Tak to bude z mé strany pro tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji Vám příjemný zbytek víkendu a u hokeje zase někdy na počtenou.
Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:48
Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 37 zákroků, 2 góly, 94,9%
Tři hvězdy utkání:
1. Jaroslav Halák (NYI) 37 zák., 2 góly, 94,9%
2. Anders Lee (NYI) 2+0
3. Nick Leddy (NYI) 0+2
Zápas mezi Devils a Islanders je minulostí. Hosté splnili povinnost a z Newarku si odváží povinnou výhru 4:2.Za domácí tým se v dnešním zápase trefil dvakrát Beau Bennett. Za hosty se trefil Pelech, Chimera a taky dvakrát Anders Lee. New Jersey se dnes večer utká s Detroitem. Bude to vůbec poslední zápas celé NHL v Joe Louis Areně. Naopak Islanders přivítají na svém ledě hráče Ottawy, i tento zápas bude pro tento celek důležitý, protože se na dálku perou s Torontem a Tampou o poslední postupové místo do play off.

Střely na branku v zápase: 39 (14, 11, 14) – 20 (4, 10, 6)
59:57
Devils právě vstřelili branku!
New Jersey Devils stylově uzavírají sezónu na domácím hřišti. BEAU BENNETT přidal tři sekundy před závěrečnou sirénou svůj druhý gól a upravil stav utkání na 2:4. Asistence: Dalton Prout, Miles Wood.
59:37
Zápas se už dohrává. Je jasné, že Islanders dnes zvítězí a i pro zítřejší hrací den zůstanou ve hře o play-off.
59:13
Halák si v závěru utkání připisuje další jednoduché zákroky ve svůj prospěch.
59:01
Byla ohlášena poslední minuta dnešního zápasu.
58:33
Jaroslav Halák si opět připisuje další úspěšný zákrok proti domácí střele.
58:27
58:04
Travis Zajac se snaží přihrát svému volnému spoluhráči, ale o puk přichází.
57:50
Michael Cammalleri netrefil branku, když vypálil tvrdou střelu od modré čáry.
57:28
Devils se ve vlastní přesilovce nedokáží prosadit do útočného pásma. Zatím je tato výhodu bezzubá.
57:06
Jaroslav Halák je dnes až na jeden vlastní případ nepřekonatelný. Další zákrok si připsal proti střele Andygo Greeneho.
56:27
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., hákování).
56:27
Máme před sebou poslední komerční přestávku v tomto utkání.
55:56
Alan Quine zůstal na útok sám, protože jeho hráči šli střídat. Hostující hráč vzápětí o puk přišel.
55:21
Blíží se konec třetiny a opět se hraje bez většího přerušování, hra je plynulá.
54:57
New Jersey se nechce spokojit pouze s jedním gólem. Jaroslav Halák má velmi dost práce.
54:31
Domácí tým vysoko napadá, to dělá hostujíc rozehrávce veliké problémy.
54:06
Travis Zajac na druhé straně chtěl překvapit Haláka, ale ten si na něj u tyčky počkal a puk vyrazil.
53:33
Adam Pelech si najel na pravý kruh a vystřelil, jeho střela neměla razanci ani přesnost.
53:11
Poslední domácí zápas v letošní sezóně se New Jersey pomalu končí, máme před sebou necelých sedm minut.
52:53
Zacha se snaží něco kloudného vymyslet, ale na vymýšlení je sám, takže nemá šanci úspět.
52:28
Beau Bennett vypálil nepříjemnou střelu na hostujcího brankáře, ale puk jenom o kousek minul hostující branku.
52:06
Keith Kinkaid je i nadále v obrovské pernamenci, ale zatím chytá vše, co na něj příjde.
51:39
Boj o puk se odehrává u branky Keitha Kinkaida, tento brankář musí být ve střehu.
51:01
Hostující obrana brání v této třetině s velikým přehledem, domácí útok si s ní neví rady.
50:42
Další komerční přestávka.
50:25
V této části hry je hokej opět velice rychlý, pohledný. Oba týmy se střídají v držení puku.
