Calgary - Columbus | ONLINE | 30.3.2018 03:15 | NHL 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Columbus - 30. března 2018   03:15

Columbus
02:09' Hännikäinen  (Calvert, Letestu) • 12:23' Dubois  (Panarin, Atkinson) • 23:55' Dubois  (Atkinson, Panarin) • 50:58' Nutivaara  (Vanek, R. Murray) • 55:23' Dubois  (Milano, Bjorkstrand)
Calgary
Dwyer, L'Ecuyer – Knorr, Gawryletz
Scotiabank Saddledome, Calgary
18967 diváků
Columbus

Ode mne je to pro dnešek vše. Columbus po třetinách 2:0, 1:0 a 2:1 poráží Calgary a pokračuje ve výborných výkonech. Za pozornost u sledování dnešního přímého přenosu děkuje Jaroslav Svoboda a u dalších přenosů se zase budu těšit na počtenou.
Columbus navíc vyhrál 12 z posledních 13 odehraných utkání a jestli mu tahle forma vydrží i do vyřazovacích bojů, tak toho ve Stanley Cupu může Columbus dosáhnout opravdu hodně.
Československá stopa v utkání:
Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:24
Tři hvězdy utkání:
1. Sergej Bobrovskij (CBJ) 37 zák., 1 gól, 97,37%
2. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 3+0
3. Artěmij Panarin (CBJ) 0+2
Calgary se nakonec přece jen trefilo v zápasech této sezóny proti Columbusu, ale na vítězství to ani tentokrát nestačilo. Hvězdou zápasu je určitě Pierre-Luc Dubois, který vstřelil svůj první hattrick v kariéře. Mimochodem, během úvodních 70 zápasů sezóny nevsítil žádný hráč Columbusu hattrick, ovšem v posledních osmi hned čtyři. Columbus je prostě na tahu.
Je za námi tedy utkání, ve kterém Columbus hladce dokráčel k vítězství 5:1 a jediným, kdo má nyní trochu pokažený pocit ze zápasu, je brankář Sergej Bobrovskij. Naopak kouč Blue Jackets John Tortorella se díky této výhře dostal na první místo v historii organizace Columbusu ve statistice vítězných zápasů v pozici trenéra. Tohle bylo 128. vítězství Tortorelly na střídačce Blue Jackets.
59:38'
Calgary právě vstřelilo branku!
A nebude mít Bobrovskij nulu! CHRIS STEWART dostal na hůl kotouč vyražený po střele Lazara a zametl jej pod břevno branky, skrze bezmocného brankáře hostů! Asistence: Curtis Lazar a Mark Giordano.
59:25'
Nyní již Calgary rozestavělo přesilovkový zámek.
59:08'
Hra je opět ve středním pásmu, přesilovka Flames se blíží svému konci.
59:01'
Ofsajd v podání Calgary.
58:54'
Ale hosté znovu vyhazují, navíc Gillies si v rozehrávce moc jistě nepočínal.
58:26'
Giordano vystřídal Anderssona a teď je to on, kdo diriguje od modré čáry přesilovku Calgary.
58:19'
Teď zase vyhazuje Ian Cole.
58:07'
Znovu již Calgary usazeno v pásmu soupeře.
57:49'
Chvíli drželi domácí pásmo, teď Jones vyhazuje.
57:36'
A navíc si domácí zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostal Matt Calvert.
57:27'
A zdá se, že Calgary počtvrté během šesti posledních zápasů nedokáže vstřelit branku. Byť samozřejmě čas ještě domácí tým má.
57:08'
Markus Hännikäinen se na chvíli objevil před brankou, ale nezakončil přesně.
56:56'
Domácí musí čelit dalšímu výpadu, tentokrát v podání Vaneka. Gillies úspěšný.
55:23'
Columbus právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Uklízí se led poté, co PIERRE-LUC DUBOIS využívá přesilovou hru! Domácí doplatili na ten výpad, kdy se hned tři hráči dostali za hru a Milano rychlou přihrávkou poslal Duboise do koncovky. A hostující útočník přesnou trefou završil hattrick, na ledě pak přistálo několik kusů kšiltovek! Asistence: Sonny Milano a Oliver Bjorkstrand.
55:15'
Calgary vyvezlo hru, dokonce se dopředu valí hned trio hráčů Flames v oslabení.
55:05'
Stone zblokoval Werenskiho pokus do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Gilliesem.
54:52'
Brankář Calgary nyní vyřešil střelu Calverta, hosté pokračují v útočném pásmu.
54:28'
Jones v útočném pásmu, Columbus po krátké mezihře mimo ofenzivní pásmo již kombinuje před Gilliesem.
