NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Pittsburgh - 24. listopadu 2017   19:00

Boston
Boston
06:13' Krejčí (DeBrusk, Cehlárik) • 10:51' Kuraly (McAvoy) • 30:31' Grzelcyk (Krejčí, DeBrusk) • 45:06' Pastrňák (Riley Nash, Spooner)
4:3
(2:0, 1:3, 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
21:02' Guentzel  (Letang, Crosby) • 34:07' Kessel  (Sheahan, J. Schultz) • 37:44' Crosby  (Hörnqvist, Hunwick)
Boston
Wes McCauley, Chris Rooney – Matt MacPherson, Trent Knorr
TD Garden, Boston
17 565 diváků
Pittsburgh

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera!

Trestné minuty: 2 – 4
Je konec! Bruins vítězí doma nad Penguins 4:3 a připisují si tak čtvrtou výhru v řadě za sebou! Autorem vítězné trefy se stal český útočník David Pastrňák.
Boston se dnešní výhrou vyšvihl na třetí místo v Atlantické divizi.
59:58'
Domácí to již zvládnou.
59:52'
Kesselova střela od levého mantinelu, Chudobin ale připraven. Osm vteřin do konce!
59:45'
Důležité vhazování po pravici Antona Chudobina.
59:45'
McAvoy vyhazuje na další icing.
59:19'
Crosby vyhrál další vhazování, kotouč však míří ihned do střední třetiny.
58:24'
Vhazování po pravici gólmana domácích, Murray již na střídačce!
58:24'
Bostonu odpískána přihrávka rukou.
57:29'
Nyní dokonce vypálil Bergeron, Murray vyrazil.
57:22'
Bruins drží puk daleko od své branky.
56:54'
3 minuty a 6 vteřin do konce třetí třetiny! Vhazování po pravici Antona Chudobina.
56:54'
Sheahanova střela, Chudobin znovu zasahuje. Ke slovu se následně přihlásila další reklamní přestávka.
56:38'
Chára vyhodil na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude poblíž Chudobina.
56:04'
Nyní to zleva zkoušel bekhendem Kessel.
55:31'
Pittsburghu se čas na vyrovnání krátí. Do konce již totiž zbývá necelých pět minut!
55:01'
Střely na branku: 31 – 17
54:48'
Grzelcyk nastřelil puk do útočné třetiny.
53:58'
Po vyhraném vhazování pálil z první od modré Schultz, brankář Bostonu ale nyní zasahovat nemusel.
53:54'
Dobrou střelu nyní vyslal ze své hole Crosby! Chudobin ale podržel své mužstvo.
53:15'
Krejčí a Sheahan na buly ve středním pásmu.
53:15'
Kotouč skončil v ochranné síti. Na scénu přichází další z reklamních přestávek.
52:50'
Hit Noela Acciariho na Briana Dumoulina sklidil v hledišti obrovský aplaus.
52:45'
Již delší dobu se hraje bez přerušení.
52:23'
Střelecký pokus Määtty minul Chudobinovu svatyni.
51:32'
Guentzel pouze odevzdal touš soupeři a odchází za svými spoluhráči vystřídat.
51:01'
Devět minut do konce. Bruins momentálně díky Pastrňákovi o krok vpředu.
50:01'
Střely na branku: 30 – 15
49:58'
Na opačné straně to na Murrayho zkusil z ostrého úhlu Kuraly.
49:23'
Dumoulinova střela od modré čáry minula tři tyče.
48:59'
Boston vyhodil na icing.
48:48'
O puk se bojuje za brankou Bruins.
48:09'
Konec reklamní přestávky, vhazování ve středovém kruhu.
48:09'
Další útočnou snahu Pens překazil ofsajd. Je tu reklamní přestávka.
47:58'
Crosby přihrál na Hörnqvista, ten se ale již ke střele nedostal.
47:27'
Hagelinova útočná akce neměla dlouhého trvání.
46:23'
Ihned po vhazování střílel Krug, střelu ale zblokoval Guentzel mimo Murrayho dosah.
46:20'
Rozehrávka Ruhwedela nepřesná – další icing Penguins.
45:58'
Píská se zakázané uvolnění hostujícího celku.
45:31'
Střely na branku: 29 – 15
45:06'
Bruins právě vstřelili branku!
Domácí vedou 4:3! Nash vyslal do samostatného úniku DAVIDA PASTRŇÁKA, a ten zamíchal kotoučem mezi kruhy a následně jej poslal za Murrayho záda. Jedenáctá trefa v sezoně pro havířovského rodáka! Asistence: Riley Nash, Ryan Spooner.
44:30'
Nyní se do šance dostával Rust, na Chudobina si ale nepřišel.
44:10'
Střelecký pokus Määtty zblokoval jeden z domácích beků.
43:39'
Buly nařízeno do středového kruhu.
43:39'
Kotouč skončil v ochozech TD Garden.
43:27'
Nyní střílel z levé strany Schultz, Chudobin ale schoval puk ve svém náručí.
43:05'
Úvod třetí dvacetiminutovky se zatím nese v poklidném tempu.
42:26'
Na modré napřáhl ke střele Kuraly, avšak minul.
42:11'
Rozehrávka domácích ale končí na icingu.
41:52'
Rowney se s pukem daleko nedostal, hraje tak soupeř.
41:05'
Sheahan tečoval střelu spoluhráče od modré čáry, Chudobin ale dával pozor.
40:48'
Hunwick stratuje útočnou akci Pens.
40:23'
Bergeron přenechal Pastrňákovi, jeho střelecký pokus byl ale zblokován.
40:01'
Obě mužstva se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu. Třetí třetina nám odstartuje za malou chvíli!

