ale puk se následně odrazil na čepel ALEKSANDERA BARKOVA, který se z dorážky nemýlil. Asistence: Jaromír Jágr, Aaron Ekblad
43:59
Úderná přesilovková formace se stále drží v útočném pásmu a doslova vaří čtveřici hostujícího celku!
43:11
Po dobré střele z pravé strany dorážel Jágr, ale český útočník hattrick prozatím nezkompletoval!
42:49
Mitchell inkasoval od Marka Pysyka (BUF) úder vysokou holí a je z toho přesilová hra pro Floridu.
42:22
Velká chyba rozhodčích! Dave Bolland byl jednoznačně rychleji u vyhozeného kotouče a icing se tak pískat rozhodně neměl. Florida mohla vytěžit dobrou šanci, avšak právě vinou hvizdu sudího je vše zhaceno. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
41:48
Jako další se ranou z mezikruží chtěl prosadit Brandon Pirri, avšak ten trefil jen prvního bránícího hráče Šavlí a kotouč si to namířil do středního pásma.
40:53
Na druhé straně registrujeme první střelecký pokus Floridy ve třetí třetině. Huberdeau však z dobré pozice přestřeluje.
40:20
Hosté se okamžitě natlačili do útočného pásma. Pokus Evandera Kanea který posílal puk od mantinelu na bránu, Luonga nezaskočil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:36.
Čtyřicet minut zápasu je tedy minulostí a i nyní jdou do kabin spokojenější domácí hráči. Těm se sice ještě před samotným začátkem druhé třetiny podařilo navýšit vedení, když se v dohrávce první třetiny prosadil opět Jaromír Jágr, ale 28. minutě na tuto branku zareagoval Jake McCabe, který Buffalo vrátil do hry. Poslední třetina tak může být velmi zajímavá, neboť rozdíl mezi oběma týmy je pouhá jedna branka.
40:00
39:34
V poslední minutě druhé třetiny ještě zakončoval Trocheck, ale ani ten střelou cestu za záda Chada Johnsona nenašel.
38:52
Od modré čáry to nyní zkoušel Aaron Ekblad. Jeho tvrdý pokus končí v náruči Johnsona, který střelu dobře viděl.
38:23
Vítězné buly Floridy sice znamenalo střeleckou pozici pro Huberdeaua, avšak domácí útočník trefil jen obránce soupeře a rychlý protiútok Buffala končí ofsajdem.
37:51
Bleskurychlý Eichel se z pravé strany snažil nahrnout kotouč do brankoviště. To se nepovedlo, ale poté se ho ještě snažil najít Gionta, který viděl dvojku Draftu 2015 volnou u Luongovy tyče. Domácí se odkázali ubránit a obrací hru.
37:34
Aktivní Buffalo je opět v útočném pásmu a Luongo má plné ruce práce. Po několika pokusech o dorážku od McGinna dochází k přerušení hry.
36:17
Ennis bez větších potíží dorazil do útočného pásma a nakonec i bekhendovou přihrávkou poslal puk před bránu Luonga. Kanadský gólman sice nemusel zasahovat, ale i tak byla tato situace velmi ošemetná.
35:31
Kombinace elitní formace Floridy skončila na modré čáře, kde však chyboval kapitán Willie Mitchell a puk vyskákal na střídačku domácích. Následné buly ve středním pásmu vyhrávají hosté.
35:04
Puk končí v ochranné síti za Luongovou bránou a to je čas na další komerční přestávku.
34:37
Po zakázaném uvolnění Buffala posílají hosté kotouč opět přes všechny čáry, ale tentokrát se již icing nepíská. Florida nepřesností vrací kotouč na hole hráčů Šavlí.
33:32
Hostující obránce Gorges trefil střelou od modré pouze prvního blokujícího hráče Floridy a ta z toho mohla vytěžit bleskový protiútok. Příliš dlouhá přihrávka však skončila až u Johnsona, který včas vyjel z brány a hokejkou poslal kotouč zpět do středního pásma.
33:17
Luongo likviduje zakončení z levé strany a hlavní rozhodčí hvizdem přináší komerční přestávku.
32:41
Jake McCabe hodně zariskovala a špatnou rozehrávkou hosty připravil o kotouč. Velmi nebezpečně poté vypadala přihrávka zpoza brány, kterou však nikdo z domácích hráčů netrefil.
32:12
Domácí trenér Gerard Gallant se sice netváří příliš spokojeně, ale i přesto je Floridě odpískán icing, ze kterého se hosté pokusí něco získat.
31:32
Jonathan Huberdeau získal kotouč ve středním pásmu, pokusil se využít toho, že má proti sobě jen jednoho obránce a z otočky z dobré pozice posunul puk na brankáře Buffala. Chad Johnson dokázal zasáhnout!
30:55
Zakázané uvolnění Buffala dostává hru před Chada Johnsona. Ten tak musí být po chvíli opět v pozoru.
30:07
