NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Nashville - 4. listopadu 2017   03:00

Anaheim
Anaheim
24:24' Vermette (O. Kaše, N. Ritchie) • 39:45' H. Lindholm (Rakell) • 47:41' Silfverberg (D. Grant, Wagner)
3:5
(0:2, 2:2, 1:1)
Nashville
Nashville
06:26' Hartnell  (Josi, Åberg) • 19:11' Josi  (Sissons, F. Gaudreau) • 23:05' Irwin  (Y. Weber, F. Gaudreau) • 37:20' Arvidsson  (Ekholm, Fiala) • 59:42' P. K. Subban  (Rinne, Watson)
Anaheim
Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Vatanen – Rakell, Perry, Cogliano – Vermette, Silfverberg, N. Ritchie – D. Grant, O. Kaše, Rasmussen – Wagner, L. Shaw, Boll.

Československá stopa v utkání

Ondřej Kaše (ANA) (0 + 1, 4 střely na branku, čas na ledě 15:19)
Střely na branku v zápase

Anaheim Ducks: 38

Nashville Predators: 30
Nakonec jsme sledovali docela dramatický závěr zápasu. Nashville Predators přitom ve druhé třetině vedli na ledě Anaheim Ducks už 4:1, ale domácí postupně náskok umazávali. Vypadalo, že by mohli dokonce vyrovnat, ale k tomu nakonec nedošlo. Za stavu 3:4 totiž trefil odkrytou branku obránce Nashvillu P. K. Subban, který tak pečetil výhru Predators. Spoustu gólů dnes měli mimochodem na svědomí právě zadáci. Přestože měli Ducks více střel na branku, na body dnes nedosáhli, hosté dokázali lépe využívat své šance. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.
59:42'
Nashville právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto o tom, kdo si dnes odnese výhru v základní hrací době. Dvakrát po sobě Nashville Predators netrefili odkrytou branku a vyhodili pouze na zakázané uvolnění. Když ale po vhazování v obranné třetině zkusil štěstí hostující obránce P. K. SUBBAN, už se nemýlil. Můžeme očekávat, že zbytek duelu už se bude jen symbolicky dohrávat. Asistence: Pekka Rinne, Austin Watson.
59:29'
Další vyhození Nashville Predators na zakázané uvolnění. Poslední minuta třetí třetiny se nám hodně kouskuje, ale Anaheimu už nezbývá moc času na vyrovnání.
59:25'
Ducks musejí hledat cestu zpátky do útočného pásma, obránce domácích totiž nestačil udržet puk na modré čáře.
59:03'
Běží poslední okamžiky třetí třetiny a Ducks jsou v útočném pásmu. Potom se hosté odhodlali k vyhození přes všechny čáry, takže se pochopitelně muselo pískat zakázané uvolnění.
58:39'
Vhazování před Pekkou Rinnem, ale ještě předtím si Anaheim Ducks podle očekávání vybírají oddechový čas.
58:24'
Začaly poslední dvě minuty základní hrací doby a Anaheim Ducks to zkoušejí se šesti hráči v poli. John Gibson už odjel z branky na střídačku.
57:53'
Coglianovo zakončení po ledě Rinne vykopl pravým betonem, k dorážce už se nikdo z domácích nedostal. Kdyby ano, dává gól do prázdné branky.
57:25'
Lindholm získal pro domácí útočné pásmo sice riskantně, ale nakonec to pro Ducks dopadlo dobře. Nashville ale hned udělal vše pro to, aby touš dostal zpátky aspoň do středního pásma.
57:10'
John Gibson a jeho moc pěkný zákrok lapačkou proti Forsbergovi. Útočník Predators to zkoušel bekhendem, ale neměl moc prostoru, kam by mohl puk zakončit.
56:57'
I nadále zůstanou domácí hokejisté v útočné třetině, protože to byl někdo z Nashvillu, kdo vytečoval kotouč do ochranné sítě.
56:40'
Beauchemin dostal nahrávku od spoluhráče na modrou čáru a pálil bez přípravy. Ale sotva doletěl kotouč k brance, už ho Pekka Rinne vyrážel daleko před sebe.
56:13'
Buly ve středním pásmu se bude muset opakovat, protože některý z hráčů přejel dříve a čárový rozhodčí nebyl vůbec spokojen.
55:11'
Manson získal pro Kačery útočné pásmo, ale nikdo z útočníků Ducks to jako první za kotoučem nestihl. Následuje komerční přestávka, potom následuje nové buly.
54:14'
Anaheim Ducks se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
53:48'
Ryan Johansen zkusil překvapit střelou z otočky, avšak na pravém kruhu mu hokejku zblokovala hned dvojice soupeřů.
53:13'
McLeod zkoušel najít volný puk před brankovištěm. Domácí měli štěstí, že se mu to nepovedlo, jinak by dával puk skoro do prázdného zařízení.
52:48'
Nashville potřeboval vystřídat, a tak P. K. Subban pouze vyhodil ze středního pásma tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
52:10'