50:01
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby tohoto zápasu.
49:46
Brock Nelson nahodil kotouč do útočného pásma a míři se svým týmem vystřídat.
49:18
Hosté pomalu, ale jistě míří za povinným vítězstvím v tomto zápase. Ovšem ještě nepředbíhejme, stát se může cokoliv.
48:11
48:11
Islanders právě vstřelili branku!
První střela a hned gól, máme tady využitou přesilovku. Josh Bailey pěknou přihrávkou oslovil volného ANDERSE LEEHO, který přidal svůj druhý zásah v tomto zápase. Asistence: Josh Bailey, Nick Leddy.
47:53
Přesilová hra začala pro hosty velmi dobře, ale zatím stále neregistrujeme střelu.
47:28
Máme tady první komerční přestávku ve třetí třetině.
47:28
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., hákování).
47:08
Domácí tým z Newarku je stále o kotouče a i nadále vymýšli plány na překonání hostující obrany.
46:41
Zajac se snažil vypálit na hostující branku, ale jeho střela byla sražena do rohu hřiště.
46:18
Devils jako by tímto gólem ožili, je jich plné hřiště, diváci svůj tým ženou do útoku.
46:02
Domácí tým se nevzdává. Uvidíme, jak budou probáhat následující minuty.
45:00
Jaroslav Halák právě přichází o čisté konto. Nahození BEAUA BENNETA si tento slovenský brankář srazil do vlastní branky. Asistence: Stefan Noesen.
43:52
Nedáš? Dostaneš! Hosté ujeli do brejkové akce, Alan Quine následně skvěle z otočky oslovil svého spoluhráče JASONA CHIMERU, který poslal puk do protipohybu domácího brankáře. Asistence: Alan Quine, Calvin de Haan.
43:40
Na druhé straně zvoní tyč po střele jednoho z domácích!
43:02
Stephen Gionta se dostal k zakončení, Kinkaid vyrazil mimo své brankoviště.
42:44
Jaroslav Halák je dnes zatím bezchybný. To potvrdil i v tomto případě, kdy vychytal šanci Seversona.
42:17
Hosté se zbavují puku a míří střídat, kotouč putuje za domácí branku, kde si ho bere pod svou správu jeden z obránců.
41:53
Hostující tým chce co nejrychleji rozhodnout tento zápas, a proto se tlačí stále do zakončení.
41:29
Johnny Boychuk vypálil velmi tvrdou ránu, která ovšem minula domácí branku.
41:06
Přerušení hry registrujeme na druhé straně, Kinkaid nechce nic riskovat a puk schovává ve výstroji.
40:41
Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před jejich brankou.
40:15
Domácí tým má pouze jednu třetinu na to, aby vyrovnali tento nepříznivý stav utkání.
40:01
Druhá třetina je minulostí! I v této třetině byl více aktivní domácí celek, ale nic z této aktivity nevytěžil. Naopak hosté dvakrát během čtyř minut udeřili a převážili misky vah na svou stranu. Adam Pelech se jako první zapsal na střeleckou listinu, za čtyři minuty se k němu přidal Anders Lee. Průběžný výsledek znamená, že se postupovému místu přibližili na rozdil dvou bodů.

Počet střel v zápase: 25 – 14
Další třetina začne přibližně v 1:54.
40:00
39:39
Gionta si vzal ve vlastním pásmu puk, projel s ním přes střední do útočného pásma a poté i vystřelil, bez úspěchu.
39:15
Domácí tým je i nadále na puku a taky i nadále hledá recept na překonání Jaroslava Haláka.
39:01
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Puk se dostal k Zachovi, ale ani ten nevymyslel pro svůj tým nic zázračného.
38:31
Beau Bennett si pohlídal puk před dotírajicími hráči a následně se dostal i do útočného pásma.
38:01
Čím více se blíží konec třetiny, tím více se zvyšuje tlak domácího týmu, který chce aspoň snížit gólové manko před třetí třetinou.