39:59'
Prostřední perioda nám již nic dalšího nenabídne.
39:48'
Chudobin vyráží střelu Ruhwedela od modré čáry.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:41'
Střela Nashe končí v Murrayho náručí.
37:44'
Branka ale i po druhém přezkoumání videa platí! Boston tak ztrácí svůj oddechový čas.
37:44'
Lavička Bruins si ale ještě bere coach's challenge! Domnívá se, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.
37:44'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak pozor, k překvapení všech je nakonec srovnáno! Autorem branky je tedy SIDNEY CROSBY. 3:3! Asistence: Patric Hörnqvist, Matt Hunwick.
37:44'
Z opakovaných zvukových záznamů se zdá, že sudí přerušili hru dříve, než-li kapitán Pens dostal puk za brankovou čáru.
37:44'
Prohlížet se však bude ještě videozáznam.
37:44'
Hörnqvistův bekhend z levé strany dorazil za Chudobinova záda důrazný Crosby! Rozhodčí ale rozpažují.
36:30'
Domácí v postavení mimo hru.
36:05'
Pastrňákova přihrávka na Bergerona nepřesná.
35:45'
Je tu další ofsajd Pittsburghu.
35:23'
Dobrým hitem se nyní prezentoval u střídaček Kevan Miller.
35:01'
Střely na branku: 26 – 9
34:48'
34:48'
Přechod Pens do útočné třetiny nebyl dle pravidel. V TD Garden proběhne další reklamní přestávka.
34:07'
Je to znovu o gól! Po Sheahanově přihrávce z mezikruží se prosazuje nechytatelnou střelou z pravého kruhu pro vhazování PHIL KESSEL. Třicetiletý Američan vstřelil svou devátou branku v sezoně! Asistence: Riley Sheahan, Justin Schultz.
33:44'
Kühnhacklova střela zblokována O'Garem do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude v obranné třetině domácích.
33:01'
Odehráno 33 minut. Bruins momentálně vedou na Penguins 3:1.
32:36'
Ruhwedelova střela z pravé strany zazvonila o tyč!
32:06'
Poté, co kotouč opustil hrací plochu, se vhazuje ve středovém kruhu.
31:38'
Kesselův pokus zblokován Krugem.
31:15'
Boston při chuti! Nyní to zleva zkoušel Kuraly.
30:31'
Domácí vedou znovu o dva góly! Autorem branky je MATT GRZELCYK, který prostřelil Murrayho z levého kruhu pro vhazování mezi lapačkou a levým betonem. Pro beka Bruins je to vůbec první gól v NHL! 3:1! Asistence: David Krejčí, Jake DeBrusk.
30:25'
Můžeme znovu pokračovat. Vhazuje se po levici Matta Murrayho mezi hole Krejčího a Rowneyho.
30:25'
Touš skončil na střídačce Bruins, na řadě je druhá reklamní přestávka ve druhé periodě.
30:01'
Střely na branku: 22 – 7
29:29'
Na druhé straně střílel od modré Krug, k dorážce se pak ještě dostal Heinen, Murray ale v obou případech na jedničku.
28:52'
Po Hörnqvistovi se ještě do šance dostal Crosby! Chudobin a jeho spoluhráči ale celou situaci dokázali ustát.
28:40'
Chára nahodil za Murrayho branku, kotouče se ale jako první ujímá soupeř.
28:21'
Zpět do akce. Vhazuje se po levici Antona Chudobina.
28:21'
Nyní to na Chudobina zkoušel z ostrého úhlu Hagelin, ruský gólman ve službách Bostonu ale zasáhl bez výraznějších problémů. Následuje reklamní přestávka.
27:57'
Schultzova přihrávka na Rusta nepřesná.
27:26'
Krug zblokoval střelu Kessela od pravého mantinelu.
26:54'
Kuraly otestoval bekhendem Murrayho pozornost.
26:04'
Bruins nespěchají s rozehrávkou.
25:28'
Čároví pískají další zakázané uvolnění hostů, vhazovat se tedy bude znovu poblíž Murrayho.
25:01'
Střely na branku: 18 – 6
24:54'
Icing Pittsburghu.
24:26'
Na druhé straně přihrával Dumoulin na Letanga, pokus druhého jmenovaného z pravé strany ale zblokoval Chára.
23:57'
Chára hledal Acciariho hůl, avšak neuspěl.
23:44'
Schaller zavezl puk zpět do útočné třetiny svého mužstva.
22:31'
Letang ztratil kotouč, k němu se pak dostal DeBrusk, Murray ale jeho střelu zleva dokázal zastavit.
22:16'
Bergeronův střelecký pokus vyrazil Murray do ochranné sítě.
21:56'
Hörnqvistovo nahození z levé strany, Chudobin vyráží.
21:42'
Millerova střela od modré, Murray má puk ve svém držení.
21:15'
Pens vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
21:02'
Hosté využívají přesilovou hru a dostávají se tak na dostřel! Na konci pěkné souhry stál JAKE GUENTZEL. Nejlepší střelec Pens zapisuje pátý přesilovkový gól, celkově jeho devátý v sezoně 2017/2018, 1:2 z pohledu Penguins! Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.
20:49'
Letang nabil Crosbymu, jeho střela ale Chudobina neohrozila.
20:17'
Začala druhá minuta z Krejčího trestu.
20:01'
Hokejisté Bruins a Penguins se vracejí zpět na led TD Garden. Druhá dvacetiminutovka tedy začne za několik málo okamžiků.
Pittsburgh začne druhou třetinu na přesilové hře. Do konce trestu Krejčího totiž ještě zbývá 1 minuta a 16 vteřin.