Anaheim je v posledních momentech na ledě o něco aktivnější. Zatím to ale nestačí na lepší šance, které by vyloženě ohrozily klec Nashvillu.
51:44'
Lindholmnova pecka rozezvučela zadní mantinel. Kdyby někdo směr této střely ještě změnil, tak by pravděpodobně měl Rinne velké problémy zakročit.
51:08'
Jemelinovo nahození z dálky se neujalo, někdo z Kačerů vytečoval puk do rohu a Ducks potom měli dostatek času na novou rozehrávku.
50:41'
Hned po vyhraném vhazování se na puk dostal Ondřej Kaše, který pálil. Ale tentokrát český útočník úspěch nesklidil, nepodařilo se mu trefit branku.
50:36'
Vhazovat se bude před zraky hostujícího brankáře.
50:36'
Rinne měl teď hodně velké štěstí, protože Vatanen trefil špičku jeho betonu. Pak možná dokonce zazvonila také tyč hostujícího zařízení. Pokračovat budeme po komerční pauze.
49:32'
Ekholm tvrdě vypálil, ale jeho ránu někdo vytečoval do ochranné sítě. Vhazovat by se mělo před zraky Johna Gibsona.
49:22'
Ritchie si našel prostor na pravém kruhu, odkud zkoušel zakončovat. Ale někdo do jeho střely ještě vložil hůl.
48:28'
Nashville se hned ale snaží odpovědět vyrovnáním. Jeden z útočníků Predators jen těsně neuspěl před brankovištěm.
47:41'
Anaheim právě vstřelil branku!
Tak se přeci jen Anaheim Ducks dočkali snížení na rozdíl jednoho zásahu. I když domácí mají ve třetí třetině velký problém přecházet ze středního do útočného pásma, nyní to dokázali jednoduchým způsobem. Grant nastřelil puk o zadní mantinel a k odraženému kotouči se dostal autor tohoto zásahu JAKOB SILFVERBERG. Rinne měl u tyče jen kousek místa, ale švédský forvard ve službách domácích ho dokázal trefit. Máme tedy zaděláno na drama. Asistence: Derek Grant, Chris Wagner.
47:27'
Domácí chybovali na vlastní modré čáře a málem je to mrzelo, Johansen posílal do úniku Fialu. Ten však ztroskotal na připraveném Gibsonovi.
46:40'
Čas velmi rychle běží a je jasné, že Ducks budou muset začít riskovat, pokud chtějí ještě pomýšlet na body z tohoto zápasu.
46:08'
Smithova střela z jízdy trefil jen mantinel za brankou. To Corey Perry za Ducks měl mnohem větší možnost, avšak napálil pouze betony připraveného Rinneho.
45:52'
John Gibson si zahrál s kotoučem za svou brankou, ale jeho rozehrávka moc přesná nebyla.
45:20'
Josi vyzkoušel pozornost Gibsona zpoza levého kruhu, stejně tak měl na druhé straně hrací plochy práci Pekka Rinne. V obou případech to ale gólmani zvládli bez inkasování.
44:48'
Hosté si velmi dobře hlídají obrannou modrou čáru a Anaheimu to očividně činí potíže. Ducks mají trable s tím, aby si vytvořili kombinaci a přečíslení.
44:07'
To Ritchie už se na puk dostal, stejně tak jako ke střele. Ale Pekka Rinne si pohlídal místečko u své tyče, kam mladý útočník kalifornského výběru mířil.
43:48'
Manson hledal dlouhou nahrávkou Ondřeje Kašeho, ten to měl ale ještě ke kotouči moc daleko.
43:18'
Sami Vatanen musel s rozehrávkou počkat, protože většina jeho formace odjela střídat. Pak už ale mohl nahodit kotouč po mantinelu na útočníky dopředu.
42:51'
Je vidět, že Nashville nikam nespěchá a hraje v klidu přesně to, co potřebuje. Na druhou stranu zatím ani vyloženě nebrání.
42:35'
Kevin Fiala najížděl před brankoviště, aby tam dorážel či tečoval Josiho střelu. Ale Gibson dokázal nějakým způsobem udržet puk před brankovou čarou.
42:08'
Zatím na první větší možnost ve třetí třetině čekáme. Ani jedna strana barikády se ještě nedostala k tomu, aby výrazněji ohrozila branku soupeře.
41:46'
Znovu přerušená hra, nyní pro změnu končí kotouč vytečovaný mezi diváky.
41:37'
Anaheim teď chtěl moc rychle do útočného pásma, je mu odpískáno postavení mimo hru.
41:15'
Ondřej Kaše vybojoval v rohu útočného pásma puk proti Weberovi, ale potom už mu nevyšla finální nahrávka na spoluhráče.
40:50'
Matt Irwin už od modré čáry zakončit dokázal, ale v tomto případě si domácí maskovaný muž připsal velmi snadný zákrok.
40:15'
Hosté vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a vydali se na útočnou akci. Manson ale zabránil tomu, aby musel John Gibson zasahovat.
40:01'
Zanedlouho začne třetí třetina zápasu. Nashville Predators mají náskok o dva zásahy, ale stále ještě nemají vyhráno. Pokud Anaheim udrží nastolené tempo, může klidně pomýšlet na body. Nechme se ale překvapit.
Střely na branku po dvou třetinách