37:36
Beau Bennett z otočky pálil na hostující branku, ale ani tato střela nedokázala najít svůj cíl.
37:16
Na konci druhé třetiny se hraje bez většího přerušování, což je pro plynulý hokej výborné.
36:49
Adam Henrique se snažil probít přes dva hráče, ale bez úspěchu. Hostující obrana si tohoto domácího špílmachra pohlídala.
36:15
Hosté doslova zavřeli svého soupeře ve vlastním pásmu, ale zatím je to bez nebezpečné střely.
35:55
Keith Kinkaid nám ukázal, že umí kvalitně chytat a zakročil proti šanci Chimery.
35:39
Calvin de Haan se dvakrát dostal do slibné šance, ale ani jednou nedostal puk do branky.
35:16
Další útok domácích má zárodek až u vlastní branky, protože hostující napadání pracuje v této části hry výborně.
34:58
Snaha se domácím hráčům nedá upřít, v dnešním zápase jim chybí to potřebné štěstí.
34:31
Gionta vypálil na domácí branku, ale ani jednou domácí svatyni netrefil. Kinkaid je zatím bez práce.
34:10
Druhá třetina se nám blíží ke svému konci, Islanders z minima vytěžili maximum a vedou v tomto zápase.
34:05
A opět tady je komerční přestávka v této třetině.
33:31
Jason Chimera je dnes při chuti, ale gólově to nedokáže ukazat. Domácí obrana si s ním dokáže poradit.
32:55
Scott Mayfield vyvezl puk do útočného pásma, ale tam moc kotouč nevydržel a stěhoval se do středního, poté útočného pásma domácího celku.
32:36
Adam Henrique se nedokázal prosadit a musí tedy přihrát ke svému obránci na modrou čáru.
32:14
Domácí tým se usadil v útočném pásmu, které i stále drží. Tato pasáž hry je od domácích výborná.
31:56
Halák uzavřel prostor mezi ním a jeho pravou tyčkou, Kyle Palmieri nedokázal puk protlačit do branky.
31:37
Hosté chtějí pojistku, proto se tlačí do útočného pásma, aby přidali svůj třetí gól do své sbírky.
31:08
Jeden z rozhodčích se ocitnul na ledě po kontaktu s domácím hráčem, který ho seslal k ledu.
30:43
Za hostující brankou probíhá velmi tvrdý boj o kotouč, domácí jsou zatím úspěšnější.
30:22
Zápas se nám před malou chvíli přehoupnul do své druhé části. Uvidíme, co nám tato část nabídne.
30:04
Po pár minutách tady máme další komerční přestávku.
29:59
29:36
Devils se nadechli k velkému tlaku, ale Halák je dnes prostě famózní. Nesmíme zapomínat na hostující obranu jako takovou.
29:16
Poté následuje další osvobození v podobě vyhození puku přes všechny tři čáry ke Kinkaidovi.
28:46
Hostující celek hraje tuto třetinu s velikým přehledem, to se prokazuje i ve vlastním oslabení.
28:28
Domácí tým má velký tlak založit kloudnou akci ve své přesilovce, ta se čím dál více krátí.
28:10
Mohlo být rozhodnuto, ale jeden z hostujících hráčů nepřekonal v oslabení výborného Kinkaida.
27:59
Máme tady první komerční přestávku ve druhé třetině.
27:59
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., podražení).
27:52
Mohutný tlak domácího celku nekončí, Halák musí být na pozoru. Střela může přijít odkudkoliv.
27:24
Domácí tým byl zatím lepším týmem, ale teď prohrává o dvě branky. Uvidíme, co s tím Ďáblové udělají.
26:23
Branka ovšem přichází ihned vzápětí. Nick Leddy napřáhnul ke střele, kterou ještě před domácí brankou tečoval ANDERS LEE. Poté puk propadnul za záda domácího brankáře. Asistence: Nick Leddy, Anthony Beauvillier.
26:18
26:05
Joshua Ho-Sang nahazoval na domácí branku, ale puk do brankoviště vůbec nedošel. Domácí obránce se položil do tohoto nahození.