54:13'
Než začne přesilovka hostů, tak tu ještě máme komerční přestávku. Podruhé v této sezóně se potkávají tyto týmy v rámci základní části NHL, a ani v prvním střetnutí nedokázalo Calgary vstřelit gól. Na ledě Columbusu prohrálo 1:0 po prodloužení.
54:13'
Mark Giordano si počínal nedovoleně v souboji s Jonesem v rohu kluziště a za držení protihráče dostává obránce Calgary dvouminutový trest.
53:32'
Další rána na branku Calgary, ale minula konstrukci Gilliesovy svatyně.
53:29'
Seth Jones prověřil Gilliese, ten kryje a přerušuje hru.
53:09'
Columbus míří znovu do ofenzívy.
52:43'
Ofsajd hostů.
52:19'
A domácí se stále marně snaží snížit, jakkoliv dostat kotouč za Bobrovského. Ten je však dnes bezchybný. Navíc často domácím chybí přesnost, teď Rasmus Andersson přestřelil.
50:58'
Domácí chybovali v útočném pásmu, když se odražená střela dostala k Thomasi Vanekovi, který ihned otočil hru. Spolu s ním se vydal do brejku MARKUS NUTIVAARA. Ten dostal v útočném pásmu přihrávku na druhé křídlo a z voleje dokázal prostřelit přesouvajícího se Gilliese! Asistence: Thomas Vanek a Ryan Murray.
50:42'
Dvakrát se Blue Jackets lehce dostali za modrou čáru.
50:19'
Teď již při nahození Giordana do útočného pásma proběhlo vše dle pravidel, ale bohužel pro Calgary se kotouče zmocnil soupeř.
50:15'
Dougie Hamilton se provinil na útočné modré, pískán ofsajd.
50:03'
A teď Frolík pro změnu vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu, předal ho spoluhráči, ale Rasmus Andersson svou rozehrávku poslal pouze na střídačky. Následuje komerční přestávka.
49:43'
Frolík upadl za brankou Columbusu, hosté se tak dostali ke kotouči.
49:18'
Zakázané uvolnění v podání Calgary.
48:54'
A i přes to střelecké trápení Flames a jistotu, že si Calgary letos play-off nezahraje, se fanoušci v Saddledome baví mexickou vlnou v kanadském provedení.
48:23'
Kulak rozehrává, byť ho dobrusluje Dubois. Calgary z vlastního pásma zakládá další akci.
48:10'
Zakázané uvolnění hráčů Flames, Tanner Glass nestihl dobruslit nahozený kotouč.
47:51'
Hosté po vítězném vhazování dostávají hru co nejdál od své branky.
47:43'
Navíc se píská, v útočném pásmu zůstal po souboji u mantinelu Shore, čehož si nevšiml Frolík, který vystartoval za pukem. Pískán ofsajd.
47:32'
Giordano zavezl puk do útočného pásma, ale do koncovky se domácí tým nedostal.
46:31'
A hned po buly pálil Murray, ale minul branku Gilliese.
46:27'
Zakázané uvolnění a Calgary se musí na chvíli vrátit před vlastní branku.
45:57'
A Calgary znovu výrazně stupňuje tempo.
45:20'
Bobrovskij si dnes postavil hlavu a zase zachraňuje svůj tým, po obrovském závaru před svou brankou!
44:46'
Backlundova rána míří mimo branku.
44:33'
Znovu míří Calgary do útoku.
43:52'
Podobně si vedl i Tanner Glass, domácí opět zvyšují ofenzivní tlak, ale znovu doplácejí i na nepřesnou koncovku.
43:17'
A ještě jednou Lazar, tentokrát mimo tyče.
43:15'
I Bobrovskij si na práci, ostatně jako v celém zápase, stěžovat nemůže. Nepříjemnou střelu Lazara však pokryl.
43:02'
Panarin obkroužil branku Calgary, vybruslil si zpoza brankové čáry a poté vypálil, Gillies se stačil přemístit.
42:48'
Letestu zase prověřil pozornost Gilliese.
42:26'
Jankowski minul branku, následně Anderssonovu bombu kryje Bobrovskij.
42:02'
Do utkání již nenaskočí Brandon Dubinsky, po druhé třetině odstoupil kvůli zdravotním problémům.
41:52'
Naopak útok domácích po nepřesné přihrávce se již píská jako porušení pravidla o zakázaném uvolnění.
41:38'
Dlouhé vyhození hostů přes všechny čáry, nebude se pískat zakázané uvolnění.
41:14'
Bennettovu propagační ránu Bobrovskij v klidu pokryl.
41:05'
Domácí vyrážejí vpřed.
40:50'
40:36'
A ani druhý, Columbus už má před sebou poslední vteřiny přesilové hry.
40:17'
Ale první pokus usadit se v pásmu oslabeného Calgary nevyšel.