Anaheim Ducks: 25

Nashville Predators: 17
Ve druhé třetině byly na každé straně k vidění dva góly, takže i nyní vedou hosté o dva zásahy. Mohlo být pro Anaheim ale klidně hůř, těsně před druhou sirénou ovšem přesilovku využil Hampus Lindholm. A tak jsou domácí stále ve hře o body, i když je ve třetí periodě čeká hodně těžká práce.
40:00'
39:45'
Tak tomuhle se říká opravdu rychle využitá přesilovka. Tak dlouho se dnes Anaheim Ducks trápili v početní výhodě, až ji teď stihli zužitkovat za dvě vteřiny. Hokej může být tak jednoduchý. Domácí vyhráli vhazování na modrou čáru, kde stál připravený obránce HAMPUS LINDHOLM. Na nic nečekal, okamžitě vypálil a střelou o tyčku překonal Pekku Rinneho v brance Predators. Dnes to vypadá na střelecký den obránců, a to na obou stranách. Asistence: Rickard Rakell.
39:43'
Ještě se bude na konci této části zápasu vylučovat. Dvě minuty za krosček bude muset v boxu trestoměřičů odpykat nashvillský Mattias Ekholm.
39:20'
Začala poslední minuta prostřední části. Perry mohl skórovat, jenže z levého kruhu se neprosadil.
38:52'
Pomalu se blíží závěr druhé třetiny, Vatanen ještě posílal puk z dálky na branku Rinneho, ale nikdo jeho pokus netečoval.
37:20'
Predators odskakují zpátky do náskoku o tři zásahy. Zároveň tu máme vůbec první využitou přesilovku zápasu, doposud všechny góly padly při plném počtu hráčů na ledě. Na levý kruh dostal od Mattiase Ekholma ukázkově nabito VIKTOR ARVIDSSON, jenž střelou z první propálil Gibsona do pravého horního růžku. Velmi povedené zakončení a zasloužená radost na hostující straně. Tohle jsou další velké komplikace pro Anaheim. Asistence: Mattias Ekholm, Kevin Fiala.
36:48'
Ducks si ale tvoří šance i ve vlastním oslabení. Andrew Cogliano nebezpečně dorážel na brankovišti a Pekka Rinne jen tak tak ještě stihl zakročit.
36:35'
Gibson hned musel do rozkleku, protože ho střelou prověřil švýcarský útočník Kevin Fiala.
36:25'
Další vyloučení na straně Anaheimu, takže nová šance pro hosty. Opět musí na trestnou lavici Nick Ritchie, tentokrát si rozhodčí všimli jeho sekání.
36:24'
Smithova střela těsně nad ledem se neujala, trefila jen mantinel.
35:35'
Vatanen po vyhraném buly pálil bez přípravy tvrdou ranou, ale trefil pouze bránícího hráče hostů. Tím pádem nemusel Rinne vůbec zasahovat.
35:27'
Cogliano zkusil rychlou střelu přes obránce, ale na Rinneho si nepřišel. Ještě jedna komerční přestávka v tomto dějství.
35:08'
Už jsou oba týmy v plném počtu, ani tentokrát tedy přesilové hry branky nepřinesly. Uvidíme, jak to bude vypadat v pěti proti pěti.
34:45'
Johansenova pecka skončila v náruči Gibsona. Ten s tímto pokusem neměl vůbec problém, protože na puk moc dobře viděl.
34:10'