25:43
Přesilová hra se opět blíží ke svému konci a vypadá to, že hosté ani tuto přesilovku nevyužijí.
25:16
Tentokrát se v brejku ocitnul domácí Zajac, ale při přejezdu do útočného pásma o puk přišel.
24:53
Domácí tým se právě na malou chvíli osvobodil, ale na moc dlouho to nevidím. Islanders jsou při chuti.
24:32
První přesilová hra ve druhé třetině se hraje zatím výhradně v útočném pásmu hostů.
24:18
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Travis Zajac – 2 min., krosček).
24:01
Halák opět vytáhnul spektakulární zákrok a drží svůj tým nad vodou v dnešním zápase.
23:43
Domácí jsou zaskočeni úvodní brankou soupeře a i nadále jsou ve vlastním pásmu.
22:48
Nedáš, dostaneš! To se právě potvrdilo v dnešním zápase. ADAM PELECH dostal puk do jízdy, připravil si svou střelu a poté propasíroval puk za záda Kinkaida. New York Islanders se ujímá vedení v tomto zápase! Asistence: Nikolaj Kuljomin.
22:22
Hosté se zmůžou pouze na takové lehké napadání, které ovšem vůbec nedělá soupeři problém.
21:56
Naopak hosté působí jako by byli stále o přestávce, v šatně. Jejich hra je velice pomalá a čitelná.
21:42
Hall dostal puk výbornou zadovkou od spoluhráče a poté i dokázal vystřelit. Jenže do prostoru, kde byl připraven Halák.
21:23
Michael Cammalleri dostal puk mezi kruhy a následně se pokusil vypálit. Jenže jeho střela byla zblokována.
21:03
Devils pokračují v nastoleném tempu z první třetiny, to se musí domácím fanouškům líbit.
20:31
Andy Greene se dostal před Haláka, na kterého ve finále fázi nevyzrál. Stav utkání je stále bez branek.
20:02
I druhé úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí celek, kteří se ihned tlačí do útočného pásma.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního zápasy mezi Devils a Islanders. V této periodě jsme neviděli žádný gól, pouze vyložené šance domácích. Ve dvou vyložených šancí se objevil Taylor Hall, ovšem ten si poté vylámal zuby na Halákovi, který dnes branku Islanders hájí velice pečlivě. V první třetině si připsal poctivých 14 zákroků.

Počet střel v zápase: 14 – 4
Další třetina začne přibližně v 1:02.
20:00
19:41
Hall se snaží opět něco kloudného vymyslet, ale zatím žádný dobrý nápad nepřichází.
19:15
Zdá se, že první třetina se dohraje v útočném pásmu domácích, kteří drží puk a jsou na dostřel branky soupeře.
19:01
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:44
Taylor Hall ujel všem svým strážcům, ale v samostatném nájezdu neuspěl. Jaroslav Halák je zatím brankářem na správném místě.
18:22
Anthony Beauvillier se snažil propálit domácího brankáře, ale jeho pokus tento brankář vyrazil.
18:02
Vhazování v útočném pásmu hostů vyznělo lépe pro Islanders, kteří puk vyvážeji daleko od své branky.
17:52
Na ledě vznikla menší šarvátka, kterou ihned v zárodku krotí jeden z čárových rozhodčích.
17:32
Čím více se blíží konec první třetiny, tím více jsou aktivní domácí hráči. Jenže překážka je v bráně a jmenuje se Jaroslav Halák.
17:11
Joshua Ho-Sang se ihned zapojil do hry svého celku a vystrašil všechny fanoušky domácího celku.
17:03
16:43
Michael Cammalleri se prokličkoval ke střele, ale poté zamířil mimo tři tyče hostující branky.
16:22
Domácí jsou stále v útočném pásmu, ale stále je to bez střely. Halák je zatím spokojený.
15:51
Domácí doslova zavřel soupeře v jejich pásmu, kde je dusí. Ovšem žádná nebezpečná střela na jejich branku nepřichází.