40:06'
Začala tedy třetí třetina, hosté vyhráli úvodní buly.
40:01'
Pierre-Luc Dubois dnes skóroval dvakrát, což znamená, že poprvé v kariéře vstřelil v zápase NHL více než jednu branku.
Domácí tedy prohrávají po dvou třetinách 0:3, v poměru střel ovšem vedou 27:18. I v hitech jsou aktivnější, v poměru 12:7.
Třetí třetina, do které vstoupí hosté i s necelou minutou zbývající přesilové hry, začne přibližně v 5:05.
Máme za sebou druhou třetinu a domácí stále marně dobývají tvrz Sergeje Bobrovského, který drží čisté konto. A protože Columbus naopak jednu svou šanci ve druhé dvacetiminutovce využil, stav se posunul do podoby 3:0 pro Blue Jackets.
40:00'
39:49'
Velký závar před Gilliesem, ale ne, prostě Columbusu se v přesilovkách v poslední době vůbec nedaří.
39:13'
První kombinace hostů ke gólu nevedly, domácí vyhazují.
38:50'
Garnett Hathaway dostává dvouminutový trest za sekání, trošku přísný, ale nedá se již nic dělat. Rozhodčí posílají Calgary do čtyř.
38:49'
Frolík se nedostal do zakončení, hosté vyhazují.
38:05'
Znovu Gillies v akci, schoval opuštěný puk pod rukavici a přerušuje hru.
37:52'
Seth Jones vystřelil z pravé strany, Gillies se po dlouhé době dotkl puku v těžkém zákroku!
37:29'
Domácí se snaží rozehrát útok, ale Columbus výborně napadá a přistupuje.
37:08'
A další technický prohřešek, tentokrát přihrávka rukou.
36:51'
Došlo k zásahu vysokou holí a rozhodčí přerušuje hru na útočné modré hostů.
36:37'
Rána domácích míjí branku Bobrovského.
35:57'
Kotouč míří na střídačku Columbusu, odkud putuje hned do první řady do rukou malého fanouška, který, byť v dresu Calgary, s úsměvem a radostí děkuje členům realizačního týmu Blue Jackets.
35:38'
Hosté vítězní na buly a dostávají hru ven ze svého pásma.
35:35'
Bobrovskij kryje kotouč do rukavice, to jsou již tedy hosté kompletní a stále vedou 3:0, byť je tedy Calgary v tomto utkání zatím jasně přestřilelo, a to 27:14. Ba co víc, ve druhé třetině Columbus vystřelil jedinkrát na branku a bum, byl z toho gól.
35:32'
35:12'
A Blue Jackets míří v oslabení znovu do útoku.
34:56'
Hamonic minul branku Columbusu a ten znovu vyhazuje.
34:33'
Giordano vystřelil od modré, Bobrovskij si pohlídal dráhu kotouče i přes val hráčů před sebou a betonem vyráží. Následně Columbus zase vyhazuje.
34:08'
A dokonce Calvert zkoušel střílet, ale trefil jen bránícího hráče.
34:00'
Znovu kotouč opouští útočné pásmo domácího celku.
33:35'
Domácím se podařilo vyhrát buly a také následně vyhodit puk až za branku Gilliese.
33:31'
To vše však až po další komerční pauze.
33:31'
A nakonec se přece jen vylučovat bude. Ale za zcela jiný zákrok, který, se přiznám, mi trošku unikl. Ian Cole dostává dvě minuty za nedovolené bránění vůči Tanneru Glassovi a hosté budou muset hájit třígólové vedení v oslabení.
33:21'
Holí do obličeje nyní dostal jeden z hráčů Calgary, ale pokračuje se ve hře.
32:47'
Domácí se drží v útočném pásmu a i za stavu 0:3 již chtějí zlomit tu střeleckou mizérii posledních týdnů.
32:20'
A další zákrok ruského gólmana ve službách Columbusu, tentokrát jen tak spolkl kotouč do své lapačky po ráně Backlunda.
32:04'
Giordano se nakonec dostal k nepříjemné střele přes hráče, Bobrovskij ale opět pozorný.
31:53'
Znovu se hraje a Bennett vybojoval kotouč v rohu kluziště.
31:39'
Stone pálí od modré, před Bobrovským ale žádné velké clonění a stínění nebylo a ruský brankář v poklidu schoval kotouč do výstroje. A následuje komerční přestávka.
31:32'
Znovu se ale Plameny motají s pukem na holi kolem branky Columbusu.
31:12'
Ale ani Calgary nic převratného v ofenzívě nevymyslelo.
30:54'
Krátký výpad Columbusu k ničemu nevedl, teď již Frolík u puku v útočném pásmu Flames.
30:27'
Tvrdá bomba od modré jen minula branku Columbusu, koncovka Calgary je opravdu špatná.
29:47'