Místo toho se ale ve vlastním oslabení dostal do šance Andrew Cogliano. Moc nechybělo, aby překvapil Rinneho, ten však stihl puk vyrazit nad sebe.
33:48'
Josi je zpátky na ledě a Predators si tak zahrají zhruba minutu přesilovou hru.
33:16'
Nashville předvedl krásnou individuální akci, konkrétně Smith se protáhl do zakončení. John Gibson jej dokázal na poslední chvíli zastavit.
32:48'
Počet hráčů na ledě se ovšem velmi rychle srovná. Domácí hokejista Nik Ritchie dostává dvě minuty za krosček, i když s tímto verdiktem rozhodčího vůbec nesouhlasí. Poprvé tak budeme sledovat hru ve čtyřech.
32:28'
Tohle je zatím na pohled nejlepší přesilovka domácích v zápase. Kačeři si tvoří šance, nahazují puky směrem na branku, ale žádný kotouč zatím nenachází svůj cíl.
31:58'
Jacob Silfverberg to zkusil sám, když si najel na pravý kruh a zakončil střelou zápěstím. Napálil ale jen Pekku Rinneho.
31:34'
Za předchozí vyhození puku přes mantinel nakonec padl trest. Musí jej odpykat obránce Nashvillu Roman Josi. Takže tu máme další dnešní přesilovku pro Anaheim Ducks.
31:34'
Predators vytečovali puk někam mezi diváky. To je příležitost pro komerční přestávku. Za pár okamžiků budeme pokračovat.
31:14'
Arvidsson se s tím nepáral, najel za modrou čáru a vyslal tvrdou ránu na branku. Ale nedokázal ji trefit přesně, takže Gibson zůstal naprosto v klidu.
30:59'
Anaheim Ducks rozehráli velmi nepřesně, za což zaplatili zakázaným uvolněním.
30:25'
Už nějakou dobu čekáme na větší šanci. Vytvořit ji mohl třeba domácí Rasmussen, ale tomu v rozhodujícím okamžiku sjel kotouč z hokejky.
29:41'
Perry nabízel zpoza branky puk na hokejku Rakellovi, ale švédský útočník nedokázal trefit prostor pod horní tyčkou.
29:08'
Pekka Rinne zariskoval, když vyjel rozehrávat daleko z branky, skoro až k mantinelu. Ale nakonec to zvládl velmi dobře a nedostal sám sebe do komplikací.
28:39'
Hned po vhazování zakončoval Ondřej Kaše, ale finský brankář ve službách Predators si na něj počíhal lapačkou a přerušil hru.
28:35'
Ritchie dostal puk na hokejku od Vermetteho a málem zaskočil Rinneho. Vše ale končí pouze přerušenou hro na hostujícím brankovišti. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
28:08'
Smith hledal z pravého rohu Sissonse, ale druhý jmenovaný hokejista Nashvillu měl zablokovanou hokejku, takže nemohl zakončovat.
27:20'
Anaheim je po vstřelené brance o něco aktivnější a jde vidět, že hosté mají s domácí hrou problémy. Teď ale ještě všechno zvládli bez větších komplikací.
26:47'
Další zakázané uvolnění hostů, kteří si poslední dobou moc nevědí rady s rozehrávkou.
26:30'
Puk na hokejce Irwina a hosté se snaží získat zpátky útočnou třetinu. Mezi tím už je domácí útočník Corey Perry zpátky na střídačce.
25:57'
Nashville Predators vyhazují na zakázané uvolnění.
25:45'