Na druhé straně zahrozil Jack Eichel. Jeho zakončení nemělo gólové parametry a puk končí ve středním pásmu. Obrana Floridy začíná po inkasované brance pracovat téměř dokonale, stejně jako před zmiňovaným gólem.
29:21
Hned po vyhraném buly se domácí dostali ke dvěma zakončením. Především bekhendový pokus Brickleyho vypadal velmi nebezpečně.
29:10
Jenže po zisku přišla také rychlá ztráta a Jussi Jokinen svižnou ranou protáhl Johnsona, který puk lapil.
28:33
Po dalších menších potížích s částí mantinelu se pokračuje ve hře. Aktivita Buffala neupadá a Šavle se záhy dostávají ke kotouči.
27:10
Z naprosto nenápadné akce se prosazuje Buffalo a rozdíl ve skóre je jen jednobrankový. Na pravé straně měl až příliš volného prostoru Foligno, který před bránu Luonga poslal dobrou přihrávku. Tu nikdo z hráčů Floridy nezastavil a na druhé tyči tak puk do sítě dokázal dopravit dojíždějící JAKE MCCABE, který měl opravdu jednoduchou práci. Pro hostujícího beka to je první gól v NHL! Asistence: Marcus Foligno, Nicolas Deslauriers
26:51
Florida naprosto v pohodě ubránila další oslabení a po zaútočení se puk opět ocitl na střídačkách. Následuje komerční přestávka.
26:27
25:43
Kotouč je až v pásmu Buffala. To tak musí znovu absolvovat náročnou cestu do jejich útočné části ledové plochy.
25:18
Některý z hráčů na lavičce Šavlí se dotkl kotouče. Vhazovat se bude ve středním pásmu, což jistě vyhovuje bránícím se Panterům.
24:55
Poněkud skrytou střelou od mantinelu zkusil štěstí Ryan O'Reilly. Bez úspěchu!
24:27
Tohle byl naprosto zbytečný faul Erika Gudbransona (FLA)! Domácí obránce u vlastní brány krosčekem atakoval Deslaurierse, kterého navíc poslal na svého brankáře a dostává dvě trestné minuty.
23:51
23:37
Znovu je puk na hokejkách domácích. Trocheck navíc po chvíli posílá kus černé gumy až k Johnsonovi.
23:06
A teď se navíc Ristolainen nikým neatakován dostal z útočného do středního pásma a je mu pískán ofsajd. Naprosto hloupá chyba hostujícího obránce.
22:40
Florida se skvěle brání a Barkov vyváží puk až do pásma soupeře. Buffalo je v přesilovkách zatím bezzubé.
21:56
Na trestnou lavici za hákování usedá Reilly Smith (FLA).
21:56
Neskutečné, co teď hosté nedali. Eichel si parádně povodil dva hráče Floridy, naservíroval kotouč před bránu, ale Evander Kane nedokázal přesunujícího se Luonga překonat. Výsledkem je aspoň přesilová hra.
20:57
Reinhart se dvakrát snažil dorazit kotouč, který měl domácí brankář ve své výstroji a proto následoval trest v podobě ataku Gudbransona, jenž hostujícího hráče důrazně srazil na led.
20:26
Matt Moulson to hned poté, co se Buffalo dostalo do útoku, zkoušel bekhendem, ale trochu z úhlu Luonga neměl šanci překonat.
20:01
Dohrávka první periody je tedy u konce a Florida může být nadmíru spokojena, neboť se ji po návratu z kabiny podařilo zvýšit vedení. Svou druhou branku oslavil Jaromír Jágr, který tak vsítil již svou 726. gól v NHL. Po výměně stran se bude hned pokračovat.
20:00
19:51
Florida se pokusila zaútočit ve vlastním oslabení, avšak Bolland již v tísni přesnější přihrávkou Jokinena nenašel. První třetina za chvíli skončí.
19:39
Buffalo si zahraje přesilovou hru. Nedovolené bránění v podání Willieho Mitchella (FLA) znamená dvě trestné minuty.
18:56
Tak nakonec domácí sice vyhráli buly, ale činit se záhy musel Roberto Luongo, který zasahoval proti střele ze střední vzdálenosti.
18:34
Po zakázaném uvolnění Buffala se hra vrátí k Johnsonovi. Uvidíme, zda se Florida okamžitě udrží v útočném pásmu.
17:34
Naprosto parádní vstup na led po přestávce předvádí domácí Florida. Elitní formace domácího celku se dokázala usadit v útočném pásmu, kotouč se dostal na hůl JAROMÍRA JÁGRA a ten fantastickou střelou pod břevno navyšuje náskok domácích. Druhý gól v zápase pro českou hvězdu. Bez asistence.
17:07
Právě nyní se začaly dohrávat necelé tři minuty, které chybí do konce třetí třetiny. Vhazování ve vlastním pásmu vyhráli domácí.
Zbývající část první třetiny se začne dohrávat přibližně v 2:31.
První třetina je prozatím ukončena! Hlavní rozhodčí rozhodli, že se nebude čekat na opravu plexiskla a poslali hráče do kabin. Zbývající dvě minuty a 53 sekund první části se tak budou dohrávat na začátku třetiny druhé. Do té půjdou domácí jako vedoucí tým, neboť v 9. minutě se v dvojnásobné početní výhodě prosadil nestárnoucí Jaromír Jágr.