Calgary ale sevřelo na pár chvil Columbus, ale ani Stajanova teč nepřekvapila Bobrovského.
29:13'
Stewart si najel do střelecké pozice, ale Bobrovskij šanci domácího útočníka ustál, ani se nehnul a pak ve stoje vyrazil střelu.
28:59'
Hosté na puku u své branky, opět se hraje dlouho bez přerušení.
28:24'
Cole a Ferland si něco povídali u útočné modré čáry domácího celku, Ferland zdá se nabízel svému soupeři férovou bitku, ten ale odmítl zapojením se do řádné hry.
27:35'
Hraje se nyní trošku klidnější část zápasu, nevidíme žádné větší šance, většinou výpady končí chvíli po přejetí útočné modré ztrátou kotouče, maximálně, jako v tomto případě, kdy pálil Ferland, střelou mimo.
26:54'
26:51'
Calvert se snažil vybojovat u mantinelu kotouč, ale domácí znovu vyhazují.
26:15'
A tahle přesilovka je také zatím žalostná. Hraje se více času mimo pásmo Calgary a domácí se nijak moc nezapotili.
25:15'
Rána od modré ale míjí branku Gilliese. Columbus se ale v poslední době trápí v přesilovkách a v deseti zápasech venku v řadě dokonce již přesilovkový gól nevstřelilo.
24:54'
Rasmus Andersson teď naremploval Hännikäinena na mantinel a domácí se budou muset bránit ve čtyřech.
23:55'
Domácí dostávají další ránu do vazu. Ačkoliv byli od úvodu druhé třetiny lepším týmem, tak střelecká nemohoucnost posledních týdnů v podání Calgary trvá. To Columbus, který dokázal nasázet Edmontonu sedm branek, má zaděláno i proti dalšímu kanadskýmu týmu. Rychlý kontr zakončoval z voleje PIERRE-LUC DUBOIS, který propálil Gilliese a připisuje si druhý gól v utkání. Asistence: Cam Atkinson a Artěmij Panarin.
23:25'
Seth Jones hraje velmi dobré utkání a teď za brankou Bobrovského sebral domácímu celku kotouč a se spoluhráči dostává hru ven z obranného pásma.
22:49'
Letestu sice vyhrál v útočném pásmu buly, ale Columbus po chvilce o puk přichází a znovu míří do útoku Calgary.
22:37'
A do zajímavé šance se dostával Jenner, objevil se s pukem na holi na brankovišti, ale dostat puk za Gilliese se mu nepodařilo!
22:24'
Savard nahazuje do útočného pásma.
22:04'
Jenner naopak zkoušel střílet z pravého křídla, ale trefil jen bránícího Giordana.
21:41'
Calgary je aktivnější od prvních okamžiků této třetiny, ale zatím se ke snížení nepříznivého stavu nedostalo.
21:24'
Vzápětí po vhazování dostávají hosté hru do středního pásma.
21:20'
Zakázané uvolnění v podání Blue Jackets.
21:10'
Domácí nahazují za branku Bobrovského, tam přebírá kotouč tým Columbusu.
20:42'
Další zákrok Bobrovského.
20:38'
Sergej Bobrovskij musí hned v úvodu prostřední třetiny tasit těžký zákrok lapačkou, Nick Shore si však na ruského brankáře Columbusu nepřišel.
20:01'
V průběhu první přestávky došlo k úpravě určení asistencí u úvodní branky, druhou asistenci dostal připsánu Mark Letestu.
Cam Atkinson si již v tomto utkání připsal jednu asistenci, a to u druhé branky hostů. Je tak jisté, že svou sérii zápasů s bodovým zápisem do statistik prodlouží na šest utkání v řadě.
Druhá třetina začne přibližně ve 4:10.
Máme za sebou úvodních dvacet minut utkání mezi Calgary Flames a Columbusem Blue Jackets a hosté vedou 2:0, když dvakráte dokázali zakončit přesnou střelou rychlou souhru do otevřené obrany soupeře.
20:00'
19:54'
V čase 19:54.4 přerušená hra, hosté se provinili ofsajdovým postavením.
19:21'
Další Bennettův pokus, znovu zblokovaná střela pro Jonese.
19:07'
Poslední okamžiky ale patří Calgary, jenže Sam Bennett ze tří pokusů mířil jednou mimo a dvakrát do Bobrovského.
18:27'
Další zblokovaná střela do statistik Setha Jonese, tentokrát se postavil do rány Hamiltona.
17:56'
Micheal Ferland neprostřelil nadvakrát Jonese, Bobrovskij tak nemusel zasahovat. Spousta domácích pokusů končí na těle bránících hráčů Columbusu.
17:29'
Z mezikruží vyslal tvrdou bombu Cam Atkinson, Gillies si s jeho pokusem poradil.