19:56'
Nash osvobozuje své mužstvo, v úvodní dvacetiminutovce se již nic dalšího nestane.
19:46'
Letangova střela od modré byla ještě tečována, brankář Bruins ale vyráží.
19:30'
Schaller vyhrál buly, domácím se následně podařilo vyhodit.
19:16'
44 vteřin před koncem třetiny je tu první početní převaha pro Penguins. Vhazování po levici Antona Chudobina.
19:16'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., hákování).
19:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta první periody.
18:32'
Reaves nahazuje bekhendem do útočné třetiny.
17:45'
Dumoulinův pokus z levé strany zblokován Acciarim.
17:35'
O touš nyní bojuje u levého hrazení v obranném pásmu Bostonu hned několik hráčů.
17:15'
Schultz vyčkává s pukem za vlastním brankářem.
16:37'
Pokračujeme. Krejčí a Sheahan na vhazování před střídačkou Bruins.
16:37'
Ofsajd hostujícího mužstva. Na řadě další z reklamní přestávek.
16:10'
První třetina zatím jednoznačně v režii domácích.
15:44'
Chárova střela z levé strany, Murray vyráží.
15:31'
Střely na branku: 12 – 3
15:18'
15:04'
Pens vyhazují, do konce přesilovky Bruins zbývá již pouze 14 vteřin.
14:29'
Pozor ale nyní v šanci po Heinenově přihrávce DeBrusk! Gólman Pittsburghu ale vytáhl skvělý zákrok.
14:19'
Bostonu se zatím přesilovka moc nedaří. Nyní již začíná druhá minuta z Rustova trestu.
13:55'
Kühnhackl našetřil další vteřiny pro svůj tým.
13:25'
Bergeron vyhrál buly, soupeř se ale následně osvobozuje.
13:18'
Druhá početní výhoda pro Bruins. Dokáží při ní navýšit své vedení? Vhazování po pravici Matta Murrayho.
13:18'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., hákování).
13:01'
Vzápětí je tu další icing svěřenců Mika Sullivana, buly tak znovu před Murraym.
12:53'
Hosté vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
12:35'
Na druhé straně zahrozil Pastrňák, Murray vyrazil pravým betonem.
12:10'
Carlo zblokoval střelecký pokus Määtty, Chudobin tak nemusel zasahovat.
11:40'
11:40'
Hra přerušena, ke slovu se hlásí druhá reklamní přestávka.
11:21'
Pokus Schallera zblokoval Crosby.
11:05'
Bekhend Kuralyho z pravé strany vyráží Murray vyrážečkou.
10:51'
Oddechový čas pro hosty.
10:51'
Boston vede na konci jedenácté minuty o dvě branky! Obránce McAvoy objel soupeřovu branku, následně naservíroval puk SEANU KURALYMU, jehož střela z první skončila v síti Pens. Pro rodáka z amerického Dublinu třetí gól v tomto ročníku, 2:0! Asistence: Charlie McAvoy.
10:01'
Střely na branku: 7 – 3
09:58'