Hra se teď na ledě zase trošku uklidnila, hodně se kotouč nachází ve středním pásmu.
24:39'
Corey Perry schytal ránu svého spoluhráče někam do nepříjemného místa a bude muset odejít na ošetřovnu.
24:24'
Jenže tu máme velmi brzy snížení Anaheimu zpátky na rozdíl dvou branek. Ducks ukázali, že umí vytvořit velmi pohlednou kombinaci. Nick Ritchie našel volného českého forvarda Ondřeje Kašeho, který z levého kruhu krásně vybídl ke skórování hráče jménem ANTOINE VERMETTE. Ten už neměl větší komplikace s posláním puku do klece, protože ji měl před sebou skoro celou prázdnou. Anaheim je tedy výsledkově zpátky v zápase, tak uvidíme, co chystají dál. Asistence: Ondřej Kaše, Nick Ritchie.
23:05'
Jakmile dnes dají hosté branku, můžete si být skoro jisti, že půjde o nějakou překvapivou situaci. Stejně tomu totiž bylo i tentokrát. Nashville Predators vyhráli vhazování v útočném pásmu a od modré čáry následně nenápadným způsobem vystřelil obránce MATT IRWIN. Před sebou měl klubko těl hráčů, to mu ale nezabránilo, aby Johna Gibsona překonal v horní polovina zařízení, pověsil kotouč pod břevno. Možná ještě do střely zasáhl zadák Ducks Sami Vatanen, což ale na výsledku nic nemění. Hosté tak vedou již o tři zásahy. Asistence: Yannick Weber, Frederick Gaudreau.
22:59'
Hra přerušená, vhazovat by se mělo u domácího zařízení.
22:49'
Josiho rána bez přípravy od modré čáry měla oči a hlavně byla tvrdá. Nikdo ji ale netečoval, takže Gibson v pohodě zasáhl tak, že kotouč vyrazil do rohu.
22:31'
Na druhé straně to pro změnu zkusil osamocený Grant, jenže i on těsně minul pravou tyč.
22:24'
Jeden z útočníků hostujícího celku zkoušel zakončovat bekhendem v prostoru před brankovištěm, ale trefil jen mantinel za brankou.
22:09'
John Gibson pomohl spoluhráčům s rozehrávkou za brankou. Potom ale stejně ještě přerušil hru, protože kolem něj bylo až moc aktivních bílých trikotů.
21:36'
Hartnell místo nahrávky ztratil puk a připravil tak Predators o výhodu útočného pásma. Aspoň měla část jeho formace prostor k vystřídání.
21:15'
Hra přerušena před Gibsonem. Kevin Bieksa dostal odraženým kotoučem do obličeje a neobešlo se to bez krvavého zranění. Obránce Anaheimu tak musí na ošetřovnu. Ale nejspíš to nebude nic vážnějšího.
21:06'
Antoine Vermette bojoval o puk u mantinelu a doufal, že by se mohl prodrat až ke střele. Ale už to nestihl.
20:36'
Hosté si dávali velký záležet s rozehrávkou z obranného pásma, ale nakonec ji stejně pokazili a mohli být rádi, že Pekka Rinne nemusel řešit vážnější potíže.
20:10'
Nashville vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a hned se vydal na útočný výlet. Ten ale nedokázal zakončit střelou na branku.
20:01'
Pomalu se blíží začátek druhé třetiny. Podaří se v ní Anaheimu výsledkově dotáhnout na soupeře?
Střely na branku po první třetině