16:49'
Milano se dostal do akce po levém křídle, jeho dva pokusy ale minuly branku Gilliese.
16:14'
A tak zkusil střílet Calvert, na druhé straně kluziště však jen trefil bránícího Jankowskiho.
15:56'
Domácí jsou nyní aktivnějším týmem, ale přes urputnou defenzívu Columbusu se jim nedaří dostat do větších šancí.
15:21'
Přihrávka za obranu, na kterou se ale marně natahoval Sam Bennett.
14:50'
Domácí zavařili Bobrovskému a jeho spoluhráčům, nakonec Ferland pálil, ale trefil jen Duboise!
14:22'
Dubois lehce vyhrál buly a hosté jsou tak u kotouče.
14:21'
Bobrovskij kryje střelu Ferlanda z větší vzdálenosti, následuje komerční přestávka.
14:04'
Další přechod Calgary do útoku končí u Lazara, který nezachytil přihrávku podél hrazení.
13:30'
Dubinsky zachytil na poslední chvíli přihrávku mířící za obranu Columbusu.
13:20'
Další akci hostů zastavuje ofsajd.
12:23'
A hosté vedou po rychlé souhře 2:0! Cam Atkinson s Artěmijem Panarinem připravili akci, kterou zakončoval střelou z voleje z pravého křídla PIERRE-LUC DUBOIS. Gillies byl proti této bombě bezmocný. Asistence: Artěmij Panarin a Cam Atkinson.
11:59'
A hosté se na druhé straně při stejné snaze dostali do ofsajdu.
11:52'
Mikael Backlund přišel při přechodu do útoku o puk.
11:14'
Bobrovskij se musel hodně otáčet a ohánět, aby pokryl pokusy Lazara i Ferlanda, ale udržel čisté konto.
11:05'
Dlouhá přihrávka mířila na Thomase Vaneka, ten na kotouč nedosáhl a hosté se provinili zakázaným uvolněním.
10:53'
Poměr střel nyní vyznívá 10:7 pro hosty, ti tedy vedou od úvodu zápasu 1:0.
10:53'
Až teď Gillies kryje ránu, kterou od mantinelu vyslal zatím jediný úspěšný střelec tohoto utkání, Markus Hännikäinen. Brankář Calgary podržel puk ve výstroji a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
10:36'
Hra stále plyne bez přerušení, domácí se teď ubránili výpadu Columbusu.
10:08'
Teď o sobě dal Frolík vědět i v ofenzívě, nejprve minul branku, poté z otočky donutil Bobrovského k lehčímu zákroku.
09:35'
Atkinson pálil, jeho ránu zablokoval Frolík. Znovu se hraje dlouho bez přerušení.
09:10'
Podobně dopadlo zakončení Werenskiho, který se proháčkoval až před branku Calgary.
08:49'
Backlund dostal trochu prostoru na kruhu, ale střela tahem skončila mimo branku.
08:20'
Na druhou stranu se do rychlého kontru hnal Thomas Vanek, ale minul branku střelou na zadní tyč.
08:05'
Teď se Calgary usadil před brankou Columbusu, šanci měl Nick Shore, ale neuspěl.
07:41'
Ferland nahodil za branku hostů a vydal se za pukem, ale vybojovat jej nedokázal.
07:22'
Columbus přebírá puk za vlastní brankou.
07:10'
Zakázané uvolnění v podání Flames.
07:02'
Hosté rychle přenesli hru přes celé kluziště, na Letestuho přihrávku před branku ale nedokázali spoluhráči reagovat.
06:48'
Stajan pálil z levého křídla, v ostrém úhlu od mantinelu, Bobrovskij si v poklidu kotouč srazil před sebe, následně jej ukryl pod lapačku.
05:44'
Z pravé strany vystřelil Dougie Hamilton, Bobrovskij jeho pokus úspěšně kryje.
05:20'
Bennett nahodil do útočného pásma, ale k puku se znovu dostávají hosté. Hraje se dlouho bez přerušení.
03:46'
Boone Jenner se objevil před brankou Calgary, ale ani nadvakrát nedokázal zvýšit vedení Columbusu. Ten však má od začátku zápasu jasnou převahu.
03:11'
Další závary na obou stranách, ale jak Bobrovskij, tak Gillies si tentokrát s pokusy soupeře poradili.
02:09'
Tak a z první střely na branku se Columbus ujímá vedení! Po vítězném buly servíroval Calvert přihrávku před branku, odkud MARKUS HÄNNIKÄINEN trefuje přesně k tyčce Gilliesovy branky! Asistence: Matt Calvert a Mark Letestu.
01:44'
Hosté zahrozili, ale rána z levého křídla minula Gilliesovu branku.
00:58'
První výpady obou týmů skončily v rozích kluziště, čekáme na úvodní střelu na branku.
00:01'