17:07
Po souboji za bránou Luonga je hra přerušena. Navíc se nyní bude čekat na opravu plexiskla, která je po nárazu Kanea do Gudbransona poněkud poškozené.
16:42
Dave Bolland po dobrém sóloprůniku z úhlu ohrozil Johnsona, který puk opět jen vyrazil. Naštěstí pro Buffalo se však kotouč dostal na hokejku jednoho z hostujících obránců.
16:15
Domácí hráči jsou dnes velmi otravní a výborně napadají kombinaci Buffala. Šavle tak mají velké potíže se samotný proniknutím do útočného pásma.
15:37
Velkou rychlost ve střední pásmu vyvinul Quinton Howden. Ten si to namířil mezi obránce Buffala, avšak kotouč mu ujel od čepele hokejky a Johnson dokázal přerušit hru.
15:09
Poněkud propagační střelu právě vyslal Tyler Ennis. Domácí brankář s jeho pokusem snad ani nemohl mít větší problémy.
14:34
Týmy svádí v posledních vteřinách opravdu velké množství osobních soubojů. K zakončení se ani jeden celek nedostává.
13:52
Velmi pohlednou jízdu nám předvedl Aleksandar Barkov, který se ve středním pásmu protáhl kolem tří hráčů Buffala, avšak na modré čáře již ztroskotal a odjíždí střídat.
12:48
Druhé zakázané uvolnění v řadě sice dostalo vhazování zpět až k Johnsonovi, ale na buly si výborně počínal Eichel a Švale mohly zaútočit. Kane po přejetí útočné modré ztrácí puk.
12:23
12:08
Florida posílá kotouč daleko od své brány. U Johnsonovy brány navíc fantasticky zabojoval MacKenzie, který získal puk a udržel ho několik vteřin u mantinelu.
11:29
Výborná kombinace hostujícího celku nyní vedla až k zakončení Moulsona. Ten z úhlu poloodkrytou bránu Luonga minul!
10:48
Kvalitní Ennisova rána od modré čáry skončila jen na zadním mantinelu a domácí po několika soubojích u tvrzeného skla vyhazují kotouč ze svého pásma.
10:23
Šanci na vyrovnání budou mít hráči Buffala. Na lavici hanby totiž za hákování usedá Dave Bolland (FLA).
09:46
Ve zbývající klasické přesilovce se již Floridě udeřit nepodařilo a hosté hrají v plném počtu.
08:52
Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu a jdou do vedení. V rohu kluziště se ke kotouči dostal Aleksandar Barkov, který šikovnou žabičkou našel volného JAROMÍRA JÁGRA a česká legenda již s trochou štěstí Johnsona dokázala překonat. Asistence: Aleksandar Barkov, Nick Bjugstad
08:27
Huberdeau si párkrát vyměnil kotouč s Ekbladem a výsledkem byla přihrávka na Bjugsteda, který ze strany trefil jen Johnsona.
08:14
Barkov se dvakrát snažil dorážet z hranice brankoviště. Chad Johnson situaci prozatím ustál.
07:46
A Florida bude hrát dlouhou přesilovku pěti proti třem! Huberdeau si ve středním pásmu najel mezi několik hráčů Buffala, Josh Gorges (BUF) ho nešťastně zahákoval a je z toho velká šance na otevření skóre zápasu pro domácí.
07:22
Aleksandar Barkov se snažil protáhnout kolem Mikea Webera (BUF), který ho podrazil a míří na trestnou lavici. První přesilová hra zápasu.
06:45
Opět poměrně nejistý zákrok předvedl Chad Johnson. Nahození od mantinelu hostující brankář jen vyrazil betonem a kotouč se šoural celou šíří brankoviště. Nakonec skončil na hokejkách hostů.
06:36
Chad Johnson v pohodě přikryl kotouč, který se k němu jen tak doklouzal a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
05:59
Jenže nyní se musel Luongo vyznamenat! Evander Kane se rychle vytočil zpoza brány a několikrát se pokoušel procpat puk kolem tyče do brány. Domácí brankář zaúřadoval levým betonem a to i proti dorážce Gionty, který zakončoval z hranice brankoviště.
05:36
Po dobrém napadání Buffala se bude vhazovat ve středním pásmu, neboť se kotouč ocitl na střídačce. Hosté se na svém kontě nemají zatím ani jednu střelu.
03:56
Jenže teď si Chad Johnson nepočínal nejistěji a byl blízko první inkasované brance. Ránu od modré totiž gólman Buffala neudržel a před dorážejícím Huberdeauem si poté nebyl vůbec jistý, zda je kus černé gumy v jeho moci či nikoliv. Výsledkem je nakonec jen vhazování po Johnsonově levici.
02:25
Hned po vhazování v útočném pásmu pálil z dobré pozice Pirri. Také brankář Buffala je zatím stoprocentní.
01:21
O první střelu zápasu se postaral hostující Cody Franson, nicméně Luongo s tímto pokusem neměl větší potíže. Kotouč přebírají domácí, kteří obrací hru.
00:01