Konec reklamní přestávky, Bergeron a Rowney na buly po pravici Matta Murrayho.
09:58'
Na druhé straně zase vyzkoušel Murrayho Krug. Po zákroku brankáře hostů proběhne první reklamní přestávka.
09:40'
Sheahanova střela z levé strany, Chudobin předvedl dobrý postřeh.
08:56'
Sheary si nerozuměl s Hörnqvistem, útočná akce Pens tak končí.
08:11'
Do dobré šance se nyní dostal DeBrusk, Murray byl ale u své pravé tyče včas připraven.
07:59'
Penguins se provinili icingem, vhazovat se tak bude poblíž Murrayho.
07:40'
Pokus Carla od pravého mantinelu skončil na zadním mantinelu.
06:45'
Hosté se pokouší ihned odpovědět. Střela Ruhwedela byla ale zblokována DeBruskem.
06:13'
Nyní se už ale domácí dostávají do vedení! Po chybě Guentzela přihrával DeBrusk na DAVIDA KREJČÍHO, jeho střela z pravé strany pak skončila za Murrayho zády. Český útočník se prosadil podruhé v sezoně, 1:0 pro Bruins! Asistence: Jake DeBrusk, Peter Cehlárik.
05:58'
Na opačné straně kluziště vystřelil Chára, k dorážce se ještě dostal Schaller. Murray ale i se štěstím odolal!
05:19'
Od modré zkusil štěstí Dumoulin, Chudobin vyrazil betonem.
05:01'
Střely na branku: 2 – 1
04:39'
Pastrňákova střela zblokována mimo Murrayho dosah.
04:25'
Je tu zakázané uvolnění Penguins.
04:19'
Nash hledal mezi kruhy někoho ze svých spoluhráčů, avšak neúspěšně.
03:52'
Nyní ale už Määttä s kotoučem za vlastní brankou, obě mužstva prostřídávají své formace.
03:31'
Guentzel se s toušem daleko nedostal, kupředu míří soupeř.
02:37'
Krejčího střela z první od modré čáry minula Murrayho branku.
02:32'
02:11'
Sheahan vyhodil až ke Chudobinovi, hosté tak mohou vystřídat.
01:41'
Nyní to z pravého kruhu pro vhazování zkusil Spooner, gólman Pens ovšem pozorný.
01:33'
První polovina z Hörnqvistova trestu je pryč, Murray zatím bez práce.
01:10'
Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou Pittsburghu.
01:08'
Puk opustil hrací plochu.
00:39'
Hosté se ihned po buly ujali kotouče, Chudobina pak následně ještě vyzkoušel Hagelin.
00:32'
Domácí si hned na úvod zahrají přesilovou hru! Vhazování po pravici Matta Murrayho.
00:32'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., podražení).
00:12'
Pastrňák na Heinena, ten následně v dobré střelecké pozici míjí tři tyče.
00:03'
Buly pro domácí.
00:01'
Na úvodní vhazování se stavějí Patrice Bergeron a Sidney Crosby, začínáme!
Hymna za námi. Utkání mezi Bruins a Penguins začne co nevidět!
Nyní si již diváci v TD Garden vyslechnou americkou státní hymnu.
Obě mužstva již nastoupila na ledovou plochu.