Calgary Flames: Gillies (M. Smith) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Mi. Stone, R. Andersson, Kulak – Brouwer (A), Backlund (A), Frolík – Lazar, N. Shore, S. Bennett – Stewart, Jankowski, Ferland – Hathaway, Stajan, T. Glass.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Cole, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, Dubois, Panarin (A) – Vanek, Wennberg, Jenner (A) – Bjorkstrand, Dubinsky, Milano – Calvert, Letestu, Hännikäinen..
Domácí útočník Matt Stajan byl oceněn za své 1000. utkání a nyní, po odeznění hymny jak USA, tak Kanady, se již blíží samotné úvodní buly zápasu.
Dámy a pánové, ještě jednou vítejte u sledování zápasu NHL. Duel již vemi brzo začne a doufejme, že nám nabídne zajímavou podívanou. Nyní dochází ještě ke slavnostnímu ceremoniálu.

Diváci: 16 290.
Hvězdy utkání: 1. Anderson (CBJ), 2. Smith (CGY), 3. Bobrovskij (CBJ).

Aktuální informace
Blue Jackets si letos s největší pravděpodobností play-off NHL zahrají. Momentálně drží postupovou třetí příčku v divizi, ale i kdyby ji neuhlídali v posledních pěti zápasech, tak na pozici "divoké karty" mají momentálně náskok šest bodů na Floridu, aktuálně první nepostupující tým v konferenci.