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell, Gudbranson, Mitchell, Petrovic, Kulikov – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Bjugstad, Pirri – Trocheck, Bolland, Jokinen – Thornton, MacKenzie, Brickley

Buffalo Sabres: Johnson (Lieuwen) – Ristolainen, Gorges, Franson, Weber, Pysyk, McCabe – Ennis, Girgensons, O'Reilly – Gionta, Eichel, Kane – McGinn, Larsson, Moulson – Foligno, Legwand, Deslauriers

Rozhodčí: Chris Rooney, Trevor Hanson – Scott Driscoll, Trent Knorr.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH TÝMŮ

Jaromír Jágr

Buffalo Sabres

Na soupisce Buffala nefiguruje žádný český nebo slovenský hráč.

BUFFALO SABRES

Hostující Buffalo patří dlouhodobě k nejhorším týmům ligy, ale letošní sezónou by měly přijít lepší časy. Od začátku sezóny Šavle odehrály tři zápasy a ač ve dvou odešly poraženy, předvádí se pohlednou hrou. Hned první dvě utkání Buffalo vstřelilo pouze po jedné brance, když doma podlehlo Ottawě (1:3) a Tampě (1:4), ale poté se Sabres dokázali oklepat a porazili Columbus v poměru 4:2. Hosty také může těšit hra Jacka Eichela, který zatím jako jediný z týmu vstřelil dvě branky a jako nováček výborně zapadl a v nejlepší hokejové lize světa se dokáže prosazovat.