Anaheim Ducks: 12

Nashville Predators: 8
Nic dalšího už se v první třetině nestane. Popravdě jsme moc velkých šancí neviděli, Nashville Predators přesto využili z minima maximum a vedou pod střechou Honda Center 2:0. Obě branky přitom padly při plném počtu hráčů na ledě, protože přesilové hry zatím dnes ani na jedné straně nefungují vůbec dobře. Ve druhé třetině budou tedy muset Ducks zabrat.
20:00'
19:11'
Už to vypadalo, že další trefu v této dvacetiminutovce neuvidíme, ale opak je pravdou. Ani tentokrát neměli Nashville Predators žádný větší tlak. Jenže využili momentu překvapení a dostávají se do vedení o dva zásahy. Konkrétně tak učinil švýcarský obránce ROMAN JOSI. Ten si vybruslil za mezikruží, porovnal puk na hokejce, přestože měl před sebou několik těl hráčů, nádherně našel volné místečko u pravé tyče Gibsonovy klece. A právě o tyčku poslal střelou zápěstím puk do sítě. Anaheim tak má další práci navíc. Asistence: Colton Sissons, Frederick Gaudreau.
18:51'
Sissons dobruslil k zadnímu mantinelu s nadějí šance na střelu, ale potom ho zastavila dvojice hokejistů Ducks, která se pokusil o vyhození.
18:28'
Nashvillští nyní chtěli až moc rychle do útočného pásma. Ryan Johansen si ovšem nevšiml, že se nachází v postavení mimo hru.
17:58'
Cogliano mohl vyrovnat. Před brankovištěm nastavoval hokejku a jeden z jeho spoluhráčů ho vybídl ke skórování. Jenže Cogliano puk nenabral ideálně na hůl a selhal.
17:27'
Pecku Beauchemina bez přípravy musel Pekka Rinne dobře sledovat, nakonec ji vyrazil betonem za branku. O zbytek už se postarali obránci hostů.
16:55'
Lindholm měl u zadního mantinelu co dělat, aby tom odstavil od kotouče útočníka Predátorů. Nakonec to zvládl, ale musel vynaložit spoustu sil.
16:35'
Někdo z hokejistů Nashvillu vytečoval puk omylem mezi diváky. Vhazovat se bude nejspíš ve středním pásmu, avšak až po konci komerční přestávky.
16:13'
Smith to zkoušeli nahozením z rohu před brankoviště, tam ale na zakončení nikdo v bílém trikotu nečekal.
15:35'
Puk sice poskakoval okolo Gibsonovy klece, americký gólman ve službách Ducks ale zasahovat nemusel, vše za něj zvládli obránci.
15:00'
Forsberg je zpátky ve hře, tohle byla možná vůbec nejhorší přesilová hra, kterou jsme dnes zatím mohli vidět. Oba celky musejí na početních výhodách zapracovat.
14:35'
Tohle bude Nashvillu vyhovovat. Dlouho se hráči o puk přetahují v jednom rohu, pak ve druhém. Kromě Perryho střely se Ducks k ničemu nedostávají.
13:55'
Vyhození hostů přes všechny čáry, to je pro Nashville šance na led poslat čerstvé síly.
13:45'
Ondřej Kaše vybídl hezkou nahrávkou Perryho, ale zkušený útočník Ducks nedokázal překonat Rinneho ránou z pravého kruhu. Gólman Predators zasáhl v rozkleku.
13:25'
Anaheim už je v útočném pásmu. Zatím ale pouze nahazuje puk po mantinelu a hledá si jakékoli lepší místečko na zakončení.
12:51'
Počet vyloučených v první třetině se nám vyrovná. Hostující útočník Filip Forsberg totiž fauloval soupeře ve vyložené šanci a musí tak jít odsedět dvě minuty za sekání.
12:44'
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, ale bohužel také bez šancí.
12:10'
Bieksa nestačil zastavit u mantinelu rozjetého Sissonse a málem z toho byla dobrá šance pro hosty. Opět ale celé akci chyběla střela na branku.
11:30'
Ani Nashville už si dlouho nevypracoval žádnou lepší možnost. Nyní to sice zkoušeli Ekholm a Hartnell, ale skončili pouze kličkováním u levého mantinelu.
11:02'
Beauchemin zariskoval střelou přes dva bránící hráče. Nakonec ani jednoho z nich netrefil, jenže stejně tak netrefil prostor, do kterého mířil.
10:43'
Aktivní byl u pravého mantinelu i Rickard Rakell, ale ani jemu nepřálo střelecké štětí, napálil jen mantinel za Rinneho klecí.
10:09'