Z:19 V:11 OG:52 PR:2,88 ÚS(%):90,7 SO:1

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Chára (C), McAvoy, Grzelcyk, K. Miller, O'Gara, Carlo, Krug – Heinen, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Cehlárik – Spooner, Riley Nash, Acciari – Schaller, Kuraly.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Ruhwedel – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist (A) – Rust, Guentzel, Kessel – Hagelin, Sheahan, Rowney – Kühnhackl, McKegg, Reaves.

Rozhodčí: Wes McCauley, Chris Rooney – Matt MacPherson, Trent Knorr.
Dobrý večer dámy a pánové! Dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal při sledování utkání NHL mezi Bostonem Bruins a Pittsburghem Penguins. Začínáme zhruba za 35 minut!

Boston Bruins (9-7-4)

Bruins se dnes pokusí prodloužit svou sérii vítězných zápasů na čtyři.
V minulém utkání zvítězili na ledě New Jersey Devils 3:2 po nájezdech. V nich rozhodl až při jedenácté sérii obránce Charlie McAvoy! K výhře Bostonu ale nejvíce přispěl ruský brankář Anton Chudobin. Ten si totiž v zápase připsal 40 úspěšných zákroků! Branky Bruins pak vstřelili Jake DeBrusk a Patrice Bergeron. Asistenci na druhou branku si mimo jiné připsal český útočník David Pastrňák.
Počínaje dnešním zápasem odstartuje pro Medvědy série tří zápasů doma. Po Penguins zavítají do TD Garden ještě hokejisté Edmontonu Oilers a Tampy Bay Lightning.

Pittsburgh Penguins (11-9-3)

Penguins jdou do dnešního zápasu proti Bostonu Bruins s dvěma prohrami v řadě za sebou. Venku se jim navíc zatím příliš nedaří. Ze 14 zápasů totiž vyhráli na hřištích soupeřů pouze pětkrát.
Poslední utkání odehráli svěřenci Mika Sullivana doma proti Vancouveru Canucks – prohráli 2:5. Obě branky Pens vstřelil Jake Guentzel. První asistenci si vždy připsal Phil Kessel. Na Matta Murrayho, který se postavil od začátku mezi tři tyče poosmnácté v sezoně, mířilo 36 střel, čtyřikrát však inkasoval.

8. Philadelphia Flyers – 22 záp., 61:65, 21 B
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Po jednodenní přestávce, kterou zavinil Den díkuvzdání, pokračuje NHL hned čtrnácti zápasy. Tím vůbec prvním, který se rozeběhne bude souboj mezi Bostonem Bruins a Pittsburghem Penguins. Úvodní buly bude v TD Garden vhozeno krátce po 19:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.