Hráčský kádr
Aktuálním lídrem klubových statistik je Artěmij Panarin, který má na kontě 26 branek a 45 asistencí. Následuje pak Seth Jones s padesáti kanadskými body. V posledních pěti odehraných utkáních je nejproduktivnějším hráčem Thomas Vanek s bilancí pět gólů a třech asistencí, tedy se stejnou úspěšností jako zmiňovaný Panarin. Cam Atkinson nasbíral šest bodů, o další bod méně pak Boone Jenner.

Očekávané absence
Blue Jackets hlásí pouze dva hráče na marodce, a to křídelního útočníka Nicka Foligna a bohužel kvůli zranění hlavy i českého centra Lukáše Sedláka.

Výsledky posledních pěti utkání
27/03/2018, Edmonton – Columbus 3:7
Branky: Vanek (Murray, Jenner), Panarin (Werenski, Dubois), Vanek (Savard, Wennberg), Jenner (Vanek, Wennberg), Atkinson (Dubois), Vanek (Jenner, Cole), Nutivaara (Panarin)
24/03/2018, Columbus – St. Louis 1:2
Branka: Atkinson.
22/03/2018, Columbus – Florida 4:0
Branky: Atkinson (Panarin), Milano (Calvert, Dubois), Jones (Atkinson, Dubois), Vanek.
20/03/2018, NY Rangers – Columbus 3:5
Branky: Wennberg (Vanek, Murray), Panarin (Cole, Letestu), Nutivaara (Panarin, Foligno), Panarin (Atkinson, Foligno), Panarin (Cole).
19/03/2018, Boston – Columbus 4:5pp
Branky: Jenner (Vanek), Milano (Murray, Foligno), Vanek (Nutivaara, Jenner), Panarin (Foligno), Atkinson (Murray, Wennberg).