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu a český forvard Ondřej Kaše bez přípravy pálil od modré čáry. Zakončení ale neskončilo v brankovišti, někdo jej tečoval pryč.
10:03'
Následuje krátká komerční přestávka, za pár okamžiků ale budeme pokračovat.
09:57'
Ekholm je zpátky ve hře a zatím to vypadá, že početní výhody dnes nebudou hlavním důvodem a cestou k úspěchu.
09:32'
Josi vyhodil puk zpoza branky až k Johnu Gibsonovi. Když potom kalifornský celek zkoušel do útočného pásma přejít znovu, dostal se do postavení mimo hru.
09:08'
Pekka Rinne zatím nemá v oslabení žádnou práci. I když se domácí snaží kroužit kolem jeho branky, nepřicházejí vůbec střelecké pokusy.
08:15'
Ani Ducks nezačínají přesilovku ideálně. Sotva se dostali po vyhraném buly na kotouč, tak se Fialovi podařilo dostat touš do středního pásma.
07:54'
Vylučovat se bude i na druhé straně a do přesilovky tedy půjdou Ducks. Dvě minuty za krosček dostává Mattias Ekholm.
06:26'
Dvě přesilové hry soupeře sice Anaheim Ducks ubránili, ale při hře v pěti proti pěti už inkasují. Poměrně nečekaně, protože Predators neměli žádný větší tlak. Nahození z docela velké dálky ale těsně před zraky Johna Gibsona usměrnil bruslí do klece útočník Nashvillu SCOTT HARTNELL, který tak hosty posílá do vedení. Nebylo zřejmé úmyslné kopnutí, takže branka pochopitelně může platit. Kačeři musí od prvních minut utkání dohánět. Asistence: Roman Josi, Pontus Aberg.
05:58'
Josh Manson je zpátky na ledové ploše, domácí tudíž ubránili i další početní nevýhodu. Budou si ovšem muset dávat pozor, aby znovu nefaulovali.
05:38'
Ekholmova pecka od modré čáry měla oči, až k brankáři Anaheimu ale nedoletěla.
04:58'
Polovina z Mansonova trestu je pryč a hosté prakticky nic nevymysleli. I když musel Gibson vytahovat zákrok pravým betonem, nejednalo se o nic velkého.
04:21'
Také další oslabení začínají domácí borci vyhozením přes všechny čáry, přesilová hra Predators zatím nevypadá ideálně.
03:55'
Teď už ale máme přerušenou hru a domácí hokejista je nucen odejít do boxu trestoměřičů. Menší trest za vysokou hůl inkasuje Josh Manson. Takže v krátké době další přesilovka pro hosty.
03:45'
Opět se chystá vyloučení na domácí straně barikády, Nashville má ponechanou výhodu.
03:13'
Trojice hráčů v černém dresu to zkoušela odvážně přes střední pásmo, ale hosté si zatím velmi dobře hlídají modrou čáru, takže bez úspěchu.
02:24'
Anaheim Ducks zvládli první oslabení bez inkasování, nyní se zase mohou začít soustředit na hru dopředu. Ještě Pekku Rinneho nikterak nezaměstnali.
01:55'
Přesilovka Predators je pomalu u svého konce a Kačeři opět vyhazují přes všechny čáry.
01:23'
Ekholm zakličkoval s pukem za pravým kruhem a vyslal nepříjemné zakončení zápěstím. Branku nedal, ale aspoň orazítkoval tyčku zařízení.
01:01'
Po této situaci se bude vhazovat před zraky domácího brankáře.
00:58'
Na úvod oslabení se ovšem Anaheimu daří vyhodit. Potom si P. K. Subban nabruslil s pukem do útočného pásma a vypálil. Gibson však jeho pokus lapil do rukavice.
00:17'
Hraje se teprve pár okamžiků a už tu máme první trest. Nick Ritchie dostává dvě minuty za krosček, takže Nashville Predators si zkusí početní výhodu.
00:08'
Už se hraje a jako první puk na své hokejky získali Ducks. Ale dopředu poté vyrazili hosté.
00:01'
Zbývá posledních pár okamžiků do úvodního vhazování, ještě si samozřejmě poslechneme hymnu.
Ještě jedno vítejte u dnešního utkání. Začínáme zhruba za deset minut.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Vatanen – Rakell, Kossila, Perry – Cogliano, Vermette, Silfverberg – N. Ritchie, D. Grant, O. Kaše – Rasmussen, Wagner, L. Shaw.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ekholm, Jemelin, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Hartnell, Johansen, Arvidsson – F. Forsberg, Sissons, C. Smith – Fiala, Järnkrok, Åberg – C. McLeod, F. Gaudreau, Watson.