15:44
Hosté vyhazují a útok domácích musí začít opět od vlastní branky. Hostům tohle stačí.
15:20
Devils zatím těží z této výhody, ale proti je zatím výborný Halák v brance Islanders, který drží čisté konto.
15:04
První přesilovku si zahrají i domácí, třeba to bude lepší než hostující přesilová hra.
15:03
Vyloučení v týmu New York Islanders (Joshua Ho-Sang – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
14:34
Domácí tým si musí dát pozor na stupňující se aktivitu hostů, kteří dost zlobí v jejich pásmu.
14:28
Máme tady další komerční přestávku.
14:20
Gionta se snaží něco vykouzlit v útočném pásmu, ale nic nebezpečného pro Kinkaidovu branku to není.
13:52
Puk míří z hokejky na hokejku, ani jeden hráč si kotouče neužije moc dlouho. Momentálně u puku jsou domácí.
13:36
Domácí tým jel do útočného pásma ve čtyřech, nacož hostů bylo v jejich pásmu pouze dva. Bohužel pro domácí tým z toho nic nebezpečného nebylo.
13:16
Tempo, které nastavil domácí tým na začátku utkání pomalu opadá. Do hry se stále více dostává hostující celek.
12:57
Scott Mayfield napřáhnul z pravého kruhu ke střele, ale ta zamířila pouze za domácí branku.
12:52
Domácí tým vyhazuje přes všechny čáry k hostující brance, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
12:33
12:20
Hokej je i nadále velice rychlý, ale zatím se stále hraje bez branek, což tomuto hokeji velmi škodí.
11:52
Akce Pavla Zachy končí neúspěchem. Tento český mladík oslovil přihrávkou svého spoluhráče, ale ten nepřekonal výborného Haláka.
11:36
Joshua Ho-Sang to vzal všechno na sebe a dostal se do útočného pásma.
11:18
Domácí tým drží puk ve středním pásmu, čas z této přesilovky se mění v prach.
10:57
Zatím se nám opakuje první přesilovka, kdy domácí hráli velmi disciplinovaně.
10:43
Hosté mají k dispozici další přesilovou hru. Uvidíme, jak dopadne tato výhoda.
10:33
Máme tady další komerční přestávku v této třetině.
10:33
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (John Moore – 2 min., naražení zezadu).
10:19
První třetina se nám před malou chvíli přehoupla do své druhé poloviny. Zatím se stále hraje bez branek.
09:54
Momentálně můžeme vidět velice rychlý hokej nahoru, dolů. Diváci v Prudential Center se rozhodně nenudí.
09:28
John Moore napřáhnul ke střele, ale ta se odrazila od hostujícího obránce, který spadnul na led.
08:59
Domácí tým se po dvou minutách dostal s pukem do útočného pásma, kde se bude snažit ohrozit hostující branku.
08:37
08:25
Tato výhoda se blíží ke svému konci a vypadá to, že ji hosté nevyužijou, tak jak by chtěli.
08:06
Další vyhození přes všechny tři čáry, hostující akce musí začít od vlastní branky.
07:47
Polovinu trestu je už za námi a Kinkaid zatím neměl v této přesilovce, co na práci.
07:19
Hráči Devils vyhazují do středního pásma a míří střídat, ale jeden z nich jde za pukem a snaží se hostující obranu překvapit.
07:10
Práce přichází až o pár sekund pozadu, kdy musel tento brankář zakročit proti jedné hostující akci.
06:57
Přesilovku začali výborně, jsou v útočném pásmu, kde kombinují. Ovšem Kinkaid je zatím bez práce.
06:41
Po slabém začátku mají hosté příležitost zaútočit v přesilové hře.
06:37
Máme tady první komerční přestávku v této třetině.
06:37
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., vysoká hůl).
06:25
Taylor Hall se objevil úplně sám před hostující brankou, ale gól nedal. Jaroslav Halák skvělým zákrokem tuto šanci zklikvidoval.
06:11
Hosté jsou i nadále velice pasivní ve hře dopředu, proto jsou stále v obranné formě.