Umístění v tabulce Metropolitní divize
(řazeno Výhry – Prohry v nastavení – Prohry)
3., Columbus Blue Jackets, 43 – 5 – 29, 222:211, 91

Týmové statistiky
Počet vstřelených branek: 216 (20. v NHL)
Na utkání: 2,81 (20. v NHL)
Počet inkasovaných branek: 207 (9. v NHL)
Na utkání: 2,69 (9. v NHL)
Úspěšnost přesilovek: 15,1 % (30. v NHL)
Úspěšnost oslabení: 77,5 % (24. v NHL)
Střely/zápas: 33,8 (5. v NHL)
Střely proti/zápas: 31,2 (9. v NHL)
Úspěšnost vhazování: 48,2 % (26. v NHL)
CALGARY FLAMES

Kanadský klub se letos do play-off nepodívá. Do konce základní části NHL chybí Plamenům odehrát pět utkání, což je maximální zisk deseti bodů. A právě v tuto chvíli ztrácí Calgary na divokou kartu bodů jedenáct. Fanoušci Calgary se tak mohou těšit na jedno z posledních utkání letošní sezóny.

V posledních době si však vede Calgary naprosto žalostně, v posledních zápasech skórovalo pouze třikrát.

Velkou postavou týmu je samozřejmě Johnny Gaudreau, který i v letošní sezóně vede klubové statistiky. Absentoval pouze jedinkrát, v odehraných 76 zápasech nasbíral 23 branek a 59 asistencí.

Z posledních pěti zápasů však Gaudreau získal jen jednu asistenci. Jediným útočníkem, který během této doby vstřelil gól, je Sean Monahan, zbývající dvě branky obstarali Dougie Hamilton (s bilancí 1+1 nejproduktivnější hráč Flames z posledních pěti zápasů) a Michael Stone.

V týmu působí i Michael Frolík, který však nebodoval 10 zápasů v řadě. Pár dnů nazpět opustil tým brankář David Rittich, který byl přeřazen na farmu do Stocktonu. A slovenský forvard Marek Hrivík zase absentuje kvůli zranění.

Marodka Flames se v poslední době plní a kromě Hrivíka hlavně Calgary krátkodobě postrádá opory Johnnyho Gaudreaua či Seana Monahana. Zatímco Monahan je mimo kvůli zranění, Gaudreau z rodinných důvodů opustil klub poté, co postihly vážné zdravotní problémy jeho otce.

Mimo hru jsou také Matt Tkachuk i další útočník Kris Versteeg, ze zdravotních důvodů absentuje i obránce TJ Brodie.

19/03/2018, Arizona – Calgary 5:2
Branky: Hamilton (Giordano, Stewart), Monahan (Gaudreau, Hamilton)
18/03/2018, Vegas – Calgary 4:0
Bez branek.

Umístění v tabulce Pacifické divize
5., Calgary Flames, 35 – 10 – 32, 205:234, 80

Počet vstřelených branek: 203 (26. v NHL)
Na utkání: 2,64 (26. v NHL)
Počet inkasovaných branek: 229 (19. v NHL)
Na utkání: 2,97 (18. v NHL)
Úspěšnost přesilovek: 16,4 % (27. v NHL)
Úspěšnost oslabení: 80,8 % (14. v NHL)
Střely/zápas: 33,7 (6. v NHL)
Střely proti/zápas: 31,4 (11. v NHL)
Úspěšnost vhazování: 49,4 % (21. v NHL)
Dámy a pánové, vážení příznivci hokeje, vítám vás u přímého přenosu z utkání zámořské NHL. V Calgary, v olympijské hale Scotiabank Saddledome, se střetnou kluby CALGARY FLAMES a COLUMBUS BLUE JACKETS.

Přímým přenosem celého utkání, které začíná ve tři hodiny ráno našeho středoevropského času, vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.