Rozhodčí: O'Halloran, Skilliter – Shewchyk, Knorr.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Poprvé v sezóně na sebe narazí výběry týmů Anaheim Ducks a Nashville Predators. Ani jeden z dvojice minulé utkání nedotáhl do vítězného konce.

Ondřej Kaše (ANA) (5 + 2)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy setkaly na konci loňské základní části. Tenkrát na začátku března Anaheim Ducks porazili Nashville Predators těsně 4:3 samostatných nájezdech.
ANAHEIM DUCKS

Stále ještě mají Kačeři na marodce několik hráčů, kteří jim v sestavě znatelně chybí. Namátkově třeba ostřílený útočník Ryan Getzlaf. I proto se zatím Anaheim nemůže ukázat v plné síle. Jeho výsledky navzdory tomuto faktu nejsou nikterak hrozivé. Ducks náleží šesté místo Pacifické divize, jenže se ztrátou pouhých dvou bodů na třetí rivaly San Jose Sharks. Z předchozích tří zápasů se Anaheim radoval dvakrát. Nejprve vyzrál na silnou Tampu Bay (4:1), aby poté skolil také Carolinu Hurricanes (4:3 po samostatných nájezdech).

Čtvrteční domácí duel proti Torontu už kalifornské partě tolik nevyšel, prohrála jej s Maple Leafs 1:3. Ducks ale nemusí věšet hlavy, jelikož před sebou mají dlouhou sérii domácích mačů. Z následujících sedmi bitev odehrají hned šest před vlastními tribunami. A to je dobrá možnost pro vylepšení aktuální pozice v tabulce.

Statistikám Anaheimu v těchto dnech vévodí Andrew Cogliano (3 + 6), stydět se za svou bodovou sbírku nemusí ani Rickard Rakell (5 + 2), společně s českým útočníkem Ondřejem Kašem (5 + 2) nejlepší střelec Ducks. Napraví Kačeři neúspěch z předchozího klání a udělají fanouškům radost?
NASHVILLE PREDATORS

Predators za sebou mají historickou sezónu. Nikdy se nedostali tak daleko jako letos na jaře, kdy je dělili pouhá dvě vítězství od Stanley Cup. Milovaný pohár ale nakonec podruhé za sebou brali Pittsburgh Penguins. A tak Nashville musí bojovat dál. Nový ročník nezačal pro žlutobílé úplně nejlépe. Predátoři sice nemají v tabulce Centrální divize nikterak hrozivou ztrátu na příčky před sebou, každopádně nyní jim se ziskem dvanácti bodů náleží poslední divizní místo. Třetí Colorado Avalanche však mají jen o dva body navrch.

Mančaftu z města country muziky nedělají radost hlavně poslední výsledky. Nashvillští padli třikrát z předchozích čtyř utkání. Nejdříve nestačili na Calgary (2:3 po nájezdech), potom gratulovali New York Islanders (2:6) a nakonec i San Jose Sharks (1:4). Predátory přitom čekají ještě tři po sobě jdoucí utkání, která sehrají na venkovním ledě. Jak se se situací vypořádají?

Kanadské bodování Nashvillu nyní vede Filip Forsberg (8 + 5), kterého následují například P. K. Subban (1 + 8) nebo Roman Josi (3 + 3). Většinu střetnutí podle očekávaní odchytal zkušený finský gólman Pekka Rinne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.