05:39
Až teď se hosté osvobozují aspoň když puk vyhazují do středního pásma, můžou jít střídat.
05:05
Devils je stále velice aktivní, ale Halák je zatím proti jejich akcím odolný.
04:42
Puk se opět nastěhoval do útočného pásma Devils. Uvidíme, na jak dlouho tam pobyde.
04:13
Boychuk se na druhé straně dostal do pěkné akce, ale poté nepřesně přihrál a tímpádem o puk přišel celý tým.
03:50
Damon Severson napřáhnul k tvrdé střele, ale puk se zastavil před brankovištěm, kde bylo až moc těl.
03:34
Tlak na slovenského brankáře nekončí, stále musí být na pozoru. Ovšem teď si může oddychnout, puk končí u diváků.
03:10
Miles Wood se dostal do slibné šance, ale Jaroslav Halák výborně zakročil.
02:46
Keith Kinkaid nám předvedl vynikající hru hokejkou, kdy rozehrál velice přesně na rozjetého spoluhráče.
02:35
Domácí tým je naopak velmi aktivní a i nadále zůstává v útočném pásmu. Teď zásluhou soupeře, který vyhodil přes všechny čáry.
02:10
Hosté jsou zatím pasivní, moc se do útoku až na Chimerův výpad netlačí.
01:44
Devils kombinuje v útočném pásmu, kde se snaží ohrozit hostující branku. To se jim ovšem zatím nedaří.
01:17
Oba brankáři mají za sebou úvodní zákroky v dnešním zápase. Uvidíme, jak si povedou v dalších minutách.
00:50
Na druhé straně se blýsknul skvělým blafákem Jason Chimera, ale na Kinkaida nevyzrál.
00:20
Halák je hned na začátku utkání velmi aktivní, má dost práce se střelami domácích obránců.
00:02
Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí celek, který je na puku a míří do útoku.
00:01
Na ledě se ukázala manželka Patrika Eliáše s dcerami, které obdrželi květiny od hráčů Devils. Následně se ve středovém kruhu objevil Brian Gionta, který s Patrik hrál dlouhá léta právě tady v Newarku, ale teď tento hráč právě působí v dresu soupeře. Poté proběhlo čestné buly mezi těmito hráči a tímto takový menší ceremoniál skončil. V příště sezóně se Patrik Eliáš dočká slavnostního vyřazení svého dresu.
Ještě před samotným začátkem utkání se na ledě objevila legenda domácího klubu, Patrik Eliáš.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene (C), Lovejoy, J. Moore, Severson, Merrill, Kapla – Henrique (A), Zajac (A), Palmieri – Hall, Zacha, Cammalleri (A) – B. Bennett, Josefson, Noesen – Wood, Coleman, Thomson.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Mayfield, Hickey – Lee, Beauvillier (A), Ho-Sang – Ladd, Quine, Chimera – B. Nelson (A), Jo. Bailey, C. Jones – Gionta, Clutterbuck.

Rozhodčí: G. Rank, C. Rooney – G. Devorski, S. Alphonso.
Vzájemné zápasy

New York Islanders – New Jersey Devils 2:1
New York Islanders – New Jersey Devils 6:4
New Jersey Devils – New York Islanders 3:2
New Jersey Devils – New York Islanders 2:3
New York Islanders – New Jersey Devils 4:3
Domácí tým z Newarku zažívá letos velmi hodně nepovedenou sezónu. To všechno je důsledkem posledního místa na Východu. Kdyby někdo před měsícem řekl, že hosté budou bojovat o play-off, tak bych se mu vysmál. Tento tým zažívá výborný finiš sezóny a stále živí naději na postup. Ovšem musí doufat v bodovou ztrátu Tampy nebo Toronta, proto Islanders musí v tomto zápase hrát na 100% od samotného začátku.
Hezký den přeji Všem fanouškům ledního hokeje. V tomto on-line přenosu se podíváme na zápas mezi New Jersey Devils a New York Islanders. Tímto zápasem vás provede Jan Mládek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.